„UNIGRO" ianbeg Landboiiwb. Venray- dorp afd. Veeverz. vergadering Stierhouderij Verkoo] „St. I Algem. 1 Belas s Willem ei RADIO |N.V. Vulkaan, Venrayj Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten. Zondag 28 April St. Antonius. VERGADERING KIT.) café P. JeuriLen Ve Zondag il Besprekii Aardap I G. MIS Alia Von H.Jacobs, Wat de keur is voor het goud is de naam voor Uw Wordt voorlezing gedt»an van een schiijven van Ged Slaten op een brief van den Gemeenteraad, waarbij gepro iesteerd werd tegen een schrijven van G S daar deze bezwaar hadden tegen een besluit tot verkoop van enkele perceeltjes gemeentegrond onder Over- loon, \ielk protest in hoofdzaak ge richt was tegen het door het Staats- boschbeheer uitgebrachte advies, dat zij geen termen vinden de schatting der te verkoopen perceeien grond op nieuw te doen plaats hebben. De Voorzitter zegt verder, dat intua schen( nog voor perceel 1 en 2 een hooger bod is ingekomen van Th. Kersten te Overloon Deze wil voor die perceeien f 925 geven, dit is f185 meer dan bij de publieke verkoop. Spr, stelt voor dit perceel aan Th. Kersten te gunnen, alsook de andere perceeien, waartegen Ged. Staten geen bezwaar hebben, te verkoopen. Weihouder Crooymans meent, dal de Raad door GS. in het ongelijk is gesteld. Het advies van het Staals- boschbeheer is om hem te pesten, dit valt duidelijk hieruit op te maken. Hij vindt het erg, dat de gemeente geen stukje grond in Overloon kan verkoo pen, terwijl er honderden HA. be schikbaar zijn. Hij zegt, dat we heele- maal onder voogdij st8an van het Staalsbosch en zou zich ook niet bij het schrijven van G. S. neerleggen. Na eenige bespreking wordt besloten (Weth. Crooymans blijft buiten stem ming) de perceeien 1, 2, 5, 9 en 10 onderbands ie verkoopen voor de ge boden sommen. Het lid Goemans zegt, dat door Cremers te Overloon een gedeelte ge meenteweg wordt bebouwd en vraagt of de gemeönte deze grond voor mets moet geven. Cremers heeft deze stil zwijgend van de gemeente genomen. Wordt besloten Cremers aan te schrijven bedoeld strookje grond te laten liggen. Weth. Crooymans zegt nog, dat de brandspuit te Overloon niet te trans porteeren is. De Voorzitter zegt toe, dat B. en W zullen informeeren op welke wijze hierin verandering kan worden ge bracht. Daar niemand nog het woord ver langt, sluit de Voorzitter de vergadering met gebed. Venray, 27 April 1929. Afhalen van kostelooze Weg- geldkaarten De Burgemeester var: Maashees c a. maakt bekend, dal kostelooze weggeld- kaarten voor Noordbrabant wederom verkrijgbaar worden gesteld in Hotel de Zwaan te Venray voor de gehuch ten op: Maandag 29 April en Woensdagl Mei a s van des namiddags half twee tot 6 uur GEVONDEN: 2 rijwielplaatjes en een bos sleutels. Inlichtingen Maréchaus seekazerne Gevonden: een rijwiellantaarn. Inlichtingen bij de gemeentepolitie Dinsdag bracht zijne Excellentie den Heer Commissaris der Koningin een administratief bezoek aan onze gemeente. Na vooraf reeds de scholen en kerken van Caslenray en Oirlo bezocht te hebben, arriveerde Z Ex. alhier ten Rasdhuize, alwaar van elf tot een uur eene drukbezochte receptie plaats had- In den namiddag werden nog bezocht de Jongensschool Dorp, het klooster »JerusaRm" met pensionaat en scholen het Gymnasium en klooster der Fran ciscannn. Tot slot werd nog een bezoek aan Ys3elsteyn gebracht. '8 Avonds werd Z Ex. eene serenade gebracht door Venray's Fanfarecorps, ten huize van zijn gastheer de Weled. Heer J Poels Aangevoerd ter veemarkt van Woensdag in totaal 493 stuks vee. Stieren 1. dragend vee 62, Gust vee 30, vet vee 92, kalveren 5, biggen 303 Handel levendig, prijzen vast. Naar wij vernemen zal Z. D. H. den Bisschop van Roermond op Dinsdag 30 April a.8. de nieuwe Paterskerk komen consacreeren. H. Missie. De hernieuwing der H. Missie zal dit jaar alhier gehouden worden om streek8 Allerheiligen. Belastingbetalers Vöör 1 Mei moet afbetaald zijn de Inkomstenbelasting op aanslagbiljetten gedaleerd vóór 1 December 1928. Haast U dus In de maand Juni zal alhier het onderzoek plaats hebben der verlof» gangers van de lichtingen 1917 en 1920 Op de Donderdag alhier gehouden paardenmarkt waren aangevoerd 180 paarden, veulens en hitten. Er waren veel kooplieden ter markt. Handel matig. Donderdagmiddag ontstond tus» schen eenige woonwagenbewoners, die van de paardenmarkt terugkeerden naar het kamp hoogloopende ruzie- De marechaussees moesten handelend op» treden er. brachten de lui wederom tot kalmte. Slecht voorjaar 't Is voor de boeren een slecht voorjaar. Was andere jaren het vee reeds geruimen tijd in de weide om dezen tijd, thans is er nog zoo weinig gras, dat men slechts enkele beesten in de weiden ziet. En intusschen vriest het nog bijna iederen nacht. Door de Gymnastiekvereeniging »St. Chri8toffel" alhier is besloten deel te nemen aan de Gymnastiekfeesten te Maastricht met Pinksteren a s Donderdag werd alhier aanbe steed het bouwen van een dubbele woning, café en showroom aan het Henseniu8plein, voor rekening van den Heer G. Kupers alhier. Ingeschreven werd voor de massa als volgt Peelersv.d. Sterren, Boxmeer f 23900 A. Taeken, Ooslrum f 23485 KoenenVelthuizen, Hollhees f 22175 AertsHuberts, Sambeek f 22125 P. Spee, Venray f 21920 G. VerstralenOudenhoven f 21900 Gebr. Oudenhoven f 21750 A. H. Maassen en Zn f 20780 H. VollenbergTh. Maassen f 20743 De gunning is aangehouden. Het Consultatiebureau voor zuigelingen te Venray. Aan het jaarverslag 1928 van het Limburgsche Groene Kruis ontleenen wij het volgende: Het Consultatiebureau te Venray leed veel door het verlies der huisbe zoeksters, de eerw. Zusters Elmira en Burgardia, die op bevel hunner orde overste, deze nuttige taak, dia zij met veel liefde en toewijding vervuld heb ben, moesten neerleggen. Ook het propagandabezoek bleef hierdoor achterwege en zoo bleek dan ook dit jaar, dat het cijfer der nieuw ingeschreven kinderen belangrijk bij dat van 1927 achterstaat. Wel bleek het bezoek trouwer, maar een groot deel der Venraysche bevol king, dat er wel voor in de termen valt, maaki geen gebruik van het C B- omdat niemand er hun op attent maakt. Wij hopen, dat in 1929 het vraag stuk »huisbezoek" gunstig opgelost kan worden. Bijzonderen dank zijn we verschuldigd aan de welwillende hulp der dames, die op keurige wijze het C.B. op dreef houden. Zonder hunne hulp zou ik allang uit Venray ver trokken zijn. Dit jaar is door de omliggende ge meenten meer gebruik van het C.B. gemaakt. Een groote moeilijkheid is het, dat de onkosten van de gemeente bus zoo hoog zijn en dat er zoo slechte verbindingen bestaan van de omliggen de dorpen met Venray. Ook is daar de samenwerking der moeders, om een rijtuig te verkrijgen, niet zoo mooi als in de omgeving van Venlo. Aant. in '28 geb.kinderen in Venray 297 Aant.dn '28 gesi. kinderen in Venray 28 Aant in '28 nieuwingeschr kinderen 117 Aant. zittingen van den kinderarts 45 Aant. consulten door hem verstrekt 783 Als wij het geheel overzien dan is er een sterke uitbreiding van de belang stelling in de kinderhygiëne te boeken; de moeders begrijpen de taak van het C B. veel beter. Er kómen ook veel minder zieke kinderen, doordat ook verscheidene collega's ingezien hebben, dat een C.B geen zuigelingen polikliniek is Er beslaat nl. nog het idee, dal wij, zooals in groote steden, aan ziekenhuizen polikliniek houden: dus zieke kinderen behandelen, wat juist niet in de bedoe ling van een C B. ligl. Het geeft helaas wel eens een wan klank, dat de moeders de briefjes door den kinderarts aan den huisarts ge schreven, niet overbrengen. Ware overal huisbezoek, dan kon zooiets niet voorkomen 1 Voetbal. Waren we na den wedstrijd tegen Novio nogal optimistisch gestemd ten upzichte van de verdere prestaties van DSO, verleden Zondag bracht weder eene groote teleurstelling, door de 71 nederlaag te Gennep. Het groote aantal doelpunten der tegenpartij wijst er op dat het in de achterhoede van D.S O. niet in orde is, door welk feit ook de voorhoede, die toch heusch niet zoo slecht is, niet voldoende in actie kan komen. Wanneer niet spoedig afdoende ver betering hierin gebracht wordt, kan van verder succes voor D S.O. in de nog komende 4 wedstrijden weinig verwacht worden. Morgen is D S.O. I vrij. D.S.Ó II gaat op bezoek bij Wans sum, de leiders dsr afdeeliog. Gelijk spel zou voor de reserves reeds succes beteekenen. Uitslag wedvlucht oude duiven van uit Noyon (Frankrijk) afstand 304 K.Mgehouden door de Postduiven vereniging »De Zwaluw". De prijzen werden behaald als volgt: le, 6e en 21e A. Jansen; 2e en 9e P. v. Ooi; 3e en 12e St. Servatius; 4e en 17e J. Boom; 5e M. Iiouben; 7een 8e J. Vermeulen 10e H. Strijbosch 11e en 14e W. Manders13e en 19e G van Dijk 15e en 20e W. Thijsen 16e G. Jansen 18e J. Gommans, Overduif G. Jansssn Duiven los 6,30 uur. Aankomst eerste duif 12-1—38 uur, laatste 12-33-37 ur. OIRLO. Maandag 22 dezer verga derde alhier in hel R.K Bondsgebouw de Boerenleenbank. De kassier bracht verslag uit over 1928. De verlies en winstrekening en de balans per 31 Dec. jl. werden zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. De winst bedroeg f 1219. Te voren waren alle voorschot- en spaarboekjes, geverefïëerd door den Heer Korting, inspecteur der Boeren leenbank, uitgereikt. Ook de verlies en winstrekening, alsmede de balans, werden door den Inspecteur in orde bevonden en aan den kaasier Nelissen werd daarna met algemeene stemmen decharge verleend over zijn beheer. Een gedeelte der gemaakte winat werd verdeeld en wel f90 geschonken aan de Kath. Kiesvereeniging, f 50 voor een processieboog, f 80 voor de leesbibliotheek, f 50 voor de Missie en f 25 voor 't Groene Kruis te Venray Aan den kassier J. H. Nelissen werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend, in verband met drukke werkzaamheden Op voorstel uit de vergadering werd hij benoemd tot eerelid en werd hem een cadeau aangeboden In zijn plaats werd gekozen de heer P. G. W. Jans sen. Directeur L. van der Sterren nam wegens hoogen leeftijd ontslag als Directeur. Ook hij werd op voorstel uit de vergadering tot eerelid benoemd en bood men ook hem een cadeau aan. In zijn plaats werd gèkozen de heer Th. Peters, voorzitter Boerenbond. De heer J Custers, President van den Raad van Toezicht werd met groote meerderheid van stemmen her kozen. De Zeereerw Adviseur sprak nog een opwekkend woord tot de leden en een woord van dank tot Inspecteur Korting. De nieuwe Directeur wijdde eenige waardeerende woorden aan de scheidende functionarissen, waarna de vergadering in de grootste harmonie gesloten werd met gebed. HORST. Naar wij vernemen zal het openingscoucoura der Handboogschut terij »St. Anna" aan den Eikelenbosch plaats hebben 2 Juni as. SEVENUM Tot burgemeester alhier is herbenoemd de Heer W. P. Evers, secretaris dezer gemeente. OVERLOON. Tot onderwijzeressen in tijdelijken dienst aan de R. K Meisjesschool alhier zijn benoemd M*j Derkx uit Leunen en Mej. Stax uit Boxmeer. Toen Woensdagmiddag H. W alhier een kar kalk wilde wegbrengen en daarbij nog een kleinigheid op de kar moest leggen, ging hij hiervoor op het rad staan. Terwijl hij zijn voet tusschen de spaken stak, trok eensklaps hst paard aan en geraakte W. zoodanig met zijn vo-4 bekneld, dat deze geheel uit elkaar werd gewrongen Direct werd de hulp van de verpleeg zuster van 't Wit-Gele Kruis ingeroepen, die het eerste verband legde. BERGEN. Hot nog zeer krasse echtpaar Joh. Maas alhier, vroeger te Merselo woonachtig, viert morgan de gouden bruiloft. Aan belangstelling zal het Hanneske en zijn vrouw niet ontbreken. VENLO. Bij de gehouden keuring van trekhonden, werden er van de 40 aangevoerde dieren slechts 25 goedge keurd. In de toekomst zal nog strenger woeden gekeurd. Niet minder dan 20 eigenaars van honden werden duor de politie bekeurd, wegens niet aangifte dezer dieren voor de hondenbelasting. Nog zijn verschil lends honden als waakhonden aange geven, die desondanks toch los loopen Ook hierop zal de politie ten strengste letten. Doordat tusschen de werkgevers en gezellen in het schildersbedrijf na onderhandeling overeenstemming ver kregen is, zal de aangekondigde staking deze week niet uitbreken. Rechtbank te Roermond. Voor de Rechtbank te Roermond stond terecht P. W L W, A H W P. J W., landbouwers te Horst, allen conform de eisch vrijspraak van een aanklacht van dierenmishandeling (doodslaan van een paard le Horst) Verdediger Mr Jos. Notermans te Venlo De filmkeuring in het Zuiden. Door B en W. der gemeente Kerkrade zijn de drie aldaar bestaande bioscopen gedurende den tijd van 1 maand ge schorst. De bioscoophouders gingen in beroep bij Ged. Staten. Duur paardenvleesch. De bij de paardenfokkers welbekende hengst »Landman", die voor eenige jaren door de Hengstenassociatie Venlo werd aangekocht voor de kapitale som van f 60,000, is dezer dagen aan een paardenslager verkocht voor f 250. Vergane glorie 1 schrijft de N.V.Ct. PANNINGEN. Naar de R.K.Steen fabriekaarbeiderabond St, SlefaDus mededeelt brak een dezer dagen een plotselinge staking uit onder het personeel der steenfabriek van de firma L. Engels en Go. te Helden-Panningen. Nadat de kwestie was bijgelegd, werd de arbeid hervat. In deze gemeente ontstaat meer en meer een tekort aan arbeidskrachten, speciaal op de steenfabrieken, omdat de Philipsfabrieken vele arbeiders, ook uit deze streek tot zich trekken. Het laat zich aanzien, dat het tekort steeds grooter zal worden. Op vrjje Toeten gesteld. De als verdacht van verduisteringen tot een bedrag van circa f 2500 aan gehouden reiziger T. te Weert, ten nadeele van den manufacturenhandel J. is door de officier van justitie te Roermond weer op vrije voeten gesteld. Doodelyk mijnongeval. Woensdagmorgen had de 22-jarige sleeper H. P-ik uit Simpelveld in de mijn Willem Sophie te Spnkholzerheide het ongeluk van een verdieping in d* daaronder gelegene te vallen. In deerniswekkenden toestand werd hij opgenomen. Hij overleed spoedig aan de gevolgen. De man was gehuwd en vader van Iwea kinderen Aan de gevolgen overleden. Het gemeenteraadslid de heer W. J. Jansen van Berg Urmond, die in den loop der vorige week door een nood lottig auto-ongeluk te Berg aan beide beenen deerlijk verwond werd, is aan de bekomen verwondingen in het hospitaal te Sittard overleden. Door de tram overreden en gedood. Dinsdagmiddag geraakte te Treebeek het driejarig zoontje van den heer V. bij het spelen onder de electrische tram Het kfrnd was op slag dood Den wagenbestuurder treft geen schuld. Henri Hermans. Het Tweede Kamerlid de heer Henri Hermans, die thans in het R. K Ziekenhuis aan het Westeinde te den Haag vertoeft en die, zooals men weet, lijdende is aan galsteen, zal waarschijn lijk een operatie ondergaan. Woensdagmorgen bracht jhr.mr Gh. Ruijs de Beerenbrouck een bezoek aan den patiënt. Door een molenwiek getroffen. Dinsdagavond te 7 uur is te Lierop de 14-jarige zoon van den molenaar v. d. Biesen door een molenwiek ge troffen. Hij werd ernstig aan het hoofd gewond en is naar het R K. Gasthuis le Helmond overgebracht Woensdag nacht is hij aan de gevolgen overleden. Groote brand te Dreumel. Woensdagmorgen te acht uurontdekte men een brand in een woning aan de Oud Maasdijkstraat te Dreumel. Hel «uur verspreidde zich in korte tijd over nog zes naastgelegen huisjes, waartoe het feit, dat de huisjes met riet gedekt waren, niet weinig toe mee werkte. De brandweer uit Dreumel, geassisteerd door die uit Wamel, kon niet veel legen de vlammen uitrichten. Om verdere uitbreiding te voorkompn liet men een landbouwschuur instorten, waardoor het vuur gestuit kon worden. De schade bedraagt ongeveer f 15,000. Ongeveer dertig personen zijn dakloos geworden. Zij werden bij buren onder gebracht. De oorzaak van den brand is onbekend. Doodelyke val. Donderdagmorgen was de ongeveer 25jarige losarbeider P. en W. uit Schijndel aan het werk bij een der in aanbouw zijn de constructie werk plaatsen van de N V Philips' Gloeilampen» fabrieken te Eindhoven De man was op een steiger geklommen, toen plotse» ling een plank, waarop hij stond brak en hij van een hoogte van 4 5 meter naar beneden stortte. Korten tijd later is hij overleden. Hij laat een vrouw en eenige kinderen achter. Belastingontduiking. Da Ulrecht8che Rechtbank veroor deelde den 25 jarigen landbouwer C. J. A O. te Houten wegens overtreding der wet op de Rijksinkomstenbelasting tot f 750 boete subsidiair 3 maanden hechtenis De eisch had geluid f 1000 subs. 3 maanden hechtenis. Alles voor een gulden. De aardigste van al de nieuwe par- 'ijtjes, die zooals gebruikelijk, in ver kiezingstijd opduiken, is de Algemeene Welvaartpartij, die ergens in de buurt van Harderwijk is opgericht en vandaar heel Nederland even gauw wil veroveren ci f 1 per lid, schrijft »De Morgen". De berekening in een circulaire is dood eenvoudig: als 100 000 kiezers zoo'n pop sturen, kunnen alle kiezers per advertentie bereikt worden ea is de /.aak gezond Er worden dan 100 Kamerleden van deze partij gekozen, die zoowaï alle belastingen afschaffen, vele zeifs teruggeven, daarenboven premievrije ongevallen- en ouderdoms- verzekering invoeren, een sterk leger invoeren, maar zonder dienstplicht, behalve voor ambtenaren. En dat alleen voor één pop. Het is te geef! Het drama te Grootegast. Tegen Ye Wykstra levenslang geëischt. Voor de rechtbank te Groningen heeft Dinsdag terecht gestaan de 34-jarige Ye Wijkstra, van beroep arbeider en muzikant woonachtig te Lucaswolde, thans gedetineerd, verdacht 4 politie mannen t8 hebben gedood. Tegen Ye Wijkstra werd levenslang geëischt. Uitspraak 7 Mei. Verkiezing voor de leden der Tweede Kamer der Staten-Generaal. De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dal op Dinsdag 21 Mei a.s. zal plaats hebben de candidaat- stelling voor de verkiezing der leden van de Tweede Kamer der Siaten-Generaal. Op dien dag kunnen bij den Voorzitter van het Hoofd-tembureau ter secretarie van de gemeenie Maastricht van des voor middags negen uur tot desjnaraiddags vier uur lijsten van candidaten worden inge leverd Vanaf 30 April tot en met 21 Mei a.s zijn ter secretarie van elke gemeente kosteloos verkrijgbaar formulieren voor candidatenlijsten en voor de schriftelijke verklaring van iederen op den lijst voor komenden candidaat, dat hij bewilligt in zijn candidaatstelling op deze lijst. Venray 25 April 1929. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO BÜESEBLIJKE STASD VMBAY. van 19 tot 27 April GEBOREN Antoinetta P. J. In 't Hulst, Veltum Arnoldus G Sijbers, Henseniusplein Martinus J. Keyzers. Castenray Maria C. Keyzers, Castenray Theodorus A. P G Bardout, Vlakwaterweg Jacobus E W. Oudenhoven, Langstraat Johanna J. Wilmsem, Hoebertweg Jean R. A. Ponjée, Langstraat Elisabeth M. J v d Bekerom, St. Servatiusweg Helena Th G. Martens, Leunen GEHUWD: H. J. Verlinden. 45 jaar, kleermaker en M. C. Lamers. 29 jaar, beiden te Venray. W M Clepha», 27 jaar. landbouwer en G. J. Linders, 26 jaar, beiden te Venray. HG H. Janssen, 27 jaar. landbouwer en G. H. Gellings. 29 jaar, beiden te Venray. OVERLEDEN A Roneen, wed. van B H Houba, 70 jaar, landbouwer, Oirlo. C. J Schellings, wed. van C. J. Roelofsen, 86 jaar, Overloonscheweg. 1 patiënte St Annagesticht. 1 patiënt St. Servatiusgesticht. mmiJKS DIEÏST2I Parochiekerk Morgen Zondag 2 uur kleine Congregatie, half 3 Herhalingscatechismus, 3 uur Lof, waarna vergadering ran het Apostolaat des Gebeds. Maandag half 8 Jaarg. voor Johannes Verblakt, 8 uur Jaarg voor Jan Camps, 7 uur Lof Dinsdag halt 8 Jaarg. voor Christiaan Aariaans en Ida van Meijel, 8 uur leesmis, 7 uur Lof tot opening van den Meimaand. WoeDsdag half 8 besteld Jaarg. voor Elisabeth Reijoders en ouders, 8 uur gezongen H Mi» voor een 25-jarige echtvereeniging en 25-jarig Ambtsjubileum Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Johanna van de Pascb, ouders en familie. Vrijdag le der maand en vereering van het H. Hart van Jezus, half 7 bestelde Hoogmis, half 8 leesmis, 8 uur gestichte leesmis, 7 uur Lof en eerherstel aan het H. Hart. Zaterdag half 8 Jaarg 2e klas voor Mart. Cornelis8en en Antoinette Wijnhoven, 7 uur Lof en Rozenkrans. A s. Zondag plechtige H. Communie der kin deren. om 7 uur worden de kinderen aan de school der Eerw. Zusters algehaald, half 8 de Hoogmis waaronder H. Communie, kwart na 9 Kindermis, om 10 uur de Hoogmis in de Paters kerk. Onder de Hoogmis en het Lof collecte voor de behoeftige Communiekinderen. Maandag na de Mis van 8 uur moeten de Communiekinderen in de kerk zijn om te loten voor de plaatsen en offeren voor de kaarsjes. A 8. Zondag 5 Mei om half 5 groote en kleine Congregatie met Sacramentsprocessie naar de Lourdesgrot en predikatie aldaar. Paterskerk. Morgen Zondag feest van den H. Paulus van het Kruis. Volle afl. o.g v 5, 6 en 7 uur H. Mis met onderrichting, 8 uur Hoogmis met preek. Vergadering Derde Orde ook voor de Jonge Derde Orde. Om kwart over 9 voor de manne lijke, om half 3 voor de vrouwelijke tertiarissen Men gelieve de zangboekjes mede te brengen. Kwart over 4 gezongen Vespers, 5 uur Lof. Maandag 7 uur plechtige lijkdienst voor P. Raynerius Hoogenboom, half 8 een H. Mis voor Cornelius Johannes Schellings, als lid v.d. Derde Orde 's Avonds half 7 plechtige intocht van Z D. H. Mgr. Schrijnen, waarna een kort Lof Dinsdag feest v.d Zalige Benedictus Volle afl. o.g.v. Dien dag zal Z D.H. de Bisschop onze kerk consacreeren. Geen uitstelling v h. Aller heiligste De laatste H Mis is om hall 7. Om 7 uur wordt nog de H. Communie uitgereikt. Kwart over 7 wordt de kerk gesloten Gedurende de wijdingeplechtigheden der kerk mogen de geloovi- gen niet in de kerk verblijven Voor de consecra tie van het Hoogaltaar wordt de kerk geopend. De pleahtige Hoogmis zal ongeveer half 11 ot 11 uur worden opgedragen, 6 uur Lof. Woensdag eerste dag der Meimaand, toegewijd aan de allerh. Maagd en Moeder Maria 7 uur plechtige Hoogmis, 's Avonds 7 uur Lof met FraDciscaansche Rozenkrans. Vrijdag eerste Vrijdag der maand, toegewijd aan het H. Hart van Jezus, 7 uur pl. Hoogmis met Litanie v h. H. Hart, 7 uur Lof met acte van eereboete en Franciscaansch Kroontje. N. B Gedurende de geheele Meimand zal het Francicaansch Kroontje gebeden worden op Zon en Feestdagen onder het Lof van 5 uur op alle andere dagen met of zonder Lof om 7 uur De geloovigen uit de buurt van ons klooster gelieve Maandagavond bij den intocht van Mon seigneur de vlaggen uit te steken. Op den eersten Zondag der Meimaand zal in deze kerk de Hoogmi* worden opgedragen om 10 uur, wegens de Eerste Communie in de parochie kerk. St. Antonius-Patronaat. Maande)ijk8che Algemeene H. Communie De leden der Jonge Derde Orde die niet bij de Alge- meene Communie behooren, worden verwacht in de H. Mis van kwartover 9 Nog geen zomer regeliogmen denke dus aan het Lol van 3 uur Spaarbankboekjes inleveren. E«n gedeelte der Patronaatsuren zal op bovenzalen worden doorge bracht. De grooteren kunnen de gewichtige verga dering in de groote zaal bijwonen wat zeer nuttig is. Maandagavond Goud-pluvier Binnenkort hopen we in «Peel en Maas" de nieuwe richting in het Patronaatswezen te bespreken. Maandag 6s middags 6 uur dote „De Zwaan"] rder Weled. Zeergel H. F J. M. Vercaute aanbe Ret verbom Dokten de Gro t U Venray Teekening f ng t bekomen bij f 2— per stel 2 Mei a.s. Algemeene na de Hoogmis in de zaal „Wilhelmina" Schoolstraat. Agenda Uitkeering van scha devergoeding bij onteigening van vee wegens „streptokoke" (onbruikbaarheid der melk voor de consumptie) Rondvraag en sluiting. Trouwe opkomst dringend verzocht. Het Bestuuri op MAANDAO 29 APRIL des avonds 8 uur, bij H. Cremers, Halfweg. Het Bestuur. Degenen, j vor deren hebbt .Hu, gelieven huni Woensdag in Wegens I ghe< den is a.s. Zi nam in hel LEZINO Kamerlid P. J Trouwe wenscht, daar besluiten ook aanwezigen gi 35 a.s. 8fl d eede oif 8e' imen niet- Voor het o in d aangiften en k n di boekhouding t aan verzekeren ens erda len tegen lag bij VI Verzekeringsmaa t vas Pre Ie omdat zij ujks Franscbe HagelfMij i 2e omdat zij wai borgen biedt 3e omdat zij cbap is met vaste prt re v< zekerden en er lighi op kunnen reken chac loos te worden j an 1 eind van het jaar nievi hooging bij ie be i 4e omdat zij i meeste nauwkewf ten. PREMIE 90 CE! verzeker Voor inlichting* tot den Hoofdage ech guit t Ledil Kinderl Wi Wiegt Luien Nac! Nach Taf Slo Staaldrai Spiraaln Kapokt Zeegrasi Alpengra Wollen Gestikte Mo'ton N B Wij vul lef" j met prima Zeegras LAGE pri

Peel en Maas | 1929 | | pagina 2