Dames- en Heer en- Modeartikelen JAG. F0NCK. „UNIQRO" Boemk Algem, aurasmmgs). Gymnasium Veeverzekering Algem. Vergadering JONGENS ENGELSCHE HEMDEN, ZELFBINDERS, STRIKJES. Manufacturenhandel «a fianbg r mei h a obligatilO.- eri Bloem- Paai kachel RADIO |N.V. Vulkaan, Venrayl Gemengde Berichten. Zondapt der Fokvereeniging Eensgezindheid". is uitgesteld tot nader te bepalen dag gevraagd Keurige collectie Coöp. rel- fabrie Vrijd Tuindej Pri>! A. Zwain Hoendertnna op Jaegllen Tuinboipi Ven JAN 18 Wat de keur is van het goud is de naam voor Uw werken en den heer N. Min, Bosch- wachter, Merseloscheweg. Venray, 19 Maart 1929. De Burgemeester en Wethouders voornoemd, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Leeszaal en Ontwikkelingsavonden te Venray. Tot ons groot genoegen is het ons ter oore gekomen, dat reeds in den loop van de volgende week de eerste zitting zal plaats hebben van de commissie tot oprichting van een leeszaal en daarbij aansluitend een zaal voor volksontwik keling in de meest uitgebreide zin van het woord. Bij het besluit van den socialen cursus is de hoop uitgesproken dat Venray in September van dit jaar in het bezit zou zijn van een organisatie, die reeds in de aanstaande winter de inwoners van heel Venray in de ge legenheid zou stellen bekende sprekers in den lande te hooren en uit hun mond op aangename wijze ontwikkeling op allerlei gebied op te doen. De commissie heeft zich nu gevormd en naar wij vernemen heeft de Z. E. Heer Pastoor J. Thielen het bescherm heerschap aanvaard. De Heeren O. van de Loo, Burge meester van Venray en J. Poels, Lid der Gedeputeerde Staten zijn eere voorzitters, terwijl Kapelaan Geurts het voorzitterschap op zich heeft genomen. De gehuchten van Venrsy hebben elk een vertegenwoordiger en ook iedere bond zendt een afgevaardigde. Wij wenschen de commissie alle mogelijke energie en succes toe en medewerking van alle Venrayenaara. Tegen een tweetal personen dezer gemeente, die zich ophielden in de bo8Schen van het Siaatsboschbeheer werd door den Rijksveldwachter Seerden procesverbaal opgemaakt. De aandacht wordt er op gsvestigd, dat hierop streng gelet wordt. Bij de door Rijks- en Gemeente politie Woensdag gehouden controle op de maximumsnelheid in de Groote Straat, werd slechts één autorijder bekeurd. Onze vroegere dorpsgenoot de Weleerw. frater Vincentius Lucassen van de Orde der Minderbroeders Conventueelen te Leuven, hoopt op Paa8ch-Zondag de H. Wijding van Diaken te ontvangen. Zijn Earw. hoopt in Juli de H Priesterwijding te ontvangen. Verloting „Het Groene Kruis." Zooals bekend, is de finantieele toe stand in onze vereeniging allertreurigst, zoodat wij niet in staat zijn, die werk- zaamheid te ontplooien, die noodig is Om hieraan een einde te maken, heeft het bestuur beslóten een verloting te organiseeren. Er zijn reeds verschillende zeer aardige prijzen toegezegd. De heer Messe.maeckers, Hoenderstraat heeft zich beschikbaar gesteld om prijzen in ontvangst te nemen. Wij hopen dat Venrsy's inwoners niet achter zullen blijven en ieder die kan een prijsje zal beschikbaar stellen. Deze prijzen zullen worden tentoon gesteld. De loten die later verkrijgbaar zullen zijn, kosten 50 cent per stuk. Goedkeuring voor de loterij is aange vraagd. HET BESTUUR Naar wij vernemen is benoemd tot onderwijzeres aan de Bijzondere Lagere school te VenrayKom Mej. A. Muris uit Maastricht. Voetbal. Een onfortuinlijke dag was het Zondag voor D.S.Oniet minder dan 3 neder lagen moesten geboekt worden. Het meest viel wel tegen de nederlaag van het le elftal, welke wel niemand meer verwachtte, toen D.S.O. een 2—0 voorsprong had. De onzen waanden zich toen zeker van de overwinning en namen toen de zaak wat te kalm op, waarvan O B.O. dankbaar profiteerde door binnen 10 minuten gelijk te maken. Van toen af kwam D S O. wel weer in de meerderheid en werd het O B.O- doel voortdurend belegerd, echter zonder succes, totdat de tegenpartij in de laatste minuut uit een vlugge uitval de winnende goal scoorde. Het spel der onzen viel niet tegen, maar... volhouden jongens I A s. Zondag beter, wanneer Boxmeer op bezoek komt. De wedstrijden tegen Boxmeer zijn steeds een bijzondere attractie, omdat beide partijen zich dan steeds extra inspannen. Van de krachtsverhoudingen kunnen we thans niet méér zeggen dan dat beiden evenveel wedstrijden ver loren hebben. Een spannende ontmoe ting staat ons dus weer te wachten, die ten volle het aankijken waard zal zijn. Sportliefhebbers, op dus allen naar De Hoop I D S.O. II verloor in Horst met de oneven goal (4—3) wat niet slecht is, doch waardoor weer twee puntjes zijn verloren gegaan. Toch achten we het tweede in den huidigen vorm wel in staat om nog eenige overwinningen te bevechten. Morgen zijn de reserves vrij. Ook D S O. III kon het met een zwaar gehavend elftal niet bolwerken en ver loor tegen Arcen II met 6—2. De club die bovengenoemde sport beoefent in Patronaatsverbond, en zich Albatros" noemt toog verleden Zondag naar Lottum om L. V C II te be kampen in de competitie R. K. L. V. B. 3e kl. De meesten onzer jongens waren 's morgens eerst met de H. Familie naar de Smakt geweest. Goed en wel thuis zijnde moesten zij dus weer opstappen, want 't spel begon om 12,30 uur. Wie echter dacht een vermoeiden »Albatros" te zien spelen, heeft zich vergist, want zelden zag ik de jongens zoo opgewekt en vurig spelen. Hun moeite werd dan ook ruimschoots beloond, een 134 overwinning was 't resultaat. Zou St. Joseph ook al van voetballen houden Ku-Ny-Hu. Gevolg gevende aan den wensch van het comité, is alsnog de bekende kunst zinnige Broeder Barnardus van »Sint Servatius" tot het comité toegetreden. Nog slechts één dag kan men zich voor inzendingen aanmelden. A.s. week beginnen de voorbereidende werkzaam heden. Zooals reeds werd gemeld, be looft de Tentoonstelling zeer mooi te worden, vooral wat betreft Kunst en Huisvlijt. De afdeelingKunstnijverheid is minder goed voorzien dan de twee genoemde. In de Lunchroom Verheugen alhier had Donderdagavond eene bijeenkomst plaats van pelskonijnenfokkers, cm te geraken tot oprichting eener onderaïd. van de Nationale Vereeniging van Pels konijnenfokkers. De Heer Pyls, voorzitter, riep de talrijke belangstellenden hartelijk welkom toe. De Heer Vonk uit Blerik besprak hierna de teelt en fokkerij der pelskonijnen, meer speciaal het Chincilla-konijn, als zijnde thans door den wereldbonthandel 't meest gezochte huidje. Achtereenvolgens werden besproken de verzorging, voederwijze. dekking en werpen der dieren, waaraan verbonden was een nadere beschouwing der rentabiliteit dezer dieren. De Heer Janssen, Rijkspluiraveeteelt consulent te Horst, deelde mede, dat ook de Rijksvoorlichtingsdienst gegevens aan het verzamelen is. om de teelt van pels konijnen als loonend te leeren kennen en te mogen propageeren als welkome bron van inkomsten voor menigetn. Een luid applaus klonk na deze spreek beurt op, waarna verschillende vragen werden gesteld, die meest allen vielen onder het huishoudelijk reglement. Toen de Voorzitter de vraag stelde, wie lid der nieuwe vereeniging wilde worden, meldden zich velen aan, die in een binnen kort te houden vergadering de practische zijde van de Pelskonijne nteelt nader zul len bestudeeren. Wij wenschen de nieuwe vereeniging het beste succes in haar streven. HEIDE De Heer P. Simons her denkt i Mei a.s. den dag, waarop hij voor 25 jaar als molenaar in dienst trad bij de Coöp. St. Jozefsmolen alhier. Op 5 Juni zal het eveneens 25 jaar geleden zijn, dat de coöperatieve malerij in werking werd gesteld. Naar wij vernemen, zal een en ander niet onopgemerkt worden voorbijgegaan LEUNEN. In de Zondag gehouden vergadering van de Tuinbouwvereeni ging te Leunen werd door den heer G. de Mulder, een verslag uitgebracht over het jaar 1928. Hieraan ontleenen wij het volgende Geleverd werden te Venlospek boonen 59742 Kg., dubbele wagenaars 910 Kg., Prinsesseboonen 682 Kg., Vroege loopers 87 Kg., Heinrichs Riezen 640 Kg., Wasboonen 280 Kg., Wage naars 699 KgKrombek 295 Kg., Pronkboonen 350 KgAugurken 38 KgDruiven 19 Kg., Witte Kool 105 Kg., Peren 1072 KgAppels 425 Kg., totaal 65344 Kg., Fruitveiling te Oos trum peren 170 Kg., appels 7494 Kg totaal fruit 9161 Kg, terwijl in 1927 werd geleverd 77611 Kg. fruit. Ontvan gen werd voor genoemde producten een bedrag van f 11725,02. Deze vereeniging, die thans 12i/s jaar beslaat en met 33 leden begon, telt thans 154 leden. OVERLOON. Een dezer nachten werden door dief of dieven, door het stukslaan der groote spiegelruit bij bakker J. B alhier ingebroken. Vermist werd een kistje sigaren, partij choco lade en enkele andere voorwerpen Toen de bewoners ter plaatse kwamen waren de dieven reeds verdwenen. De politie onderzoekt deze zaak. Alhier is de 2jarige landbouw cursus gesloten. Dr. Ir. Deckers nam het examen af en toonde zich zeer te vreden over de resultaten. 7 van de 10 leerlingen slaagden. Namens de cur sisten werd den landbouwonderwijzer een cadeau aangeboden. De R.K. Meisjesschool alhier moet met een klaslokaal worden vergroot. Het v/erk is bij aanbesteding opge dragen aan den heer Th. Kersten alhier. Boodvonk. Wsgena het voorkomen van ver» schillende gevallen van roodvonk is in het R.K. Meisjespensionaat te Grub» benvorst de Paaschvacantie reeds begonnen. Dranksmokkel. Ten gevolge van de accijnsverlaging heeft de dranksmokkel aan de grens bij Kerkrade zich in omgekeerde rich ♦ing verplaatst. Thans wordt de jenever n.l. naar Duitschland uitgevoerd. Ernstig verbrand. Het dochtertje van de wed. E. te Broeksittard, viel in een ketel kokend water. Het liep dusdanige brandwonden op, dat zij in het hospitaal te Sittard moest worden opgenomen. GELEEN. De 24-jarige J. van Eys alhier, welke, ter verdediging zijner moeder, zijn zuster doodstak, is door den officier van justitie te Maastricht van rechtsvervolging ontslagen. Een „bijzondere" soort jenever. Door de politie te Heerlen werd aangehouden de Duitscher H. Sdie er van verdacht werd gedistilleerd te hebben gefabriceerd. Het ingestelde onderzoek wees uit, dat hij een bij» zondere soort jenever verkocht. De samenstelling van de jenever was van dien aard, dat zij schadelijk voor de gezondheid moet worden geacht, vanwege de groote hoeveelheid brand» spiritus. De Duitscher is naar Maastricht overgebracht. Gelukskasten. De café's althans een groot aantal, in de gemeente Kerkrade, waren over» stroomd van gelukskasten, waarmede, zooals uit het ingesteld onderzoek was gebleken, vele menschen veel geld aadden verloren, zoodat het ien hoogste tijd werd, dat de autoriteiten ingrepen. Waar een en ander hasardspel was, greep de poUitie in en deed de com» mis8aris van politie houders daarvan waarschuwen. Niet alleen zou de gelegenheidsgever, doch ook de speler strafbaar zijn. Al de houders hebben aan deze waarschuwing voldaan, althans bij een door de politie gehouden controle werd er geen enkele meer aangetroffen. De moord te Vierlingsbeek. Naar wij vernemen zal op Donderdag 4 April a.s. 10 uur v.m. voor de arrondissementsrechtbank te 's Bosch worden behandeld de strafzaak contra J. H. Raafs 24 jaar landbouwersknecht te Vierlingsbeek, thans gedetineerd in het Huis van bewaring te 's Bosch en verdacht van doodslag gepleegd te Vierlingsbeek in den nacht van 25 op Dec. j.l. op M. G. Ars. Vanwege het O.M. zijn 12 getuigen gedagvaard. Verdronken te Deurne. Terwijl Dinsdagnamiddag schoolkin deren huiswaarts keerden vonden zij liggende gedeeltelijk in het Clarinetven een heerenrijwiel hetwelk al spoedig bleek le zijn van den 30 jarigen boter- handelaar A. M. Tielens. Daar men vermoedde dal de heerT. ter plaatse in het water kon zijn gereden begon men te dreggen en haalde al spoedig diens lijk te voor schijn. T. was '8 morgens naar Helenaveen gereden en moest ter plaatse Hanen berg den weg passeeren die langs gemeld ven loopt. Peelbrand. Dinsdagmiddag had in de Peel nabij de Astensche grens wederom een groote peelbrand plaats, die meerdere H. A. omvatte. Gelukkig wist men het vuur te stuiten en uitbreiding tegen te gaan. Buitenlandsche passen. Tot dusver waren, naast de Commis sarissen der Koningin, alleen de bur gemeesters van Rotterdam en Dordrecht bevoegd, zelfstandig buitenlandsche passen af te geven. De Minister heeft thans burgemees» ters met een zielental van. 10 000 en daarboven bevoegd verklaard, aan de ingezeten Nederlandsche onderdanen hunner gemeente, zelfstandig passen te verstrekken. Deze bevoegdheid gaat in met 1 April 1929. Wijziging Ziektewet. De heer Kuiper heeft op het wets ontwerp tot wijziging der Ziektewet een amendement voorgesteld, waarvan de bedoeling is, den grondslag van het in art. 107 der Ziektewet voorgestelde prophylaxefonds te verruimen, zoodat het tevens zal worden een fonds waar uit bijdragen worden verstrekt voor geheele of gedeeltelijke voorziening in de kosten van genees en heelkundige behandeling. De bijdragen zijn te verstrekken san daarvoor in aanmer king komende ziekenfondsen, die voldoen aan wettelijke eischen. Verdronken. Donderdagmorgen is uit het Eind- hovensch Kanaal onder Mierlo het lijk van den 56 jarigen aannemer M. S uit Helmond opgehaald, die aldaar kort te voren te water was geraakt en verdronken. Donderdag is de 27jarige Duitsche bootsman W. Glass, wonende te Gelsen» kirchen, opvarende van het in de 2e Katendrechtsche haven liggende s.s »Erpel", tóen hij een loopbrug wilde uitleggen overboord geslagen en ver» dronken. Door een sneltrein gegrepen. De 31jarige ambtenaar der Ned Spoorwegen J. Tans, wonende te Barendrecht, is op het Stationsemplace» ment aldaar dooreen sneltrein gegrepen, Hij bekwam een wervelfractuur, een schedelfractuur en eengroote hoofdwond en ia in zorgelijken toestand in het ziekenhuis aan den Coolsingel opge» nomen. Ontploffing. Door een ontploffing in een mijn in Pennsylvania werden 300 mijnwerkers ingesloten. Een groot aantal werd reeds gered. Echter zijn ook vijf lijken reeds geborgen. De Schuttevaer. Men seint uit Londen d.d. 20 dezer aan de Msb. Het Spaan8che ss. »Marques de Gomillaa" op weg van Barcelona naar Conon, meldt draadloos, 400 mijl ten Westen van de Canarische eilanden de Nederlandsche reddingboot »Schutte vaer" te hebben opgepikt en aan boord te hebben genomen. De drie opvarenden verkeerden in zeer uitgeputten toestand tengevolge van gebrek aan voedsel. Het watergebrek op Walcheren. De gemeente Oost en West Souburg leverde dezer dagen, tegen 1 cent per emmer, water aan de inwoners. De put, waaruit dit water gehaald werd, is thans ook ledig en men is er nu toe overgegaan met een waterwagen met water uit de VJiasingsche Duinwater leiding Maatschappij langs de huizen te leuren Moord. Woensdagavond heeft te Muntendam de 18 jarige F. Sch., die met een meisje, Bronne Feiken, uit Meeden uit de hervormde evangelisatie kwam, deze met een slagersmes vier steken toege bracht en uit minnenijd gedood. Hij gaf zich daarna zelf bij de marechaus see aan. Een liefhebber van rooken. Nader worden omtrent de inbraak in de sigarenkiosk te Roosendaal gemeld, dat de buit grooter is dan aanvankelijk werd geraamd. Vermist worden namelijk een bedrag van bijna f 400, benevens 2000 sigaren en 2000 sigaretten. De dader is nog niet gevonden. Postauto gestolen. Twee onbekenden hebben zich Woensdagavond te Arasterdam meester gemaakt van een postauto en zijn daarmede weggereden. Toen de auto later werd teruggevonden, waren de geldtrommels er uit gestolen. Bloedvergiftiging. Dinsdagmorgen schaafde een land» bouwersknecht te Nieuwer»Amstel bij zijne arbeid om een schuur van nieuwe pannen te voorzien, mei zijn enkel tegen een roestigen spijker, waardoor een klein wondje ontstond. Hierop werd eerst geen acht geelagen, doch later zwol de voet dermate op, dat de raad van een geneesheer werd inge» roepen, die bloedvergiftiging consta» teerde, en wel in een zoodanig stadium dat onmiddellijk chirurgisch ingrijpen noodzakelijk werd geacht. De voet moest nog des avonds worden geampue teerd. Het huwelijk van den Noorschen kroonprins. Volgens berichten uit Oslo was tegen Donderdag, gedurende het huwelijk vap kroonprins Olaf met prinses Martha, een communistische betooging optouw gezet. De crimineele politie heeft daar» van echter kennis gekregen en de demonstratie onmogelijk gemaakt. Uit het buitenland. Maarschalk Ferdinand Foch Woensdagavond om kwart voor zes overleden. Te Schalzhen bij Braunau in Oosten rijk zijn bij een bergstorting vier personen bedolven en vermoedelijk omgekomen. Bij Parry Sound (Ontario) zijn twee Canadeesche sneltreinen in volle vaart op elkaar gereden. Er moeten 20 dooden en vele gewonden zijn. Communistische opstand ln China. Mgr. Oshea, van de orde der Lazeris- ten, heeft Dinsdag uit Kanchow, in ZuidKiangsi, getelegrafeerd, dat overal kommunistische opstanden zijn uitge broken. Verscheidene nederzettingen der missie te Nananfoe zijn in brand gestoken en de buitenlandsche missio narissen moealen de vlucht nemen De plaatselijke Ghineesche generaal verklaarde niet in staat te zijn het leven en de eigendommen der buiten landers te beschermen en hij had tevergeefs om versterking gevraagd. Daarom vroeg de bisschop om hulp in verband met het dreigende gevaar, doch het is niet waarschijnlijk dat de autoriteiten te Kanton troepen zullen zenden. Pest in den Vrystaat. Te Parijs, in den Oranje Vrijstaat bij de grens van Transvaal, hebben zich onlangs onder de inlanders gevallen van pest voorgedaan. De behandelende geneesheer is thans door builenpest aangetast en in een ziekenhuis le Johannesburg opgenomen. Door de ziektegevallen wordt heel Zuid»Trans» vaal bedreigd en te Johannesburg worden speciale maatregelen genomen om overbrenging der besmetting tegen te gaan. BVBOmiJKS STAID VEÏBAY. van 15 lot 22 Maart. GEBOREN Elisabeth W. J. Coopmans, Veulen Martinus H. J. de Mulder, Scheide Johanna J. W. Spreeuwenberg, Heide Bernardina P. H. G Millen, Henseniusplein Petronella G. L. Ewalts, Kruisstraat Gerardus J Beerkens, Hagelweg OVERLEDEN A. A. M. Peeters, 1 jaar, Oirlo Th. van Meijal, wed. v. P. J. Janssen, 71 jaar zonder beroep, Merselo 1 patients St. Annagesticht. 2 patiënten St. Servatiusgesticht. De ledenjepen tot het hou SfiBSSLZJKS DZlBSTSSr VIIBAY Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte voor het H. Graf, 8 uur zal door den geestelijken adviseur de H. Mis worden opgedragen voor de leden der Werkliedenvereniging St. Jozef, half 10 de wijding der palmtakken waarna de Hoog mis. half 4 vergadering van het Apostolaat des gebeds, 5 uur Lof en 6e Lijdensmeditatie. Maandag half 8 besteld jaarg. voor Mathijs Janssen en zijn zoon Piet. 8 uur leesmis, 9 uur begrafenis van Henricus Arts. De leden der H. Familie worden verzocht den dienst bij te wonen tot lafenis der ziel van hun medebroeder. Na den lijkdienst wordt het lied gezongen «Dierbare broeder rust in Vrede", kwart na 4 Lof. Dinsdag half 8 besteld jaarg voor Antoon van Dijk, zijne echtgenoote Petronella Wismans en kinderen, 8 uur uitvaart voor Henricus Arts. Woensdag half 8 besteld jaarg. voor Engelbert Oudenhoven, 8 uur besteld jaarg. voor de echtge noote van Jan Bekkers en Nico Bekkers. Donderdag 8 uur de Hoogmis, 's avonds kwart voor 7 Rozenhoedje en Miserere waarna processie naar de Sacristie, de flambouwdragers worden verzocht het Allerheiligste te vergezellen, het Allerheiligste blijft den geheelen dag uitgesteld. Vrijdag 6 uur uitstelling van het Allerheiligste 8 uur den dienst, 3 uur Kruisweg, kwart na zes meditatie en zegen met het H. Kruis. Zaterdag 7 uur de Wijding van het vuur en de doopvont waarna de Hoogmis, kwart na 4 Lof van 3 tot 6 en van half 7 tot 9 uur wordt biecht gehoord. Gedurende den Paaschtijd wordt 's morgens biecht gehoord tot 8 uur. Dinsdag half 7 leesmis voor Mathijs Vermeulen als lid der H. Familie. A.s. Zondag Paaschdag zal om 10 uur de plechtige Eerste H. Mis worden opgedragen door den Eerw. Pater Alphaeus Swinkels. Paterskerk. Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H. H. Missen, half 8 palmwijding, waarna de Hoogmis. Kwart over 4 gezongen Vespers, 5 uur Lof. Heden en alle volgende dagen van deze week Generale Absolutie voor de leden der Derde Orde. Vandaag collecte voor het H. Graf. Maandag Maria Boodschap. Dag van devotie, De H. H. Missen als op Zondag, 8 uur Hoogmis 5 uur Lof. Dinsdag feestdag van de Z Didaeus Jozef. Volle afl. o.g.v., 9a en laatste Dinsdag der novene ter eere van den H. Antonius, 7 uur Hoogmis met korte toespraak en gebeden der novene, 6 unr Lof Woensdag, Donderdag en Vrijdag om 5 uur de donkere Metten. Donderdag, Vrijdag en Zaterdag 's morgens 7 uur de Plechtigheden. Donderdag om 12 uur de plechtige Voetwas- sching. 's Avonds half 8 Rozenhoedje. Vrijdagmiddag half 3 oefening v.d. Kruisweg St. Antonius-Patronaat. Sluiting van de Bibliotheek. Boeken inleveren Spaarbankboekjes meebrengen. des nam.jal Art. 23 v lelijk Reglement die zonder geli ge ven aan den isier, die vergadteene boete betaajeden van verhindbden opgegeven 29 De rekeningen der studenten worden verwacht Zaterdag 23 Maart. 19 DE RECTOR. 20 De Besturen. 14 jaar en ouder. N.V. Stoomsteenfabriek „Venray' v.h. H. Trynes. maakt hiern it de aanbestedin zal pi des avonds café van den H Aan he nog eenige rentende 4uijgen nieuwe soc gen de cultuurbesc vra me de beste vi kuikens, m ranc uw station k. f 21- wenscht, ontvangt. 60 af gf tijdi 21 Er is gelmsch; ren van vet Voor pr drinl water zal w 'age Aanmeld schieden o; oudt Leeuw en Vlakwaters Soes Degenen, wenschen Vereeniging geven bij Nuroo Straat, alwalnen bezichtigen g' oont an c °l alsook Man Sludstrup. 0 Ovana geel i mijn bekeï groote gele Bati GRAS, KL/ Al mijne zal 320 BA VI ia i lorfs ■ubi rigi ÏLL lei id, Ruil Firma va hof.

Peel en Maas | 1929 | | pagina 2