s „UNIGRO" Examen Rekeningcourant-Boekhouder April '29 Tuipg Algeifing g Lo n ■5 S J Hifth 3k Adverteert in dit blad mm* is |N.V. Vulkaan,Venrayl Qemengde Berichten. Distrurs Zont. Het heei W< ter. Vei EEN RADIO-TOESTEL „een blijvende bron| van vreugde!" Wij wenschen den Jubilarissen nog vele jaren van vruchlbaar werken in Venray. In 't Paterakloo8ter alhier zijn de cursussen van wijsbegeerte en kerke lijke geschiedenis begonnen voor de beide klassen Fraters, samen bestaande uit 65 man. Professoren zijn P. dr. Silvester Coenen, P. mr. Didymus Beaufort, algem. secretaris van de R K. Vredesbond en als zoodanig lid van de R K. Partijraad, P. Landoaldus Valkx, P. dr. Isaias Onings, P. dr. Crispinus Smits en P. dr. Hippolytus Gsrz. Les in liturgie en kerkelijke zang wordt gegeven door P. dr. Eliseus Bruning. Naar wij met genoegen vernemen is onze dorpsgenoot de Heer H. Slits Jr. candidaat Tuinbouw ingenieur met in gang van 1 October benoemd tot leeraar aan de Land- en Tuinbouwschool te Didam GEVONDEN Een vulpenhouder. In lichtingen Marechausséekazerne. Naar Den Haag. Donderdagmorgen vertrokken aan het station alhier 139 personen om deel te nemen aan den Landstormdag in Den Hasg. Vrijdagnacht om half twee keerden zij wederom terilg, wel vermoeid, maar toch opgewekt en opgetogen over het gepresteerde. Naar wij vernemen zullen alle deel nemers zich a s Maandag om 6 uur op de Groote Markt alhier vereenigen. Na een optocht door het dorp, zal inde Wilhelminazaal een gezellige avond worden doorgebracht, welwillend aan geboden door de Heeren O. van de Loo en J. Poels, die ook aan den Land stormdag deelnamen. Naar wij vernemen is de Heer L. Sala, dierenarts, benoèmd tot plaats vervangend Hoofd van den Keurings- dienst in deze gemeente. Woensdag en Donderdag gaf de Tooneelvereeniging s>St. Servaas" in het St. Servatiusgesticht alhier een uitvoering, afgewisseld door de muziek van de gestichtsfanfare. Beide avonden was de ruime zaal geheel bezet. Het spel was onberispelijk, het decor en costumeering schitterend. De bezoekers hebben dan ook weer ten volle genoten. Woensdagmorgen ontstond aan de Stoomzuivelfabriek alhier verschil van meening tusschen een tweetal melkrijders uit Overloon. 't Kwam zelfs zoo ver, dat het mes werd getrokken en een der twee mannen een steek bekwam in de linkerzijde. Geneeskun dige hulp werd door Dr. Vercauteren verleend. De marechaussees hebben deze zaak in onderzoek. Gelukkig zal de toegebrachte wonde geen ernstige gevolgen hebben. Op de Maandag alhier gehouden paardenmarkt stonden ongeveer 150 stuks paarden, veulens en hitten aan de lijn. Hoewel er publiek genoeg aanwezig was, bleken er weinig koop lustigen te zijn. De handel was dan ook slap Een 10 tal paarden werden slechts verkocht. De Woensdag gehouden jaar markt werd druk bezocht. In rundvee werd veel omgezet aan goede prijzen. De biggen waren buitengewoon duur. Men betaalde tot f 16 per stuk In kramerijen was de gewone aanvoer. Zondag eindigde de schietwed strijden bij de Schutterij »St. Anna". De uitslagen zijn: Personeels prijzen le Martens, Hollhees, 2e Mulder, Ho!thee8, Be Van Boven. Venray, 4e Millen, Venray, 5e J. Arts, Venray, 6e Linssen, Venray. Kampioensprijzen le Mulder, Holthees, 2e Gerrets, Overloon, 3e Martens, Holthees. Uitslag der Zondag gehouden wedvlucht van de Postduivenvereeniging »de Zwaluw" vanaf Namèche, (België) afstand 137 K M. De prijzen werden behaald als volgt; Jonge duiven le J. Boom 2e G Verstraalen, 3e J Goemans, 4e, 5e en 6e St. Servaas. Overduif St. Servaas. Duiven los 10 uur. Aankomst eerste duif 12 uur 31 min. 33 sec. Laatste duif 12 uur 53 min. 10 sec. Uitslag wedvlucht vanaf Namèche. Onbevlogen oude duiven le J. Janssen, 2e G Verstraalen, 3e J. Goemans. Overduif J. Boom. Aankomst eerste duif 12 uur 52 min. 19 sec. Laatste duif 12 uur 53 min. 46 D.S.O. I - Veteranen 11—2. Eene combinatie van le en 3e elftal Iers speelde Zondsg een gemoedelijk partijtje voetbal tegen een elf lal be staande uit deels oud leden van D.S.O. deels andere ex voetballers. Onder de veteranen" zagen we er met reeds geheel of gedeeltelijk »opge ruimde" hoofden. Toch werden soms mooie staaltjes voetbal ten beste ge geven en toonden sommigen van de ouderen nog over goede voetbalcapaci teilen te beschikken. D S.O. was gedurende den geheelen wedstrijd in de meerderheid en toonde dit door den overigens niet zeer be trouwbaren veteranen keeper 11 iraal le verschalken. Dat ook de veteranen nog niet al hun kruit verschoten hadden bleek hieruit, dat zij twee maal het doel der tegenpartij konden doorboren. o D.S O. II en III zetten de competitie niet ai te best in. Het 2e elftal verloor te America tegen de club van dien naam met 4—1 D S O. III werd te Öirlo door DIS met 3—0 geklopt OOSTRUM. Verleden Zondag werd alhier het feest der H. Kindsheid plechtig gevierd. De kinderen, welke aan de school tot een stoet waren opgesteld, werden door onze Harmonie afgehaald. Door gedienstige handen en met medewerking der ouders, was er weer een mooien optocht gevormd, die doet denken aan het missieleven. De dames M. Houba en D. Loonen en allen die aan de samenstelling daarvan hebben geholpen, hebben eer van hun werk. De collecte bracht op f 125. Begrafenis van prof. P. J. H. Geurts. Te Swolgen, de plaats zijner geboorte, had Woensdagvoormiddag de plechtige begrafenis plaats van den zeereerw. hooggel. heer P. J. H. Geurts, benoemd kanunnik van het Kathedrale Kapittel te Roermond en oud-professor van het Groot Seminarie, aldaar. De plechtige lijkdienst werd opge dragen door den HoogEerw. heer Dr. G. Bauduin, vicaris-generaal van het Bisdom en President van het Groot Seminarie, die geassisteerd werd door de beide klasgenooten vanden overledene Pastoor Thielen van Venray en pastoor Bosch van Mesch. OVERLOON. Toen Zaterdagmorgen de landbouwer Th. v. W. alhier naar het klaverJand ging om zijn koeien te bezichtigen, vond hij tot zijn groote teleurstelling een koe dood liggen. Het vleesch werd voor 't gebruik afgekeurd, de verzekering dekt grootendeels de schade. Terwijl eer. groepje schoolgaande kinderen hu.swaarts keerde en op een boerenkar mochten meerijden, werd het paard voor een voorbijkomende auto bang. Door den schok bij het achteruit zetten vielen verschillende kinderen van de kar, waarbij het dochtertje van v. d. W. het ongeluk had den arm te breken en verschillen de kneuzingen aan gezicht, handen en beenen opliep. Spoedig werd genees kundige hulp ingeroepen. Het ware te wenschen dat voerlui nooit kinderen op hun wagens lieten mederijden, want meermalen gebeuren er zoodoende ongelukken. HORST. De kermis is weer voorbij en kalm zonder de minste wanklank verloopen. Behalve in de drie dans zalen, was de drukte niet groot. Donderdag 4 Oct. a s. zal hier de jaarlijksche veulenmonstering plaats hebben van ue Hengstenhouderij «Vooruitgang". Een 120-tal veulens zullen worden aangevoèrd. Veeinvoer in Limburg. Vanwege het centraal bestuur van den Ned. Bond van Veehandelaren is het navolgende telegram aan den minister van landbouw, handel en nijverheid gezonden. Het centraal bestuur van den Bond van Veehandelaren, in vergadering bijeen, vraagt beleefd, zoo spoedig mogelijk Limburg open te stellen voor invoer van binnenlandsch vee, vooral met hel oog op de groote belemmering voor veehouders en handelaars in ver band met de veemarkt te Deventer in ue tweede helft van October as, waar door Limburgers nog steeds veel vee wordt aangekocht. HELDEN—BERINGEN De plech tige inzegening der nieuwe R. K. Kerk alhier, zal plaats hebben op Zondag 7 Oct. De plechtige Hoogmis zal worden opgedragen door den Eerw. Heer Kapelaan Peeters te Blerick, geboortig van hier. Des namiddags heeft dan de installatie plaats van jden nieuwbe noemden pastoor, de Weleerw. heer J. Esser, thans kapelaan te Panningen. Brandstichting. De rechtbank te Roermond veroordeel de den gedetineerden arbeider J M., uit Venio, wegens de te Blerick in de schuur van W. Berden gepleegde brandstichting, tot twee jaar gevange nisstraf De eisch was drie jaar. ROERMOND De Zuid Nederl. Zui velbond vierde Woensdag te Roermond zijn zevende lustrum. Z. D. H. Mgr. L. Schrijnen, bisschop van Roermond, heeft benoemd tot kanunnik van het Kathedraal Kapittel den Hoogeerw. Hoogel Heer W. Cloots, Professor van het Groot Seminarie. Ernstig Mijnongeluk. Woensdagnacht zijn twee mijnwer kers Kramer uit Lutterade (gehuwd) en Luzar (Yoego Slaviër) door afvallend gesteente ingesloten. Men koestert weinig hoop hen nog levend uit te graven. Het reddingswerk is in vollen gang. Donderdagmiddag om 12 uur is het lijk van den mijnwerker Luzar gevon den. Hij was gehuwd en laat een vrouw en twe6 kinderen achter. De opleiding voor dit examen begint op 12 OCTOBER in het PATRONAAT te VENRAY. Uitsluitend toegankelijk voor bezitters diplo ma Handelscursus. SPOEDIGE aanmelding gewenscht. H. OKHUYSENVakleeraar-Loekhouden. Deze kennisgeving wordt slechts éénmaal geplaatst. Mynongeluk met dooilelyk gevolg. In de mijn «Willem Sophia" te Kerk rade is Woensdag de 29 jarige onge huwde mijnwerker Mager, uit Gulpen, van een hoogte van ongeveer 10 Meter gevallen. In het ziekenhuis, waarheen hij ver voerd werd, is hij des avonds nog aan de bekomen verwondingen overleden Landstormdag te 's Gravenhage. Duizenden deelnemers. Op enkele weken na beslaat het instituut van den Buitengewonen Vrij willigen Landstorm tien jaren. Door de samenkomst in de residentie, besloten met een défilé voor de Koninklijko Familie is dat feit herdacht op waardige en grootsche wijze. Wie Donderdag die ruim 20 000 mannen uit alle oorden van ons land zoowel uit Zeeuwsch-Vlaanderen als Texel, uil Friesland en Limburg heeft zien optrekken, zal moeten erkennen, dat het dezen mannen ernst is en dat zij voor orde en gezag, voor vaderland en vorstenhuis wat overhebben. De talrijke muziekcorpsen, die mee waren gekomen, brachten leven en vroolijkheid niet alleen op Houtrust, maar in alle deelen van de stad, waar ze door trokken. Dat men hier meeleef de met die mannen, waarvan er velen waren wier dag reeds te vier uur in den morgen begonnen was onmogelijk eerst te twee uur in den nacht eindigt, getuigden de toejuichingen, die zij in ontvangst te nemen hadden als zij voorbijtrokken. Bijzondere aandacht werd geschonden aön de Limburgsche Jagers, met hun mijnwerkers voorop en hun ongekend sterk muziekcorps met wapperende vederbossen. Dat er geestdrift was bewees hun zingen. Limburgers kur.nen zingen, dat weet men algemeen en dus baarde het geen verwondering dat zij, 1700 man sterk, zingende defileerden langs de tribunes op Houtrust. De orde die er heerschte, zoowel bij het marcheeren naar Houtrust als bij het afmarcheeren voor het défilé, dat twee uren duurde, is boven allen lof verheven. Provoceerend was en is heel deze samenkomst niet. Het was niet alleen een betooging voor orde, rust en vrede, maar ze bewees dgt ook in geheel hun optreden. Geen woorden, geen leuzen, maar alleen door de daad van orde werd dat gedemonstreerd Tien jaren zijn er verloopen, sinds een minderheid zich opmaakte om te grijpen naar de macht. Het aantal mannen, dal zich toen daartegenover stelde, is er nog en is zelfs in aantal toegenomen. In tijden van binnenlandsche be roering kan, zooals deze dag bewezen heeft, het land rekenen op een keur korps van meer dan 50.000 beginsel vaste mannen, vastbesloten huis en haard, gezag en troon te verdedigen met al hunne krachten. Voor hen, die naar de macht willen grijpen, een waarschuwing en voor ordelievenden een geruststelling. Msb Van een wagen gevallen. Donderdag is te Eindhoven een 5 jarig kind van M. v.d. Berk van een groenlenwagen gevallen, tengevolge waarvan het een uur daarna overleed. Het maken van muziek by bioscoop vertooningen. De bekende quaestie omtrent de be voegdheid der gemeente om voor het maken van muziek bij bioscoopverto ningen vergunning te eischen, zal Donderdag 4 October in huoger beroep voor de Haagsche Rechtbank worden behandeld. Zooals men zich herinnert werd de heer Viskooper, directeur van het Appollo theater te dezer zake door den Kantonrechter ontslagen van rechts vervolging De Ambtenaar van hel Openbaar Ministerie is fn hooger beroep gegaan om een principieele beslissing tot in hoogste instantie uit te lokken. In een liftkoker gevallen. De 16 jarige J. Gte Den Dungen, is in een fabriek te 's Hertogen bosch, ver moedelijk door een defect aan de lift, van de derde verdieping in een liftkoker gevallen. In bewusteloozen toestand is hij naar de Broeders van Joannes de Deo vervoerd. Kind onder een kar en gedood. Te Sehijndel is het 3-jarig zoontje van den winkelier van D, die bezig was een wagen te laden, spelenderwijze onder den wagen gekomen. Het trok een stut omver waardoor de wagen achterover sJoeg en op het hoofd van het kind terecht kwam. De kleine was op slag dood Brandstichting! Aan de Justitie te Middelburg is voorgeleid de weduwe F., uit Glinge, wier woning geheel is afgebrand, doch wier inboedel grootendeels in een schuurtje was opgeborgen; terwijl andere voorwerpen, onder een hoop aarde en onder een struik in den tuin verborgen waren. De Culemborgsche moordzaak. Naar »het Volk." verneemt, heeft het i.z. de Culemborgsche moordsffaire door de justitie nader ingesteld onder zoek, tot resultaat gehad, dat overeen kom8tig de verklaringen van mej Haveman, de gebroeders Collé de schrijvers van de anonieme brieven zijn, in verband waarmee tegen Anton en Jacob Adriaan Collé rechtsingang is verleend ter zake van meineed. De verdedigers van Claas Sweris hebben van den minister van justitie een schadevergoeding voor hun cliënt gevorderd. Het blad verneemt tenslotte nog, dat Sweris dezer dagen van het Departe ment van Justitie de toezegging heeft ontvangen, dot hem een bedrsg van f 1500 zal worden uitgekeerd. Het fruitjaar 1928 in de Meiery. De resultaten van het fruitjaar 1928 zijn voor de Meierij over het algemeen zeer bedroevend. Er zullen weinig jaren in de geschiedenis der fruilcul tuur dezer streek te vinden zijn, die zoo ongunstige uitkomsten gaven. Het begon reeds met de vroege pro ducten als zwarte bessen en kersen. Hoe prachtig de zwarte bessen zich in de lente ook lieten aanzien en hoe weelderig de kersen bloeiden, de tra gische nachtvorst van midden Mei vernietigde bijna al dit veelbelovend met één slag. Wel is hier en dsareen enkele tuin en boomgaard gespaard gebleven, maar dii waren witte raven. Ook de in deze streken nog in de windselen liggende aardbeiencultuur heeft niet opgebracht wal verwacht mocht worden. De nachtvorst deed ook hier zijn werk. Toch maakte de latere bloei nog wat goed, al bleven de op brengsten beneden het gemiddelde. Het grove fruit als appelen en peren valt eveneens tegen. Zomerappelen waren er zeer weinig. De peren deden het, wat de opbrengst betreft, beter, doch de prijzen zijn weinig rendabel. De winterappel, die de deur dichtdoet, geeft een treurig beeld van misoogst. Goudreinet en sterappel zijn in menigen grooten boomgaard niet te vinden, ter wijl ook de bellefleur in geringen getale aan de boomen hangt Summa summa rum 'n zeer ongunstig fruitjaar voor den teler. Naast de hoofdoorzaak (nacht vorst) is ook de insectenplaag hieraan debet. Op zyn gouden huwelijksfeest overleden Dinsdag vierde le Haarlem een echt paar zijn gouden bruiloft. Des middags ging het paar met eenige familieleden een tochtje per auto maken. Nadat ongeveer tien minuten rondgereden was, werd de bruidegom onwel en voordat men tehuis was, bleek de man reeds te zijn overleden. Aan bloedvergifttging overleden. De molenaar J. O. uit Zuid-Barge, die Zaterdag j 1. een wondje openkrabde, is aan bloedvergiftiging overleden. Een gevaarlijk boerenknechtje. Dezer dagen vond de heer P. H.f vee houder te Gouw, gemeente Hoogwoud in N. H., een anoniemen brief in zijn brievenbus, met ongeveer den volgenden inhoud Leg vanavond bij den vierden boom van den straatweg, ten Noorden van uw woonhuis, honderd gulden neer onder een steen en bedek den steen met gras. Doe je het niet, of stel je de politie met dit schrijven in kennis, dan zullen jij en een paar van je koeien voor Zondag kapot zijn. Het gevraagde geld moeten wij. een viertal arbeiders, ge bruiken als reisgeld. De brief wekte nog al ontsteltenis in het gezin van H Natuurlijk werd vreest, dat talrijke personen in vijvers verdronken zijn, toen zij aan het vuur poogden te oDtkomen. Zevenduizend personen zijn dakloos In de lucht gevlogen. Te Melilla is een kruithuis in de lucht gevlogen. Er zijn 4-0 dooden en 200 gewonden. Een ongelukkig gehot. Da bewoner van een woonschip, lig gende in de Ringvaart te Halfweg, zag in het ruim van zijn schip een rat loopen. Hij nam zijn geladen geweer om het dier dood te schieten, doch op het oogenblik, dat hij schoot, kwam zijn li/* jarig zoontje voor de loop en kreeg de volle lading in het hoofd. Het kind was onmiddellijk dood. De vader was radeloos van droefheid, terwijl het ongeval te Halfweg zeer groote deernis verwekte. BUBSSBUJKB STAID YSNEAY, van 21 tot 28 Sept. GEBOREN Wilhelmus J. G. Martens, Leunen Gerardus H. Kunzler, Hagelweg Agnes H. A. Willems, Langstraat Gerardus A. Janssen, Heuvelstraat Petrus H. Duykers, Castenray Frederica M. Wijnhoven, Stationsweg Antonius G. J. van Oech, Hoebertweg OVERLEDEN Hendrikus Pirto, echtgenoot van Geertrui Her mens, 70 jaren, landbouwer, Merselo. Johanna Maria Thielen, 12 jaren, Klein-Oirlo. Ingekomen en vertrokken personen van 2128 Sept. INGEKOMEN G. H. Neuvel, dienstbode, Stationsw. 15 van Oss Th. Verstraaten, huishoudster Merselo M 5, van Ulestraten M. M. P. Volleberg, dienstbode Mersel. weg 5, van Helmond G. H. van Gellecom, kleermaker Kruis straat 38, van Dongen H. J. Theunissen, marechaussee, Lang straat 39, van Nijmegen J. L. A. H. Stevens, Pater, van idem A. J. H. van Zijl, broeder, van Vorden H. J. Timmers, Pater, van Maastricht H. H. Karei, broeder, van Weert R. H. Lardenoije, idem, van Weert F. A. J. Vroomans, idem, van Weert J. C. Th. Verhoeven, idem, v Maastricht J. H. Hofman, idem, van Wychen A. C. Verpoort, dienstbode, Heuvel9tr. 17, van Maashees VERTROKKEN: Ch. S. Goemans, dienstbode, naar Swolgen G 63a A. H. Sijbers, dienstbode naar Vierlings beek E. W. Herkströter, coiffeur naar Hoens- broek, Grubstraat 7 J. Goor, dienstknecht, naar Esch M. N. van Duijn, Pater, naar Heerlen, Sittarderweg 139 J. M. W. van den Munckhof naar Steijl A. M. Volleberg, dienstbode naar Venlo Hertog Reinoudsingel 22 H. A. Fleuren, smid, naar .Ayen, Rijks weg M. J. A. J. Eibers, bakker, naar Vier lingsbeek w Betonv ers 3 timn eurne 1 dagi 1 timiny 1 boer 1 werl 8 boer versch den Sleepeen 2 keukmond 3 diem 1 dagn 2 schil iray 1 boer yn 1 boerc Gronde Aardap 1 kleei 1 boen 2 keu) 1 huisl 1 werl 1 leerli 1 werl 1 montj 1 paan 1 boen 2 loopjj 1 burgt 1 kindi 3 cbaui ;e week vreek na de E onds lokaal. Besp Oostrun 19 Woeni 5 uur Pouwels Heer worden mm Bestek October krijgbaar n.m Th n dei Ojstraat 2 maf vei en Lï SBBEBLHSI mUSTSV Parochiekerk. Morgen Zondag 2 uur kleine Congregatie, halt 3 herhalingscatechismus, 4 uur H. Familie. Maandag half 8 leesmis. 8 uur besteld jaarg. voor Peter Joh. Claessena en echtgenoote, 6 uur Lof en rozenkrans. Dinsdag half 8 en 8 uiwr leesmis, 6 uur Lof en rozenkrans. Woensdag half 8 leesr nis, 8 uur Sol. jaarg. voor de Weleerw. Btseai ,n peter Joh. en Jacob Gerard Holthuizen, 6 a» r Lof en rozenkrans. Donderdag 7 uur te T/eltum H. Mis. half acht leesmis, 8 uur jaarg. r /oor Johannes Niessen en echtgenoote, 6 uuj 1/ en rozenkrans. Vrijdag Iste- der maanden vereering van het H. Hart vaa -3eivis, half 7 bestelde Hoogmis, 0 leesgais^ 8 uur gestichte leesmis, 6 uur Adres ad half f Lof. rozeukr'aaa eDi eerherstel aan het H Hart. Zaterdag komer de kinderen der 5de klas te biechten, fj uur Lof en rozenkrans. Maai/aag begins de maand Oetober, op de werk- dag^a om q. utJr en de8 Zondags onder het Lof krans. I A.s. Zondag O. L. Vr. Rozenkrans, vanaf r>"j-■ won* j Zaterdagmiddag 12 uur te verdienen een volle politie, met een en ander, op de ho'jgta I aflaat zoo dikwijls men de kerk bezoekt voor allen gebracht Zij raadde H aan een^trfiH die waardi8 gebiecht en gecommuniceerd hebben op de bewuste plaats neer te. legfen. Mdd8° Z H' Ditgeschiedde. Een tweetal veldwachter*! stelde zich verdekt op en reeds vroe* in den avond, om 8 nar, kwam een persoon zich vergewissen of er gel d was gedeponeerd. Toen sprongen de twee veldwachters echter te voorschijn, doch de persoo n, die een fiets bij zich had, wist te out komen. Bij de achtervolging schoot de politie eenige malen in de lucht, doch -dit baatte niet. Den volgenden dag gelukte het hsiar den dreigbriefschrijver te vallen. Hij bleek te zijn de 18 jarige boeren knecht van J. Sch., te Aartswoud, ge- naamd J. Chr. Th. Pdia volledig bekends het plan alleen op touw te hebben gezet. De jongeman is overgebracht naar het Huis van Bewaring te Alkmaar. Strenge winter. In geheel Noord-Noorwegon heerncht reeds een strenge winter. Uit bijna alle deelen van Finmarken wordt hevige sneeuwal gemeld. De Russische ijsbreker «Krassin", die Woensdagmiddag te Troinsoe aankwam en een loods aan boord, moest wegens den hevigen sneeuwval in de haven blijven. Ook uit Hammerfest wordt strenge koude en sneeuwval gemeld. Groote brand te Hanfcou. Te Hankou is Dinsdag een noodlot tige brand uitgebroken in de inlandscho wijk. Hij verspreidde zich met groote snelheid. Tweeduizend huizen en wint- kels zijn verbrand. Eén der voornaamste straten is vernield. Er zijn reeds 7 lijken gevondlen.Moin alle H. Missen collecte ten bate der kerk. Paterskerk. Morgen Zondag 5, 6 'en 7 uur H. Mis met onderrichting, 8 uur Hoogmis met preek. Kwart over 9 H. Mis en vergadering der Derde Orde, afdeeling mannen, hali 3 afdeeling vrouwen, kwart over 4 gezongen Vespers, 5 uur Lof en opening van de Octobermaand. Gedurende de October- maand op Zon- en feestdagen om 5 uur, op andere dagen om 6 uur Lof, rozenhoedje en gebeden van de Octobermaand. Dinsdag 8 uur plechtige Hoogmis ter gelegen heid van het Zilveren kfoosterjubilé der Weleerw. Paters Frumentius Lipsr en Titue Plekker, 6 uur Lof Woensdag vigilie van het feest van onzen H Vader Francïscus, vasten en onhoudingsdag voor de leden der Derde Orde, 4 uur plechtige Vespers 5 uur plechtige Metten, 6 uur Lof. Donderdag hoogfeest van oneen H. Vader Fran- ciscus, kwart voor 8 pleclatige Terts, 8 uur pL Hoogmis, waarna processie, 4 uur pl Vespers, uur pl. Lof waaronder teestpredicatie, daarna de gedachtenis van het Zalig afsterven van onzen H. Vader. Op dien dag volle Aflaat o g.v. Generale absolutie voor de leden der Derde Orde Vrijd ag eerste Vrijdag der maand, 7 uur Hoog mis, waarna Litanie vac het H. Hart, 6 uur Lof, rozenhoedje en toewijding aan het H. Hart Zaterdag feest van de H. Maria Francisca, volle aflaat o-.g.v. St. Antonius-Fatrouaat. anders wordt er Spaarbankboekjes inleveren; geen rente 'bijgeschreven. Vakteeke.uschool begint Dinsdagavond a s. om 7 utur z.g. Herhalin-gsonderwijs Woensdagavond a.a.. om half zeven. Het nieuwe Patronaatsjaar begint Zondag O'Ctober. Jongens die de Plechiige Communie hebben gedaan, kunnen; aich deze week bij Pater D irecteur aanmelden. Zondag 7 Oetober begint tevens een nieuwe v-aste regeling voor het bijwonen van het Lof. 'SSiË u o o *o< CS Q) V O s K O M 2 ndt l ia laar eens R K( st co

Peel en Maas | 1928 | | pagina 2