PUROL HetWiegekmd Verzekering voor den boer. Kostgeld van kinderen. De Kippenhouderij op het platteland Gemengde Berichten. Marktberichten. dat je tollen koopt voor je patronaat en knikkerwedstrijden organiseert, dat je 't kampeeren regelt van je padvinders en fietstochten in elkaar zet en huis- vlijttentoon8tellingen houdt dat je 'n tooneelstuk helpt instudeeren, hetwelk dan ettelijke keeren in je tegenwoordig heid wordt opgevoerd voor weldoeners en voor ouders, en dan zegt na sfloop 'n overgelukkige moeder van-een-der hoofdrollen Uwes treft nogal erissies 'n gezellig avondje l Maar m'n lusschen-twee-haakjes is n lintworm geworden. Ik kwam dan laat thuis en Daan stond me op te wachten voor de pastorie. Of ik dadelijk met hem mee wilde gaan naar 'n man, die er jsren niets aan gedaan had en nu op sterven lag en 'n priester vroeg. Maar de man hoorde onder'n andere parochie, en dan moest eigenlijk 'n anderen kapelaan,, maar Daan liet me niet uitpraten, werd kwaad en zei Wat? Ik heb vanavond twee uur bij z'n bed zitten praten om hem zoover te krijgen, en zou u nou niet meegaan Gelijk heb je, zei 'k, en ging met h'm mee. En we belandden in 'n donker slop 'n furie van 'n wijf deed de deur half open Daan en ik duwden die wijdwagen open 't wijf wilde voor me gaan staan, maar ik gooide ze compleet opzij je mag er maar vijf minuten bij, gilde ze me na voor mij precies genoeg, riep ik terug en liep door. En vijf minuten waren genoeg, dat de man berouwvol bij me biechtte. Toen ik weer buiten kwam, stond er Daan op wacht, en kon ik hem blij maken toen hij met 'n bedrukt gezicht me vroeg: heeft 't iets uitgehaald; 't duurde zoo kort, ik heb amper 'n paar tientjes kunnen bidden. kwestie achten wij ten slotte het vol gende. De Inspecteur onderwierp de uitspraak van den Raad van Beroep aan het oordeel van den Minister, om eventueel in cassatie te gaan. Zoowel de Directeur als de Minister waren echter van oordeel, dat beroep niet mogelijk was omdat de Raad van Beroep feitelijk had beslist dat het voordeel, dat de ouders genieten uit het door hun kin deren aan hen afgedragen loon, niet was opnreng8t van een der in de wet genoemde bronnen van inkomen. Het is te hopen, dat elke Raad van Beroep zich in geschillen tusschen belastingplichtigen en Inspecteur,zooals het onderhavige, in de toekomst zal laten leiden door de beginselen, die in de christelijke levensbeschouwing wortelen en die allicht het idee van exploiiatie van kinderen, zooals de Hooge Raad meent te moeten veronder stellen, verwerpen. Een en ander geldt natuurlijk niet alleen voor het Zuiden van ons land, doch voor elk gezin, waarin de chris telijke beginselen uitgangspunt voor doen en laten zijn. Moeders nemen voor de roode, gesmette of ont stoken huid van de kleine, uitsluitend 't allerbeste, en dat is Doos 50 en 60 ct. Tube 80 ct. Bij Apolh. en Drogisten 749—13 „Winst" daarop niet belastbaar? Een bij haar vader inwonende doch ter, onderwijzeres, droeg baar geheele salaris ad f 1450, thuis af, als vergoe ding voor het verstrekken van kost, inwoning en verdere benoodigdheden ennatuurlijk min of meer als vergoe ding voor de opleiding, die haar vader indertijd had moeten bekostigen. De Hooge Raad beschouwde nu het verstrekken van kost en inwoning aan kinderen als een »bron van inkomen" voor de ouders, en het voordeel, daaruit verkregen" als opbrengst van die bron. Die opbrengst moest nu in aanmer king worden genomen bij de aangifte voor de Rijksinkomslenbelasting. Wij betoogden indertijd reeds de onbillijkheid van een dergelijke beslis sing. Juist in de gevallen, dal kinderen den een of anderen dag thuis kostgeld gaan betalen, hebben de ouders meestal jarenlang zeer zuinig moeten leven, om de opleiding van die kinderen te kun nen bekostigen. Wanneer die opleiding nu voltooid is, dan is het toch zeer logisch, in het betaalde kostgeld ook een vergoeding te veronderstellen voor de kosten, die met die opleiding gemoeid zijn geweest. Dan is er feitelijk zuiver sprake van een terugbetaling dan van geleend geld Een ongeveer gelijksoortig geval is nu in behandeling gekomen voor den Raad van Beroep te Tilburg (zie de zoo juist verschenen aflevering 4 van de Beslissingen in Belastingzaken B. i b. no. 4183) Dit College doet, wij constateeren het met zeer veel genoegen, een geheel ander geluid hooren. De aanslag van den betrokken belas ting-plichlige was met f 1400, verhoogd in verband met het voordeel, dat hij zou genoten hebben van inwonende kinderen, die hun loon geheel afdroegen De Raad van Beroep, bovengenoemd overwoog nu, dat het hier betrof een gebruik, dat in een groot deel van het Zuiden van het land algemeen bestaat, namelijk dat in den stand, waartoe ook belastingplichtige behoort, meerder jarige ongehuwde kinderen, die met de ouders samenwonen, aan de ouders hun loon afdragen. De kinderen worden daarbij niet be schouwd als kostgangers. Het afdragen van het loon heeft dan ook geheel het karakter van een wettelijk onverschul digde uilkeering, die gebaseerd is op de natuurlijke verhouding, die tusschen ouders en kinderen bestaat. De kinderen beschouwen het in di streek dan ook als hun plicht om hun loon aan de ouders af te dragen tot steun van het gezin. Zij worden daarbij geleid door het beginsel, dat in, hun christelijke levensbeschouwing zij oorsprong vindt. In gevallen als deze (aldus de R. B.) kan niet worden gezegd, dat het door de kinderen aan de ouders afge dragen loon strekt als tegenprestatii voor kost, inwoning enz. Deze beslissing staat lijnrecht tegen over die van den Hoogen Raad. Een nog belangrijker factor in deze door JOS. BOSHOUWERS te LENT. Zelf ochtendvoer samenstellen. VRAAG: Ik heb altijd ochtendvoer gegeven van den Landbouwbond, doch was van plan het nu zelf samen te gaan stellen. Kunt u mij in Peel en Maas eene samenstelling geven Ik heb er wel eene, maar die bevat zoo veel deelen, dat het me wat lastig wordt, ook van sommige zoo weinig, dat het niet de moeite is, daarvoor naar het pakhuis of den winkel te gaan. Uit Horst. ANTWOORD: Ik raad u niet aan, zelf samen te stellen, want.dan komt u op de eerste plaats zeker niet goed kooper uit en ten tweede is 't lastig, om goed te mengen. De organisaties zijn daar beter voor ingericht. Koopt men de grondstoffen bij den handelaar, dus kuiten de organisatie, dan is het ook lang niet zeker, dat u goed visch of vleeschmeel krijgt. Aan het Rijksproefstation te Hoorn heeft men ODlangs vischmeel onder zocht van denzelfden voederhandelaar, gekocht op verschillende tijdstippen. De kwaliteit liep enorm uiteen, terwijl dat aan de prijzen niet te merken as. Nu kan men het geleverde wel laten onderzoeken, maar dat Komt veel te duur; een organisatie of een groote voederhandelaar kan dat wel doen, maar u niet, want voor ieder onder zoek ben je al gauw een tientje kwijt. Kalkoentjes van 2 tot 3 maanden gaan nog dood. VRAAGIk heb 2 broedsels jonge kalkoenen, de oudste zijn 2 3 maan den oud en hiervan gaan er dood. Ik merk er eerst niet veel aan Vandaag nog gezond, morgen dood. De jongste krijgen nog miereneieren, maar de oudste niet, ik kan er niet goed meer aan komen. Zou het daaraan liggen Ze hebben een flinke grasren en een goed hok. Uit Venray. ANTWOORDMogelijk laat u de oudste meer los loopen, ook 'smorgens te vroeg, en als het gras nat is. Daar kunnen ze absoluut Diet tegen. Het sterven kan natuurlijk ook aan de voeding liggen, u schrijft niet, wat u ze geeft. Hier in de buurt woont iemand, die elk jaar veel kalkoenkuikens fokt. Ik ga er nog wel eens kijken. En 't valt me altijd op, dat hij zoo bijzonder weinig sterfte er onder heeft. Eenigen tijd geleden kon men in hel Zeeuwsch Landbouwblad een artikel lezen van «Jong Boer", waarin de in zender de aandacht vestigde op een voor de boeren misschien nadeeligen achterstand vergeleken bij de arbeiders n.l. de verzorging voor den ouden dag. Voor de arbeiders is het verplichtend, dat zoolang ze werken zegeltjes geplakt worden, opdat wanneer zeden 65 jarigen leeftijd bereikt hebben, een uitkeering van ouderdomspensioen kan plaats vinden. Inderdaad is daarvoor veel te zeggen, immers, wanneer de boer de laatste jaren, die hij op zijn bedrijf denkt door te brengen eens erg onge lukkig is met het boeren dan zou bij daardoor gedwongen worden, langer dan hem lief is op zijn boerderij te blijven. Nu bestaat er sinds enkele jaren in Friesland een Onderlinge Boeren- verzekering die hierin althans een beetje te hulp wil komen op een zeer eenvoudige en vrij goedkoops manier. De boeren aangesloten bij die verzeke ring betalen elke week 15 cent per koe aan premie. Dit bedrag wordt door dön directeur van het melkgeld ingehouden. Zooveel koeien als men heeft zooveel maal 15 cent wordt dus gekort, terwijl voor elke H.A. bouwland dat men heeft eveneens een koe kan gerekend worden. Men krijgt dan op 65jarigen leeftijd ineens een bepaald bedrag uitgekeerd, dat natuurlijk afhankelijk is van den tijd dat men premie heeft betaald. Mocht men eerder komen te overlijden, dan wordt aan de nabestaanden dat zelfde bedrag uitgekeerd. Het laagste verzeker de bedrag is f 1500 en het hoogste f 18 000. De premie is, ook al doordat men Coöperatief werkt zeer laag, als men bedenkt, dat wordt uitbetaald per 15 cent premie per week, indien men op 25 jaar is opgenomen in de verzekering f 440, indien men op 30 jaar is opge nomen f 346, indien men op 35 jaar is opgenomen f 291 enz. Wanneer we deze getallen vergelijken met die van overigens goede andere verzekeringsmaatschappijen dan behoeft het geen betoog, dat men hier wel zeer goedkoop uit is en dat is weer mogelijk gemaakt, doordat de Coöperatieve Zuivelfabrieken hun medewerking ver leenen, waardoor op een zeer eenvoudige en goedkoops manier de premiën geïnd worden. Al het loon dat anders aan agenten e.d. uitbetaald moet worden, houdt men hier in kas. Het is geen wonder dat in andere provinciën deze verzekering navolging heeft gevonden. Zoo is men ook in Óverijsel op dezelfde wijze be gonnen den ouden dag van vooral den kleinen boer wat lichter te maken Natuurlijk zijn er tal van vraagstukken aan verbonden, maar de piactijk heeft wel uitgewezen, dat de moeilijkheden, die zich voordoen niet onverkomelijk zijn. In elk geval ia deze wijze ^an verzekeren zeer sympathiek, daar de boer zoo goed als de arbeider uit het bedrijf den ouden dag moeten kunnen verzorgen. Dat het nog niet mogelijk is een pensioen te beuren, dat maandelijks of in elk geval periodiek kan worden geind is nog wel te betreuren, maar hoe grootere deelname, hoe grooter ook de mogelijkheid wordt, daaraan te denken. Het is alleen wel een beetje onbe grijpelijk dat ook in de andere provin cies niet op een dergelijke manier getracht wordt zoo iets nuttigs in het leven te roepen. Ligt hierin niet een taak voor de landbouworganisaties? De lieide bloeit in de Peel. Ziehier, waar hij zooal op lel: 1 De jonge kalkoentjes komen de eerste maand niet buiten. Dat is daar ook niet noodig, want ze hebben een ruim, luchtig en kurkdroog hok. 2 Als ze een maand oud zijn, mo gen ze alleen bij bijzonder goed weer buiten en als 't gras nat is, zeker niet 's Morgens ook nimmer vroeg, zelfs bij mooi weer niet. 3 De eerste 36 uur krijgen ze geen voedsel, wel wat drinken, nl. karne melk. 4 Daarna klutst hij eiken dag één kippenei in wat karnemelk voor 15 kuikens. Zijne ervaring is, dat de kuikens dan véél gezonder blijven dan bij hardgekookte eieren. 5 Naast dit geklutste ei in karne melk geeft hij opfokvoer I, dat men aan kipkuikens geeft; maar geen kui kenzaad voorloopig. 6 Veel groenvoer, speciaal kortge knipte jonge brandnetels en jonge blaadjes van z g. kettingpolten (paarde bloem) 7 Als ze 14 dagen oud zijn, naast het opfokvoer ook boekweitgrutjes, tot ze den leeftijd van een maand hebben Hierna gewoon kuikenzaad. 8 Eiken dag wordt het hok nauw keurig zuiver gemaakt en voor venti latie wordt steeds zorg gedragen. 6 Miereneieren geeft hij niet, wel stukgesneden kleine pieren. Ik raad u aan, uwe overgebleven kuikens ook eens karnemelk met ge klutst ei te geven. Als ze een maand ouder zijn, is het gevaar geweken. Houd ze ook meer binnen als 't ge regend heeft en zorg er voor, dat het gras in de ren kort blijft. Dus op tijd maaien. Nu is de heide op haar mooist. Bijna een vol jaar is ze dor en doodsch geweest, lag ze er als een doodskleed uitgespreid over de vlakke Peel. Maai thans einde Aug. en in het begin van Sept. is plots al wat heide is, met de schoonste paarse kleur geverfd, de heide bloeit. Het is ermee, alsof de zomer ons een laatslen, innigen handdruk geeft. Alsof we afgeleid worden van het gelend blad en de richting uit kijken naar de erica velden, die in haar schoonste kleed gestoken, ons als gasten ver wachten. Wij Nederlanders, zijn een beetje te hokvast, we beschouwen ons te veel als een gevangene van een heel klein omgevinkje. Geheel anders zijn de Duitschers te dien opzichte. Zij zijn in het seizoen gemeenlijk eenige weken op «Wanderschaft" ontrekken al liede lend op de fluit het land door, dorp in, staduit. Geen volk, dat z'n eigen lanc zoo intens kent, als het Duitsche. Wij bewoners van de lage landen, die het natuurschoon niet in die weelderige ma+e voorhanden hebben als ODze Oosterburen, kunnen toch van het weinige, dat we hebben profileeren. En daarom op een vrijen dag de fiets op, wandelen zit er bij ons zoo nietinl en te gast van de purperen pracht van de heidel De Landbouwtentoonstelling te St. Anthonis. De groote landbouwtentoonstelling, welke op 6 en 6 September a s. te St. Anthonis wordt gehouden, zal omvatten de volgende afdeelingenrundvee, varkens, paarden, geiten, pluimvee, bij^n, landbouwgewassen, fruitteelt huishoudschool, melkwedatrijd, land- bouw-machinerieën en machine melken Verder zal op beide dagen de heer I Verhoeven uit Wageningen lezingen houden over aardappelziekten, ael«cde, bewaren van pootgoed enz. enz. Het getal inschrijvingen is voor alle afdeelingen bijzonaer groot. Door den trein gegrepen en gedood. Maandagavond te kwart voor zes is de 63 jarige J. M wonende te Haarlem een paar honderd meter voorbij den overweg Kleverlaan te Bloemendaal door een sneltrein gegrepen en onmid dellijk gedood. Slijpsteen uiteen gesprongen. Maandagmiddag had op de scheeps werf te Millingen een ernstig ongeluk plaats. Zekere P. H. Pastoors was bezig een stuk metaal te slijpen op 'n slijp steen, toen deze uiteen sprong. P. kreeg 68n scherp stuk steen tegen zijn voor hoofd. De man zonk ineen en was direct dood. De ongelukkige was sinds eenige maanden gehuwd. Een honderdjarige. Mej. Chr. Janssen, geboren te Valburg (G), verblijvende in het St. Anlonius- klooster te Horst, is Zaterdag honderd jaar geworden. Door een auto aangereden. Zaterdagavond laat werd de onge huwde K. uit Terwinselen, door een auto te Heerlerbaan aangereden. De man bekwam zware hoofdwonden en brak een been. Hij werd naar het ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. Geen gehuwde vrouwen in de fabriek. Door deKalholieke Arbeidersbeweging van Maastricht zal in de eerstkomende wintermaanden te dier plaatse een actie gevoerd worden tegen den arbeid van gehuwde vrouwen in de fabriek. Op een inmiddels gehouden centrale vergadering werden reeds plannen dienaangaande beraamd. De tuinbouw in de Streek. Men meldt uit Enkhuizen: Nu de aardappelcampagne, voor velen nog de hoofdbron van bestaan, nage noeg ten einde is, kan men eenigszins de resultaten van den tuinbouw in de Streek overzien. Schraal zijn ze, doch een geluk is geweest, dat de laatste weken betere prijzen vertoonden en vooral, dat er geen ziekte in 't gewas kwam. De sla en snijboonen staan er goed voor en maken aan de markt goede prijzen. Zoo is het ook met de bloemkool en de sluitkool. De laatste vooral levert goed op. Boomvruchten, inzonderheid )eren zijn er vrij veel en worden goed )etaald. Ook de oogst van bloemzaden (Enkhuizen en omgeving) zal niet tegen vallen, mits het droog weer blijft. Lijkauto te water. Zaterdagmiddag ongeveer 5 uur heeft op weg van Amsterdam naar Helder ter hoogte van Zijpersluis een ernstig auto-ongeval plaats gehad met een lijk- auto van een begrafenis-onderneming Met dien auto werd het stoffelijk overschot van den bij een vliegongeval Nederl. Indië omgekomen officier der eerste klasse IC. W. v. d. Veen naar het Marine-Hospitaal te Den Helder vervoerd. Doordat de auto slipte raakte bestuur der de macht over zijn stuur kwijt. De auto reed in het Noord-Hollandsch Kanaal. Behalve de chauffeur zat er nog een begeleider in den auto. Deze wist uit den wagen te komen i kon worden gered. De chauffeur, een 30 jarige gehuwde manuitAmster dam verdronk. Door een motorboot van de sEsona" werd de auto later op den wal geheschen, waarna het lijk van den heer van der Veen met den inmid dels uit Amsterdam gekomen auto van het Marine Hospitaal naar Den Helder werd gebracht. Het lijk van den chauffeur werd later met denzelfden auto vervoerd. Een negerdanseres. Josephine Baksr. Ja, daar moeten we toch ook iets van zeggen, nu er zooveel kranten over geschreven hebben en ook ons blad er al iets van gezegd heeft. Wie ze is Een negerin uit Amerika. Wat ze kan? O, enkel maar dansen, maar dat kan ze dan ook heel goedbovendien is ze, naar hetgeen er de menschen van zeggen, geheel verstoken van eenig schaamtegevoel en danst ze op een zoo brutaal oneerbare wijze, datheeren met vieze smaken dat willen zien. Ze hebben daar een gulden of zes per avond voor over en Josephine krijgt voor haar brutaliteit f 1500 per avond. Of we ook rijp zijn voor den onder- gang? Als je d'er ooit aan getwijfeld had. dan behoorde die twijfel thans geheel te verdwijnen. U moet me als Chrislenmensch eens eerlijk zeggen, wat er r.og van Christen dom is overgebleven bij menschen, die uitloopen en overstuur geraken van vreugde, als een negerdanseres brutaler tegen de normale fatsoensbegrippsn durft ingaan, dan elke andere. In plaats van haar onder geeselslagen als een pestilent verderf erger dan welke besmetting ook, de stad uit te ranselen wordt ze in triomf binnengehaald en dus... moet de stad ook met haar ten onder gaan. Ja en dan is daar »De Telegraaf dat «interessante blad, dat met grooten eerbied over hare Koninklijke Hoog heid de vuilpoes spreekt en ze even eerbiedig behandelt, alsof ze werkelijk een Koningin ware. En dat blad, »De Telegraaf", die lezen we ook hier. Katholieke menschen lezen dat, die verontwaardigd zouden doen al zou hunne verontwaardiging dan ook totaal misplaatst zijn wanneer we hen voor de ergste vijanden van hel katholiek geloof zouden uitmaken. Het spreekt vanzelf, dal de lezers van «De Courant" het «Telegraaf"- afgietsel, daar evenzeer onder vallen. Botsing. Dinsdagmorgen omstreeks half elf heeft op den hoek van de Steegstraal de Voogdijstraat te Roermond een botsing plaats gehad tusschen een auto een motorrijwiel. Uit de Voogdij straat kwam een vrachtauto en uit de Steegstraal een motorrijwiel bestuurd door den heer F. B terwijl zijn knecht op de duo was gezeten. Op het kruis punt kwamen de twee voertuigen met elkaar in botsing. De heer F. B. be kwam ernstige verwondingen aan hoofd en handen en is in bewusteloozen toe stand naar het ziekenhuis vervoerd. De duorijder werd van het motorrijwiel geslingerd doch kwam er wonder boven wonder met den schrik af. Het motor ijwiel werd beschadigd. Da vrachtauto door de politie in beslag genomen tot het instellen van een nader onder zoek. 240.000 honden, maar slechts 200.000 kinderen. Het is een bedroevend verschijnsel voor de degeneratie van hel tegenwoor dige geslacht, dat er vele vrouwen zijn, die liever een hond dan een kindje hebben. Een statistiek uit Berlijn toont aan, dat er in de hoofdstad van het Duitsche rijk 200 000 kinderen zijn beneden de zes meanden, maar 240.000 honden, dus meer honden dan kleine kinderen. De moeders van onzen modernen tijd die den naam van moeder niet meer waardig zijn, dragen een hondje op den arm. De hond verdringt het kind uit de wiegoveral in trein en tram, in autobus nemen ze de plaats in der kinderen: «voor kinderen, hond jes en bagage moet de chauffeur kaart jes verstrekken", zoo las ik dezer dagen. Een hondenziekenhuis en hondenkerk hof zijn treurige symptomen van de erdierlijking van den mensch, een ziekelijk uitwas der dierenbescherming, die mensch en dier gelijk willen stel len. De koorts-epidemie in Griekenland. De koortsepidemie heeft zich over de erschillende provincies verbreid. Te Anthene en omgeving zouden 80,000 zieken zijn. De regeering heeft een crediet van 15 millioen beschikbaar gesteld voor de organisatie van hulpverleening. De openbare diensten zijn gedesorganiseerd, omdat vele ambtenaren ziek liggen. Naar V. D. meldt, zijn Zaterdag in den Piraeus vijftien patiënten overleden. Vele zaken moeten gesloten worden omdat hel heele personeel ziek is. Ook van de eilanden komen slechte berich ten. De geheimzinnige koorts-epidemie begint langzamerhand een gevaarlijken omvang aan te nemen. Tot dusver ge lukte het niet de oorzaak van de ziekte op te sporen of een werkzaam middel tot bestrijding te vinden. Venizelos heeft persoonlijk de leiding handen genomen van de hulpver leening. Dagelijks houdt hij conferenties met de bevoegde autoriteiten. De epidemie grijpt in het leger op schrik barende wijze om zich heen. De hospi talen zijn dientengevolge overvol allerlei hulpgebouwen worden in allerijl tot -'-I—- ziekenhuis ingericht. De opkomst van de nieuwe lichting is uitgesteld. De gemeentebesturen hebben groote hoeveelheden gecondenseerde melk en citroenen opgekocht, wélke gratis ter beschikking van de bevolking worden gesteld. De burgemeesters van Athene en Piraeus hebben een proclamatie uitge vaardigd, waarbij de bevolking wordt aangespoord tot het betrachten van de grootst mogelijke reinheid. Vooral personen, die aan chronische kwalen lijden, worden aangetast door de nieuwe ziekte. De regeering verzekert, dat alle maat regelen zijn getroffen als voorgeschre ven zijn bij het optreden van groote epidemiën als cholera en pest. Over het kanaal gezwommen. Mei het succes van miss Sharp, die Vrijdag het Kanaal heeft overgezwom men, is voor de eerste maal het Kanaal twee keer in ééa week door een vrouw overgezwommen. Miss Ivy Hawke deed Maandag den tocht. De tijd van misa Sharp was 14 uur 58 minuten, d.i. 24 minuten langer dan het record voor dames, dat GertrudeEderle heeftgeves- tigd. Miss Sharp was teleurgesteld toen zij hoorde dat zij het record niet ge slagen had en vertrok des avonds naar Frankrijk om een nieuwe poging te doen. 2500 pelgrims naar Mekka overleden. Aneta verneemt dat van de ruim 35.000 Nederlandsch Indische pelgrims, die aan de jongste bedevaart hebben deelgenomen, naar raming 2500 aan ziekte en uitputting zijn overleden, deels Mekka, deels aan boord van de schepen De hadji-booten van de Kongsi Tiga voerden 31 000 pelgrims naar Ned.- Indië terug, zoodat er ongeveer 1500 gebleven zijn voor een tweede seizoen- verblijf. VENLO. Op de Coöp. Veilingvereni ging van Maandag was de aanvoer 960.000 eieren. Groote eieren van f 7.4-0 tot f 8 40 Kleine eieren van f 6.50 tot f 7.30 Eendeneieren van f 6 50 tot f 7.10 Kippeneieren per Kg. f 1,22. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 2.900.000 eieren. Groote eieren van f 7.40 tot f 8 30 Kleine eieren van f 6 70 tot f 7.30 Eendeneieren van f 6.30 tol f 7.50

Peel en Maas | 1928 | | pagina 6