|N.V, Vulkaan, Venrayl Gemengde Berichten. Marktberichten. Voor een nieuwe toren op de SMAKT. Aan onze clientèle een voorspoedig NIEVWJAAB Op het Zondag jl. te Rotterdam gehouden solistenconcours behaalde onze dorpsgenoot de heer M. Poels den eersten prijs met 118 punten in de afdeeling Uitmuntendheid met zijn Pistonsolo «Erinnerung an Prag" van Th. Hoch. Ais we zeggen, dat dit een van de zwaarste solo's i3 die door Hoch ge schrevèn zijn, zoodat zelfs kenners beweren dat de uitvoering hiervan beroepswerk is, en we zien dan, dat de heer Poels 13 punten over heeft voor een eersten prijs, mogen we gerust hieraan toevoegen, dat hij alle eer van zijn werk heeft. De heer Welting, in wiens bekwame handen de begeleiding berustte, mocht een extra woord van hulde ontvangen van de Jury voor zijn accurate afwer king, hetgeen dan ook wel op zijn plaats was. In den nacht van Woensdag op Donderdag is eene ruit uit de sigaren winkel van den heer P. S. alhier stuk geslagen en eenige kistjes sigaren, een paar pijpen en wat tabak uit de etalage meegenomen. Een stuk hout, waarmee de ruit waarschijnlijk is stukgeslagen heeft men achtergelaten. Ook waren nog bloedsporen zichtbaar. De politie onderzoekt de zaak. Sociale Cursus te Venray. Nu wij reeds verschillende cursus avonden habben bijgewoond en telkens, ondanks slecht weer de zaal stampend vol was, nu mogen wij toch wel, zonder vrees voor tegenspraak beweren, dat de sociale cursus in een behoefte van Venray voorziet, dal de onderwerpen, die er behandeld worden en de manier waarop, zeer in de smaak vallen. Verleden week Donderdag was er weer cursus. Ik zei al tegen mijn vrouw: vanavond zal het wel niet druk worden. Hoor eens, hoe het regent en waait, het is vlak storm." Mis. De gave van voorspelling ontbreekt mij totaal. Geen stoel was onbezet en met aandacht hebben wij allen geluis terd naar de uiteenzetting van het Socialisme door Kapelaan Geurts. Naar wij vernemen zal Dr. Vercauleren op Donderdag 10 Januari een spreek beurt houden over een medisch onder werp. Ik zal mij maar niet meer aan een voorspelling wagen, want daarvan heb ik bewezen niets te kennen, maar zeker is, dat wij hem graag zien komen en dat zegt genoeg. Kap. Geurts deelde op de cursus mede dat in den loop van Januari Dr. Schim van der Loeff of Dr.Barnhoorn over gezinsverpleging van krankzinni gen zal komen spreken. Prachtig 11 De cursus vindt bij iedereen waardeering. Uitvoering van het Gemengd Koor Polyhymnia... en een volle zaal zijn twee onafscheidelijke dingen. Het was dan ook 's morgens bij het reser. veeren der plaatsen al te zien, dat het weer vol zou worden in de Wilhel- minazaal, nu deze zangvereeniging èen uitvoering met tooneelspel zou geven, waarvan zooals bekend was bijzonder werk gemaakt was, wijl de vereeniging tevens op deze wijze, die geheel ten goede der concertbezoekers kwam, haar lOjarig bestaan herdacht. Allen konden dan ook instemmen met het openingswoord van d6n Presi dent, den heer Timmermann, dat blijken zou dat de vereeniging in haar lOjarig beslaan niet heeft stil gezeten, doch onder de bekwamo leiding van den Directeur Welting, zich heeft opgewerkt tot een benijdenswaardige hoogte. De zangnummers van dezen avond werden dan ook subliem ten gehoore gebracht en het tooneelatuk «Een, die niet geteld werd", werd uitgevoerd op een wijze, zooals men van dillettanten riet verwachten mag. Ontroering beving allen, die het zagen, zoo werden allen meegesleept door de spelers, wien bij de rol verdeeling de juiste plaatsen waren toegewezen. Iemand te noemen zou moeilijk zijn, wijl zoowel de klein ste rol als de hoofdrol met toewijding en zorg werd uitgebeeld. Het gulle applaus was dan ook ruim schools verdiend en wij bieden aan de vereeniging Venray's Gemengd Koor, dat in den vreemde reeds zooveel succes behaalde, onze hartelijke gelukwenschen aan en hopen op een zoo spoedig mogelijk weerzien. Ziet gij ouder uit dan gij zijt? Slechte spijsverte ring. verstopping, maagkwalen enz., werken nadeelig op uw humeur en ge stel. Foster's Maag- pillen 2ijn een zacht- werkend laxeermid del. dat uw kwaal doet verdwijnen. Foster's Maagpillen Alom verkrijgbaar a f 0.65 per flacon. „De Waterduivel" op het tooneel van „St. Servatius". In geen jaren zulk een spel gezien als Donderdagavond 1 Geen wonder dat de Tooneelclub van «St. Servatius" dit jaar den prijs behaalde in de competitie der R.K. Tooneelclubs in Nederland 1 Prachtig, onberispelijk, heerlijk en ontroerend spel 1 Jammer dal er van zooveel moeite en zorgen maar éénen avond kan worden geprofileerd 1 Veel jammerder evenwel is het feit, dat zoovelen allerbedroefst weinig blijken te begrijpen van hoogstaand tooneelspel. Dat herhaalde gichelen en schateren bij de meest ontroerende passages was werkelijk onuitstaanbaar, 't Zijn waarlijk niet alleen jeugdige personen die zich daaraan schuldig maken. Het is nu eenmaal zóó hoe dommer men is, hoe gauwer men lacht om niets 1 Laat u echter Diet ontmoedigen, voortreffelijke tooneelclub van «St. Servatius". De gespannen aandacht der weldenkende toeschouwers, hun hoog genot, hun tranen van echte ontroering, hun verontwaardiging over die houding van anderen, zij mogen zijn de getuige nissen van de zeer groote waardeering voor uw edel streven. Een tijdens de uitvoering gehouden collecte voor de Afr. Missie brscht f 45.op Een van de toeschouwers. Voetbal. Morgen krijgen de D.S O.-reserves H.V.G. I uit Horst op bezoek. Horst die een mooie kans heeft op het kam pioenschap, zal trachten de twee punten te veroveren. Toch zal dit niet mee vallen, daar de D.S.O.-reserves compleet zullen verschijnen. Voetballiefhebbers die eer spannende wedstiijd willen zien, gaan naar de Hoop DS O. I is morgen vrij en het derde elftal moet H.V.G. II gaan bekampen in Horst. SMAKT. In den nacht van Zater dag op Zondag circa 2 uur is brand ontstaan in een groote schansen hoop van de gebr. P, alhier. Door een der buren werd dit toevallig opgemerkt, die de eigenaars waarschuwde. Intusschen waren ook een rogge- en een havermijt in brand geraakt. Aan blusschenviel niet te denken. De schade, die op ongeveer f 1000.-—wordt geschat is jammer genoeg, niet door verzeke ring gedekt. Men vermoedt, dat een landlooper hier nachtverblijf heeft gezocht en een vuurtje aanlegde. In de nabijheid vond men versche sporen De politie onder zoekt deze zaak. Vergadering Landbouwschool Venray. De Voorzitter opent de vergadering met den Ghristelijken groet en heet allen hartelijk welkom, in 't bijzonder de geestelijk adviseur de ZeerEsrw. Heer Kapelaan Strijkers. Doordat om 7 uur de electriciteitsles begint, deelt de Voorzitter de ingekomen stukken mede. a. Het nemen van weide- prooven, waarvoor de noodige mest stoffen vergoed worden. Deze proeven zullen genomen worden door Pouwels Lull en H. Maasen, Oirlob. Het bestellen van kopersulfaat. De geestelijk adviseur leest het schrijven voor van den Directeur van het Retraitehuis, dat van 8—11 Jan. een Retraite zal gehouden worden voor de Jonge Boeren. Om deze Retraite zoo nuttig mogelijk te maken zullen er eenige sprekers worden uitgenoodigd Z E. vertrouwt dan ook, dat alle Jonge Boeren aan deze Retraite zullen deel nemen. Men kan zich nog opgeven bij kapelaan Strijkers en liefst zoo spoedig mogelijk. Nsdat alle punten waren behandeld, geeft de Voorzitter het woord aan den neer Venetië die zijn cursus voortzet, spreekt dezen avond over het opwekken van de electriciteit. De spreker zegtalleen te zullen spreken over de wisselstroom, omdat we deze hier in Limburg hebben. Gelijkstroom zou over zoo'n groot net veel moeilijker uit te voeren zijn. Na deze les werden eenige vragen gesteld, die de spreker zeer duidelijk beantwoordde. De Voorzitter bedankt de heer Venetië voor zijn leerzamen avond en sluit de vergadering met gebed. Vergadering 5 December. Ü8 Voorzitter opent de vergadering met den Christelijken groet, spreekt een woord van dank voor hun trouwe opkomst en deelt mede, dat de geestelijk adviseur verhindert is deze vergadering bij te wonen. De secretaris leest de notulen voor der vorige vergadering, welke onge wijzigd werden goedgekeurd. Daarna hield de heer Stiphout een lezing over de zuivelbereiding van vroeger en thans. De spreker weet de oude wijze van boterbereiding naar voren te brengen en hoe men langzamerhand de zuivel producten beter aan de markt braeht. De spreker schrijft deze vooruitgang toe aan de boterfabrieken en melkcur- sussen, die reeds overal gehouden zijn waarbij vooral gewezen wordt om goede en zindelijke melk te leveren, wijst verder nog op het groote nut van de controlevereeniging, waardoor wij een overzicht krijgen van de goede en slechte melkgeefsters. Ook de heer Pubben wijst er op, dat er nog veel te weinig lid zijn van de controlevereeniging en dat er weer gelegenheid zal zijn om zich als lid op te geven. Daarna bedankte de Voorzitter de heer Sliphout voor zijn uitgebreide lezing on geeft het woord aan de heer Custers, Oirlo, die spreekt over het aanleggen en onderhouden van het grasland. De spreker behandelde vervolgens het ontwateren en de bemesting van het weiland. Hij wijst verder op de goede werking van de weidö-eg, waar door het dorre gras en mos word uitgetrokken en de bodem ventilatie bevordert, waardoor de schadelijke verbindingen beter worden omgezet Spreekt verder nog over de cnkruid- bestrijding, zooals distels en biezen. Deze flink afmaaien en daarna met kalizout of kalk bestrooien. Nadat de spreker alle vragen beant woord had, bedankt de Voorzitter hem voor zijn flink uitgewerkte lezing en sluit de vergadering met den gewonen groet OVERLOON. A.8. Zondag en Maan dag zal in 't patronaat alhier de jaar lijksche muziek- en tooneeluitvoering plaats hebben. Wat het muzikale gedeelte der .itvoering betreft, zijn onze verwach tingen hoog gespannen Onze fanfare heeft een goeden naam en zal dezen ongetwijfeld willen hoog houden. Wij zagen op het programma vermeld «La grotte des Fés," waarmede gepasseerden Zomer te Boxtel den lsten prijs werd behaald, en bovendien «Courtorsie", eveneens een concoursnummer, waar mee onze jongens a s. Zomer te Oister- wijk denken uit te komen. Vooral dit laatste nummer, een ouverture van Martin, moge voor muziekliefhebbers een genot zijn. De hoofdschotel van het programma is echter «Offerande", een tooneelspel van J. Gro8feld. Grosfeld is een tooneelschrijver van naam Offerande is een tooneelatuk, dat alom geroemd wordt. De Overloonsche tooneel vereeniging mag onder de dileltantenclubs met eere genoemd worden. Een paar gezellige en genotvolle avonden staan ons dus te wachten. Op de extra gehouden stamboek keuring, type trekpaard, te Haps, van 22 Dec. werden ingeschreven Brutine van de Kind. Peetsrs en Lies van M. Deriet alhier. Door den Raad der gemeente Maashees c.a. werd mei ingang van 1 Jan 1929 aan de heer P. Andriesma ontslag verleend als onderwijzer, en werd wederom op dien zelfden datum herbenoemd als onderwijzer aan de Bijz. Lagere School alhier. Kindje verbrand. Te Roermond is het 8 maanden oud kindje van T toen de moeder het zou gaan wasschen in een onbewaakt oogenblik van de tafel in een bak met heet water gevallen. Met ernstige verwondingen is het kind naar het ziekenhuis gebracht, waar het aan de gevolgen is overleden. Het mjjn-ongeval op de „Maurits". Te Sittard en Lulterade heeft Maandag morgen de begrafenis plaats gehad resp. van drie en één slachtoffer van de Vrijdag plaats gehad hebbende ramp op de Staatsmijn «Maurits". Op de myn Maurils worden 1000 arbeiders tewerkgesteld. Binnen eenige maanden zullen op de mijn Maurits te Lulterade weer 1000 arbeiders te werk gesteld worden en wel op decokesfabriek en de ammoniak- fabriek. Noodlottige vechtpartij te Yierlingsbeek. Op den avond van den lslen Kerst dag, heeft in Vierlingsbeek een gruwe lijke moord plaats gehad* Ten huize van P. C nabij de Haagsche Hoeve, werd een feest gegeven onder familie leden en kennissen. Op een gegeven oogenblik ontstond er twist onder de gasten, naar aanleiding) van een liefdes geschiedenis. Een hunner, een 25 jarige landbouwerszoon, bracht een anderen, ongeveer 20jarigen landbouwerszoon, met een mes een doodelijken steek in den linkerhalsslagader toe. Het onge lukkige slachtoffer was op slag dood. Nog drie andere personen, allen afkomstig uit Eindhoven, twee jonge mannen van 20 jaar en een meisje werden gedurende de vechtpartij gewond de jongelieden nog al zwaar, het meisje werd slechts licht verwond. De vermoedelijke dader van den moord werd onmiddellijk door de gemeentepolitie in arrest gesteld in het gemeentelijk cachot. De politie heeft den dader aan een verhoor onderworpen, maar tot nu toe heeft hij nog niet bekend. Het onderzoek der Justitie en het verhoor der getuigen duren nog voort. De vermoedelijke dader is naar Den Bosch overgebracht. Hij staat minder gunstig bekend, terwijl het slachtoffer niet ongunstig bekend stond. De oorzaak van dit verschikkelijke drama, dat het geheele dorp in rep en roer bracht, moet gezocht worden in drankmisbruik. Nieuwe Autobusdienst tusschen Helmond en den Bosch. Naar wij vernemen bestaat bij de Stoomtrammaatschappij 's Hertogen bosch Helmond Vegbel Oss het voornemen naast haren tramdiensteen autobusdienst te gaan exploiteeren tusschen 's Hertogenbosch en Helmond De concessie moet reeds aan Ged. Staten zijn aangevraagd. Onder de auto. Dinsdagavond is op den-Ubbergerweg te Nijmegen het 12-jarig zoontje van den heer Kuiper uit Nijmegen, terwijl hij de helling afreed, gevallen. Op hetzelfde moment passeerde er een auto, die het knaapje greep. Het knaapje werd ernstig gewond door den auto eigenaar naar het Wilhelmina-gasthuis overgebracht, waar het na eenige uren overleed. Den bestuurder treft geen schuld. Moordaanslag en zelfmoord te Giethoorn. Dinsdagavond ongeveer kwart over 7, werd het anders zoo rustige dorpje Giethoorn opgeschrikt door een moord aanslag, waarna de dader zelfmoord pleegde. De 33*jarige ongehuwde Schippers bracht zijn hospita, de ongeveer 30 jarige vrouw Scholten, met een bijl een drietal slagen toe, waarna de dader, vermoedelijk met een scheermes, zich ernstige verwondingen toebracht, waar aan hij spoedig overleed. De toestand van de vrouw is redelijk wel. De politie was spoedig ter plaatse, die onmiddellijk eèn onderzoek instelde, terwijl het parket uit Zwolle weldra verscheen. De oorzaak schijnt te liggen in het feit, dat Schippers een ongeoorloofde verhouding had met zijn hospita. Inbreker neergeschoten. Op Kerstavond poogde de van Stettin naar Bochum gekomen Emil Paula in te breken in de gemeentekas. Hij werd bemerkt, en het gebouw werd door de politie omsingeld. Bij dnorzoeking van het gebouw vond men den inbreker in de kelders. Een der beambten maakte,, toen Paula poogde te vluchten, gebruik van zijn revolver en schoot hem neer. Hij is spoedig aan de bekomen verwon dingen overleden. Reddingboot en stoomboot. Op den tweeden Kerstdag is in de nabijheid van Ostende een Belgische reddingboot, die een in nood verkeeren- de stoomboot te hulp wilde komen in aanvaring gekomen met de stoomboot en gezonken. Twee leden der bemanning die uit vier koppen bestond zijn ver dronken. De nationaliteit van den stoomboot, die na het ongeluk weer vertrokken is, kon niet worden vast gesteld. Koude en ongelukken. Tijdens de Kerstdagen is de tempe ratuur in Italië belangrijk gedaald. In de bergen viel sneeuw, terwijl in de dalen mist kwam opzetten, waardoor het uitzicht zeer belemmerd werd, zoodat verscheidene ongelukken plaats hadden. In de buurt van Verona kwam de auto van den plaatsvervangenden burgemeester van Verona in botsing met een vrachtauto. De loco burge meester werd uit den wagen geslingerd en stierf aan de bekomen verwondingen. in een huis zonder gasleiding door gas vergiftigd. Tengevolge van den buisbreuk in de straat drong des nachts door den bodem gas in het huis van den boekhouder Albert Adler te Bad Wildungen, dat zelf geen gasleiding bezit 's Morgens vond men het echtpaar Adler bewusteloos in de slaapkamer liggen. De beide dochters werden in een tegenovergelegen kamer eveneens bewusteloos gevonden. Terwijl de dochters weer snel her stelden, gelukte het niet, de ouders weer bij te brengen. De nadeelen van de moderne damesschoen. Een groote schoenfabriek in midden Duitschland zal in 1929 te Berlijn 120 Dieuwe filialen openen, waarin alleen heerenschoenen zullen worden verkocht, De directeur van deze fabriek staat op het standpunt, dat de winkeliers heerenschoenen twintig procent goed- kooper kunnen leveren, mits ze geen damesschoen verkoopen. Immers de mode vraagt voor de dames elk jaar een anderen schoen. Enorm groot is vooral de verscheidenheid in kleuren. Alleen voor de aanstaande lente worden damesschoenen in 45 verschi.lende nuances aangekondigd. Op het einde van elk seizoen blijven de winkeliers zitten met een voorraad schoenen van modellen en kleuren, die niet meer gangbaar zijn. Voor en uit de zakenwereld. Wie leed heeft, voelt zich verlaten. En uit die verlatenheid wordt hij ge trokken, zoodra hij ervaart, dat er een mensch op aarde leeft, die iets van zijn leed begrijpt. De zekerste weg om uw crediet te vestigen is u zelf in de positie te werken, dat gij het niet noodighebt. Er zijn menschen, die slechts één dag verwelkomen: tractementsdag. Gewoonlijk eindigen zij met dien dag niet meer te kunnen verwelkomen. Een zaak, gebouwd op gezonde principes, slaat vast. De muren mogen nu en dan afbrokkelen, het geraamte zal niet ineenstorten. De telefoon is zeer nuttig om zaken af te doen, maar er is niets zoo goed als persoonlijk contact voor het ophel deren van delicate kwesties. Omdat Blücher een belofte hield en Grouchy niet, won Wellington den slag bij Waterloo en verloor Napoleon hem De man, die zijn belofte houdt, wint Het zoet worden der aardappelen. 't Is niet juist, zooals velen meenen. dat het zoet worden der aardappelen verband houdt met het bevriezen. Wanneer men aardappelen bij strenge vorst buiten brengt, zocdat ze inkorten tijd steenhard zijn en ze daarna ineen warm vertrek laat ontdooien, dan zal men bij onderzoek in hun cellen in 't geheel geen suiker ontdekken; ze smaken dan ook volstrekt niet zoet Wel zullen deze aardappels het leven hebben verloren, doch ook dat is vaak nog te voorkomen, als het ontdooien uiterst langzaam geschiedt. Men kan dit verkrijgen als men de aardappels Zenuwachtig, Overspannen en Slapeloos Miinhardt's Zenuwtabletten zullen Uw zenuwenkalmeeren en sterken en Uw slapeloosheid verdrijven. Buisje 75 ct. Bij Apoth en Drogisten. bedekt met turfmolm, welke in de vorst heeft gelegen, dus sterk is afgekoeld Men laat ze zoo liggen, lot de tempe ratuur in den kelder weer overal tot boven 't vriespunt is gestegen. Of bevroren aardappels dan niet zoet zullen smaken? In de meeste gevallen wel. Immers, vóór het eigenlijke bevriezen intreedt, waren ze al kortoren of langsren tijd aan een koude bloot gesteld, die juist voor het zoet worden zeer gunstig is. Behalve een krachtiger ademhaling is er nog een ander verschijnsel in het plantenleven, dat het suikergehalte doet afnemen. Zoolang de jonge aardappels melde moederplant zijn verbonden, wordt in hun allen voortdurend zetmeel gevormd De grondstof hieruit ontstaat in de bladeren in den vorm alweer van druivensuiker, en als zoodanig, maar dan opgelost, wordt deze door de stengel deelen naar de jonge knollen gevuerd en daar weer in zetmeel overgezet Deze overgang gaat zóó snel, dat in de' cellen der groeiende aardappels nooit meer dan geringe sporen van suiker worden aangetroffen. Na het rijp worden en na de afscheiding van de moederplant, duurt deze werking voort, tot dat alle suiker is verdwenen. Nemen we in aanmerking, dat de aardappel blijft voortleven, dan behoeft het ons niet te verwonderen, dat hij het vermogen om zetmeel uit suiuer te fabriceeren, ook gedurende de winter maanden blijft behouden, al is het in veel geringer mate. Hierin bestaat dus een tweede oorzaak van de verdwijning van den zoeten smaak Het eenvoudige middel, om zoet geworden aardappels hun onaange namen smaak te doen verliezen, gerust geheel op het feit, dat in aardappelen voortdurend suiker ontsiaat, doch dat deze snel weer verbruikt wordt, en dat dit verbruik bij kamerwarmte, ten gevolge der verhoogde ademhaling, zoo krachtig is, dat er meer suiker verdwijnt dan ontstaat. Men achtte dus de zoete aardappels niet te spoedig verloren, doch passé eerst de eenvoudige «ont zoetingsmelhode" toe. Wist II dit? Legio is het aantal ontginningszieke gronden, zoowel bouwakkers als gras landen. Aan het hedrijfslaboratorium voor grondonderzoek in Groningen kan men u vertellen of uw grond vermoe delijk, waarschijnlijk of ontwijfelbaar lijdt aan ontginningsziakte. Men geve acht op zijn gewassen: witte haver, lijdende aan de ziekte, geeft lichte aren, dus zaad met een slecht Hectoliter gewicht, voorts groezelig stroo en een uitloopenden stoppel erwten en boonen kunnen een mooi gewas geven, maar gezwollen en looze peulen: ontginningsziek grasland ver toont in hoofdzaak wollig zorggras en ten slotte slechts witte klsver de spurrie groeit op zulken grond welig en blijft niet zelden als onkruid over. Probaat geneesmiddel: Compost; maar te duur. Daarom gebruikt men kopersulfaat 50 tot 100 K G. per Hectare. Men late een strook vrij ter controle. B—r. Woensdag L Ida ran Valkèt] Donderdag 1 leesmis, 8 uu>I ran Baeff. I Vrijdag wordit gebracht, Ie n! ran het H. Haul mis, half 8 leeuf Lof en eerhersti Zaterdag koJ te biechten, jjj bers, Th. Arts] en M. Elberg, k Woensdag Karei Thomaseti A.8. Zondag c: fcerk, Zondag 5, 6 e lijke. Hardélt [J,*,! Pauselijke rjjg81 5 uur Lof. Maandag; om }r Ti Thomassea—Va: n'df Orde Dinsdag feeui des Nieuwjaar de pZoi uur Hoogmis Ar Kwart over 4 gf q Absolutie voor d Woensdag fe aam Volle aflaat o g.i uin Vrijdag eent, Kjjd H. Hart van Jet jg'e Volle aflaat oi fit met acte van toe; - Zaterdag Vigil feest Hoogmis. Deze week za jaar korentermijn St. A it. Laatste Zotuk jpaL boekjes inleverei 't pa behoorec de worden afgeteeki Maandagavond ROERMOND. Op de Goop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 1000000 eieren. Groote eieren van f 9tot f 11 Kleine eieren van f 6 tot f 8 5o Eendeneieren van f 7.30 tot f 7 70 Van de Veiling te Venlo geen opgave ontvangen. Vorig bedrag P. J. van K. Jonge Derde Orde M. C Oo8trum f 168 15 f 20,— f 3,— f 2,50 BÜBQiaXJJKB STAND VUBAÏ. van 21 tot 28 Dec. GEBOREN Joseph J, M. van Diepen, Veulen. Peter W. C. Aarts, Veulen Wilhelmus A van Kessel, Laagh.weg Slephanus L J G. Wijnhoven, Henseniusstraat Malhiag J Glaessens, Overbroek Martina J H. Peelers, Heuvelstraat OVERLEDEN: Johanna G. W. Michels, echtgenoote van G. F. Glaessens, 34 jaren, Ysselsteyn Theodora van Welie, schtgenoote van Karei Thomassen, oud 68 jaren, Groote straat 2 patiënten St. Servatiusgesticht 1 patiënt St. Annagesticht GEHUWD: Theodorus W. Derks, 46 jaren, kleer maker te Well en Antonia Th. J. van de Ven, oud 24 jaren te Venray mmiJKB DX1NST1V Parochiekerk Morgen Zondag 2 uur kleine Cateehismus, half 3 herhalingscatechismus. 3 uur Lof. Maandag hall 7 zielmii, waarna processie over het kerkhof, half 8 leesmis, 8 uur uitvaart voor de vrouw vau Karei Thomassen, waarna brood— uitdeeling aan de armen, 10 uur verpachting der banken, kwart na 4 Lof. Dinsdag, feest per Besnijdenis O. H. J. Chr de diensten als op Zondag

Peel en Maas | 1928 | | pagina 2