I „UNIGRO" I Boerenleenbank Kermis Oirlo» Voetbalwedstrijd ).I. S. - Veteram Kermis Oirlo. Veor. <aartd; Danssalon Rege en HZ DE Hazen-Concours van J Huisman Paardeoverzekering Kermis OIRLO Attentie dubbele koekbreker J. Coenders-Gitzeis Halt Metsel; ;d petroleip I ■N.V. Vulkaan, Venray» R.K. Parochiale Lees- bibliotheek te Venray. Goud-pluvier. Gemengde Berichten. VENRAY. H. MIS Zondag 14 October opgeluisterd door de Fanfare. Joh. Verstegen, Molenhoek. aeroaiarairain. Jan C. Verwey Marie J. Zeegers, vanaf morgen Zon dag weer geopend. v. d. Landbouwbond Prachtige Haak- en Breipatronen De bekende Niei Gere Zaterdi? Café Bezoekt de Siebeugewaldschu Wilhelm in a" W. Martens, Oirlo (electro-motor) 2 gave zware eikeboomen Eet nu goedkoope visch Firma WED. H DECHNAR prima witte kool n xtra Overja^ ge Grot Inm Th boUT Th. I EEN RADIO-TOESTEL is „een blijvende bronM van vreugde Zooals een advertentie in dit blad bekend maakt, zal a s Zondagmorgen wederom de Leesbibliotheek geopend worden. Wij weten, dat velen er reeds op staan te wachten en benieuwd zijn, wal de bibliotheek hun dezen winter zal aanbieden. Wij kunnen hun wijzen naar een nieuw bijvoegsel van den cataloog.dat verkrijgbaar is op de Leesbibliotheek en bij den Heer H. Jacobs, Schoolstraat. In dit bijvoegsel staan de ruim 100 boeken, die in den winter van 1927 1928 de bibliotheek aangevuld hebben, maar ook een nieuwe lijst van 100 boeken hebben wij in deze cataloog mogen opnemen, waarvan wij gerust mogen zeggen zonder vrees van tegen spraak, dat ze een rijke aanwinst zijn voor onze bibliotheek Ja wanneer gij de lange lijst eens naziet, 't zou ons geenszins verwonde ren, dat gij niet zult weten, welk boek gij het eerst zult nemen. Maar dat is allemaal goed en wel. Wij weten, dat wij door onze bibliotheek te verrijken niet alleen Venray helpen den winter op een aangename en nuttige wijze door te brengen, maar dat wij ook onze medeburgers afhouden elders zich lectuur te verschaffen, die, om eens zacht uit te drukken, alles behalve nuttig is voor hun ziel en zaligheid. Dat weten wij en daarom zijn wij er niet voor teruggeschrokken, om in een jaar lijds met 200 boeken de bibliotheek te veAijken, om eenigszins tegemoet te komen aan den niet te ontkennen algemeenen drang naar lectuur en nog eens lectuur. Wij meenden, dat onze bibliotheek dat moest doen, dat het op haren weg lag, koste wat het kosl, de Venraysche bevolking van goede interessante lectuur te voorzien. Nu behoeven wij niemand, die maar eenigszins op de hoogte is waiboeken kosten, voor te rekenen, voor welke uitgaven wij kwamen te staan, om aan het hedendaagsch verlangen van het leesgrage publiek ook maar eenigszins tegemoet te komen. Maar zooals boven gezegd is, wij zijn er niet voor teruggeschrokken, om dien stap te zetten, omdat wij meenden dat het onze plicht was en wij vertrouwden, dat men ook van gemeentewege ons hierin daadwerkelijk zou steunen. Wij hebben dan ook een schrijven naar den gemeenteraad van Venray gestuurd om zijn steun. Te meer daar wij onze Leesbib iotheek willen uitbreiden tot een R K. Open bare Leeszaal voor Venray. waar Zondagsnamiddags en in den winter ook door de week na vijf uur 's avonds voor allen gelegenheid is om op rustige wijze zich met lectuur bezig te houden en zich met kennis te verrijken. Alle weidenkenden zullen het met ons eens zijn, dat wij hierdoor het alge- meene, cultureels en zedelijke belang van Venray ten zeerste zullen bevor deren en het dus op den weg van de gemeente ligt hier ons te helpen Wij vragen dan den steun van den gemeente raad, den steun van heel Venray, om dit zoo sympathiek werk tot stand te kunnen brengen. Namens het Bestuur Kapelaan W. Geurts, Directeur. liefdewerk Retraitepenningop feestdag van Patroonheilige een dienst laten doen in de parochiekerk en dezen bij wonen en dan, zoo mogelijk, ter H Tafel naderen; nu en dan, opeen winteravond, eene lezing bijwonen op het gebied van katholiek sociale actie, christelijke kunst, en dergelijke. Vooral wordt den leden dit op het hart gedrukt: de Kerkelijke Overheid wenscht met grooten ernst dat de leden van dit soort verenigingen mede lid zijn van eene zuiver godsdienstige Vereeniging. Gij wordt er niet toe ge dwongen (dwang geeft toch niets en is ook niet in dan geest der H Kerk), 't wordt ten sterkste aanbevolen. Denkt er vooral over na om de gelederen te versterken der schoone H. Familie, die eertijds in Venray zoo krachtig bloeide. De lezer weet dan nu wat de Goud pluvier is en zal dezen vogel een goed hart toedragen. N. Correspondentie. Een artikel over de Broederschap van de H. Familie, van de hand van N. o f m moet wegens plaatsgebrek een week blijven liggen 't Gaat niet over den vogel zelf die, gelijk men weet, zoo veel van Venray houdt. Dit is een woordje ter verklaringen wie weet misschien ook al ter opruiming van misverstand. Er bestaat in Venray sinds jaar en dag een bisschoppelijk goedgekeurde vereeniging, die bekend is onder den naam van Jongelingen-vereeniging Hiervan kan men jaren en jaren lid blijven. Velen zijn lid geweest, of zijn het nog, tot een eind in de twintig. Verscheidene leden gaven meermalen dezen wensch te kennenkonden de oudere leden op door de weeksche avonden eens gezellig bijeenkomen; indien dat 't geval ware, zouden velen langer lid blijven of 't zelfs weer wor den. Dit nu is door Commissie en Directie van het Patronaat goedgevonden. Voor de aardigheid is aan deze onder- afdeeling de naam gégeven van Goud pluvier. Nederlands bisschoppen evenwel zijn al die Vereenigingen moede, welke met den schoonen naam van Roomsch- katholiek prijken en feitelijk geen andere bedoeling hebben dan vermaak. Daarom wordt tot de liefhebbers zóó gezegd* ^Commissie en Directie nemen dien nieuwen niet geringen last op zich, en doen het ter eere Gods zelfs gsarne, maar dan moeten jullie óók wat doen in den geest der Kerkelijke Overheid. B.v. bijdragen tot 't schoone VENRAY, 13 October 1928. Burgeme;8ler en Weihouders vsn Venrsy, brengen ingevolge artikel 41 van het reglement op de walerlossin gen in Limburg ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoek van H Manders, landbouwer te Venray, Leunen K 87, om vergunning tot het leggen van een belonduiker in de waterlossing, genaamd Waterlaat de Scheide, voor komende in den legger A der water lossingen van de gemeente Venray en dat de zitting tot bet houden van in- formatiën de coramodo en incommodo, waarbij aan belanghebbenden gelegen heid wordt gegeven tot het inbrengen van bezwaren, zal worden gehouden ten Gemeentehuize op Vrijdag 26 Oct. 1928, des voormiddags 11 uur. Venray, 9 October 1928 GEVONDENeen doos met naai garen. Inlichtingen Marechaussee kazerne. Een dameshandschoen. Inlichtingen bij de gemeentepolitie GEVONDEN: een kerkboekje. Inlich tingen bij de Rijkspolitie, Kruisstraat Deze week werd door de gemeente politie wederom tegen een persoon proces-verbaal opgemaakt, wegens rijde# zonder rijbewijs. Oudorsavond. Door bestuur en personeel der R K. Jongensschool zal a s. Woensdag 17 October om zeven uur een oudersavond worden gehouden in de zaal van hel St. Antoniuspatronaat. Op deze bijeen komst zullen verschillende sprekers het woord voeren over de opvoeding der jeugd, terwijl een jongenskoorlje van genoemde school ter afwisseling eenige liedjes zal zingen. Alle ouders, en allen die belang stellen in de opvoeding, worden beleefd uitgenoodigd. Verzoeke op tijd aanwezig te zijn 1 Naar wij vernemen zal het kinderfeest van de St Annavereeniging gegeven worden op Woensdag 24 Oct Men vergete onze kleinen niet. In den loop d^r a s. week zal op de Heide en in het Dorp door de Jonge Boeren eene inzsmeling gehouden worden voor aardappelen en andere vruchten, ten behoeve der Missie van Pater Ariaens. Woensdag werd voor rekening van den heer G. Pouwais alhier aan besteed het bouwen eener woning aan de Langstraat (Architect H. Oudenhoven) Ingeschreven werd als volgt: G Verstralen en J. Oudenhoven f 6445 Ghr. Wijnhoven f 6350 A. Tacken en P. Vollenbeig f 5563 J Sassen en H. Poels f 5541 Th. Claassen f 5448 Th. Maassen en H. Vollenberg f 5298 Het werk is aan de laagste inschrijvers gegund. LEUNEN. Deze week is bet groote pakhuis van den Boerenbond alhier, gelegen aan het kruispunt provincialen weg en grintweg over de Steeg, zoover gereed gekomen dat naar wij vernemen net a.8. Maandag geopend wordt. De ontwerper en uitvoerder van den bouw, de Heer A. H. Martens, Venray, heeft alle eer van zijn werk. Het modern ingerichte degelijke ge bouw is een sieraad vsn Leunen, en een bewijs dat alhier nog flinke Boerenleiders zijn die met hun lijd meegaan en het waarachtig Boeren- belang in dezen tijd begrijpen, en er hard en belangeloos voor werken. Dit wordt door sommige boeren wel eens over het hoofd gezien, zoo sprak de beroemde redenaar Pater Arsenius op de Jonge Boerendag te Merselo. Wat een ruim pakhuis voor de boeren beteeken t, leert ons de ondervinding elders. Het organisatieleven in Leunen bloeit in de handen van een energiek Bestuur en vol ijverig geschoold per soneel, aan wie onze boeren veel heb ben te danken. Moge dit gebouw gesticht door de boeren, naast het voor acht jaar ge- stichtte Bondslokaal veel bijdragen tot nog meerderen bloei van den bloeienden Boerenstand in ons gehucht. Profiat boeren van Leunen. Katholieke Kamei.eden die niet terugkeeren. Naar de Gld. verneemt, heeft behalve het Kamerlid Mr. J. B. Bomans, ook het katholieke Kamerlid de heer J B v. Dijk te bevoegder plaatse kennis gegeven, dat bij niet meer voor een hernieuwing van zijn candidatuur in aanmerking wenscht te komen. De lieer v. Dijk is sinds 1918 lid van i Tweede Kamer, waarheen hij door Katholiek Amsterdam was afgevaardigd. Ook de Katholieke Kamerleden J. van Rijzewijk, die voor den kieskring Tilburg zit en het Kamerlid P J Rutter, voor den kieskring Limburg zullen hun mandaat niet hernieuwen. HORST. Tot priorin der Ursulinen te Horst is benoemd da eerw. mère Aloysia tot sub-priorin de eerw. mère Bernardino. GRUBBENVORST Tot overste van hetklooster der Eerw. Zusters Ursulinen alhier, is benoemd de Eerw. Mère Antonine, thans Overste van het Ursu- linsnkloo8ter te Horst Tot Overste van het klooster der Zusiers Ursulinen te Horst is benoemd de Eerw Mère Aloysia, hoofd der Bijz. School 8lhier. De Eerw. Zuster Mèra Gabrië.le, die in October 1927 is vertrokken naar de Missie van Siam, zal wegens gezond heideredenen binnen korten lijd in het klooster alhier terugkeeren. Wratziekte. Enkele aardappelvelden te Blerick zijn door de besmettelijke wralziekte aangetast. Een onderzoek vanwege de Plantenziektekundigen Dienst te Wa geningen h^eft reeds plaats gehad, met gevolg, dat de aardappelen in beslag moesten worden genomen en vernie ligd Arbeidsbemiddeling. Door bemiddeling van de Districts Arbeidsbeurs te Venlo is de eerste ploeg landarbeiders uit de gemeente alhier, bij bet bieten rooien in Duilsch land te werk gesteld. Zwaar weer in Zuid-Limburg. Dinsdagmiddag ontlastte zich boven de mijnstreek een kort doch hevig onweer, gepaard met sterken regenval. Op verschillende plaatsen sloeg de bliksem in. De Sittardsche bioscoopkwestie. De bioscoop Luxor te Siüard, die langer dan een jaar gesloten was, uit protest tegen de 30 pet stedelijke be lasting wordt heden wederom geopend. Door den bliksem gedood. Te Hunsel (L.) werden Donderdag tijdens een onweer vier vaarzen van den landbouwer Vleeschhouwers door den blikstjm in de weide doodgeslagen. Tuberculosebestrj(jding. De heer Y N. Oosterbaan, le assis tent in Dekkerswald is benoemd tot districts-iubarculose^arts ,en mej. M L. H. Geurls, tot districts huisbezoekster, beiden met standplaats Roermond. De huisbezoekster genoot haar op leiding in sociaal werk, kinderhygiene en t b c arbeid bij de R. K. School voor Maatschappelijk Werk te Sittard en bij de vereeniging het Limburgsche Groene Kruis de practijk in Sanatorium- en tuberculose-werk. Weldra zal de nieuw benoemde arts beginnen mei op verschillende plaatsen in Noord-Limburg bureaux >e vormen en propaganda voor het werk temaken OIRLO. Door de R K. V. V D. I S. alhier is besloten op Zondag 25 November a s. een concert met tooneeluitvoering te geven. Als hoofi nummer is in studie genomen »Mijn heer Klaproos" van Gérard Nielen. Onze fanfare zal alsdan hare mede werking verleenen. Een inmiddels ontboden geneesheer poogde de levensgeesten bij de dochter op te wekken. Dit mislukte pchler. Uit een voorloopig onderzoek is komen vast ta slaan, dat de dader de Belgische koopman Van den Winck^l is, die geruimen Gjd met raejuffr. Peipprs samenleefde. Hij had reeds herhaaldelijk dreige menten geuit. Na het plegen van de misdaad is hij weg gevlucht. Naar Amerika. De x>Zeppelin" is Donderdagmorgen even voor 8 uur opgestegen aan de Friederichshaven voor de reis naar Amerika. Het luchtschip bereikte over Schaffhausen en Bazel omstreeks half tien de Fransche grens bij Belfort en koos blijkbaar de Zuidelijke route. Ernstige instorting. Te Piaag is een in aanbouw zijnd pand van vijf verdiepingen ingestort. Naar verluidt, moeten er 62 dooden zijn. De leden worden beleefd ver zocht om op MAANDAG 15 October a.s. des v.m. 8 uur in Parochiekerk alhier de bij te wonen voor de zielerust van den overleden Directeur HUB. JANSSEN. 20 Het Bestuur. BURSERLWEK STA YD TEKRAY. van 5 lot 12 October. GEBOREN Leooardus P M. Siebers, Hoeniergtraat PetroDclla H. M. van der Puiten, Bleekstraat GEHUWD: Johannes H. Noyen, oud 43 jaren, landbouwer wonende te Venray en Johanna H. Arts, oud 25 jaren, zonder beroep, wonende te Venray Johannes Hendrikus Verwey, oud 29 jaren, bleeker, wonende te Ubbergen en Maria J. Zeegers, oud 32 jaren, z b. wonende te Venray OVERLEDEN Maria C Maessen, weduwe van Willem Steegbs oud 83 jaren, Oirlo Jacobus Dircks, oud 58 jaren, schoenmaker, Leunen Maria P. Duijf, echtgenoote van Arnoldus R. de Ponti, oud 46 jaren, Oirlo 2 patiënten St. Anna. 1 patient St. Servaas. groot op de doelen van M. GOUMANS Aanvang 11 uur vm. 12 Handboogsch. „Diana" KBRKSLIJSS DIERSTEE Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte ten bate der kerk, 2 uur kleine Congregatie, half 3 berbalingscatecbismus, 3 uur Lof en roeenkrans, 4 uur H. Familie. Maandag half 8 leesmis voor de St. Crispinus- gilde, 8 uur zieledienst voor Hubertus Janssen, besteld door het bestuur van de Boerenleenbank, uur leesmis voor de overledeu leden der St. Ludovicusvereeniging, 9 uur begrafenis van Anna Spee. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur de uitvaart voor Anna Spee. Woensdag'half 8 zieledienst voor de overleden Familie Verwey en Zeegers, 8 uur jaarg. voor Gerard Goemans en echtgenoote. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half acht leesmis, 8 uur besteld jaarg. voor Hendrina Wismans, echtgenoote van Carolus Rutten. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur besteld jaarg. voor Gerard van Gerven. Zaterdag komen de kinderen der 3de klas te biechten. Alle dagen 6 uur Lof en rozenkrans Paterskerk. Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H. Mis met onderrichting, 8 uur Hoogmis met preek, om kwart over negen H. Mis en vergadering voor Jonge Derde Orde en Congregatie, kwart over 4 gezongen Vespers, 5 uur Lof en rozenhoedje. Dinsdag 7 uur gezongen H. Mis ter eere van den H. Antonius, 6 uur Lof. Vrijdag feest van den H. Petrus van Alcartara volle aflaat o g.v. 7 uur gezongen H. Mis. Ge durende deze week iedere avond om 6 uur Lof en rozenhoedje. Woensdag half 8 H. Mis voor Anna Spee, als lid der Derde Orde. St. Antonius-Patronaat. Om kwart over negen H. Mis en vergadering voor Jonge Derde Orde en Congregatie. De leden van Midden-patronaat behooren het Lof van drie uur in de parochiekerk bij te wonen en de algesproken plaatsen in te nemen. De nieuwe leden gelieve te denken aan Gymna stiek, Spaarbank, insigne-speld. Oplichter gearresteerd. Men meldt uit Boxmeer Onlangs maakten we melding van een handig oplichter, die de gemeenten in Oost-Brabant tot zijn operatie-terrein had gekozen en bij verschillende per sonen onder een vloed van woorden geld wist los te krijgen, meestal tot flinke bedragen. Woensdag is dit heer- schsp, dat in het bezit was van een mooien auto, door de gemeentepolitie van 's Hertogenbosch gearresteerd. Het een zekere v. d. B., domicilie heb bende te Aarle Rixtel. Hij is gehuwd en vader van 4 kinderen, doch leeft sedert eenigen tijd niet meer met zijn vrouw samen. De aangehoudene is naar de maréchaussee-kazerne alhier gebracht waar hij door de personen, die door hem zijn opgelicht, wsrd herkend. Spoedig legde hij een volledige beken tenis af. Yrceseljjk drama te Sluis. Dinsdagavond omstreeks 9 uur heeft zich in de Capelle straat te sluis een vreeselijk drama afgespeeld Op dit tijdstip klonken uit den winkel, bewoond door mejuffrouw Peipers, revolverschoten. Onmiddellijk daarop kwam de 15 jarige zoon Marcel Peipers naar buiten vluchten, luid moord" gillend. Uit den winkel werd Juid gekerm gehoord. De toesnellende voorbijgangers aar zelden den winkel binnen te gaan uit vrees, dat zij met revolverschoten zouden worden ontvangen. Daarna vluchtte ook juffrouw Peipers naar buiten, zij en haar zoon begaven zich naar de maréchaussées, die spoedig met de gemeentepolitie ter plaatse waren. In den winkel lag een groote plas bloed en achter papier geborgen vond men het lijk van de dochter Judith Peipers, die door revolverschoten was gedood. De vrouw zelf bleek slechts een ge vaarloos schampschot te hebben opge- loopen. De zoon was er erger aan toe. Een kogel was hem door den hals gegaan Hij had veel bloed verloren, en was [ook aan den schouder gewond. Aanvang 4 uur. 22 is geplaatst bij Prachtig orgelmuziek en Jaszband GETROUWD en die, mede namens wederzijdsche familie hartelijk dank zeggen voor de vele bewijzen van belangstel ling bij hun huwelijk ondervonden VENRAY, 6 Oct. 1928 R.K. PAROCHIALE Boeken kunnen afgehaald worden van voorm. half 10 tot 10 uur en na de Hoogmis tof half 12. De laarl. algemeene schatting der paarden zal gehouden worden inde week van 21 tot en met 27 October. Wordt de volgende week nader bekend gemaakt. HET BESTUUR van Jumpers, Dames- en Heeren^ vesten, Kinder-, Onder- en bo venkleeding. Verkrijgbaar bij Firma van den Munckhof. HEER f) in provinc t kennismaki of Weduw Brieven VERBUlt- veltstraat 35 kunnen zi der bestuij melden ir I, eiken Woe Goede Muziek en nette bediening Aanbevelend, Ondergeteekende bericht hier. mede aan het geachte publiek dat hij bij zijn windmolen een hulpkracht' geplaatst heeft en er dus bij windstilte ook wordt gemalen Tevens geplaatst voor 't breken van alle soorten koeken. Hopende door een en ander de gunst vaneenieder te ver krijgen en te behouden, Aanbevelend, Molenaar. 40 Aan hetzelfde adres te koop lang 5.50 M. Gedurende het seizoen iedere week verkrijgbaar alle soorten versche Zeevisch vanaf 18 cent per pond, prim^ volle Haring 5 cent, bij grootere afname goedkooper, Alles wordt zonder prijsverhoogin aan huis bezorgd. Aanbevelend, VENRAY. 30 Tevens verkrijgbaar aan scherp concurreerende prijzen van Jongens Ri 5, prin Prima gro en f 15. aan spotpT Manufactu - Komt zi bij JAN KL Te kil eenvoudigi 'de Aanb. n Ier no. 10 Bu Brochure i van Beurdjaar-| der b d. Verkrijg 'te- secretarie 1 Alle V' i Zeere spie Purol, Boo Abdijsirooi nig, Katjesi zwaï 19

Peel en Maas | 1928 | | pagina 2