PIL „UNIGRO" lie IN.V. Vulkaan, Venrayl Gemengde Berichten. Hai laa EEN RADIO-TOESTEL is „een blijvende bron| van vreugde!" Bij Koninklijk besluit van 24 Augustus 1928, no. 13, is bevorderd tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau, Dr. H. A. Poels, wonende te Heerlen, hoofdaalmoezenier voor sociale werken in het bisdom van Roermond. GEVONDENkosteloos rijwielplaa'je eneen bruin damestaschje met inhoud Een kinderbeursje inh. 10 cent en een bon. Inlichtingen Gemeente-polilie. Een rijwielplaalje en een portemon- naie met geld. Inlichtingen Marechaus- séekazerne. Herschouw der Waterlossingen. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter kennis van belang' hebbenden, dat op 8 September a.s voorzoover noodig, herschouw zal worden gehouden over de navolgende waterlossingen Burggraaf met zijtakken, Lollebeek nieuw gedeelte, en Giezevennekens, en op 11 September a.s. voorzoover noodig over de waterlossing Zwart Water, Loobeeksche Beek, Nieuw gedeelte, eerste Zijtak Loobeeksche Beek, Wevers losche Beek vierde Zijtak, en Wevers- losche Beek Verlengde Op de dagen der herschouwvoering en de drie daaraan voorafgaande dagen moet aan het water in genoemde beken de geheel vrije afloop gegeven worden, voorzoover te dien aanzien geen andere bevelen zullen worden verstrekt. De herschouwvoering zal geschieden tus- schen 7 uur v.m. en 7 uur nam. Venray 29 Augustus 1928, Burgemeester en Wethouders voornmd. O. VAN DE LOO De Secretaris VAN HAAREN. Voetbal. Om den Bisschopsbeker. Na de fraaie 30 overwinning Zondag 19 Augustus op Tienray behaald, stelde D.S.O. j.l. Zondag danig teleur door tegen I.V.O. Velden met 2—0 te verliezen. Was dit het sterke D S O. uit de afge loopen competitiè? Behoudens keeper (die schitterend werk verrichtte) en middenlinie, brachten de Venrayers er niet veel van terecht. I,V.O speelde een forsch, dikwijls ruw spel, waartegen de kleine Venraysche voorhoede niet op kon. Oefenen en nog eens oefenen, zij het parool voor D S.O. Individueel zijn de spelers goed, doch men verstaat elkaar blijkbaar nog niet goed. Wegen» het steeds stijgende aantal leden van D S O. zal nog een 4e elftal worden samengesteld, dat in het komende seizoen zal uiikomen in de competitie 2e klas R.K. L.V.B. De collecte voor het „Dr. Schaepman- Fonds" te Venray. Onze Roomsch Katholieke Staatspar lij, die sinds de invoering van het al gemeen mannen- en vrouwenkiesrecht tot een machtige organisatie is uiige groeid, die 335000 leden telt dus verreweg de grootste staalkundige par tij van ons land is nog dakloos, ze heeft geen eigen vergaderlokaal, geen eigen psrtijorgaan, geen bibliotheek, noch archief, geen wetenschappelijk instituut voor Partijleiding, voor Partij leden en Fractie, m.a w. zij mist een Centraal bureau, een Partijbureau. Onze R K. Staatspartij is een reusach tig leger zonder hoofdkwartier, zonder wapen- en ammunitiefabriek, een orga nisatie als een electrisch net, over geheel ons land verbreid, maar zonder eigen eleclrische centrale. Het Partijburean moet licht en kracht uitzenden door alle draden en vertak kingen van de RK. Staatspartij, van dat bureau moet ontwikkeling en voor lichting en propaganda uitgaan door al de geledingen der organisatie tot in de meest afgelegen dorpen en gehuch ten van ons land. Het moet de Partijleidingen de Partij leden vormen en wapenen, opdat onze katholieke rechten, die wij tengevolge van zooveel strijd veroverd hebben denkt eens aan de gelijkstelling op 't gebied van onderwijs gehandhaafd blijven, opdat de katholieke beginselen hun weldadigen invloed blijven uit oefenen op ons Staatsbestuur, opdat de heidensche opvattingen over huwelijks leven, over jeugdopvoeding, over zede lijkheid, bestreden worden met goed gevolg en geweerd uit onze wetgeving. Zulk eene centrale, zulk een arsenaal is geen weelde, het is eene noodzakelijk heid, wil de R.K. Staatspartij op den duur hare laak naar behooren kunnen vervullen, wil zij opgewassen zijn tegen de vijandelijke partijen in ons land, wil zij de hooge cultuurgoederen in ons land beschsrmen en bewaren. »Wij mogen niet meer wachten, zonder R.K. Partijbureau durven wij de ver antwoordelijkheid niet meer aan", dat zijn de eigen woorden van den Voorzit ter van het Partijbestuur: Jhr. Mr. Ruys de Beerenbrouck. De socialistische Partij heeft 't nul en de noodzakelijkheid van zulk een partijbureau voor hare organisatie reeds lang begrepen. Die betrekkelijk kleine partij ze telt slechts 50000 leden heeft een uitstekend ingericht partij bureau op de Keizersgracht te A'dam, met 7 localiteilen, een vast personeel van 12 man, 'n eigen partijorgaan met bibliotheek, archief en eigen afdeeling gemeenteadvies. Op ons katholieken rust dan ook de plicht mede te werken, door onzen gel- delijken steun het noodige kapilaal voor de oprichting en instandhouding van het Partijbureau samen te brengen, welk fonds uit dankbare herinnering aan 't grootsche levenswerk van den stichter onzer R.K. Staatspartij het Dr. Schaep manfonds zal heeten. Niemand mag zich aan dien plicht ontrekken, 't gaat om onze hoogsie heiligste belangen. Alom dan ook is er in ons land pro paganda gevoerd voor dit «Dr. Schaep- man-Fonds" in de meeste gemeenten heeft reeds de inzameling van gelden plaats gehad met verblijdende resultaten. Deze week zal Venray aan de beurt zijnl Overtuigd van het grootegewicht der zaak hebben verschillende heeren zich bereidwillig beschikbaar gesteld in den loop der komende week huis voor huis te bezoeken, om elk huisge zin in de gelegenheid te stellen bij te dragen. Bij de meer gegoeden zullen zij een inteekenlijst presenteeren, bij minder gegoeden zal een geldelijke bijdrage gaarne in ontvangst genomen worden. Zij hopen dat zij nergens te vergeefs zullen aankloppen. Ook hierin kunnen wij van onze tegenstanders leeren De Socialistische Partij heft voor haar Partijbureau van elk lid een contributie naar de mate van elke finantieele draag kracht van f 2 50 tot f 25 per jaar; wat een aardige som representeert, ineens gestort. Spiegelen wij ons aan dit voorbeeld. Het «Dr. Sehaepman-Fonds" vraagt niet een jaarlijksche bijdrage, maar 'n flinke gift in ééns, naar ieders vermogen. En willen wij Gods liefde en Gods loon, geven wij edelmoedig en blijmoedig. Moge straks blijken, als de üjstfn van de bijdragen der verschillende ge meenten gepubliceerd worden, dat ook Venray zijne traditie getrouw, ruim gegeven heeft, dat Venray zijne eer heeft opgehouden. Volksconcert. Op Zondag 2 September des namid dags 7 uur zal door de Fanfare St Gatharina te Leunen een volksconcert gegeven worden op de Groote Markt. Morgen Zondag zal het Gemengd Koor «Polyhymnia" alhier een bezoek brengen aan Grave en aldaar het be kende tooneelspel «Truusje Meijer" opvoeren. We wenschen het gezelschap veel 8UCC6S Het aanleggen van de rioleering alhier, dat eerst publiek is aanbesteed, toen weer door de gemeente in eigen beheer zou worden uitgevoerd, is nu weer opgedragen aan de laagste in schrijvers, de Firma Peeters van der Sterren te Boxmeer. In de voorwaarden van aanbesteding zijn echter wijzigingen aangebracht. Koninginnefeest te Venray. Men verzoekt ons mede te deelen zooals bij omroep reeds is afgekondigd zal het Oranje-feest, volgens verl. Zaterdag geplaatste advertentie, alhier gehouden worden hedenmiddag op het Sportterrein, Leunsche weg. Het programma luidt als volgt: Om 2 uurBloemencorsoopstellen in de Palerslaan van waar met muziek over Langstraat, Leeuwstraat, School straat, Marktstraat, Groote Markt, Groote Straat, Henseniusplein, Paters- slraat naar het sportterrein, waar de prijzen worden toegekend en uitgereikt. Om 3 uurOp het sportterrein wordt, na défilé van 't Bloemencorso, begonnen met volksspelen zakloopen, mastklim- men, aardappelrapen, kogelrijden, enz. (Voor deze spelen, waarbij mooie prijzen te behalen zijn, kan men zich aan melden op het sportterrein). Om 5 uur: Gymnastiek demonstratie onder leiding var. den heer van Aarssen. Om 8 uur Concert op het schitterend verlicht kiosk Groote Markt en illumi natie van het Raadhuis. Om 10 uurLichtstost of fakkel optocht door het dorp. (Men wordt verzoch: zelf voor verlichte lampions te zorgen) Vanwege het Oranje Comité worden H.H winkeliers beleefd verzocht hunne uitstallingen en winkels feestelijk te versieren. OVERLOON. Zondag na het Lof had hier de plechtige inzegeningplaats van het nieuwe Theresia beeld in de kerk en den nieuwen Calvarieberg op 't kerkhof. Da zeereerw. heer Pastoor die de inzegening verrichtte, hield een korte toespraak, waarin hij het leven en sterven schetste van de H. Theresia. Hij hoopte dat er menig offertje zou gestort worden bij dit beeld, om daar door in staat gesteld te worden jonge lingen te kunnen steunen die priester- missionaris wenschen te worden. Hierna werd processiesgewijze gelrok- kèn met het kruis voor op naar het kerkhof, gevolgd door een groote schaar van kindaren, mannen en vrouwen, om bij de plechtige inzegening van den nieuwe kruisberg tegenwoordig te zijn. In schoon gekozen woorden stelde Z. Eerw. ons den gestorven Verlosser aan het kruis voor als een zoete troost voor de afgestorvenen die hier onder de schaduw van het kruis thans rusten. Onder diepe stilte had de plechtige inzegening plaats. Vervolgens werden gezamenlijk vijf Onze Vaders en Weesgegroeten gebeden voor de zielerust der overledenen, waarmede deze plechtigheid gesloten werd. VENLO. Ten bewijze, dat er nog al rijwielplaatjes verloren worden kan dienen, dat bij de politie hier ter stede op het oogenblik nog een 80 tal plaatjes gedeponeerd zijn, waarvan de eigenaar niet op te sporen is. Aan het eenvoudig middel: z'n naam er op aan te brengen, waartoe het nieuwe pisatje gelegenheid biedt en zoo het terug verkrijgen te vergemakkelijken, schijnen slechts weinigen te denken. Uitslag der keuring met afstammelingen van Karei 1547 S. OVERLOON. Onder matige belang stelling werd Woensdag 29 Aug. de keuring met afstammelingen gehouden. Verschillende goede dieren waren aan wezig, tot lof van de Jury. Een sterke vooruitgang was op te merken, zoodat onze vereeniging haar naam niet te vergeefs draagt, en den zoo beroemden stier Karei is geprimeerd 2e klasse. Winterdienstregeling Spoorwegen. De winterdienstregeling op de Neder- landsche Spoorwegen zal Zondag 7 October in werking treden. HORST. Een dezer nachten werd een rund van den landbouwer S. aan de Schadijk in de weide gedurende een klein onweder door den bliksem gedood. De langvingerige zigeunervrouwen. Gebleken is, dat bij het bezoek dal de twee zigeunervrouwen bij den land bouwer van den H. op Lomm brachten, niet minder dan 330 gulden zijn ver dwenen. De beide vrouwen zijn Woensdag naar het Huis van Bewaring te Roermond overgebracht. Het geld werd gedeeltelijk terugge vonden. Laag water der Maas. Het water der Maas ia thans zoo danig gedaald, de stand was Dinsdag 8,70 M. dat de scheepvaart tot Venlo er ten zeerste door bemoeilijkt wordt. De booten van de reeders Janssen en Berger varen met gedeeltelijke bevrach ting. In de haven liggen de schepen thans zoo laag, dat het lossen en laden niet gemakkelijk gaat. De scheepvaart heeft dan ook weinig te beteekenen. De binnenhaven is een modderpoel. Verdronken. Sedert Woensdagmiddag 3 uur werd uit het Louisa huis, te Roermond, een aldaar verblijfhoudende oude vrouw vermist. Woensdagavond laat werd uit de rivier «De Roer", nabij de fabriek »HetSteel" een lijk opgehaald van een reeds be jaarde vrouw. Bij nader onderzoek bleek het de vermiste oude vrouw E. V, 67 jaar, uit het Louisa-huis te zijn. Een geneesheer constateerde den dood. De Maasbrug te Maastricht. Aan de monumentale Maasbrug te Maastricht zijn wederom verzakkingen geconstateerd. De vijfde pijler is onder spoeld, met 't gevolg dat 'n gedeelte is gescheurd en 15 c.M. gezakt. De daarop rustende bogen zijn eveneens gescheurd. Rijkswaterstaatsautoriteiten bevinden zich reeds ter plaatse om een onderzoek in te stellen. Onmiddellijk herstel zal met het oog op het naderend najaarsseizoen en de dan te verwachten hoogere waterstan den dringend noodig wezen. Er zullen wederom duizenden guldens mee ge moeid zijn, en de vrasg zal blijven, of op den duur en mettertijd, vooral wanneer de werken aan de Belgische Maas versnelden en verhoogden water opdrang met zich zullen brengen, 'l monumentale oude bouwwerk duur zaam zal te behouden zijn. To lange arbeidstijd. Door den Algemeenen Ned. Mijn- werkersbond is een brief aan de kon taktkommissie voor de mijnindustrie gezonden, waarin geklaagd wordt, dat in verschillende mijnen de kollektieve arbeidsovereenkomst ten aanzien van den arbeidstijd niet wordt nagekomen. Zoo wordt er in dit schrijven o.a op gewezen, dat de ondergrondsche arbei ders op de «Willem Sofie" op den morgendienst 81/2 uur inplaats van 8 uur werken, zonder dat hiervoor extra betaling volgt. Op de «Oranje Nassétu III" zou. een belangrijk deel van hel onder grondsche personeel eenige dagen in de week inplaats van 8 uur tot 10 uur arbeid genoopt worden, terwijl ook hiervoor geen extra betaling plaats vindt. Arbeiders, die weigeren 10 uur per dag te werken, zouden op z.g. straf- poaten worden geplaatst, waar zij in het water arbeiden of een geringere belooning ontvangen. Op de mijn «Juliana" zou op Zater dag, wanneer slechts 6 uur wordt gewerkt, bij herhaling een z g. «vrije dag" worden ingelegd. Een belangrijk deel der werklieden mag dan echter toch komen werken, doch hun arbeids tijd wordt dan echter zonder extra betaling op 8 uur gesteld In het slot van haar schrijven dringt de Alg. Ned. Mijnwerkersbond er dan ook op aan, dat voortaan de bepalin gen van de kollektieve arbeidsovereen komst loyaal zullen worden nagekomen. Doof electrischen stroom getroffen. Terwijl twee monteurs der P. N. E M., afkomstig uit Den Bosch en Vaght, te St. Anthonis bezig waren met het maken vsn een aansluiting van den electrischen kabel aan den transformator kwam de kabel plotseling onder stroom. De beide monteurs bekwamen brand wonden, een nogal ernstig. Na verbonden te zijn werden zij per auto naar huis vervoerd. Do groote Landbouwtentoonstelling te St. Anthonis. We hebben in het kort reeds melding gemaakt van de groote Landbouwten toonstelling, welke op 5 en 6 September a.s. wordt gehouden te St. Anthonis. Thans kan worden medegedeeld dal deze tentoonstelling de verwachtingen welke men koesterde verre overtreffen. Ze zal een zeer duidelijk beeld geven van de ontwikkeling, welke vooral de zandkant van Oost Noordbrabant de laatste jaren heeft meegemaakt op ver schillend gebied. Deze vooruitgang is goeddeels te danken aan de voormannen op landbouwgebied, welke tijdig hebben gezorgd voor degelijk vakonderwijs, gepaard aan practische voorlichtingen proeven in den ruimsten zin. Dat de kosten voor onderwijs enz. op landbouwgebied uitgegeven, goed besteed zijn en duizendvoudige vruchten hebben opgeleverd, hiervan zullen de komende dagen getuigenis afleggen. De tentoonstelling zal omvatten de volgende afdeelingen rundvee, vaikens, paarden, geilen, pluimvee, bijen, land bouwgewassen, fruitteelt, huishoud school, melkwedstrijd, landbouwmachi- neriën en machine-melken. Verder zal op beide dagen de heer Ir. Verhoeven uit Wageningen lezingen houden over aardappelziekten, selectie, bewaren van pootgoed enz. Het getal inschrijvingen is voor alle afdeelingen bijzonder groot. Het beste uit het beste zal in groote hoeveelheden worden bijeengebracht. Uitgestrekte terreinen en zalen, dicht bij elkander gelegen, zullen geheel in beslag worden genomen, zoodat voor de bezoekers, die bij duizenden worden verwacht, zesr veel te zien en te leeren valt. Als juryleden zullen fungeeren voor de volgende afdeelingen: Rundvee: M. Cox te Eindhoven, Ir. J. B. Tromp te Breda, F. van Zadelhof te Dieren, J. Jaspar te Roermond, Adr Jilissen te Cuyk en C J. Cöp te Cuyk. Varkens: Ir. Dr. Joh. H. F. Deckers, Rijkslandbouwconsulent te 's Bosch, G J. van Poppel, Burgemeester van Gilze Rijen. Geiten: Ir. J B. Tromp te Breda, P. van Dijk te Erp. Pluimvee: Nog niet bekend. Bijen: A. J. S. Derks te Gemert, A. Arts te Wanroy, Arbiter L. van Giers- bergen te Wageningen, Rijksbijenteelt- consulent. Landbouwgewassen: A. J. Sprenkels te St. Anthonis, G van Os te Deurne en P. Beening te Rijkevoorl. Fruitteelt: H. Maas en H. Jans te Oeffeit, Bestuursleden der Oeffeltsche Fruitveiling van de C.V.V Melkwedstrijd: E. Tonkes-Struijf, Rijkszuivelcor.8ulent te Breda, A. Wil- lems, te Vierlingsbeek. Voor elke afdeeling zijn een groot aantal prachtige prijzen beschikbaar gesteld. "Wij wenschen de ondernemers toe, dat deze expositie in alle opzichten volkomen mag slagen. Schict-ongeval. Een der soldaten, ingekwartierd bij den heer A. M. te Deurne, had h6t ongeluk zich met zijn geweer, waarop zich nog enkele losse patronen bevon den, in den buik te schieten, waarbij hij zich zoodanig verwondde, dat hij per auto naar 's Bosch moest worden overgebracht. Mishandeling. De beruchte v. B. te Nijmegen daagde Woensdag in dronkenschap zekere K. uit tot een vechtpartij K sloeg den dronken woesteling tegen den grond, zoodat deze met het hoofd op een trot toirband viel. v. B kreeg een schedel breuk. Procesverbaal werd opgemaakt. K. verklaarde uit zelfverdediging te hebben gehandeld. Gewond by het vuurwerk afsteken. Een 10 jarige jongen is in de Schut terstraat te Arnhem bij het spelen met vuurwerk door een zgn. donderbus getroffen. Het kind werd zeer ernstig in hel gelaat en vooral aan de oogen verwond. In zorgelijken toestand is het jongetje naar het ziekenhuis vervoerd. Werk in Duitschland. In de laatste dagen zijn door tusschen" komst van de Arbeidsbemiddeling ver scheidene werklooze veldarbeiders uit degemeente Scholerland in Duitschland geplaatst. Nu blijkt, dat ze daar een flink loon verdienen, komen meer aanvragen in en is, zooals vroeger, de trek naar Duitschland weer gekomen. De Scheveningsche uitbrekers. Woensdagavond heeft de Arnherasche recherche den derden uilbreker uit de bijzondere strafgevangenis te Scheve- ningen aangehouden. Het bleek te zijn J. Kraaijenhof, die te Schaarsbergen bij Arnhem bij een kennis verbleef. Geboeid werd hij met een vrachtauto, welke juist passeerde, naar het politiebureau vervoerd, waar hem een kort verhoor werd afgenomen. 12-jarig meisje verbrand. Te Poederoyen nabij Zalt Bommel is een droevig ongeluk gebeurd. Toen de 12 jarige A. t. II. omstreeks half twaalf nog aan het kousenstoppen was, viel plotseling vermoedelijk door het ver schuiven van het tafellaken) de petro leumlamp, welke op tafel stond om, met het gevolg, dat de petroleum over haar kleeren stroomde en vlam vatte. In een ommezien van tijd was het arme kind dan ook in een vlammenzee ge huid. Radeloos van pijn liep zij van de ieene kamer in de andere, tot zij einde lijk onder de zoldertrap ineenzonk. De ouders, die reeds te bed lagen, kwamen op het hulpgeroep naar beneden snel len en poogden nog met kleedjes de vlammen te stuiten, doch het kind was over het geheele lichaam reeds met brandwonden overdekt. Van de kleeren, welke het kind aan had, was niets meer te bespeuren. Hoewel de ontboden geneesheer nog getracht heeft de ergste pijnen te stillen, heeft het kind ontzettende pijnen ge leden. Omstreeks 12 uur is de onge lukkige overleden. Bij de hulpverleening hebben de ouders aan hun handen ook nog brandwonden bekomen. Aan de gevolgen overleden. Het 18 jarige dienstmeisje W. P. te Lochem, wier kleeren bij het zwavelen van bessensapfleschjes vlam vatte, ten gevolge waarvan zij ernstige brand wonden bekwam, is in hel ziekenhuis aldaar overleden. Vergiftiging? In het gezin van den heer Vedder aan de Douwelersstraat te Deventer hebben zich ernstige ziekteverschijnse len voorgedaan, die veel overeenkomst vertoonen met vergiftiging. Vier kinde ren uit het gezin werden plotseling onwel en kregen hevige brakingen en diarrhee. Een vijftien jarige zoon is reeds aan de gevolgen overleden. De drie andere kinderen zijn in het ziekenhuis opgenomen. De medici en de ontsmettingsdienst hebben da noodige maatregelen ge nomen. Men weet nóg niet wat de oor zaak der ziekte is. Handboogsport. Wedstryd Holland-België. Voor de tweede maal hebben Zondag de twaalftallen van den Algemeenen Nederlandschen en den Belgischen Bond van Handboogschutterijen elkaar bekampt, ditmaal te Antwerpen en ook ditmaal bleken de Hollandsche (Bra bantsche) schutters sterker dan de Zuiderburen. Met een puntenvoorsprong van 26 bleven zij de Belgen de baas en hebben dus uit beide wedstrijden een voorsprong van 77 punten weten te behalen. De Nederlandsche kampioen 1928, de heer Notenboom Roosendaal, die den eersten keer zijn Belgischen rivaal, den Brusselaar Simon, overwon, moest het thans echter tegen dezen afleggen. Simon voerde zijn puntental zoo hoog op, dal hij tenslotte in het personeels nummer overwinnaar werd. Hoogste schutter was de heer M Bartelen, Nispen, die 373 punten be haalden in 80 pijlen, wat een ware prestatie mag genoemd worden De uitslag van deze tweede en laatste ontmoeting wasBelgisch twaalftal totaal 2074; p Hollandsch twaalftal totaal 2100 p. Gclieirao sigarenwerkplaats. Door rijkscommiezen is er te Amstel» veen in de MiddebPolder in een heerenhuis aan den v. Borselenweg' een geheime tabakskerverij en sigaren» makerij ontdekt. De voorraden tabak en sigaren werden door de commiezen in beslag genomen en getransporteerd naar het kantoor van den ontvanger der rijksbelastingen en accijnzen te Amstelveen, alwaar proces» verbaal werd opgemaakt tegen deu overtreder der wet. Gevaarlyke kunstmest. De arbeider J„ Krop, die op het land goed 't Leersumsche veld van den heer J. W. Verloop te Leersum aan hel kunstmest zaaien was, is dood in het land gevonden. Vermoedelijk is hij door de giftige kunstmest gestikt. Motorrijwiel tegen de tram gereden. Dinsdagavond om zeven uur heefl bij de halte Rozenrust onder de gemeente Veur een ernstig ongeluk plaats gehad, dat aan Iwee personen het leven heeft gekost De 40 jarige heer C. Lijnenberg, groentehandelaar te Leidschendam reed daar over een dwarsweggetje met zijn motorfiets. Op de duozitting zat de 18 jarige jongedame J Verhoeven uit Schiedam, welke ie Leidschendam logeerde. Blijkbaar heeft de heer L. de tram niet hooren aankomen, toen hij de trambaan wilde passeeren, met het gevolg, dat de motor door de eleclrische tram uit Den Haag nsar Leiden 'werd gegrepen. Het meisje was op slag dood. Haar lijk was deerlijk verminkt. De heer L. liep zware verwondingen op en werd naar hel gesticht »St. Antonius Hove" te Voorburg overge bracht, waar hij, nadat hem het H Oliesel was toegediend, is overleden. Door een auto aangereden en gedood. Te Riethoven is op den Steenselschen weg de heer Dekkers uit Bergeijkdoor een autobus aangereden en gedood. De schat van de „Lutine". Op zoek naar anderhalf millioen. Twee Nederlandsche bergingsfirma's zullen trachten de schatten van de «Lutine", welke in 1799 bij onze kust is vergaan naar de oppervlakte te brengen. De waarde van de gouden en zilveren staven, welke hel schip bevatte, wordt op anderhalf millioen pond geschat. De «Lutine" verging in 1799 bij de Nederlandsche kust, tusschen de eilan den Terschelling en Scheveningen, gelijk het blad zeer duidelijk en correct aangeeft. De «schatten" van 't gezonken schip hebben geslachten van avontu riers aangetrokken, en hebben den naam «Lutine" vermaard gemaakt. De waarde van de nog onder de zee bedolven schat wordt op anderhalf millioen pond geschat't is evenwel mogelijk, dat clandestiene duikers reeds veel meer te voorschijn hebben gebracht dan iemand vermoedt. Me li optreden Embden. De zevende Evenals fractie zal nu crali8che een midden tellen, peri had ook de Ki recht. De zevende iem Het moge er Niet, omdat vrouwen in de Maar zeven Zeven is 1 getal geweest. Noach nam soort van dieren ,Fa droomde van koe zeven magere Rondom Jerii en megangen geho ters met zei waren de geme het Nieuwe pi, eerste Christem di Er zijn zeven hoofdzonden. Z wis elkaar de eerfevei hebben doen ai heuvels is Rf waren de worn Ver Zeve n zijn de boog, en ze vei weeK. Bovendien, vrouwen in om vvij, met een dichter was zingen Griekenlan Zeven vrou De «Lutine" ton, met 32 sti voeder was i 1799 verliet z\ en zilveren stj^ev een groote J Qt g voor de betalin .0ep die toen met eren Franschen vot f0rg met man en weken na L- door HollandSaa lijk doorzocht toen vrij gems 11 ken. 't Bergi wel den loop vajdur moeilijker het zand, dat Meer dan an ruu< inev 1 »t g lille naar schattig bergingspoginj erd worden. Door het Aalten zal ah vast nd i )r. Kaï ilemi dejatis r-de a h t v< te isbl ied pr ev Azi Bid. iak ,ev re* ran e v un et De Wervels! wervelah slachtoffers aangericht. De Italiaanse Mc is door een hei Er zijn talrijke Gi In het ijspa a h een groote brfscl aangericht. ie f ge sell list der Ingeko ke INGEK P. v. Ama Kruisstra A. L. Ooatruma as! erl J. H. maker,. K P. A. Stationswi E. A. Aftlji Grootestn lee J. W. ü'PSlb Kruitwe, J. Gh. turn L 71 M. C. knecht, 0 A. H. C§nak weg 2a v VERTR A. J. C. ziehier, n, G. C. Cl beek, Hoo| L. J. Worms (D Th. H. merman H. Th. n, merman P. J. naar Over the rN V n ilb. ver vai 001

Peel en Maas | 1928 | | pagina 2