Bi H.1 „UNIGRO" gesg Danig. R.K. Ih i Bidet Dating RADIO |N.V. Vulkaan, Venrayl Gemengde Berichten. H. J. toen Judiljen Dondelpri van hfatie bureauige n, bibliotlwTE Wat de keur is voor het goud is de naam voor Uw Vakteekenschool en Ku-ny-liu. Het volgende ia van belang voor de ouders van diegenen, welke in de laatste jaren de Vakteekenschool te Venray bezochten. Een zaal van Ku-ny hu is ingericht voor eene overzichtelijke tentoonstel ling van goede teekeningen der leer lingen. Inderdaad een mooie collectie, die de Vakteekenschool, deze voor Venray en omstreken zoo nuttige instelling, tot eere strekt. Bezoekers van Ku-ny hu moeten vooral niet verzuimen deze (boven)zaal te bezoeken. Door de N. V. P. zijn 200 konijnen uit Engeland geïmporteerd, waarvaD er 100 zeer waarschijnlijk a.s. Dinsdag voor de eene helft in Venray, voor de andere in de gemeente Maashees ge plaatst worden. Leden van Venray, die fokdieren besteld hebben, worden verzocht deze af te halen bij den Heer V. Pyls. Blijkens achterstaande adverten tie zullen door den Heer Boesnach morgen eenige vliegdemonstraüe's gesreven worden vanaf Gitzeis molen. Daar deze acrobaat in de omliggende plaatsen veel succes behaalde, zal deze attractie ook hier veel belangstelling trekken. Van een oud schilderstuk. In het Pater8klooster bevind zich, uit den brand gered, een oude, ondui delijke en verfrommelde schilderij, voorstellende den H. Franciscus van Assisië. Deze werd onlangs aangeboden ter restauratie aan de heeren F. van Baar en Gebr. van Bergen. Het bleek te zijn uitgesneden uiteen' groot al'aarstuk. Dingen, die er niet bij hoorden, waren er bijgeschilderd. Thans heeft het schilderstuk eene algeheele gedaanteverwisseling onder gaan, Het is eene zeer fraaie copie naar Rubens en wel naar.... eene Lazarus figuur. Het schilderstuk is te zien op de Tentoonstelling Ku-ny hu Meteen eene herinnering aan den kun8tminnenden Pastoor P. Schmeitz, die in vroeger jaren den heer Fr. van Baar in dit soort werk instrueerde. Bij de deze week gehouden ver loting ten bate van het R.K. Kerkje te Asselt werd de tweede prijs, zijnde een paard of een salon-ameublement gewonnen door den landbouwer G. te Ysselsteyn. De Eerw. Zuster Mère Pancratia, herdacht Donderdag j.l. in het klooster der Eerw. Zusters Urselinen, alhier den dag waarop zij voor 25 jaar in het klooster trad. Het heeft Mère Pancratia dien dag niet aan belangstelling ontbroken. GEVONDENEen rijwielplaatje. Inlichtingen Gemeentepolitie. GEVONDENeen rijwielplaatje Laten staan een damesrijwiel, inlichtingen Marechaussee kazerne. Een mooi voorbeeld. In hare jaarvergadering van Don» derdagavond heeft de RK. Werklieden» vereeniging alhier besloten, voor een aandeel van f 100 in te schrijven op de rentelooze leening ten bate der Volksuniversiteit en Leesbibliotheek (leeszaal). Deze vereeniging ziet het groote nut hiervan in en wil op deze wijze naar vermogen er ook toe meewerken. Het voorbeeld moge tot navolging strekken en andere bonden aansporen ook aldus mede te werken om di| algemeen volksbelang te bevorderen. De zoo gunstig bekende Tooneel vereeniging »Sl. Servaas" alhier, zal op 24 en 25 April a.s. wederom uit voering geven Alsdan zal opgevoerd worden »Hel lokkende ongeluk" tooneel- spel in één bedrijf door Gerard Nielen. Venray's geschiedenis en Yen ray's tentoonstelling. Jammer is het te noemen, dat het Comité van Ku-ny hu pas later op het idee is gekomen, om aan de Tentoon stelling eene afdeeling te verbinden van de geschiedenis van Venray. Dan zoude er veel meer zijn inge komen. Toch is datgene wat werd ingezonden en, terwijl we dit schrijven nog ingezonden wordt, van zeer veel belang en wel waard er kennis mede te maken. Het Bestuurszaaltje van het Patrc naat is er voor gereserveerd. Op de Woensdag alhier gehouden jaarmarkt waren aangevoerd in totaal 393 stuks, tw. stieren 2; dragend vee 54; gust vee 27; vet vee 59; kalveren 3; biggen 248 Handel vrij levendig met veel kooplieden. Woensdag werd door de Notaris sen Plüymaekers alhier en Brinkman te Roermond geveild de woning met werkplaats en tuin, bewoond geweest door Jan Pluymen aan de Langstraat. Eigenaar werd J. Evers uit Swalmen voor f 3300. Ter geruststelling! Naar wij vernemen, zijn de inzen dingen voor de Venraysche Tentoon stelling van Kunst, Nijverheid en Huisvlijt, tegen brandschade verzekerd voor een bedrag van twaalfduizend gulden. Des nachts zal er gewaakt worden. Deze week werden aan het station alhier wederom verschillende wagons aardappelen ingeladen. Meende men eerst hooge prijzen te zullen ontvangen, dit valt echter tegen. Men betaalde deze week f 3,25 per 100 Kg. Voetbal. Voor Zondag staat voor D S.O. I een uitwedstrijd op het programma en wel tegen O B O. te NijmegeD, van welke club alhier met 32 verloren werd. Bij goed aanpakken, mits volledig, achten we D.SO. echter wél in staat om minstens de halve winst mee naar Venray te nemen. De wedstrijd WanssumD.S O. II werd 2d Paaschdag na 20 minuten door den scheidsrechter, wegens het slechte weer gestaakt, met 10 stand. Morgen ontvangen de reserves aan de Hoop America I. De taak om de in America geleden nederlaag te wreken is den 2e elftallers, die den laatsten tijd goed partij bieden, wel toevertrouwd. Voetballiefhebbers kunnen dus mor gen weer genieten van een ongetwijfeld spannenden wedstrijd. MERSELO. In den nacht van Woensdag op Donderdag zijn dief of dieven door -openschuiving van een raam binnen geklommen in den winkel van den molenaar M. Verder dan in dit vertrek is men niet geweest. Uit de winkellade en uit een aldaar op n kast liggende geldbeurs is een bedrag van ongeveer f 25 meegenomen. Door de voordeur heeft men den winkel wederom verlaten. De marechaussees hebben deze zaak in onderzoek. Hoofdprijs der Asseltsche Loterij. De gelukkige winnaar van den hoofdprijs der Asseltsche loterij, de mooie vierpersoons Chevroletauto, is de heer Joa Timmermans, Grathemj onlangs verhuisd naar Vierlingsbeek HORST. Paaschdag werd alhier in de parochiekerk St. Lambertus de Eeiste H. Mis opgedragen door den Weleerw. pater L. Nelissen. MEERLO. Maandag 8 April a.s zal alhier een feestvergadering der burger wacht plaats hebben. Majoor van Nijnatten zal spreken over het doel der burgerwachten. De muziekgezelschap pen Meerlo en Tienray, alsmede de zangvereeniging uit Swolgen zullen hun medewerking verleenen. TIENRAY. Woensdagavond tegen 10 uur brandde de woning van Gieaberls café, beugelbaan en slagerij, gelegen op de markt alhier tot den grond toe af. De oorzaak is onbekend. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De bewoners moesten zich in haast redden. De belendende perceelen bleven door gunstige wind en spoedige hulp gespaard. OVERLOON. Tot onderwijzers aan de op 1 April geopende Bijz. R. K. Jongensschool alhier zijn benoemd de heeren A. Janssen (hoofd), J. Henckens en H. Grooijmans. De plechtige inzegening zal plaats hebben op Maandag 8 April a.s. Een haven te Yenlo. De gemeenteraad van Venlo besloot in zijn Dinsdagavond gehouden verga dering tot den aanleg van de geprojec teerde haven. De kosten hiervan zullen f 400,000 bedragen. Benoemingen in het Bisdom Roermond, Z. D H. Mgr. L. Schrijnen, Bisschop van Roermond heeft op zijn verzoek eervol ontslag verleend aan den Zeer- Eerw. Heer J. H. Aloffs als pastoor te Hulsberg en heeft benoemd tot pastoor te Hulsberg den WelEerw. Heer J. M Kerckhoffs en tot Pastoor te Merkel beek den ZeerEerw. Heer Dr J G. J. S. Krijn, aalmoezenier van sociale werken te Venlo. SITTARD. Mr. Bar. de Bieberstein z g onze vroegere kantonrechter, heeft aan de St. Vincentiusvereeniging bij legaat geschonken f 2000 de rectoraten Overhoven es Stadbroek ontvingen elk f 10C0 gelegateerd, terwijl ook nog eenige particulieren alhier in het testament zijn opgenomen. Auto te water. Terwijl de heer Schoppicg te Sam- beek even zijn auto aan den oprit van het Afferdensche Veer zette en den veerman waarschuwde door even aan de veerbel te trekken, kwam Maandag avond door den hevigen storm zijn wagen in beweging en reed zonder chauffeur de Maas in. Het vehikel werd later, erg beschadigd, weer aan wal getrokken. Huis ingestort. De woning van de familie B. te Lutterade is door onbekende oorzaak ingestort. De bewoners konden ternau wernood het veege lijf redden. VALKENBURG. Dinsdagmiddag om 3 uur is te Strabeek de landbouwer W. Latten uit Vijlen-Vaals door een vrachtauto overreden. Hij werd naar het Roode Kruis gebouw te Valkenburg overgebracht, waar hij omstreeks 6 uur aan de bekomen verwondingen is overleden. in vleesch gestikt. Zekere Sch. te Krawinkel—Geleen is Maandagnamiddag bij den maaltijd in een stuk vleesch gestikt. Bond van Pluimveehouders. In de Dinsdag te Roermond gehouden jaarvergadering van den Bond van Pluimveehouders van den Limb. Land en Tuinbouwbond werd de begrooting voor 1929 vastgesteld met f 4,925,33 aan inkomsten en uitgaven. De rekening over 1928 toonde aan ontvangsten f 8767,04, aan uitgaven f 4135,53 Het jaarverslag vermeldt, dat toetra den de nieuwe afdeelingen Cadier en Keer, Nuth en Tungelroy. Uitgetreden zijn de afdeelingen Venray, Merselo, Heide, Oostrum en Meijel. Op 31 December telde da bond 103 afdeelingen met ongeveer 8000 leden, een vermindering van ruim 400 leden. Dit vindt zijn oorzaak in het uittreden van bovengenoemde afdeelingen en de vermindering van het ledental in de afdeelingen Sittard, Leunen, Venray en Heijthuijzen. Het grootste deel der uitgetredenen werd lid van de Goop. Veiling te Venlo. Overigens verkeeren de afdeelingen in een bloeienden toestand. Limburg telt thans 8 vermeerderingsstations. De heer Janssen uit Horst, directeur van het fokstation hield een lezing over ochtendvoedera. Ten aaneien van de Pelskonijnen» teelt werd de vraag gesteld, of de Bond zich daarmede zal gaan bemoei» en. Het bestuur zal deze zaak eerst nader onderzoeken. Woningbouw rond de Staatsmijn Haurits. In de onmiddellijke nabijheid van Staatsmijn Maurits te Lutterade, in de zgn. »Keerensheide" zullen binnenkort meer dan 600 arbeiders- en beambten- woningen gebouwd worden. Reeds spoedig zal de aanbesteding van 60 dier woningen plaats vinden. De roodvonk-epidemie te Maastricht. Ingevolge de machtiging door den gemeenteraad aan B. en W. gegeven, om de noodige maatregelen te nemen ter bevordering vsn de opneming van roodvonklijders in het ziekenhuis, is naar de »LK." meldt,-thans besloten, zoowel voor de nu op Galvariënberg liggende patiënten, als voor hen die nog opgenomen zullen worden, de verordening, regelende 4t dagelijksche bijdragen voor ziekennuisverpleging, milder toe te passen. Een algemeene regel kan niet worden gegeven, doch ieder geval zal op zich beschouwd worden. Voetreis door Europa. De ongehuwde mijnwerkers H. Pelzer, 29 jaren en M. Hamers, 46 jaren, beiden verminkt voor jaren in de Domaniale mijn, P. mist den halven rechterarm, H. bekwam vreeselijke brandwonden in het gelaat en kan slechts weinig meer zien hebben Woensdag v m. Kerkrade verlaten, om een voetreis door EJurópa te gaan maken. Ze zijn als mijnwerkers gekleed niets ontbreekt aan hun uitrusting. Eerst gaat de reis door Limburg en overig Nederland, dan door België, Duitschland, en andere landen. Over 3 4 jaren hopen ze wederom thuis te zijn. Zij trachten in hun onderhoud te voorzien door den verkoop van een mijnwerkerslied met hun foto's. Glück Aufl Moord te Yierliugsbeek. Voor de Rechtbank te 's Hertogen bosch stond Donderdag terecht de landbouwersknecht R. uit Vierlings beek, beklaagd op Kerstdagavond aldaar zekere Ars op gruwelijke wijze te hebben vermoord. Eisch slechts 4 jaren gevangenisstraf. Het weer in Maart. Blijkens het voorloopig overzicht van het K N. M. I. te de Bilt was gemid deld over de 5 hoofdstations de ochtend- temperatuur 1,7 gr. Celsius te laag. In de 3 dekaden waren de afwijkingen respectievelijk 4 en 2,5 graad beneden en 1,5 graad boven normaal. De groot ste afwijkingen kwamen voor op den 2den n?et 8,5 graad beneden, en den 22en met 5 graden boven normaal. De gemiddelde maximumtemperatuur was 1 graad boven, de gemiddelde minimum temperatuur 1 graad beneden normaal Te Ü8 Bilt kwam géeh énkele ijsdag, met een maximumtemperatuur beneden het vriespunt voor, maar niet minder dan 20 vorstdagen, met een minimum temperatuur beneden het vriespunt. De neerslag was ook in Maart belangrijk beneden normaal. In het noordwesten van het land viel 30 tot 45 procent van de normale hoeveelheid, in het Zuidoosten slechts 10 procent, in het midden 15 tot 20 procent. Te De Bilt bedroeg de neerslag 7 mili meters, een droogterecord der 80 jarige reeks, de geringste maandsom in Maart was tot nu toe 13 milimeters, in 1854. Te De Bilt werden 153 uren zonne schijn waargenomen tegen 109 normaal. Verdronken. Woensdagmorgen is in het Eind hovensche kanaal onder Nuenen drijvende gevonden het lijk van de ongeveer 45 jarige vrouw B., wonende te Mierlohout, die sinds Dinsdagavond vermist werd. De ongelukkige laat vier nog jeugdige kinderen achter. De oorzaak van het ongeluk is onbekend Twee boerderijen afgebrand. Aan de Eindhovenschen weg, onder Nuenen, zijn de aan elkaar grenzende boerderijen van J. Smulders en H. v. d. Heuvel totaal afgebrand. Van den inboedel kon niets gered worden. Twee koeien en één kalf van S., kwamen in de vlammen om. De oorzaak van den brand is onbekend. Een windhoos. Tweeden Paaschdag streek over een deel van de gemeente Nieuwer Amstel een winhoos van groote hevigheid. Van verschillende huizen werden in de daken groote gaten gelagen, terwijl de entreepoort van de IJsclub »Voorwaarts" aan den Amstel "eenschen Poel werd opgenomen en tegen den grond geslin gerd. Ook in den Rietwijkeroorderpolder werd een houten schuur opgenomen en een dertigtal meters verder finaal uit elkaar gerukt neergesmakt. Aan diverse broeikassen werd groote schade aangericht. Geen proefvluchten meer naar Nederl. Oost-Indië. Naar het persbureau V. D. verneemt, zullen dit voorjaar geen proefvluchten meer naar N. Indië worden gehouden. Nadat tengevolge van de bezwaren van Engeische zijde tegen het gebruik der Britsche militaire vliegvelden in Britsch- Indië de postvluchten waren stopgezet lag het in de bedoeling deze in het voorjaar te hervatten. De K L.M. zou opnieuw vliegtuigen laten vertrekken in April en Mei Mede door de ver minderde belangstelling bij de Nederl. posterijen tengevolge van de onderbre king der geregelde vluchten zullen de voorgenomen vluchten niet doorgaan. Thans wordt overwogen of in het najaar nog nieuwe postvluchien zullen worden gehouden. Doodeljjke aanryding. Het lljarig zoontje van den heer J. Wolvinga te Oostwold (gemeente Leek) reed achterop een wagen mee Plotseling sprong hij van den wagen af, juist toen een auto van den anderen kant kwam aanrijden. Het kind werd door den auto gegrepen en ernstig verminkt. In zorgwekkenden toestand is het naar bet Academisch Ziekenhuis te Groningen vervoerd, waar het spoedig na aankomst is overleden. Den chauffeur treft geen schuld Doodelyk ongeluk. Dinsdagmorgen geraakte de 17jarige F. Fobbe te Harskamp bij het omslaan van een ka? daaronder. Hij was onmid del lijk dood. Lichaamsdeelen opgevischt. In het DierenApeldoornsch Kanaal zijn ter hoogte van Eerbeek gedeelten van een vrouwenlichaam opgevischt. Eerst werd een voet en Woensdag ia het benedenbeen gevonden. Het dreggen staat onder leiding van de Eerbeeksche politie, die bezig is 't geheele Kanaal af te zoeicen. Men staat hier nog voor een onop gelost raadsel. Alles wijst er evenwel op dat een gruwelijke misdaad in 't spel is. De griep in Europa. Volgens de berichten, die in de week van 1016 Maart bij de hygiëne- afdeeling van den Volkenbond zijn binnengekomen, neemt de griep in alle deelen van Europa af. Oosi-Duitschland en de Scandinavische landen, die het eerst door de griep bezocht werden, zijn minder aangetast dan de landen, waar de ziekte pas later voorkwam. Nog steeds kou. Naar het W. B. uit Berlijn meldt, blijft de temperatuur in verschillende deelen van Duifschland op of onder het vriespunt, terwijl op vele plaatsen sneeuw gevallen is. De „Graf Zeppelin." Volgens de Exchange Telegraph zal het luchtschip Graf Zeppelin zijn tweeden tocht naar Amerika op 10 Mei beginnen. Doodelyk bedrijfsongeval. Dinsdag had bij de Oei werken AG. te Goch een droevig ongeval plaats. Een 29 jarige arbeider die bezig was enkele buizen te lasschen werd door een 9teekvlam die plotseling uit een zuurstofapparaat te voorschijn kwam, doodelijk getroffen. De andere arbeiders die in zijn nabijheid werkten, bekwamen ernstige brandwonden. Noodlijdende Oostenrijksche geneesheeren. Volgens een officieeie statistiek is sinds 1924 het aantal geneesheeren in Oostenrijk met meer dan 12 pet. ge stegen. Oostenrijk telt thans ongeveer 8100 artsen, d.w.z. 1 op de 800inwoners Te Weenen practiseeren 4550 genees heeren, of 1 op de 400 inwoners. Dat verklaart waarom de artsenstand in Oostenrijk zoo noodlijdend is. Mijnongeluk. In de steenkolenmijn Fief in de Paturages (België) heeft een mijngas ontploffing plaats gehad. Zes mijnwer kers werden gedood. Een gevaarlQke weddenschap. De Berlijnsche »Lokal Anzeiger' verneemt uit New York, dat in Cali- fornië iemand een weddenschap aan ging, dat hij 37 liter wijn achter elkaar zou kunnen opdrinken. Hij slaagde daarin ook werkelijk maar bij het laatste glas zakte hij ineen en werd dood opgenomen. OVERLEDEN Martinus van Meijel, echtgènoót Van Th- Coenders, 81 jareo, Langstraat 3 patiënten St. Servatiusgesticht 2 patiënten St. Annagesticht Snoeien van hagen en struikgewas. Burgemeester an Wethouders van Venray brengen in herinnering, de navolgende bepalingen van het Provin ciaal Wegenreglement van Limburg »Al de binnen den afstand van 4 Meter van de grens der wegen en voetpaden in 't algemeen staande hagen, moeten telken jaren, aan de wegzijde ter hoogte van minstens 1.50 M. boven den grond waarop ze geplant zijn, opgeschoren worden, in dier voege, dat op 1 Juli aan die zijde slechts hoogstens 0,30 M. hout buiten den stam magaanmezig zijn. Vóór datzelfde tijdstip moeten jaarlijks insgelijks weggeruimd wor* den de over de wegen, voetpaden, slooten en greppels hangende boomen struiken, hagen of takken." Wij vertrouwen, dat in het belang van de wegen en voetpaden, zoowel als in het belang van de belendende gronden dit jaar het opscheren als >ovenbedoeld, tijdig en naar behooren zal plaats hebben,- opdat geen enkel procesverbaal wegens niet nakoming dezer voorschriften zal behoeven te worden opgemaakt. Venray 4 Apri 11929 Aangifte verhuizingen. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen de ingezetenen in herinnering, dat volgens de bepalingen van Hoofdstuk 2 derAlg Politieveror» dening de gezinshoofden verplicht zijn om binnen 8 dagen ter gemeentesecre» tarie aangifte te doen, wanneer zij mei hun gezin naar een andere woning binnen de gemeente verhuizen of de gemeente met der woon verlaten. \erder zijn d© gezinshoofden gehou» den ter secretarie binnen 8 dagen op te geven elke verandering in het personeel van hun gezin, dienstboden, kostgangers en huurders van kamers daaronder begrepen, dus niet alleen wanneer een zoon, dochter, meid of knecht, of ander gezinslid naar een andere gemeente vertrekt of uit een andere gemeente komt, maar ook, wanneer iemand in het g zin komt uit Venray of naar een ander gezin te Venray vertrekt, moet hiervan bin» nen 8 dagen worden kennis gegeven. Voor een goede bevolkingaboekhou» ding is het absoluut noodzakelijk, dat deze bepalingen der Politieverordening nauwkeurig worden nageleefd. Wij waarschuwen derhalve de inge» zetenen, dat het toezicht op de naleving zal worden verscherpt en bij nalatig» heid onmiddellijk procesverbaal wor den opgemaakt. Venray 4 April 1929 Burgemeester en Wethouders voornmd O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN Keuring voor de Militie. De Burgemeester van Venray vestigt er de aandacht op van de ingeBchreve nen der militielichting 1930, dat zij, die verbonden zijn bij het instituut der vooroefeningen toch aan de keuring moeten deelnemen. Alleen zij, die wegens broederdienst enz. zijn vrijge steld behoeven niet gekeurd !e worden BÏÏBSmiJXI STAID VIIBAY. van 29 Maart tot 5 April GEBOREN Franciscus J. Proosten, Gasstraat Wilhelmina M. H. Arts, Klein Oirlo Elisabeth Th. W. Fleurkens, Stationsweg Wilhelmina G. Verheijen, Steegsbroèk Maria W. J. Claassens, Oude Oostr.weg Hubertus A. G. Jacobs, Smakterweg Henri W. Lauren9se, Hofstraat Petronella A. L- Smits, Heide Distri urs Wo> 1 werkvri 2 grond* Burgerdi, ond Gezinnen gieken Jongens Horst 8 jaar 1 jongen ekker 12 Boeren Boerendie 2 kieerms jeugen burgerde B(jelijk en Pascheo, enray- Meisjes ei >hilips fabriek Ein jg jaar Sleepers eD 1 kindern 1 burgerij urDC 2 leerling 1 bakken ay 3 dagmeis 1 timmert landarbeit veen steenfabri fenray v dadelijk i 4 jongensjfay 2 huishou jongen vc 1 loopjong 2 metselai Bl« 3 werk nu 1 werkvrt 1 schilder fc 1 slagers^ 2 boerenk jijk 2 bek wan 6 sigaren; 2 winkelji mm ia, QETROUt enray Graauw (li '29 mmiJKE DX1VST1V VMRAY Parochiekerk Morgan Zondag in alia H. Missen collecte ten bate der kerk, onder de H. Mis Tan 8 uur zullen de kinderen hunne Eerste H. Communie doen. Men wordt verzocht onder deze H. Mis de banken in bet middenschip open te laten, ook de ver pacht# plaatsen, om kwart over 9 kindermis, dus niet om 9 uur, 'a namiddags om 2 uur groote Congregatie, 3 uur Lof waaronder de kinderen zullen tegenwoordig zijn, na het Lof processie, 4 uur H. Familie. Maandag half 7 zielmis waarna processie over het kerkhof, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Mathija Mintec en Anna Sophia Buis, kwart na 4 Lof. Dinsdag half 8 besteld jaarg. voor de Overleden Familie van Meijel en van Megen, 8 uur leesmis, uur gezongen Huwelijksmis vt>or van Rens Pierlo. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur jaarg, 2de kl. voor Johannes Janssen en Anna van Vosselen Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Arnoldina Wijnhoven en Jan van Rijswijk. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur jaarg. v. Elisabeth Arts. Zaterdag komen de kinderen der 3d« en 4de klas van de jongeos en 2de klas van de meisjes te bieehten, half 8 jaarg. voor Joh. Michels en Anna Gertrudis Wismans, kwart na 4 Lof. Dinsdag half 7 leesmis voor Henricua Arts als lid der H. Familie. Woensdag half 7 leesmis voor Johannes v.d. Ven als lid der H. Familie. Vrijdag half 7 leesmis voor Mart van Meijel. Degenen die wenschen dat de graven van hunne Orerleden Familie worden opgemaakt, worden verzocht aangifte te doen bij den kassier der kerk waar tevens betaling van een gulden kan geschieden. Paterskerk. Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H. Mis met onderrichting, 8 uur Hoogmis met preek. Kwart over 4 gezongen Vespers. 5 uur Lof en H. Kruis weg. Maandag half 8 H. Mis voor Martinus van Meijel als lid van de Derde Orde. Dinsdag 7 uur Hoogmis ter eere d. H Antonius, 6 uur Lof. Woensdag om half 7, 7 uur en half 8 H. Mis voor Martinus van Meijel, als lid v. d. Aarts broederschap. Vrijdag 7 uur pl. Lijkdienst voor den Zeereerw. Pater Philippus van Kessel, 6 uur Lof. Genadekapel Oostrum. Op Zon- sn Feestdagen de H. Missen om 7 uur en half 10, Lof om 3 uur. Op werkdagen de H. Mis om half 8. Zondsg, Beloken Paschen, de Hoogmis des morgens om half 7, waaronder eerste H. Com munie der kleinen en plechtige H. Communie der grooteren. Maandag vierdag van O. L. Vrouw Boodschap, des morgens de eerste H. Mis om 7 uur, plechtige Hoogmis om haff 10 f 's namiddags plechtig af halen van de Processie van Vortum-Mullem, om 3 uur Lof met predicatie, o.mmegang over den Vlasakker en na den Zegen vereering der relikwie van.O. L. Yrouw. den HedenjHer- togenbou een langd ouderdoija mijn gelfeder Aan aüden Oostrum lebbe den brassende onzen har&ijzo dere daiAlin BrandassuiLJ, voor de die v goeding j dez brand gele! Ktm\ A Aan all zon: de buren, tot beteug op Woen ir hartelijke» M. eent bra Morgen i d Men wojsrzc alsdan AVe terug te 15 fan Ru* vanaf ffto Drukkerij fel

Peel en Maas | 1929 | | pagina 2