Ffilii fiims Sohoonmaa P.Beorkej] P. „UNIGRO" Stille Omgang Coop. Stoomz fabriek „H. Maria" Ojstrum Paardenverzekering Landbouwbond gehuwd persoon Waarschuwing P. Beerkens Bijenkond Bijen en Fruitteelt. Huis te huur Pathéfoon Broedeieren 3000 kg. stekruben net 2e M Behangselpapier Behang-en Schilderwer gazelle BURGERS E. N. R. g? Rijwielen PETER HENDRIX, Patersstr roodbont maalkalf Eerstelingen- poters ALLEHt BtK< BUSSÉR Aanbesteding üetkritten Aanbesteding net R,K. Meisje Schoonmaak artikelen iroedeieren V P E RADIO |N.V. Vulkaan, Venrayl vum Woensdag 20 Maart Het bouwen van een klaslocaal zoekl plaatsing of werk Alle Bussenverf, Leunen-Venray. Lezing over van Rode Isl. Reds Barnev. stam Horst best roodb. maalkalf Notaris Pluyh Woonhuis, Fa bouw, Broui Bottelarij, Tuii gaard en Open Notaris Pluyi Behangers- en Schade benoodigdheden. Oi aan reer Wat de keur is van het goud is de naam voor Uw brandende straat van naast elkaar in vuur en gloed staande huizen. Op meerdere plaatsen was er vuur te zien Onze vroegere dorpsgenoot, de weleerw. heer F Poels, Rector in het St. Joseph hospitaal te Heerlen, sinds geruimen tijd ernstig ongesteld, is Dinsdag voorzien van de H H. Sacra menten der Stervenden. Z Eerw. lijdt aan een nierziekte, die hem reeds bijna het licht der oogen deed verliezen. Ku-ny-hu. Iedereen in Venray weet nu, wat dit vreemd-uitziende woord beteekent. Het is eene verkorte naam, samengesteld uit in 't oog springende lettergrepen van den langen naam Kunst, Kunst nijverheid en Huisvlijt. Een dezer dagen vergaderde het voorloopig comité. Al aanstonds bleek, dat deze Tentoonstelling veel grooter omvang zal krijgen dan men aanvan kelijk vermoedde. Het belooft inderdaad eene voor Venray belangrijke gebeurtenis te worden. Schoone stukken worden dagelijks ter inzending aangeboden, op velerlei gebied: schilder- en teekenkunst, fraaie handwerken, kerfsnijwerk, brandschil deren, figuurzaagwerk, meubileering, radio-techniek van amateurs, edelsmeed kunst, vlechtwerk, kunstfotographie, koperbewerking, calligrafie, en zoo voort, te veel om op te noemen. Het Eere comité bestaat uit de vol gende personenZeereerw. Heer J. Thielen, pastoor, vertegenwoordiger geestelijk gezag Zeereerw. P. Nolascus Van Vliet, gardiaan, vertegenwoordiger religieuzen Edelachtb. Heer O. van de Loo, burgemeester, vertegenwoordiger plaatselijke overheidHoogedelgestr. Heer Jan Poels, vertegenwoordiger ge westelijke overheid. Het ligt in de bedoeling om aan deze Tentoonstelling ook ter opluistering, eene afdeeling te verbinden van voor werpen die betrekking hebben op de Geschiedenis van Venray. Vermelden wij ten slotte nog dat alle inzendingen desgewenscht ten verkoop kunnen worden aangeboden. Dezen zomer zal alhier een Mis sietentoonstelling met fancy fair worden gehouden. De Venravsche Middenstand zal verzocht worden door het organi- seeren van een etalagewedstrijd zijn medewerking te verleenen. Een comité zal worden gevormd om de werkzaam heden te regelen. Ongelukken. De knecht van den landbouwer G. op de Smakt, viel Woensdagmiddag van een beladen kar schanssen. Hij moest per rijtuig naar huis vervoerd worden, waarna direct geneeskundige hulp werd ingeroepen. Een arbeidster van de stroohulzen- fabriek Hulsman en Zn. alhier geraakte met een hand tusschen de machine bekneld, waarbij haar een lid van een vinger werd afgeknepen. Een zoon van den landbouwer L te Leunen had het ongeluk een naald in te slikken Hij ia ter onderzoek naar het ziekenhuis te Venlo overgebracht. De heer M. van Rooy, hoefsmid bij d«n heer L. Lucassen alhier, he- haalde op den te Venlo gehouden cur sus in hoefbeslag het diploma voor het vervaardigen van normale hoefijzers, Zekere H. alhier, die nog 15 dagen logies te goed had, werd Vrijdag door de marechauasée overgebracht naar Roermond. YSSELSTEYN. Dat er gebrek aan boerderijen bestaat hier en in de omgeving blijkt duidelijk hieruit, dat voor de nieuw te bouwen boerderij van het kerkbestuur alhier zich een 40»tal huurders hebben aangemeld. Hier zouden mal steun van de over heden nog heel wat boerderijen kunnen geslicht worden voor dat hel tekort is aangevuld OOSTRUM. Naar we vernemen is onze dorpsgenoot, de heerL Claessens, met ingang van 1 April, benoemd tot onderwijzer aan de R. K. Bijzondere Lagere School te Oirlo. HORST. Naar wij vernemen werd onze dorpsgenoot de heer M. Tacken, veearts te Sittard, benoemd tot directeur komt te BOXMEER op Woensdag 13 Maart 's avonds 7 uur in den R. K. VOLKSBOND. Entréeprijs f 1.— Plaatsbespreken Woensdag van 1—2 uur. Buiten Boxmeer schrift, bij J. B. LINDERS, Onderwijzer. van het gemeentelijk slachthuis te Sittard, tevens hoofd van dienst keurings kring Sittard. OVERLOON Jaarvergadering van 't Wit-Gele Kruis in 't bondsgebouw alhier. De Voorzitter opende de vrij goed bezochte vergadering, waarna door den Secretaris verslag werd uitgebracht over 't afgeloopen jaar, waaraan wij het volgende ontleenen Het aantal leden bedraagt 164 Door de ziekenzuster werden afgelegd 1983 bezoeken, terwijl zij 783 bezoeken asn huis ontvingen,* 54 maal verpleginga artikelen uitreikte. Door Zuster Smits uit *8 Bosch werd een moedercursus gegeven, die door 52 deelnemers werd bijgewoond. De vereeniging is thans aangesloten bij de Prov. Vereeniging tot bestrijding der t bc., zoodat haar werkkring zich in 't vervolg ook zal uitstrekken tot de bestrijding der tuber culose. Waar in Overloon het aantal t b.c- lijders abnormaal hoog is, zal de ver eeniging hier nuttig werk kunnen verrichten. Tot bestuurslid werd gekozen de heer Ant. Schraven, in plaats van wijlen Jac Henckens. Een concept huishoudelijk reglement, door het bestuur ontworpen, werd door de vergadering goedgekeurd Door den geestelijk Adviseur werden verschil lenne goede wenken gegeven, waardoor ieder in zijn omgeving kan medewerken de voorschriften der gezondheidsleer te onderhouden. Na eenige besprekingen van huis houdelijken aard werd deze geanimeerde vergadering door den Voorzitter gesloten Geraariyk inbreker. Gelijk onlangs gemeld, is te Venlo een inbreker op heeterdaad betrapt, toen hij bezig was met het uitsnijden van een ruit van een perceel in de Hendrikstraat aldaar Bij het eerste verhoor bleek reeds, dat de aangehouden, een Duilscher, debet was aan enkele inbraken, welke in Venlo en omgeving kort te voren waren gepleegd. Het verdere onderzoek heeft uitgewezen, dat men met een gevaarlijk sujet te doen heeft. Het is thans n.l. komen vast te stoan, dat hij de laatste maanden niet minder dan 21 maal in Limburg heeft ingebroken. Daarvan geschiedden er zes te Venlo ier te Geleen, vier te Sittard, een te Blerick, een te Tegelen en een te Meerlo. De gestolen goederen zijn bijna alle teruggevonden. BUDEL. Maandag raakten op de gemengde metaalertsenfabriek alhier twee werklieden, een persoon van hier en een Belg in twist over hel Fransch- Belgisch verdrag. De Belg zei dat te Hamont reeds een trein met ledige zakken was aangekomen om de Hol- landsche kaaskoppen in te doen. De Hollander liet zich zulks niet zeggen en. gaf den Belg meteen een slag dat deze kennis maakte met den grond. Dit muisje zal denkelijk nog een staartje hebben. De griep. Volgens de meening der geneesheeren is de griep te Kerkrade eenigszina aan het verminderen, hoewel het aantal slachtoffers blijft toenemen. Bij den Burgerlijken Stand aldaar werden van 20 Februari tot en met 5 Maart, dus in twee weken tijde, 50 aangiften ge daan van overleden personen. Onder hen bevinden zich slechts een paar kinderen. Vooral onder de ouderen van dagen vraagt de griep hare slachtoffers. In de beruchte griepmaand November 1918 stierven te Kerkrade 105 personen Het aantal sterfgevallen is dus thans even abnormaal groot als toen. Doodeljjk mijnongeluk. Bij een instorting in da mijn Laura e Eygelshoven werd de mijnwerker Muller uit Merkstein Vrijdag door afvallende ateenen zwaar gewond. Hij werd naar het Ziekenhuis te Heerlen overgebracht, waar hij Zoudag aan de gevolgen is overleden. Wat het beteekent zijn ooren bevroren te hebben. Een werkman te Lieshout van de Philipsfabrieken, die zoo iets is over komen, vertelt, dat hij reeds 43 maal bij een dokter is geweest, op één dag 5 maal in't gasthuis moest verschijnen, door 8 verschillende dokters is onder zocht en nu reeds in 4 weken niet heeft mogen werken. En nog is hij niet genezen. Tragisch. Tijdens de begrafenisplechtigheid van dr. Indemans te 's Hertogenbosch werd de heer C. Weerens, directeur der N.V. Chemicaliën en Drogerijenhandel, voor heen J. A. Tempel te Oss, op het kerkhof plotseling ongesteld en zakte ineen. Later kon hij zich ondersteund door eenige heeren naar zijn rijtuig begeven. Ten huize van een familielid is hij echter eenige uren later overleden. Brand. Woensdagnacht is de hoedenwinkel van den heer J. van den Bos aan den Bornerbroeksche Straatweg te Almelo geheel door brand vernield. De vrouw van den heer B. wist door uit een bovenraam te springen haar leven te redden, waarbij zij zich vrij ernstig verwondde. De dooi. De dooi is in het begin der vorige week ingetreden, doch niet in die mate nog, dat van een snel verdwijnen van de ijsmassa's sprake zal zijn. Die ijsmassa's in de groote rivieren hebben zoo hier en daar nogal onrust gebaard en de Rijkswaterstaat heeft dan ook maatregelen besproken om eventueele gevaren het hoofd te kun nen bieden. Wij Hollanders, hoe veilig we hier in de lage landen ook waren in ver gelijking met de bevolking van vele andere, met milder klimaat bedeelde landen, we hebben nu eenmaal in het water en in het ijs een vijand te zien, die, de historie wijst het genoegzaam uit, niet met zich spotten laat. We hebben aardig wat koude gehad De maand Februari van dit jaar is, blijkens mededeelingen van het Kon. Meteorologisch Instituut sinds 1886 de koudste maand van dien naam geweest. Van de 672 uren, welk* Februari telt, heeft het er in totaal 526 gevroren en daarvan 279 uur onafgebroken. 't Is te begrijpen, dat het een aardig koekje gebakken heeft. Intusschen, we haddf n niet te klagen over gebrek aan zonneschijn. Het aantal uren zonneschijn was bijna het dubbele van het normale wat riet heeft kunnen verhelpen het vele en vreemdsoortige ongemak dat de ouderwetsche winter ons bezorgd heeft. En, dan is nog de vrasg, hoe bijv. het winterkoren op de vorst reageert of, hier en daar misschien wel heele- maal niet reageert, als 't misschien doodgevroren is. Nu, daarvan zullen we dan binnen kort wel hooren. te Amsterdag in den nacht van 16 op 17 Maart a s. Vertrek extra-trein Za terdagavond 9 25 Station Venray. Voor deelnemers uit Venray en om geving zijn tot a s. Woensdagavond spoorkaartjes te bekomen bij H Jacobs, Schoolstraat en Firma v. d. Munckhof Groote Straat. De kosten bedragen f 5 25 alles inbegrepen. BURGERLIJKE STAID VZIRAY. van 1 tot 8 Maart. GEBOREN Wilbelmina P. Diki, Vlak waterweg Joseph W. M van Meijel, Merselo Theodorus A. M. L Pouwels, Hoenderstraat Henricus Th E. Peters, Oirlo Josef M. Classens. Oirlo Heodrina O. J Clsesseos, Leunen Martinus P. J. Wismans, Merselo Josephina P. Kleuskens, Schoor Hubertus J. Janssen, Oirlo OVERLEDEN: A C. Kerkhofs, echtg. van P. M Vermeulen. .79 jaar, sooder beroep, Hoenderstraat E H M. Kengen, 3 maanden. Merseloscheweg W. M. Janssen, 17 jaar. Lull P. A. M. van Opbergen, wed. van J. O. van Vlorop, 84 jaar, Oveiloonscheweg 2 patiënten St. Annagesticht. Ingekomen en vertrokken personen van 1 tot 8 Maart. INGEKOMEN P O. H. Bom en vrouw, chauffeur, Willem straat 2 van Uden P J. H Huijs, tuinier, Oasstraat 2 van Delft W. P. E M. Klein, z b, Oostrum C 31 v. Venlo H. M. A. M Michiels, dienstbode. St. Anto- niusstraat 7 van Hage S. J. Meegdes en vrouw, bouwk. opzichter, Maasheescbe weg 18, van Haarlemmerliede H W. öommers, dienstbode, Qroote Straat 12 van Maashees O Driessen, z b, Henseniusstraat 8 van Wanssum J. F. Munnecom, broeder, Leunscheweg 1 van Venlo H. Verbruggen, verpleger, Stationsweg 14 van Aarle-Rixtel W. M M. Peeters, verpleegster, St. Annalaan 5 van Maastricht VERTROKKEN Ch H. Giepmans, verpleger, naar Oeffelt L Th Maassen, timmerman, naar Tegelen H. P. Baken, huiehoudster naar Eindhoven J L van Houte en gezin, bouwk. opzichter, naar Vorden, Zutphenschestraat H. J Post, ambt. N S naar Amsterdam A. Frowijo, verpleegster, naar Noordwijk G. H. van Diepen en gezin, landbouwer, naar Helden, Grashoek J. H Fila en gezin, bouwk. opzichter, naar Bakel, Berkendonk, SSaSlLIIKB Parochiekerk Morgen Zondag half 3 Herhalingscatecbismus, 5 uur Lof en 4« Lijdensmeditatie. Maandag halt 8 besteld Jaarg. voor de vrouw van Herman Timmermann, 8 uur besteld Jaarg. voor Martinus Janssen, kwart na 4 Lof. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2e klas voor de Wed. Goumans en haar zoon Piet. Woensdag half 8 leesmis voor Maria van de Voort als lid der Mariavereeniging, 8 uur Sol. Jaarg. voor Johaoses Michels Donderdag 7 uur te Veltum H Mis voor de vrouw van Jac. Bi6tervelts. half 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg. voor Helena Poels, echtgenoote van Johannes Michels. Vrijdag half 7 leesmis voor de Wed. v. Vlorop, half 8 besteld Jaarg. voor Hend. Hendriks, echtgenoote en huDne dochter, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Mart Poels en Johanna Rutten, kwart na 4 Kruisweg en vereering van het H. Kruis. Zaterdag half 8 Jaarg voor Mathijs Creemers. Dezen dag komen de jongens der 6e en 7e klas en de meisjes der 5e klas te biechten. Dinsdag half 7 leesmis voor de zielsrust van Peter Laurensse, als lid der H Familie. A s. Zondag 17 Maart zal de H Familie ter bedevaart gaan naar Smakt, vertrek van bier uit de kerk kwart voor 8. De leden worden verzocht hun zangboekje mede te brengen en hun medaille op te steken. Paterskerk. Zondag 5, 6 en 7 uur H- Missen met onder richting, 8 uur Hoogmis met preek, kwart over 4 de Vespers, 5 uur Lof. Maandag half 7, 7 uur en half 8 H. Missen voor Maria van de Voort, als lid van de Aarts broederschap. Dinsdag, 7e Dinsdag der novene ter eere van den H. Antoniue, 7 uur Hoogmis met korte toespraak en gebeden der novene, 6 uur Lof. Woensdag half 7, 7 uur en half 8 H Missen voor Maria Bistervelts-van Meijel, als lid der Aartsbroederschap, 6 uur Lof ter eere vau den H. Jozef. Vrijdag 7 uur Hoogmis, 6 uur Lof en L^dens- meditatie. Zondag is de Priesterwyding in ons klooster te Weert, waarbij ook twee Venrayers. We bevelen de jonge wijdelingen bijzonder in uwe gebeden aan. St. Antonius-Patronaat. Geen Congregatie en Jonge Derde Orde, in vertrouwen dat men de Lijdensmeditaties bijwoont hetsij in de Parochiekerk hetzij in de Paters ksrk. der nam. 5 uur bij de Wed. Maas. Oeslolen inschrijvingsbiljetten moeten op dien dag vöör 2 uur worden ingeleverd bij een der bestuursleden of ten Kantore der fabriek. De melkrijders van Oirlo dienen vooraf inlichtingen te vragen. Het Bestuur. van den De jaarlijksche algemeene voorjaarsschatting der paarden zal plaats hebben in de week van 17 toten met 23 Maart. Het Bestuur. Donderdag 14 Maart a.s. zal namens Burgemeester en Wet houders der Gemeente Maas hees c.a. worden aan de bestaande Meisjesschool te Overloon. Aanwijzing en uur van beste ding volgens bestek. Bestek en teekening te beko men bij A. H. Martens te Ven ray f 4.per stel. 27 Gevraagd voor 1 April a.s. een voor winkel en lunchroom. HUB. VERHEUGEN. Een goed oppassend op boerenbedrijf, kippenhoude- rij, fabriek, pakhuis of graan- maalderij. Brieven onder No. 77 Bureau „Peel en Maas". Er wordt den laafsten tijd door kinderen uit Venray ge bedeld, o.a. in Oeijsteren, waar bij onze namen gebruikt worden. Wij verklaren hiermede niets hebben uit te staan en verzoeken bij nog voorkomende gevallen aangifte bij de politie te doen. JAN VAN ES MARINUS VAN ES. alsSponsen, Zeemleder, Dweilen, Luiwagens, Boen- borstels, Borstels, Bezems, Handvegers, enz Prima eigengemaakte prima Waterverf en Blanc Fix, alle soorten Verven en Lakken, Droge verven, Tuben-verven. Verschillende soorten GLAS aisdraad-, gefigureerd, cathe- draal-, imitatie spiegel-, dubbel en enkel dik glas. Aanbevelend, 37 Oroote Straat 2t. A.s. ZONDAO II uur, bij H. Kuijpers te CASTENRAY 18 Het Bestuur. met circa 50 are bouw- en wei land, zeer geschikt voor kip pen- en eendenhouderij, gelegen Servatiusweg 13 te Venray. Te aanvaarden 1 Mei a.s. Te bevragen bij W. Gooren- Joosten, Herstraat B 51, Horst. TB KLOOI» een zoo goed als nieuwe met 24 prachtige platen. 10 Adres Bureau dezer. TB KOOP bij M. Janssen—Droesen, Yssel- steyn. 10 TB KOOP 90 pCt. bevrucht, prijs 1 cent boven Roermondsche Veiling, bij J. Rambaghs, Castenray. 2 TB LKLOOLP S f 10 per 1000 kg. H. CLEPHAS, Mouterij. 10 TB KOOP 3 md. oud bij J. M. Michels, 8 Kleindorp—Merselo te VENRA zal'Maandag 18 Maait; uur ten huize van de Vlorop te Venray, ai heescheweg voor de er publiek verkoi Inboedel als tafels, at kachels, lampen, klok mantelketel, porcelein, werk, partij stalmest, en wat verder te koo aargeboden. OPENBARE VERj vai te VENRA zal op Maandag 18 Ma 3 uur, ic het café v makers te Venray, Hi ien verzoeke van Mt Luyten te Nijmeger), publiek verkoo Gemeente Venray, l nos. 15 en f Perc. I. Geriefelijk iq huis met tuin, bevatt 3 kamers, waarvan 2 en en kelder, boven 3 sla zolder, Sectie C no. 50 pl m. 6 aren. Perc. II. Voormaligel mf»t kantoor Sectie C i groot pl.m. 9 a. 36 c a. Perc III. Voormalij en bottelarij, stalling eo Sectie C 5072 en 362 pl.m !2 a. 55 c a. Perc. IV. Boomgaarj 65 schoone frui'boomen, 5072 ged. en 3622 ged. 68 a. 59 c.a Perc. V. Massa groi Het geheel is zeer gi nabij de kom van hei schikt voor elk ruin bedrijf. De gebouwen geheel geiesiaureerd in goeden staat van on Te bezichtigen eiken kennisgeving aan de wiens kantore nadere verkrijgbaar zijn en kaai ht gen. Aanvaarding ioi 22 Maart a.s. in lasten a.s Be ating der koopi 22 Juni 19 9 van 15—16 jaar, tegen begin April a negen zijn met kim gaan. Inlichtingen K trictsarbeidsbeurs alh Ontvangen eene ruime collectie In moderne dessins, zoowel goti koope als de betere soorten Alle soorten Glaspapier, Voehtpa Plakmeel. Deurzink, Celluloi Deurplaten en verder alle Houdt zich beleefd aanbevolen voor alle voorkoi Schilder en Behanger Groote Straa EN Wie iets goeds wil, neme een Gazelle of Burge Zij kosten bij aankoop weinig en aan onderhoud c ovei en en kun TE KOOP bij P. O. Geurts, Nieuwhuis. TB KOOP roodbont maalkalf bij Fr. v.d. Weijst, Hoenderstraat Wij leveren vorstvrije Noord- Hollandsche maat 26/36 m.m., a f 5.per 50 kilo, incl. zak. Te bestellen bij W. Gommans, Leunen. 2

Peel en Maas | 1929 | | pagina 2