P. SMITS, p Fotografie Nieuw Ni KOUD WATER VB „MAUYI Indien U J. POELS-JAG A. H. DE HA Paardenmarkt Foto-artikelen. Sproeten komen vroeg in SprutoL Bij alle Drogisten Jaarmarkt te Venray IMp gegalvaniseerd dnjfP puntdraad, jkan draadnagels, kramice< on de Eerste Kerkboeken, RozUi kransen, Schilderij en Souvenirs ilckur JacqCoenen-Hout Beden ontvangen P. BEERKENS, SchfJ Vulkaan - Germaan - Peer RIJWIELEN T ijzeren afrasterpali- puntdraadgladde ge draadschansendn zes- en vierkant vlechU De Kippenhouderij op het platteland Gemengde Berichten. nHORLOGE Marktberichten. mmsimBia. Woensdag 24 April Ie VENRAY Donderdag 25 April. Alle soorten Foto's, Vergrootingen en Olieverf-portretten Inlijsten van Portretten en Schilderijen. hobbelpaardjes, kinderstoelen, li jes, wiegen, luiermanden, reis- wi bakkerskorven, vleeschkorven een RIJWIEL noodli kom dan bij on qj ONDERDEELEN en toebehol ruime keuze. Ontvangen groote partii !et ed De zon doet ons juichen. We schaffen ons een nieuwe garde robe aan. Niet van astrakanmutsen en bontjassen, voor den winter, maar van lichte costuum8 en dunne toiletjes. De motoren draaien. Al ons geld gaat aan benzine weg. Paschen bracht den grooten, vroo- lijken uittocht van meuschen, die maanden lang hebben zitten rillen. Nu, als de zon schijnt, lachen we om den winter. Maar misschien lacht de winter gauw om ons. Dan krijgen we weer jeremiaden over de onmenschelijke koude, omdat onze zomersche kleeren, die we 's winters in huis afdragen, ons niet beschermen tegen de felheid van een onbarmhartige vorst. Dan loopen we op lakschoenen en in zijden kousen door de sneeuw. En we voelen ons diep te beklagen. Doch nu nemen we Let er van. 't Zal wel zoo'n vaart niet loopen, denkt groot en klein. Laat ze maar oppassen, die optimisten. Het kan in deze bonte waereld raar toegaan. door JOS. BOSHOUWERS te LENT. Welk oclitendvoer moet ik nemen? VRAAGDeze week kwam een reiziger der firma... te... bij me, om ochtendvoer te verkoopen. Tot heden gebruik ik Standaardvoer, zoodat ik precies weet, wat er in zit. De reiziger rekende mij echter voor, dat er maar heel weinig eiwit in zit, te weinig zei hij me. En ik stond er zelf van te kijken, te meer daar ik er goede resultaten mee berfeikte. Het voer, dat de reiziger mij aanprees bevatte heel wat meer eiwit doch is ook duurder Welk voer zou ik nu nemen, het Standaardvoer of dat der firma... te- Zou ik er de meerdere kosten uithalen, met nog winst? Gaarne vernam ik zulks in Peel en Maas, waar ik op geabonneerd ben. X. te V. ANTWOORD Als men resultaten met een of ander voer bereikt, moet men altijd voorzichtig zijn met te veranderen. Da reiziger, die bij U geweest is, is van eene vertrouwde firma, dat kan ik U wel zeggen Er zijn anders vele handelaars, die géén voer leveren, dat met den prijs in overeenstemming is. Dit blijkt duidelijk uit de verslagen van het Rijksland bouwproefstation voor Veevoederonder zoek. Van de 72 ingezonden monsters ochtendvoer waren er nist minder dan 26, dus ruim 1/3 deel, waarin geheel waardelooze of minder geschikte be8tanddeelen worden gevonden, als rijstdoppen, grondnotendopp8n, boek waitdoppen, maiskaf, tarwestof, zand, zout schelpen zelfs 1 Bovendien bleek uit het onderzoek van monsters ochtendvoer, genomen door de controleurs van den opsporings dienst, dat de samenstelling van het geleverde soms heel wat afwijkt van die, welke op de label is vermeld. In 11 van deze monsters ontbraken twee of meer der op de label aange geven bestanddeelen. De ontbrekende artikelen waren meestal hoog in prijs en bleken vervangen te zijn door min derwaardige en goedkoope bestand deelen, die echter niet op de label werden vermeld. Als zoodanig werdsn gevonden grondnotendoppen (van 3 tot 10 pCt), rijstdoppen (zelfs tot 14 pCtboëkweit doppen, gemalen trieur afval, gemalen schelpen, gedroogde pulp, tarwestof, tarwebliezen, zand, enz. Bij eenige monsters was het op de label vermelde diermeel door walvisch me3l vervangenbij andere Liebig's vleeschmeel door diermeel. Hieruit blijkt dus, dat de waarde van 't ochtendvoer niet kan worden bepaald naar den prijs per 100 Kg., ook niet naar de reclame, die ervoor wordt gemaakt, ja zelfs niet altijd naar de op de label vermelde samenstelling. Ochtendvoer is en blijft daarom een vertrouwensarlikel, ook al staat procen tisch op de label aangegeven, wat er in zit. Dit laatste zegt ons natuurlijk méér, dan eene bloo*e opgave der bestanddeelen zonder procentische ver deeling, doch de kwaliteit der aange geven stoffen speelt ook een groote rol. Uit bovenstaande zal u dus wel duidelijk gebleken zijn, dat wij uwe vraag noch bevestigend, noch ontken nend kunnen beantwoorden. Alleen ditwanneer mijn kippen goed leggen van 'n zeker ochtendvoei dan last ik me niet ompraten, om 'n ander voer te nemen. En wanneer ze slecht leggen, dan ga ik eersteens na, of de oorzaak ook kan liggen buiten de voederkwestie, wat heel vaak toch het geval is. Aan de kip Vroeger, kip, liet men je zoeken Op het land en in de sloot Gebrek aan eetlust f slechte spijsvertering, schele hoofdpijn, prikkelbaarheid, ver stopping. maagpijn en hartwater. genezen spoedig na gebruik van Foster's Maag- pillen. het tonische laxeermiddel. MaagpiS9en a 0.65 per Sacon. Peste r*s Alom verkrijgbaar Vroeger, kip, liet men je krabben In de straat en in de goot l Vroeger, kip, at jij slechts wormen Sliep je boven 't varkenshok, Vroeger, stopte men z'n centen Kipje, in 'n ouwe sok 1 Maar, je doet me nu verbazen Beste kip, door al je praal, Want, kip in 't moderne leven Ben jij 't meest wel sociaal 1 Nu heb jij een fijne woning, Lekker eten op z'n tijd, En je hoeft niet meer te zorgen Voor je kinders. Heb je spijt? Kip, bij jullie is gelijkheid, Jullie spreekt dezelfde taal, Weet niet van geheim contracten, Zeurt niet over kapitaal 1 Ieder jaar krijg j'een nieuw pakje Steeds weer in dezelfde kleur En je eischt niet als de dames, Uit veel dingen kies en keur I En toch, kip, staat jou dat pakje, Eénig, deftig, heel charmant, Gelukkig heb jij aan de mode Van deez' tijd het land 1 Kip, bij jullie is vooruitgang En toch blijf je kiesch en net, Doe je niet in alle weelde Als de mensch een domme zet 1 'k Vind, de mensch kan nog veel leeren Kip, uit jou manier van doen, Leerde hij alléén maar van je Eenvoud, needrigheid, fatsoen 1 het voorjaar, koop tijdig een pot Twee liftkooien op staatsman „Hendrik" in de diepte gestort. Men meldt uit Heerlen In den nacht van Zondag op Maandag zijn in Staatsmijn »Hendrik" twee liftkooien in de diepte gestort Beide kooien hingen aan een nieuwen kabel welke juist gereed was Bij het proef draaien is waarschijnlijk de kabel uit de beugels gesprongen, waardoor de kooien omlaag stortten in de schacht diepte. De schade is niet groot. Het bedrijf loopt normaal. Het personen en kolenvervoer heeft plaats langs schacht I B. Met de herstelling van de ophaalinrichting van schacht I A is men bezig. Door een auto overreden en gedoodi Maandagnacht reed de heer K met zijn auto over den Boschdijk te Eind hoven, volgens zijn eigen verklaring met een snelheid van ongeveer 70 K M. Plotseling kwam van den linkerkant van den weg een man den weg over- loopen, die klaarblijkelijk in beschon ken toestand verkeerde. Hij slak den arm omhoog en wilde waarschijnlijk den auto doen stilhouden. De afstand tusschen den man en den auto was echter te gering om den wagen nog tijdig tot stilstand te kunnen brengen, met het gevolg, dat de man werd aan gereden en ernstige verwondingen opliep. Naar het ziekenhuis overge bracht, is hij daar Dinsdagmorgen aan de gevolgen overleden. Zijn identiteit is nog niet vastgesteld. Roermondsche Eiermyn. Met recht de grootste van Europa. Over de afgeloopen week heeft de Roermondsche Eiermijn wederom een record te boeken gehad, een unicum sinds haar 25 jarig bestaan. Er werden n.l. 6 250.000 eieren aangevoerd. Het tot dan toe hoogste cijfer was ös/* mil- lioen. Taxi in een menigte gereden. Op Paaschdag is 's avonds een auto in een menigte gereden, die op den Rijksweg te Sittard stond te luisteren naar een serenade der stedelijke Phil- harmonie, bij gelegenheid van hel feest eener eerste H. Mis. Uit de richting Nieuwstadt naderde toen een taxi, bestuurd door een per soon uif Heerlerheide. Deze reed met volle kracht tusschen de opeengehoopte menigte. Een geweldig tumult ontstond. Verschillende gewonden werden bij Beaumont binnen gedragen. Dank zij het krachtig optreden der politie is de chauffeur in bewaring genomen, want het dreigende publiek wilde hem te lijf. Omtrent de verwondingen vernemen wij dat deze niet van zeer ernstigen aard zijn. Een drietal intrumenten de harmonie werden op elkaar gereden, terwijl de auto, ernstig gehavend, door de politie in beslag werd genomen. De Paaschlente. Terwijl vrijwel overal elde s de Paaschdagen zich in ons land enkel onderscheiden door vrij guur, winderig weer, waarbij zich later regen, onweer en storm voegde, heeft het in Leeu warden Maandag flink gesneeuwd. Slecht weer tijdens de Paaschdagen. In geheel Duitschland heerschte gedurende de Paaschdagen slecht weer. In Oost-Pruisen viel op den eersten Paaschdag sneeuw. Zondag zonk de temperatuur tot vijf graden onder nul. Boven Berlijn heerschte een krachtige storm, die vrij veel schade aanrichtte. Zoo werd o.a. de nieuwe korte-golf- zender van Berlijn in de BoxhageDer Strasse buiten werking gesteld, daar de antennes stukgeslagen waren. Ook boven Hamburg woedde de storm. Maandagavond kwam een zware mist op, die het scheepvaartverkeer stil legde. Ongeveer 300 M ten Noorden van de vaargeul Brockdorf-Holler zonk een visschersschip. Alleen de mast steekt nog boven water uit. In het Rijnland was het koud, terwijl bet Zondag en Maandag hard geregend heeft. Zuid-Duilschland had onder zware en koude winden te lijden. 600 eieren een kuiken. Door vele kippenhouders wordt erg geklaagd dat dit jaar de eieren zoo slecht bevrucht zijn. Van de 600 eieren die te Deurne iemand in de broed machine legde, kwam slechts één kuiken voor den dag. Als zulke tegen slagen ook elders voorkomen, zullen dit jaar de kuikens duur worden. Guur weer. Maandagavond is te Groningen een groote hoeveelheid sneeuw gevallen. De straten waren ongeveer met een sneeuwlaag van ongeveer ld M. bedekt. In hei Zuiden van ons land heeft het daarentegen gehageld en ge-onweeid R.K. Ned. Boeren- en Tuindershond. In de jongste vergadering van het bestuur van den R. K. Ned. Boerèn- en Tuindersbond werd besloten de toepassing van de wet op de dividend en tantièmebelasling aan de orde te stellen in de commissie voor het belastingwezen der drie centrale land bouworganisaties. Het bestuur acht het volkomen onbillijk, dat de teruggave van een deel der geheven veilings- parcentages aan de leden der veilingen wordt gelijk gesteld met een uitkeering volgens de wet op de dividend- en tantièmebelasting, en meent, dat er een wettelijke voorziening in deze behoort te worden getroffen. Noodlottig ongeval by Leiden. 3 personen verdronken. Maandagmiddag is een tentwagen, bestuurd door den landbouwer v. d. Ham, uit Zoeterwoude, vermoedelijk door het trekken van het paard, in de Haarlemmer trekvaart nabij Leiden geraakt. Van de 7 inzittenden wisten zich vier te redden De 53-jarige moeder van v. d. H. benevens dien 11-jarig dochtertje en 7-jarig zoontje, werden eerst echter aan wal gebracht, nadat de kap van den wagen was opengehakt. De levensteekenen bleken toen reeds bij alle drie geweken. Nieuwe luchtverbinding Rotterdam—Berlyn. Binnenkort zal, naar de Tel. meldt, de K. L M. een nieuwe luchtverbinding RotterdamBerlijn v v. openen. De nieuwe lijn zal naast de reeds bestaande Duitsche verbinding worden geëxploi teerd. Het licht echter niet in de bedoeling der Duitsche en Nederland- sche maatschappijen, elkaar concurren tie aan te doen, veeleer is de nieuwe lijn in gemeenschappelijk overleg ingesteld. De dienstregeling is als volgt vastgesteld Des ochtends om zes uur zal uit Londen een machine van de K. L. M. naar Rotterdam vertrekken, die aldaar om 8 uur 35 arriveert. Van Rotterdam vertrekt dan om 9 uur 10 het Fokker- oestel, dat den tocht naar Berlijn zonder tusschenlanding volbrengt, waar het om 12 uur 55 aankomt. Hetzelfde toestel vertrekt om 2 uur 8 middags weer ui* Berlijn, om te 6 uur 20 te Rotterdam terug te zijn. Om 6 uur 45 zet het de reis naar Londen voort, waar het 'a avonds om 9 uur aankomt. De nieuwe dienst Liedt voor de luchtvaart groote voordeelen. Wie om 12 uur 55 te Berlijn arriveert, kan b v. om 3 uur 25 de reis naar Weenen voortzetten, waar hij 's avonds 6 uur 55 aankomt. Aan den anderen kant zal het mogelijk zijn, des ochtends uit Boedapest, Weenen, Breslau en Konings bergen te vertrekken, om denzelfden dag nog te Londen aan te komen. Zal Oss een doode stad hlyven! We lezen in het Huisgezin We schrijven 30 Maart 1929. Die dag is voor Oss van ontzettende beteekenis, ontzettend in den ruimsten zin des woords. De margarinefabricage van de enor me Jurgen's fabrieken ia hier stopgezet nog eenige tientallen arbeiders en wat kantoorpersoneel blijft ter afwikkeling der liquidatie over. Een honderdtal arbeiders en opzich ters en een vijftigtal meisjes zijn van daag badankt en al mag het waar zijn en waar is het dat uitzonderin gen daargelaten de firma haar personeel goed bedacht heeft, het is en blijft een slag voor Oss. De menschen staan op straat. Waarheen Zal straks ook Hartog Oss nog gaan verlaten ?j Blijft de slapte aanhouden bij Gebr. van den Bergn Zullen verdere industrie en nering» doenden er den nadeeligen invloed niet van ondervinden Oss krijgt zeker de eerste paar jaren eon harden dobber. Het groot aantal reizigers zal natuur lijk niet onbelangrijk verminderen; de inkomens veel leger zijn, ondanks steun en steunregeling. De belasting zal opzienbarend hoog stijgen, zeker als de tantièmebelasting ongeveer tot nihil zal zijn teruggekeerd en het belastbaar inkomen sterk zal zijn gereduceerd. Forensen behooren vrijwel tot het verleden. Velen zullen een heenkomen zoeken naar elders naar Eindhoven naar Rotterdam etc. 't Zijn droeve, donkere voorteekenen die onze nijvere stad bedreigen. '1 Liep zoo mooi in Ossalles vlotte, alles vloog als 't ware omhoog. Nu komt een inzinking en er zal moed en beleid voor noodig zijn om Oss voor verderen ondergang te vrij waren. Boter naar België en eieren van België naar Budel. In verband met den lagen prijs der eieren in België worden vele eieren over de grens naar Budel gebrachtde prijs is in België 50 centiemen of 3i/i cent. De boterprijs is hier evenwel lager dan in België, zoodat de Belgen hier onze prima natuurboter komen koopen. We vernemen dat groote hoe veelheden boter en eieren bij nacht en ontij over de grens worden gebracht. Vermist. Een te Maassluis thuis behoorende motorbotter wordt vermist. Men vreest, dat het vaartuig is verongelukt en de uit vier personen bestaande bemanning is omgekomen. Ernstige mynontploffing. 29 dooden. Zaterdagavond heeft een ontploffing plaats gehad in de kolenmijn André Dumont in de gemeente Waterschei in buurt van Genck. De mijn stond onmiddellijk in brand Den ganschen nacht was de red dingsbrigade in de weer om te trachten de ingesloten arbeiders le redden. Helaas zijn er reeds 29 lijken ge borgen, meest onherkenbaar verbrand en uiteenvallend. Aangaande het ongeluk worden de volgende bijzonderheden gemeld. De catastrofe greep plaats Zaterdag avond om 9 uur op 700 meter diepte, toen de arbeiders van de tweede dag ploeg zich gereed maakte om de mijn te verlaten. De ontploffing was zeer hevig. De arbeiders vluchten naar alle kantan. Overal weerklonk angslgeschrei. On middellijk werden maatregelen getrof fen, om hulp te verleenen. Het bleek spoedig, dat talrijke mijnwerkers in de brandende mijn waren achtergebleven. Heel den nacht werden lijken naar boven gebracht. De lijken waren af schuwelijk verbrand en geheel onher kenbaar. ROERMOND. Op de Coöp Eiermijn van Maandag was de aanvoer 6.250.000 eieren. Groote eieren van f 5.30 tot f 6 lo Kleine eieren van f 4 80 tot f 5 2o Eendeneieren van f. 5 10 tot f 5.7o VENLO. Op de Coop Veilingver- eeniging van Maandag waren aange voerd 2.050.000 eieren. Groote eieren van f 5 40 lot f 6 50 Kleine eieren van f 4 90 lot f 5 30 Eendeneieren van f 5 00 tot f 5 Ganzeneieren van f 17.50 Kippeneieren per Kg. f 0. 92 WU UVMUHUl 1 LAGE PRIJZEN. Aanbevelend, mloor irdag ontvangen een prachtige sorteering aan zeer lage prijzen. Zie de Etalage. Aanbevelen! STEEDS VOORRADIO Beleefd aanbevelend, Neemt eens proef met onze nieuwe in 30 verschillende prachtige kief Buitengewone dekkracht en vastheid, geeft niet ie mi kaart op aanvraag. Zie EtalageAanbevelend, Wij leggen ons uitsluitend toe op verkoop vanl-p. zoodat wij alle aandacht' hieraan kunnen beslf Hl in elke uitvoering, tegen concurreerende prij^ Concurrenlie-rijwielen, zeer voordeelig bij tl PRIJSCOURANTEN VERKRIJGBAAR .11 Th KRUISSTRAAT VENRAY Bezoekt ons atelier Overal aan huia te ontbieden zonder prijaverhooging. oot draadnagels en krammen. Groote voorraad. Aanbevelend,

Peel en Maas | 1929 | | pagina 6