geneest en vwftaait de huid Te veel uitver»- .oopen. Bezo^r- Gemengde Berichten. Rn Sport. G Le Marktberichten. Weet gij dat ge noten het best kunt bewarent door ze eerst behoorlijk te drogen eo ze daarna bloot te stellen aan de inwerking van zwaveldamp dat ge nu uw vruchlboomen een kalk- of mergelbemesting kunt geven, waarvoor ze zeer dankbaar zijn dat ge ook pruime- en kerseboomen niet moogt vergeten dat ook landbouwkalk zeer goed is te gebruiken dat een hoeveelheid van 1 Kilo kalk per vierkante Meter een zware bemes ting is? Weet gij, dal te Bergum (Fr.) een fabriek is gevestigd, waar vleeschmeel wordt bereid uit cadaveis, dat deze doode dieren gedurende eenige uren in vier groole steriliseerketels op een temperatuur van 145 graden worden gehouden, waardoor alle ziektekiemen zijn gedood dat het boven drijvende vet wordt afgezonderd en meerendeeis naar de zeepfabrieken gaat dat de rest wordt gedroogd, gemalen en gezeefd tot vleeschmeel, bevattende niet minder dan 75 pCt. eiwit en vet; dat dit vleeschmeel vooral voor pluimvee een uitnemend voedsel is? B-r. pe va-: i* .oer in den ze één voor ^»ige maa^>sP .c ik te praten op het kantoor vatt textielfabriek, toen de telefoon ging- De fabrikaP t nam den hoorn op. Ja, zei b' Jf tegen den man aan het andere ein de van den draad, ik kan U wel iets zenden, dat U zult kunnen gebruiken. Hij legde den hoorn weer weg. Dat gebeurt dikwijls, zei hij. Ik werd zoo juist opgebeld door een groote manufacturenzaak. De man heeft een partijtje goedkoope artikelen noodig, voor een uitverkoop, dien hij de volgende week zal aankon digen. Het is een goede klant. Maar hij helpt zijn eigen zaak naar den kelder en de mijne ook, als hij zooveel minderwaardige spullen verkoopt. Uitverkoopen 1 Er zijner veel teveel. Zelfs zaken met een goede reputatie houden ze te dikwijls en vragen aan de fabrikanten daarvoor om goedkoope artikelen. Iedereen zal toegeven, dat, wanneer een winkel met een partij onverkoop bare goederen zit, er alle reden bestaai om een uitverkoop te houden. Maar het gaat toch te ver, we men speciaal minderwaardige artikelen bestelt om een uitverkoop op touw te kunnen zetten en zoo den reëelen handel bederft. Wat moet er met dergelijke prac- tijken op den duur toch van den han del terechtkomen? op gelijke hoogte kan gehouden worden. Berg alleen gaaf fruit opwat aange* stoken of gekneusd is, houde men apart De fijnste appels en peren worden niet zoo op den vloer van kelder of provisiekamer gelegd, doch in vruchten- kasten bewaard, heel doelmatig inge* richt; men heeft ze in alle modellen en afmetingen. Teneinde de vruchten gaaf te houden en de insecten op een afstand te houden, is er bij sommige vruchtenkaslen ge legenheid om te zwavelen; ofwel, men sluit ze af met blauw gaas. liet bewaren van fruit in goeden slaat vereischt zorg. Men mag het niet 'e££en op een vochtige plaats, doch evenmin op een droge. Geregeld ga men hel na om de rotte te verwijderen. i iZi°rg ent a' aan le vangen bij het plukken (schudden is natuurlijk heele maal uit den booze); de vruchten zaaie men niet in den mand en de volle mand keere men niet om op den v1' stuk voor stuk legge men korf, en evenzoo worde»" één uitgelegd. Laten we n«' nemen in d*- weken nog even een kijkje Fuc^'* ^n bloemhof 1 Voor enkele .ïebt ge de stekplanten van .,sia's, Pelarzoniums e a. opgepot ,eef die nu haar vaste winterplaats, t zij in de kas, op een tafel of plank, of in een bak. Komen ze in den bak, dan is het goed de potjes niet in te graven, maar op den grond te zetten. Ze hebben dan niet zooveel van vocht te lijden en rotten niet zoo spoedig als wanneer men ze ingraaft. 't Zelfde geldt van Calceolarias en Cineraria's, welke ook in een vorst vrijen bak overwinterd kunnen worden Zoo noodig, verpot men deze planten nog eens, voor ze in hun winterkwar tieren komen. De grondsoort moet zijn een voedzaam mengsel, van b.v. 2 deelen bladgrond, een half deel klei zodengrond en een half deel ouden verteerden mest. Let verder den winter goed op het gieten en op de slakken deze diertjes vergasten zich nl. graag aan genoemde planten. Hebt U Amerikaansche remontant Anjers of andere overblijvende Anje lieren, breng die dan ook naar binnen Eerst de potten wasschen en de planten netjes aanbinden. U kunt ze in een koude kas zetten, dicht bij het glas zorg, dat de bloemen niet gaan smeulen Om groote bloemen te krijgen, moet ziekenhuis in het Roermondsche Veld, deelt de burgemeester van Roermond aan de »N.K." mede, dal deze geruch ten voorbarig zijn. Het gemeentebestuur van Roermond zal niets nalaten om de ziekenhuis plannen te bevorderen. En het twijfelt er niet aan, dat het zoozeer toegejuicht plan van rector Driessen om in het Roermondsche Veld een nieuw modern ziekenhuis le bouwen, spoedig werke lijkheid zal worden. Doodeljjk ongeluk. Maandagnacht is in de staalsr©»" »Mauril8" te Lulterade de miinw*' ,'^n J. K op het Br, wonende er door omvallende wage»* a J «tein, De ongelukkige la** a00>dgedrukt. kinderen acbf" ea'1 vr ouw en drie Corr*' aT' .apondentie voo'f militairen op manoeuvre. In verband me', den aanvang op 13 dezer van de militaire oefeningen in Limburg, wordt nogmaals in herinne ring gebracht, dat correspondentie voor militairen, die daaraan deelnemen, behalve de naam van den geadresseerde, de aanduiding van het korps en het onderdeel waartoe hij behoort, moet dragen, terwijl voorts als plaats van bestemming vermeld moet worden »op oefening met de lichte brigade. Wat elke maand te doen geeft. men van eiken bloemstengel alle zi knoppen wegnemen en alleen de hoofd knop laten zitten, welke zich dan tot groote, mooi gevormde bloem ontwikkelt. De Anjers mogen niet te warm staan, daar dan vele knoppen doof, d.w z. loos, worden en geen bloemen geven. Ook worden ze spoedig door luizen bezocht. Planten in potten, voor forceering bestemd, als rozen, seringen, Prunus Histarias worden uit de potten ge nomen en omgelegd, vooral bij nat weer is dit aan te raden. Daardoor komen de planten tot rüst en rijpt hel hout b9ter uit. Hoe eerder de planten tot rust komen, hoe eerder ze weer tol nieuwen groei kunnen opgewekt worden, en hoe vroeger we dus bloemen zullen hebben. (2e helft September). Het is de tijd van oogsten, zoowel in den moes- als in den fruitluin. Hoe is hethebt ge uw uien al op geborgen, zooals ik U aanried? Neen? Haast U dan 1 Maar denk er om ze moeten droog binnengebracht worden Spreid ze daarom uit op een rietmat, en hebt ge ramen leg die er dan over heen, dan behoeft ge ze niet bij elk regenbuitje op te halen. Ik zieU hebt daar ook nog vroege reuzen-bloemkool, die begint nu te komen. Houd er dagelijks een oogje op want al is het reeds begin herfst, zoo dat de zon niet zooveel kracht meer heeft toch is het nog licht genoeg om de kool te doen verkleuren. Afsluiting van 't licht is dus nog zeer gewenscht, en daarom eiken dsg de rijen langs om van elke kool waar in het hart kleine kooitjes voor den dag komen, de binnenste bladeren er over heen te buigen, waardoor ze van het licht worden afgesloten. Zoodra echter de oppervlakte ongelijk wordt, het eene kooltje (verzameling van bloemknoppen) boven het andere gaat uitgroeien en hel geheel dus los begint te worden, dan snijdt ge de bloemkool op U hebt misschien ook de bloemkool- soort Brocolie eind Mei uitgezaaid en daarna in Juli verplant? En nu wilt U probe8ren ze te doen overblijven Wel ja, U kunt het wagen, maar 't lukt lang niet altoos. Geef ze nu nog wal Chilisalpeter, opdat ze nog wat ineer weerstandsvermogen voor den komen den winter krijgt, en zorg straks voor voldoende beschutting. Dan hebt ge ten minste uw best gedaan. Wordt uw moeite beloond, dan kunt ge de kool volgend jaar Mei snibden, dat is dus iets vroeger dan de bakkool. In dan fruittuin Gaandeweg worden meerdere soorten fruit rijp, welke voor 't gebruik eerst enkele weken moeten narijpen. Maak dus uw fruitbergplaats in orde schoon en ruim. Liefst beware men het afzonderlijk, in een aparte ruimte, waarin de vruchten niet op elkaar liggen, waar het frisch en koel is, en de temperatuur zooveel mogelijk Doodeljjk Mijnongeluk. Maandagnacht tegen twaalf uur heeft op de Staatsmijn »Maurits" een doode- lijk ongeluk plaats gehad. De mijnwerker J C. op hel Broek, uit Stein, die werkte in afdeeling E raakte tusschen een treinkolenwagentje en den wand bekneld. De borstkas werd hem ingedrukt. Toen hij boven was gebracht, bleek hij reeds overleden. De man was gehuwd en vader van drie kinderen. Nieuwe grintweg naar De Twist. Aan den gemeenteraad te Sambeek is een request gezonden, onderteekend door een 44 tal inwoners van De Twist, verzoekende den zandweg van af den weg OplooOverloon tot aan de kerk alhier te verharden. Ongetwijfeld zal hierdoor in een groote behoefte worden voorzien. van bijna 106 jaren te Hengstdijk overleden, de Wed. .Elisabeth Assel man de Witte, de oudste vrouw van Neder land. Op 1 November zou de overledene 106 jaar geworden zijn. Do 'Tol te Muidon. Zondag Peigerden verschillendeauto- mobiliste n, demonstratief om tol te betale^ Voor dq, bekende Muidertol. Zij varrjorzaaklen daardoor verkeersstag- D atie, waarna vele auto's zonder betaling of verbaliseering werdem doorgelaten. Naar wij vernemen, beeft de burge meester van Muiden, de heer De Raadt den Minister van Waterstaat, de heer der Vegte, telegrafisch verzocht maatregelen te willen nemen om te voorkomen, dat zich opnieuw verkeers stagnaties te Muiden voordoen door weigering van automobilisten om tol te betalen, zooals Zondag is geschied De burgemeester heeft den minister van de gebeurtenissen van Zondag uitvoerig] op de hoogte gesteld. Verder vernemen wij, dat de heer De Raadt als eenige mogelijkheid ziet de opheffing van de tol. Dertig zieken na een lunch. Na een lunch, welke Zondag ter gelegenheid van de opening der eerste Noord Ned. Kappersbeurs te Groningen gehouden werd, waaraan kappers uit verschillende deelen van ons land deelnamen zijn dertig van de zeventig deelnemers ongesteld geworden. Een van hen moest in het Diaconessenhuis worden opgenomen. Men vermoedt dat de oorzaak ligt in de warmte, den sterken geur van de parfumerieën en het overmatig gebruik van verkoelende dranken. Geen der patiënten is ernstig'! ziek geworden. Twee van hen moeten j nog het bed houden. Een onderzoek naar de oorzaak wordt ingesteld. De stuw te Belfeld. Hel stuwcomplex in de Maas te Belfeld zal op 17 September a s. in dienst worden gesteld, zoodat de scheepvaart van dien datum af door de sluis zal moeten plaats hebben indien de stuw gesloten is. Het gesloten zijn van de stuw zal worden aangeduid des daags door een roode vlag op de stuw en des nachts door twee roode lichten. De Fransche renner Blaqusbelair reed in volle vaart tegen een paal, waarbij zijn wagen grootendeels ver nield werd. Als door een wonder bleef hij onge deerd. Daarna sprong een band van den wagen van Borseachini. De wagen slipte en reed recht op de tribune af. Hij kon echter juist op tijd tot stilstand worden gebracht. De wedstrijden werden ook daarna weer voortgezel. Ramp met een D-trein. De internationale sneltrein Praag LundenburgBoedapest, met wagens uit Berlijn is Maandagmiddag op hel traject PraagWeenen om 2 uur in de nabijheid van Lundenburg op een goederentrein geloopen. Er zijn 17 dooden, waaronder vele Duilschers, 40 zwaargewonden, die vreeselijk verminkt zijn. Het aantal lichtgewonden is zeer groot. De oorzaak wordt geweten aan een verkeerden wisselsland. Nader seint men Maandagavond laat bedroeg het aantal dooden bij het spoorwegongeluk ie Seitz bij Brünn zeventien, waarvan dertien reizigers en vier spoorweg beambten. Daar onder de ruines van den eersten en tweeden wagen nog eenige reizigers opgesloten zitten, moet men er rekening mee houden dat het aantal dooden nog belangrijk hooger wordt. De slachtoffers zijn Duilschers en Oostenrijkers. Het aantal zwaargewon den bedraagt thans drie en dertig. Licht gewond werden naar schatting 40 k 50 personen. Na de boising heerschte op hst station een verschrik kelijke paniek. Vrouwen zochten haar echtgenooten en kinderen. Er speelden zich onbeschrijflijke tooneelen af Carbol^8?.16 Het terrein van het ongeluk biedt Alles aqP-l2' een vreeselijk schouwspel. De rails waren eenige meters ver uit den grond gerukt. Om 11 uur 's avonds waren nog niet alle dooden geborgen. De toestand van de meeste zwaarge-| wonden is zoodanig, dat het ergste moet worden gevreesd. Ze werden naar het ziekenhuis te Brünn gebracht De machinist en stoker waren onmiddellijk dood. De stoker van den goederenwagen werd in 't vuur van de locomotief gedrukt en verbrandde levend. De wisselwachter zal vervolgd worden. kruispy Overal iedeI I zonder pi Hr Gree De Land- en Tuinbouwtentoonstelling te Meerlo. De Onderlinge Land- en Tuinbouw tentoonstelling te Meerlo behoort ook weer tot het verleden. Het geheel was keurig in orde en was een bezoek overwaard. Reeds daags te voren was met de keuring begonnen. Da Jury had geen gemakkelijke taak, maar ze heeft zich hiervan met lof gekweten Wat een keur van gewassen, welk een pracht van knollen en bieten. Als bijzonderheid mag wel vermeld worden, dal er een inzending keurige eigen- verbouwde hennep was. Ook de dames hebben eer van haar werk. De inmaak was prachtig. De tentoonstelling werd door den heer J. Vissers, voorzitter der »Jonge Boeren" met een kort woord geopsnd. Hierna kreeg den heer Rutten, lid der Tweede Kamer, het woord. Hier werd gesproken van de ontwikkeling, groei en bloei van den land- en tuinbouw, Het nut van vergaderingen, en cursus sen werd duidelijk uiteengezet. De muziekvereeniging ^Eendracht" luisterde de openingsplechtigheid op. De tentoonstelling mocht zich in een druk bezoek verheugen. De aangevoerde gewassen werden na de sluiting bij opbod verkocht. De stands van het kalkslikslof, maar vooral de stand van H. van Leuven als vertegenwoordiger van Krimpen en van smid Kuslers met ijzerwaren mogen ook wel genoemd -worden. Drukte in Kevelaer. Men meldt uit Well Zaterdag en Zondag was er te Well een groote drukte op't veer. Honderden trokken per autobussen, per fiets en le voet naar Kevelaer. Vooral waren er zeer velen van Helmond en Eindhoven en omgeving. In Kevelaer heerschte een buitenge wone^drukte. Velen moesten er den nacht doorbrengen in de kerken, welke opengelaten werden. Er was bijna geen stoel meer te krijgen om op te rusten, honderd passen verwijderde beuken boscb was gegaan. Voor ik het wist, was hij uit mijn oogen verdwenen, die *oAten bewaken. Nieuw ziekenhuis te Roermond In tegenstelling metloopende geruch ten, dat definitief zou zijn afgezien Wnlan tot hej, bouwen van een Laag water. De Maasstand bij Grave is than3zoo laag geworden, dat behalve de haast onoverkomelijke moeilijkheden waar voor de scheepvaart zich geplaatst ziet, de burgemeester zich genoodzaakt zag, bekend te maken, dat de uiterste zuinigheid dient betracht te worden bij het waterhalen uit de stadspompen Alleen in 1911 met 4,42 M. en in 1921, 1922 en 1923 hebben we een lageren rivierstand gekend; in de drie laatst aangehaalde jaren met 4,38, 4,44 en 3,82 M -|- NAP. Uitsluiting in de textiel-industrie. In de zitting van de werkgevers organisatie in de textiel industrie van München-Gladbach, Rheydt en om streken zijn de eischen van de vak- vereeniging niet voor inwilliging vat baar verklaard en werd besloten tegen 25 dezer een uilsluiting le proclameeren. De maatregel treft ongeveer 40.000 arbeiders. Moordaanslag. De vrachtrijder v. R.y die rijdt van Bergharen op Nijmegen, is overvallen door de beide P.'s, vader en zoon uit Bergharen bij Ugelen, die een oude veete tegen den jongen van R hadden De aangevallen werd met zeven mes steken aan hoofd en borst verwond Aanvankelijk vreesde men voor het leven van v. R. Maandag was zijn toestand echter meer geruststellend. De daders zijn aan de justitie te Tiel over geleverd. Doodeiyke val. Te Zutphen is zekere J. W. in zijn kosthuis van de trap govallen en dood opgenomen. Doodelyke val. Bij de werkzaamheden aan hel dak der kerk te Breijel is de leiendekker Joseph Simonet naar beneden gevallen. Een steunhaak om den toren brak plot seling af S. viel naar beneden maar bleef aan den volgenden haak hangen die echter ook afbrak. Met zware ver wondingen werd de ongelukkige opge nomen. Hij leefde nog slechts enkele minuten. S was reeds 14 dagen bezig met de restauratie derbeide kerktorens. Toen hij naar beneden stortte waren de werk zaamheden juist voltooid. Bij den bouw van deze kerk is de timmermansleerling de Groot (uit Nederland) ook naar beneden gestort en dood opgenomen S. laat een vrouw en drie kinderen achter. Staking voorkomen. Tengevolge van de verlaging van den broodprijs le Helmond met 2 centen werd ook het loon der broodbezorgers iels kleiner, daar dit loon voor een deel uit een percentage bestaat van den omzet. De gezellen eischten nu een verhooging van het percentage met 1 pet., waarin de patroons niet wilden toestemmen. Als gevolg daarvan werd tegen Maandag een staking van 33 man aangekondigd. Op het laatste oogenblik hebben de patroons echter eischen ingewilligd, zoodat een staking vermeden werd De oudste inwoonster van Nederland overleden. Zondagavond is in den ouderdom Jrijzer wordei38 voerd. Spoorwegongeluk te Borculo. Dinsdagmiddag is op het stations emplacement te Borculo tengevolge van verkeerden wisselstand de locomo tief van een goederentrein op een 3-tal goederenwagens ingereden. De wagens werden totaal vernield. Van de twee arbeiders, die met het lossen dor wegms bezig waren, kreeg de een, zekere S. ernstige hoofdwonde, de andere, werd licht aan den rug 'gewond. Drama 700 meter onder den grond. Volgens een bericht uit Bochum heeft zich hier een drama in een Krupp-mijn fgespeeld, 700 meter onder den grond. Twee mijnarbeiders raakten wegens een nietige oorzaak in twist Na een pgewonden woordenwisseling nam de eene een houweel en spleet zijn tegen stander daarmede den schedel. De dader werd gearresteerd. Door den bliksem gedood. Bij een hevig onweder, dat Maandag boven het gebied van Schleiz heeft gewoed, is de bliksen geslagen ir. een boom, waaronder twee jonge meisjes een schuilplaats tegen den regen had den gezocht. Beiden zijn gedood. Ontzettende ramp op een renbaan. Auto rijdt met een vaart van 200 K.M. op het publiek in. 21 dooden, 26 gewonden. Een ontzettend ongeluk heeft op de renbaan te Monza plaats gehad bij de auto-weds'rijden om den grooten prijs van Europa, waarbij niet minder dan 21 dooden en 26 gewonden te betreuren zijn. Toen de wedstrijden, die Zondag morgen om half elf begonnen waren in vollen gang waren, kwam het wiel van den wagen van den bekenden Florentijnschen renner Materazzi, die een Talbotaulo bestuurde, in aanraking met het wiel van een anderen auto. De auto van Materazzi begon te slingeren, schoot plotseling over een 2 meter breede sloot, die de baan van de tribunes scheidde en vloog met een snelheid van 200 K.M. op de toeschou wers in, die op het grasveld voor de tribunes in dichte rijen stonden. De dicht opeengepakte menigte werd als stroohalmen weggemaaid. De auto groef een diepe voor in den grond en werd ten slotte in de sloot terug geslingerd De auto groef een diepe voor in den grond en werd ten slotte in de sloot teruggeslingerd. Materazzi werd uit den wagen geslin gerd en stierf Kort na zijn overbrenging in het ziekenhuis. Onder de menigte ontstond een paniek Nadat de eerste schrik voorbij was, bood de politie terstond hulp Reddings colonnes waren niet onmiddellijk ter plaatse, daar deze over de meest ge vaarlijke bochten verdeeld waren. De stoelen van de tribunes werden al, draagbaren gebruikt. Spoedig was een aantal particulieren auto's beschikbaar om de dooden en gewonden te vervoe ren- De meeste dooden waren verschrik kelijk verminkt. Vele vrouwen vielen in onmacht. Ondanks het ongeluk werd echter het geheele programma afgewerkt Even later hadder. twee nieuwe onge vallen plaats. gen j Duivensport. Uitslag der Zondag 2 Sept. gehouden wedvlucht van de Postduivenvereeni- ging. »de Zwaluw'- vanaf N^yon, Frank rijk (afstand 304 K.M.) De prijzen werden behaald als volgt: Jonge duiven le, 12e en 13e W. Manders; 2e G v. Dijck; 3e, 5e, 6e, 7e, 8e, 10e en 11e St. Servatius; 4e J. Kuslers; 9e P. Ooi. Overduif St. Ssrvatius. Duiven los 7 uur. Aankomst eerste duif 1 uur 49 min. 32 sec. Laatste duif uur 52 min. 20 sec. Hiermede zijn de wedvluchten der jonge duiven om 't kampioenschap geëindigd, en is 't eerste kampioenschap gewonnen door P. V. Ooi, tweede kam pioenschap A. Janssen. I T Uitslag van Zondag 9 September, I vanaf Compiëgne, Frankrijk (afstand' 326 K.M) le en 2e prijs St. Servatius. Overduif W. Lormans. Duiven los 7 uur. Aankomst eerste duif 12 uur 37 min. 40 sec. Laatste duif 12 uur 40 min. 33 sec. Uitslag van Zondag 9 September, vanaf Grondsveld, afstand 85 K M. De prijzen werden behaald als volgt: Jonge duiven le, 4e en 5e St. Servatius; 2e W. Manders; 3e J. Kuslers Overduif J Kuster8. Duiven los 12 uur. Aankomst eerste duif 1 uur 7 min. 33 sec. Laatste duif 1 uur 12 min. 14 sec. Zondag 9 Sept Wedvlucht vanaf Grondsveld. onbevlogen oude duiven le P. v. Ooi; 2e en 4e A. Janssen 3e J. Kusters Overduif A. Janssen Duiven los 12 uur. Aankomst eerste duif 12 uur 58 min. 42 sec. Laatste duif 1 uur 7 min. 14 sec. :n •ie. |eenen hap. jprijzei dfR1L van De ronde over Blerick. Zondag organiseerde de Roermond sche Wielerver. »De Zwaluw" een be trouwbaarheidsrit voor amateurs en nieuwelingen over 160 K.M. Het traject Roermond, Horn, Haelen, Blerick, Venlo, Baesel, Roermond moest twee maal verreden worden. De uitslag is als volgt: Amateurs. Gestart 9. 1. Cober, Heerlen, tijd 3 u. 25 min Canjels, Venlo; 3 v. Deursen, Venlo; I Broosens, Venlo; 5. v. Deursen,) Blerick. Nieuwelingen. Gestart 18. 1. v. Boomen, Eindhoven, tijd 3 uur| 34i/ï min. 2. Riedelbach, Heerlerheide;1 3. Tichelarfc, Tegelen; 4. Wekx, Suste- ren; 5. Willems, Sittard; 6. Jessen, Susteren. jinnon uciei tukk JJn\ Brii 8 40 7.3C VENLO. Op de Coöp. Veilingvereeni-| ging van Maandag was de aanvoerj 850.000 eieren. Groote eieren van f 7 50 tot f Kleine eieren van f 4.20 tot f Eendeneieren van f 6 80 tot f Kippeneieren per Kg. f 1,24. ROERMOND. Op de Coop. Eiermij van Maandag was de aanvoer 2.600.0ÖJTOT] eieren. Iittiu Groote eieren van f 7 40 tot f 8 3|ojqEN Kleine eieren van f 6.50 tot f 7.3|t, Eendeneieren van f 6.50 tot f 7.öf in 100( 100 Kf zondei 7.1(Jis bez nbevel fenhar

Peel en Maas | 1928 | | pagina 6