f Bezems reclame L. WIJNHOVEN E0ÜJ111-11CLA11 N.V. „Edah" Alleen op de wereld 10 acten D. S. 0. Danssalon Boerderij Inboedel Muziekuitvoering Premiebetaling „Eensgezindheid' Alle soorten Borstelwerken DEZE WEEK naar Kevelaer Bedevaart 3e Orde Spaarkas De Potters Veeverzekering Algem, Vergaderiög Wij openen het nieuwe seizoen Garage KUPERS Kermis Blitterswijck dienstbode roodbont maalkalf üjne inmaak-peren Districts-Arbeidsbeurs Jacobus Henckens naar Tienray. Niéuwe Leden AJgem. Vergadering Heden 5 uur der Fokvereeniging Eensgezindheid" op Zondag 1(5 Sept. Fokvereeniging, Stierhouderij en Veeverzekering VENRAY-HE1DE. Zaterdag 8 Sept. Zaterdag 29 Sept. 5 uur Opening dooi den EdelAchtb. Heer Burgemeester. Zondag 30 Sept. van 11—6 uur: Bezichtiging der verschillende stands. INZENDINGEN: Opvoering van een Tooneelstuk en Muziek der Fanfare. prima Kamerbezems voor 28 ct. extra zwaar gevulde Kamerbezems 35 ct Straatbezëms 30 ct. Extra kwaliteit Straatbezems 48 ct. Dweilen, Sponsen, Zeemleder. Prima blanke Rozijnen (zonder pit) 22 cent per pond; Prachtige groote Rozijnen (met pit) 18 cent per pond. a 8. Zondag om ö1^ en 8 uur met een overweldigend programma „Sans-Famillie" van Hector Malot. Hedên Zaterdag en morgen Zondag van K. Jacobs, Venray bij café Weyers. WILD G.v.Leuken, Leunschew. Gevraagd te Venray. Notaris Pluymaekers De Bouwhoeve «Hekkenplaats" te VENRAY: N otaris Pluymaekers Een goed onderhou den en deftigen Inboedel, als Notaris Esser aten we begin partij atspartij h( redelijk mrjnselen. des le partij, roltholiek- het op, )D aan, ilandig- leven, g dezer r jstreefd, inschap macht, onzede- vraag- i we de ider be den ba- I en de omval, genblik agt ver zie welijks- i steeds nauw i Hingen i gpartij air con- we ons jen van alleen- a ijke en il schij Bns ligt lentaire jachten, mede- na de jen par dit met iDiraardig op een jingaat rapofdsLuk ven de 5, neer- t op de Bijzon deze doen nogelijk kan ben rtij Jandsche ergens te ver- woor- Volkeren. icip volgt in tran hel )oli lieke wel op die er if onheil angt re op de we heb ing van derwijs. n dhaving De aan- gelijk- derwijs- die de 100 vroeger, o èrs van ke zijde jlle kon jihreden )ijt van op onze dat ons c< agt van ie lijkstei lat deze worden ml loor de nsle de ig voor )onder- partij ijs, de positie Ier bakken lerwijs kennis ivraagd rijpere belang ng van een van Hierop aarover AND. zonder beroep, ïjzeres, ïm: tionsw VERTROKKEN A Bi Cox, dienstbode, naar Grubbenvorst; W. Cohen, verpleger naar Berkel en Enschot; Th. M. Mooren, zonder beroep, naar Oeffelt; P. H. van de Voort, timmerman naar Tegelen, Broekstraat 1; H. J. van dei» Bosch, z.b. naar Tilburg, Bredasche weg 204; H. C Rambags, zonder beroep naar Schijndel: Th. v.d. Leesten gezin, arbeider naar 's Bosch; P. J. H Janssen, zonder beroep naar Venlo: G. A. Iluys, kleermaker, naar Nijmegen;' G. H. van Horck, dienstknecht naar Horst; G. J. van Lierop, dienstbode naar Deurne; H. G. Huisman, dienstbode naar Well: C. G Asmann, sigarensorteerder naar Duizel A. J. v. d. Wijst, verplegernaar Maashees—Overloon A 8 Worden gevraagd boerenknechten en meiden verschillende burgerdienstmeiden Sleepers voor de Staatsmijnen 1 keukenmeid voor Vucht 3 keukenmeiden v. Horst, Helmond en Eindhoven 3 dienstboden voor Deurne 1 vrouw voor de kinderwa9ch 2 buishoudster voor geestelijken 1 dagmeisje voor Venray 1 boerendienstmeisje v. Geysteren 2 schildersknechts voor Venray 1 boerenknechtje v. Ysselsteyn 1 bekw. timmerman en metselaar voor Well 5 jongens v. aardappelrapen Well Bieden zich aan 1 burgerdienstmeisje 13 j v. Deurne 1 2e meisje v. dadelijk 23 jaar 1 kindermeisje 13 jaar 16 losse arbeiders 3 chauffeurs en 1 leerling 1 werkmeisje v. 2 of 3 d.-p. week 3 burgerdienstmeisjes 13—16 jaar 1 leerling metselaar 1 keukenmeid 1 werkman v. 2 of 3 d. per week 1 timmerman 4 j, a. h. vak 1 monteur chauffeur 1 paardenknecht 1 boerenknecht v. dadelijk 2 loopjongens v. winkel BUBSESLUKE STAID VISBAY. van 31 Aug tot 7 Sept. GEBOREN Hendrikus H. Art®, Oirlo Maria A. v. Lipzig, Venr. Broek Matheus H. Versteegen, Overbroek Antonius M. Ca9pers, Oostium Johannes G. Kusters, Schoolstraat GEHUWD: Hendrikus H. J-Verhoeven, 32 jaar, landbouwer te Venray en Maria Huberta Arts, 30 jaar, z.b. te Venray OVERLEDEN Anna C. Martens, weduwe van Jan Reijnders, 72 jaren, Oosttum. 1 patienle St. Annageschikt. Voor de vele blijken van be langstelling, ondervonden bij gelegenheid van ons 25-jarig Huwelijksfeest, betuigen wij door deze onzen oprechten dank, in het bijzonder aan fa milie, buren, vrienden en be kenden. Joh. Voesten- Hermans. XIBESMJU BUSBOT Parochiekerk Morgen Zondag 9 Sept. feest 'der H. Kindsheid, Preek van den Mis sionaris onder de H. Missen en collecte ten bate der H. Kindsheid. Om 6 uur eerste H. Mis, 7 uur de kindermis waaronder alle kinderen te Communie gaan om Gods zegen over de leden en over het werk der H. Kindsheid af te smeeken. Om 8 uur tweede H. Mis, 9 uur geen Mis 10 uur de Hoogmis. Terstond na de Hoogmis den op tocht, vertrek Zusterschool, verder door de Hofstraat, Markt, Groote Straat, Patersstraat, Paterslaan, Lang straat, Leeuwstraat, Henseniusplein, Schoolstraat, Marktstraat, Markt, Hofstraat, Zusterschool, alwaar de stoet wordt ontbonden. De bewoners der huizen, waar langs de stoet tiebt, werden ver zocht de vlaggen uit te steken en straten een feestelijk aanzien te geven. Om half 9 's morgens komen in de Zusterschool bijeen de kinderen die gecostumeerd en gegrimeerd moeten worden. De bruidjes en de andere kinderen komen in de Zusterschool te 10 uur. MeD zorge stipt op tijd aanwezig te zijn. 's Namiddags om drie uur, niet om half 4 bet Lof, de opdracht aan het kindje Jezus, een toespraak van den Mi9sionari9 en z#gening der kinderen. De moeders worden verzocht ook met hun niet schoolgaande kinderen tegenwoordig te zijn. Geen Congre gatie, geen H. Familie. Maandag half 7 speciale Mis voor de vruchten der aarde, halt 8 leesmis, 8 uur leesmis, 7 uur Lot. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur jaarg. 2de klas voor Hendrina Martens en ouders, 10 uur Sol. jaarg. voor de overleden Pries- ters van Venray. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur jasrg. 2de klas voor Mathijs van der Putten, Johanna Evers, Gertrudis van der Putten, Jan Jacobs en Maria van der Putten. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mist half 8 leesmis, 8 uur jaarg, voor de Eerw. Pater Cesarius Abels. Vrijdag halt 8 leesmis, 8 uur jaarg. 2de klas voor Joseph Rousseau, Wilhelmina Crommentuin en hunne dochter Maria. Zaterdag komen de kinderen der 4de klas te biechten, 7 uur Lof. Paterskerk. Zondag om 5, 6 en 7 uur H. Mis met onderrichting, 8 uur Hoogmis met preek, om 5 uur Lof. Onder alle H. Missen collecte ten bate der H. Kindsheid. Dinsdag om 7 uur Hoogmis ter eere van den H. Antonius, om 5 uur Lof. Vrijdag om 7 uur Hoogmis, om 6 uur Lot en H. Kruisweg. De Retraite voor vrouwelijke Tertiaris sen te Roermond, begint 11 Sept. des na middags om half zes Men kan dus geschikt met den trein van 3 uur vertrekken. De bedevaarttrein der Venraysche Ter tiarissen naar Tienray op Donderdag 13 Sept., vertrekt om ruim 1 uur, St. Antonius-Patronaat. Wegens feestelijkheden der Kindsheid wordt de H. Mis en vergadering voor Jonge Derde Orde en Congregatie uitgesteld. Leden van Patronaat of Jongelingenver- eeniging kunnen een toegangsbewijs tot de wedrennen verkrijgen tegen den halven prijs (eerste rang uitgezonderd). Contributie en retraitepenning zijn hieronder begrepen. Kaartjes aan het Patronaat te verkrijgen Zondagmorgen tevens dan gelegenheid om te sparen. Tot onze diepe droefheid overleed heden, na een lang durig geduldig verdragen lij den, zacht en kalm in den Heer, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden, onze inniggeliefde Echtgenoot en Vader de Heer in den ouderdom van 64 jaren PETRONELLA HENCKENS- NILLESEN HENRI HENCKENS HUBERT HENCKENS JEAN HENCKENS MARIA HENCKENS Overloon, 2 Sepl. 1928 Eenige kennisgeving voor Overloon en omstreken. 36 Rijwielen kunnen kostelöos geplaatst worden bij Café TH. CAMPS, Station, Oostrum. kunnen zich nog aanmelden in café G. AARTS, Henseniusplein. MAANDAG 8 uur 's avonds in het Clublokaal. 10 HET BESTUUR. in Café WED. MICHIELS, Buus van 11 12 uur in het Bonds- lokaal te Leunen van 3—4 uur bij Seb. Rutten, Heide van 5—6 uur bij J. Keijzers te Ysselsteyn van 7 tot half 8 bij Manders, Veulen. De premie bedraagt i/« der Septemberschatting. 30 HET BESTUUR. des nam. 5 uur, bij S. RUTTEN aan de Heide. Kiezen van een nieuwen Voorzitter. Trouwe opkomst verwacht 28 Het Bestuur. a. Landbouwgewassen, vooraf te velde gekeurd b. Tuinbouwgewassen, groenten en fruit; c. Kippen d. Bijen e. Organisatie: Boerenbond en Jonge Boeren; f. Onderwijs Landbouwschool en Landbouwhuishoudcursus 3i/i uur: Practische bijenles door den Heer J. Wijnhoven. 6i/« uurRede Pater Arsenius. 80 Zie programma's. DEZE WEEK aan laagste prijzen. Aanbevelend, 60 "Wy vragen en bezorgen zonder prysverhooging. Aanbevelend, 64 (doorloopend) naar den wereldberoemden roman Wij zullen met dit verhaal lachen en weenen en met hetzelfde enthousiasme onzer jeugd mee leven in het avontuurlijke zwerversleven van kleinen vondeling „REMY". Niettegenstaande de hooge kosten met het con tracteeren aan dezen film verbonden, blijven de PRIJZEN ALS GEWOON. Zie reclame I MM Zie aanplakbiljetten I Het reserveeren uwer plaatsen is zeer aan te bevelen. Verwacht a.s. week wederom een grootsch filmwerk. nog gelegenheid te rijden. Vertrek 0 uur vanaf Henseniusplein. 16 Oeplaatst de met het bekende Hoorn orkest, 18 Beleefd aanbevelend. Het beste adres voor de ge regelde levering van is en blijft om huishouden te besturen. Adres Bureau dezer Courant Verloren een zilver horloge (Zaterdagavond) gemerkt 8 jours Hebdomas. Terug te bezorgen bij H. Vollenberg, Langstraat 47 TB KOOB bij W. Weijs, Heide. TB KOOP 1200 kilo Petkuser zaairogge te velde goedgekeurd, le nabouw bij Chr. COX, Wanssum. TB KOOB bij J. Verheijen, Boschhuizen, .C 55. te VENRAY zal op Maandag 17 September 1928 nam. 3 uur, ten koffiehuize van Piet Jeurissen te Venray Leunen, voor de heeren Gebrs. Goemans, publiek verkoopen Gemeente Venray. aan de Scheide, op 20 minuten afstand van kerk en school, be staande uit goed onderhouden woonhuis, hollandsche stalling, schuur, bergplaatsen, tuin, boom gaard, vruchtbaar bouw- en wei land, als volgt Koop 1. Huis, stalling, schuur, tuin, boomgaard en bouwland groot 4.67.10 H. Koop 2. Bouwland de Sittard groot ongeveer 1.53.80 H. Koop 3. Bouwland bij Thijssen groot 56 a. 40 c. Koop 4. Bouwland de Korte Plekken, begrensd door een weg en Raymakers groot ongev. 48 a. Koop 5. Bouwland de Lange Plekken of den Dens, groot on geveer 1.89.50 H. Koop 6. Bouwland het Kempke, groot 78 a. Koop 7. Weiland de Beetenpas groot 79 a. 65 c. Koop 8. Weiland in Nieuwe Weide, groot ongev. 1,12.87 H. Koop 9. Kleine boomgaard en weiland De Campagne groot on geveer 1.75.13 H. Koop 10. Weiland het Broek (Steegsbroek) groot ongev. 1.19.50 H. Koop 11. Generale massa groot 14.79.95 H. Aanvaarding in eigen gebruik het weiland op 1 Jan., het voor land circa 60 a. op 1 Maart, de gebouwen en boomgaard Paschen en het bouwland oogst- en stop pelbloot 1929in lasten vanaf 1 Mei 1929. Een groot gedeelte der koopsom kan als le hypotheek op hetonr. goed gevestigd blijven. Nadere inlichtingen verstrekt genoemde Notaris, te wiens kan tore kaarten ter inzage liggen. 78 le VENRAY zal op Donderdag 20 September 1928 voorm. 9 uur, ten huize en verzoeke van den Heer Ant. Poels te VenrayOostrum, publiek verkoopen Eikenhouten huiskamerameu blement bestaande uit groot buffet dressoir, uittrektafel, spiegel en 6 stoelen met leer Eikenhouten zitkamerameuble ment bestaande uit fraai buffet, uittrektafel, spiegel en 6 stoelen met leer; Eikenhouten eetkamerameuble ment bestaande uit buffet, dressoir, uittrektafel, spiegel en 6 stoelen met leer Canapé en 2 clubfauteuils met leer, damesbureau met fauteuil, theetafel, rooktafeltje met rook- rookstel, bijzettafeltjes, koperen vogelkooi, sigaren- en medicijn kastje, schrijfmachine »Smit Premier", naaimachine en naai tafel tje Vitrages^ rol- en overgordijnen met koperen roeden, deurgarni turen Hanglampen, ganglampen en bureaulamp (electrische) Haard, kachels met toebehoor, kachel- en vuurschermen Linoleum, karpetten, kleedjes, matten, gang- en traploopers, traproeden, tafelkleeden Beelden, vazen, bloempotten, schilderijen, schoorsteengarnilu- ren Porceleinen-, aardewerk- en kristallen brood-, fruit- en gebak schalen, 6 vuurvaste schalen, tafel-, dessert-, fruit- en botermes jes met hoornen heft, dito dessert en dienvorkjes Kristallen bonbon- en gebak- schaalljes met bijpassende dien schalen, kristallen water- bier- port- borrel- liqueur- roode wijn- witte wijn- en champagneglazen, bowl Alpacca-, gerozilveren- en ver zilverde lepels, vorken, koffie- en theelepeltjes, soeplepel, saus- en puddinglepels, taartscheppen, vischcouverts, messenleggers, gla- zenbakjes, flesschenhouders, wijn* koeler ZILVER: 12 zilveren lepels en vorken, soeplepel, zoutvaatjes m. zilver gemonteerd, zoutlepeltjes, taartvork en lepel, 2 vazen zilver gemonteerd, kaasstolp en bowl zilver gemonteerd, bonbonschaal met zilveren hengsels, suiker schepjes, 12 messenleggers zilver gemonteerd, 12 zilveren koffie- lepelljes, 12 zilveren lepeltjes en 12 dito vorkjes, 12 zilveren thee lepeltjes Glas, aardewerk, thee- en koffie- servies Keukenkast, fornuis, gasfornuis tafel, rekken, potten, pannen, trommels, bussen, vleeschsnij- machine, weegschaal m. gewicht, dienbakken en verder keukenge- rief Waschmachine, kuipen, teilen, emmers, trapleer, steenen potten, inmaakpotten. vliegenkast, weck- ketel met thermometer, weck- flesschen Badkuip met geyser Eikenhouten slaapkamerameu blement als lits-jumeaux met matras, linnenkast, waschcom- mode, tafel, nachtkastjes, 2 stoelen waschstel en toiletemmer; Marmeren waschtafel m. spiegel, voor koud en warmstroomend water, bidet met geijser, bedspreien dekens, linnen en pellen Kinderledikanten, kinderstoe len, kinderwagens, wiegen, droog- rekken, koffers, tochtscherm, ruststoelen Dienstbodenkamer ameublement als ledikant met bed, kleerkast, waschtafel, nachtkastje, stoel, waschstal Mangel, strijkplank Tuinbank, tuinstoelen en tuin- fereedschap en wat verder te oop zal worden aangeboden. De ameublementen, zilver en kristal worden verkocht na 2 uur Posten tot en met f 5 contant. Onbekende koopers moeten borg stellen. Van 122 uur wordt de ver- kooping onderbroken. Kijkdag Zondag 16 Sept. en Woensdag 19 Sept. 26 uur. 150 te HORST zal op Maeodag 17 September 1928 des nam. 4 uur, in café van Mej de Wed. Fransaen te Wanssum ten verzoeke van Mej. de Wed. Franssen en kinderen publiek verkoopen Een vruchtbaar en goed onder houden boerderijtje, bestaande uit huis met erf, stal, bouw- en welland zeer gunstig gelegen te Wanssum aan den grintweg Wanssum—Geijs- teren, in het St. Leonardu9veld, Sectie B nos. 38, 39, 1970, 1971 en 41. samen groot 1.7*,43 H. Alles tbao8 in pacht bij J Baltussen Aanvaarding Paschen en stoppel- bloot 1929.

Peel en Maas | 1928 | | pagina 3