Schoonmaak Meisjes PUROL G. L. Verbeek G. K ZaadliL F. Sijb C. P. sprer te liy Wed. F. Kunsli 3 HOU Rep J0S.lt Ste Uit de Landbouwwereld. De Kippenhouderij op het platteland Boerenbond Leunen. Gemengde Berichten. Marktberichten. Handel in Gedistilleerd, Likeuren en Wijnen. Houthandel Handel mati IJzeren en. N". BEje Bruiokoi en. Vetno Anti It. [X Tandai eiken AnthrijlO id RE Broediis MOL Kachel- e iel Gebr. Luci «en s ALIJ glansrijk kan doorstaan bewees de Directeur aan de hand van cijfers omtrent het gemiddelde der overige fabrieken aangesloten bij den Zuid Nederl. Zuivelbond Verder deelde d° Directeur nog mede, dat ook in 1928 met nog hoogere cijfers dan in 1927, wederom het diploma behaalde, inge steld door den Z. N Zuivelbond voor de qualiteit der geproduceerde boter, zeker een rede om trots te zijn op onze fabriek. De heer Peters, Oirlo, wil nog even opmerken, dat de Voorzitter in zijn openingsrede den economischen toestand duister hepft genoemd, doch organisatie en ontwikkeling zijn factoren die tot een beter product zullen voeren, wat noodig is om onze plaats op de wereld maar te behouden. Om echter tot het beste product te komen is voor alles noodig de meest zuivere melk, waaruit de beste boter te maken is. Van harte juicht hij de te nemen maatregelen toe, die er toe zullen leiden de meeste zuivere melk te verkrijgen. De Z E Heer Rector Asselberghs te Oostrum feliciteert de vergadering met hunne prachtig werkende fabriek waarop Gods zegen zal blijven rusten. Hij is verder verheugd dat zijne profetie van het vorig jaar, voor den Voorzitter reeds zoover is uitgekomen en hij twijfelt er ook niet aan of onze kranige Voorzitter zal ook de rest der profetie in vervulling doen gaan, en zoo nog jaren voor de fabriek behouden blijven. Een luid applaus ten teeken van instemming klonk uit de vergadering op, welke met gebed werd gesloten door den Voorzitter geeft menige huisvrouw en dienstbode ruwe en roode werkhanden. Deze worden wederom spoedig gaaf, zacht en blank door Purol Controle-onderzoek aan de Ry kspr oef stations. Wij hebben te Wageningen een proefstation voor veevoederonderzoek, een ander voor zaadcontrole, terwijl er een derde is te Maastricht voor het onderzoek van meststoffen. Beredeneerde verslagen zijn thans uitgebracht over het onderzoek van monsters in het tijdvak 1 Juni '27 tot 1 Juni '28. Di'maal enkele grepen omtrent het veevoeder-onderzoek. Het aantal munsters bedroeg 6566, dat was 1242 meer dan in 't vorige verslagjaar. Het aantal monsters lijnkoek en-meel van voldoende zuiverheid bedroeg ruim 93 procent. Als vreemde beslanddeelen werden gevonden: grondnotenmeel. sesammeel, cocosmeel, cacaokoekenmeel grondnotendoppen, tarwestof en op veegsel. In 3 werd Ricinus aangetroffen, in 2 schimmel, in één levende mijten. Van de 25 monsters raspkoek waren er 5 van onvoldoende zuiverheid, één z.g. raspkoek bleek koolzaadkoek te zijn met veel tarwebrandsporen. Er werden 222 monsters pluimveevoeder ingezonden, waaronder zeer minder waardige mengsels, b.v. een met 11 pet. zand, een ander met allerlei dop» pen, een 4tal met veel mijten, 2 met schimmel en mijten, enz. In d8 practijk zoo zegt het verslag wordt veelal te groote beteekenis toegekend aan het cijfer, dat men in gemengd pluimveevoeder voor de ver» teerbaarheid der eiwitachtige stoffen vindt. In ander gemengd veevoeder kwamen herhaaldelijk bestanddeelen voor, die weinig of geen voederwaarde hebben Zoo werden rijstdoppen aangetroffen in 22 monsters (tot 18 pet. toe), grond» notendoppen in 7 monsters (tot 24 pCt toe), boekweitdoppen in 3 monsters (tot 14 pet toe), tarwebliezen in 3 monsters, tarwestof in 5 monsters, msïskaf in 3 monsters, gerstekaf in 1 monster, zand in 5 monsters. Twee monsters werden afgekeurd als »niet frisch en gezond", wegens de aanwezig» heid van schimmel, en 6 andere om de vele levende mijten. Het rapport vermeldt voorts een aantal voorbeelden van gemengde voedermiddelen, die voor een groot deel bestonden uit bestanddeelen met weinig of geen voederwaarde. Door de controleurs van den op» sporingsdienst werden 56 processen verbaal opgemaakt tegen 31 personen, firma's of vereenigingen wegens over» treding der wet tot bestrijding van bedrog in den handel in meststoffen, zaaizaden en veevoeder. Evenals in vorige jaren werd ook nu weder zeer veel aandachtgeschon» ken aan de samengestelde voeder» middelen; 168 monsters werden opge spoord". Ook in vele gevallen, waar gesn aanleiding bestond procesverbaal op te maken, was öf geen samenstelling vermeld, óf week de opgpgeven samen» stelling in meerdere of mindere mate van de werkelijkheid af. Rijstdoppen en grondnotendoppen kwamen ook in deze monsters gemengd voeder veel» vuldig voor. Hoewel de meöste monsters geheel of in hoofdzaak uit goede voedermiddelen bestonden, kwamen ook Er is geen deugdelijker middel voor het verkrijgen en behouden van een fraaie Huid van Handen en Gelaat dan Doos30,60, Tube80 ct zeer minderwaardige monsters voor Na waarschuwing verbeterden de betrok» ken bereiders dar de samenstelling der mengsels. In den moestuin: verdeeling van den mest in den grond. Voor de verdeeling van den mest in den grond geldt als algemeene regel, dat mest en aarde gelijkmatig verdeeld moeten worden. Ook moet geen lange, onverteerde, drooge stroomest in het land komen, want vooreerst werkt zulke mest niet, en voorts wordt de grond er door bedorven, omdat hij dien branderig en droog maakt, en te veel het verbrokkelen in de handwerkt. De planten staan dan te los en hebben te spoedig last van de droogte. Is de grond echter van zichzelf zeer vochtig en samenhangend, dan kan deze mest nuttig zijn om de kwade eigenschappen te verminderen. Dus goed verteerde mest en deze goed met de aarde door» werkt. De beste gelegenheid om den mest te verwerken heeft men natuurlijk bij het spitten. Maar de tuinman mag zich dan de zaak niel al te gemakkelijk maken en den mest niet bij groote klompen onder den grond werken, maar zoo goed mogelijk verdeeld, wijl hij anders te lang in denzelfden toe stand blijft, zonder eenig nut te doen Als regel moet bij de brouwerij ook gelden, dat men zoo spoedig mogelijk resultaten wil zien, en dit gaat natuur lijk slechts dan wanneer de arbeid goed verricht wordt. Zeer verkeerd is het doorgaans ook, den mest te diep in te graven. In zeer poreusen grond kan dit er nog even mee door, maar is de grond vast, dan is die mest zoo goed als verloren, 't Zal wel voor iéder duidelijk zijn, dat men zich bij 't verdeelen van den mest in den grond ook moet richten naar de soort van gewassen, die men hoofd zakelijk telen wil. Voor gewassen, welke diepwortelen, moet men andera werken dan voor die, welke weinig onder de oppervlakte gaan. Selderij bijv. maakt in ondiep lig genden mest prachtige knollen en weinig wortelsin diepliggenden mest echter krijgt men een verbazend wor- telwerk en slechte knollen. Hoe dikwijls moeten we mesten en in welke hoeveelheden 't Antwoord moet zijn naar behoefte. Op slecht land, dat zeer behoeftig is, moet nooit worden gespit zonder mes ten. Wordt het land twee maal per jaar met groenten bezet, dan ook twee maal spitten en twee maal mesten Zoolang de grond te arm is, is dat volstrekt niet te veel Is zulke grond na eenige jaren klaarblijkelijk beter' dan is éénmaal mesten voldoende Voor sommige culturen is ook éénmaal mesten te kostbaar. Bepaalde regels, hoe dikwijls men mesten moet. kunnen niet worden gegeven 't Moet zich regelen r.aar de omstandigheden, en met de eischen dier omstandigheden moet men op de hoogte zijn, anders schermt men in het wild. Gewone, goede tuingrond kan om de twee jaar bij gedeelten afwisselend worden bemestzeer goede, vette tuingrond wordt om de drie jaar bemest Evenwel bedenke men, dat een beetje meer beter is dan te kortwat onttrok ken wordt aan den grond, moet in elk geval worden teruggegeven, en boven dien iets meer tot verbetering van den grond. Gemiddeld rekent men, bij gebruik van stalmest: 5 Kilogram op één vierkanten Meter. Wenken en mededeelingen. Bacon (licht gezouten en gerookt, mager spek) wordt in Engeland zeer veel gebruikt. Wel 90 pCt. der daar ingevoerde msssa komt uit de landen: Denemarken, de Vereenigde Staten, Canada en Nederland. Voor den oorlog waren de Ver. Staten de belangrijkste importeurs, dit is verandert ten gunste van Denemar» ken. Nog in 1922 sto« den de Ver. Staten bovenaan, terwijl in 1927 de Deensche invoer 8, zegge achtmaal zoo grooi was als die uil de Ver. Staten. Denemarken alleen leverde 60 pet. of s/5 van den totalen invoer. De afzet is in ons land dan ook uitnemend geregeld; er zijn behalve 14 particuliere een ÖOtal coöperatieve exportslachterijen bij de laatste zijn 70 pCt. der Deensche boeren aange» sloten, die te zamen drie vierde der geslachte varkens leveren. Het Deensche bacon maakt geregeld door op de Engelsche markt een 2 tot 5 cent hoogeren prijs per halve Kilo dan ons product. Men wil dan ook op dit gebied bij Denemarken in de leer gaan. er is dan ook reeds studie ge» maakt van de mesterij, slachterij en afzet aldaar, en in verschillende deelen van ons land (Brabant, Limburg en Drente; Friesland reeds vroeger) is ook al een aanvang gemaakt met den coöperatieven afzet. Voor de voor de provincies Gelderland en Overijsel is de zaak in voorbereiding, d w.z men wil daar 750 duizend gulden doen bijeenbrengen door landbouwers, ver» eenigingen en leenbanken, om dan ook een exportslachterij met vleeschwaren» fabriek te stichten. Men zit nog "midden in de propaganda, welke aanvankelijk evenwel een zeer goed resultaat ople» vert. De Ver. van Oud»leerlingen der Meppeler Landbouwwinterschool heeft proeven genomen met het bestrijden van onkruid, en daarover rapport uit» gebracht, Dat rapport vermeldt het volgende 1 Fijngemalen kainiet en kalkstik- 8lof zijn beide stoffen, die voor de onkruidbestrijding met veel succes kunnen worden aangewend. 2. Beide bevatten ook plantenvoe» dende stoffen. 3 Beide zijn zeer eenvoudig aan te wenden. 4. Het succes hangt zeer veel van het weer af. maar zeker niet minder van de wijze van aanwending Deze moet geschieden gelijkmatig, over flink dauwnat gewas. Het is wenschelijk, zij het niet strikt noodzakelijk, dat er een zonnige dag volgt 5 Zeer vroegtijdige aanwending heeft verreweg de voorkeur. Tegen blauwe korenbloem /anuari of Febr 6. De beide middelen zijn zoo eenvoudig aan te wenden en zoo weinig kostbaar, dat men verbaasd moet staan, dat deze middelen niet veel meer worden toegepast. Het gezicht van een kip De weten» schap weet ons ie vertellen, dat een kip a'les 7 maal zoo groot ziet als wij En feit is, dat zij voedsel vindt, waar wij het niet zien. En evenzoo, dat zij uit gemalen voeder het beste, of wal zij het liefst heeft, wel weet te vinden Br. door JOS. BOSHOUWERS te LENT. Alweer over de kuikens Bij heel veel menschen wil het er, helaas 1 nog maar niet in, dat de kuikens de eerste twee dagen na de geboorte geen voedsel noodig hebben. Ja, dat het zelfs totaal verkeerd is, ze zoo kort na de geboorte voedsel te laten op nemen. Ze staan dan maar dodderig te kijken, er komt verstopping, met naderhand diarrhee. Is het u niet opgevallen, dat juist de hongerlijders, die het eerst geboren zijn, niet alleen voorloopers zijn, maar ook blijven Laat daarom bij den opfok de eerste twee dagen niet uw hart, doch uw verstand spreken en geef ze niets dan zuiver drinkwater, dat eenige malen per dag ververscht moet worden. Het drinkwater speelt een voorname rol Dr. te Hennepe heeft daar pas nog 'n dringend artikel over geschreven in De Bedrijf8pluimveehouder, Niet alleen met het oog op de kuikenopfok, maar ook ten opzichte van de groote kippon. Onzuiver drinkwater vormt direct een besmettingsbron voor allerlei ziekten. Er hoeft b v. maar één aan Pu!lorum lijdend kuiken bij te zijn, waarvan de mest in het drinkwater gekrabd wordt, of alle kuikens, die er van drinken kunnen (en zullen waar schijnlijk) de Pullorum ook krijgen Het drinkfonteintje moet daarom zoo geplaatst zijn, dat er geen vuil in ge krabd kan worden. Hoe voelen wij ons, als we toevallig eens onzuiver drinkwater innemen? Worden we dan niet misselijk? Hoe veel te meer zal dit dan niet het geval wezen bij de kuikens met nog zulke teere inwendige organen. Ruim in verband met bovenstaande ook minstens één maal per dag de vaste uitwerpselen weg. Bekijk vooral de eerste dagen uw kuikens met buitengewone oplettendheid, of ge er soms ook tus8chen ziet, die witte diarrhee hebben. Dit is het verschijnsel van de terecht zoo alomgevreesde kuikenziekte die pullorum wordt genoemd. Deze kuikens moeten onverbiddelijk direct worden afgemaakt, want da ontlasting van een aan pullorum lijdend kuiken is zeer besmettelijk, als de andere er aan gaan pikken. Op rij af gaan ze u anders dood Slechts één pullorumKuiken kan oor zaak wezen, dat alles over stuur gaat. En waarom zoudt ge het ook niet direct afmaken? 't Gaat toch om zeep, en zou het er door komen, dan blijft het als 'n levende smetstofbron op uw erf rondloopen, zoo den heelen boel later weer ve/psstende. Gebruikt gij nog eene bakkunst moeder, doe er dan niette veel kuikens in, liefst niet meer dan 60 70 stuks Vooral, wanneer de kuikens wat grooter worden, is zoo'n bak minder goed zindelijk te houden, en wordt hij natuurlijk ook gauw... ie klein. De kuikens worden grooter, de bak niet Men ziet dat algemeen over 't hoofd. En 't gevolg ervan is, dat den eersten tijd de kuikens het in zoo'n ding nog wel goed doen, maai- dat later de misere komt: zwak op de pooten, diarrhee, verkoudheid vaak, vol onge dierte. Wat zouden onze kippenhouders zich elk jaar niet 'n hoop leed, droevig leed, besparen als ze direct ieder verdacht kuikentje maar tusschen de koppel uitnamen en 3 maal zoo zindelijk waren als thans het geval is. Beenzwakte. VRAAG: Ik heb 47 kuikens gekre gen van 260 broedeieren, dus niet veel, maar hier in de omgeving was het op veel plaatsen nog slechter, de eerste 14 dagen groeiden ze zeer goed, slechts 2 zijn doodgegaan, maar nu krijgen ze het in de pooten, ze kruipen meer dan loopen, ik heb een kachelkunstmoeder in een kippenhok, waar anders 70 kippen in waren, ik geef voer van den landbouwbond, dat deed ik het vorige jaar ook, toen groeiden ze er goed van, wij le7en Peel en Maas. ANTWOORDEene der oorzaken van beenzwakte bij kuikens is gebrek aan frissche lucht (zuurstof), gepaard gaande met te hooge warmte en te weinig ventilatie. We hebben de laatste weken nog maar veel koud weer gehad, waarbij de kuikens niet buiten konden. En de lucht was zeer helder, zoodal we veel zonneschijn hadden. Veel zonneschijn en toch koud. Misschien hebt u in het hokje, aan den voorkant op het Z. O. of Zuiden, wel veel vaste ramen. Ik bedoel ramen, die niet opengezet kunDen worden, als misschien boven wat. En omdat het buiten koud was, hebt u waarschijnlijk flink de kachel aangehouden, ook op den dag, dat de zon zoo door de ruiten naar binnen kon schijnen Is dit zoo inderdaad geweest, dan veronderstel ik, dat u daar de oorzaak moet gaan zoeken. Ramen en deuren open, als de wind er niet op staat, en bij gunstig weer met de kuikens de buitenlucht op, al is het dan niet zoo heel lang Hebt u veel groenvoer en dat zal wel nu er gras te knippen is geef ze dat dan volop, maar steeds heel fijn geknipt en doe wat, meer voeder- ka'k onder hel opfokvoer. Het voer van den Landbouwbond is natuurlijk niet de oorzaak, maar nu de kuikens er eenmaal zoo aan toe zijn, moet u er wat meer voederkalk aan toevoegen. Gebrek aan groenvoer kan hoogst nadeeüge gevolgen hebben, dat zien we o a. aan de zwakke kiemen, die de broedeieren eerst hadden en vele nog hebben aan de zwakke pootjes bij konijnen, die thans 3 tot 5 weken oud zijn. Wij kennen een konijnen fokker van naam, die nooit zooveel last had van beenzwakte bij zijn jonge vroege konijnen als dit jaar en hij schrijft dat mede toe aan het volslagen gemis aan groenvoer bij hem. Toen is hij de konijntjes gesneden raapstelen gaan voeren, omdat hij niets anders io de stad kon krijgen, en het resultaat was verrassendde meeste jongen waren weer spoedig kwiek ter been. Ingekomen en vertrokken personen van 12 tot 19 April INGEKOMEN J. G. Aarts, dienstkaecht, Leunen K 88 van Hors»; J. P. Derikx, idem Oirlo E 59 van Maashees; W, Derksen en gezin, onderwijzer, Leeuwstraat 4 van Ned. Indië; P. Linskens, dienstknecht, Oostrum C 23 van Sevenum; C. H. Linskens, dienstbode, Oostrum C 37 van Sevenum; W. v. d. Goor en vrouw, landbouwer, Veulen H 41a van Wanssum; C. van Hout, landbouwer, Schelde K105 van Horst; J. C. Jacobs, dienstbode, Ysselsteynl 65 van Maasbree; A. G.L Jenniskens, dienstbode, Hoebert- weg 5 van Sevenum; S. J. Kersten, landbouwer, Leunen K 108 van Horst; C. H. Tijssen, timmerman, Oirlo Fa 8 van Gemert; A. H. J. Muni, onderwijzeres, Groote Straat 17 van Maastricht; A M C. Kuypers, dienstbode, D 42 van Meerlo; L Janssen, chauffeur, Merseloscbeweg 2 van Roermond; G- C F. Deckers, dienstknecht, Groote Straat 31 van Meerlo; E. P. Fleuren, dienstbode, Smakt B 14 van Maashees; VERTROKKEN H. Alberts, zonder beroep, naar Nijmegen St. Jacob9laan 540; M H. La»bouwers, idem; J. Th. Vogelzangs, dienstknecht naar Horst; A. M. Vollenberg, dienstbode, naar Venlo, Lomstraat 11; G. van Sinten, dienstbode, naar Horst; G. Ch. J. M. Goumans, z.b naar Heyt huyzen; N. Martens, z.b, *aar Maeseijck; J M. E. van Maris dienstbode, naar Wans9um—Geijsteren B 16; H. P Reintjes, dienstbode, naar Meerlo; J. L. E. Vullings, dienstbode, naar Boxmeer; A. G Th. Potten, dienstbode, naar Horst- Meterik, M 154; J. L- Cuppen, dienstknecht, naar Horst- Meterik, M 154; J. J. v. Megen, dienstknecht, naar Broek huizen M. F Beckars, dienstknecht, naar Meerlo; In het Bondsgebouw te Leunen had Zondag j.l. de jaarvergadering p'aats van de Afd Leunen van den L L. T. B onder Voorzitterschap van den heerP. J. ArtsPoels. De Voorzitter opent deze vergadering op gebruikelijke wijze, heet de opge komen leden hartelijk welkom, maar betreurt het ten zeerste dat er zoo weinig aanwezig zijn Het is de eerste vergadering zegt spreker, welke hij na zijne ziekte wederom kan bezoeken hij brengt dank aan diegenen die hunne slem op de laatste vergadering op hem hebben uitgebracht én als bestuurslid én als Voorzitter. Hierna brengt de Secretaris het jaarverslag uit, waaraan wij het vol gende ontleenen. De bond telt 182 leden. Er werden gehouden 10 bestuursvergaderingen, 1 vergadering van de Commissie van Compt. en 4 algemeene vergaderingen, welke hoofdzakelijk gingen over de afwatering. De omzet bedroeg: Voederartikelen 762441 Kg-, Kunstmeststoffen 1003905 Kg., Brandstoffen 241892 Kg., Zaad en Pootgoed 5120 Kg, Diversen 7045 Kg. Totale omzet 2020403 Kg., voor een totaal bedrag van f118976 77. De omzet bedroeg in wagons ruim 202 De totale ontvangsten bedroegen f 139245.23, de totale uitgaven f 137651.14 De winst bedraagt dus f 925 89. Per 31 '28 heeft de Bond een eigen kapitaal van f 12146 63. De omzet is gedurende het verslag jaar zeer toegenomen, zelfs uit Venray dorp zijn er gedurende het verslagjaar enkelen geweest, die al hun goed betrokken hebben van de Afd. Leunen. Gedurende het verslagjaar kwam het moderne pakhuis gereed, welke naar de eischen van den tijd is ingericht Nu bezit de Bond het Bondsgebouw in 1921 gebouwd en een modern pakhuis in 1928 gebouwd. De heer Houben brengt alsdan ver slag uit namens de Commissie van Comptabiliteit, de boeken en bescheiden waren in orde bevonden, en brengt hulde aan de. Secretaris voor diens keurige administratie Daar er niemand eenige op- of aan merking heeft op het jaarverslag, wordt de Secretaris voor het afgeloopen boekjaar decharge verleend. Hierna geeft de Secretaris nog enkele toelichtingen omtrent de balans. Daar den heer Houben aftredend is als lid van de Comm. van Compt wordt door het bestuur candidaat gesteld den heer P J. van Rens Uil de vergadering worden gesteld de heeren H. S winkels, die zich terugtrekt en P. v. d. Boomen, welke laatste door^niemand^wordt^ge steund. De heer van Rens wordt als lid van de Commissie benoemd. De Voorzitter brengt dank aan den heer Houben voor hetgeen hij in de afgeloopen jaren voor den Bond heeft gedaan. Over de jachtverpachting, zooals die door den bond gezamenlijk voor de leden wordt verpacht wordt menig hartig woordje gesproken tusschen den he#»r v. d. Boomen en den Secretaris. De Voorzitter moest een lid enkele malen tot de orde roepen Er werd zoo lang gejaagd dat de hazen en konijnen onder Leunen wel het hazenpad zullen hebben gekozen. Als slot werd besloten dst de jacht wederom onder de gewone voorwaarden zal worden verpacht. Het Veulen kan nu met 'n lijst komen, en zal er nader overlegd worden met het bestuur. Op voorstel van den heer Houben, zullen de vergaderingen voortaan in »Peel en Maas" worden bekendgemaakt. Verder werd er nog medegedeeld dat voortaan voor de veraf wonende kinderen tusschen de schooltijd in, gelegenheid wordt gegeven tegen een kleine vergoeding, die door de vergade ring, op voorstel van het bestuurwordt vastgesteld, warme koffie le bekomen. Van de rondvraag werd een druk gebruik gemaakt, waarna deZeereerw. Heer Rector Goossens de vergadering toesprak, en deze geluk wenschfe met het succes van hei verslagjaar. Hisma werd door den Secretaris nog verslag uitgebracht over de diverse instellingen van den bond, als Onderl. Brandassu- rantie etc die allen bloeien. Nadat de Voorzitter de vergadering nog had aangespoord om Zondag a.s. allen zonder uitzondering de vergade ring bij te wonen van de Verkoop- vereeniging, sloot hij deze vergadering met gebed. Kind verbrand. Te Uden is een 3 jarig kind van M- v. Lankveld in kokende soep gevallen en aan de gevolgen overleden. Vrijgesproken. Het Gerechtshof t6 's Hertogenbosch heeft J. V. landbouwer te Andel, ver dacht dat hij J. v. Tilborg te Giessen door messteken gedood heeft, wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. Groote scheepsramp in Japan. Meer dan 100 personen, zijn, naar men gelooft, omgekomen bij een scheepsramp. Het Japansche stoomschip »Tokyo Muri Maru" is namelijk ge zonken, weinige minuten, nadat het op de rotsen was geloopen, ter hoogte van kaap Erino aan den Zuidkant van het eiland Jesso. Twee stoomschepen hebben 97 over levenden van de 209 passagiers, die aan boord waren, opgepikt. Men is nog bezig met zoeken, doch men vreest, dat de anderen allen zijn omgekomen 176 opvarenden waren visschers Men denkt, dat het ongeluk veroorz'aakt is door den storm. ROERMOND Op deCoöp Eiermijn van Maandag was de aanvoer 6 600.000 eieren. Groote eieren van f 5 30 tot f 6 50 Kleine eieren van f 4 70 tot f 5 20 Eendeneieren van f 4 50 tot f 5 60 VENLO. Op de Coop Veilingver- eeniging van Maandag waren aange voerd 2.130.000 eieren. Groote eieren van t 5 20 tot f 6 90 Kleine eieren van f 4 50 tot f 5 10 Eendeneieren van f 4.90 tot f 5.80 Ganzeneieren van f 15.20 lol f 15.60 Kippeneieren per Kg. f 0 88. Hoenderstraat 6 VENRAY Greenen, Vuren, Eiken en Americ. Greenen. Carbolineum en Asphaltpapier. Alles aan concurreerende prijzen KRUI als Cement, Wandtegels, buizen en B V- ei I jres iter Alle soo\n- en Lanen GRAS en KLA rend jarei weide, welke in de beste aoi atnei te stellen en de v/b soort k< V0 de v/b soort B MA de v/b soort E< ringi' de v/b soort GPAw Gewone ST ele blauwkop, aUoorler MANGEl Beleel I, Grooli voorm. van h» r ten huize van den Michels, Palen Steeds Mager VetnootMen Un Carisbor e». Ook aan gen zonder prijsvi Brands! Droogvoeder- KUNST en alle Pluimv den levert uit voiherp concurree Centrale Brt>. Droogvoederl em mers en Fonl pen en kuikens. 1 ken, worden degel ^ge voerd. Aanb MAASHI Firma vat

Peel en Maas | 1929 | | pagina 6