„ÜNIGRO" JN.V. Vulkaan, Venray Gemengde Berichten. Voor een nieuwe toren op de SMAKT. wjmmmmm EEN RADIO-TOESTEL Is „een blijvende bron van vreugde!" Onze dorpsgenoot, de Heer Ir. Martin Wijnhoven Lzn. ging gisteren «*chepp naar Ned. Indië, om aldaar op Sumatra werkzaam te zijn voor de Bh taafsche Petroleum-Maatschappij Wij wenschen den jongen, onder- nemenden ingenieur een goede reis en een aangename werkkring in onze Oost. Zondagavond gaf Venraysch Mannenkoor het jaarlijksch concert nipt tooneeluitvoering in de »Wilhel* minazaal" alhier. De president, de Heer W. Winters, heette het zeer talrijk opgekomen publiek hartelijk welkom, waarna door het koor een drietal mooie zangnum mers werd uitgevoerd, onder de kundige leiding van den Heer C Dielz uit Tienray, die reeds lang zijne krach ten geheel belangeloos ten dienste stelt van ons Mannenkoor. Het tooneelatuk »De Waterduivel" mocht veel bijval oogsten en viel dan ook buitengewoon in den smaak van het publiek. Zoowel de zware als lichtere rollen werden uitstekend ver tolkt De spelers zoowel als de regis seur, de Heer P. Gooren, hebben eer van hun werk. Wij vestigen uwe bijzondere aan- dacht op de opruiming wintermantels bij JAC FONCK'a Manufacturenhandel; de nog voorradige mantels worden aan spotprijzen opgeruimd, zie de etalage eens en hel zal U duidelijk zijn, hop goed U voor een luttel bedrag gekleed kunt zijn. (Adv) GEVONDENeen rijwielplaatje en •pn portemonnaie met geld. Inlichtingen Marechausseekazerne. Op Donderdag 27 December a.s. al eene uitvoering gegeven worden door de Tooneelvereeniging »St Servaas" in het Sint Servatiusgesticht alhier. Er w>rdt opgevoerd: »De Waterduivel". D« uitvoering geschiedt enkel voor genoodigden, die een bewijs voor j toegang zullen kunnen vertoonen V Op den kruisweg Henseniusstraal PaUrslaan kwamen Dinsdagavond een /.achtauto en een luxeauto in botsing Beide wagens werden zoodanig ge navend dat zij hun reis niet meer konden vervolgen. De inzittenden, uit Venlo afkomstig, bekwamen geen letsel. Inwijding van het nieuwe orgel in de Paterskerk. In den afgeloopen maand werd door de Fa. Gebr. Vermeulen (Weert— A'kmaar) in de nieuwe kerk van de E E P P. Franciscanen te Venray een «>rgel geplaatst voorzien yan een uitge breide, moderne registratie. Zaterdag, 8 December, des namiddags kwart voor vier werd door de Hoog eerwaarde pater Provinciaal het orgel ingewijd. Onmiddellijk na de inwijding b gonnen de plechtige Vespers, welke begeleid werden met het nieuwe orgel Gedurende het Lof, dat aanstonds op de Vespers volgde, hield een pater musicus uil Weert een toespraak naar aanleiding van het nieuwe instrument, dat aanstonds officieel zou worden ingespeeld. Om half 6 nam de heer Henn Wel 'ing, organist der groote kerk te Venray, plaats aan het orgel en begon zijn rijk gevarieerd programma. De Heer Welting die wij reeds jaren als een uitmuntend organist kennen, bleek het nieuwe instrument volkomen te beheerachen niettegenstaande de moderne registratie. Gevoelvol en met uitmuntende techniek speelde hij achtereenvolgens 'Orgel sonate 6" v. Mendelssohn, »Médidation" v Alphons Mailly, »Choral v. César F'anck en »Cantilène" van Joseph Gallaert. Na de »Cantilèoe" voerde de Zeer- eerwaarde pater Dr. E. Bruning met zijn fraterskoor een fraai, door hem zelf gecomponeerd lied uit. Terstond ra dit fraaie nummer hervatte de heer Welling zijn prachtig spel en bracht achtereenvolgens ten gehoore »Ave Maria" van Gounod, >Cantilène( Nup tiale" van Dubois, ^Romance" van Bonset en »Marche Solennellevan Mailly De schitterende uitvoering werd be sloten met de plechtige, door het f'aterskoor gezongene hymne >Christus Vincit", gecomponeerd door Jules van Nuffel. Een mooi slot van een mooi feast. Gedurende de talentvolle bespeling van de heer Welling, bleek het orgel een werkelijk prachtig instrument, dat de bekende naam van de Fa. Vermeulen alle eer aandoet, en een belangrijke aanwinst beteekent voor de mooiekerk van de Eerw. PatersFranciscaren. De belangstelling van Ven ray's bevolking tijdens de orgelbespeling was zeer groot. De kerk was geheel bezet t-ehalve de talrijke inwoners van Venray waren nog aanwezig de Hoog Twaarde Pater Provinciaal met een aanlal paters uit andere kloosters en eenige geestelijken uit de omstreken. Moge het nieuwe orgel met zijn zacht ruischende, klankvolle tonen nog - vele jaren geest en hart van Venray's inwoners verkwikken. fr. Z. Sociale cursus te Venray. A 8. Donderdag 20 Decern ber 's avonds te half acht zal wederom een cursus gegeven worden door kapelaan Geurts in het alcoholvrij lokaal, op het Hen seniusplein. Het onderwerp is Het Socialisme. Op den vorigen cursusavond heeft ter afwisseling Dr. Krijn uit Venlo een causerie gehouden over zijn reis naar Spitsbergen en zijn ervaringen op de »Krassin". De zaal was eivol toen de Voorzitter, kapelaan Geurts, te half acht de verga» dering opende me1 Dr. Krijn hartelijk welkom te heeten en r.a een korte inleiding den Hooggeleerden Spreker het woord gaf. Dr. Krijn heeft op boeiende wijze ons verteld van zijn reis. Do Voorzitter deed dit in zijn dankwoord dan ook uitkomen door te zeggen Dr. KrijnBij het hier naar toe komen waren onze verwachlingsn hooggesleld en wij rekenden er vast op op aangename wijze iets te Ieeren over dat immens groote ijsgebied, waarop de belangstelling van heel de wereld in de afgeloopen zomermaanden gericht was. Wij hebben niet alleen op aange name wijze iets geleerd, maar uw woord heeft ons mee doen leven met uw reis. Wij zijn vanavond met u in Spitsbergen geweest, wij hebben de middei nachtzon kleuren zien too veren op de rotsen en op het ijs. Wij zagen met u in den vroegen morgen de »Krassin" u te hulp komen om het meters groote lek, in uw schip gestoolen door de ijsbergen, te sloppen. Dr. Krijn, wij hebben met u meege leefd, wij hebben genoten van uw reis en daarvoor danken wij u hartelijk. De Voorzitter zeide verder, zGker in den ge6st van alle aanwezigen te spreken als hij Dr. Krijn verzocht, nog eens hier het smalle trapje te beklim men, om dan samen op reis te gaan naar het H. Land en de woestijn van Arabië Dr. Krijn tol weerziens. YSSELSTEYN. Op een door den Eierbond alhier gehouden vergadering werd met 20 tegen 17 stemmen beslo ten, voorloupig de eieren nog in Roer mond te blijven leveren. HORST. In de Woensdag alhier gehouden Raadsvergadering is besloten op het marktplein een brandput te maken, ter voorkoming van waterge brek bij geval van brand. Het water zal dan met een centrifugaal perspomp worden omhoog gebracht. O m. werd r.og besloten eer dennen bosch aan de Castenraysche brug te verkoopen en den ondergrond te ont ginnen. De Zondag alhier in de H. Mis sen gehouden collecte ten bate der St Vincentiusveraeniging heeft de mooie som van f 650 opgebracht. OVERLOON De collecte voor het Dr. Schaepmanfonds heeft alhier opge bracht de som van f 209,05. Naar wij vernemen zal er bin nenkort (de datum zal nader bepaald worden) hier een propaganda vergade ring plaats hebben voor leden en niet leden van den V. W. L. waarop de heer L. van Agt, Secr. der Gew. Land stormcomm »De Meijerij" uit Waalre een lezing zal houden. MAASHEES De collecte voor hel Dr. Schaepmanfonds heeft alhier opge bracht de som van f 63,62. BERGEN. In de onder deze ge meente behoorende dorpen hebben zich ongeveer 600 personen voor aansluiting aan het aan te leggen electrisch net aangemeld. Ook voor krachtinstallaties hebben zich velen opgegeven. De tollen te Venlo en Roermond. Maandagavond heeft de Bond van Bedrijfs autohouders afd. Limburg Noord te Venlo een groote protest vergadering gehouden tegen de tollen te Venlo en Roermond, welke jaarlijks vele tienduizenden guldens kosten. Als spreker trad op de algemeen secretaris van den Bond te Amsterdam. Er werd een motie aangenomen waarin gevraagd wordt de concessie van deze tollen niet meer te verlengen en den tol te Roermond spoedig af te schaffen. Zware straffen tegen lichtbakstroopors. Dinsdag stonden voor de Rechtbank te Roermond in hooger beroep terecht de arbeiders M. Ven W S beiden uit Helden die in de Peel onder Deurne waren bekeurd wegens het jagen met den lichtbak. Door den Kantonrechter te Helmond waren zij veroordeeld tot f 10 boete en zooala in dergelijke zaken gebruikelijk appelleerde de Ambtenaar van het O M. Beiden waren verschenen en bekenden het feit. De officier van Justice schetste onder het aanhalen van eenige voorvallen uit den laatsten tijd het groote gevaar, hetwelk vooral voor de hun plicht doende politiemannen aan het lichtbak stroopen is verbonden. Ook dit is volgens het O M. een reden om streng legen dit feil op te treden. Ook de President der Rechtbank betreurde de gevolgen van deze overtredingen. De Officier vaa Justitie eischte dan ook tegen ieder een hechtenis van 2 maanden. Uitspaak 18 dezer. Overreden. Te Hom werden Donderdagavond de slager K. en de arbeider Kbeiden aldaar woonachtig, door een vrachtauto van den koopman J. uit Linne over reden. Met ernstige kwetsuren werden de slachtoffers naar het hospitaal te Roermond overgebracht. Het ongeval moet te wijten zijn aan het feit, dat de auto, die slechts één licht op had, in verkeerde richting een kar wilde voorbij rijden. ROERMOND. Alhier is voor de Bouwvereeniging »St. Jozef" te Roer mond aanbesteedhet bouwen van 28 arbeiderswoningen op een terrein bij het Roermondscheveld gemeente Roer mond. Laagste inschrijver H. Bouts te Maasniel voor f 76,300 Rijwieldiefstallen. Het O M. bij de arrondisseraents rechtbank te Roermond eischte Woens dag tegen den gedetineerden 20 jarigen arbeide? G. T. uit Rheydt, aangeklaagd van meerdere rijwieldiefstallen li/zjaar gevangenisstraf. Holland op zijn malst We lezen in de »N. Koer" Ook op vereenigingsgebied telkens iets nieuws, dat houdt den moed erin. En van de goeis Weertenaren moet gezegd worden, dat ze op dit gebied nog wel vindingrijk zijn. Zoo is Maan» dagavond in het lokaal van den heer Hub Winters op de Biest opgericht een Volendammer Klompen Kaartclub Het aantal leden mag 12, ook een paar meer of minder zijn. Zij moeten den leefïijd van 40 jaren bereikt hebben alvorens zij tot het lidmaatschap mogen worden toegelaten. Zij verplichten zich, gedurende de zes wintermaanden iedere week een avond op \olendammer klompen uitte gaan en kaartavond te houden. Het ligt in de bedoeling tz.t. ook over te gaan tot het aanschaffen van de wijde broek, jas en hoofddeksel, alles la Volendam, benevens lange Goudsche pijpen. De sierlijk gemaakte Volendammer klompen deden Maandag reeds dienst Mijnongeval. In de mijn »Juliana" te Eygelshoven werd een mijnwerker, uit Polen afkomslig, onder vallend gesteente bedolven. De man werd met zware verwondingen naar het ziekenhuis ge bracht. De 15-jarige zoon van G. werd door de stukken staal aan hoofd en borst getroffen. Hij kreeg een diepe hoofd wonde en moest na voorloopig verhouden te zijn, onmiddellijk naar het Canisiusziekenhuis vervoerd worden Dr. Ten Hom verleende daar de verdere hulp. Dinsdagnacht is G. aan de gevolgen van zijn bekomen verwondingen over leden. Veelbelovende knaap. Zekere J. R, een knaap van 15 jaren, te Kerkrade geboren, is door een gemeenteveldwachter aangehouden en ter beschikking van de justitie te Maastricht gesteld, wegens diefstal van een rijwiel, ten nadeele van den land bouwer Sp. te Jabeek, bij wien hij als stalknecht in betrekking wa9 Uit het bed van R. kwam een revolver, met scherpe patronen geladen, te voorschijn. Begin dezer maand stal de knaap te Alsdorf 20 flesschen sterken drank,-die hij over de prens smokkelde. Hij is reeds door de Duitsche justitie te Aken veroordeeld tot opzending naar een rijksopvoedingsgesticht voor den lijd van zas jaren. Doode)\jke val. Te Maastricht is een 19 jarig meisje in haar woning in de Raamstraat van de trap gevallen. Zij was vrijwel op slag dood. Drastische maatregelen tegen smokkelaars. Men schrijft uit Tilburg aan het Hgz. Bij beschikking van den inspecteur van de Kon. marechaussees is aan C J. L S, H. V. en J S allen te Tilburg, net verblijf ontzegd in het bewakings» gebied, liggende ten Zuiden van de lijn TilburgBredaRoosendaal en zich uitstrekkende tot aan de Nederl. Belg. grens. Deze maatregel werd genomen, op grond van het feit, dat genoemde personen zich herhaalde malen hebben schuldig gemaakt aan frauduleus vervoer van gedistilleerd en op grond van de redelijke veronderstelling, dai zij zich ook in de toekomst nog her» haalde malen aan dit misdrijf zullen schuldig maken. Practi8ch gesproken mogen dus meergenoemde mannen zich enkel nog ophouden boven genoemde spoorlijn, zoodat zij ook daarheen hun woonplaats zullen moeten overbrengen. Slechts in het noordelijk stadsdeel van Tilburg mogen zij hun woonplaats hebben en zich vrij bewegen. Naar wij van welingelichte zijde vernemen ligt het in 't voornemen van de desbetreffende autoriteiten dezen maatregel zoo noodig nog op meer personen van toepassing te brengen, ten einde te trachten op deze wijze de smokkelarij den kop in te drukken. De maatregel lijkt verrassend veel op dien uit den mobilisatietijd, toen, naar men zich herinneren zal, personen, die op smokkelarij waren betrapt, slechls »achter de waterlinie" mochten verblijven. Slaapziekte. Bij zekeren J. G. te Berlicum doet zich een geval van slaapziekte voor Hij is naar het ziekenhuis te 'sHer» togenbosch overgebracht. Overreden en gedood. Op den Rijksweg te Oostburg, onder de gemeente Aardenburg werd gisteren de 75jarige D. E. de Wdie eenigszins doof is, door een Belgischen auto uit Brugge, bestuurd door zekeren T, overr. den. De ongelukkige leefde rog slechts enkele oogenblikken. Den chauffeur treft, naar men zegt, geen schuld Brand. Spr. wekt de leden op tot een krach tige verkiezingsactie. Dan dringt spr. aan op bedrijfsorganisatie, afdoende zorg voor groote gezinnen en ouden van dagen en op afdoende ouderdoms- verzekering Ingesteld wordt een verbondscommis- sie om het belaslingvraagstuk meer speciaal te bezien uit arbeidersstand punt. Besloten werd over te gaan tot de stichting van een pensioenfonds voor bondsgesalarieerden. Het wetsontwerp winkelsluiting Wenschen van den Ned. R. K. Middenstandsbond. In een uitvoeriog adres aan de Tweede Kamer bepleit de Ned. R K. Middenstandsbond de volgende wijzi gingen en aanvullingen in het ontwerp Winkelsluitingswet De verkoop doormiddel van automaten en die op avond- of weekmarkten dient verboden na sluitingstijd. De mogelijk heid, dient onderzocht, of niet alleen de verkooper, maar ook de kooper van artikelen in café's ed na het sluitings» uur strafbaar kan worden gesteld. Onder de bizondere dagen, genoemd in art. 4 voor den verkoop inconsum» tiezaken moeten ook opgenomen worden de Hemelvaartsdag en 31 Augustus Het aantal verkoopuren voor deze zaken op Zondag dient vermeerderd te worden van 4 op 6. De week voor Paschen en de week voor Pinksteren moeten ook beschouwd worden als perioden, waarin later sluiting wordt toegestaan Tegen de bepaling in art. 6 inzake de halvedagsluiling bij verordening heeft adressant overwegend bezwaar. De uitzondering op het bezorgverbod moet niet alleen brood, maar ook melk en groenten gelden. Venters dienen inzake den verkoop» tijd gelijkgesteld te worden metgeves» tigde winkeliers. Doodeljjke val. Bij het dorschen in het Liefdehuis der Eerw. Zusters te Asten is de knecht A. v. B. van een korentas met hel hoofd op den dorschvloer gevallen De hersenpan werd verbrijzeld, zoodal de man bijna op slag dood was Handel in varkens in het land van Boxmeer. In het afgeloopen boekjaar heeft de Bond van Verkoopvereenigingen Kring Boxmeer 5945 varkens méér geleverd dan het vorig jaar en 417 kalveren meer. Ds omzet stroo steeg met 96000 Kg.de hooi-omzet daalde met 58000 Kg. Voor de varkens en kalveren is ech ter f 33617,68 minder uitbetaald dan in het vorig jaar, zijn oorzaak vindende in de lagere varkensprijzen en de be trekkelijk lichtere varkens. Er werden geleverd 32174 varkens en 942 kalveren, ten bedrage van f 1757605069. Hieruit blijkt wel de belangrijkheid van den Bond. Ontploffing. Maandagmiddag ontplofte in de constructie werkplaats van de firma Geerts aan de Oude Heeschelaan .te Nijmegen methevigen knal een zuurstof apparaat, dat in de smidse werd gebruikt Te Lieshout is de boerderij van den landbouwer H. totaal afgebrand Het vee werd gered, doch de oogst ging verloren. De droge gemeente. Met ingang van 1 Januari as. zal de gemeente Duivendijke (Schouwen) droog worden, daar de eenige vergun- ningnouder zijn vergunning niet langer wenscht te behouden. Ernstige beschuldiging tegen sleepers. Men schrijft nog aan de N R. G In den nacht van 23 November, lijdens zeer hevigen storm, is, gelijk men weet, in het Volkerak, voor de monding van den Roosendaalschen en Steenbergschen Vliet, vergaan het schip de Nieuwe Zorg, beladen met suiker» bieten voor de coop, suikerfabriek Roosendaal, met aan boord schipper J. Meyer, zijn vrouw en drie kinderen, die allen een grafin de golven vonden Een andere schipper, Mijer heetende, die in dezelfde nacht op eenige hon» derden meters van de Nieuwe Zorg lag, verklaart, dat de sleepers in de haven hebben geweigerd hem en zijn collega binnen te halen, in de hoop dat zij later de noodvlag wel zouden hijschen, hetwelk den kapiteins der sleapbooten de mogelijkheid opent, een hoog, zelfs vijfdubbel sleepgeld, dikwerf 150 gulden, te vorderen. Aangezien, de schippers dit sleepgeld niet konden betalen, zijn zij in het Volkerak voor anker gegaan, in de hoop den nacht wel door te tobben. Bijna den gebeelen nacht bleef schipper Mijer aan dek, beschut door een pak zeildoek. Van elf tot half twee bleef hij in de kajuit. To' elf uur had hij nog steeds de lichten van de Nieuwe Zorg gezien, daarna niet meer. Hij vermoedde, dat het schip «én andere ligplaats had gezocht. Bij het aanbreken van den dag zag hij evenwel tot zijn ontzetting hel topje van de mast boven het water uitsteken. Schipper Mijer verklaart, dat, wan neer de sleepbooten gedaan hadden, wat van hen gevraagd was, dezedooden niet zouden zijn te betreuren. R. K. Werkliedenverbond. Te Utrecht wordt de najaarsvergade ring gehouden van het R. K. Werk liedenverbond. De heer A. C. de Bruyn zeide in zijn openingsrede o.m., dat da beweging blijk geeft van kerngezond leven. De groei van het ledental houdt gestadig aan en in de eerste diie kwartalen van 1928 is geklommen van 121 525 tol 129.271, dat is met 7.746 leden of met ruim 6 pet. Verder toont spr. zich zeer voldaan over de samenstelling van het Partij program, waarin alle amendementen van het verbond zijn overgenomen. Al is een grooter aantal arbeids- kwaliteitszetels dan vier te verdedigen, gegeven de omstandigheden en er rekening mede houdend, dat er nog dertien z.g vrije zetels" zijn, dienen we met waarieering te getuigen, dat de Partij onze arbeiders ter wille is geweest. Smokkelarij en omkooping. De douane ambtenaar Jacob te Cleve is door de rechtbank wegens passieve omkooping tot 8 maanden gevangenis straf veroordeeld en zijn vrouw wegens aanstichting tot omkooping tot 4 mnd gevangenisstraf. Het echtpaar had den op Nederlandsch gebied wonenden koopman Peeters op de hoogte gesteld van de indeelirg van den douanedienst, waardoor het dezen koopman mogelijk was geworden, goederen over de grens te smokkelen Jacob ontving als belooning voor iedere geslaagde smokkelpartij een bedrag van 2 Mk., terwijl de goederen met honderden kilogrammen tegeGjk over de grens werden gesmokkeld. De Zigeuners. De Zigeuners, die wekenlang getracht hebben, eerst uit Duitschland en later uit België, ons land binnen te komen, zijn thans door de Belgische politie over de Franscha grens gezet Borms wordt vrijgelaten. De rechterzijde van de Kamsr heeft Woensdag vergaderd, ter bespreking van den toestand, geschapen door de benoeming van dr. Borms tot Kamerlid voor Antwerpen. De Vlaamsch Katholieke Kamerfractie bekrachtigt de verkiezing van dr. Borms nietis echter van meening, dat met den wil van 83,000 Vlamingen rekening gehouden moet worden. Doch ook met het Kamerlidmaatschap van Baelde kan de Kath. Vlaamsche fractie zich niet vereenigen. D* vergadering der rechterzijde van de Kamer beslooi de toelating v. Borms te weigerenBaelde als gekozen te beschouwen en Borms vrij te laten, zoo spoedig Baelde zijn mandaat heeft aanvaard. Verwacht wordt, dat.nog Donderdag voor de openbare Senaatzitting Jaspar officiëel toezegging zal doen van de invrijheidstelling van Borms. De invrijheidstelling zal op een onverwacht oogenblik laat in den avond plaats vinden, om oploop te vermijden. Instorting rioleeringswerken. Dinsdagavond had te Aken, op den Preussweg een instorting plaats van de in aanleg zijnde rioleering. De kanalen waren 4 M. diep gegraven. De grondwerker Keiler werd bedolven onder de zandmassa. Twee mede-arbei ders die K. poogden te redden, werden eveneens bedolven. Beiden werden gered; een hunner werd aan het hoofd verwond Na een uur werd K. levenloos te voorschijn gehaald. Kunstmatige ademhaling werd li/t uur lang toege past. Het lijk is in beslag genomen. Zware storm op de Zwarte Zee. Naar uit Moskou gemeld wordt, woedt op de Zwarte Zee een zware storm. De verbinding tusschen Odessa en Sebastopol is onderbroken. Het Russische handelsschip »Trusje- nik" is gekenterd. De bemanning kon door een Italiaansch schip gered worden. De Russische draadlooze stations hebben verscheidene SOS. seinen opgevangen Aardverschuiving. De bladen melden uit Sulmona. dat meer dan 100 kub. M aarde van den berg Penna met groot geraas in hel dal is gestort, tien huizen van het dorp Villa Santa Maria bedelvende. Onder de bevolking ontstond een paniek, een meisje verbrandde, vier personen werden zwaar velen licht gewond. Er loopen nog meer huizen gevaar, daar de asrd massa nog niet tot stilstand is gekomen Belasting en sovjets kenden ze niet! In het Noorden van het district Krasnojarsk in Siberië zijn een viertal dorpen ontdekt en eenige tientallen boerenhoeven, die op geen enkele lijst voorkwamen De bewoners hadden nog nooit belasting betaald, er waren geen sovjets-vertegenwoordigers in die dorpen ja, de bevolking bleek in het geheel niet bekend te zijn met het feit, dat er een sovjet-regeering bestond. Gelukkige menschen 1 Nog steeds nic ekj ingeleverd. Maandagavond Wie eenig9zins komen, daar het eprd besproken. Vorig bedrag f 137 50 VanTurnclubSt Chriatoffel f 5 Vaa jongens van Sint Anloniua Patronaat f 315 Uit Yaaelateyn. Ter eere van St. Jozef f 160 J. uit Venray f 10 J. L uit Venray f 10 BUB3BBLIJKE STABD VEBSAY. van 7 tot li Dec. GEBOREN Johanna H. Sonneman9, Ovcrbroek. Gerardus M Classens Klein-Oirlo. Ca barina A. Achten, Heiide. Tubannes H. Claessens. Ysaelsleyn. Antonius W. Michels, Merselo. Theodora M. J. Aarts, Veulen. OVERLEDEN: P. H. G, Claessens, 3 jaar, Ysselsteyn. B. H. Houba, echig- v. A. Rongen, 73 jaar, Oirlo. 1 patiënte St. Annagesticbt.

Peel en Maas | 1928 | | pagina 2