PU ROL B i *>c G. W. MUSEENS G. Wi FR. P. F. Sijii I f- Vraagt c Financieele verhouding tusschen Rijk en Gemeente. De Kippenhouderij op het platteland Jonge Boerendag te Horst. Gemengde Berichten. Marktberichten. A. Derks, Kruisstraat 16 ^Assurantiën, Ham Lil R.S.Sl Brniokoj fcfsiJ Vetui Anl ai met da$ BI li ore )|XV waarde van het groote gezin voor de Maatschappij en voor het Vaderland. Hel antwoord in kwestie is zoo traai dat het de moeite waard was het in hel publiek aan te plakken. Het is onze meening", aldus de directie »dal steunverleening aan groote gezinnen niet tot de taak der Spoor wegondernemingen behoort." Malaise, malaise 1 klaagtmen. Malaise klaagt vooral ook de directie van de Nederl. Spoorwegen Maar men schijnt toch nog steeds de verbetering van de malaise, het'goede rendement van de onderneming te verwachten van den mijnheer of de mevrouw die met hun kindje een half kaarlje eerste klasse in een leegen wagon koopen, meer dan van dan grooten toevloed van veel menschen uit veel groote gezinnen, die zich ook eens een uitstapje zouden veroorloven wanneer domheid en onrechtvaardigheid hen gedurende de heete zomerdagen niet terugdrongen naar de stoffige hitte van hun boven woning. Wat zouden eigenlijk gezegd de eischen zijn, die men tegenwoordig stelt om aan het hoofd te kunnen staan van groote ondernemingen De ministers van Financiëa en van Binnenl. Zaken hebben een wetsont werp ingediend in zake een geheel nieuwe regeling van de financieele verhouding tusschen het Rijk en de gemeenten. De Memorie van Toelichting is een bijzonder lang en uitvoerig stuk, welks overneming kolommen en kolommen zou beslaan. Wij volstaan daarom met in dit nummer in het ko t een samenvatting van de hoofdzaak te geven. Ingesteld wordt een gemeentefonds, waaruit jaarlijks san de gemeenten uiikeeringen zullen worden gedaan volgens een formule waarin eenerzijds de druk der ingezetenen tot uitdruk king is gebracht. De middelen van het fonds worden verkregen uit de opbrengst van de »Gemeentefondsbelasting", een nieuwe heffing, die blijkens de memorie van toelichting bedoelt te zijn een unificatie in gematigden vorm van de gemeente lijke inkomstenbelasting. De gemeentelijke inkomatenbelasling wordt afgeschaft, evenzeer als de foren senbelasting. Aan de gemeenten wordt afgestaan de hoofdsom der grondbelasting, hetzij op de gebouwde, hetzij op de onge bouwde eigendommen, naar keuze van elke gemeente. Aan de gemeente wordt de bevoegd heid gegeven eer. eigen verteringsbe lasting »e heffen. Hiertegenover wordt de rijksbelasting op het personeel afge schaft. Aan de gemeenten zal vrij staan opcenten op de gemeentefondsbelasting te heffen, waarvan het getal niet hooger mag zijn dan het getal opcent, dat in ue gemeente geheven wordt op het gebouwd en dat, indien het de 30 over schrijdt, in het aantal opcenten op de vermogensbelasting De wet van 1897 inzake de uiikee ringen san de gemeente wordt ingetrok- ken. Door een wijziging van de Provinciale Wet wordt aan de provinciën, ter ver vanging van opcenten op de personeele belasting, een iets ruimere bevoegdheid gegeven tot het heffen van andere opcenten. Het ontwerp van de staatscommissie 1921 tot regeling van den steun, aan noodlijdende gemeenten, wordt, behou dens wijziging van één der artikelen, in dit wetsontwerp overgenomen. Het ontwerp zal in werking treden op 1 Mei 1931 een gedeelte der be palingen op 1 Januari 1931. Aldus de voornaamste bepalingen der wet, die zooals men ziet in de beslaande regelingen heel wat verandering bren gen. baar heeft geslaan, heb ik nog zeer goed onderhouden op den zolder van het kasteel teruggevonden. Eveneens de precies dezelfde geschilderde wapen tafel van zijne edele gemalin Catharine, geboren gravin Hoensbroek. Die edele vrouw schijnt nog zeer veel goed hier op aarde te hebben gedaan, want wegens hare groote ver diensten werd zij in 1707 door keizerin Eleonora Magdalena Theresia met de Sterkruis orde vereerd. Zij stierf in 1736. Door haar kwam de erfenis van den Schenk van Nydeggen nl. het kasteel van Bleyenbeek en Hillenrath aan de familie Hoensbroek. De Paradijskamer op Bleijenbeek is nog heel goed onderhouden, vooral het snijwerk op de fries mst de hertenjacht van den kleinen Christoffel en de chaminésversieringen met de slangen de zuil van de Diana. De schilderingen op het plafond zijn nog zeer frisch gebleven de koppen van de vier werelddeelen, de adelaar met het wapen en het lint met de spreuk, maar bij zonier goed zijn de bloem en vrucnt- kransen gebleven. Het schijnt bijna, dat ze later en wel door bekwame hand opnieuw opgefrischl zijn, want de kleuren zijn zoo sterk, dat men zou meenen, dst ze nog kort geleden ge schilderd waren. Het schilderwerk in het midden is echter niet meer kenbaar en de stand- heelden der vier jaargetijden zijn ver wijderd, daar ze voor het tegenwoordig Dooieo 30-60 cn 90 ct. Tube 80 cl. Bij Apoüa. tu Drogisteo 783-9 door JOS. BOSHOUWERS te LENT. Do droogvoedermethode. Dat ochtendvoer voor de groote hoenders (en opfokvoer voor de kuikens) beslist noodzakelijk zijn, daar is men het tegenwoordig wel over eens. Vroeger werd het weekvoer algemeen aange maakt tot een rulle massa, 's winters wel met warm water, ondermelk of karnemelk. Maar thans is da droogvoedermethode daar vrij algemeen voor in de plaats gekomen. Nu zullen wij niet beweren, dat met de z g. vochtige methode geen goede resultaten te bereiken zijn. Voor kleine koppeltjes bij menschen, die de bakken geregeld eiken dag flink schoon maken en de juiste maat v/eten te houden, is zij zeer zeker resultaat Kleine kippenhouders volgen die methode dan ook nog steeds met succes Maar de koppels kuikens en hoen ders zijn over het algemeen tegen woordig zoo groot, dat de droogvoeder methode zich als 't ware opdringt. Ten eerste is die methode veel minder omslachtig. Men gebruikt daar toe veelal een aulomatischen droog- voederbak, die nu en dan maar gevuld behoeft te worden, en waarin het voer niet verzuurt, mits di^ bak binnenshuis slaat of onder een afdakje. Het meal droog geven in een open bak, waarin het regenen kan, is abso luut af te raden. Aan den droogvoederbak kunnen de kippen (en kuikens) den heelen dag pikken en ze nemen niet meer dan naar behoefte, omdat het droge meel niet zoo gemakkelijk door de keel te krijgen is. Zoodoende heeft iedere kip, ook de bedeesde, de minder in conditie zijnde gelegenheid om eens te komen pikken. Daar de droogvoederbak in het leg hok wordt opgehangen of neergezet, zullen de kippen den gang naar hel hok als een natuurlijke gewoonte be schouwen en dus op de boerderij ook minder eieren »verloren'' leggen. De dieren blijven er veei beter den ganschen dsg door in beweging dan bij de vochtige methode". Want bij deze laatste gaan ze vaak geheel ver zadigd in een hoek zitten. Is de krop in korten lijd gevuld met de vochtige massa, dan wordt het dief eenigszins lusteloos, mat, door de digestiekoortsen. Vooral Lij slecht weer kan dat noodlottig worden. De droogvoederbak moet ongeveer 4:0 c M. boven den bodem van het hok komen, anders hebben da kippen ge legenheid om met poolen en snavel in het meel te zoeken, waardoor voeder- verlies ontstaan kan, en ook veront reiniging Mocht toch nog meel worden ver knoeid, dan moet men de voorplank verhoogen en naar binnen wat ver- braeden. Voor de varkens gebruikt men ook automatische droogvoederbakken en daar zakt het me#l steeds vanzelf, om dat de varkens telkens met den kop »lomp" tegen den bak slooten. Bij de kippen kan het noodig wezen, dat men zich nu en dan overtuigt, of dat wel voldoende zakt. Zitten de dieren vast, dan kan het wel eens gebeuren, dat ze te vet wor den. Om dit te voorkomen kan men een dekseltje makeD, waarmede de bak na den middag dan wordt afgesloten. Ook kan meri de vervetting alsdan legen gaan, door minder hardvoer te geven. Tegen ratten en muizen, die '8 nachts naar den bak mochten komen is dit ook een bestrijdingsmiddel. Maar dan moet men 's morgens al heel vroeg het dekseltje omhoog brengen Het drinkwatervraagstuk vraagt bij de droogvoedermethode onze volle aan dacht, want de dieren krijgen er gauw een droge keel van. Is er dus onzinde lijk drinken in den bak, dan komt dit bij betrekkelijk groote hoeveelheid in het kippenlichaam. Kippen drinken van nature toch veel, dorst plaagt haar minstens even erg als honger, ja meer 1 Droog meel kan niet bevriezen, het overtollige vochtig aangemaakte wel. Dat is dus mede een voordeel. 's Zomers moet men oppassen, dat de mijt niet in het meelvoer voorkomt, Wij hebben ondervonden en anderen bevestigen zulks dat met een auto matiseren voederbak de mijt lang zoo gauw niet in het meelvoer voorkomt, dan wanneer dit in een zak of gewone kist bewaard wordt. 't Is te verklaren bij den automali gebruik van de zaal te veel ruimte innemen. Zij staan echter nog goed onderhou den op zolder en kunnen elk oogen blik weer op hun plaats worden gezet en dan zou de Paradijskamer met de oude Gobelins (Fransch behangsel tapijt met figuren) in plaats van hel nieuwe behangselpapier, er nog heden precies hetzelfde uitzien als in de dagen, dat onze jonker Christoffel er als kind werd binnen gedragen, als knaap in speelde en als laatste spruit van de stam van Nijdeggen er in den dood rustte onder den Adelaar van het Wapen. EINDE. schen bak zit meer beweging in het meel, dit verplaatst zich geleidelijk van boven naar beneden. De mijt ontwikkelt zich het best, als meel volkomen in rust is. De meel handelaren zetten het daarom van tijd lot tijd e*ns door elkaar. Kippen, die bij de vochtige methode juist zitten te leggen, zullen vaak den bak vrij leeg vinden, als zij haar ei in 't nest hebben, omdat bij deze methode niet meer mag verstrekt worden, dan de kippen in een goed half uur veror beren Geeft men hel meel droog, dan is men niet aan een maat gebonden en zal dus de kip, die op het nest zit, rustig haar taak daar kunnen afwerken, overtuigd als ze er van is, dat ze den hond niet in den pot zal vinden. Iedereen kan zelf gemakkelijk een droogvoederbak in mekaar timmeren Voor 50 hoenders moet men een bak hebben, die minstens 75 cM. lang is Voor 100 hoenders dus 2 zulke bakken Het is beter te veel, dan te weinig ruimte, zooveel te rustiger gaat alies ook in z'n werk. Voor den bak moet natuurlijk een springlal ofspringplankje worden aangebracht, dat 15 c.M. van het voorplankje van-den bak af staat. Bij het opfokken van kuikens wordt tegenwoordig ook steeds meer gebruik gemaakt van de droge methode en de resultaten zijn ook hier zeer bevredi gend. Nimmer vuile bakken, geen bedorven voer en ieder kuiken pikt er van naar behoefte. Da kleine hummeltjes zijn veel beter den ganschen dag in bewe ging. De eerate dagen is het echter wel gewenschl iets vochtig te maken, omdat die droge kost door het kleine goedje wat moeilijk door de keel te krijgen is. Ze moeten er van lieverlede aan gewend raken Maar de vaardigheid is er anders heel gauw. Zondag werd te Horst de Jonge Boerendag gehouden van den kring Horst. In grooten getale warende deel nemers opgekomen en togen allen om half 3 naar de kerk, waareen plechtig Lof werd opgedragen door den HEw. Heer Deken, waaronder toespraak werd gehouden door den Z.Ew. heer Noter- mans, kringadviseur. Hierna werd een optocht gehouden door het dorp van alle deelnemende vereenigingen met hunne vaandels, opgeluisterd door de Kon. Harmonie, waarna werd opgetrokken naar de bo venzaal van hel palronaa*, waar de groote vergadering werd gehouden. De geheele zaal was weldra tot aan de uiterste hoeken gevuld. Onder de aanwezigen merkten we op behalve het bestuur van den Jongen Boerendag.de heeren van Ged Staten Tb. Verheggen en J Poels, de leden van Prov. Staten Th. Rutten en X Thomeer, de Deken van Horst met verschillende geestelijken uit Horst en omgeving, de burgemees ters van Horst en Meerlo, de heer Drabbels, Jiringvoorzitter van den Boe renbond, de sprekers der vergadering Prof. Ir. Broekema te Wogeningen en Pater J. Colsen te Nulh, Dr. Ir. Droe- sen en verschillende andere vooraan staande personen. De voorzitter H. Soberj.é, opent de vergadering, heet de talrijk opgekomen autoriteiten, deelnemers en belangstel lenden hartelijk welkom en zet 't doel van de bijeenkomst in het kort uiteen, wa8rna door de vergadering hel Limb. Volkslied wordt gezongen. Hierna verkrijgt de eerste spreker, Prof. Ir. Broekema het woord, die een lezing houdt over »dé zorg voor ons grasland". Spr. houdt een zeer uitvoe rige lezing over de verschillende gras soorten, hunne bemesting, voedings waarde enz. Spr. zet uiteen hoe de schillende grassoorten elkaar trachten te verdringen. Door verschillende om standigheden als vorst, droge en natte tijdperken, slukloopen door het vee, worden de verschillende grassoorten om beurten in hun groei belemmerd. Ook de aangewende meststoffen, vooral stikslofbemesling, oefent een eenzijdiger) invloed op bepaalde grassoorten uit. In Duitechland treft men op vele plaatsen teeltveldjes van gras aan, om bepaalde grassoorten le kunnen teelen, hetgeen ook zeer de kennis van de verscheidenheid der grassoorten be vorderd. Ook dringt spreker erop aan op de keuringen van grasvelden Spreker is van meening, dat er nog veel op het gebied der weilanden is te bereiken en wel door bepaalde studie, aangepast aan de practijk. Nadat de voorzitter den spreker zijn dank betuigd heeft voor zijne leerzame lezing, wordt het lied gezongen »Kruis en ploeg'waarna de ZeerEerw. Pater Calson pen rede houdt over »Wij zijn Katholieke Jonge Boeren". Spreker zet uiteen, dat het niet genoeg is om katholiek te zijn, dit katholiek zijn, moeten wij ook zijn in de organisatie. De organisatie is een noodzakelijke instelling onzer hedendaagsche maat schappij, hetgeen door velen nog niet goed wordt begrepen. Het is verder noodzakelijk dal die organisatie samen werking zoeken en ook samenwerken met andere standsorganisaties. Veel dient nog op dit gebied verbeterd le worden. Het katholiek zijn moet niet enkel oppervlakkig of als een gewoonte worden beschouwd, maar moet vooral innerlijk zijn, degelijke katholieken uil overtuiging. Hoe meer de techniek en wetenschap vooruitgaan, hoe meer vergeten wordt, dat alles komt van God. De boer vooral moet dit niet ver geten, die zooveel aan zonneschijn, regen enz. van God heeft te ontvangen. Spreker wees verder op hel verderfe lijke van genotzucht en hoogmoed, hetgeen voor den boerenstand verder felijk is. Hel streven naar lotsverbete ring is voor den Katholiek zeker geoorloofd, maar laat hij daarbij steeds nederig blijven en den landelijker eenvoud en christelijk geloof bewaren. De heerlijke rede, die met vele geestige voorbeelden en opmerkingen werd aan gevuld, viel zeer in den smaak van het publiek en had de gewijde spreker na afloop dan ook een hartelijk dankwoord van den voorzitter in ontvangst te nemen. Hierna werd de vergadering nog toegesproken door den heer Th. Ver heggen, voorzitter van den Limb. L, en Tuinbouwbond, waarna de voorzitter na een dank- en slotwoord de vergade ring met den Chr. groet sloot en vergadering onder het zingen van »Aan U, o Koning der Eeuwen" uiteenging. L.K Doodelflk motor-ongeluk. Zondagavond omstreeks 9 uur heeft te Geloen op den Rijksweg, Ier hoogte van het café »de Aardbol" een ernstig motorongeluk plaats gehad. Zekere Leo van Neer uit PeyEcht, reed mei een F.N.-motor in de richting Sitlard, toen hij ter hoogte van bovengenoemd café een fietser passeerde, en dezen met het achterwiel greep. Het gevolg was dat van Neer met zijn motor slipte Door zijn val bekwam hij een ernstige hersenschudding Maandagmorgen ii hij in bet Franscha klooster te Sittard aan de bekomen verwondingen bezwe ken. L van Neer was een oppassend rnan, gehuwd en vader van zeven kinderen. Doodolyko val. Bij het nazien van het dak op het klooster der Eerw. Zusters te Mass tricht, vis! de 63 jarige opperman, M van Geel, naar beneden. De ijlings geroepen geneesheer kon slechts den dood con8lateeren. Hel lijk werd naar het R. K. Gasthuis vervoerd. Ernstige val. Maandagmorgen heeft de dienstbode B. van K te Maastricht, bij het uit kloppen van een stofdoek op ue boven verdieping van bet huis het evenwicht verloren. Zij viel uit het raam en kon zich nog juist even aan het kozijn vast houden, doch viel daarna door een glazen dak Met ernstige beenwonden werd zij in het ziekenhuis Calvariën- berg opgenomen. Exportslagcr\jen to Boxmeer. Tusschen de directie en de arbeiders van de exporlslag8rijen van Lion te Boxmeer is na eenige conferenties een vergelijk getroffen inzake de loon en arbeidsvoorwaarden. Een nieuw arbeids contract is vastgesteld, waardoor een conflict is voorkomen. Doodolijk ongeluk. Zondagavond fietsten bij den Lagen Weg bij de Huik onder Hoorn de heeren Langedijk en Kroon uit Hoorn Toen de heer L voor een auto die passeerde uitweek, gleed hij met den voet van zijn pedaal, waardoor hij tegen een boom botste, achterover sloeg en spoedig overleed Zijn lijk is naar het Stadsziekenhuis overgebracht. Het weer in September. Het Kon. Ned. Met. Inst te. De Bilt geeft het volgende voorloopig overzicht over het weer in September: Gemiddeld over de vijf hoofdstations was de ochlendtemperatuur 2.0 gr. Cel sius le laag. In de eerste dekade was de temperatuur 0.1 gr. boven, in de tweede en derde respectievelijk 1 6 en 4 3 graden beneden normaal. Degrooisle afwijkingen kwamen voorop den 27sten en 9den, resp. 4.5 gr. boven en 7 gr. beneden normaal. De gemiddelde maximum temperatuur was 0 ögr.boven het gemiddelde, minimum twee gr. be neden normaal. De neerslag was in het Oosten 70 tot 80 pCt. beneden nor maal, in Utrecht, West Brabant en Zuid-Holland ongeveer 50 pCt., in Zee land en Noord Holland 20 lot 40 pCt. beneden normaal. Te De Bildt was evenals in den afgeloopen zomer ook in September het aanlal uren zonne schijn belangrijk boven normaal, 223 uren tegen 143 normaal. Do Bioscoop-kwestie. Te Sittard had in het Luxor-Theater, een drukbezochte vergadering plaats vanwege den Nederlandschen Bioscoop bond, in verband met de nog steeds voortdurends sluiting van den Luxor- bioscoop. De heer D. Hamburger Jr. uil Utrecht, voorzitter van den Nederl. Bioscoop bond, zeide het standpunt van deSit- tardsche gemeenschappelijke overheid, tan opzichte van den plaatselijken bioscoop, le moeten afkeuren. De verhooging van de gemeentelijke belasting op openbare vermakelijkheden tot 30 pel, alsmede de verordening, die de leeftijdgrens voor bioscoopbezoekers op 18 jaar bepaalf, zijn, volgens Spr, voor den Sittardschen bioscoopexploi tant, bij de uitoefening van zijn bedrijf, een onoverkomelijke hinderpaal. Meerdere malen heeft de Nederland- sche Bioscoopbond den Sittardschen gemeenteraad verzocht de vermakelijk heidsbelasting lot een maximum van 20 pet. terug te brengen en eveneens de leeftijdsgrens van 18 jaar te verlagen Volgens spreker is de houding van den N. B. B. een loyale, en gaat het niet aan, dat men dezen eventueel de schuld zou geven van niet tot een spoedige en goede oplossing te willen komen. Van de gelegenheid tot debatteeren maakten gebruik de heeren J. Mainz en IC. Gulikers, beiden lid van den Sittardschen gemeenteraad. De heer Mainlz wees erop, dat er meerdere plaatsen zijn waar 30 pet. vermakelijkheidsbelasting wordt ge heven. De heer Gulikers betoogde, dat de Sittardsche gemeenteraad niet hoffelijk genoeg door den Nederl. Bioscoopbond was behandeld. Gasverstikking. Maandagmorgen toen de melkboer geen gehoor kreeg bij twee oudjes, J. en G. Oude Damink, wonende Beuk straat in Oldenzaal, logen de buren op onderzoek uit. Toen ook zij geen anl woord kregen op kloppen, waarschuw de zij de autoriteiten, die de deur forceerden. De ontdekking was zser tragisch. De beide vrouwen werden levenloos aangetroffen, de een op een stoel, de ander achterover op dert grond. Gasverstikking was de oorzaak. Bij een val scheen een der zusters degas slang gegrepen te hebben, waardoor het ongeluk veroorzaakt is Zondag avond moet dit reeds geschied zijn De bside vrouwen waren ongehuwd en beiden reeds boven de 80 jaar. Ernstige autobotsing. Zondagmiddag heeft Ie Sittard bij hel kruispunt Rijksweg ter hoogte van hotel »Turlings" een ernstige aulobot sing plaats gehad. De vrachtauto van de Coöperatie »De Toekomst" uit Echt reed van de Peyerstraat in de richting van den rijksweg. In dezen auto waren gezeten de chauffeur J. Smeets en de bediende Linssen, beiden wonende le Echt. Op heizelfde oogenblik kwam een auto, toebehoorende aan den heer Gijssen uit Schinveld uit de richting Roermond, met het gevolg, dat de wagens elkaar in de flank aanreden. De inzittenden van den vrachtauto werden zeer ernstig verwond. Het bleek, dat de chauffeur J. Smeets een ernstige hersenschudding had bekomen, terwijl Linssen een schedelfracluur had opge- loopen. De heer Eyssen, de chauffeur van den luxe-auto, bekwam alleen arm- en handkwetsuren. Aan J Smeets werden door den weleerw. kapelaan Geurts uit Peij de H. H. Sacramenten der stervenden toegediend. Een wanklank. Maar helaas de waarheid Ter gelegenheid van den nationalen landstormdag zijn Donderdag in de nabijheid van Houlrust in den Haag in grooten getale manifesten verspreid, gericht aan »het Nederlandsche volk" en waarin de nooden van de z g. oud- gepensionnedrde militairen worden geschetst. In het manifest wordt betoogd, dat de Nederlandsche staat deze mili tairen wreed en onrechtvaardig heeft behandeld. Zij wachten, zoo wordt er in gezegd, op de Nederlandsche regee ring, het parlement en het Nederland sche volk, opdat aan den bestaanden toestand spoedig een einde worde ge maakt Arbeidsovereenkomst in de sigarenindustrie. Tusschen de werkgevers en werk nemersorganisaties in de Sigarenin dustrie is dezer dagen overeenstemming bereikt over hel afsluiten van een nieuwe arbeidsovereenkomst. Met ingang van de eerste volie werkweek in October a s zal de nieuwe loonregeling van kracht worden, terwijl nog niet geregelde punten zoo spoedig mogelijk door partijen zullen worden opgelost. Ofschoon de industrie een eenigszins beduidende loonsverhoóging niet kon lijden, hebben tenslotte toch partijen zich vereenigd op een regeling, die op de meeste punten eenige loonsverhoo ging voor de werknemers brengt. Bovendien is een gedeeltelijke vergoe ding voor verzuim of feestdagen toegezegd en een vacantielijd van drie aaneengesloten dagen. er VENLO. Op de Coöp. Veilingvereeni- ging van Maandag was de aanvoer 620.000 eieren. Groote eieren van f 8,80 tot f 9 40 Kleine eieren van f 5 60 tot f 8 40 Eendeneieren van f 6.80 tot f 7.20 Kippeneieren per Kg. f 1,44. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 1.900 000 eieren. Groote eieren van f 8 50 lot f 9.30 Kleine eieren van f 6 10 tot f 8.40 Eendeneieren vsn f 6.tot f 7.90 beveelt zich aan voor het maken van schoenen en alle voorkomend reparatiewerk NETJES en BILLIJK Belastingzaken, Kadastrale Zaken, Koop- en Huur contracten, enz. Schoolstraat 14. Hoe Gi Carb I Alles 1 Fe Ca, Bij meer Al hoog f AMSTERD Levensei Ongeval Stormsct Brandvt Hagelve Maasheesch t zor sc Reken Belast z Geeft Verzijs Aan- en ehe< mi t C en en so e vre oo E

Peel en Maas | 1928 | | pagina 6