Garage Loonen Fotobidprentjes A. de Haen. Phoenix JAGQ. COENEN-HOUTACKERS LÏÏZB-AUTO aeoiig JACQ. COENEN-HODTACEERS BE YMZEL Hoedemaekers, Apotheker-ass. Voor de Kippenhouders De Goedkoope Winkel Peter HendrixPatersstr. Drukkerij van den Munckhof Kippen- en Kuikengaas Phoenix Het stenen brood. dan is je adres KuikenvoederbakkenDrinkfonteinen, Drinkemmers, Broedbranders, Thermometers, Hygrometers, enz. Baby-artikelen Verplegings- artikelen ALBERT HÏÏI.JN nesteieren, ringen, droog voederbakjes, drinkbakjes, enz. Bureau te Weert, opdat ook andere vereenigingen dit goede voorbeeld zouden kunnen navolgen. Vervolgens maakte hij een compliment aan het zangkoor, doch sprak tevens den wensch uit, dat in het vervolg meer door geheel de vergadering zou gezongen worden, zooals ook Z. H. de Paus dit verlangt. P. Directeur antwoordde hierop, dat in .de laatste bestuursvergadering het zelfde was voorgesteld het moeilijke zooals b.v. een meerstemmige Mis, het liturgisch gedeelte van het Lof zou door het koor, h8t overige door geheel de vergadering gezongen worden. Op de vraag of P. Visitator iemand wist om deze zangrepeiities te leiden, zei deze laatste, dat P. Dr. Bruning zich hiertoe wel beschikbaar zou stellen. P. Directeur beloofde, dat hij met den Pater hierover zou spreken en twijfelde niet, of dat, wat nu nog een wensch was, zou zekerheid worden. Na de pauze deed P. Directeur eenige mededeelingen, o.a over de voorge schreven waarschuwing, die Tertiarissen moeten krijgen, als ze hun plichten niet doen aan dit voorschrift was nu bij dezen voldaan. Verder verzocht hij niet met aspirant leden aan te komen van buiten de gemeente Venray. De bedevaart naar de Smakt zal in het vervolg in de lente plaats hebben. Tenslotte deelde hij mede, dat het vorig jaar 20 leden gestorven zijn en allen begraven in het groot kleed der Orde; bij overleden meisjes en jonge vrouwen zou de zwarte sluier in een witte veranderd kunnen worden. Nu volgde het tweede gedeelte van de lezing over de H. Elisabeth, waarin vooral de groote liefdadigheid van deze echte Tertiaris op den voorgrond trad. Tot slot werd door geheel de vergade ring geestdriftig het Vaandellied gezon gen met begeleiding van enkele leden der Patronaatsfanfare en Jonge Derde Orde. Venray'8 Derde Orde kan met vol doening op deze goed geslaagde vergadering terug zien. Pr. H. Gerz. Er woonden, honderden jaren geleden' te Gent twee broeders, die noch elkander in de weg liepen noch elkander enig voordeel gaven. In zaken was de jongste de voorspoedigste, en de oudste broeder moest uit Gent tiegen om als veeboer in de Scheldebeemden bij Gentbrugge voor het levensonderhoud van hem en de zijnen te zorgen. Hlode, de vrouw van de oudste broeder, was zeer nijverzuchiig op de voorspoedige vooruitgang van Bea en heur man. En Hlode meed hen, en kwam zelfs niet meer bij hen in huis, en hield heur deur gesloten als zij eens kwamen. Toen kwam de Dood varen over het land van de Leie en de Scheldede dood van de honger. En de Dood voer binnen Gent, en ging er de poorten niet meer uit. De zwakken stierven en de zieken, en de armen kwamen om van de ellende. Maar wie zal zich in tijd van nood bekommeren om een zustertwist, wan neer het hart gul is en de geest vergevingsgezind Hlode leed gebrek, en zo lang Bea kon geven, gaf ze maar Bea wist niet, dat Hlode dubbel van tale was en van gedachte, en dal bleef. ialolü. Uoa zonK op heur knieën en bad God om uit komst. En er dreef haar een stemme toe: Klop een derde maal, dat is noodig. En dan rook zij de geur van nieuw bakken brood, die te pijlen hing door de deurspielen. Klop klop... Wie is daar Bea... Wie 1 Bea is het, uw schoonzuster. Heb ik om haar gevraagd Ik kom tot u. Ik heb met haar gebroken 1 Hlode, doe open. Geef mij brood. Gij hebt goud 1 Koop daarvoor brood. Er is geen brood binst de veste. Hlode, geef mij brood. Wees barmhartig lijk ik dat was voor u. We sterven, mijn man en ik En het kind, dat we wachtende zijn, zal geen levenslicht kunnen aanschouwen. Ik heb geen brood, klonk het terug. Hoe kunt gij dit zeggen, Hlode? daar ik de zoete baklucht ruik I Hlode rukte de deur open, zag heur zuster aan met haat in heur oogen. Ik zeg u, dat ik geen brood heb. Pak u weg 1 Bea's handen beefden, heur lippen roerden. Was dit de beloning voor heur mildheid? Hlode 1 Gij liegt 1 Gij liegt, zo waar ik hier sta En die leugen worde nooit vergeven. Maar als heur ogen verschrokken voor deze woorden zo schor uitgestoten uit een droge keel, zo trilde ook een nijdige trek om Hlode's lippen, en trok deze omlaag in een hatende lachstuip. Denk aan de mildheid, welke ik heb betoond Ik had uwe mildheid niet nodig, lieve zuster 1 Ha ha. Hlode 1 Geef mij brood 1 Het was nu de schorre wanhoop. Ik heb geen brood I Ik zweer ik heb geen brood, en toen sprak Hlode een vreselike eedEn wen ik brood hebbe in mijn woon, ewel 1 het verstene al in mijne handen. Bea schrok van de zware eed, en ging heen. En buiten, langs de moeilijke weg zonk ze in elkaar. Hoe lang lag ze daar? Doch als ze weer ontwaakte, speelde het gloeiend karmijn van een nieuwe zonsondergang zijn spel over de beem den en over het Schelde-water, en sprookte over de torens en merloenen der nabije stad. En als de gouden gloed aan de westelike trams er verteren ging in deemsterend rood, zag Bea paarden en wagens komen en vele vele schepen varen op de Schelde, in dromme van Holland naar Gent. En er waaierde met die drommegang mee een geure van brood de redding I En een donkere gedaante zag Bea opstijgen boven de stad, en vluchtend vervagen in de troebelende avond. De redding I Voor allen. Voor allen Toen Hlode terug was gegaan naar de keuken en heur man riep, en de disse dekte, nam zij het verse brood, dat een zoete geur verspreidde, edoch.., hard en koud werd het in heur handen. Zij nam meel, om nieuw brood te KerkboekenRozenkransenRozenkrans- étuisSchilderijtjes. Prentjes, Handtasschen enz. ONTVANGEN een groote partij welke wij uitverkoopen aan prijzen beneden iedere concurrentie. Zie de Etalage Aanbevelend, 24 Hebt U een Stationsstraat 1 Telefoon 79 Ontvangen een zeer groote partij aan zeer lage prijzen. Aanbevelend, 26 kunnen binnen 3 dagen geleverd worden door Vakkundige bediening. Vertrouwd adres. Henseniusplein Strooipoeder los en verpakt Zinkoiie, Zinkzalf, Vaseline, Alle soorten Kindermeel, Küfehe, Nutricia etc etc. Roburine A en B Jena Zuigflesschen met speen enz. Irrigatoren met en zonder slang, Urinalen, Luchtkussens, IJszak, In ha la tie toestellen, Borstpompen, Borslhoedjes, enz. Alle Verbandartikelen, Verband kisten, Windels, Gazen, enz. Voor het a.s. Paaseh/eest verschillende soorten EIERVERP. Lage prijzen. Prima waar. Stukjes Tutti Frulti Hazelnoten Kraakamandelen Groote Noten 58-62 29-48 36 58 25—45 R 123 VENRAY, Markt 7 120 hebben wij ontvangen aan zeer lage prijzen. 240 iiii doet iedereen, die bij aanschaffing eener naai machine er eene koopt met het bekende merk Deze machines hebben bewezen, dat ze, zoowel voor kleermakers als mo- disten, alsook voor de huishouding in alle op» zichten voldoen. Desniettegenstaande worden ze, ook op af betaling, aan billijke prijzen geleverd en zijn ook alle onder deelen steeds dadelijk verkrijgbaar. Aanbevelend nahl p ra cis und Fix.

Peel en Maas | 1929 | | pagina 8