Adverteert in dit blad Bandietenpoëzie. Gemengde Berichten. De Kippenhouderij op het platteland Marktbn. binding aan de opperhuid, een soort vermolming, waardoor de kiemen der mossoorten een gunstige woning kun nen vinden. Een gladde bast is steeds een teeken van gezondheid van den boom, op gladde stammen zal men zelden mos aantreffen, daarentegen wel bij ruwe basten. Nu vinden we bij oude, gezonde boomen weinig of geen mos. De oorzaak hiervan is, dat bij die boomen de rechte werkzaamheden van 't boomleven bijv. vernieuwing der schorsdeelen, plaats vindt; de buitenste, verhoule deelen worden steeds weer, al is 'took in onmerkbare stukjes, afgestooten, en als er een vernieuwing plaats heeft door de daaronderliggende deelen, dan wordt de mosvorming tegengegaan. Het vernietigen van het mos moet bij de vruchtboomen zoo spoedig mogelijk plaats hebben, alvorens de boomen te sterk er door aangetast zijn. Men kan dit mos nu wel verwijderen, door af k'abbnn of afborstelen, maar een afdoend middel is dit niet, en het helpt ook niet veel, als geen voldoende toe voer van voedsel, geen verandering in den ongunstigen toestand van den bod«ra daarmee gepaard gaat. Waar bovengenoemdegebreken steeds aanwezig zijn, is over 't geheel niet veel te helpen, want lucht en licht kan men niet op kunslmatigen weg ver krijgen. Waar de toestand van het water niet gunstig is, waar te veel water is, trachte men verbetering te brengen door drainage. Over het geheel mag de bemesting en vooral de vloeibare bemesting niet vergeten worden. Als de boomen over vloed van gezonde sappen hebben werpen zij het oude kleed af en sieren zij zich met een jongen bruinen bast. Wenken en mededeelingen. GEWICHTSVERLIES. Het levend gewicht van 't gemeste vee geeft nu en dan groote verschillen bij eenzelfde dier, waar vyel op gelet dient te wor den, wil men m6l eenige juistheid het brutogewicht opnemen. Men had 'smorgens een rund voor het laatst gevoederd en gedrenktdes middags werd het geslacht. Bij een brutogewicht van 613 K G. woog de inhoud van maag en darmen niet minder dan 137 K Gdus 22,5 pCt. van het levend gewicht. Een ander rund had 's avonds het laatste voedssl ontvangen, en bij een brutogewicht van 608 K G. had het den volgenden dag maar 59 KG. aan maag en darmgewicht of 9.7 pCt. Hieruit kan dus de conclusie getrok k*n worden: een rund kan door onge regeld gebruik van voedsel of loozing van meststoffen, een groot verschil van levend gewicht binnen den tijd van een etmaal aanwijzen. WORTELGEWASSEN moeten volko men van de aanhangende aarde bevrijd worden voor zij aan het rundvee ge voederd worden. In October werden op zekeren stal van de 5 koeien 3 ziek, nadat men ze gevoederd had met knol len met loof en al, en zonder dat men ze tevoren gewasschen had. De dieren waren treurig, hadden geen eetlust en herkauwden niet. Pijn schenen ze niet te hebben. De temperatuur was iets booger en de ademhaling iets sneller dan gewoonlijk De uitwerpselen waren Z8er taai Twee dagen later vond men aarde in den inhoud van den endeldarm. Men gaf den zieken dieren toen lijn zaadafkooksel en klisteeren van warm water. Eerst na acht dagen, toen men geen aarde meer in de vaste uitwerp selen kon santoonen, waren de dieren weer normaal. BESSENBOOMPJES moeten bij het planten zeer sterk ingekort worden. Het is zeer verkeerd dit achterwege te laten, misschien met het doel reeds in den eersten zomer vruchten te oogsten Het doel zou wel bereikt worden, maar de vruchten zouden van geringe hoe danigheid zijn, en dat niet inkorten zou ook de opbrengst in de beide volgende jaren zeer benadeelen, ja, zelfs achterwege kunnen doen blijven. KONIJNEN mag men niet bij de ooren optillen. Dit is dierenkwelling en kan ook nadeelig zijn. Het best wordt het dier opgetild door de handen onder het lijf van het dier te leggen. Is het te onrustig, dan pakke men het bij den nekhuid, maar zoo, dat men zooveel huid mogelijk in de hand heeft everwei niet te diep, om den hals niet in te knijpen. Br Schele hoofdpijn Foster's is vaak te wijten aan slechte spijsvertering. Foster's Maagpillen verdrijven spoedig uw kwaal, werken uiterst zacht en verschaffen ueengezonden eetlust, nieuwe energie en een opgeruimd humeur. Maagpillen Alom verkrijgbaar a f 0.65 per flacon. De Italiaansche kranten melden zoo eens in de maand, dat op Sardinië »de laatste bandiet" is neergeschoten. Van Corsica komt eveneens geregeld de tijding over »den laatsten bandiet", die het tijdelijke met het eeuwige verwisseld heeft. Maar even onverstoorbaar duiken er weer verhalen over nieuwe bandieten- streken op. Twee jaar geleden ging het triom fantelijke bericht door de wereld, dat op Corsica de beruchte roover Roma- netti was neergeschoten. Dertien maanden had Nunzio Roma- netti over het >maquis", de Corsicaan sche vrijplaats voor desperado's, geheerscht. Hij was geen roover, doch »banditu per l'onore", bandiet geworden door de vendetta, de Corsicaansche eerezaak. De Fransche gendarmen hadden hem al dien tijd tevergeefs gezocht. En Romanetti viel niet door hun kogels, maar door die van een verrader. Dit verraad heeft nu weer aan drie menschen het leven gekost. Toen Romanetti omstreeks Paschen 1927 door half Ajaccio grafwaarts werd geleid, kwamen in de woning van den oudste zijn familieleden bijeen, om te beslissen wat er gebeuren zou. Het was een zaak van vendetta. Zoo'n Corsicaansche vendetta is maar niet het gevolg van een in drift en woede genomen besluit. Integendeel. De heele familie komt er aan te pas. Er wordt raad gehouden, of de zaak eventueel in der minne te schikken is en slechts in het uiterste geval wordt het woord »vendetia" uitgesproken want het beteekent moord en doodslag De ter dood veroordeelde krijgt heel netjes een waarschuwing thuis, dal hij tot sterven gedoemd is. En dan wordt hij vogelvrij. Zoo ging het ook thans. Madeleine Mancini, een vriendin van Romanetti. eischte van diens naaste verwanten de bloedwraak tegen den verrader, die notabene haar eigen naam droeg. Deze verrader was Antonio Mancini, zeventig jaar oud, een felle tegenstander van Romanetti. om erfenis-kwesties. In den familieraad werd deze oude ter dood veroordeeld, maar men wensch te zijn handen niet aan het bloed van zij het dan verre familieleden, te bezoe delen. Daarom werden drie bandieten met de opdracht vereerd, Perfetlini, Barloli en Sandoni, leden van Roma- netti's bende, die als zijn trouwe makkers eveneens de vendetta tot plicht hadden. Het resultaat was, dat op een mooien Meidag van het vorig jaar Antonio Mancini en zijn twee zoons, voor de oogen van hun vrouwen; in het open veld werden neergescnolen De drie bandieten vluchtten in hel »masquis". Zij waren het, pis we ons niet vergissen, die de schrijfster Miek Jansen hebben ontvoerd. Parfettini werd twee maanden na den driedubbelen moord in zijn geboorte dorp neergeschoten door een gendarme Dit geval is even merkwaardig als de andere. De gendarme was een Corsicaan, maar diende in Frankrijk. Toen hij in zijn. geboorteplaats Venzano zijn verlof doorbracht, zag hij er Per fettini, die ook in Marseille een paar moorden bedreven had en er maar al te bekend was. Hierom was hij naar Corsica gevlucht, rekenend op de oude wet, die den Corsicanen verbiedt, een bandiet te verraden. Ook de gendarme voelde zich door die wet gebonden. Doch er kwam een vrouw in het spe! en dit was de aanleiding, dat de gen darme Perfetlini op een goeden dag volgens Corsicaansche gewoonte vanuit een hinderlaag neerschoot. Om op de zaak Romanetti terug te komen, Sandio werd gearresteerd, met Madeleine Mancini. Ze werden onlangs door de rechtbank te Baslia tot levens langen dwangarbeid veroordeeld. Bartoli zwerft nog in de bergen rond, evenals de jongste zoon van den vermoorden Mancini. Die jongen zal nu de uitvoer der zijn van een nieuwe bloedwraak Romanetti is gewroken, maar de drie Mancini's nog niet. Het Limb. Varkensstamboek. In het Landbouwhuis te Roermond hield de Vereeniging »Het Limb. Var kensstamboek" Zaterdag j.l. haar jaar vergadering onder voorzitterschap van den heer A. Hendrikx, Horn. Vóór de vergadering had in de Munsterkerk een zieledienst plaats voor den overleden voorzitter, den heer Hub. Janssen, Venray. De opkomst der leden was goed Ook bij de opening der vergadering herdacht de voorzitter nogmaals wijlen den heer H Janssen en bracht hulde aan diens nagedachtenis. Spr. roemde hem als een man met grooten recht- vaardigheidszin, die veel verdienste had voor de vereeniging. Voor deze verdiensten was hem dan ook vroeger de ridderorde van Oranje Nassau toe gekend. Door den heer F. Portz, secretaris, Wijnandsrade werd vervolgens het jaarverslag over 1928 uitgebracht. Het aantal leden vermeerderde in het afgeloopen jaar met 68 en bedraagt thans 197. In het afgeloopen jaar waren binnen gekomen 575 geboorteberichten, waar van 517 van het V. D L 50 van het Gr. Y. en 8 van het L. V. Per worp bedraagt dit gemiddeld voor hetV.D.L. 11 7, voor het Gr. Y 11 en voor het L. V. 12. Van het L. V. werd in het afgeloopen jaar geen enkel dier in de registers opgenomen. In de oorlogsjaren was d«ze afdeeling de voornaamste, thans heeft ze zoo goed als afgedaan en is nog slechts door een enkel fokker vertegenwoordigd. Bij de keuring in 1928 werden 198 dieren gepunt. Beeren V D.L. 45, zeugen V.D L. 142, beeren Gr. Y. 3, zeugen 8 Het jaarverslag herinnert verder aan den fokdag op 5 Juni te Horst die goed slaagde en de tentoonstelling te Sittard georganiseerd door de afdeeling van den L.L.T B Vooral de Gr Y. blonken hier uit. Wat den derden Midden Limb. Fokdag te Ospel Nederweert betreft zegt het verslag dal daarbij bleek hoezeer de fokkerij van het V.D.L. in het land van Weert vooruit gaat. Er was zeer goed fokmateriaal aanwezig, Voor de Hasgsche tentoonstelling in 1928 waren de fokkers eigenlijk niet goed voorbereid daar er alleen dieren geboren in Limburg werden toegelaten. Aan de hand van cijfers werd verder aangetoond den invloed die sommige zeugen gehad hebben op de Lnmburg- sche Fokkerij, waaronder die van de eigenaars F Nol, Mierlo, met 16 doch ters, die van Jos. Clevers, Broekhuizen, met 12 en Gebr. Cuypers, St Odiliën- berg met 10 dochters. Verder nog een reeks met minder. Ala bestuurslid, voorstander der Gr. Y. werd ter voorziening in de vacature Douven, Schinnen gakoren de heer Erkens, Neerbeek, met 20 van de 2d stemmen. De rekening over 1928 sloot met aan inkomsten en uitgaven lot een totaal bedrag van f 2218 38 De begrooting 1929 werd vastgesteld op f2278 79. Naar aanleiding van een .raag deelde de heer ir. J. Timmermans, rijksveeteelt consulent mee, dat dan secretaris een hulpcontrol ur was toegezegd voor de keuring hoofdzakelijk van biggen. Deze is gestationeerd in Midden Limburg en zal voorloopig ook Noord Limburg nog bedienen. Aan .Fokkersbelang" is een bedrag van f 100 toegekend als bijdrage voor het nemen van voederproeven met varkens en het voeren van ayate mati8che reclame. In bewerking zijn verder plannen voor diepgaande selectieproeven voor het fokken van het meest geschikt materiaal voor bacon. Proefstations zullen hiervoor worden opgericht. Ook Limburg zal een dergelijk slation krijgen vermoedelijk in het land van Weert of Horst, waar aan deze fokkerij het meest gedaan wordt. Door den heer Timmermans zelve zullen voederproeven genomen worden om tot een meest geschikte voedermethode te geraken voor dieren bestemd voor onze mijn streek. Verder deelde de heer Timmermans mede dat de bemoeiingen gedaan om te geraken tot Centrale Fokveedagen voor Noord, Midden en ZuidLimburg succes hebben gehad. Op deze fukveer dagen zullen geen paarden gebracht worden Zuid»Limburg zal wegenszijn uitge» strektbeid vermoedelijk twee fokvee» dagen krijgen, waarop ook het roodbont zat vertegenwoordigd zijn. De commissie voor varkenafokkerij van den LLTB heeft f 260 subsidie toegestaan voor deze dagen. Door de vergadering zal een protest ingediend worden bij het Centraal Bureau voor Varkensfokkerij tegen het feit dat de prov. Z..Holland weer dieren opneemt in het stamboek zonder bekende afstamming, daar dit toch indruischt tegen het geldend reglement, Bij de rondvraag werd erop gewezen dat het bijhouden der deklijslen beter dier.t te geschieden. Met een daokwoord voor de goede opkomst der leden sloot de voorzitter de vergadering op de gebruikelijke wijze. KERKNIEUWS. Z. D. H. Mgr. L Schrijoen heeft tot deken van Sittard benoemd de zeereerw. heer G. Rhoen, thans pastoor der H Hartparochie ir het Roermondache veld te Roermond. Tot pastoor in het Roermondache veld te Roermond de zeereerw. heer Pastoor Terslappen te Roosteren. Tot pastoor te Roosteren de zeereerw. zeergel. heer Obers, professor aan het Bisschoppelijk College te Roermond. Verplccgprjjs armlastige krankzinnigen Door Gedeputeerde Staten van Lim burg is aan B. en W. der gemeenten in Limburg bericht gezonden, dat in de met het Bestuur van het St Serva tiuageatichl en van het St. Annageatichl beiden te Venray, gesloten overeenkom aten voor armlastige krankzinnigen uit de provincie Limburg, de verpleegprijs voor het jaar 1929 ia vastgesteld op f 680 per jaar en per patienl(e) Kinderlijkje gevonden, In de Maas te Grubbenvorst werd het lijkj» gevonden van eon pasgeboren kindje. Het lijkje had reeds langen lijd in 't water gelegen, maar was nu eerst na het verdwijnen van 't ija aan de oppervlakte gekomen. Beleediging en Dorpspolitiek. Voor het Gerechtshof Den Bosch werd behandeld de zaak tegen H. H., boomkweeker, 40 jaar, te W&naauro, die door da rechtbank te Roarmond veroordeeld waa tot f 100 boete, wegens beleediging van den veldwaehter van zijn dorp. 't Waa naar aanleiding van een strafzaak tegen verdachte en anderen. Hierover lezen wij in de Limburger Koerier het volgende verslag Verdachte beweerde den veldwachter niet te hebben willen beleedigen. In het algemeeu belang had verdachte den veldwachter nageroepen dat deze gelogen had en meineed gedaan. De president merkte op dat verdachte wat hij te zeggen heeft niet op de markt te Venlo moet uitroepen, doch had behooren te verklaren voor den kantonrechter. De veldwachter gehoord, verklaarde, dat de politieke toestand in Wanaaum niet in den haak is en dat er tegen het gezag wordt gewerkt Men had ter plaatse bij de benoeming van een nieuwen burgemeester liever gezien, dal de keuze op een anderen dan den legenwoordigen burgemeester ware ge vallen en daar wordt ovar gemokt. Naar verluidt zou verdachte ook voor den persoon gehouden worden, die in Wanaaum tijdens Vastenavond aan de kerk een briefje heeft aangeplakt met een voor den burgemeester onaange- namen inhoud. Ala getuige a décharge werd gehoord het hoofd der school aldaar, de heer RDe6"verdediger vroeg aan getuige Rullen of ook het openbaar gezag aanleiding gaf tot ontevredenheid der "fST'rijn'een 40tal processen verbaal bij het kantongerecht aangebracht wegens overtreding van het prov. reg lement betreffende het sr.oeien van hasen. De president wenschte er liever de dorpspolitiek buiten te laten. Getuige a décharge Hendriks, land bouwer te Wanesum wiat nieta dan goeda van verdachte en beweerde, dat de veldwachter voor het kantongerecht ten aanzien van het sr.oeien der hagen in kwestie gelogen had. Andere getuigen kwamen eveneens d»n ve-dachte als den besten man van War.ssum roemen. Na getuigenverhoor requireerde de adv gen. tot beveetigiog van hel vonnis. De verdediger, Mr. Dr. Benno J. Stokvis, Amsterdam, beweerde, dat bij vroeger nooit var. Wanaaum had ge hoord, doch sinds de behandeling dezer zaak was de herinnering aau Wanaaum onuitwiachbaar in de herinnering van pleiter gegrift. De burgemeester zou niet eens een Nederlander, maar een Duitscher zijn, en de toestand in Wans sum verschrikkelijk. Immers er is een rapport over opgemaakt en behandeld in de Tweede Kamer. Komende tot de feitelijke zaak, betoogde pleiter uitvoerig, dat èn op juridische gronden èn uit gebrek aan wettig en overtuigend bewija vrijspraak zal moeten volgen. Subs, vroeg pleiter vermindering van boete. Uitspraak 18 Maart a s. Pelskonijnenteelt. In de Vrijdag vanwege de Nationale Vereeniging van Pelakonijnenfokkers te Nijmegen gehouden vergadering werd gekozen tot Voorzitter dezer vereeniging den heer V. Pyla te Venray, tot secre taris den heer J. Tobben te Roermond en lot Directeur benoemd den heer G. van Nea uit Middelbeera. Deze laatBte ia als zoodanig belast met den afzet van konijnenvleesch en vellen. Het eerste gaat naar de groote steden als Amsterdam en Rotterdam, de laatste naar de pelamarklen in Engeland Ter verkrijging van goed f .kmatenaal is een overeenkomst aangegaan met eenige Engelsche farma op dit gebied, terwijl de dieren voor de afzending naar Nederland door Engelsche keur meesiers zullen worden gekeurd Een en ander zal neder besproken worden op Zaterdag 9 Maart a a. te Nijmegen vanwege deze vereeniging belegde ver- gaderir.g in Hotel Bekkers aan de Spoorstraat. De roofoverval te Lierop. In verband met den eenigen tijd ge leden te Lierop plaats gehad hebbenden roofoverval op het echtpaar Wylaars, meldt de Msb. nog, dat thans een der gearresteerden bekend heeft zich aan inbraak en poging lot moord te hebben schuldig gemaakt. Door de marechaussee te Asten ia alsnog zekero H. uit Helmond in ver band hiermede aangehouden en naar Roermond overgebracht. Brand in het arsenaal te Sofia. In de vuurpijlenafdeeling van het militair arseDaal te Sofia is een brand uitgebroken, die zich snel tot heele gebouw uitbreidde. De brandweer, bijgestaan door eenige detachementen soldaten, slaagde er evenwel spoedig in, het vuur meester te worden. Het vuur had zich echter aanvanke lijk met zulke snelheid tot de andere afdeelingen kunnen uitbreiden, dat acht en twintig werklieden zoo ernstige brandwonden opliepen, dat zij spoedig daaraan bezweken Twaalf andere arbeiders konden slechts met bovenmenschelijke krachts inspanning aan de vlammen worden ontrukt. Voor zoover tot nu toe bekend is, zijn 28 personen, meest vrouwen, gestikt en verbrand. Volgens de verklaringen van de ge redden heeft een arbeider de onbegrij pelijke on voorzichtigheid begaan, om met los buskruit te dicht bij een kachel te komen, waardoor het buskruit ont brandde. Het gelukte de brandweer die door troepen werd bijgestaan, den brand binnen betrekkelijK korten lijd te blusschen. door JOS. BOSHOUWERS te LENT. De drie voornaamste kuikenziekten. Twee ervan lijken veel op mekaar, al zijn het totaal verschillende ziekten. De uitwendige verschijnselen van beide zijn vrijwel dezelfde. De kuikens krijgen diarrhee, de ont lasting is slijmerig witgeel en wordt, als ze met de buitenlucht in aanraking komt, hard in den vorm van een propje 't Lijkt wel iets op stopverf, op cement. Men noemt kuikens, daaraan lijdende dan ook wel eens stopverf of cement- kuikens. De beestjes zitten in elkaar, worden rond, hebben de vleugels los aan het lichaampje en piepen vaak van de pijn, wijl ze de ontlasting niet kwijt kunnen worden, aangezien de aarsopening, de cloaca als 't ware dichtgemetseld is. Krijgen de kuikens al gauw na de geboorte b.v. den 3en, 4e, of 5e dag, (dus de eerste week) deze verschijnselen, dan heeft men te doen met de ziekte, die aangeduid wordt met den naam Pullorum. Deze wordt veroorzaakt door eene bacil. Hoeis die bacil in het kuikenlichaamp je gekomen Dat kan gebeurd zijn reeds door het ei, dat afkomstig is van een kip, die deze ziekte onder hare leden heeft, zonder dal zij er door lijdt. Haar lichaam is daar tegen bestand. Zulke «ogenschijnlijk gezonde kippen noemt men smetstofdragers Ze zijn meestal overgebleven van een broedsel kuikens, die het vorig jaar de ziekte hadden. De mest van een aan pullorum lij dend kuiken is besmettelijk. Als de andere kuikens er aan pikken, kunnen zij het ook krijgen. Het is daarom onverantwoordelijk een kuiken met een propje aan de aarsopening tusschen de andere te laten loopen. Direct af maken is het wachtwoord Mogelijk, dat men dan de massasterfte nog voor- En wat ook strikt noodzakelijk is? Den bodem kurkdroog houden, liefst met turfmolm, omdat de bacillen, die in de mest der kuikens zitten, zich niet ontwikkelen, zoolang ze in een droge omgeving blijven. Onder droog versta men echter: kurkdroog. Een geneesmiddel is niet bekend. De meeste kuikens sterven er van, op de rij ©fI en de overblijvenden zijn vaak de smetstofdragers en mogen dua later nimmer als fokdieren gebezigd worden. Treffen we bovengenoemde verschijn selen pas aan op den leeftijd van 3 of 4 weken, dan heeft men met eene ziekte te doen, die den naam draagt van Coccidiose. Db eetlust is ook hier verdwenen Een enkele maal is de ontlasting mos tergeel, wel eens vermengd met bloed ook. Maar dan is het geval hoogst ernstig. Wordt een aan deze ziek e gestorven kuiken geopend, dan ziet men vaak, dat de lever gevlekt is. Deze ziekte wordt niet veroorzaakt door eene bacil, maar door een para 8iet, een woekerbeestje, dat in de darmen leeft. 't Is eene echte darm ziekte, In dit geval is al weer noodig, den bodem kurkdroog te houden en de mest eiken dag uit het turfstrooisel weg te harken Op den dag, dat zij het kuikenlichaam verlaat, is zij nog niet besmettelijk. Dat komt pas den tweeden, den derden dag. Uit het voorgaande zal nuwel duide lijk gebleken zijn, hoe hoog noodig het is, de uiterste reinheid te betrsch- ten en alles kurkdroog te houden. Wie dat-verwaarloost, of het zoo heel nauw niet neemt, kan er op rekenen, dat sterfte niet achterwege zal blijven. Een voorbehoedmiddel tegen deze ziekte is karnemelk, hetzij in vloei baren toestand als melk (maar dan versch) hetzij als halfvaste karnemelk, hetzij als karnemelkpoeder. Dit laatste kan men onder het opfok voer mengen, b v. 3 4 pet. Zelfs als geneesmiddel wordt karne melk aanbevolen Onder de versche, vloeibare karnemelk mengt men dan één suikerlepeltje creoline op een Liter Karnemelk De derde ziekte, die bij kuikens veel voorkomt, is Beenzwakte. Gebrek aan frissche lucht (zuurstof) is hiervan vaak de oorzaak. Verder* te hooge warmte, gepaard gaande met te weinig ventilatie. Kijk maar eens, wat er van vele bloemen in de huiskamer te recht komt, als ze niet genoeg frissche buitenlucht krijgen de stengels en bladeren gaaD slap hangen, het fut gaat er uit I Zoo ook zullen kuikens, die geen frissche lucht genoeg krijgen, gauw slap op de poolen worden. Ramen en deuren dus open, als het goed weer is, en bij zulk weer er mee naar buiten De oorzaak kan ook gezocht moeten worden in de voeding. Kuikens hebben groenvoer, malsch groenvoer, noodig en zoolang men dat niet heeft, menge men wat levertraan onder het kuiken zaad en verstrekke dit dan in een langen bak of op eene zuivere plank. Het overige kuikenzaad natuurlijk ondergeharkt, want beweging is ook noodig, om de ontlasting te regelen en de spijsvertering te bevorderen. Patrjjs Leghorns x Reds. VRAAG; Ik heb het vorig jaar e^n Patrijs Leghornhaan gehad bij mijn 11 Rhode Islandshennen en daarvan de broedeieren genomen Daar uit kreeg ik 31 kuikens, waarvan 13 jonge hennen overbleven, die al met de 6 maanden begonnen te leggen. Het zijn prachtige dieren geworden en ze heb ben reusachtig gelegd. Thans wilde ik den P. L-haan weer als fokhaan ge bruiken bij de nu overige Rhode Islandshennen, of zoudt u het beter achten, dat ik hem bij de jonge kruis* lingen zette Gaarne vernam ik dit in Peel en Maas a.s. Zaterdag. Uit Venray. ANTWOORD: Als 't kan vorm» u weer denzelfden foktoom van het vorig jaar, dus den P. L-haan bij de Rh. lal. hennen. De jongen hebben immers het bewijs geleverd, dat die. foktoom goed was. Als u den haan laat paren met de gekruiste jongen, dan zult u ook niet zon'n uniforme kuikens krijgen. Hoe was het gewicht der eieren? Veel eieren is heel goed, maar ze mogen niet te klein zijn, althans niet voor den verkoop.- W dat de wonder ledi Hollandsche St, sa bracht te Londe n g< een waarde -digt zeventig millioen dat »Het Straa Vei van Delft oorsprccoch f 48, het vorijjSir Deterding gekoch)600 het aan het Rijkst gesel te geven? dat de grootste bevi het Vaticaan? dat dit manusci iebr sche bijbel is, da weeg dat de boomen er d zijn dan in denv dat de hoogs hoot 158 meter hoog den in Bilterfeld in I dat de mem scha onaangenaamhed oogtt 5500 meter kan a dat de stad Gei mujc bouwd is, die ggei elkaar verbonden dat de reuzen som hoogte van 400 [t, 3( per dag en soma dat in Noonv die ingeënt zijn, niel en? dat de slagbiiltal sche spoorwegen yendi worden beschildE dat hoop he aarir lichtstralen des I )reen dat de last det zwae voor wien het aan ning in het dn itLro dat het niet vo ie lie: zici het hart te dr| naar kuiten moejy LevJ Min de stilte™. De liefde doet <$en k zoo is dan de li|ullin wet. Maakt ruimte Bewaakt Gij. f er li behoed G'j mijj Lichts. Gemeenschapp alleen persoonlij Wie niet veel veel meer dan hr Arbeid maar, di nt va Het onsterfelii mer oud, heti onzen tijd een zal jong zijn in tijd meer is. Voor en uitleid. Dr. Lasker »Ik heb meer gejjj lagen dan vanji Iedere zakenmap lukkingen De man, dial namelijk om »van eigen baas te ijewoo het lot, dst hij i Nooit komt de fijn tot uitdr subliem werk succes nog in vej Hoe de klanfen >ji zeggen, en zoageen van hebben dfledifi van koopmanschj Een ambitieuehtig is degeen, die zi doet dan hij het De toetssteen Zijn de asndeelhjden? de employè's teviekla tevreden ZagtzoMu Bevryd u flfjn Rugpijn waariiu verzwakt kunnej blijkt dan, datj middel dient belangrijke levenferster Waag u niet aai i dellijk Foster's ten Pi te gebruiken. Ih aai nieren nieuwe kn rg-dn voor goede bloeiip blaasstoornissen, lingen, pijn in tsn, matheid, yermjuwacl heid, duizeligbeiooroii doen verdwijnen Tal van maitwen, gedurende de laadden nierkwalen en selen daarvan, Pillen hun krasheid stelden. Aarzel niet 1 specifieke middeléks op nieren gericht, I goed werken, wid lijk gezuiverd worden Foster's dan ook algemjlsn te rheumaliek, lenci, rug] en andere ernstjan n zwakte Verkrijgbaar (i kir geel etiket l« apotheken en flacon. Hee ku If den fordt ons lm ei er gez jn n [nninj van raat, wan Idt, te ligt. i (laag 1 td. 'nde z na. rug ifiek i rug| |ge z gawr rerscb Fosl *an orga bah' Daa, 'en Pil ing 'op) 1,76 VENLO. Op biiingi eeniging van Men aan voerd 830.000 eiei Groote eieren 91 f 1$ Kleine eieren f k Eendeneieren il f l( Ganzeneieren 1 Kippeneieren 1 ROERMOND, van Maandag w»|2.500.( eieren. Groote eieren It f 12 Kleine eieren it f 9 Eendeneieren f 9 fcerm

Peel en Maas | 1929 | | pagina 8