„UNIGRO" Landbouwbond Brandassurantie Algem. Vergadering de SCHLAGER IN.V. Vulkaan, Venrayl Gemengde Berichten. Voor een nieuwe toren op de SMAKT. Wt Districts-Arbeidsbeurs VENRAY-DORP. van Landbouwbond en Veeverzekering a.s. Maandag 7 Jan. Afd. LEUNEN. betaling der premie De hi Zate Ver „He DE NIEUWE van het seizoen. Het bewijst ons genoeg, dat deze vereeniging ook dit jaar wéér haar roem zal handhaven. Wij wenschen dan opk de R K. Werklieden vereeniging veel succes Reinigingsdienst. Burgemeester en Wethouders brengen ter algemeene kennis, dat degenen, die willen gebruik maken van den ge» meentelijken reinigingsdienst, zich kunnen aanmelden bij den gemeente» ontvanger Het verschuldigde bedrag ad f 5.moet gelijktijdig worden g$3tort. Voor degenen, die reeds bij den reinigingsdienst zijn aangesloten wordt de quitantie in den loop der volgende week aan huis gepresenteerd. Venray 4 Januari 1929 Burgemeester en Wethouders voornd. O. VAN DE LOO De Secretaris VAN HAAREN Met ingang van 9 Januari a s. zal van de brigade Boxmeer naar Venray worden verplaatst de marechaus see H. H. L. Vorselen. GEVONDEN Een rijwielplaatje en een portemonnaie met geld. Inlichtingen bij de Rijkspolitie Kruisstraat. Sociale Cursus te Venray. Donderdag 10 Januari a s zal Dr. Vercauteren eene lezing houden over een medisch onderwerp in het Alcohol vrij lokaal, Henseniusplein, te half 8 precies. Voor iedereen vrijen toegang. Naar wij vernemen is in de Donderdagavond gehouden vergadering van Venraysch Fanfarecorps besloten, dit corps om te zetten in een Harmonie gezelschap. Met de voorbereidende maatregelen zal spoedig een begin ge maakt worden. Dit besluit zal door alle muziek liefhebbers gaarne vernomen worden Naar we uit zeer betrouwbare bron vernemen zullen binnenkort de prijzen voor eleclriseh licht en kracht aanmerkelijk worden verlaagd. Ten gerieve van de bewoners van het Veulen en Overbroek is een autodienst georganiseerd van en naar de 8 ure Hoogmis in de Paterskerk alhier. De wagens zullen worden geleverd, zooals we vernamen, door de garage Derksen, alhier. Zeker een groot gemak voor de Kerkbezoekers. Ku-ny-hu. Kunst, kunstnijverheid, huisvlijt. Uit deze drie woorden elk een letter greep. Maakt samen Ku-nij hu. Dit is de naam van de Venraysche Tentoonstelling, die over enkele maan den hier zal gehouden worden. Werken van vreemdelingen worden niet toegelaten het moet eene demon stratie zijn van Venray's kennen en kunnen. Het initiatief werd genomen door enkele leden der Patronaalscom- missie en andere dames en heeren. Binnenkort zal het definitief comité worden gekozen en gepubliceerd, Hoogstwaarschijnlijk zal de Jury uit menschen buiten Venray bestaan, Er blijkt alreeds veel belangstelling te zijn voor deze Tentoonstelling Aan 't werk dan voor Ku-nij hu 1 Voetbal. D.S.O. II deed verleden Zondag kranig werk door het sterke H V.C. I met 3—0 te kloppen. Een bewijs dat onze reserves heel wat mans zijn. Morgen is Wanssum de gast van het tweede elftal, en daar de bezoekers de beste kans maken op het kampioen schap in den «Overgang", gelooven we niet dat ze die kans hier zullen willen verspelen. In elk geval zullen onze reserves zich zoo maar niet gewonnen geven en belooft het dus een spannend partijtje te worden, ten volle het aan kijken waard. Ter voorkoming van onaangenaamheden hopen wij, dat het publiek zich van elke op en aanmer king op de uitspraken des scheidsrech ters zal onthouden. De wedstrijd H V.C II D S O. III werd na 25 min. wegens regen gestaakt met 11 stand D.S O. III gaat morgen op bezoek bij Blitterswijk. En eindelijk dan komt ook het le elftal weer eens in actie en wel tegen Vitesse II te Gennep. Aan een voor spelling wagen wij ons hier niet, maar wenschen D S O. veel succes OOSTRUM. Zondag en Maandag avond gaf onze Harmonie het jaarlijksch concert met tooneeluitvoering. Beide avonden wss de zaal van Linders flink bezet. Het schijnt dal de uitvoeringen, zoowel van muziek als van tooneel door dit gezelschap gegeven, steeds meer in den smaak vallen, want regen en koude houdt de bezoekers niet meer tegen. Al direct kwam het publiek onder den indruk van de mooie muziek, want deze was, volgens echte muziekkenners werkelijk fijn. Ook de tooneeluitvoering was in alle opzichten goed geslaagd, zoodat de leden na zooveel opofferingen een goed succes mochten oogsten. De heeren Winia en Van deVenne hebben eer van hun werk. Priesterjubilea 1929. De navolgende Eerw. Paters Francis canen hopen dit jaar 7 September hun 25 jarig kloosterjubilé te herdenken. De Zeereerw. pater Gaudenlinus Bootsma, klooster te Venray; Amotus de Jong, leeraar R K. H B S. te Heerlen Nolascus van V.iet, Gardiaan te Venray; Sergius Emonds, leeraar gymnasium te Venray; Theotimus van Velzen, klooster te Heerlen Wiro Spruit overste te Heerlen Ludgerus Zeilstra, leeraar te Venray De Zeereerw. pater VictoriousSieben in het klooster te Weerthoopt29 Maart a.s. zijn 50 jarig priesterfeest te her denken. Te Sittard overleed inden ouder» dom van 70 jaren, de Zeereerw. Heer M. Verbeek, rustend pastoor te Broek Sittard. De overledene was te Venray geboren. HORST. De WelEerwaarde Heer F- Hoogers, die begin October 1 l. scheep ging, is thans te China op zijn Missie post aangekomen; zijn werkkring is in de onmiddellijke nabijheid, waar zijn broeder Monseigneur Jos. Hoogers de laatste jaren werkzaam was De Kon. Harmonie alhier besloot in beginsel Pinksteren 1930 naar 't inter nationaal concours te Parijs te gaan en door sparen der leden voor een 4 daagsch verblijf een reiskas te for meeren. OVERLOON. Zondag en Maandag had alhier de jaarlijksche uitvoering plaats van de St Jozefsvereeniging. Beide avonden was de zaal stampvol Zondag was hij zelfs le klein en moes ten velen zich met een staanplaats te vreden stellen. De muzieknummers werden, zooals wij dat van onze fanfare gewoon zijn, correct uitgevoerd. De clou van den avond was hel tooneelspel »Offerande." Dit tooneel8luk is zeer in den smaak gevallen. Dit getuigde de ernst waar mede het werd gevolgden het daverend applaus, dat na ieder bedrijf in de zaal weerklonk Hel dankwoord, dat ge sproken werd tót directeur, regisseur en spelers was dan ook wel op zijn plaats. Overloon heeft weer twee genot volle avonden gehad, waarop de St Jozefsvereeniging met trots mag terug zien. Wij wenschen haar ook in de toekomst veel succes Maandagmiddag werd hier de laatste les van den Moedeicursus ge-rf geven door Mej. Smit uit 's Bosch. Op deze les spoorde zij alle moeders nog maals aan om veel zorg aan de opvoeding en de verzorging der kinderen te besteden, waarna de Zeereerw. Heer Pastoor namens de moeders een woord van dank bracht aan Mej Smit voor haar verdienstelijk werk hier in Over i loon verricht. De opbrengst ten bate voor 't Wit-Gele Kruis van de afd. Overloon van den verkoop van vlaggetjes bracht hier op de som van ruim f 35 Noodlottige aanrijding. Op den Tegelscheweg even voor de kom van Venlo werd Woensdagmorgen de 21 jarige mej Schouten uitTegelen, die per fiets naar haar kantoor bij de firma Jac. Franssen, Rijwielhandel, Venlo, reed, door een auto uit Swalmen aangereden. De juffrouw reed achter een andere auto, waar zij onve wachls achter uit reed, toen de noodlottige auto naderde. Naar bet gasthuis te Tegelen overgebracht is het slachtoffer spoedig daarna overleden. Den auto bestuurder moet geen schuld treffen. Tuinbouwproducten naar Duitschland. Dat de uitvoer van tuinbouwproduc ten der Venlosche gaardeniers naar Duitschland nog steeds belangrijk is, moge blijken uit de onderstaande cijfers: In 1928 werden uitgevoerdRoode Kool 318 000 Doppelzentner100 K.G.); Witte Kool 136 000 DZ.Bloem kool 28 7003 D Z.Tomaten 203.000 D Z; Uien 94 000 DZ.; Augurken 449.000 D.Z; Salade spinazie 200000 DZ; Appelen 242.000 D Z.; Melk boter 313 000 D.Z.; Kaas 426 000 D.Z; Eieren 620 millioen Cijfers, die spreken I ROERMOND. Gedurende het jaar 1928 werden door de Rechtbank te Roermond 56 personen in slaat van faillissement verklaard. Het aanlal door deze Rechtbank in de voorgaande jaren uitgesproken faillissementen was aanmerkelijk hooger en wel over 1927 71; over 1926 63; over 1925 101; over 1924 87 over 1923 88 en over 1922 92. In 1913 was dit aantal slechts 32 In een beerput gestikt. Zaterdagavond heeft zich in het ge hucht Einighausen bij Sittard een droevig ongeluk voorgedaan. De 31 jarige mej. M. S, vermoedelijk door de duisternis misleid, is in een beerput op het erf terecht gekomen en den verstikkingsdood gestorven. MAASTRICHT. In Calvariënberg worden op het oogenblik nog 50 patiënten wegens roodvonk verpleegd, meest kinderen. De Kerstvacantie is voor de lagere scholen voorloopig ver lengd tot 15 Januari. EIJSDEN. Een landbouwer te Eijs den had na het kappen van hulst, hiervan resten in een weide achter gelaten. De hierin loopende koeien peuzelden de hulst op. Na eenige dagen stierven acht der waardevolle beesten, terwijl meerderen nog ziekteverschijnse len vertoonden. Bedrijfsstoring op de mijn Juliana. Zaterdag had in schacht I van de mijn Juliana te Eygelshoven een ernstige hedrijfsstoring plaats, doordat bij het kolenvervoer wagentjes gedeeltelijk uit de lift waren geraakt en in de schacht muurvast gekneld werden. Hoewel on middellijk met het vrij maken van de schacht begonnen werd, was het defect Zondagnacht nog niet hersteld Het gevolg van de bedrijfsstoring was, dal de mijnwerkers der ochtend ploeg langs de ladders in de schacht de mijn moesten verlaten, een klimpartijtje van circa 20 minuten dat van de middag- en avondploeg slechts een klein deel der mijnwerkers kon afdalen, eveneens per ladder, en dat zij de mijn weer langs de ladders moesten verlaten. Mijnongevallen in 1928. In 1928 hadden 44 doodelijke mijn ongevallen plaats, waarvan 35 op de staatsmijnen en 9 op de particuliere mijnen. De verdeeling over de verschillende mijnen is als volgt Hendrik 18, Maurits 12, Wilhelmina 3, Emma 2. Oranje Nassau III 2, Oranje Nassau I 1, Oranje Nassau II 1, Willem Sophie 2, Domaniale 2, Lsura Julia 1 In 1927 was dit cijfer 34, in 1926 33, in 1925 41. De wet op de Winkelsluiting. Zooals bekend is bestaat er een wets ontwerp op wettelijke winkelsluiting De winkelsluiting tot dusver zoo hier en daar bij gemeentelijke verordening wettelijk vastgesteld heeft vele monden en pennen in beweging gebracht en het voor en tegen is vooral door de belanghebbende middenstanders inden breede besproken. Het ingediende wetsontwerp, dat beoogt een regeling van Rijkswege, heeft aanleiding gegeven tot velerlei beschouwing. Het ontwerp werd toegejuicht, maar ook bestreden. De Rotterdamsche Middenstandsver» eeniging Handel en Nijverheid heeft zich met een adres tot de Tweede Kamer gericht, welk adres is te beschouwen als een principieels bestrijding van het wetsontwerp In het bijzonder wordt in bedoeld adres de nadruk gelegd op het verschil tusscher winkeliers met talrijk personeel en winkeliers met geen of zeer weinig personeel. Er wordt op gewezen, dat de concurrentievoorwaarden van winkeliers met geen of weinig personeel die uit den aard der zaak tot de minst kapitaalkrachtigen gerekend moeten worden toch al zeer ongunstig afsteken bij de meer kapitaalkrachtige ondernemers en ondernemingen als warenhuizen, winkelmaatechappijen e.d En in verband hiermee wordt betoogd, dat voor winkeliers met geen of weinig personeel de vrijheid van arbeid van zeer groote beteekenis is tegenover de concurrentie aandoende groote ond«r» nemingen. Volgens adressante wordt dan ook door de nivelleering van concurrentie» voorwaarden (door het wetsontwerp bedoeld) het tegendeel bereikt en wel ten nadeele van de minst kapitaal» krachtige winkeliers. Verder komt het adres op tegen wat door den minister werd meegedeeld, n.l. dat invoering van het werktijdenbesluit en winkelsluiting gelijktijdig behoort te geschieden. Tegenover deze opvatting wordt gesteld de meening, dat bescherming van het winkelpersoneel tegen over» matige werktijden kan geschieden builen een wet op de winkelsluiting om. De bovengenoemde vereeniging dringt er ten slotte bij deTweedeKamer op aan het wetsontwerp op de winkel» sluiting niet aan te nemen, omdat het niet steunt op een behoorlijken recht» grond en omdat het indruischt tegen de tot heden verdedigde en ingevoerde sociale wetgeving. De P.N.E.M. De Prov. Noordbrabantsche Electrici- leits-Mij. heeft in het afgeloopen jaar 104 millioen K.W U. opgewekt, dat is 17.3 millioen meer dan in 1927. H.M. de Koningin-Moeder. Binnen enkele dagen zal het Neder» landsche volk den dag herdenken, waarop Koningin Emma in het huwe» lijk trad met wijlen Koning Willem Ili, (den 7en Januari) en ook den dag waarop zij voor 't eerst den voet op onzen bodem zette en bij Oldenzaal haren intocht begon (10 Januari) Allerwege in den lande heeft men zich opgemaakt de herinneringsdagen op eonigerlei wijze feestelijk te herden» ken door tentoonstellingen, uitvoeringen enz. enz. Amsterdam zal de huldiging doen plaats hebben tijdens het gewone jaarlijksche bezoek van het Vorstelijk Huis. En zoo zal in stad en land het Nederlandsche Volk uiting geven aan zijn waardeering, aan zijn dankbaarheid voor en ten opzichte van Haar die in een langdurige periode getoond heeft le willen en te kunnen zijn de Lands» vrouwe, die zeker heeft mogen zeggen wat haar bij de inzegening van Haar huwelijk werd toegewenschtUw volk is mijn Volk. Moge zij nog vele jaren in de Hollandsche harten de plaats blijven innemen, die zij zich sinds het oogenblik dat zij Nederlandsche werd, wist te verwerven 1 Dansverbod. Door de plaatselijke R. K Jeugd- centrale te Nijmegen is een adres gericht tot den gemeenteraad tot invoering van een dansverbod voor jongelieden beneden de 19 jaar. De actie gaat voornamelijk tegen den modernen dsns in Openbare dansgelegenheden, waar ook sterke of alcoholvrije drank ei geschonken worden. Het verzoek wordt gebaseerd op moreele en paedagogische gronden. Het Pea-Park by Helmond. De grandioze behuizing Pea Park, weleer bewoond door den heer De Wil, is thans bijia geheel gesloopt Over een maand za'. het terrein geëgaliseerd worden, om dai... als bouwland gebruikt te worden. De bevolking van Eindhoven. De bevolking van Eindhoven is reeds zoodanig toegenomen, dat Arnhem 76,400 en Nijmegen 77,600 eind dezer maand in inwonertal voorbij gestreefd zal worden. Sindhoven wordt dan de 7e stad van Isederland, 1 Amsterdam, 2 Rotterdam, 3 den Haag, 4 Utrecht, 5 Haarlem, 6 Groningen, 7 Eindhoven. Dooüelyk ongeval. De 59 jarige landbouwer Jacobus Neuij te Wijchon, bezig zijnde met een emmer water t« scheppen in een tocht sloot van pi.bi. li/t meter diep in de nabijtieid van zijn huis, had net ongeluk Maandagmorget voorover in het water te vallen waardoor hij jammerlijk ver dronk. De zoon, die door het lange uitblijven van zijn vader ongerust was geworden, vond het lijk in de sloot. Rijwieldiefstallen te Amersfoort. Te Amersfoort werd op aanwijzing van een burger een 9 jarig jongmensch van gegoede familie aangehouden, dat bezig was een nieuwe fiets te verkoopen. Het bleek, dat dit ventje deze fiets had gestolen. Tevens kwam aan hel licht dat een 12 tal fietsen door dit jongmensch was meegenomen, waarvaij er een achttal op diverse plaatsen werd terug gevonden. Wanneer verkoop niet lukte werd de fiets maar ergens neergezet en werd weer een exemplaar weggenomen Deze handelingen werden gepleegd om aan geld te komen voor een reisje en om «vrienden" te tracteeren. Het mysterie van geregeld verdwijnen van rijwielen ia ondertusschen opgelost. Neuzen poederen in de kerk. Een Engelsche predikant, ds. S'ewart Bernays, schreef volgens de N R. C'. in hei Januarinummer van zijn kerke lijk blad: »Men heeft zich bij mij beklaagd over eenige jonge dames, die het nood zakelijk schijnen te achten haar neuzen tijdens den kerkdienst op Zondagavond te poederen. Ik zelf had eenigen tijd geleden in de schouwburg last van een meisje, dat, tusscben de bedrijven, heur haar boven mijn avondkleeding kamde. Ik kwam in mijn ouderwelsche boos heid in verzoeking dsn volgenden keer mijn scheergerei mee te nemen, om te zien of een flinke scheerpartij het publiek wellicht ook belangstelling zou inboezemen. In zake het maken van toilet in de kerk schijnen wij nu wel hel toppunt van slechte manieren te hebben bereikt. Ik laat nu de quaeslie van oneerbiedigheid onbesproken, maar mij dunkt dat zelfs de meest glanzende neus zijn oorspronkelijken gloed wel kan behouden totdat wij .met onze gods dienstoefening klaar zijn. Prettig auto-bezit! Uit het jaarverslag over den gemeen telijken lommerd te Parijs blijkt, dat er in het afgeloopsn jaar 190 motor fietsen en 119 auto's als onderpand zijn aangenomen. Men verwacht blijkbaar, dat het aantal auto-bezitters, die hun wagen naar den lommerd zullen bren gen, zal toenemen. Da ruimte, waarde in pand gegeven auto's worden bewaard, zal worden uitgebreid, wat een koalen van 9 millioen frank mae brengt Maar men verwacht daaruit een meerdere opbrengst van 150 000 frank. Ingekomen en vertrokken personen van 28 December tot 4 Januari INGEKOMEN M. A. A Folbers, dienstbode, Kruis straat 5 van Maastricht; H. P. Sanders, dienstbode, Gasten- ray G 34 van Horgi; L F. M. Jenneskens, landbouwer, Palersstraat 16 van U.S A. Amerika: K J. van Oorschot, pater, Leunsche weg 1 van Sittard; G M Luijpen, verpleegster, St. An- nalaan 5 van Dreumel. VERTROKKEN B J. van Herrewegen, verpleger» naar Noordwijkerhout; Th P Knots, pater, naar Nootdorp; P. J. H. van Soest, verpleger, naar Noordwijkerhout, L. Verberkt, verpleger naar Eind hovenWoenael, Pastoriestraat 15; H. A. Baudoin, sigarenmaker, naar Weert, Hoogesteenweg A 150; G. van Casleren, timmerman, naar BeugenRijke voort; F. R L. Munnich, onderwijzeres, naar Venlo, Hamburgersingel 83. Vorig bedrag f 193 75 J. P te Weert f 5 N. N Tot zekere intentie f 2 50 BUB9BBLXJKB STAID YZIBAY. van 28 Dec. tot 4 Jan. GEBOREN Martinus H. M. Pouwels, Boschhuizen Johan M. H. Arts, Merselo Franciscus M H. Koonings, Veulen Willem Ch. M. Bakker, Henseniusstr. Arnold J. van Rijt, Overloonscheweg OVERLEDEN: G Pèuwels, 71 jaar, Oirlo Th. Schreurs, echtg. van J. Meyers, 81 jaar, Overbroek. 1 patiënte St. Annagesticht. EIBE1LIJKB OISBSm YIBBAY Parochiekerk Morgen Zondag feest der H. Driekonin gen, in alle H. Mi«9en collecte ten bate der kerk, 2 uur groote Congregatie, half 3 herhalingscatechismus, 3 uur Lof en pro cessie, 4 uur H. Familie. Maandag half 8 besteld jaarg. voor R. Michels, 8 uur jaarg. voor J. Munsters eo Margaretha Wijnhoven, l-wart na 4 Lof. Dinsdag half 8 besteld jaarg. voor vrouw van Gerard Stevens, 8 uur jaarg. voor H. Verblakt. Woensdag half 8 leesmis» 8 uur Sor jaarg. voor Th. van den Boogaart. t, Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis,, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. 2de klas voor ae wer Godfried Smulders. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Johanna Munsters. Zaterdag komen de kinderen der 5de klas te biechten, kwart na 4 Lof, Deze w$ek zullen de pachtgelden der banken woFvden opgehaald. A.s. Zondag collecte voor de Missie van Afrika. i Paterskerk. Morgen Zopdag Hoogfeest van Drieko ningen of de\Openbaring des Heeren. 5, 6 en 7 uur H. Mis met onderrichting, 8 uur Hoogmis met feestpredikatie. Kwart over 4 gezongen Vesspers. 5 uur Lof en H. Kruisweg. Generale absolutiö^voor de Derde Orde na de H. H. Missen"ê^Qhet Lof. Heden collecte voor de Missie. V Dinsdag 7 uur HoogmisN&L^^f v' H. Antonius, 6 uur Lof. Vrijdag 7 uur Hoogmis, 6 uur Lof. St. Antonius-Patronaat. Maandelijksche Algemeene H. Com munie. Zangrepetitie gaat niet door. Denkt aan 't Lof van 3 uur. Om 6 uur voorstel ling. Wie zonder geldige redenen Zondag j.l. afwezig was, heeft geen kaartvoor echter kan een kaart worden afge- 's ave Vef ,r u tredefodiek thuis haald. Maandag moauudg z. g. Herhalingsonderwijs Dinsdag Handelscursus en Teekenschool Worden gevraagd Boerenknechten v dadelijk en Pa schen Boerendienstmeiden idem Sleepers voor de Staatsmijnen burgerdienstmeiden voor dadelijk en Paschen, Venray, Horst, Tienray Keukenmeiden Venray en Horst 1 burgerdienstmeid Boxmeer 1 Jan 1 Senoritasmaker voor Venray bekwame bankwerkers, construc tiewerkers, smeden, voorslagers, draaiers, schavers, fraiser9, electriciens, machinisten, machine- drijvers, hulpmachinisten 4 meubelmakers voor Roggel, vast werk, liefst gehuwden, woning be schikbaar. 1 meisje 14 jaar 2 leerling Senoritasmaaksters Bieden zioh aan 2 burgerdienstmeisjes v. Paschen 1 keukenmeid 25 j. v. Paschen 1 winkeljuffrouw bekend met typen en stenografie 1 timmerman 2 handelsagenten 2 kantoorbedienden 1 huishoudster 65 j'aar 1 burgerdienstmeisje v dadelijk 1 bekwaam sigarenmaker 1 schilder 2 grondwerkers 3 werkmeisjes Zalig Nieuwjaar O. CREEMERS en Familie Overloon. Gelukkig Nieuwjaar aan fa milie, vrienden en bekenden. P. VERHALLE—de Bijl Jodenstraat 9, Venlo 's avonds half 7, in de zaal „Wilhelmina", Schoolstraat. AGENDA Opening. Verkiezing Bestuur van den Landbouwbond. Benoeming Commissie voor de Brandassurantie. Benoeming Commissie voor de Hagelverzekering. Notulen der Veeverzekering. Jaarverslag over 1928. Verkiezing bestuur der Vee verzekering. Rondvraag. Sluiting. Trouwe opkomst verzoekt 40 HET BESTUUR Maandag 7 en Dinsdag 8 Januari gelegenheid tot ten huize van den Secretaris, '6 Het Bestuur. Het gestich Naai verströ beek. I InscfJ,; ingewf as.

Peel en Maas | 1929 | | pagina 2