Bij S £4 -gat Uit de Landbouwwereld 't Klooster „Jerusalem" Gemengde Berichten. |81' itten bij Hodkijn Mark Zindelijkheid is haar grondslag! Dit bereikt men met Persil! Persil wascht, bleekt en desinfecteert zieken-, kinder- en kraam- vrouwenwasch grondig. Gebruik evenwel alleen Persil zonder toevoeging van zeep of zeeppoeder. Persil bestaat voor een zeer groot deel uit de beste zeep. j Zoep mer oprupt de kastelein» jonges, 't is veur de confrater, vivat den boer 1 Das nog proat den kanie rakt, zit Hannes. Alla Drikkus, ik heb d'r e stuk of zes tigge heug en meug op den owwe gezope, now motte gej d'ok is op de miene doen. As 't mot, dan mottet, zit Drikkus, mer as miene callidaat hier de stemme mot haale, dan kriegt ie der mer een. Das d'er krek een te veul, zit Hannes, kom Drikkus, doet now net as alle boere en stem d'um ok. Op een condizie, zit Drikkus, dat ge de moei halt. As e graf, zit Hannes. Bij alle oorverdoovende debatten, drinken Hannes en Drikkus, mit nog e compeneejke van eur sort, e stevig wipperke, en zorgt de kastelein er steeds voor, dat de gleskes nie te lang leeg staan. Het duurt dan ook niet lang, of het polletiek is in den vorm van borreltjes gevonden, en trekken zij ter stembus heen. Het briefke wordt voorzichtig als een bankje van honderd gulden voor den dag gehaald en zesdobbel gevaaije, mit e gezicht van der volle waardigheid bewust, in de blikke stembus gesloken net zo as et thuus al gefabriceerd W88 1 Met 't prötje van dag: 't spent er vandaag 1 verlaten zij 't lokaal. Aan den voet vpn den tempel der vroeden ontmoeten ze de voorvechters van de goeie zaak, die hen lachend toevoegen De kiezersplicht al volbrocht? *t Is moij weer, wor, echt rogweer; zeker ai allemoal d'rin, wel thuus, worl Verdoemde kels, zit Hannes, de hetst is d'r al aaf, Drikkus, we zien wat gauw gewist. Och, zit Drikkus, "t is de leste keer nog nie, me leert iedere keer wal, we zu'n et onthalde veur de volgende keer; willen we mer op huus an steevele? 't Ding gut me noa de kop 1 Ik bin ok verdoemd kwebbelig, zit Hannes, ik geleuf, dat ze d'r pruz onderknoeie. E gegaive perd kiekt me nie in de moei, zit Drikkus, we zu'n der bej nog enne neme, denn hit schie dammer van 't velje. Zoo gezegd, zoo gedaan. De stemmers pruve now nog ennige »echte" en be ginnen den druk van 46 2 sterkte in de been te vuule. 'k Wooij, da'k thuus was, zit Hannes. Alles dreijt me as e perdjes speul. 't Wief koz op 't laist nog wel is wir geliek hebbemer afijn,vivat den boerl En den avecoat! rupt Drikkus, wiens politiek gevoel weer ontwaakt is; kom, loat ons now niemerovver die kels proate, 't is zo vort duster, now mer noa de vrow toe. As z' oz te Rooi wat minder te zoepe gave en wat meer te vraite, was ok baiter. Alia dan mer, zit Hannes en zingt mit Drikkus op huuz an Kop te huuz, dan kop te steen, Kop te vlaiz, dan kop te been, Kop te visch, dan kop te groate, Mer kop te jenever, dan kun de proate. 0 Miene lieven tied 1 zit de vrouw, toen Hannes mit enne scheut de deur in kwam. Dor heddem 1 rupt Hannes lachend, Vivat den boerl Vrow, ge had woarzegster motte werre 1 Plezier gehad, oh zo plezier, en honger heb ik nog. Mins, wa's dat hier en helst! 't Is um te stikke Zet de gootdeur toch oop! 't Zweet stut me vur de kop. En hoeveul lampe hedde wel an? Gef m' is e glas water, mer kalt, kalt, gauw en bitje, 'k geleuf, da'k de geerhonger heb. Jesses I wat wer ik dor miserabel, alles krupt me tigge de keel op enne pot, enne En met slaat Hannes, as enne gesse koek veur de grond ner, de natuur wreekt zich over hare gekrenkte rechten. Hannes sp.en kermt; met moeite zagen we de vesting en de torens der stad donker afsteken tegen het gouden avondrood. Ik zond een boodschap naar het klooster Trans Cedron van de zusters Annuntiaten, hetwelk mijn genadige Heer onlangs nog met een rijke stichting bedacht had en liet de zusters verzoeken den kleinen Christoffel en zijne ouders in hunne gebeden ts gedenken. Toen ging de reis verder. De qacht brak aan. De zieke werd onrustiger Hij herkende mij niet meer en ik had alle moeite om hem in bed te houden. Het scheen dat hij in zijn koortsfanla siëen nu eens door den geharnasten Martin Schenk, dan weer door een vrouw vervolgd werd. Soms riep hij: Daar is zij weer! Nu heeft zij mijn buks weer in haar handen en stopt iets in den loop en legt hem weer op de bank in het gras. Wordt vervolgd. wordt ie in den bedkast gebracht. Bleek als een lijk en met gebroken oogen staart hij vrouwliet aan. Vivat den boerl zegt de vrouw spottend. Hannes zegt niets, maar schudt'met het hoofd en slaapt in droomend van geen :polleliek" maar van de kritiekigheden van den dag. Brandnetelverdelging. De brandnetel is een algemeen voor komend onkruid. Het groeit op de bermen der wegen zoowel als op akkers en graslanden. En het weet zich dik wijls te handhaven trots alle moeite, die men doet om het te verdelgen. Hakken en afmaaien 1 is langen tijd het parool geweest. Dan zoo heette het wordt ten langen leste de wortel stok uitgeput en kan geen groene deelen meer voortbrengen. Maar de praktijk was mei die theorie wel eenigszins in strijdde brandnetel groeide in vele gevallen lustig door. Men zocht daarom naar meer afdoende middelen. Op de proefvelden der Veencommissie in Strelitz bij Golmar zoo verhaalt de heer M. Oehme te Posen, Directeur der genoemde Commissie ondervond men veel last van brandnetels. Her haaldelijk maaien, uitsteken der stam men, scheuren der aangetaste perceelen, leverden geen resultaat op. Toen kwam de Directeur der Land- bouwwinterschool te Golmar, Stierkorb, die met het toezicht op de velden belast was, op het idee de jonge brandnetel planten in 't voorjaar te gaan bespuiten met kopervitriool, ijzervitriool en een oplossing van kainiet. Er werd voor de proefneming een perceel uitgekozen, waarop de grassen zoo goed als geheel door de brandnetels verdrongen waren. Het perceel werd in stukken van 25 M2. (vierkante Meter) ingedeeld, en elk perceel werd nu met een der bovengenoemde oplossingen in een sterkte van 20 procent bespoten. Op alle perceelen werden de brand netels direct zwart en lieten de bladeren vallen. Na eenigen tijd brachten de wortelstokken nieuwe scheuten te voor schijn, die opnieuw bespoten werden en spoedig afstierven. Nog eens, dus voor de derde maai, werd de besproei ing herhaald in den volgenden herfst. In het toen volgende voorjaar kon men constateeren, dat de wortelstokken van alle brandnetelplanten waren afgestorven. Deze proeven werden in 't groot her haald op de proefvelden te Strelitz en AltBorni bij Neutomischel. Meteen gewone herikspuit werden de brand netelpollen, die door hun snellen groei boven het gras uitstaken, bespoten met een 15 procentige kainiet-oplossing. Ook nu was het resultaat der besproeiing direct waar te nemen. De jonge brand netels werden zwart, de bladeren vielen af en de grassen verkregen de over hand, zoodat op het oogenblik tegen den hooioogst de besproeide vlakte vol komen vrij van brandnetels scheen te zijn. Bij nader onderzoek bleken de uitloopers der wortelstokken zeer zwak en ziekelijk gekleurd te zijn, terwijl de wortelstokken zelf begonnen zwart te worden, dus gingen afsterven. De heer Oehme besloot zijn mede deeling met aan alle bezitters van gras landen, waarin veel brandnetels voor komen, aan te raden een besproeiing met 15 procentige kainietoplossing, waar hij zulke schitterende resultaten mee verkreeg. Aan te bevelen is het zegt hij nog dat men niet de geheele vlakte, doch enkel de duidelijk kenbare brandnetelplanten op de aangegeven wijze behandelt. Dat spreekt wel haast van zelf. Onderstammen. 't Is van algemeene bekendheid dat, wanneer men pitten van vruchten zaait, daaruit lang niet steeds boomen worden verkregen, welke vruchten leveren, die aan alle eischen voldoen. Bij appels en peren is dit al heel sterk. Op de honderd wildelingen zal men hoogstens drie of vier aantreffen, die bruikbaar zijn. Daarom is het natuurlijk van be lang op een andere wijze de boomen te vermenigvuldigen. Dit gebeurt door het z g. enten, waarbij op den onder stam de edele soort wordt gezet. Uil het groote aantal ooftboorasoorten, die als onderstam kunnen dienen, zijn er slechts enkele, welke algemeen worden gebruikt. De keuze wordt alzoo vrij gemakkelijk gemaakt. Pereboomen kunnen worden veredeld op meidoorn, kwee, wildeling en zelfs op appel. Op meidoorn en appel gelukt de vergroeiing echter maar bij bepaalde soorten, en is niet van groote duur zaamheid, zoodat ons feitelijk resten de kwee en de wildeling. De eerste, de kwee, bezit groote voor- en ook groote nadeelen ze is niet ge schikt voor iedere soort en evenmin vodï iederen bodem. Van de variëteiten zijn het vooral de sterk groeiende en laatdragende, die 't best op kwee kun nen worden gezet. Zij zullen alsdan zwakker wassen en eerder dragen. De bodem voor kwee moet zijn een krach tige klei- of leemgrond. In droge gron den wil zij onveredeld nog wel zeer goed voort, maar omgeënt met peer, kwijnt zij ras en de opgezette ent met haar. De kwee zelf wordt vermenigvuldigd door afleggen en stekken. In 't voorjaar worden ze uitgezet en daarop in Aug geoculeerd. Copuleeren of anderzins in 't voor jaar gelukt meestal niet. Is het kwee- stek te oud geworden, dan is de schors te dik en hard, en gaat het oculeeren minder goed. Wat nu, wanneer de bodem voor kwee niet geschikt is? Dan blijft ons alleen de wildeling over. Toch is al wat onder den naam wildeling wordt begrepen, niet van gelijke kwaliteit. Of we pitten uitzaaien van een wildelings- vrucht of van een fijne tafelpeer, dat maakt een kolossaal verschil. De beide daaruit ontstane boompjes zullen een groot onderscheid verloonen in groei, weerstandsvermogen en bouw. Den wildeling zullen we kunnen gebruiken om een krachtigen stamboom te vormen, terwijl we uit de pitten van een tafel peer een onderstam krijgen, dien we kunnen gebruiken voor z.g. dwerg vormen, welke niet op kwee kunnen worden geënt. Zoo'n meer edele wildeling is minder sterk groeiend, en derhalve voor dwerg- boomen meer geschikt. Toch behoeft men, als een bodem zich goed voor kwee leent, niet steeds den wildeling te gebruiken voor een soort, die met kwee moeilijk vergroeit. Men kan dan n.l. gebruik maken van tusschenver- edeling, d.w.z. men kan op kwee eerst enten een soort, die er uitstekend op voort wil, b.v. Beurré d'Amanlis, en op deze wordt daarna het edeloog gezet. Weet gij dat de organisatie van jonge boeren in de laatste jaren zeer is toegenomen dat die van den L. L T. B bijvoor beeld in 4 jaren tijds 65 afdeelingen heeft gesticht dat men lid kan worden op 17 jarigen leeftijd en moet uittreden als men ge zinshoofd wordt of den leeftijd van 35 jaren heeft bereikt dat deze jonge boeren-organisalies door het Hoofdbestuur van den L. L. T. B. financieel gesteund worden, in '24 en '25 met bedragen van f 1500 dat die plaatselijke vereenigingen zear opbouwend kunnen werken, o.m. door het aanleggen van proefvelden dat een enkele dier vereenigingen niet minder dan 72 proefvelden aan legde Weet gijdat de landbouwboekhou ding meer en meer wordt toegepast dat in 1923—24 door de Centrale Bureaux de gegevens werden verwerkt van 852 bedrijven, in '24'25 van 1226 bedrijven, samen omvat'ende bijna 20000 Hectare bouw- en ruim 21000 H.A. grasland; dat Groningen en Friesland ver bovenaan staan met samer. 33000 H.A Wenken en mededeelingen. In Frankrijk legt men zich sedert een paar jaar toe op de verbetering der melkopbrengst van de schapen, en wel bepaald in de streek van Roquefort, waar de bekende schapekaas wordt gemaakt. Men zocht eerst uit de dieren in een streek de beste melkgeefsters, de elite, en ging van deze exemplaren de melk* gift controleeren. Wat een verschil nog 1 Van 50 scha pen bleven ten leste 43 over, waarvan de beste gaf 183 Liter in 171 dagen, de slechtste 80 Liter en minder; de gemiddelde opbrengst was 127 Liter. De hoogst genoteerde dagopbrengst was anderhalve L. De dieren werden 's morgens en 's avonds gemolken. In 1924 importeerde onze Planten- ziektenkundigen Dienst uit Frankrijk een partijtje bloedluizen, waarop het sluipwespje Aphelinus mali, hier niet inheemsch parasiteerde. Dit geschiedde om te zien, of dat wespje alhier kon voorttelen en dan ter bestrijding der bloedluis kon dienen. De proef scheen te gelukken. Op de terreinen van den Dienst heeft het wespje stand gehouden, zoodat men de diertjes gaat distribueeren aan de lief hebbers. Aan genoemden Dienst te Wagenin gen richte men zijn aanvrage om takjes welke met geparasiteerde bloedluizen zijn bezet. Br. Donderdag 20 September was hel 90 jaren geleden, dal d« Earw Zusters kante- Henkei Cie. A. G.. Düsseldorf zich in het Klooster »Jerusalem t' Venray vestigden. Naar aanleiding van dit feit wijdt de Limburger Koerier hieraan een zeer lezenswaardig artikel, dal wij hier laten volgen Venray is bekend om z'n gestichten. Komt ge vanaf het station het dorp in, dan rijzen aan den linkerkant de ge bouwen van het St. Ssrvatiusgesticht voor u op Iets verder, daar waar de weg zich voor het groote kerkgebouw splitst, liggen rechtsaf verschillende gebouwen, welke aan een klooster of een gesticht doen denken. Men raadt niet verkeerd: vooraan ligt het pensio naat Jerusalem" en verderop* het ge bouwencomplex voor vrouwelijke krankzinnigen het Sf. Annagesticht. Zoo van buitenaf lijkt zoo'n gesticht verdoken te zijn in een rustige rust. Staande voor de hoogopgetrokken af rasteringen, welke hier en daar muren zijn, bevroedt ge niet gauw, dat daar achter het leven pulseert van een arm dorp van een heusch dorp, dat bovendien nog »van vele gemakken voorzien" is. Niet zoo luidt klopt helleven achter de muren van het pensionaat Jerusa- lem". Rustig en massief slaan er de gebouwen met hun vele vensters en 'n-enkel torentje. Hoog en blauw koe pelt zich de hemel boven deze inrich ting, waar op dezen Septembermiddag alles tot rust stemt Binnen de muren van het deftige Jerusalem" waar we rondgeleid werden door den regent dhr. P. Schols wijzen alle lijnen tot rust. De gebouwen slaan er in de late middagzon te koesteren, door de vensiers schijnt hei bleeker wordende licht van den herfst en in de vele vertrekken, studeerlokalen, recreatiezaal ontvangkamers, eetkamers en in de vele gangen ligt de sfeer, welke aan alle kloosters zoo eigen is: de kalme rust. Geen gedraaf, geen luidkeels roepen, geen herrie alles gaat hier z'n gewonen, rustigen gang. Want rust moet er zijn om de gedachten dieper te stemmen, rust om het leven, zooals het is, te kunnen bekijken en rust ook om daaruit de volle kracht te.pulten voor de zware studies van de meisjes studenten. Nu binnenkort, 20 September, is het 90 jaar geleden, dat de Zusters van de H. Ursula zich hier in Jerusalem" vestigden en een der eerste kostscholen uit het land geopend werd en het is dat feit, dat we de inrichting, welke met haar tuinen en gebouwen voor het publiek gesloten is, wat van nabij gingen bekijken. En dan begint de entree al dadelijk met een historische gewaarwording, de eenige wellicht, waarop Jerusalem" kan bogen: de St. Odaput. Hier nauwe lijks binnen de poort van 't voorname klooster, is de plaats waar de H. Oda geleefd heef'. Een bidstoeltje staat er voor. De put is in ongeschonden staal bewaard gebleven; de benedensteenen van den put zijn nog die, welke in den tijd van de H. Oda erin gelegd zijn. In een emmertje, dat aan een touw opgehesehen wordt de put is geheel in stijl gehouden kan men wat gewijd water bekomen. Vlak ernaast is een grot gebouwd. Ook hiervoor.zijn bidstoelen geplaatst. Verder is nog het park, dat eenige minuten gaans van het pensionaat ge legen is, naar de H. Oda genoemd. Dit park, een der schoonste van Limburg, is van een flinke uitgestrektheid. Er staan velerlei soorten boomen en plan ten in en met z'n lommerrijke wandel wegen vormt het een waar lustoord voor de pensionnaires, die op vrije middagen daar haar tijdslijten. Er zijn lieflijke perkjes en priëelljes in aange bracht en ook hier weer kijkt het publiek, weer tegen deugdelijke afras teringen aan. In «Jerusalem" hangt dezen middag een gewijde sfeer. De pensionnaires zijn eruit getrokken om den tijd, welke beschoren ligt tusschen studie en souper, in het St. Odapark door te brengen, Enkele zusterkens ze heeten hier »mère" loopen door de plechligstille gangen van het gebouw of zitten bid dend in hei rijk aangekleede kapel letje. We gaan de rijk gestoffeerde vertrek ken van de gebouwen door en overal treft ons weer de intense rust. De ont- vanglokalen zien er stemmig en voor naam uit. Ginds op den hoek is de Bisschopskamer, waar de bisschop bij z'n bezoek aan Jerusalem zetelt. Een portret van Cuyper, Limburg's grooten bouwmeester, hangt er naast een enkel andere bekende persoonlijkheid aan den muur. In de zijgebouwen treffen we wat meer drukte aan. Daar wordt gewerkt. Wasschen, strijken wordt er natuurlijk binnen de muren zelf gedaan. Ook het boerenbedrijf wordt er in deze deftige sfeer uitgeoefend. Melk en vleesch heeft ieder mensch noodig... en ook hier tracht men 'zoo economisch mogelijk te zijn. Verder is op de binnenplaats nog de hand gelegd aan een kweekerij, die trots haar beginstadium reeds goede vruchten aan het opleveren is. Eén keer heeft in Jerusalem" een ernstige brand gewoed. Deze brak uit in een der hoofdgebouwen onder het dak. Met de primitieve brandmiddelen kon men 't vuur niet voldoende bestrij den en zoo gebeurde het, dat een op het eerste gezicht onschuldig vlammetje het heele voorfront van het gebouw in asch legde. Verder heeft Jerusalem" steeds blijde herinneringen geboekt. Het 90-jarig bestaan van Jerusalem zal bescheidenlijk niet gevierd worden. Met het uilsteken van de feestvlag wil men nog 10 jaar wachten met het eeuwfeest. De korte geschiedenis van Jerusalem wordt ons hier verteld, terwijl de tijd reeds nauwt en lange tafels met borden gereed staan voor de hongerigen daar buiten. In de vensters glimpt de avond zon en weerkaatst haar licht over de altijd hooge muren de Peel in. Op den grint knarsen onze schoenen naar den uitgang. Ongeluk by de manoeuvres. Zaterdagmiddag had in den Wint- krakenberg, gelegen op den provincialen was Sittard—Heerlen, nabij Sittard een ernstige aanrijding plaats. Een afdee- ling militairen had stelling genomen in den berg. Een militaire motor met zij span, bestuurd door een sergeant, in de zijspan een luitenant, stond langs den weg, toen een ordonnance zijne berichten kwam brengen. Terwijl deze ter zijde van de zijspan zich van zijn opgedragen taak kweet, kwam de vrachtauto van Van Daal, uit Leijen broek, in volle vaart den berg afrijden an greep de ordonnance alsook de zijspan. Zwaar gewond werd de ordon nance opgenomen, en na voorzien te zijn van de H. H. Sacramenten, naar het hospitaal te Heerlen overgebracht. Zijn toestand is ernstig. De luitenant brak hierbij zijn enkel, en werd per auto naar huis vervoerd. De bestuurder van den motor kwam er met enkele ontvellingen af. Bij onderzoek bleek, dat de auto bestuurder te hard had gereden terwijl de remmen niet voldoende functioneer den. Door een auto aangereden. Te Spekholzerheide i3 zekere S. door een auto aangereden. De man bekwam een schedelbreuk. Voor zijn leven wordt gevreesd. Gevallen. Vrouw D. te KaalheideKerkrade viel in hare woning van de keldertrap. Met zware verwondingen werd ze in levensgevaarlijken toestand naar het hospitaal gebracht. Branden. Op het Kampereiland is Maandag de geheele boerderij van den pachter A. J. van Raalte afgehrand. De oorzaak is vermoedelijk hooibroei. Een groote hoeveelheid nieuw gewonnen hooi ging verloren. Verzekering dekt de schade. Te Echt is Maandagavond het woon huis met café, schuur en stalling van den landbouwer W. Storms afgebrand. Verzekering dekt de schade. Te Swalmen i3 Maandagavond de groote schuur van den heer Siepershof met den daarin geborgen oogst afge brand. Vier zeugen en een 15-tal biggen zijn in de vlammen omgekomen. Ver zekerd. Verzakkingen in de Mynstreek. Tengevolge van den mijnbouw (con cessieveld Staatsmijn Wilhelmina), is een groote ruit in den winkel van den heer G. te Terwinselen in gruizelemen ten gevallen. Het heele pand vertoont breede en lange scheurendeuren en vensters zijn uit het lood, uit de plafonds vallen de stukken kalk, de vloeren zakken en vertoonen barsten. Lyk opgehaald. Te Maasbracht is Zondag uit de Maas opgehaald het lijk van den arbeider J. Peeters, afkomstig uit Susteren. Uit het Eindhovensch kanaal te Geldrop is het lijk opgehaald van de 19 jarige mej P. Lathouwers te Geldrop Rywieldief aangehouden. In de Philipsfabrieken te Eindhoven zijn den laatsten lijd talrijke rijwielen ontvreemd. De politie te Eindhoven heeft er 12 in de Bank van Leening te 's-Hertogenbosch welen op te sporen. Als dader van de diefstallen is in een logement te Eindhoven zekere J. G. V. aangehouden, die een volledige beken tenis aflegde. Een internationale dief. De aangehouden dader van deinbra ken in de kerk en de tramloods te Heithuysen is gebleken te zijn de Rus Iwan Lefkow, afkomstig uit Omsk, hij is 26 jaar oud. Met deze aanhouding schijnt de politie een goede vangst gedaan te hebben. Vermoed wordt, dat de aangehoudene tal van andere inbraken met de justitie te vereffenen heeft en dat hij ook debet is aan de kerkdiefstallen, welke de laatste dagen in verscheidene Limburg- sche gemeenten plaats hadden. Ofschoon analphabeet spreekt deze Rus de meeste Europeesche talen. Tal van in België en Frankrijk door hem gepleegde diefstallen heeft hij be kend ook in Italië schijnt hij aan 't werk geweest te zijn. Hij bracht reeds eenige jaren door in de gevangenissen te Brussel en Antwerpen. Nederlandse gische Ir. GreveiNijver- heidslaboralnteres- sante proef che en Nederlandse De Ned. k mede: Gekocht gische klompen v(,jddeld f 0.821/z p. [jerland- sche klomjgemid deld f 0Slnderer moesten den}» klom pen loopen. Is ver sleten gewaa boden doorgesleten lachtig weer de voel Op d9nze igen 1 kinderen 5 e en l andere kin gisch< klompen. ZiBn da* op geloopen. jn all klompen veri vinger omgekeerd <>n Bel gische en de Nedei landsche kloi Op de Nedii wer door dezelfdial 33 dagen geloop :he 19 dagen. Het aanlallgisch klompen was Nede landsche kloi Hierbij iiKurordei dat van de8n er paar gebroka; Nede landsche 2 pi De conclu8i id. Alle comrai rbodi Twee tweel ling. Te Stratu van Schellekens-D rd een tweeling. Brd 01 een tweeli »#G e drieling. Da en w varend. Gefu Zondagmorj ellooj L. te Coevord woning inbra was door het Bn rai Let vooral op""< «vettig beschexi table'tcn •alsching 12 binnen geko f 3500 werd Uit het gebleken, dat was. Wel ki 1, een deel van opgemaakt en op de aangedi iggev den. Proces vi aangifte is tej In koki In een onbi geraa in z De d rag ech spn 1, dat rag 1 we farr kok ile u het vijfjarig T. te So mm el waschwater aan de bekom Vergif tigiwien Te Münche loor nuttigen van destoi vergiftigd. D 61/t ja zoon zijn rei een naar het zie Torna Tengevolge Algiers heeft ingestort. Dri Er hebben 0 schade is gra 43 persoAtriko jong moe lervc die Omtrent staten NebrasBKincc heeft getei8tei imeld voor zoover t#d, ii geheel 43 per gekomen, ten gewc belangrijk mol ged ata géén Pijn e gcén Py gaan der li het inzeepei in wry ft met Doos 30,Tube l VENLO. 0 ging van Mi 820.000 eieren. Groote eierei Kleine eiera Eendeneierei Kippeneierei ROERMON1 van Maandag eieren. Groote eierei Kleine eiere Eendeneierei lot

Peel en Maas | 1928 | | pagina 6