Prïj Ès T Dank aan allen, de Stamboekbeer Landgis Stii Stic „UNIGRO" is IN.V. Vulkaan, Venrayl Gemengde Berichten. Distri8ts-Arbeidsbeurs Marie J. Zeegers Jan H. Verwey FRITS Ger. Direks, Lull te Le Schutte ia. Zondag Handbopnd „De Zondadu groot I rs St. t Maant der F «Een JoDgfe ipt. g Wegen wordt aankoilst luut G ONTV hur Lu D J.H.Sep RADIO-TOESTEL „een blijvende bron| van vreugde!" GEVONDEN Een heerenhorloge met ketting. Inlichtingen bij de Rijks politie Kruisstraat. Een bankschroef, eer. horloge met ketting, een portemonnaie met geld en een rijwielplaatje. Inlichtingen Marechausseekazerne. Door onze gemeentepolitie werden deze week bekeurd een 5-tal chauffeurs, waarvan één zonder rijbewijs, één niet voldoende rijbewijs, en drie zonder nummer. Op Dinsdag 9 Oct zal door Z D.H. den Bisschop van Roermond aan de kinderen uit Venray en omgeving het H. Vormsel worden toegediend. Feest der H. Kindsheid. Zondag vierde het Genootschap der Heilige Kindsheid feest in Venray. Dit jaar was er bijzonder werk van gemaakt en een mooie optocht trok na de Hoogmis door de met vlaggen ver sierde straten. Werkelijk mooie groepen en wagens passeerden de revue en het was aardig te zien met welk een ernst de kinderen hunne rollen opnamen. Dat Venrayach bevolking van zijn belangstelling deed blijken viel gemak kelijk op te maken uit de collecte, die ruim f 600,heeft opgebracht, welke geheel ten bate der Missie zal besteed worden. De Fanfare van het Patronaat en Venray's Fanfarecorps luisterden den optocht met hunne muziek op. Van den optocht zijn een viertal foto's gemaakt, welke zijn tentoongesteld bij den Heer van Opbergen op de Markt, alwaar men deze foto's legen den prijs van f 1.per vier stuks, of f 0,25 per stuk kan bekomen. In het klooster Jeruzalem alhier alhier overleed in den ouderdom van bijna 85 jaar Mère Madeleine, in de wereld Marie R. A. Bonlay Zij werd geboren te Piré Frankrijk 10 October 1843. Ten huize van den Heer B. aan de Paterslaan, ontstond Woensdag morgen een begin van brand, die geluk kig nog tijdig door buren en politie kon gebluscht worden. Ons kwam ter oore, dat hier, in den laatsten tijd, personen zijn gever baliseerd en beboet, die geen rentekaart hadden aangevraagd Ter voorkoming van onaangenaam heden en kosten wijzen wij er op, dat formulieren voor hel aanvragen van rentekaarten, op het postkantoor zijn te verkrijgen. Knechts en dienstboden moeten zelf zorgen voor het aanvragen van die kaarten en dat dus niet aan de werk gevers overlaten. Kostelooze Koepokinenting. Daar wegens omstandigheden te Oostrum, Oirlo en Leunen deze week geen gelegenheid was tot inenting zal op Maandag 17 September daartoe nog gelegenheid worden geboden en wel te Oostrum om 4 uur nam. te Oirlo om halföuur nam. te Leunen om 5 uur nam. Vergadering Fokvereeniging, Stier houder jj en Vee verzekering „Eensgezindheid". De heer J. van Meijel, vhet voorzitter schap dezer vereeniging6n waarnemen de, heet de aanwezigen hartelijk welkom en opent de vergadering met der. christelijken groet. Daarna wijdt spr. enkele worden aan de nagedachtenis van den overleden voorzitter Hubert Janssen, en wijst op het vele goede door hem aan onze vereenigingen bewezen. Spr. hoopt dat God hem reeds het eeuwige loon heeft geschonken, Na voorlezing en goedkeuring der notulen komt aan de orde het kiezen van een voorzitter. De voorzitter deelt mede, dat het voorstel van 't bestuur is, ihans een voorzitter te kiezen, uitsluitend voorde veeverzekering en verzoekt een of meer candidaten te stellen. Als zoodanig worden gesteld de heeren G. Reintjes, Steeg en H. Assel- berghs, Scheide, waarna laatstgenoem de wordt gekozen. De heer Asselberghs dankt voor het in hem gestelde vertrouwen, en belooft onder medewerking van bestuur en leden, zijn beste krachten aan de ver eeniging te zullen wijden. In plaats van H. Asselberghs wordt tot lid der commissie van comptabiliteit gekozen H. van Kempen, Heide. Alsdan komt aan de orde het kiezen van een voorzitter voor Fokvereeniging Slierhouderij Als candidaten worden gesteld de heeren M. Wismans en A. Poels te Venray. Gekozen wordt Mart. Wismans, die verklaart zijne benoe ming aan ts nemen. De nieuwe voorzitter verzoekt aller medewerking en spoort aan tot trouw vergaderingbezoek in de toekomst. Hierna stelt hij voor om nog dezen herfst eer. Jongveekeuring te houden, hetgeen wordt goedgevonden. Plaatsen datum (waarschijnlijk Maandag 1 Oct zullen in Peel en Maas worden bekend gemaakt. Voor aangifte tot deelname' zie achterstaande advertentie. Niemand me8r het woord verlangen de sluit de voorzitter, met een woord van dank voor de aangename samen werking, de vergadering met den chr. groet. LEUNEN. Naar we vernemen zullen a.s. Zondag alhier, door de Commissie welke indertijd belast is geweest met de werkzaamheden welke hebben ge leid tot de instandkoming van den nieuwen grintweg over de Steeg, groote feestelijkheden worden georganiseerd, waaraan wordt deelgenomen door de Fanfare, Vrijwillige Landstorm, Hand boogschutterij en verder allen die aan den weg hebben gewerkt. HEIDE Door onze zangvereeniging »Het Heidebloempje" is besloten om op 11 en 12 November as. een concert met tooneeluitvoering te geven. Als hoofdnummer zal opgevoerd worden »Wat niet sterven kon", tooneelspel van G Nielen. YSSELSTEYN. Aan den heer Tim mermans te Roermond is vergunning verleend lot het bouwen van een boer derij met een groot aantal varkenshok ken in hoofdzaak bestemd voor de fokkeiij te Ysselsleyn. MERSELO. Wegens den 2dengrooten Jonge Boerendag van den kring Horst van den L. L. T. B.. welke bepaald is op Zondag 30 Sept. a.s., is de Land bouwtentoonstelling alhier, georgani 8eerd door de Afd. Jonge Boeren, op verzoek 8 dagen uitgesteld en bepaald op Zondag 7 October a.s. Belangstellenden gelieven hiervan nota te nemen. HORST. Onze oud-dorpsgenoot de Eerw. Pater M. Boots zal morgen Zondag in de Parochiekerk alhier zijne eerste plechtige H. Mis opdragen. Z Eerw. werd Zondag 9 Sept, te Siegburg (D.) priester gewijd. Aan de feestelijke herdenking van het 10 jarig beslaan der burger wacht te Venlo, zullen morgen Zondag van hier 75 leden der burgerwacht deelnemen. BERGEN. Het ten nadeele van V alhier gestolen rijwiel is door de politie te Sarabeek in beslag genomen, bij een persoon die het van een onbekende had gekocht. SIEBENGEWALD. Onder Sieben gewald moest Dinsdag een vliegtuig, afkomstig uit Tsjecho-Slowakije een noodlanding maken. De landing verliep tamelijk goed. OVERLOON. Op de gehouden ten toonstelling te St. Anthonis werden aan inzenders uit Overloon de navolgende prijzen toegekend Afd. Paarden (Belgisch type) Eerv. verm. Rika van M. Giazen. 2-jarige Merries Eerv. verm. Germina van J. A. Bloemen. Merries vair 4 tot en met 8 jaar. 3e prijs Dolfine van H. Willems van Dijk; 5e prijs Julia van M. Deriet. Afd. geiten. Lammeren le prijs M. Strijbosch Jonge dekbokkenEerv. verm. M Strijbosch; Oudere geiten: le prijs A. van VeghelEerv. verm. M. Strijbosch Afd Pluimvee. Witte Leghorns: 2e prijs M. Gerrits; 3e prijs P. Borghs. Barnevelders1 pr. H. Cuijpers. Afd. Rundvee. Fokregisterdieren met gewone productie, le prijs Trui II van Ant. Hendriks- Melkvaarzen ingeschreven in stam boek of fokregister, geb. voor 1 M^t. '25 3e prijs Trui III van Ant. Hendriks Eerv. verm Antonia3vanM Hendriks Volbloed vaarzen geb. voor Juli 1926 le prijs Tona I van M Hendriks2e prijs Trui IV van Ant. Hendriks. Volbloedvaarzen geboren voor Jan. '27 Eerv. verm. Jetje van M. Deriet. Stieren geboren voor 1 Mei 1925. le prijs Karei van de Fokv Overloon Stieren geboren voor 1 Mei 1926. 2e prijs Sjoerd van de Fokv. Overloon Fokgroepen. Moeder met afstamme lingen minstens 2 stuks 1 prijs Trui II van Ant. Hendriks. Nakomelingen vaD één stier, minstens zes stuks, le prijs Overloon. Afd. Varkens. Veredeld Duitsch land- varken. Beeren van 47 maanden le prijs Fokvereeniging Overloon. Zeugen ouder dan 20 maanden met biggen 1 prijs L. van Mill. Zeugen ouder dan 2 jaar3e prijs W. Crooymans. Loopvarkens van 4 tot 7 maanden le prijs W. Crooymans. In totaal werden aan de inzenders uit Overloon 25 prijzen toegekend. Een Hink succes. Weigering van inkwartiering. Woensdag stond voor 't Kan tongerecht terecht iemand te Roermond, die op 21 Aug. j 1. geweigerd had aan een soldaat voor slechts één nacht in kwartiering te verleenen. Conform den eisch van het Openbaar Ministerie werd onmiddellijk vonnis gewezen en den desbetreffenden weige raar veVoordeeld tot eene geldboete van f 20 subsidiair 10 dagen hechtenis. H.M. de Koningin naar Zuid-Limburg. Uit militaire kringen vernemen we, dat H. M. de Koningin het voornemen heeft, om een gedeelte der groote manoeuvres in Zuid-Limburg, di6 be ginnen na beëindiging van de lichte brigade-oefeningen op 18 Sept., bij te wonen. Kolenstofplaag. De staatsmijn Maurits te Lutterade bezit sinds eenigen tijd een zeer moderne stookinrichting. Het vuur wordt er ge voed met kolenstof, dat met groote kracht in de vlammen wordt geblazen. Een deel van dit kolenstof schijnt evenwel, onverbrand, via den schoorsteen de lucht in te vliegen. Tot groot ongenoegen der omwonenden. In den laatsten tijd hoort men ten minste tal van klachten, zegt het Hbl. Het effect dezer kolenstofplaag moet ongeveer gelijk wezen aan dat van cementfabrieken, alleen de kleur ver schilt. Een uur gaans rond deze reuzen- mijn al naar gelang der windrich ting ondervindt men bij 't bleeken van waschgoed grooten overlast, omdat zich het kolenstof erin zet In de om geving durft men vaak geen ramen meer open te zetten, daar zich na korten tijd een laag kolenstof op alles legt. De boeren klagen over hetbeder ven der groenten. Veel mensehen uit de omgeving zouden aan oogontsteking lijden, zoodat de medische dienst der mijn vaak helpen moet. Naar verluidt, heeft men tot heden nog geen middel kunnen vinden tegen deze plaag, ofschoon onderzoekingen zijn ingesteld. Anderzijds vernamen we, dat de mijndirectie opziet tegen de te hooge kosten voor verbetering. De gezondheidscommissie ter plaatse is eveneens doende om verbetering in den toestand te verkrijgen. Jongen vermist. Te Geleen wordt sinds de vorige week vermist een slagersknecht uit Mansier- geleen afkomstig, P. S. geheeten. Hij was per fiets uitgegaan om vleesch bij klanten te bezorgen. Het rijwiel is teruggevonden. WAUBACH. In het zg. nieuwe Lauradorp te Waubach zijn reeds 400 woningen gereed, resp. in aanbouw. Het totale aantal woningen zal dra tot 900 worden opgevoerd. Zooals bekend, worden paters Salesianen met de ziel zorg belast. Winter dien st van de Spoorwegen. D8 winterdienst der Ned. Spoorwegen, die Zondag 7 October aanvangt, zal weinig verandering in den treinenloop brengen. Slechts enkele internationale treinen ondergaan eenige verandering. Do nieuwe burgemeester van Rotterdam. Bij Koninklijk Besluit van 12 Sept 1928, nummer 5, is met ingang van 15 October 1928 benoemd lot burge meester der gemeente Rotterdam, mr. P. Droogleever Fortuyn. Luchtvaart. Van 13 September tot 11 October zullen de vijf vluchten naar Indië plaats hebben en het begin beteekenen van een geregeld luchtverkeer lusschen Nederland en deze kolonie. Donderdagmorgen is de H.N.A.F.A, als eerste der vijf vliegmachines, die naar Indië vertrekken, op Schiphol gestart. Bestuurders zijn luitenant Koppen en kapitein Kengan. De meegenomen luchtpost. Met het Donderdagmorgen van Schip hol vertrokken vliegtuig werden ver zonden naar Batavia 12527 brieven waaronder 1585 aangeteekende 4356 briefkaarten48 drukwerken en 32 postwisselsnaar tusschenliggende plaatsen in totaal 2938 brieven, waar onder 666 aangeteekende, 973 brief kaarten, 1 monster en 7 postwissels. Wijziging Invaliditeitswet. Ingediend is een wetsontwerp tol wijziging der Invaliditeitswet. De loon grens wordt tot f 2000 verhoogd. De kellners worden onder de wet gebracht, onderwijzers met recht op pensioen worden uitgesloten. Chocolade-automaten in den trein. Naar »De Avondpost" verneemt zul len in de eleclrische treinen Amster dam—Rotterdam chocolade automaten geplaatst worden. R. K. Universiteit te Nymegen. Naar de Msb. verneemt, is benoemd tot hoogleeraar in de faculteit der rechtsgeleerdheid aan de R. K Univer siteit te Nijmegen, om onderwijs te geven in het strafrecht, als opvolger van professor W. Pompe, de ZeerEerw. Pater mr. W. J. A J Duynstee C s.s R., momenteel rector van het Retraitehuis te Zenderen bij Almelo. Van zijn werken is bekend het boek over Burgerlijk Recht en Zielzorg", dat. in 1919 verscheen en waarvan de tweede druk in 1927 uitkwam. Hij is voorts de schrijver van »De leer der Kuischheid", terwijl hij aan verschil lende tijdschriften medewerkte. Voerlieden-actie. Te Nijmegen is door den Ned. R.K. Transporlaibeiders een loonactie voor voerlieden begonnen, welke ongeveer 700 leden omvat. De eischen luiden o m.f 25 loon per week en een arbeidstijd van 6 uur 's morgens tot 6 uur 's avonds met I1/2 uur schafttijd. Het loon der losse werklieden moet f 5 per dag zijn. Slechts les der 27 werkgevers in het transportwezen gaven antwoord op deze eischen. Ernstige aanrijding. De motorrijder V. uit Helmond heeft te Mierlo-Hout juffrouw W. B. uit Mierlo aangereden. De juffrouw werd zwaar aan hoofd en rug gewond; de motorrijder, blesseerde zich aan den arm. In het Gasthuis te Helmond, waar heen de juffrouw overgebracht werd, constateerde men hersenschudding en kwetsuren aan de ruggegraal De juf frouw was vergezeld van vijf kinderen. Door den schok, waarmee zij aange reden werd, sloegen twee kinderen uit den kinderwagen. Drie kwamen in een nabijgelegen sloot terecht, maar bekwa men geen letsel De Tol van Muiden. Naar het »Hbld." verneemt, heeft de heer C. B te Blaricum, die eiken och tend den Muidertol passeert in zijn auto, den tolgaarder een bedrag ter hand gesteld, waaruit voor de eerst volgende veertien dagen het tolgeld voor den heer Floris Vos is betaald. De heer B. meent, dat de wantoestand te Muiden inderdaad uitstekend ge demonstreerd is, zoodat alle automobi listen den heer Vos zeer dankbaar mogen zijn voor zijn optreden doch dat het nu welletjes is, aangezien het te betreuren zou zijn als bij voortzetting der demonstralie moord en doodslag het gevolg zouden wezen, iets wat niet uitgesloten is. Overreden en gedood. Op den Rijksweg onder Lent is Don derdag het zevenjarig dochtertje van den warmoezenier Th. van Kempen onder een auto geraakt, die bestuurd werd door den handelsreiziger J. uit Hilversum. Het kjnd was onmiddellijk dood. Den bestuurder treft geen schuld Overreden en gedood. Woensdagmiddag vier uur geraakte aan den Heereweg te Groningen het zevenjarig jongetje Koning, wonende Manneslaan, bij het spelen onder een autobus van den dienst Groningen Zuidlaren. Een voorwiel ging den kleine over de borst. De poliliedokter Nathans constateerde den dood. Ernstige autobotsing te Garderen. Woensdagavond j8 hij den Viersprong, nabij Garderen, gem. Barneveld, een zeer ernstig auto ongeluk gebeurd. Twee luxe auto's een uit Gelderland en een uit Groningen, waarvan de een uit de richting Garderen en de andere uit die van Voorthuizen kwam, zijn met kracht tegen elkaar gebotst. Alle inzittenden, ten getale van zeven, zijn zwaar gewond. Drie waren er zeer ernstig aan toe en mochten niet worden vervoord. Wat is een werk-forens? De heer P. A G Baron van Heecke- ren van Brandenburg, burgemeester van Woudenberg, laat dagelijks zijn kinderen per auto naar de school bren gen te Zeist. De auto wordt gestuurd door den chauffeur van den heer van Heeckeren. Wat deed nu de gemeente Zeist? Deze redeneerde: de chauffeur des heeren van Heeckeren komt meer dan 90 dagen per jaar te Zeist de kinderen zijns heeren per auto brengen, wij, gemeente Zeist, slaan hem dus aan als »werkforens" daar hij immers meer dao 90 dagen per jaar te Zeist komt »werken". De heer van Heeckeren, burgemeester van Woudenberg, vond dit geval nog al'kras en merkte in den gemeenteraad (van Woudenberg) op,dat een dusdanige toepassing niet de bedoeling kan zijn van de Forensenwet, Op die manier, meende hij, kan men een dienstmeisje, dat vaak in een andere gemeente bood schappen moet doen, ook wel als »werk- forens" aanslaan. Mitsdien stelde hij den gemeenteraad (van Woudenberg) voor dit geval aan het oordeel van Ged Staten van Utrecht le onderwerpen. Met welk voorstel de Woudenbergsche Raad aceoord ging. Het mooie weer van de eerste dekade van September. De filiaal inrichting vanhetK NM.I. te Amsterdam meldt De eerste dekade van September is een waardige voortzetting geweest van den zonrijken zomer van 1928 De zonneschijn meter in den Tortus Botanicus registeerde in deze 10 dagen niet minder dan 104i/s uur zonneschijn. Hoe groot dit getal is. kan men opmaken uit het feit, dat hei ongeveer 2 maal zoo groot is als het normale aantal en dat b.v. in 1925 de heele maand Sept. (100 uur) minder had dan thans 1 enkele dekade. Omtrent de warmte, die Zondag aan het onweer vooraf ging, zij nog ver meld, dat ongeveer dezelfde maximum temperaturen (Amsterdam had 28,6 gr C., de Bilt 29,6 gr. G) in 1926 nog later in de maand zijn voorgekomen, n.l. op den 20slen Niettemin is een dergelijke hitte in dezen tijd van het jaar een groote uitzondering. Doodelyke val. Bij de werkzaamheden aan het dak der kerk te Breijell is de leiendekker Joseph Simonet naar beneden gevallen. Een steun haak om den toren brak plotseling af. S. viel naar beneden maar bleef aan den volgenden haak hangen, die echter ook afbrak. Met zware ver wondingen werd de ongelukkige opge nomen. Hij leefde nog slechts enkele minuten. S. was reeds J4 dagen bezig met de restauratie der beide kerktorens. Toen hij naar beneden stortte waren de werkzaamheden juist voltooid. Bij den bouw van deze kerk is de limmer- mansleerling de Groot (uit Nederland) ook naar beneden gestort en dood opge nomen. S. laat een vrouw en 3 kinderen achter. BUBQmiJKS SÏAVD VSKBAY. van 7 tot 14 Sept. GEBOREN Gertruda P. Ch. Claessens, Overloonsche weg. Petronella J. L. Jacobs, Brukske Josephina J. M. Reijnders, St. Anthoniusstraat Lambertus A. M Gommans, Oirlo Hendrika M. Philipgeo, Heuvelstraat Maria A. P. Poels, Merselo Hubertus J Verechuuren, Overbroek Geertruida M. van Staveren, Veulen OVERLEDEN Marie Rose Anne Bonlaij, oud 84 jaren, kloos terzuster, Eindstraat Wilhelmus H. van de Ven, echtg van Gerarda H. Peeters, oud 39 jaren, landbouwer, Yeselsteyn 1 patiënte van bet St. Annagesticht. Ingekomen en vertrokken personen van 7—14 Sept. INGEKOMEN G. v. Vliet, Pater, Leunscheweg 1 v Heerlen J. Gielen, dienstknecht. Veulen H 39 v Beesel M. J, A. Vermeulen, z.b. Gr. Markt 5 v Echt M J. Zeegers, z.b. Schoolstraat G v Nijmegen J. Poels, dienstknecht, Hoebertweg 5 v Arcen J. Saunies, broeder, Leunscheweg 1 v Leiden VERTROKKEN: G. J. M. Poels, z.b. naar Tegelen-Steyl J. M. J. Janssen, z.b. naar Kaatsheuvel L. P. J. Smeets, Pater, nasr Nijmegen H. Cox, zb., naar Venlo, Kaldenkerkerweg 92 J. J. L. Sleegers, dienstknecht, naar Deurne M. E. M. de Haan, onderwijzer naar Gemert C. M. Mic'nels, zb. naar Eindhoven, Einenburg M J. Hendriks, zb., naar Oploo A 147 A. G. van den Berg, Pater, naar Megen M. N. van Duyn, Pater, naar Heerlen A. M Rutten, dienstbode, naar Maashees J. M. G. Beerkens, dienstbode, naar Helmond A. H. Marcellis dienstbode, naar Maashees Voor deelneming het overli dfan bare Moet tfe, zeggen w| dank. Burgerlijke Stand Maasliees-Overloon. GEBOREN Jacobus Henricus, z.v. J. A. KuypersJanssen Gerardus Hendrikus, z.v. M JansbekenLinders Theodora Hendrina, d.v. J. H. van DommelenJacobs. GEHUWD P. J. H. Janssen 27 jaar te Venray en F. H. A. Cup 22 jaar te Maashees. OVERLEDENJohanna Reijnen oud 67 jaarLodewijk Gommers oud 2 jaarGeertruda A. P. Rongen oud 1 maand; Peter Chr. A. Smits oud 7 jaar. KIEIELUKE BIIHSTII Parochiekerk Morgen Zondag 2 uur kleine oongregatie, half 3 herhaüngscatechismus, 3 uur Lof, waarna de Zeven Weeën op het kerkhof gebeden worden, 4 uur H. Familie. Maandag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor de Gebr. Piet. Joseph en Martinus Janssen, 7 uur Lof. Dinsdag half 8 en 8 uur leesmis. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Mgr. Dr. Hoefnagels. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2de kl. voor de Weleerw, heeren Frans en Mathijs Roelofs Dinsdag 9 Oct. zal Z.D H. de Bisschop van Roermond het H. Vormsel komen toedienen. De kinderen, die de school verlaten hebben en nog niet gevormd zijn, worden verzocht Zondag na het Lof en de Zeven Weeën in de kerk te blijven, om hunne namen op te geven. Vrijdag half 8 en 8 uur leesmis. Zaterdag komen de kinderen der 3de klas te biechten, 7 uur Lof. Deze week zijn de Quatertemperdagen, geboden vasten en onthouding van vleeschspijzen. Voortaan op de werkdagen het Lof om 6 uur, wordt biecht gehoord van 5 tot 7 uur. Paterskerk. Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H. Mis met onderrichting, 8 uur Hoogmis, welke zal worden opgedragen voor de levende leden der Aarts broederschap. Na de Hoogmis processie, kwart na 4 plechtige Vespers, 5 uur Lof. Maandag feest van de Wondteekenen van onzen H. Vader Franciscus, 7 uur plechtige Hoogmis, 6 uur plechtig Lof, generale absolutie voor de leden der Derde Orde, volle aflaat 0 g.v. Dinsdag feest van den H. Jozef Cupertino, 7 uur Hoogmis ter eere van den H. Antonius, 6 uur Lof. Woensdag half 7, 7 uur en hall 8 H. Missen voor de Wed. KoekenRutten, als lid der Aarts broederschap Vrijdag 7 uur Hoogmis, G uur Lof en H. Kruisweg. .Worden gevraagd 1 timmermansleerling Venray 1 boerenmeid Pascben Horst 1 werkvrouw Venray boerenknechten en meiden verschillende burgerdienstmeiden Sleepers voor de Staatsmijnen 2 keukenmeiden v. Horst, Helmond 3 dienstboden voor Deurne 1 dagmeisje voor Venray 2 schildersknechts voor Venray 1 boerenkaech'je v. Ysselsteyn 1 bekw. timmerman en metselaar voor Well 5 jongens v. aardappelrapen Well Bieden zich aan 1 huishoudster voor geestelijken 1 burgerdienstmeisje 13 j v. Deurne 1 2e meisje v. dadelijk 23 jaar 1 kindermeisje 13 jaar 10 losse arbeiders 3 chauffeurs en 1 leerling 1 werkmeisje v. 2 of 3 d. p. week 4 burgerdienstirfcisjes 13—16 jaar 1 leerling metselaar 1 keukenmeid 1 werkman v. 2 of 3 d. per week 1 timmerman 4 j, a. h, vak 1 monteur chauffeur 1 paardenknecht 1 boerenknecht v. Paschen 2 loopjongens v. winkel 1 joDgen aardappelen rapen ONDERTROUWD en Venray, Schoolstr. 6 ,,s Beek bij Nijmegen 263, Huwelijksvoltrekking te Venray 6 October a.s. die behulpzaam zijn geweest bij het blusschen van den brand in mijne woning. Q. Beterams Paterslaan, Venray. Staat ten dienste der zeugen uit Overijsel ingevoerd, opge nomen met 80 punten, bij bij lier- ilijk 15 en t en minstens zich nog bij ED. C nen ipt. 15 (ook op h Beslissings ïker bij H. C g. 's avonds CREMERS Besprek uwi leden. Zij, die wenschen nen dit c Sep bij den Se 20 21 m n d 'kut ER op groot Midden-Li jai regelmatig met land Brieven van dit bi nge Vanaf hed ot aan scheri pi zen bij

Peel en Maas | 1928 | | pagina 2