r „De Waterduivel" kent! F J.Ve „UN1GR0" Ysselsteyn. net Dienstmeisje Landbouwbond Premiebetaling Stierhouderij Bijenbond H. Zwitserlood Venray's Mannenkoor. CONCERTmet Tooneeluitvoering oftui Voi Nette wasschen Vergadering Werkliedenvereenig. Paardenverzekering Algem. Vergadering St. Nieolaas-cadaeux LI c |N.V. Vulkaan, Venrayl Voor een nieuwe toren op de SMAKT. Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten. aawsmsmaa. Plechtige viering van het op Zondag 2 Dec. gevraagd Woensdag 5 Dec. „Eensgezindheid". Zondag 2 Dec. LEUNEN-VENRAY. Patroonsfeest St. AMBR0S1US. in de Zaal Wilhelmina", Schoolstraat, op ZONDAG 9 DECEMBER a.s. 48 fIo m B0 Stormri C] ec EEN RADIO-TOESTEL is „een blijvende bron| van vreugde!" Generaal De Sticker minder bekend, maar als stafchef van den algemeenen opperbevelhebber, is zijn aandeel in de overwinning der geallieerden zeer groot geweest, daar Foch's bevelen door een bekwame."? chef uitgevoerd moesten worden. N.N. Elk begin is moeilijk f 10.- N.N. Op hoop van navolging f 1.- J V. Ter eere van St. Jozef f 10 - Wie volgt? VENRAY, 1 December 1928 Met Staatscourant No. 230 van Vrij dag 23 en Zaterdag 24; November 1928 zijn verzonden afdrukken van de sta tuten der Vereeniging to» oprichting en instandhouding van een Roomsch Katholieke Bijzondere Lagere School »St Anlonius" te VenrayVeulen. GEVONDENeen rijwielplaalje en een ligriem. Inlichtingen Maréchau séekazerne. Sociale Cursus te Venray. Reeds twee van de zes lezingen over sociale onderweipen zijn onder buitengewoon groote belangstelling door Kapelaan Geurts gehouden. Ter afwisseling zal a s. Vrijdagavond (niet Donderdag) 7 December, te half acht precies, in de zaal van het Kruis- verbond op het Henseniusplein Dr. Krijn uit Venlo een causerie houden over zijn reis naar Spitsbergen en zijn ervaringen op den Russischen ijsbreker »De Krasain", die zich, zooals bekend is, verdienstelijk gemaakt heeft met het opsporen en redden van de Noord poolexpeditie van Generaal Nobile. De bekende Firma Vermeulen uit Weert is thans bszig met het plaatsen van een nieuw orgel in de Paterskerk alhier. Op Zaterdag 8 Dec (O L.Vr. Onbevl Ontv.) zal dit instrument voor de eerste maal tn gebruik genomen wor den. Bij deze gelegenheid zal de Heer H. Welling, organist alhier, het nieuwe orgel bespelen. De Handboog8chutterij »St. Anto« nius, Halfweg alhier, heeft besloten om een uitvoering te geven op 26 en 27 Januari. Opgevo«rd zal worden het blijspel »De Gesmolten Veldwachter.'' In de maand Januari a.s. hoopt de Heer Hendrikus Thomassen alhier zijn 60jarig lidmaatschap van de H Familie te herdenken. Wel een zeldzaam jubilé. De Heer M. Martens, brieven» besteller alhier, behaalde op de Zondag te Helmond gehouden Kanariezang» wedstrijd met zijne inzending een tweede prijs. In verband met de beslissing van den Veeartsenijkundiger» Inspecteur in Limburg zullen de onlangs in beslag genomen koeien, welke tot op heden alhier nog in quarantaine stonden, wederom teruggevoerd moeten worden naar de plaats van afzending, Deventer De Waterduivel komt! Schrik niet, waarde lezer, 'l is niet de gevreesde waterwolf, die thsnsweer op menige plaats veler have en goed bedreigt en die eenieder met angstig hart ziet naderen. Neen, daarvoor be hoeven wij bewoners van den Peelkant ons voorloopig nog niet bang te msken. Neen 't ts een onschuldige, geheel ongevaarlijke waterduivel, die op de planken wordt vertoond. »De Waterduivel" is de titel van een nieuw tooneelstuk van Jan Grosfeld, een actueel tooneelstuk uit dezen tijd dat op 9 December door Venray's Mannenkoor wordt opgevoerd. Ditstuk, dat speelt in de, door hoog water be dreigde streken zal zeer zeker belang stelling trekken, gezien het groote succes, dat hel op verschillende plaatsen mocht oogsten. St. Nicolaas-optocht. Morgen Zondag brengt St. Nicolaas zijn jaarlijksch bezoek aan Venray. Zijne aankomst wordt verwacht om 8treeks 1 uur a namiddags Zie adver tentie tweede blad. LEUNEN. Zondag en Maandag avond werd alhier, door de Fanfare St. Catharina het jaarlijks concert met tooneeluitvoering gegeven. Door het buitengewoon slechte weer was Zondag de zaal slechts matig bezet wat wel jnmm8r was, want allen waren buiten gewoon voldaan en zoowel de muziek als het prachtige drama en het lustige blijspel vielen zeer in den smsak van het publiek. Een woord van lof komt dan ook zeer zeker toe aan muzikanten en de tooneelspelers met regiseur voor het prachtige concert. We wenschen dan onze fanfare bij een volgende ge legenheid beter weer. dan heeft men ook zeer zeker zoo als andere jaren een stampvolle zaal. OIRLO. Zaterdag- en Zondagavond gaf de voetbalvereeniging D.I S. alhier met medewerking van de fanfare een concert met tooneeluitvoering. Beide avonden was het groote verenigings gebouw tamelijk goed bezet. Uit de opgevoerdestukken «MijnheerKlaproos' en »Het rare Kosthuis" bleek, datmen hier verschillende goede tooneelspelers heeft. Wij zijn ervan overtuigd, datbij een volgende uitvoering, beide nieuwe verenigingen nog meer belangstelling zullen genieten. YSSELSTEYN. A s. Zondag zal het feest van de H. Oda, patrones onzer kerk, met allen luister wordèn gevierd, Om half drie Lof en feestpredicatie en verering der relikwie van de H. Oda. De hoogmis wordt dien dag opgedragen voor een onbekenden weldoener, die aan de kerk een prachtige relikwie houder heeft geschonken. Zie Advertentie in dit blad Aan de bijzonder lagere school te Y88elsteyn zijn dezelfde leerkrachten benoemd als thans aan de openbare lager school werkzaam zijn, n.l. tot hoofd de heer G Vermeulen, verderde onderwijzeres Mej. Hoefnagels en tot onderwijzer de heer M. Jacobs. HORST. De zoo gevreesde besmette lijke veeziekte mond en klauwzeer is hier thans uitgebroken op den stal van den landbouwer Tacken-Ophey. OVERLOON. Dinsdag sprak hierin 't patronaat een (vrijgestelde) afgevaar digde van de Landarbeidersbond voor de leden van de R K. Werkliedenver- eeniging en landarbeiders en andere vakgroepen, mei het ontwerp Waarom is het noodzakelijk lid te zijn van een vakgroep Er was ve8l belangstelling, zoodal ook hier wel spoedig eene afdeeling zal worden opgericht. Naar wij vernemen zal de vol gende week Woensdag St. Nicolaas ook hier weer een bezoek brengen bij de Eerw. Zusters, aan de meisjes en be waarscholen. De Maas blyft vallen. De Maas blijft volgens de berichten van den Rijkswaterstaat vallen. Dinsdagavond om zeven uur was de stand bij de Maasbrug te Maastricht 3 14 M. d i. 45 15 M. -f N A P. De val bedroeg toen over de laatste 12 uren 8 c M. Te Grevenbicht, waar de stand 31.89 M -f N A P. was, bedroeg de val 2 c.Mvoor Roermond waren deze cijfers resp 18.37 M. èn 3 c M., voor Venlo 15 70 M. en eveneens 3 c.M. Daar ook in België op de Maas en zijrivieren overal een langzame val is ingetreden, kan indien er geen zware regens komen het gevaar voor hoog water als geweken worden beschouwd. In verband hiermede is ook de draad- looze berichtgeving via Hilversum omtrent den stand geslaakt. VENLO. Met den aanleg van een rosarium op het voormalig militair terrein is reeds begonnen. Een flinke oppervlakte gronds is hiervoor inge ruimd, zoodat hier een mooi rozenpark te wachten is Bij de voltooiing zal de nieuwe woonwijk er heel aantrekkelijk uitzien en ook onze stad zal er zeer door gebaat zijn. De Roermondsche Eiermyn. In het afgeloopen jaar zijn aan de Coöperatieve Roermondsche Eiermijn bijna 200 millioen eieren geleverd, voor circa 12 millioen gulden De meeste eieren zijn naar Duitschland en Argen linië gegaan. Kathedraal Kapittel van Roermond. Naar wij vernemen is benoemd lot Proost van het Kathedraal Kapiitelvan het Bisdom Roermond, de Hoogeerw Heer Mgr. L N. Le Bron de Vexela, Deken en Plebaan te Roermond. Tot kanunnik is benoemd de Hoogeerw. Heer Th. Creemers, Deken van Horst. Ook weer belastingverliooging. De Prov. Staten van Limburg hebben de voorstellen van Ged. Staten inzake belastingverhooging aangenomen, en daarop de provinciale begrooting goed gekeurd. Doodelyke val. Terwijl Dinsdagmiddag in het café van het Grand Hotel te Heerlen, eenige aannemers bijeen waren, verwijderde zich de aannemer H. uit Beek een oogenblik. Toen hij wat lang uitbleef, gingen zijn collega's op onderzoek uit, en vonden H. met een wonde aan het hoofd onder aan de trap, welke naar de toiletten leidt, liggen Geestelijke en geneeskundige hulp was spoedig aan» wezig. De heer H. overleed daarna spoedig. Vermoedelijk is hij van de trap gevallen. Aangehoudeh. De onbezoldigde Rijksveldwachter van de Berg te Eygelshoven heeft aldaar aangehouden twee Italianen, mijnwer» kers, die verdacht worden een moord in België te hebben gepleegd. Beiden bevinden zich ten politiebureele te Kerkrad* in arrest. Door de politie te Ubach over Worms, werd aangehouden een Duitscher, die reeds eenige jaren in deze gemeente woonde, maar van wiens doen en laten men geen poolshoogte kon krijgen De aanleiding hiertoe was het verzoek in het Algemeen Politieblad, om de aan houding van zeker persoon, die te Kaldenkirchen en Crefeld oplichtingen op groote schaal zou gepleegd hebben Na confrontatie met de Duitsche politie en een onderzoek in de woning, waar bij voor den dag kwam een groote koffer, inhoudende een 50 tal valsche slempels van firma's en autoriteiten en een massa briefpapier met het hoofd van voorname firma's, werd de man, F. R. genaamd, naar het huis van be waring te Maastricht overgebracht. Na zijn overbrenging volgde spoedig 't verzoek om uitlevering R bevindt zich thans in de gevangenis te Crefeld in afwachting van het gerechtelijk onderzoek. Geen directeur meer. Het ligt in de bedoeling te Eindhoven geen nieuwen gasdirecteur meer aan te stellen, omdat het betrekken van gas van de mijnen binnen 2l/t jaar verzekerd is. Ir. Oosterholt zal vermoedelijk met de leiding belast worden. Autobus-station. De gemeente Eindhoven heeft de tuinen van" hotel Royal aan hel Stations plein voor f 110,300 gekocht om daar een modern autobusstation met perrons in le richten. Voorts zal er een fietsen- bewaarplaats worden gebouwd, terwijl een deel van den tuin bestemd zal worden voor autoparkeerplaats. Diefstal. In het landlooper8hotel »Regela" te Eindhoven is van een gast 's nachts f 300,en een horloge gestolen. De verdachte, zekere Sdie ook in 't hotel logeerde, is 's anderen daags smoordronken in een café aangehouden. Hij droeg het horloge deftig op zak en had nog f 52.in zijn beurs. De ramp van de „Salento". Onder zeer groote belangstelling had Donderdagmorgen op het R. K. Kerk hof te Zandvoort de begrafenis plaats van twee schipbreukelingen der »Salento," waarvan de lijkan te Zand voort zijn aangespoeld. Begrafenis van de verongelukte redders. Donderdagmiddag vond le IJmuiden onder zeer groote belangstelling de begrafenis plaats van den met het omslaan van de reddingboot bij de pogingen om de bemanning van de Salente te redden zoo jammerlijk ver dronken roeier P. Visser Hzn. Op de algemeene begraafptaats te Vlissingen werd Donderdag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den zeeloods C- Spuy, die te Hoek van Holland verdronk. Klipperschip gezonken. Te Bruini8se zijn per roeiboot aan gekomen schipper A. Visser met vrouw 4 kinderen, wiens klipperschip »Neerlandi&", geladen met zand van Rossum naar België, Woensdagavond in het nauw van Bruinisse is gezonken. L\jken aangespoeld. Bij strandpaal 14, aan het strand van Ter Heyde, gem. Monster, is het lijk van een tot nog toe onbekend mans persoon aangespoeld. Nabij de Koog op Texel is aange spoeld het lijk van een naar schatting 40 jaar oud zijnd manspersoon. Omtrent identiteit van den man staat nog niets vast. De moord te Sluis. Woensdagmiddag heeft de Belgische recherche te Ostende aangehouden en in verzekerde bewaring gesteld den Belgischen koopman F. v. d. W. ver dacht den driedubbelen moordaanslag op 10 October j I. te Sluia te hebben gepleegd. De »Telegraaf" verneemt omtrent deze arrestatie nog het volgende Verdachte heeft reeds dadelijk na zijne aanhouding een volledige bekentenis "jelegd. Hij heeft terstond na den moord de woning van mej. Pijpers verlaten, en, na nog heel even in den stal op het Moleneind te zijn geweest, waar hij zijn geld verborgen had, de wijk naar België genomen Den tweeden nacht is hij naar de woning van mej Pijpers teruggekeerd en heeft kans gezien zijn rijwiel te bemachtigen, dat zich in een bijbehoorenden stal bevond. Ongeveer een maand heeft hij gezwor ven in de duinen aan de Belgische kust, terwijl hij zich des nachts in de z.g. »onderstanden" terugtrok. Steeds W88 de politie hem op het spoor, doch telkenmale wist hij nog bijtijds te vluchten. In den nacht van 12 op 13 November is hij wederom le Sluis terug geweest. Door een ongelooflijk toeval begunstigd, heeft hij in den stal een aar Pijpers toebehoorend paard en wagen, negen konijnen van den heer G. en een partijtje visch meegenomen. De visch heeft hij te Eekloo verkocht, het paard en den wagen te Ostende 1 Opnieuw is hij toen in de duinstreek lusschen Kuocke en Verpanne gaan zwerven. Te Ostende is hij, dank zij het vol hardend en ijverig werk van de Hol- landsche en de Belgische politie, eindelijk aangehouden. Bij zijn aan houding bood hij in het geheel geen tegenstand De revolver, waarmede hij den moord gepleegd heeft, was nog in zijn bezit. De verdachte heeft geen medeplichtige gehad en in hel geheel geen hulp van derden. De wynoogst in Zuid-FrankrQk. De wijnoogst in Zuid Frankrijk is grooter geweest dan men verwachtte het departement van de Hérault alleen zou 13 h 14 millioen H L. opgeleverd hebben. In dat van de Var zal de op brengst waarschijnlijk2i/t millioen H.L. zijn tegen 1 783.809 verleden jaar. In Dorgogne is het gemiddelde resultaat zeer bevredigend. In de rest van het land zijn verschil lende departementen dit jaar zeer vruchtbaar geweest; Bourgogne heeft echter onder de vorst geleden en in Champagne is de oogst maar middel matig. BtfBSmiJKS STAM VISBAY. van 23 tot 30 November. GEBOREN Hendrikus W. Philipsen, Oirlo Hubertus M. Arts, Ysselsteyn OVERLEDEN; Catharina van den Heuvel, 43 jaren, Meraelo Gerardus Wolters, 8 dagen, Castenray I patient St. Servatiusgesticht. mmiJKB DZBVSÏSÏ Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte ten bate der kerk, 2 uur groote Congregatie, geen Herhalingscatechismus, 3 uur Lof en Processie. Maandag half 8 leesmis voor de St. Eligius- gilde, half 8 leesmis voor de Handboogschutterij St Oda, 8 uur besteld Jaarg. voor Martin Wis- mans, echtgenoote en hunne doehter Maria, kwart na 4 Lof. Dinsdag feest van de H.Barbara, half 7 ge zongen H, Mis, half 8 besteld Jaarg. voor Jos. Vollebergh en Echtgenoote, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Everard Messemaekers, Agnes Geenen en kinderen, kwart na 4 Lof. Woensdag half 8 besteld Jaarg. voor Johanna Camps-, echtgenoote van Vincent Pyls en ouders, 8 uur Jaarg 2e^ klas voor Petronella Janssen, ouders, broeders en familie. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur gesongen H. Mis ter eere van St. Nicolaas, patroon der kooplieden, Vrijdag 1ste der maand en vereering van het H. Hart vaD Jezus, half 7 bestelde Hoogmis, half 8 leesmis, 8 uur leesmis voor de St. Am- broaiusgilde, kwart na 4 Lof en eerherstel aan het H. Hart. Zaterdag O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangenis, de diensten als op Zondag, tevens patroonfeest der Congregatie en opdracht der nieuwe leden, 's Morgens om 7 uur H. Mis voorde Congrega- nisten, waaronder algemeene H. Communie der leden, 's namiddags om 2 uur groote en kleine Congregatie met plechtige opdracht. Van 8 tot 11 Januari a s. wordt te Venlo eene retraite gehouden voor Jonge Boeren. Deelnemers kunnen zich opgeven bij Kapelaan Strijkers. In den loop der maand December zal langs de huizeD de collecte gehouden worden voor den algemeenen arme. Paterskerk. Zoudag5, 6 en 7 uur H. Mis, 8 uur Hoogmis met preek, kwart over 4 gezongen Vespers, 5 uur Lof en H. Kruisweg. In alle H.H. Missen collecte voor de R. K. Universiteit, bijzonder aanbevolen door het Doorl. Episcopaat. Maandag 7 uur de iaarlijksche plechtige Lijk dienst voor alle overledenen der Venraysche Derde Orde Dinsdag 7 uur Hoogmis ter eere van den H. Antonius, 6 uur Lof. Donderdag 7 uur plechtige Lijkdienst voor Coenradus Esser. Vrijdag eerste der maand toswijding aan het H. Hart van Jezus. 7 uur Hoogmis met Litanie 6 uur Lof en Eereboete. Zaterdag Hoogfeest van Maria's Onbevlekte Ontvangenis, Patrones onzer H. Orde. Volle afl. o.g.v. De H. Missen als op Zondag. Te 8 uur plechtige Hoogmis Kwart over 4 Plechtige in wijding van het nieuwe orgel. Half 5 plechtige Vespers. 5 uur Lof met preek. Half 6 orgel bespeling. St. Antonius-Patronaat. Maandelyksche algemeene H. Communie. Op veler kaartje is het woord -licks" bijgeschreven, in vertrouwen, dat zij, ook zonder dat wij op hen kunnen letten, zich waardig mogen gedragen. Men denke aan het Lof van 3 uur. Spaarbank boekje# inleveren. Achterstallige contributie voldoen. Maandagavond Goud pluvier. Om half 3 LOF met Feest predikatie en vereering der relikwie van de H. Oda., 17 Voor de vele blijken van deelneming, ondervonden bij het overlijden en de begrafenis van onze inniggeliefde Dochter en Zuster CHRISTINA G0UMANS, betuigen wij onzen hartelijken dank. Wed. M. Ooumatis en Kinderen. Venray, Nov. 1928. 17 Biedt zich aan voor burgerdienst. Adres Bureau dezer. nat, droog of geheel opgemaakt thuis bezorgd. Adres Bureau dezer Couraut van de R.K. 's avonds om half acht AGENDA: 1 Opening; 2 Voorlezing notulen 3 Ingekomen stukken; 4 Verslag Centr. Raadsverg: 5 Bespreking naai- en knipcursus; 6 Bespreking kolenfonds; 7 Rondvraag. Wij verzoeken dringend, daar deze agenda belangrijk is, dat ieder lid trouw opkomt naar deze vergadering. Voor het Bestuur Voorz. H. VAN BOVEN, Seer. J. VAN GERVEN. van den Zondag 2 Dec. van 9 tot 10 en van 11 tot 12 uur ten huize van den Secretaris. Zaterdag 8 Dec. nam' van 3 tot 4 uur bij J. Keijzers te YSSELSTEYN. De premie bedraagt 1 pCt. Namens het Bestuur, De Secretaris, B. KRUYSEN. nam. half vier in het Bondslokaal te Leunen. Bespreking aankoop stier. Trouwe opkomst verzoekt HET BESTUUR. Vrijdag 7 December viering van het 's Morgens om half 8 H. MIS in de Kerk le Leunen. 's Avonds om 6 uur gezellige bijeenkomst in het Bondslokaal. Tevens dan Lezing met Licht beelden, alleen toegankelijk voor de leden van den Bijenbond. Uitbetaling eerste termijn ho- ningleverantie aan de Zeemerij en inning contributie 1929. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden vöör 15 December bij een der Bestuursleden, con tributie f 1.50 per jaar, waarvoor men tevens iedere maand een Maandschrift over Bijenteelt krijgt toegezonden. 37 HET BESTUUR. Vanaf heden in Regenjassen, Jekkers enz. Extra zware Manchesterpakken, met band-, steek- en andere zakken zoolang de voorraad strekt voor den spotprijs van f 13.50. De allerzwaarste Keper 150 cM breed, spotprijs 80 ct. per el, alsook een partij zware Flanel tl 38 ct. per el. Alles partij goederen. Komt zien en koopen bij bij de Paterskerk. pint sle |i 2 nmi rd lelie Me. Groofe AlleeRD- borgl LE AGf Imital kui (OR loon Elifhts PRO De o en n deel cial TE ervi 1GI Ondergt hierbij hun de Maatschi Agente Joh. Ki voor de ve hun geleden P. van d M. Toont M. Hendi ZA 's 14 WtU e gr< e' t Eei uw io ii Tv aan: hu en: DC er* dei :'eu ZE tig" een zee lusa 5 ber mi pir |Dit g la ges iifche Sch vert iool mi r I

Peel en Maas | 1928 | | pagina 2