c I E „UNIGRO" lleisjir Landbouwbond Premiebetaling Boel H. Pq K s e Spaar Bo Paardenverzekering Nu is het de tijd too DG G0EDK00PE WINKEL Cl Neef Mailt dripr |N.V. Vulkaan,Venrayl Bericht Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten. te Op Vr. s nanjr, zal een J gehoi Algenjg V Bi Districts-Arbeidsbeurs Inmaakpotten, Koolmessen, Verlichtingartibelen Kolenemmers Scheppen Pooken Kachelzeiltjes, enz SPEELKAARTEN to o pri bij Augu Alle es Sn 1 verfhoi en gekli Tb er ',ao Kwaute AJLhK GRC RADIO-TOESTEL is „een blijvende bron| van vreugde!" deelen van dagbladen een politieke rol van beteekenis kan spelen; de journa listen der diverse gelukkige kranten worden dan maar genoodzaakt in een bepaalde richting te schrijven. De macht van de pers blijkt intusschen uit de verkiezing van Hugenberg, doch tevens het misbruik, dat er van gemaakt wordt. Het verschijnsel is al internationaal, behoort in Amerika en Engeland al lang tot de gewettigde gebruiken. Wegens het feest van Allerheili gen op Donderdag a. s. worden groote advertentiën ingewacht vóór Woensdagmiddag 12 uur; kleinere advertentiën tot Vrijdag 10 uur. VENRAY, 27 October 1928. Postdienst op Allerheiligen. Op Allerheiligen 1 November a.s. zal het Post- en Telegraafkantoor voor den POSTDIENST zijn opengesteld als op Zondag, dus van 89 en van 13—14 u. Dien dag zal slechts èène brief- en pakketpo9tbestelling worden uitgevoerd. Van 19—19 30 u. zal ten kantore gele genheid worden gegeven tot het afhalen van dagbladen. De Directeur, BRIELS GEVONDEN: Een bankbiljet van 20 gulden. Inlichtingen Marechaussée kazerne. GEVONDEN: Een spatlsp. Inlich tingen gemeentepolitie. Nieuwe Jaarmarkt. Wij herinneren belanghebbenden er aan, dat op Vrijdag 2 November alhier de dit jaar nieuw ingevoerde jaarmarkt voor rundvee en vaikens zal gehouden worden. Nieuwe overste St. Annagesticlit. Naar wij vernemen is benoemd tot Overste van het St. Annagesticht voor R. K vrouwelijke krankzinnigen de ZeerEeiw. Zuster A M. D Nelis uit het klooster Eecloo (B.) Naar wij vernemen zal de Hand" boogschutten) »St. Oda" in Januari a.s een tooneeluitvoeringgeven. Opgevoerd zal worden »Een Oudjaarsavond". De Firma Gebr. Oudenhoven, alhier, die met een tweetal vrachtauto's reeds langen tijd geregeld iederen Maandag haar werkvolk naar dewer ken te Strijp en Tegelen bra,cht, en Zaterdags weer terughaalde, kwam hierdoor in conflict met de wet, die het personenvervoer per vrachtauto verbiedt, als zijnde dit geen goedgekeurd open baar middel van vervoer. Verschillende maien werd genoemde firma dan ook door de politie bekeurd wat telkens eene geldboete van 1, 2 of 3 gulden tengevolge had. Tenslotte toen het toch niet hielp werd hel eene boete van f 5, wat de Firma O te bar vond en in hooger beroep ging Mr. Wree8mann uit Venlo bepleit'e deze zaak zoodanig, dat de reeds dik wijls veroordeelde firma werd ontslagen van rechtsvervolging. Misschien krijgen ze nu ook nog wel de reeds betaalde boeten terug. Zondag hield de Schutterij »Het Zandakkker" alhier haar eerste konirg schieten op den schiethoorn van de Schutterij »St. Anna", hun welwillend voor dat doel afgestaan. Na aankomst op het terrein werd door den Oudkoning, den E.A. Heer W. Wijnhoven de Schutterij veel succes toegewenscht en gaf hierna het woord aan den Edelachtb. Heer Burgemeester, welke er op wees, dal het doel der Schutterij moet zijn de gezelligheid bevorderen en met de andere vereeni gingen voor dat doel samen te werken Toen de vogel op zijn verheven standplaats was bevestigd, loste de Edelachtb Heer Burgemeester, als hoofd der Gemeente, het eerste schot, waarna den Oudkoning en de twee oude leden van het oude »Zandakker" aan de beurt kwamen. Hierna begon een vinnigen strijd om het Koning» schap, waarbij H. Janssen Clemens als overwinnaar uit het strijdperk kwam. »Het Zandakker" mag mtt succes op dit eerstA koningschieten terug zien en wij wenschen hun toe: nog velejarenj In liet vooruitzicht van een zeer mooie uitvoering. De groote Patronaalszaal( was tol »noodkerk" ingericht; dientengevolge kon de Turnclub »Sint Ghristoffel" aldaar niet meer een van die fraaie uitvoeringen geven, die Venray's pu bliek zoo zeer op prijs placht te stellen. De Turnclub had de verplichting op zich genomen om éénmaal 'sjaars eene uitvoering te geven ten bate van het Patronaat. Maar nood breekt wetten Woensdag 7 November hoopt de Ver- eeniging »Sint Ghristoffel" weer eens te laten zien wat zij kan. Men zal zich kunnen verbazen over de groote vor deringen van vele turners, over hunne pracht prestaties. Wegens omstandigheden, o.a. van gezondheid, heeft de Directie van het Patronaat niet voor de regie van een tooneeUtuk kunnen zorgen Op edel moedige wijze echter komt men in deze te hulp. De Tooneelclub van het Gym nasium voert Zondag 4 Nov. een buiten gewoon mooi stuk op ter eere van den ZEw. Zgl. Pater Rector. Ditzelfde tooneelsluk zullen de studenten opvoeren den 7den Nov. in de Patronaatszaal, ter gelegenheid der uitvoering van»St. Ghristoffel". Het belooft een zeldzaam-schoone avond te worden. Niet voor kinderen, maar voor de ouderen, bijzonder voor menschen van smaak. Men zie a s. week advertentie en aanplakbiljetten. LEUNEN. Men zegt wel eens, dat in onzen tijd de schatten van waarheid, beschaving, kunst, gewoon te grabbel worden gegooid en daarom veelal niet meer worden gewaardeerd. Tot de Roomsche schatten van dat soort behoort zeer zeker de Floresfilm die Vrijdag 2 November alhier zal worden vertoond. Honderdduizenden hebben dat pracht werk al bewonderd; een Pastoor in westelijk Brabant ijverig missievriend als hij was liet 't zich niet nemen, de film driemaal op één middag te gaan zien I Laten de bewoners van ons dorp er van profiteeren, de mooie gelegenheid komt zoo spoedig niet terug. Ze zullen oij 't heengaan naar huis moeten toe geven, niet alleen te hebben genoten, maar ook voorgoed in hun binnenste hebben opgenomen een schat van onuitwi8chbare, diepe indrukken voor héél hun leven. Daar staan wij voor in. MERSELO Naar we vernemen heeft de tooneelclub »Kunst door Oefening" met medewerking der fanfare St. Oda, besloten op Zondag 16 en Maandag 17 December a.s. een groot concert met tooneeluitvoering te geven ten bate van de handboogschutterij en de fanfare. Opgevoerd zal worden het prachtige oneelspel »De Offerande" van Jan Grosveld. OIRLO. Aan wie't nog niet zouden welen, zij hier nog eenmaal meegedeeld, dat de beroemde Floresfilm van de Paters van Uden (Steyl) op Zondag 4 November zal vertoond worden in 't Patronaat, door Pater P. Belljens SVD, uit Roermond. Deze film bleek, van de eerste dagen dat hij te Amsterdam draaide, te zijn een prima attractie, zelfs voor 't verwende groote stads-publiek. Een attractie is en b'ijfl hij nog altijd voor ieder die belang stelt, hetzij in natuurschoon, hetzij in avontuurlijke tochten, vooral echter in aangrijpende momenten en onuitwischbare indrukken van ontroering, weemoed, bewondering, medelijden.... 't Hoogtepunt bereikt de film in zijn eigenlijk missie gedeelte. Voor schrijver dezes was het woord »missie" een..voorzeker ideaal, maar in menig opzicht vaag begrip, tot aan den avond, dat hij de Floresfilm zag. Tóén nam het »Ieven" aan in zijn hart; en sinds weet hij, waarvoor hij bidden en werken mag, als hij bidt en werkt voor de Missie!... CASTENRAY. De Floresfilm, die verleden winter hier in de buurt al eens vertoond is, zal op Zaterdag 3 November naar Castenray komen en te zien zijn in de zaal van Van Rhee. 't Is onnoodig, er veel over te zeggen, daar én naam én faam dezer film al sinds 3 jaren geheel 't land vervult. In A'dam en R'dam werd hij 120maal ver toond, en telkens voor stampvollezalen. De belangstelling groeide sindsdien nog aanhoudend in de kleinere steden en tal van dorpen, waar vaak geen zalen te vinden waren, groot genoeg om de belangstellenden te bevatten Laten we nu ook hier eens het bewijs leveren dat wij zulke hoogstaande uitingen es prestaties van religie en kunst naar waarde weten te waardeeren. OVERLOON. Door de tooneelver- eeniging onzer fanfare is besloten in hel begin van den a.s. Winter een uit voering te geven. In studie is reeds genomen het prachtige tooneelspel »De Offerande" in vier bedrijven, van Jan Grosveld. De zoon van de Wed. P. V. alhier bad het ongeluk zoodanig te vallen dat hij zijn arm brak. Door Dr. B. uit Venray werd hij verbonden. Met de aardappelenhandel gaal het hier op het oogenblik heel wat slechter dan een goede maand geleden Honderden wagons zijn hier nog in voorraad. Er wordt hier nog voor mooie waar ten hoogste f 2.75 per 100 KG. besteed. Na een jarenlange rust is er thans weer leven gekomen in de V. B Landstorm afd. Overloon.'Dinsdagavond hield zij weer voor het eerst een bijeen komst, waarop zich een flink getal leden opgaven en werd hier uit terstond een bestuur gekozen, bestaande uit: Math. Peeters (voorzW. H. Loonen (secr H Meijer (penningmeester) Jos. van Wanroy en J. Crooymans leden Als Commandant zal optreden de heer C. Bloemen alhier. Om nu voor deze zoo nuttige instelling meerdere leden te krijgen zal er Zondag a.s. na de Hoog mis in 't Patronaat nog gelegenheid zijn zich te kunnen aanmelden bij den Secretaris W. H. Loonen. Voor geweren is reeds aanvraag ge daan en voor een nieuwe schietbaan zal zorg worden gedragen, zoodat spoe dig schietoefeningen zullen gehouden kunnen worden. Moge deze opnieuw opgerichte afd. van den V. B. L, groei en bloei toenemen. Een standbeeld yoor den Stichter van het Missiehuis te Steyl. Te Steijl zal voor den Stichter van het bekende Missiehuis aldaar, den Zeereerw. Pater Janssen, een monument worden opgericnt. Het ontwerp is zoo goed als geheel gereed. De onthulling zal reeds plaats hebben op 8 December a.s. ROERMOND. Doordat helzeer waar schijnlijk is, dat het gasbedrijf te dezer stede in zijn tegen woordigen vorm slechts tot 1929 zal gehandhaafd blijven en men in 1930 gas van de staatsmijnen zal betrekken, heeft de betreffende commissie het van belang geoordeeld van het gasbedrijf nog zooveel mogelijk profijt te trekken. Zij stelt zich voor, door het zoo laag mogelijk stellen van den gasprij3 het verbruik op te voeren. De gasprijs zou dan warden verlaagd voor het vaslrechUarief 6 op 5 cent, terwijl 't gewone licht kracht en munt- gastarief 11 cent per M3. blijft. Groote boerderybrand. Woensdagmorgen vroeg werd te Voerendaal brand ontdekt in een hoeve van den landbouwer E. Het vuur deelde zich mede aan de stallen van den land bouwer J., welke ook spoedig in lichte laaie stonden. Van een zolderkamertje moest een kind van E. langs de bran dende trappen naar beneden gebracht worden. Van de boerderij van J. bleef Heen het woonhuis gespaard. Er ging veel vee verloren en ook van het huis raad werd weinig gered. De Mynwet. Door Ged. Staten van Limburg is Woensdag aan de Tweede Kamer het volgend telegram gezonden Gedeputeerde Staten van Limburg komen met klem op tegen het uit schakelen der provinvie als deelge- rechtigde in de opbrengst van het mijn recht. Meer zelfs ,dan gemeenten ondervindt de provincie financieel de gevolgen der mijnindustrie getuige de onevenredige toeneming der provinciale uitgaven speciaal voor belangen in Zuid-Limburg en de stijging der provinciale belastin gen. Gedeputeerde Staten moeten dan ook de aanspraken der provincie op uilkeering onverkort handhaven en vragen daarom van Uwe Kamer beleefd maar met allen aandrang en met een beroep op de billijkheid blijvende en geen geleidelijk afioopende uilkeering. Herrie in den Raad. Reeds in een vorige raadsvergadering waren er tusschen leden van den raad te Schaesberg, speciaal den heer Lom men en den voorzitter geschillen ge- reizen. In de jongste raadsvergadering van Dinsdagavond wilde de heer Lom men het daarover weer eens "hebben, maar de voorzitter gaf hem geen ge legenheid. De heer Heerspink was het daarmee niet eens: hij zeide, dat de burgemees ter in den raad altijd herrie zocht waarop de voorzitter hetzelfde van den heer Heerspink zeide en daarop de vergadering verliet. Er werd toen gestemd over de vraag of de heer Lommen al dan niet ge gelegenheid zou krijgen om te ant woorden. Met 7 tegen 6 stemmen werd dit geweigerd. De heer Lommen wilde niettegenstaande dat, toch nog maar even zeggen, dat hij met 8 k 10 getui genverklaringen kon bewijzsn, dat de burgemeester in de vorige raadszitting gelogen had. Hierop werd de vergadering gesloten. kunnen de frankeerzegels van 15, 10 en 3 cent worden ingewisseld tegen frankeerzegels van resp. 12ijt, 7i/« en 2i/i cent, met verrekening van het prijsve schil. In een put gevallen. Bij het uitscheppen van een zinkput is te Poeldijk de heer J. H. van V., in die put gevallen en gestikt, meldt de x>Stand." Vermoedelijk heeft de reeds bejaarde man tijdens zijn werkzaam» heden een beroerte gekregen. Landbouwtentoonstelling te Goes. De kring Westelijk Zuid-Beveland der Zeeuwsche Landbouw Maatschappij besloot in den zomer van 1929 de jaar- lijk8che kringtentoonstelling der Z.L M. te Goes te houden. Samenwerking zal gezocht worden met de afdeeling Zeeland van het Nederlandsch Trek paarden stamboek. Door een trein gegrepen en gedood. Woensdag heeft te Schagen een droevig ongeluk plaats gehad. Bij den overweg aan het Nespad is door trein 442 die te 16.15 in Schagen arriveert, een man aangereden en gedood. Hoofd, beenen en een hand waren n.l. van den romp gescheiden, zoodat het lijk vreesalijk verminkt was. Hoewel de identiteit van het slachtoffer eerst, niet kon worden vastgesteld, bleek het later te zijn de alleenwonende D. Afschuwelijke moord. Een afschuwelijke moord is Woens dagavond te Essen gepleegd. De 25-jarge mijnwerker, Johann Eckhoit, heeft de 28 jarige dienstbode, Gretha Bergmann, die haar verloving met hem verbroken had, in de woning van haar werkgevers, die uitgegaan waren, met niet minder dan 40 messteken gedood. De dader had het mes een week geleden reeds in de woning gebracht en daar onder een sofa verstopt. Na het Volbrengen van zijn daad, heeft hij zijn kleedingstukken, die met bloed bevlekt waren, onder een kraan uitge- waaschen en ook zijn handen gewas- schen. Toen hij op het punt stond, de woning te verlaten, werd hij aangehouden en naar het huis van bewaring overge bracht. Aanvankelijk ontkende hij, den moord te hebben gepleegd, doch spoedig werd hij onder den last van het bewijs materiaal tot een bekentenis gebracht. Ook gaf hij toe, dat hij zijn daad reeds lang overwogen en zorgvuldig voorbereid had. Treurige toestanden in Frankryk. De prefect van het Maas departemer#* heeft aan den kantonalen Raad, aan welken de zorg over het krankzinnigen gesticht van Fains is toevertrouwd, een rapport moeten zenden, om de aanstel ling van een geheel corps verpleegsters voor te stellen ter vervanging "an de Zusters van de Congregatie der »Filles de la Sagess", die niet langer het krank zinnigengesticht kunnen bedienen. De prefect heeft, volgens de Msb., edegedeeld, zich tot verschillende congregaties te hebben gericht, die echter allen verklaard hebben, wegens g6brek aan roepingen, momenteel geen religieuzen te kunnen beschikbaar stellen. Zoo doen zich dagelijks gevallen voor, waaruit blijkt, in welken treu rigen toestand de vervolgingswetten de congregatie gebracht hebben. KBBESUJEB DISEBÏ8E Parochiekerk Morgen Zondag feest van Christus Koning, algemeene H. Communie van de leden van het Apostolaat des Gebeds, 2 uur kleine Congregatie, half 3 Herhalingscatechismus, 3 uur plechtig Lof, waaronder gebeden van het Apostolaat des Gebed», na htt Lof vergadering Apostolaat des Gebed», 4 uur H. Familie. Maandag half 8 leesmi», 8 uur Jaarg. voor Catharina Ambrosiu»—van ter Velden en ouder», uur Lof en Rozenkran». Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg voor Ehsa Severiens en haar neef Heijthuizen, 6 uur Lot en Rozenkrans. Woensdag Vigilie voor het Hoogfeest van Allerheiligen, geboden vasten en onthouding van vleeschspijzen, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Lambert Poel» en echtgenoo'e, 6 uur Lof en Roienkrans, wordt biechtgehoord vanal 3 uur. Donderdag Hoogfeest van Allerheiligen vanaf 12 uur en Vrydag den geheelen dag volle aflaat zoo dikwijls men na waardig gebiecht en gecom municeerd t» hebben de kerk bezoekt en bid tot intentie van Z. H. den Paus, half 7 eerste H. Mis, uur leesmis, 9 uur kindermis, 10 uur Hoog mis, 3 uur de Vespers van Allerheiligen, daarna de Vespers van Allerzielen, 6 uur Rozenkrans, Allerzielenpreek en Lof. Vrijdag Allerzielen, 6 uur 3 H. Missen, 8 uur H. Missen, 10 uur de Hoogmis, voorafgegaan van 2 «tille H. Missen, voor de weldoeners der kerk, 6 uur Lof en Rozenkrans. Zaterdag feest van St. Hubertus Te Veltum uur leesmis, 9 uur Hoogmis met preek en zegening van brood. A.s Zondag collecte ten bate der kerk. Paterskerk. Zondag 5, 6, 7 uur H Mis met onderrichtiug, uur Hoogmis met preek. Kwart over 4 gezon gen Vespers, 5 uur plechtig Lof, Rozenhoedje en acte van toewijding aan Christus Koning. Vergadering Derde Orde. Om kwart over 9 voor de mannelijk», om half drie voor de vrouwelijke tertiarissen. Dinsdag feest van den Z. Angelus, volle aflaat g.v., 7 uur gezongen H. Mis ter eere van den H. Antonius, 6 uur Lof. Woensdag Vigilie van Allerheiligen, geboden vasten en onthoudingsdag. 's Avonds 6 uur Lof met Rozenhoedje Donderdag feest 7an Allerheiligen. Generale Absolutie. Te vieren als Zondag. De H Missen 5, 6, 7 uur. 8 uur plechtige Hoogmis, 5 uur Lof met Rozenhoedje. V'ijdag Allerzielen, lste Vrijdag der maand, Op dien dag leest elke priester 3 H. Missen, 8 uur plechtige Requiem-mis voor de geloovige zielen. 2 uur oefening van den H. Kruisweg, 6 uur Lof en Rozenhoedje en Toewijding aan het H, Hart van Jezus. Op Allerzielendag is evenals op Portiuncula een volle aflaat te verdienen voor de geloovige zielen, telkens en zoo dikwijls men. na gebiecht en ge communiceerd te hebben, de kerk bezoekt en bidt tot intentie van Z. H. den Paus. Deze aflaat is te verdienen vanaf Donderdagmiddag 12 uur tot Vrijdagavond. St. Antonius-Patronaat. Laatste Zondag der maand dus Spaarbank boekjes inleveren. Brand. Te Mill is de schuur van den land» bouwer J. Nwaarin een groote voor» raad haver en rogge was opgeslagen, tot. den grond toe afgebrand Verzekerd. Dunr fruit in Maas en Waal. Al werd dit jaar veel geklaagd dat er weinig fruit gegroeid was, de prijzen maken het echter dubbel goed. Voor verschillende soorten appels worden prijzen betaald die 4 en 5 maal zoo hoog zijn als het vorig jaar. Posteryen-tariefsverlaging. Met ingang van 1 November 1928 treden denagenoemde tariefsverlagingen en wijzigingen in werking: le. Ingevoerd is een lokaalport voor brieven van een gewicht van meer dan 20 gram en niet meer dan 100 gram. Dit port bedraagt 10 cent. 2e. Het tarief voor brieven in het algemeen verkeer met België is ver laagd tot 10 cent voor de eerste 20 gram en tot 7i/t cent voor elk volgend gewicht van 20 gram. 3e. Het tarief der brieven in het verkeer met het overige buitenland is verlaagd tot 12i/t cent voor de eerste 20 gram en tot 7i/2 cent voor elk volgend gewicht van 20 gram. 4a. Hel port der briefkaarten in het algemeen verkeer met het buitenland is verlaagd tot 71/2 cent per kaart. 5a. Het port der gedrukte stukken, akten en monsters in het verkeer met het buitenland en met Ned.-Indië, Suriname en Curagao, per landmail, is verlaagd tot 2i/s cent per 50 gram minimum port voor monsters 5 cent; minimum port voor akten 12i/t cent. 6e Het port der Braille drukwerken in het verkeer met het buitenland en met Ned.-Indië, Suriname en Curasao is verlaagd tot 2i/t cent per 1000 gram 7e. Het bij vooruitbetaling verschul digde recht wegens expresse-bestelling van briefpostzendingen in het verkeer met het buitenland en met Ned. Iudië, is verlaagd tot 25 cant De bij het publiek voorhanden brief kaarten van 10 cent kunnen uiterlijk 31 October a.s. aan de kantoren der posterijen worden ingeleverd, ter inwisseling tegen briefkaarten van 7i/t cent, met terugbetaling van 2i/t cent voor elke ingeleverde briefkaart. Gedurende de maand November a.s. Ingekomen en vertrokken personen van 19 26 October. INGEKOMEN A. M. O. Nelis, reügieu9e, St. Annalaan 5 van Eecloo. G. J. M. van Sambeek, bakker, Eindstr. 20 van Boxmeer. H. J. Martens, dienstkecht, Klein Oirlo F 28 vaD Grubbenvorst. L J. H. van Bommel, slager, Henseniu9- straat 16 van Venlo. J. M. Wilmink, z.b, Eindstaat 10 van Veendam M. J. M. Wilmink, idem, Eindstraat 10 van Veendam J. F. M. Lampe, idem, Eindstraat 10 van 's Hage P. A. M. H. Schillemans, idem, Eindstr. 10 van Amsterdam M. A. Ch. H Nuyens, idem, Eindstraat 10 van Boxmeer C. W. M. Coenders, idem, Eindstraat 10 van Gendt J. A. Zantman, idem Leunscheweg 2a van Weert VERTROKKEN A. J. v. d. Kerkhof, timmerman, naar Heerlen, Dr. Schaepmanplejn 42 K. Köbnen, z.b., naar Kleioenbrouk A. M. H. vaD Opbergen, dienstbode, naar Venlo, Parade 32 A. L. M. E. Caeymaese, religieuse. naar Noordwiik J M. H. C. Haockx, idem, n. Noordwijk H. J. A. VromaD, idem, naar Noordwijk H. Watteijne, idem, naar Noordwijk C. C. C. Lens, idem, naar Noordwyk V. C. Eist, idem, naar Noordwijk A C. H. Th. van Dyck, dienstbode, naar Maashees J. J. van Dyck en gezin, timmerman, naar Mierlo, Mierlohout H. Raymaekers, z.b., naar Brunssum, Gregoriuslaao 5 J. Koomen, Pater, naar Kerkrade, Bleyer- heide A. P. J. M. Der keen, chauffeur, naar Noordwijkerhout P. M. Th. Nooyen, dienstbode, naar Venlo, Herungerweg 125 H. A. Jans, chauffeur, raar Eindhoven Pruimenstraat 1 BUBQBBLIJSB STAID YZBBAY. van 19 tot 26 October. GEBOREN Johan A. M. Jacobs, Lull Peter H Bistervelds, Castenray OVERLEDEN Frederika Maria Wijnhoven, oud 25 dagen Stationsweg 2 patiënten van bet St. Servatiusgesticht Heden 10 met en 2 in verkrijgba 17 voor boe Adres Worden gevraagd Verschillende leerling-verplegers voor Venray om 1 Jan. a.s. in dienst te traden (Nadtre inlichtingen Arbeidsbeurs) 2 kuipers voor Venray, bekend met droog werk. Bekwame betonvlechters Venray 1 burgerdienstmeisje voor dadelijk te Venray Boerenknechten v dadelijk en Pa- schen Boerendienstmeiden idem Werkmeisje 2 d, p week Venray 1 timmermansleerling Venray 1 aank. timmerman voor Venray 1 opperman voor Well 1 brood- en be9cbuitbakker voor Roermond 1 kindermeisje voor Haps Sleepers voor de Staatsmijnen Bieden zich aan 1 stueadoor 1 bekw. boerenknecht Paschen 1 boerenmeid voor dadelijk bekwame metselaars timmerlieden Opperlieden 1 burgerdienstmeid van den Zondag 4 Nov. voorm. van 11 lot 12 uur bij de Wed. M Arts te MERSELO. De premie bedraagt 1 pCt. Namens het Bestuur, De Secretaris, B. KRUYSEN. als gaskousjes, lampen, branders, glazen, pit, enz. 6 en 12 ct. per stel. Vraagt onze prijzen I Wij zijn voordeelig Ger< Molenaarheg m per flescl prima bekroont 12 gb. pirijs 20 vo van de 1 tste Weer v< nde Reuzen v zen. 22 Kwatta Boi 20 20 c e, kl aller Pal B in a, S anas OenifU'dt teorg Blen<

Peel en Maas | 1928 | | pagina 2