Rij wiel la J. POELS-JAIII J. Kessels Adverteer ad gemaakt Schoenwerk K Wasde! Gemengde Berichten. Mark, werkschoenen f6.50 Gebr. L un GROOTE K voor 't gebruik van deze dieren beslemd, mogen ook niet tot andere doeleinden gebezigd worden en moet men steeds zindelijk en schoon houden. Onzuiver water moet door filtreeren over zand kwalijk riekende watera ook over houtskool voor 't gebruik gezuiverd worden. Overgestaan water, waaruit het koolzuur is vervlogen, geeft den dieren geen lafeniste koud water verkoelt inwendig en werkt vooral dan schadelijk, als de dieren verhit zijn en bij een leege maag gulzig drinken. De gevolgen er van zijn huiveringen opstaan der haren bij sterke inwendige verkoeling koliek, doorloop, verwerpen en vermindering der melkcpbrengst. Opzettelijk genomen proeven Rebben aangetoond, dat men van het toedienen van warm water, vooral 'swinters, bij melkkoeien meer melk verkrijgteven zeer als de dieren, wanneer zij er lust in hebben, drinken kunnen. Om die reden heeft men dan ook met zeer goeden uitslag zelfwerkende drinkbak ken vervaardigd. Men geve aan die dieren eerst voeder, dat vochtig gemaakt kan worden, en daarna laat men ze drinken. '8 Winters geve men hel drinkwater op een temperatuur van circa 16 gr. Celsius, 's zomers op 13 gr. G. Is het water te koud, dan voege men er wat warm water bij. Geheel verkeerd is het, wanneer men het te koude water 's nachts in den stal laat overstaan, want het water neemt in dien tijd een macht van stoffen op, die de stallucht verontreinigen, waardoor het onbruik baar wordt. Water, dat te hard is, wordt door kleine hoeveelheden soda of potasch verbeterd. De hoeveelheid water, welke door de dieren verbruikt wordt verschilt bij de onderscheiden diersoorten. Het meest hebben de melkkoeien noodig bij droog voer 4060 Liter bij paarden rekent men 20—30 L bij schapen li/s 3 Ldikwijls nog minder. Aan paarden geve men dagelijks 3 malen water (als ze opblazend voeder krijgen, niet na, maar voor het voede ren) aan ossen, als trekdieren gebezigd, eveneens; aan het melkvee 2 maien per dag, eveneens aan schapen op stal op de weide geeft men maar een paar malen per week varkens krijgen in hun voeder voldoend water, terwijl voor honden, vooral 's zomers, het veel vuldig gebruik van versch water be hoefte is. Bijenteelt, land-, tuin- en ooftbouw. »De bijen zijn de kaboutertjes van land- en tuinbouw" zeggen de Duit- schers, en zij hebben gelijk, evenals de groote Fransche schrijver Chateau briand, die opmerkte»De bij is de voorbode van den landbouw". Wij willen het met enkele voorbeelden illustreeren. In het noorden van ons land vindt men verbazend lange, smalle akkers Een zoodanigen akker had een boer bezaaid met witte klaver. Aanheteene eind er van werden bijenkorven ge plaatst voor honiggewin. Maar de bijen konden niet overal komen zij verwij deren zich in den regel niet verder dan een half uur van hun woningen. Dit was in den oogst ook duidelijk waar neembaar deze gelukte slechts voor zoover het gewas door de bijen was bevlogen. Een landbouwer in Brabant had op zijn drie bunder groote akkers jaar op jaar een uitstekend koolzaad verbouwd. Geen wondereen bijenhouder van elders plaatste daar telken jure zijn volken, doch de boer wilde niet erken nen, dat hij zijn goede oogsten daaraan had te danken. Hij stierf, de bouwplaats ging in andere handen over, en de imker, aan den nieuwen eigenaar of bewoner vreemd, bleef uit. Doch met hem en zijn bijtjes bleven in 't vervolg ook de koolzaadoogslen uit de ver bouw was nog niet één vijfde deel van vroeger. Duitsche kolonisten in Australië wil den zich in hun nieuw vaderland ook op ooftcultuur toeleggen, De geplante boomen groeiden flink, bloeiden rijk, maar gaven geen vrucht. Er werd een onderzoek ingesteld naar de mogelijke oorzaken daarvan. De een gaf de schuld aan het klimaat, de ander aan de ar moede van den bodem. Men kwam niet verder, en sommigen hieuwen de boomen om Eéa der kolo nisten, vroeger bijenhouder, wilde ook op het eiland gaan imkeren hij liet een 6 tal korven komen, waarvan er 4 verongelukten. Met de overige 2 volken ging het goed, doch nog mooier dan dit resultaat was: dat de vruchtboomen van dien imker en van zijn buren wel dra met vruchten waren beladen. Elke kolonist werd nu imker, en oogstte met zijn honig een overvloed van fruit. Hat is bekend, dat sinds de uitbreiding der bijenteelt Australië voor de Europeesche fruitmarkt een groote concurrent is ge worden. De bijen zijn dus voorde bevruchting van bijzonder belang. Maar ook de zuiverheid der vruchten wordt door het bezoek der bijen aan de bloesems be vorderd. De appelbloesemkever, waar van de larve vele knoppen onzer appel en pereboomen doet opdrogen en te ïoor gaan, neemt ijlings de vlucht als een bij in de bloemkelk komt; eerst houdt hij zich dood, maar wordt hij door de tong der bij aangeraakt, dan trekt hij de pootjes aan het lijf en laat zich uit het bloempje op den grond vallen. Ook de frambozenkever, die de oor zaak is der svuile frambozen" met het bekende »wormpje" in 't midden der vrucht en de koolzaaukever, die onze koolzaadvelden teistert en waartegen verschillende middelen hebben gefaald, nemen bij de komst der bij de wijk. Wenken en mededeelingen. Mocht gij er over denken te emi- greeren naar Frankrijk, wend u dan om voorlichting tot onzen Rijksland bouwconsulent te Parijs (Rue de Gre nelle 85), den heer Ir. A Sevenster, die grondig studie heeft gemaakt van de verschillende gebieden, en geheel be langeloos zijn steun en medewerking verleent. Een verkeerde, onverstandige behan deling kan een paard, vooral als dit van nature een lastig humeur heeft, steegsch maken.'t Ontbreekt velen aan de noodige paardenkennis om het dier behoorlijk op te voeden. 't Is niet altoos onwil, als het paard weigert; soms kan het niet, wat men eischt, en ook begrijpt het niet altoos, wat men wil. Steegsche paarden zullen bij verschillende personen zich dikwijls zeer verschillend gedragen. Als boomen van uw buurman wortels schieten in uw grond, moogt gij die wortels afsteken. Maar ge moogt de boomen niet vergiftigen,door b.v. koper vitriool of andere bijtende stof bij de wortels te leggen of te gietengingen de boomen dood, dan zou uw buurman schadevergoeding kunnen eischen. Is u dit bekend In Zweden worden reeds 70 pCt. van de koeien electrisch gemolken. Ook in Duitschland begint het te komen: in '24 waren er nog slechts 50 melk machines, in '25: 150 en nu al 670 Dö koe heeft vrede met de machine, en dat zegt al veel. De afzet van oude kippen en jonge hanen geschiedt in ons land op ver schillende wijzen, veelal niet op de voordeeligste manier voor den kippen houder. Althans niet, wanneer zij ver kocht worden aan opkoopers. Men heeft bekende marktente Utrecht, Amersfoort, Barneveld, waar betere prijzen worden gemaakt. In Zeeland geschiedt de afzet door middel van de Zeeuwsche Landb. Mij., de dieren worden daar per Kilo betaald. Ook op da Zuid-Ho!land8che eilanden bestaa* een organisatie. Deze moet overal komen. Da heer Burgers uit Oosterbeek wil de hoenders in ons land zien te houden, er propaganda voor maken. Hij wil, als in Parijs, onze steden, in aparte winkels, geslacht pluimvee aanbieden, en meent, dat hiermee mooie voordeelen, d.w.z. hoogere prijzen, zijn te maken. B-r Oud-professor P. J. H. Geurts In den ouderdom van 59 jaren is te Boekei op Huize Padua overleden ds hoogeerw. hooggel. heer P.J.H. Geurts oud hoofdredacteur van het dagblad »De Tijd" en oud hoogleeraar aan het Groot Seminarie te Roermond. De thans ontslapene werd 8 Aug, 1869 te SwolgenMeerlo geboren. Jonge Boerendag te Horst. In den kring Horst van den L.LT.B zal op Zondag 30 September de tweede Jonge Boerendag gehouden worden. Om half drie zal deze Boerendag geopend worden met een plechtig Lof, waaronder de kringadviseur, de Z Ew. Heer K. Notermans een toespraak zal houden. Daarna wordt een optocht gehouden door de deelnemers aan dezen Jonge Boerendag, welke door de Kon. Har monie van Horst wordt opgeluisterd. Om vier uur wordt in het Patronaat de groote vergadering gehouden. Voorzitter is de heer H. Soberjé Door prof. ir. G Bockema te Wagenin- gen zal een voordracht gegeven worden over «De zorg voor ons grasland" terwijl de Zeereerw. pater J Colseri uit Nuth spreken zal over: »YVij zijn Katholieke Jonge Boeren". Dubbele belasting voor grensbewoners. De »Volkskr." van Maandag meldt: Eenigen lijd geleden hebben wij meegedeeld, dat binnenkort eene over eenkomst kan tot stand komen tusschen de regeeringen van Nederland en Duitschland met betrekking tot het voorkomen van dubbele belasting van Nederlanders, vooral arbeiders, die in het grensgebied wonen en in Duitsch land werken. Allerlei omstandigheden hebben deze overeenkomst vertraagd Thans kunnen wij meedeelen, dat zij heden (Maandag) zal worden geteekend. Ongetwijfeld zullen de arbeiders in de grensstreken dit met vreugde vernemen. De betaalde dubbele belasting zal, indien onze inlichtingen juist zijn, over 1927 en 1928 nog ten deele worden terugbetaald. Nederland biedt geen rechtszekerheid aan zyn burgers! »Tien jaren geleden voer een schrik door ons land, toen bij Weesp een trein verongelukte en in de veertig dooden vielen, aldus de Maasbode. Thans wordt in een der bladen aan deze ramp herinnerd. En er wordt, zij het terloops, vermeld, dat er nu nog processen loopende zijn ingevolge de ramp. Wij willen aannemen, datditbericht juist is. Doch dan zijn wij zoo vrij er de conclusie uit te trekken, dat Nederland geen rechtszekerheid biedt aan zijn burgers. Zulk traineeren van processen, tot de rechthebbenden overleden zijn, of tien jaar in bekrompen omstandig heden hebben moeten leven, is een smaad en een schade. Rechtbanken, die dat slepen van rechtsgedingen in de hand werken door maar eindeloos de gevraagde termijnen toe te staan en meer nog de advocaten, die er actief debet aan zijn, zijn gespeend van rechtsgevoel. Reeds dikwijls is er hevig geklaagd. Maar deze gevallen, die wij op gezag van een onzer bladen aannemen, stellen de rechteloosheid in schril licht. De 70ste verjaardag van den gewezen keizer. De ex-keizer van Duitschland die in het jaar 1859 geboren is, zal op 27 Januari van het volgend jaar zijn 70aten verjaardag vieren. In verband hiermede zullen op Huize Doorn feestelijkheden worden gegeven, waaraan door een zeer groot aantal Duitschers zal worden deelgenomen. Zijn wij wel ingelicht, dan is reeds thans het grootste deel der Doornsche hotelruimte besproken door buitenlandsche bezoekers. Tragisch. Te Echt is Zateravond de schuur van den landbouwers Reulen afgebrand Het vierjarig zoontje van R. werd vermist en na lang zoeken werd het verkoolde lijkje in de afgebrande schuur gevon den. 59 62 66 58 180 202 193 227 107 112 115 120 104 105 107 105 102 101 98 110 92 82 86 72 350 497 555 573 104 110 114 114 Cjjfers Hel Centraal Bureau voor de Statistiek publiceert wederom de indexcijfers betreffende de bij rechterlijk gewijsde geconstateerde criminaliteit, thans over het 2e kwartaal 1928 Grondslag der cijfers is het gemid delde cijfer van de jaren 19111913 dat op 100 is gesteld. Gemidd. 1911/13 100. 1926 1927 1928 1928 le 2e kw. kw. 1. Misdrijven tegen de openbare orde en het openbaar gezag 2. Misdrijven tegen de zeden 3 Misdrijven tegen leven en persoon 4. Econ. misdrijven 5. Ruwheidsmisdr. (tegen dieren en goederen) 6. Overtredingen in zake bedelarij, landlooperij en souteneursverbod 7. Overtredingen in zake Rijksbelas tingen Totaal met de belas- lingovertredingen Totaal zonder de belaslingovertre- dingen 98 100 101 102 Deze cijfers zijn in menig opzicht leerzaam. Vooral de getallen onder no 2 geven aanleiding lot groote bezorgd heid. Zij vormen het bewijs, dat onze geestelijke overheid niet ten onrechte haar waarschuwende en smeekende stem laat hooren. Er is een sprongs wijze toename der zedendelicten. In 15 jaar tijds een toeneming van ruim honderd procent Gevolgen mede van den vrijeren om gang, de breedere denkbeelden, de achtelooze kleeding. De statistiek is bijzonder aanbevolen aan onze vrouwen 6n meisjes Van hoevelen hebben diegenen onder hear, die het zoo nauw niet nemen, de ver beelding geprikkeld van de mannen, die stap voor stap, links en rechts, voor en achter zien moeten Hoevelen zijn daardoor overprikkeld en tol schunnige misdaden gekomen Meen niet, dat de groote steden alleen aan de schrikbarende cijfers debet zijn. Ook de Rechtbanken te Maastricht en Roermond hebben haar zittingen met gesloten deuren. Het kwaad vreet in. De misdrijven tegen leven en per soon zijn toegenomen. Hoevelen daar van zijn bedreven uitsexueele oogmer ken, om gevolgen ie verbergen, uit perversiteit We moeten waarlijk opschrikken. Plaatsjes-Album „Japan en China". Van de bekende Tabaksfabriek Theo- dorus Niemeijer ontvingen wij een exemplaar van het pas uitgekomen plaatjesalbum, getiteld »Japan en China". Dit album, dal, zooals algemeen be kend, verstrekt wordt op bonnen van Niemeijer's Ster-Tabak, Friasche Heeren baai, enz, is evenals de vorige uitgaven versierd met 100 gekleurde plaatjes, terwijl de tekst eene zeer interessante leerrijke beschrijving bevat der twee groote rijken in het verre Oosten. Wij wenschen de Fa. Niemeijer geluk met deze goed geslaagde uitgave, welke een aantrekkelijk bezit zal zijn voor degenen, die hunne kennis van Japan en China willen verrijken. Een paard op hol geslagen. De Toerman gedood. De auto reed door.... Maandagmorgen is in de Pulsche laan te Rotterdam een zeer ernstig ongeluk gebeurd met doodelijken afloop. De 59 jarige Pieter de Moor reed daar met een bespannen wagen voor hem uit reed met een dergelijken wagen, zijn 21 jarige J. J. de Moor. Plotseling naderde van de achterzijde een groote auto en reed met kracht tegen den wagen van den ouden Moor op. Het gevolg was, dat het paard op hol sloeg. Dit gebeurde ter hoogte van den Dordtschen Straatweg. Het hollende paard passeerde den wagen van den jongen de Moor, de zoon zag dat de vader vruchteloos trachtte het paard weer in zijn macht te krijgen en hem, ongeveer 100 meter verder van den bok vallen. Intusschen was de auto hard doorgereden De jonge de Moor, die al zijn aandacht gevestigd hield op zijn vader, had alleen kunnen zien, dat deze auto zeer hard reed, hij weet niet of het een vrachtauto, dan wel een werklieder.auiobus was. Toen de vader van den bok gevallen was rende het paard door, liep bij de Dordlsche laan met den wsgen tegen een lantaarnpaal aan, zoodat deze af knapte en werd eindelijk bij de Hille- vliet gegrepen door den 18 jarige F. v d. Waals die het dier tot staan wist le brengen. De oude de Moor scheen er inmid dels r.iet bijzonder ernstig aan toe Hij werd door zijn zoon overeind geholpen, had een wond boven het rechter oog, schaafwonden aan beide handen en wilde, hoewel hij klaagde over pijn in de lenden, te voet naar huis gaan De Geneeskundige Dienst was echter ge waarschuwd, kwam met een auto ter plaats en achtte het noodzakelijk, den patiënt onmiddellijk naar het ziekenhuis te vervoeren. Toen de auto daar aan kwam was de Moor reeds overleden. Hel bleek dat hij een wervelfractuur had gekregen. De politie zoekt thans geluigen, die den auto, waardoor dit tragisch ongeval geschiedde, hebben gezien. Dat de chauf feur is doorgereden pleit niet voor hem De papieren rijksdaalders worden allemaal weer klinkende munt. Bij de Tweede Kamer is ingediend de begrooting van het Staalsmuntbedrijf voor 1929. Blijkens de memorie van toelichting luidt het munlprogram voor 1929 als volgt Het ligt in het voornemen voor Nederland Le doen aanmaken f 20 mil- lioen aan rijksdaalders, f 400 000 aan stuivers en f 100 000 aan centen. Daar de vraag, tot welken omvang de circulatie der zilveren rijksdaalders moet worden uitgebreid de vraag overtrof den laatsten tijd de beschik baren voorraad nauw samenhangt met de vraag of aan den zilverbon van f 2 50 in eenigerlei vorm een blijvende plaats in het betalingsverkeer moet worden verleend, heeft de minister aan de Directie der Nederlandsche Bank verzocht, zich over deze aangelegenheid uit te spreken. Uit het antwoord der Directie bleek, dat zij het om tal van redenen zeer gewenscht achtte, dat de zilverbons spoedig definitief zouden verdwijnen ook was zij van meening, dat het geld verkeer over voldoende betalingsmidde len beneden de waarde van f 10 zou beschikken om geen bezwaren van algemeenen aard behoeven te duchten, indien gevolg wordt gegeven aan de met de uitvoering van de wet van 27 Nov 1919 verband houdende plannen van om- en aanmunting. Een handige dame. Te Rotterdam is een dame opgesloten, die er een wonderlijke manier om aan geld te komen op na hield. Zij liet eenige gouden sieraden op zicht komen, beleende deze en ging voor het geld uit. Toen de juwelier begon te manen en aangifte van verduistering deed.be Loofde zij dsn rechter commissaris te betalen. Deze liet haar toen vrij. De dame liet toen van 'n anderen juwelier wat gouden horloges op zicht komen, beleende deze en betaalde met het geld den eersten juwelier. Toen nummer twee wat lang op antwoord moest wachten, waarschuwde hij de politie, waarop de dame reageerde door een tweetal fietsen op zich te laten komen, deze le beleenen en den juwelier zijn weder ingelost goed terug te geven Da rijwielhandelaar moest wat lang op zijn geld wachten en mengde ook de politie in de zaak, die de dame arres teerden en opsloot. Mevrouw is er, dank zij hei spoedig optreden der juwe liers en van den rijwielhandelaar, nu ingevlogen. Zij wist het vroeger altijd zoo te maken, dat zij met de winkeliers na herhaald manen een overeenkomst van afbetaling sloot. Zij betaalde dan den eersten termijn, kreeg een quilantie en kon dan niet meer van verduistering worden beschuldigd. Valsche aangifte. Bij de politie le Heerlen vervoegde zich de 18 jarige v R Hij deelde mede, dal hij in de Oliemolenstraat was aan gevallen door Duitschers, die hem mishandelden en beroofden. Zij zouden hem van zijn fiets hebben geslagen en met een bedrag van f 50 van door zijn gegaan. Bij nader onderzoek bleek, dat "an een berooving geen sprake was, maar dat de jongeman een verhaal gefingeerd had, om zich het geld van zijn patroon toe le eigenen. Doodgewoon en doodarm! 'I Was 'n doodgewoon en doodarm arbeiderskind. Ze heette Margaretha Sinclair. Ze ging dag in dag uit naar de fabriek ...net als duizenden andere meisjes. En net als voor andere... zijn ook de dancings..lokkend, en de bioscopen... 'n betooverende uitnoodiging, en de heeie omgevingvol verleiding en gevaren. Maar.... Greta bleef.... ondanks dat alles.... zóó rein van geweten, dat haar biechtvader kort voor haar dood moest ervaren, dat haar leven was voorbij gegaan.... zonder één enkele.... dagelijk- sche..zonde! En ze was zoo dood gewoon 1 Want ze deed aan sport.... gelijk in Engeland gebruikelijk is. Ze hield van zwemmen en andere sport, en ai bezocht ze de dsncings nietze mocht toch wel graag dansen Goed gehumeurd was ze, lachte veel... al was er vaak zorg genoeg. En 't geheim van dat leven? Wel. ze was 'n echte bidziel..en ze hield van versterving, van zelfver loochening Ze had zich,... schrik niet....'n kruisje gemaakt met acht scherpe spijkers, 't Was keurig afgewerkt en netjes gepo lijst. Want.... ze was politoerster op 'n meubelfabriek. En dat kruisje droeg ze op haar blooten rug.... uit boete voor wat ande ren in zinnenlust misdeden. Ook., om zelf ongedeerd te blijven in die zondige omgeving. Ziedaar hoe. ..'n doodgewoon en dood arm kind ...ongewoon verstorven en heilig leven kan. Ongevallen en Land- en Tuinbouw- ongevallenwet. Aanspraak op schadeloosstelling krachtens de Ongevallenwet 1921 en de Land- en Tuinbouwongevallenwet 1922 kon tot 1 September 1928 door een verzekerde alleen worden gemaakt, dien hem in verband met zijne dienst betrekking een ongeval was overkomen, hetgeen werd aangenomen als het be komen letsel door een plotselinge ge beurtenis was veroorzaakt. Sedert 1 September j I. is hierin ver andering gekomen en wordt metlicha melijk letsel, gevolg van een ongeval, gelijkgesteld lichamelijk letsel, in een betrekkelijk korten lijd ontstaan, zooals peesscheede-ontsteking, bevriezing, hitte beroerte, warmtebevanging, zonnesteek, blaar en dergelijke. Met ingang van 1 October a s zullen ook sommige beroepsziekten, namelijk loodvergifiiging, kwikvergifiiging, milt vuur en mijnwoimziekte, indien deze het gevolg zijn van bepaalde in de wet genoemde werkzaamheden, met onge vallen, overkomen in verband met de dienstbetrekking, worden gelijkgesteld en dus aanspraak op schadeloosstelling kunnen geven, indien zij zich binnen 12 maanden na het verrichten dier werkzaamheden openbaren. Haar zoon doodgeschoten. In den nacht op Maandag heeft een 48-jarige vrouw te Karlhorst haar 25 jarigen zoon, die bij haar in de kamer sliep, doodgeschoten De jongeman zou in een krankzinnigengesticht onderga bracht worden, doch de moeder heeft dit blijkbaar willen voorkomen. Onmiddellijk na het volvoeren van haar daad heeft zij zich bij de politie aangemeld. Tegen het smokkelen. Daar de smokkelhandel tusschen Nederland en Duitschland den laatsten tijd zeer in omvang was toegenomen, heeft de Duitsche douane de grens bewaking aanmerkelijk verscherpt en bovendien een controlesysteem inge voerd, dat, naar uit Kleef wordt gemeld, de laatste dagen zeer gunstige resul talen heeft opgeleverd. Te Kleef en Donsbrüggen hebben de beambten op groote schaal huiszoekingen gehouden bij tal van personen die van smokke larij verdacht werden. Groote hoeveel heden koffie, cacao en tabak werden daarbij in beslag genomen. De verscherpte grensbewaking heeft geleid tot de arrestatie van een beruch- ten smokkelaar, Van Vuurden genaamd, die nog zes maanden gevangenisstraf te goed had, maar zich hieraan had weten te onttrekken door naar Nederland uit te wijken. Reeds sedert geruimen tijd was de aandacht van de douane ambtenaren in het district Goch geval len op een auto, die dag in dag uit in de richting van de greDs verdween. Dezer dagen hielden ze de auto aan en arresteerden den bestuurder, die Van Vuurden bleek le zijn. Eenige maanden geleden heeft deze smokkelaar een groote rol gespeeld in «en smokkelaffaire in de buurt van Kevelaer, die destijds veel opzien heeft gewekt. Hij probeerde namelijk met een vrachtauto, waarop hij ruim vier ton smokkelwaar had geladen, over de grens te komen. De ambtenaren openden een geweer vuur op hem, maar Van Vuurden reed door, tot zijn geheel met kogels door zeefde motor het opgaf. Van Vuurden zelf slaagde er toen nog in te ontsnappen Ditmaal wsrd 250 K.G. smokkelwaar, koffie en tabak, in zijn auto gevonden. Geweldig rjd. Zondaga dades" te In een i revue tradjie een donke trisch verl de construe ting niet g sluiting, w heeft. Plotseling gloeilampen gingen uit, in duister g Op dit m j: uit de kl In een mii>n de Novo- •oken. erde op elec- was jrich- kort de chten omen men i8sen. coulissen drong van vreeselijke circa 3000 gen voor de In het pat©' den, doch i zij n de berekent, zijn geweest dood vond toegangen a slecht van Het totaal men even gewonden, Den geheejeh it de omgeving king. Een toen hij vijf kindere verjaardag had gevierd opgenomen vergeefs de van ouders kinderen De beneder rook Een er de dron- rijer Men d^rezig den te d( f sche tqeater ach •nstif ;hrik nnig w ei ziji i ivom ziji iichtei en la hui diret zie ;aler: on To iwon t pa: "v eerg< prot w offei opengeworpei in de faute bevonden, snappen, door de pan terre een traplen liggei der vlammen De ontstel no Er is geen en de meesjmele spelen zich Auto do Oft. Maandagsv< nael werd op dierwe tusschen Sprite c auto van den Offe bacht door ee repe en zoo goed Va de vier inzitten sone op slag gedoo wei ernstig gewoiinhu overgebracht, j Sneeuw injte. De ZalerdagUwv heeft met Mi t Maandag voo i van het Reut i sneeuw van rgre reikt tot 120Ö draagt 3 grade ur 0( (ree Mi nv VENLO. ging van 750000 eieren. Groote eierei Kleine eierei Eendeneierei Kippeneieret ROERMOND rir van Maandag v\00 0 eieren. Groote eieren Kleine eieren Eendeneieren Schoenmakerij OOSTRUM Steeds voorradig eigengemaakte waterdichte per paar. Verder alle andere soorten aan concurreerende prijzen. mooie sorli len aan Is Alle electrisch met en rs. ElectrischeCarbid en 1 ie* Zakhulzen en Rijwi CarbidKaarsen en 1 OlieVaseline en Ri\ BANDEN in alle mate lei

Peel en Maas | 1928 | | pagina 6