„UNIGRO" fs |N.V. Vulkaan, Venrayl 3258 Provinciaal Nieuws Ingezonden. Disiu ai a [in Haltal Daisji Pasg H.)t RU EEN RADIO-TOESTEL „een blijvende bron| van vreugde!" huwelijksfeest le vieren. Beide oudjes, de man is 85 en de vrouw 88 jaar, maken het nog vrij goed, vooral de man is nog zeer kras. Nieuw verdedigingssysteem van de politie. Te Zwolle zal door zekeren Wladimir Kazulokof aan het politiepersoneel onderricht worden gegeven in een nieuw verdedigingssysteem, waardoor het zelf» vertrouwen van de politiemannen wordt versterkt en het te vroegtijdig gebruik maken van wapens kan worden voor» komen. Op 12 November a.s. zullen een aantal burgemeesters uit verschillende plaat» sen in Overijssel te Zwolle een demon» stratie van genoemd systeem bijwonen en daarna de mogelijkheid van gecom» bineerdlesgeven aan het politiepersoneel bespreken. Luchtballon gedaald. Woensdagmiddag kwam te Eibergen uit het Oosten een luchtballon aan drijven, welke op een terrein nabij dsn Maallemschen watermolen landde. De ballon kreeg nog ai averij van de puntdraad-afraslering der weide. Om 6 uur 's morgens was de ballon in Miinster opgestegen en in góede conditie verlieten de vijf luchtvaarders, onder wie zich een meisje van circa acht jaar bevond, het schuitje. Auto-ongeluk. Op den weg NijmegenArnhem is onder Eist een auto der firma de R., uit Arnhem en komende uit Nijmegen tegen een boom opgereden. Zekeren W. A. W., die voorin zat, werd een voet, welke tusschen boom en auto geraakte, afgekneld. W. Vdie eveneens in den wagen zat, kwam er zonder eenige verwondingen af. De auto werd geheel vernield. Wilde konynen op een pluimveeshow te Nykerk. Op 15 en 16 November a s. wordt in de eierhal te Nijkerk een nationale pluimveetentoonstelling gehouden. Be halve de inschrijving van een 800 nummers is er een mooie afdeeling opgezette dieren, en een groote konijnen berg met wilde konijnen, geheel naar de natuur. De Culemhorgsche moordzaak. In do strafzaak tegen J. S weduwe Hte Assen, M de Sm., thans ver pleegde in de Rijkswerkinrichting te Veenhuizen, A. G. Jr. te Baarn, en J A. C. te Culemborg, die Dinsdag voor de Rechtbank te Tiel hebben terecht gestaan, verdacht van het plegen van meineed bij de behandeling van de Culemhorgsche moordzaak, heeft hel O. M tegen de beide G's veroordeeling geëischt tot een jaar gevangenisstraf voor elk. Tegen M. de Sm. werd ge ëischt 4 jaren gevangenisstraf en tegen J. S.. weduwe van H. zes maanden gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. Drie arbeiders onder de kolen bedolven. Op de Neunkirchener ijzerfabriek werden drie arbeiders, die met het lossen van een kolenbunker bezig waren, door naar beneden glijdende kolen bedolven. Voordat eenige hulp kon worden verleend, waren de drie ongelukkigen reeds geslikt. Een der dooden heeft een gezin met zeven kinderen; zijn vrouw vertoeft in een sanatorium. Berlijn in den mist. Woensdagmiddag Jag over Berlijn een zeer dikken mist, zooals men daar nog zelden heeft meegemaakt Reeds vroeg in 'den middag was het zoo donker, dat in woningen en kantoren de lichten moesten worden aangestoken Do Etna-uitbarstingon in Italië. Naar uit Rome gemeld wordt, nemen de uitbarstingen der Etna steeds gevaar» lijker vormen aan. Volgens de laatste berichten hebben de erupties aan hevigheid gewonnen. De lava verplaatst zich met een snel» heid van 40 KM. per uur over een front van 300 meter breedte. In den loop van Dinsdagavond heb» ben zich twee zijtakken met den hoofd» stroom der lava vereenigd, waardoor thans één reusachtige lavazee gevormd wordt. Mascali met ruim 10000 inwoners dat ontruimd werd, is reeds door de lava bereikt en verwoest. Men rekent erop, dst de lava de spoorlijn Catania»Messina zal bereiken en vandaar zich een weg^naar zee zal banen. v De lavastroom, welke in Mascali is binnengedrongen, heeft daar meerdere huizen, een oorlogsgedenkteeken en de hoofdkerk vernield. De Cholera-epidemie in Br.-Indië. Volgens nadere berichten uit Bombay bedraagt het aantal der in de staat Travancore aan de cholera gestorven personen 2032, het aantal der zieken De epidemie breidt zich thans ook uit naar het hooge gebied van Madras, waar o.a. ook de landbouwcommissaris Vernon ziek ligt. Het Zuidelijke deel van Travancore, waar de epidemie het sterkst verbreid is, is officieel tot ziekte- haard verklaard. De hongersnood in China. Uit Suiyuan (Shansi, China) wordt aan Agentia Fides gemold De hongersnood, dio in hevige mate vooral aan de grenzen van Mongolië is uitgebroken, heeft tot resultaat dat mannen en vrouwen als slaven worden verkocht, om uit deze ellende te geraken. De stad Pao l'eou, die in velecouran» tenartikelen genoemd wordt, die een overzicht geven van de uitgebreidheid der algemeene ramp, bevindt zich op den weg, dien de uitgehongerde emigranten naar het Westen langs trekken. De ellende in die stad is verschrik» kelijk. Dagelijks komen er verscheidene duizenden hongerigen om voedsel aan de openbare keukens die bij de Ooste» lijke Haven zijn opgesteld. Hun aanblik is vreeselijk De kinderen worden voor een tiental dollars verkocht, de mooie meisjes en vrouwen van 20 jaar voor ongeveer 100 dollars. Telkens als men den weg naar het station opgaat, hoort men daar het gejammer van kinderen en vrouwen, die verkocht zijn. In de stad Pao l'eou kan men dage» lijks constateeren dat mannen kleine kindeken in een mandje meedragen en ze te koop aanbieden. Ook kan men geregeld aan het station getrouwde vrouwen zien, die verkocht zijn en die naar het Oosten, dat is naar het binnen» land van China, worden getransporteerd. Op het oogenblik, dat ze van haar familie 'moeten scheiden, snikken ze wanhopig. Sinds Pao l'eou een openbare menschenmarkt is-geworden (d w.z sedert dezen zomer) berekent men dat er meer dan 1000 menschen zijn ver» kocht. Jonge vrouwen kosten ongeveer 100 dollar, de minder knsppe of die van gevorderde leeftijd zijn minder duur; en de weduwen zijn veel hooger genoteerd. De opkoopers komen gewoonlijk uit het binnenland van China. De missionarissen spannen hun uiterste krachten in om den toestand te verlichten. Presidentsverkiezing in Amerika. Tot president ven de Vereenigdo Staten is gekozen Herbert Hoover. Volgens de laatste schattingen werden bij benadering uitgebracht op Stemmen Hoover 22.000.000 Smith 18 000 000 Meerderheid 4.000 000 In het kiescollege zal echter, naar verluidt, da toestand als volgt worden Kiesmannen Hoover 444 Smith 87 531 VENRAY, 10 November 1928. GEVONDENEen rijwielplaatje. In lichtingen Gemeentepolitie. Met genoegen vernemen wij, dal het bouwen van esn missiehuis met zu8tersklooster aan den weg Deurne Helmond is opgedragen aan den Heer A. H. Martens alhier, als zijnde de laagste inschrijver voor f 213 400. Voor onze talrijke bouwvakarbeiders is dit een gunstig vooruitzicht. Maandagnacht werd aan de woning van P. aan de Langstraat een ruit stukgesjagen. De politie heeft deze zaak in onder zoek. Tijdens een Zondagmiddag slhier aan de Hoop gehouden voetbalwedstrijd D.S.O II en Concordia Meerlo had de speler Berbers van hier het ongeluk zoodanig te vallen, dat hij een arm breuk bekwam. Het was onze politie ter oore gekomen dat aan het station te Vier lingsbeek. Dinsdag een 9-tal stuks koeien gelost waren, waarschijnlijk met bestemming naar Limburg. Daar de invoer van rundvee nog steeds verbóden is, hielden de marechaussees en ge meentepolitie een oog in 't zeil. Het mocht hun dan ook gelukken Dinsdag nacht een 9 tal koeien en drie geleiders even over de Limburgsche grens aan te houden. De geleiders verklaarden dat het vee bestemd was voor den veehouder R. te Velden. Tegen hen is procesverbaal opge maakt, terwijl het vee in beslag werd genomen en tot nadere bevelen te Venray gestald is. Voor den betrokken veehouder, die deze koeien op de markt te Deventer had gekocht een schadepost. Ten nadeele van den Heer J. G. alhier, werd Dinsdagnacht uit zijn boomgaard nabij den Stationsweg een partij waschgoed gestolen. Hiervan is bij de politie aangifte gedaan. Zitting van den Politierechter te Roermond, Woensdag 7 November. E. W. Jafk, uit Deurne, thans zwervende, 1 dag hechtenis en 5 md. Veenhuizen, wegens landlooperij te Venray. M. R., afk. uit Mich. Gestel, ged., 1 dag hechtenis en 1 jaar en 6 mnd. Veenhuizen, wegens landloopsrij te Venray. Op de Woensdag alhier gehouden paardenmarKt waren aangevoerd 150 stuks paarden, veulens en hitten. Hoe wel er veel belangstelling was en nog aï enkele goede prijzen besteed werden was over het algemeen de handel tr88g. Korenbond Dekenaat Horst. Vanwege den Korenbond in het Dekenaat Horst zal een cursus van 5 lessen in den Gregoriaanschen zang gegeven worden te Horst en Venray door den Weleerw Pater Dr. Elisius Bruning O. F. M, Deze cursus zal te Horst aanvangen 12 dezer 's avonds om half acht in de Harmoniezaal en 5 achtereenvolgende Maandagen gegeven worden voor de kerkelijke zangkoren America, Horst, Melderslo, Meterik, Sevenum, Swolgen Tienray en Wanssum. Voor Venray 13 dezer 's avonds om kwart voor acht te Venray in de Pa tronaatszaal en zal 5 achtereenvolgen de Dinsdagen gegeven worden voor de zangkoren der parochies en rectoralen van Venr8y Tooneeluitvoering R.K. Jongensschool. Aan vele scholen is het de laatstë jaren gewoonte geworden op 5 Decern ber een St. Nicolaasfeestje te houden. Dan wordt de goede Sint in triomf door de leerlingen het anders ietwat strenge gebouw binnengehaald. En uit zijn loogsteigen mond krijgen ze dan de traditioueele wijze vermaningen te hooren, uit zijn eigen hand ontvangen ze geschenken als een voorproefje van wat de goedtf bisschop den volgenden nacht zal brengen. Wie ooit het voor recht heeft gehad eau» goed geslaagd Sint Nicolaasfeest bij te wonen en bij die gelegenheid de verrukte en toch beklemde gezichten der kleinen heeft kunnen bestudeeren, zal moeten erken nen, dat hij maar zelden zoo iels moois, zoo iets treffends gezien heeft. Het directe contact met Sinterklaas, dat in het gezin ontbreekt en waarin men niet kan voorzien, dan op gevaar af het hoogverheven beeld, dat het kind van zijn grooten Vriend en Weldoener in zijn hart meedraagt, te schaden, kan door een zorgvuldig voorbereid bezoek van den Sint aan de school veilig verkregen worden. Het personeel der Jongensschool heeft dan ook gemeend de leerlingen deze heerlijks verrassing niet temogen onthouden en de heilige bisschop ver zocht de school voortaan ook te ge denken. Om de onkosten van dit feestje te dekken en den Sint in staat te stellen 400 of liefst 800 begeerige handjes te vullen zal door genoemde school a.s Woensdag 14 November om 7 uur in het Patronaat een kindertooneelstuk met zang worden opgevoerd, geti'eld »de Kleermaker en de Kabouters". Allen, die van kinderzang houden en zij, die weten welk een bekoring er kan uitgaan van het spel der kleine acteurs, zullen een mooie avond hebben. Ouders, kindervrienden, laat U a.s, Woensdag door deze 6—12jarige artis ten eens binnenvoeren in bun eigen bekoorlijke sprookjeswereld 1 U zal een paar uurtjes echt genieten en wat de kosten betrefi, U leent alleen maar iets aan Sinterklaas, die in den vorm van genot en geschenken alles weer aan uw kinderen zal teruggeven. Mag het personeel der school op het Venreysche publiek rekenen? Wie nog op andere wijze voor het Sint Nicolaasfeestje zou willen steunen kan daarvoor terecht bij het hoofd der school. Een fijne uitvoering. Dat was hel, ja Met welwillende medewerking der Tooneelclub van het Gymnasium hseft »Sint Chrisloffel" Woensdagavond j 1. een op hoog peil staande uitvoering gegeven. Vergeleken met vroegere uilvoeringen van »SintChristoffel", waarbij de groote zaal veel te klein bleek, was deze uit voering niet al te druk bezocht. Dit is echter gemakkelijk te verklaren; we komen er aanstonds op terug. Het aan wezige publiek was van de aangenaam ste kwaliteit, en dat is veel waard. De »Opmarseh der Turners" met de moeilijke figuren, in het electrisch kleurenlicht, was keurig De beschermheer, de heer P J. Janssen heette in welgekozen bewoor dingen de aanwezigen welkom". Mis schien mogen we even wijzen op eene kleine, menschelijke vergissing: de donateurs worden, naar wij meenen, steeds uitgenoodigd op de uitvoering van begin Januari. Voor de »Vrije en Orde oefeningen" niets dan lof. Plet viel ons op dat een klein foutje de moeilijkheid dezer fraaie oefeningen des te sterker doet uitkomen. Vervolgens gaf de geestelijk adviseur van «Sint Christoffel" eene uiteenzetting van het Chineesche drama »Ds Drie voudige Wijsheid van Vader Wang". Dit stuk is de getrouwe weergave eener ware gebeurtenis (behalve dan, natuur lijk, het feit dat de helsche bekoorder zich niet telkens zoo zichtbaar vertoont). Er was in het dorp rondverteld dat dit stuk moeilijk te begrijpen viel. Vandaar deze eenigszins uitvoerige verklaring. Nu, er is van het drama genoten, heerlijk genoten, de meeste aanwezigen waren diep onder den indruk, 't Spel was dan ook onberispelijk, geacheveerd Schrijver dezes meent dat het niet in zijn lijn ligt om hier namen te noemen. De stille strakke aandacht der aan wezigen, hun hartelijk applaus, de door zoo velen uilgesproken wensch »lot weerziens" moeten voor de spelers een innige voldoening zijn geweest. De elegante »Stok-oefeningen" vielen bijzonder in den smaak, vooral van kenners. Straks zouden ook degenen, die niet precies kenners zijn, hun hart kunnen ophalenaan de verbazing wekkende Brug praestaties", nog mooier dan vroeger, en met groot gemak uitgevoerdaan de wonderlijke »Acro- batische Toeren", waarbij men telkens »hoe is 't mogelijk" hoorde verzuchten, en waarbij de koddige clowns zeer goed voldeden; vooral ook aan de soms duizelingwekkende Pyramiden of Stan den, waarvan de leider, de hear H W. Van Aarssen het geheim schijnt te bezitten. De Patronaats fanfare voelde zich goed thuis op de nieuwe vaste tribune (dank en hulde aan twee milde gevers I) speelde opwekkende marschen en voerde geenszins onverdienstelijk het pas inge studeerde stuk »La Reconnaissance" uit. Tegen het slot sprak de Voorzitter, de heer H. Timmermann op zijn ge moedelijke prettige wijze een woord van dank uit aan de Paters van het Gym nasium, de Tooneelclub, zijn dierbare Turners, en huldigde den kundigen leider. Tevens maakte spreker van deze laatste gelegenheid gebruik om het Bestuur van het Patronaat hartelijk te bedanken voor het steeds »gratis afstaan" van de Gymnastiekzaal. Wij zeggen deze laatste gelegenheid; de Turnclub is namelijk sinds eenige weken in zulk eene innige, hartelijke, huiselijke ver houding tot- de Inrichting komen te staan dat bovenvermelde uitdrukking tot het verledene behoort. De afwezigen hebben ongelijk gehad, dat is zeker. Toch is, zooals we reeds aanstipten, het afwezig zijn van velen gemakkelijk te verklaren. Verscheide- nen hadden het Tooneelstuk alreeds j.l. Zondag gezien. Ook moest de Uit voering, door omstandigheden, midden de week vallen. Binnen eenige dagen kunnen de ouders van school gaande kinderen hun eigen lievelingen zien tooneel -spelen. Maar de voor naamste oorzaak zal wel deze zijn nog deze maand geeft »St. Cnristoffel" voor de ouders der leden, voor de jongens van Patronaat en Jongelingen- Vereeniging met hunne ouders eene Familievoorstelling, waarbij ook de jongere gymnasten zullen optreden. Heeft het dan met het »ten bate van het Patronaat" zoo'n vaart niet geloo- pen, zoo kunnen wij toch verklaren dat de Directie met blijde voldoening op deze schoone Uitvoering terugziet. TOESCHOUWER. CASTENRAY. Dinsdagvoormiddag had alhier de najaarsinspec ie plaats van het N.R S. Van de 6 voorgebrachte koeien werden er niet minder dan 5 ingeschreven in het N.R S. Wel een bewijs dat er toch nog wel aan de verbetering van den veestapel gewerkt wordt, en dit zal zeer zeker den vee houders tot aanmoediging strekken. HORST. Zondagmiddag werd alhier eene vergadering belegd, uilgeschreven door het gemeentebestuur, ter bespre king van de ontwateringsplannen in NoordLimburg. Er schijnt hier weinig overlast van water te zijn, te oordeelen naar de geringe opkomst. De Heer Peters, Hoofd der School le Oirlo, gaf eene duidelijke uiteenzetting van hetgeen dient te geschieden indien de afvoer gebrekkig is en wat reeds te Venray gedaan is. HORST. Dinsdagavond is een ern stige brand uitgebroken in de achter gebouwen van den Heer Camps, in de kom der gemeente. De autobrandspuit van Venlo moest worden gerequireerd. Er ortstondgroot gevaar voor de omliggende gebouwen waaronder het gemeentehuis, dat ten slotte echter kon worden bezworen. Bij het blu8schingswerk is de 20- jarige zoon van den heer Camps van een ladder gevallen, waarbij hij een schedelbreuk bekwam. De ongelukkige is gistermorgen onder hevige pijnen overleden. OVERLOON. Maandagmiddag werd de zaal van 't Patronaat de eerste les van den Moedercursus gegeven. De Zeereerw. adviseur van 'l WiUGele Kruis opende deze bijeenkomst en riep alie moeders een hartelijk welkom toe. Het was voor spr. een waar genoegen dat zoo vele moeders gehoor hadden gegeven aan den oproep om deze nut tige lessen, welke door mej. Smit ge geven zullen worden, te komen volgent waarna hij 't woord gaf aan mej Smit uit 's Bosch. In een glashelder betoog wist mej Smit de aanwezige moeders een vol uur te boeien met haar mooie rede, waarin zij vroeg meer zorgen te besteden aan de verplichtingen van 't moederschap en de verzorging van 't kind. Spr. hoopte dan dat alle aanwezigen de overige lessen zouden volgen, want voor allen zal dit van groot nut kun nen zijn. Dinsdagavond is tengevolge van den mist een auto op den weg Overloon- Venray in de langs den weg zijnde sloot gereden. Gelukkig kon door ver eende krachten de auto hier uit verlost worden. De bestuurder bekwam enkele kleine schrammen. AFFERDEN. Woensdagmorgen wei den aan de Maas alhier in beslag ge nomen drie runderen, die werden inge voerd van Noord-Brabant, zonder de vereischte vergunning. De dieren zullen door een deskundige worden getaxeerd. De Inspecteur van den Veeartsenijkundigen Dienst te '8 Hertogenbosch werd met het geval in kennis gesteld. Grubbenvorst. In 't gezin van den landbouwer L. op hoeve Klein Raai, is typhus uitge broken. Bijna het geheele gezin, is door deze gevreesde ziekte aangetast. Zonderlinge diefstal. De familie v. d. L. aan den Kalden- kerker AUeé te Venlo kwam tot de ontdekking, dat in een schuurtje achter in hun tuin een eigenaardige diefstal was gepleegd. Door overklimming van den tuinmuur in den parallelweg was iemand in het fietsenbergplaatsje ge komen, waar van één fiets de twee wielen waren afgeschroefd en mede genomen. Frame en stuur had de man 1 ijkbaar niet noodig gehad. KESSEL. Als eene bijzonderheid kan worden gemeld, dat in de gemeente Kessel meteen getal var. 1700inwoners, 9 menschen woonachtig zijn met een hoogeren leeftijd dan 80 jaren. De oudste inwoner is Hendrik Sampers, geboren te Linne op den 11 October 1841. Tiende Roermondsche pluimyeesliow. Vanwege de Midden-Limburgsche pluimveevereeniging zal op 7, 8 en 9 December te Roermond de tiende pluim veetentoonstelling worden gehouden, waar eveneens een afdeeling zal worden gevormd voor bedrijfshoenders. Ook zal de commercieele afd. in dit voorname pluimveecentrum mee zijn wekelijksche millioenen eierenomzet, groote belang stelling wekken. ECHT. Dinsdag eischte de Officier van Justitie te Roermond tegen den gedetineerden arbeider W. van K. van hier terzake misdrijf van art. 247 van het Wetboek van Strafrecht, zes jaar gevangenisstraf. Als verdediger trad op Mr. K. Joosten te Roermond. Uitspraak 20 November a.s. De moord te Sittard. De rechtbank te Maastricht veroor» deelde Dinsdag J. D woonwagenbe» woner te Sittard, gedetineerd, terzake van zware mishandeling, den dood tengevolge hebbend, van M C Geussen, huisvrouw Salden, op 14 Juli op den Limbrichter Weg in het café van Salden, tot 5 jaar gevangenisstraf. De eisch was 16 jaar. Door een vrachtauto overreden. Donderdagmorgen om tien uur is te Sittard op den Leijenbroekerweg, ter hoogte van de Limonadefabriek van Damoiseau de mijnwerker J Maessen uil Broek-Sittard. die per fiets van Staatsmijn »Emma" kwam overreden door den vrachtauto, toebehoorende aan het missiehuis »Leijenbroek". Maessen werd zeer ernstig aan het hoofd gewond en liep verder nog minder ernstige verwondingen aan armen en beenen op In zorg wek kenden toestand werd hij naar het Fransche klooster te Sittard overgebracht. Buiten verantwoerdelijkheid der Redaotie. Repliek aan Oud-Venr&yenaar. Niets is zoo goedkoop, maar ook zoo zeldzaam als goede raad In zijn schrij ven van verleden week geeft Oud- Venrayenaar in alle bescheidenheid mij den raad om eens een rondgang te probeeren door het dorp ca Er is alle reden om aan te nemen, dat de man die den eersten sloot gaf tot de kerk banken actie geen kwaden kijk od de situatie heeft. Voor één ding maak ik me evenwel bang en huiverig, n.l. ditDe menschen zullen al gauw gaan merken, dat ik de bedelkunat hoegenaamd niet versta en er geen slag van heb. Ze zullen gaan meenen, dat eene zaak met zoo weinig tact en welsprekendheid wordt bepleit, het ook zoo hard niet noodig heeft en zulks zou een reuze vergissing zijn. Ik durf het evenwel aan, omdat men vele kerktorens ver weet, dat armoe hier troef is en dat we slechts met de hulp van weldoeners buiten Ysselsteyn de eindjes aan elkaar kunnen knoopen. Ik ben niet weinig benieuwd, hoe of de wagen in dat nieuwe spoor zal rollen en wanneer ik later een relaas zal geven van onze bedelavonturen, hoop ik te kunnen vermelden, dat Venray wederom een schitterend bewijs heeft geleverd van milddadigheid. Goede menschen uit Venrayl als gij dan dezer dagen een koppel bede laars aan uw deur krijgt, let dsn alleen op de bedoeling waarmee »die schooiers" bij u aankloppen, laat uw goed hart dan spreken en »houdt er bij hen den moed maar in I" RECTOR. Burgerlijke Stand Maashees-Overloon. GEBOREN: ArnoldusHubertuszoon van H. SijmonsSwemmers. OVERLEDEN Geertruida Ewals, 86 jaar, wed van P. Tiesen Johanna Arts, 56 jaar, wed. van W. H. van Osch. Theodorus Peeters, 90 jaar, wed. van Jacomina Bistervels. GEHUWD: B. J. H. Clevers, oud 32 jaar, te Eersel en A. C. Bussers, oud 28 jaar, Maashees. M. H. H. Rieter, oud 30 jaar, Maas» hees en Th. A. M. Geurts, oud 26 jaar, MeerloSwolgen. Ingekomen en vertrokken personen van 26 October9 November INGEKOMEN G. L. Smits, dienstknecht, Veltum L 68 van Boxmeer; J. L. Vollenberg, dienstbode, Lull C 18 van Helmond; M.Th. Voesten, dienstbode A 10 van Maashees; G. J. van Sambeek, bakker, Eindstr. 10 van Boxmeer; H. J. Marlens, dienstknecht, Oirlo F 28 van Grubbenvorst; J. H. vin Bommel, slager, Hensenius- str. 16 van Venlo; Th. Spreeuwenberg wed. Huijs, z.b St. Antoniu8straat 4a van Susteren; A. M. Ph. Blomjou8, religieuse, Eind- straat 10 van Boxtel; A. M O. Nelis, idem, St. Annalaanö van Eecloo; VERTROKKEN L. Camps, z.b., naar Best, F la d; H. v. Dijk, schilder, naar Utrecht, Keizerstr. 25 bis; Th. Kemmelings, dienstbode, naar Ulestr&ten, Pastorie; SU A. J. D( gn; J. G. Ni ven P. A. Mil rdre M. H. E ilinj J. Gatzes chh H. Poelsj H. Böck jho^ Gestelschef W. Wei oen berg B. 91 J. Custei straat 7; M. Ryndirst] J. S. Engerstraa M. Veri)ppi A. W. Ln; J. C. Bal }eu Heuvel 81; W. J. naar Noon G. H. Ojlder A. J. H. Utrecht, V SU! GEBORI Anna M. Gertruda Antoniua Petrus Wilhelm sel< OVERLï L. C. M, J. Kilkeil. slappen, 49)g 3 patiënt 1 patiënt SBBlr I. n )irl ten ten Z colli Morgen ten bate gatie, hal! Lof, 4 uur I Maandag RoDgen ei Camps, 8 ui van der Lin en Willem Lof. Dinsdag 1 Woensdagjei H. Mis ter ep; Donderdaj !ii acht leesmjGei Custers, broeders en Vrijdag hi voor Cornel Petronella dtonf ban Ma rt :ch Je: 18, - Jei Jopud ja; tem Kwi pi fl 8, Morgen met onderijji preek, uur Lof. Dinsdag aflaat o.g:v. den H. Ante Woensdagjs; volle aflaat Vrijdag Assisië, vol jaarg. voor en H. Kruis Zaterdag voor de medebroede N.B. Dez botertermijn St. Om half Bibliotheek, pluvier." H. s ieri '.v lap fles illkon ijks Le Gc 1 w 1 bis 1 bi wsi 1 si£nra 1 bcrlo burg lad< en Pa 1 m or Verjplei 2 kbek met d Boe en schen Boe Wei enr 1 tit ay 1 aainrj Sleefnen 3 bi iscb 1 ke len 1 kil c 1 tu 1 ba 1 su 1 b« ten bel tini Opp 2 bi Hedei in vilUret Ze w n 1 2 75 Ko bij Re^fi pa

Peel en Maas | 1928 | | pagina 2