Handwondjes Adverteert in dit Wad Transpirerende Voeten De toekomst van de Peel R.K. Missie in Indië. Gemengde Berichten. Wat h aar en deelt hem mede, dat hij mank is, maar voorbijgangers zijn krukken, terwijl hij sliep, in den boom gehangen hebben. De goedige predikant stijgt van zijn paard en klimt in den boom Plotseling springt de bedelaar op, slingert zich op het paard en gaat er van door. De bedelaar is natuurlijk Schinder- hannes. In de jaren 1800 en 1801 is Schin derhannes de schrik van het land en overal verhaalt men, hoe hij onkwets baar is en hoe hij uit alle gevangenis sen weel te ontkomen, zoodat het ver- geefsche moeite is, jacht op hem te maken. Maar de nieuwbenoemde generaal commandant van de vier Rijndeparte menten St. André denkt er anders over. Hij is vast besloten aan het rooverwezen in het aan lijn gezag toevertrouwd gebied een einde te maken. Een korps uitgelezen en goed bereden gendarmen wordt tegen de roovers uitgezonden en langzamerhand worden deze teruggedrongen of uiteen gejaagd. Na één jaar van krachtige actie zijn er verscheidenen gedood of gevangen genomen en Schinderhannes verliest snel zijn macht. Als een wild dier opgejaagd, moet hij vluchten van de eene schuilplaats naar de andere, en ten einde raad laat hij zich door een werver aanmonsteren als soldaat bij de keizerlijke troepen. Nu wil echter het noodlot, dat hij door een mederecruut herkent en verraden wordt. Hoe juicht men over die ongedachte vangst 1 Met ketenen beladen, wordt Schin derhannes naar de gevangenis in Mainz gebracht en daar is geen kans op ontvluchten. Den 16den Juni 1802 is de recruut Jacob Schweikard, alias Schinderhannes, in die gevangenis ingesloten. Een tribunal criminal Special" wordt ingesteld om hem en zeven en zestig mede beschuldigden te vonnissen. Eerst 7 Febr. 1803 is de acte van beschuldiging gereed. Schinderhannes zal zich moeten verantwoorden omtrent drie moorden, dertig inbraken en 23 overvallen met roof. De beklaagde maakt het den rechters gemakkelijk; hij bekent al zijn misdsden en wat minder sympathiek is, hij noemt zijn medeplichtigen bij iederen overval. De omvang van het te behandelen materiaal maakt, dat maanden verstrijken eer het vonnis geveld kan worden. Aan een langen ketting geklonken, worden vijftig beklaagden drie zijn in de gevangenis overleden den 19den November 1802 voor de rechters geleid. Eerst worden de opgelegde lichtere straffen vermeld, daarna de zwaarderevan gevangenisstraf gaat het naar kettingstraf en dwangarbeid ten slotte komen de doodvonnissen. Schinderhannes had steeds gehoopt, 'iat het leven hem geschonken zou worden, maar hierin vergiste hij zich met twintig mannen zijner bende werd hij ter dood veroordeeld. In den nacht van 20 op 21 Novem ber werd op de hoogte bij Weisenau, waar vroeger het keurvorstelijk land huis Favorite" geslaan had, hel schavot opgericht; achtar de guillotine werden een en-lwinlig graven gedolven, twintig in een halven cirkel en een in het midden dit laatste was bestemd voor Schinderhannes. Onder toeloop van een ontzaglijke menigte, die van heinde en verre was saamgestroomd en die door de aan wezige troepen slechts met moeite in bedwang werd gehouden, werden de veroordeelden den 21sten November onder een sterk escorte in vijf wagens naar de gerechtsplaats gevoerd. Waardig en mannelijk, zonder eenig teeken van angst of bekommering, be klom Johannes Bückler als eerste het schavot. r. Binnen weinige seconden was hij onder ademlooze stilte der duizenden omstanders op het blok gebonden een oogenblik schitterde het nedersuizende driekantige mes in de gouden zonne stralen toen viel het hoofd, waarin zoovele overmoedige plannen van mis daad en ongerechtigheid ontworpen waren. De overige veroordeelden gedroegen zich minder mannelijk dan hun leider velen verzetten zich en moesten op het schavot gesleept worden. De scherp rechter en zijn helpers verrichtten hun luguberen arbeid handig en vlug, want binnen het half uur waren allen terecht gesteld. Gedurende den volgenden nacht werden alle lijken in gereed gemaakte kuilen begraven en op ieder graf is een boompje geplant, terwijl de geheele ruimte met een hekwerk is afgesloten. Het hek is in den loop der jaren vergaar: en niet vernieuwd, en wanneer thans de kinderen in het fraaie Mainzer- plantsoen onder hooge en oude popu lieren, waarvan er twintig in een halven cirkel en een in het midden staat, ^krijgertje" of ^verstoppertje" spelen, zullen zij zeker niet vermoeden, dat hun gejuich en gezang weerklinkt boven de graven van Schinderhannes en zijn woeste gezellen. en transpireerende handen en oksels moet men behandelen met Purol- Slrooipoeder, zijnde de meest afdoende poeder daarvoor. In bussen van 60 ct. en 1 gld. Bij Apothekers en Drogisten heel mooi weer. Gij gaat toch dadelijk met mij mee naar de strikken kijken Ik heb mijn buks geladen en ik hoop vandaag nog een patrijs of een haasje neer te leggen. Wordt vervolgd. Ziet gij ouder uit dan gij zijt? Slechte spijsverte ring. verstopping, maagkwalen enz., werken nadeelig op uw humeur en ge stel. Foster s Maag- pillen zijn een zacht- werkend laxeermid del. dat uw kwaal doet verdwijnen. Foster's Maagpillen Alom verkrijgbaar f 0.65 per flacon. In het Hbl. lezen we een beschou wing over de ontginning van de Peel, die langzaam en gestadig wordt voort gezet. Onder de Peel verslaat de schrijver de groole verlatenheid gelegen lusschen Roermond, Weert, Helmond, Schaik en Mook Een dun bevolkt, en leeg gebied van 170 000 HA., waarvan evenwel pl.m. 50 000 HA. woeste gronden, volgens het ettelijke jaren géleden op gemaakt rapport Bongaerts, voor ont ginning in aanmerking komen. Dit grootsche plan wilde eenmaal radicaal heel het Peel-probleem oplossen. Het ontstond in de dagen van kolen- en voedselnood en beoogde ons land voor 120 150.000 menschen voedsel te verschaffen alsmede een aantal aan te leggen moderne mijnen*) aan ideale wegen en waterwegen te helpen. Zonder iets af te dingen op zijn practische waarde, deed het toch denken aan utopistisch proza. Voor 65 millioen gulden kon daar een stuk paradijs geschapen worden, vol prachtige wegen en vaarten, tot voor kleine zeeschepen toe. Waardevermeerdering der gronden tot circa f 40.000 0001 Zoo hoopte men in de dagen der hoogconjunctuur. Voedselnood maakte plaats voor geldgebrek Het plan wsrd crilisch beschouwd; over de verdeeling der lasten raakte men oneens Van hst groole waterschap, dat de eenheid van belangen brengen moest, kwam niets. Evenmin van het eerste gedeelte der ontwerpen: de werken ten behoeve van de afwatering en de kanalisatie voor de landbouwvaart met 100 tons scheep jes, die toch maar I81/2 millioen zouden kosten. De bevolking neemt evenwel, alle bezuinigingscommissies ten spijt, con stant toe. De ontginningen worden voortgezet, soms op groote schaal, als rond Ysselsteyn, het nieuwe Peeldorp, dat niet groeide, doch dat men syste matisch schiep. Men stelle zich de Peel niet voor als waterlooze Sahara in 't kleindit leege gebied heeft eer overlast van vocbt dan gebrek eraan, omdat de onderlagen van de gronden hel water niet door laten. Hoewel de Peel een hoogvlakte is gemiddeld 20 M. boven normaal Maaspeil is dit woeste gebied dras sig. De afwatering valt er natuurlijk wel te regelen. Een sloot graven naar het nabije beekje en het vocht stroomt vanzelf weg. Deze eigenaardigheid van het terrein heeft evenwel een nood toestand doen ontstaan. Het zure, ijzer houdende water stroomde te gemakke lijk weg op de bovengronden; de lager gelegen landerijen, de betere, die al lang in cultuur waren kregen daardoor in regentijden veel overlast, omdat de capaciteit der beekjes voor den groote ren afvoer te gering was. Bovendien hinderden op (al van plaatsen de watermolens. Ook op den rechteroever der Maas, in de omgeving van Arcen begint men te klagen, dèèr over het effect der Duitsche ontginningen langs de grens. Heidemaatschappij (voor de gemeente Sevenum) en provincie zijn nu op hel oogenblik druk aan 't meten en water passen. Men wil de zaak over heel de linie wel aanpakken. Met bescheiden middelen echter; geen 18l/* millioen zal er mee gemoeid raken, doch hoogs tens vijf Ion. Ieder beekgebied zal op zichzelf behandeld worden, want niet de gemeeentegrena bepaalt hier, maar het stroomgebied der Peelriviertjes De kosten per riviertje varieeren lusschen 20 en 40 duizend gulen. Dan komt het onteigenen van gronden (in Venray alleen 10 12 H.A.) het afkoopen van molenrechten, die door de uitbreiding van het electrisch net gemakkelijker worden, doch per gevel nog eenige duizenden guldens kosten, het maken van kleinerekunslwerken, enz. Wanneer provincie en gemeente ieder een vierde der kosten dragea, geeft het Rijk de rest. Voor de Peelgemeenten, met haar beperkte middelen, beteekent dit kwart toch al heel wat. Er dient evenwel plaats te komen voor de komende geslachten. Het rap port Bongaerts berekende indertijd het opnemen eener bevolkingsvermeerde ring van 60 70 000 zielen. Een uit stekend kenner van Peel-aangelegen- heden voorspelde onlangs, dat de groote verlatenheid op de Limburgsch Brabant- sche grens binnen een halve eeuw wel haar maximum bewoners zou hebben. De Peelmijnen waarover men niet meer hoort. doen pijn bjj don arbeid on Ioiden vaak tot verzwering of bloed vergiftiging Reinig ze altijd dade lijk en behandel ze vorder met Doos 30-60-90 ot. PUR0L Sedert eenigen lijd is op Java weder om een Missie-gebied gekomen van de R.K kerk. Deze nieuwe Missie, uit gaande van de Congregatie van het H. Hart, omvat de residenties Pekalongan, Banjoemas en een gedeelte van de res, Kedoe, een belangrijk stuk dus van Midden-Java. Tol nu tos was er in dat gedeelte maar één Katholieke school le Poerworedjo en verder twee kerkjes voor Europeanen (te Tegal en teTjilat- jap te Pekalongan werd de mis gelezen in een Gouvernementspakhuis), terwijl er nog geen enkele vaste standplaats was van een priester en er nog geen enkele missionaris werkzaam was. Zooals de situatie nu is, arbeiden op West-Java de Jezuïlan en Kruisheeren, op Midden Java de missionarissen van het H. Hart en de Jezuïten (Moentilan) en op Oost Java de Lazaristen en Car- melieten Het geheel staat onder het Apostolisch Vicariaat van Batavia. Einde 1923 waren er op geheel Java 30 300 Katholieken, waaronder slechts 3500 Javanen, einde 1925 50 000 Kalho lieken, waaronder 8000 Javanen. In 1926 had de missie er 83 scholen met 8227 leerlingen. Voor theologische studie waren er toen op Java 4, in Holland 8 Javanen. De eerste Javaansche priester werd 15 Augustus 1926 te Maastricht als zoodanig gewijd. Op Sumatra zijn het vooral Chineezan, die tot de R.K keik zijn overgegaan, tot een getal van pl.m 7000. Ook wordt er melding gemaakt van den overgang van 50 Bataks, die uit eigen beweging naar de Missie gekomen zouden zijn. In Padang is een R K Holl. Ghineesche school; in 't geheel zijn er 22 R K. scholen met 2264 leerlingen. In het Apost. Vic. Padang werken 18 priesters, 17 broeders en 64 zusters. Op Banka en Billiton zijn 6000 Katholieken, Europ en Chineezen medegeteld. Ook daar heeft het missiewerk onder Chi neezen het meeste resultaat. Op Borneo gaat hel werk slechts langzaam vooruit. In 1926 werden 226 volwassenen en 493 kinderen gedoopt, waaronder 111 Chineezen, evenveel Dajaks en 4 Europeanen. Er zijn 10 hoofdposten en 9 bijposlen. Volgens de berichten 1) vormer. 37 264 katholieken van het Apost. Vic. der Kleine Soenda-eilanden 40 pCt der bevolking. 290 Inlandsche onderwijzers onderwijzen 20.000 kinderen op 184 scholen. Wat Celebes betreft, daar zijn vooral Menado, Woloan en Tomohon de be langrijkste punten en vindt het missie werk er zijn belangrijkste uiting in de scholen. De H.C S. te Menado had, toen zij geopend werd, reeds dadelijk 2000 leerlingen. Ten slotte Ned. Nieuw Guinaa. Vol gens de berichten 1) zouden aldaar 21.052 katholieken zijn In 92 missie scholen wordt aan 4182 kinderen onderwijs gegeven. De viering van den Zondag schijnt daar voorbeeldig te zijn. Op grond van den laalsten Pauselijken Encycliek heeft de Apost. Vicaris een poging gedaan om er een seminarium te stichten voor Inlandsche priesters. Dit seminarium moet dan tevens dienen voor de opleiding van onderwijzers en beambten en het moet ook zijn een centrum van katholiek leven voor de inheemsche bevolking Deze school werd in 1921 in Toeal (Kei-eilanden) ge opend. Bovenstaande gegevens ontleenen we aan de Juliafl. van het zend. tijdschr. De Öpwekkereen nog sprekender beeld van den vooruitgang der R K. Kerk-missie gaf Pr. C Wessels in eene voordracht door hem tijdens den Missie avond gehouden op de lts te Arnhem Volgens dien Pr. was er in 1828 geen enkel Missiegebied in Oost-Indië en werkten er slechts 5 priesters in 1928 zijn er 10 missiegebieden met een kruisleger van 1360 geestelijken en religieuzen en bedraagt het aantal katholieken 250 000. 1) Bedoeld is vermoedelijk Berichten St. Claverbond. Red. K. W. Berry (I u van die rugpyn Rugpijn waarschuwt u, dat uw nieren verzwakt kunnen zijn. Uit rugpijn blijkt dan, dat gij een specifiek nier middel dient te gebruiken om deze belangrijke levensorganen-te-versterken. Waag u niet aan uitstel 1 Begin onmid dellijk Foster's Rugpijn Nieren Pillen te gebruiken. Dit middel kan aan de nieren nieuwe kracht geven, zorg dragen voor goede bloedzuivering en rugpijn, blaasstoornissen, waterzuchtige zwellin gen, pijn in de spieren of gewrichten, matheid, vermoeidheid, zen uwachligheid, duizeligheid en urinestoornissen doen verdwijnen. Tal van mannen en vrouwen, die gedurende de laatste 25 jaren leden aan nierkwalen en de pijnlijke ver schijnselen daarvan, geluigden, dat Foster's Pillen hun kracht en gezond heid herstelden. Aarzel nietl De werking van dit specifieke middel is rechtstreeks op de nieren gericht, en als deze organen goed werken, wordt het bloed behoor lijk gezuiverd en krachtig. Daarom worden Foster's Rugpijn Nieren Pillen dan ook algemeen aanbevolen tegen rheumatiek, lendepijn, ischias, rugpijn en andere ernstige gevolgen van nier zwakte. Verkrijgbaar (in glasverpakking met geel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten k f 1,75 per flacon. 36 Mgr. Dr. H. A.Poels. Op 6 September was het 12i/ï jaar geleden dat Mgr. Dr. H A. Poels be* noemd werd tot hoofd aalmoezenier van sociale werken in het bisdom Roermond. Nekkramp. Te 's Hertogenbosch is een geval van nekkramp geconstateerd. Zyn pleegouders bestolen. Een 16 iarig pleegkind van den land bouwer J. de W. te Herpt heeft bij af wezigheid der pleegouders uit een kast een bedrag van f 50 en een doosje met gouden ketting, oorbellen, broche en ringen gestolen. De politie heeft den jongen te Haarsteeg aangehouden. Het gestolene was nog. in zijn bezit. Zy, die belasting hebben ontdoken. Nog steeds schijnen er personen te zijn, die, nadat' zij in vroegere jaren vermogens- of inkomstenbelasting heb ben ontdoken, blijven voortgaan met jaar in jaar uit onjuiste aangifte in le leveren, hoewel zij gaarne hun ver houding tot den fiscus zouden willen zuiveren. De vrees voor strafvervolging, of wel de onzekerheid nopens de te betalen ontdoken belasting, weerhoudt hen hun belastingzaken in het reine le brengen en voor het vervolg juiste aangiften le doen. Naar van bevoegde zijde aan het Corr. Bur. wordt gemeld, wordt echter in gevallen, waarin de belastingschul dige geheel uit eigen beweging den inspecteur met de ontduikingen in kennis stelt, volstaan met vordering van de te weinigbetaalde belasting over de jaren, waarvoor de termijn voor navordering nog niet is verstreken, dus over ten hoogste 3 jaren, zonder eenige verhooging. Strafvervolging zal legen zulk een belastingschuldige niet worden ingesteld. Bovendien kan aan hem, die de te weinig betaalde belasting ni-t dadelijk en ineens kan voldoen, gelegen heid worden gegeven, het verschuldigde op eenigszins langen termijn aan le zuiveren. Auto te pletter geslagen. Twee dooden, verschillende gewonden. Maandagmorgen om 20 minuten'voor 6 vond een ernstig ongeluk plaats op den Rijksstraatweg lusschen Lex-mond en Vianen, Een vrachtauto uit Hilversum wss op weg naar Laren (N.-H.) met een 24-tal arbeiders uit Poederoyen en Zuilichem. Plotseling geraakte de auto in een kromming van den weg aan het slingeren, sloeg legen een boom en bolste daarna met groote kracht tegen de ijzeren leuning van een brug, die geheel vernield werd. Een der werklieden, de 34 jarige J Schouwenburg uit Poederoyen, werd op slag gedood. Hij laat een weduwe en een kind na. Een tweede arbeider, J. van Veen, oud 22 jaar, ongehuwd en wonende te Zuilichen, stierf eenige oogenblikken later aan de zeer ernstige verwondingen, welke hij door de ijzer splinters had opgeloopen De arbeider G. Klop uit Zuilichem bekwam een zeer ernstige hersenschudding Een viertel andere werklieden is naar het ziekenhuis te Utrecht vervoerd met min of meer ernstige verwondingen. De chauffeur, C. van Rhenen, uit Hilversum, werd met een versplinterden duim eveneens naar het ziekenhuis te Utrecht vervoerd. De auto is gedeeltelijk vernield De Rijkspolitie uit Vianen en Lexmond is ter plaatse aanwezig om een onderzoek in te stellen. De vermoedelijke oorzaak van dit ernstige ongeval is, dat de chauffeur met veel te groote snelheid gereden schijnt te hebben. Verdronken. Bij het spelen aan het bassin in de Zuid Willemsvaart te Weert gleed Zondagmiddag een 6 jarig jongetje van den heer W. Sch. uit en raakte onder water. Na een kwartier dreggen door een schipper en zijn knecht werd de kleine boven water gebracht. De ontboden geneesheer kon na toepassing van kunstmatige ademhaling slechts den dood constateeren. Door een trein overreden en gedood. Maandagavond circa 7 uur is op het stationsemplacement te Nijmegen een ambtenaar van de douaneafdeeling door den sneltrein van 's Bosch over reden en gedood. De Maasbrug, de stuw en het electrisclie watergein aal by Grave. Het groote werk nadert zijn vol tooiing. De Maasbrug wordt al grooter en grooter. De zesde boog is ook reëds nagenoeg klaar en rust thans op zijn pijlers. De zevende is nu aan de beurt. Dit gedeelte der brug wordt dan over den thans nog in gebruik zijnden ver keersweg, nabij het begin der Veer straat heen gebouwd. Het verkeer zal dan onder het in aanbouw zijnde ge deelte der brug doorgaan. Aan de stuw werken werkt men dag en nacht door, de waterstand blijft daarvoor gunstig. Met het watergemaal schiet men goed op. Het gemaal te Grave zal verre weg het grootste gemaal zijn van deze constructie. Geplaatst worden drie schroefpompen met verticale as, elk met een vermogen van 240 kub. M per minuut bij 300 M. opvoerhoogte. Bij kleinere opvoerhoogte verzetten de pompen aanzienlijk meer water. Door de verticale opstelling der pompen en de directe aandrijving, wordt een zeer oenvoudige opstelling verkregen, die in den laalsten tijd bij meerdere belangrijke gemalen is toege past en uitstekend voldoet. De pompen worden aangedreven door eleclro-motoren van 250 P.K. elk. De geheele installatie wordt in Neder land vervaardigd. Hel gemaal zal, onvoorziene omstan digheden voorbehouden, in Maart 1929 kunnen werken. Duur fruit in de Betuwe. Bij de te Heieren gehouden verpach tingen van appels zijn buitengewone hooge prijzen besteed: men noemt een bedrag van f 7 f 9 per mud Moge de oogst medevallen en de prijzen niet tegen, dan kunnen de speculanten misschien nog een dagloon verdienen. Door den trein gegrepen en gedood. De 14 jarige Senster, uil Kerkrade, is Maandagmiddag op het rangeerterrein van de Domaniale mijn aldaar, door een trein overreden en enkele oogen blikken later aan de bekomen verwon dingen overleden. De arrestatie van een Scbeveningsclie uitbreker te Zeist. Omtrent de arrestatie van den 34- jarigen Gerber, die omstreeks Paschen uit de strafgevangenis te Scheveningen wist te ontsnappen, nog het volgende: Gerber, is ongeveer 14 dagen geleden te Zeist gekomen. Hij heeft daar zijn intrek genomen in een caféije, dat ook wol eens als logement dienst doet. Hij wist als betonwerker in betrekking te komen bij een aannemer van 't aldaar in aanbouw zijnde abattoir. De inspecteurs van politie togen naar Zeist Men vreesde toch aanvankelijk, dat de arrestatie met moeilijkheden gepaard zou gaan. Het bouwwerk, waar Gerber onder den naam Berger werkte, grenst n.l. aan een uitgestrekt bosch. Wanneer hij zou bemerken, dat de politie hem vervolgde, was het zeer waarschijnlijk, dat hij de wijk in het bosch zo'i nemen en dan was het zeker niet gemakkelijk hem daar op te sporen Zeer voorzichtig werd daarom het bosch daar in den omtrek van het abotloir afgezet door de Zeister politie, waardoor een eventueels vlucht moeilijk zou worden. Met een particulieren auto toog de Am8terdamsche recherche naar het bouwwerk en vroeg daar Berger te spreken. Het toeval wilde, det hij vlak bij stond. En toen hij zijn naam hoorde noemen, keek hij op. Onmiddellijk slapte een der politiemannen op hem toe en zei: »Jij bent Gerber". Hij ontkende. Men legde hem echter de boeien san en zonder verzet ging hij mee in den auto. Deze bracht hem naar hel politie bureau te Zeisf. Vandaar werd hij met een politieauto overgebracht, naar Utrecht en met den trein naar den Iia8g. Tusschen zijn ontvluchting uil de gevangenis te Scheveningen en zijn arrestatie Maandag te Zeist, heeft hij hier en daar gewerkt. Dadelijk na zijn ontvluchting is hij met den trein naar Amsterdam vertrokken, hetgeen hij zonder kaartje wist te doen. Als beton werker heeft hij ook gewerkt aan een loods op Schiphol. Daarna heeft hij veel gezworven in Brabant en ten slotte toog hij naar Zeist. Hij heeft niets ge daan om zich onherkenbaar te maken Voor verschillende inbraken heeft hij nog 22 maanden te goed Dinsdagochtend is Gerber in Den Haag aan een verhoor onderworpen Hij deelde daarbij mede, dat Groeneveld en hij reeds lang het plan hadden te ontvluchten. Daartoe hadden zij zich reeds geoefend in verschillende athle tische toeren, die hun bij de ontsnap ping te pas zouden kunnen komen. Z g. onder het stoeien wisten zij het zoover te brengen, dat de een met slechts een klein aauloopje op de schouders van den ander zou springen. Deze methode hadden zij willen bezigen om over den gevangenismuur le komen. Het bleek echter niet noodig te zijn, daar zij zich konden bedienen van een bezemsteel met louw, zoodat zij zich zonder moeite aan den muur konden optrekken. Toen zij eenmaal buiten de gevange nis waren zijn zij van elkaar gegaan en hebben elkaar sinds dat oogenblik niet meer terug gezien. Gerber is in de richting van het Hollandsche Spoorstation geloopen en heeft kans gezien, door over een hek le klimmen op hel emplacement te komen. Zonder gezien te worden is hij in een trein gekropen, welke hem naar Amsterdam bracht. Enkele oogenblik ken voordat de trein stil hield, sprong hij uit den wagon en wist weer onge merkt weg te komen. In Amsterdam had hij verschillende vrienden, die hem voortgeholpen heb ben. Verscheidene weken heeft hij gewerkt als monteur op het vliegveld Schiphol. Vandaar heeft hij werk gekregen op de Veemarkt te Utrecht en toen is hij naar Helmond vertrokken. Sinds eenige weken was hij nu werkzaam in Zeist. Al die betrekkingen had hij aange nomen onder een valschen naam en steeds had hij een behoorlijk weekgeld verdiend. Omtrent zijn vrienden die hem geholpen hebben, weigerde hij iets mede te deelen. Uit liot Buitenland. De Fransche minister van handel, Bokanowski en vier andere personen zijn Zondagmorgen bij een vliegongeluk nabij Toul verbrand. Bij overstroomingen op Korea zijn 20 personen omgekomsn. Drieduizend huizen staan onder water. Bij een dorpsbrand in Spanje zijn een kerk en dertig huizen in asch gelegd. Het aanli Grieken land bedraj Bij verke hgel®n( zijn Zalerdien gedood en nschei gende maai'eze Een raar Misschie ;o delijk, wi Maar uw luistert naa dat 't wel isen e; bloemboek Juist ger iu ik ze mopi iets tegen weten. En witte bloeifcr kist. is dat blijk van de(n) over familif vrienden, kfginSe enz. Wat is sen. hoc alwee ch ze ,v. va •e lijt jch ee voo Daar is v en dan op of de sch heeft. Wij lu de ee tendom hat de g woonte de (onthoud bloem- en daardoor d( :n lui ter van tevens weir i den rondon ral o< irl wege verwl iai iruike An He zi 0 n op :e fen. I bij loem al ns h roor foo niet jo da wordl goe< :rt zie. 1 vo :eggei gelij t :gin- Chri itelare I en m 1 wilt idijs erspri t ii :euw n gebri en eer zi om de marl hun heldha ning. Maa de H. tegen het graf van ee bijzondere martelaren kransen roemvollen eenvoudige raakte dat Maar dat weer gekomen een misbru dat tegen moet en. De Kerk ir alj meene reg loen of kransen wore gelegd, al >mm bisdommen I be lingen, waa enon misbruik de maat We hebben ifdza lijk hiertegei jis g en veel gel ren bloemenkran baar graf, terwijl i) 01 ledene betre wc bedacht. We keur in bl menkransen aar i zonder meel leen het misbru tar i kranssen teeld geven voor rans waar de ove iere Missen nak o m eens uit t« juist alleen maar In dat ge aal keerd geld tl oen kransen, wal 1 O' ledene totaal aan de vei veel en veel en de bloer zaken eigenl ven bloedvei 'o („Ja, er wart van die en i rere ging. waar toch mooi I' je kelijk goed" wordt). Denk tocl de ziel, aan ledene I Men geve n al gev ■edi lot rge 101 w Bi gez lats voor goede luit itng aan de of voor he§oo zielerust doo het beste is, H. Missen. Liturgische den handel g wel verkrijg! bestuur eenei aan de bloed dat men on tuigen, een voor den ov Men stuurt van een bloe Dat is een waarmee de gebaat en wanten op si :h wel het liefst worden Firmi li. of, ren :eft rte iei (of te Mi le P en lee Der

Peel en Maas | 1928 | | pagina 6