Uit de Landbouwwereld. Uitslag 3-Bónden-Wedstrijd te VENRAY Gemengde Berichten. E( fee Mar r altijd geschikte krachten zijn zullen. Hij adviseert daarom splitsing der werk zaamheden en nieuwe aanbesteding. Da Voorzitter zegt, dat splitsing der werkzaamheden door de deskundigen wordt afgeraden en volgens hen de gemeente het werk zelfgoedkooper kan uitvoeren. De heer Stoot zegt, dat het duurder is, zullen wij later wel ondervinden en hij verzoekt de heeren raadsleden zijn gezegde te onthouden. De Voorzitter zegt, dat B en W. voor aanbesteding waren, maar gezien den uitslag der inschrijving en het rapport der deskundigen, overgegaan zijn tot net uitvoeren in eigen beheer. De heer Stoot vraagt, of de deskundi gen zich aansprakelijk stellen voor eventueels meerdere kosten. Deze vraag komt den Voorzitter vrel wat bar voor en gaat er dan ook niet verder, dan een verwonderde houdine op in. s De heer Millen gaal geheel met den heer Stool accoord en wijst er op, dat naar hij vernomen heeft, de sproeivelden duurder zijn dan schatting was. Ook de weg naar Deurne zou in kosten zijn tegengevallen. De Voorzitter zegt, dat hij nog niet weet of de weg naar Deurne duurder is, en als de conversatie op zulk een toon moei gevoerd worden, men van de Raad beter een debatingclub maken kan. Duizende en duizende guldens zijn voor de Gemeente gespaard gebleven, tengevolge van het in eigen beheer uit voeren van werken. De heer Sloot merkt op, dal de Voor zitter de rekening zoowel maken kan, als hij de hand-en spandiensten er bij invoegt. De heer Millen zegt, dat de weg onder Deurne beter gemaakt is, dan onder Venray. De Voorzitter antwoordt, dat uit dit gezegde blijkt, dat de heer Millen ondeskundig is, wat wegenbouw betreft Wijl het gedeelte onder Venray wegens andere ondergrond anders moest behan deld worden dan het gedeelte onder Deurne; hij verzoekt den heer Millen dan ook zijn oordeel op te schorten, totdat het Venraysche deel ook met Spramex behandeld is en dus geheel klaar zijn zal. De heer Odenhoven is er ook hard op tegen om die laatste duizend gulden aan de nooleenng te besteden en stelt daarom voor een conferentie te doen houden tusschen de deskundigen der gemeente en de aannemers. De heer Wjjnhoven vraagt, hoe groot net verschil is tusschen de begrooting en de aannemingssom De Voorzitter zegt: ongeveer f 5000 De heer Wijnhoven ontraadt dan aan den Voorzitter het werk in eigen beheer uit te voeren. Wethouder Pubben is over het ver loop der discussie verwonderd en zegt dat B, en W. geen deskundigen zijn en afgaan op bet rapport der deskundigen. Hij vindt het zeer opmerkelijk, dat nu en„. 'n het belang der Gemeente een flink bedrag willen sparen, juist uit het dorp, waar men de kosten der nooleenng zal moeten betalen, de op positie blijkt te komen. De Voorzitter zegt, dat B.enW. na voorlichting door de deskundigen, die moreel verantwoordelijk jegens hen zijn, besloten hebben het werk in eigen be heer uit ie voeren, in het belang der Gemeente, zooals hun uitdrukkelijk is afgevraagd. De heer Vermeulen vraagt of de des kundigen er beslist van overtuigd zijn dat het voordeeliger zijn zal. De heer Stoot mapnt er op te moeten wijzen, dat de werklieden onder den Gemeente Opzichter niet. hard werken en wijst er op, dat nu nog een werkman der gemeente bezig is aan een straat karweitje vlak tegenover het Raadhuis, dat allang klaar had kunnen zijn. De Voorzitter zegt, dal de heer Stoot er niets van weet, wijl het door hem bedoeld geval er een is waar de Stroom- verkoopmaatschappij en de Gemeente samen moeten werken en de een op den ander moet wachten. Verder komt de Voorzitter met kracht op tegen der gelijke beschuldigingen en wijst er op, dat de gemeente menschen met kinde ren onderhouden moet. De heer Odenhoven vraagt of de begrootingen der twee deskundigen het zelfde zijn? In het dorp praat men daarover. De Voorzitter wil niet ageeren op hetgeen men zegt. Hoe het op dit oogenblik juist toegaat is met te volgen doch het gebruik van vreemde woorden zal er wel de schuld van Zijn. Obstructie, interruptie of cor ruptie, het is moeilijk uit elkaar te houden, maar de heer Odenhoven zegt iets van .draaien", wat niet mag, dan zal hij lastig zijn. De heer Odenhoven probeert om boven het hamergeklop des Voorzitters uit te roepen, wat niet gaat Na stille zegt de Voorzitter met kracht altijd te zullen opkomen voor de eerlijkheid en de rechtschapenheid der Ambtenaren en duidt hel Odenhoven kwalijk als hij zegt, dat tot heden zich zulke gevallen niet hebben voorgedaan maar lastig te zullen zijn, als zij voor' arme menschen mee redden van den hongerdood. Als gij mij niet helpen wil, zal ik zelf probeeren de metaalstukken er uit te krijgen. En werkelijk begon ze voor mijn oogen met een mes een stuk van het kunstvol gegraveerde metaal beslag om le buigen. Haar hand gleed uit, zoodat z« ücvo groote kras maakte op de teeke- ning. In Gods naam nam ik haar toen maar hel ^nes uit de hand en begon de heel kleine» schroefjes los te draaien, waarmede hot metaal aan het hout be vestigd was.-r iWordt vervolgd. komen. Alsof de heer Odenhoven ver keerde handelingen verwacht. De heer Odenhoven zegtdatniemand aan de eerlijkheid twijfelt, maar hel sterk te vinden, dat er nooit oneenig- heid schijnt te heerschen in het College van B. en W. De Voorzitter zegt, dat de heer Oden hoven er absoluut geen notie van schijnt te hebben, hoe of het in het College van B. en W. toegaat. De heer Millen vraagt of het waar is, dat beide deskundigen eene begroo ting gemaakt hebben van de kosten der riooleering. De Voorzitter zegt niet op het bankje der beklaagden te zitten en steeds zijn recht op een loyale behandeling zal eischen. De heer Wijnhoven zegtdat praten is allemaal niks. Ze schijnen het wel te kunnen zonder den Raad. De Voorzitter zegt, dat de gunning van een werk is aan het College van B. en W., als de Raad de gelden ge voteerd heeft. De heer Stoot betwijfelt dit zeer en wil de gunning aan den Raad houden en stelt er prijs op te verklaren, dal hij zijn goedkeuring onthoudt om het werk in eigen beheer uit te voeren. De Voorzitter zegt: dat is iets anders, en brengt vervolgens alsnog in stem ming om het werk in eigen beheer of onder aanneming te doen uitvoeren. Togen het in eigen beheer uitvoeren stemden de heeren Wijnhoven, Stoot, Odenhoven en Millen, zoodat de groote meerderheid het met B. en W. eens bleken. De heer Vermeulen is er voor, het bedrag niet te overschrijden, waarop de Voorzitter antwoordt, dat daar alle leden wel voor zullen zijn. Op de vraag van den heer Vermeulen hoe hoog de Ingenieurskosten bedragen, antwoordt de Voorzitter: 3 pCt. der aannemingssom. De heer Odenhoven vraagt wat het beteekende, dat een arts was belast met de doodschouw. Hij had in de couranten gelezen, dal in andere gemeenten de Raad zulk een persoon benoemdehier deed men dat builen de Raad om. De Voorzitter zette deze aangelegen h6id uiteen, waarbij bleek dat de Burge meester daar een Arts mede belast en hij vermoedt, dat de heer Odenhoven verkeerd gelezen heeft. Nadat de Voorzitter nog had mede gedeeld, dal de boerderij van Heijmans thans is verpacht aan Toonen voor f 42 50 per H.A., zoodal de boerderij iets meer op zal brengen als voorheen, sluit de Voorzitter de vergadering met gebed. Onkruid, Insectenschade en Plantenziekten. Het onkruid kunnen land- an tuin bouwer niet genoeg bestrijden, want het ontneemt niet alleen plaats, voedsel, licht en lucht aan onze cultuurgewas sen, maar het bevordert bovendien insectensohade en plantenziekte. Zoo is de herik de drager van de splijtzwam der knolvoeten, de voedster van het eerste geslacht der koolwitjes, beschermt de voor hel koolzaad zoo schadelijke glaiiskevertjes, en schenkt voedsel aan aardvloo en mosterdtor. De smeerwortel, de berberis en de sekgras8en herbergen de schimmels dei- granen en bessen, en werken in dit opzicht nadeelig. Lastiger en schade lijker nog wordt het onkruid, wanneer het zich gaat voeden met de sappen uit de culluurgewassen, wanneer ze dus gaan woekeren. Dezulke zijn er b.v. de ratel of rate laar en de bremraap. De eerste is nog niet zoo lastig als de laatste, zij immers bezit nog bladeren, waarmee zij zelf voedsel uit de lucht trekt, terwijl de bremraap geheel van bladeren ontbloot is en totaal leefi ten koste van de plant, waarop zij zich vestigt. De ratel vindt men in onze weiden nog veel te veel en hoofdzakelijk op vochtige plaatsen. Ze heeft een hoofdwortel en is alzoo een eenjarige plant. Maar de zijwortels dringen in de wortels der grassen en zuigen daaruit de sappen, zoodal deze gaan kwijnen. In de nabijheid van de ratel slaat het gras dan ook hol. 't Is voor den vee houder niet moeilijk om dit onkruid te verdelgen. Eerst dient hij den grond droog te leggen door het aanbrengen van flinke greppels. Is het land er ge schikt voor, dan kan hij het land een jaar gebruiken voor weide, vooral voor schapen. Deze houden het gras kort, de ratel komt aldus niet totbloei, zaadt niet en het volgende jaar is zeverdwe nen. Kan niet geweid worden, dan kan men door herhaaldelijk te maaien het bloeien en zaad schieten voorkomen. Het bestrijden der bremraap is niet zoo gemakkelijk. Ieder der vruchten bevat een 1500 tal uiterst kleine zaden, zoodat men licht berekenen kan, hoe snel ze zich vermeerdert, als men weet, dat één plant een 70 90-tal zaaddoozen rijk is. Men heeft twee middelen ter bestrijding: le. zorgen, dat de plant wordt afgemaaid, voordat de bremraap in bloei staat; 2e. te waken voor de aanwezigheid van den hospes, van de voedsterplant, in welker wortels de de bremraaphaarzuigorganen doet door dringen, zich voedt met de sappen en aldus zich kan ontwikkelen an totbloei komen. Ook is zuiver zaad een gebiedende eisch. De meest bekende soort is de klaverbremraap, ook klaverduivel, oude man en pieken genoemd. Bemerkt men ze in een klaverveld, dan is afmaaien en diep omspitten de eisch. Men plante of zaaie daarna een ander gewas, en keere in eenige jaren op dien akker niet met klaver terug. Wormstekige vruchten Vele van de vruchten, die we van einde Juni tot in 't laatst van Juli. tot Augustusmaand toe, als aangestoken appels aan of onder den boom opmer ken, vertoonèn op 't eerste gezicht weinig bijzonders. Alleen bij nadere beschouwing zien we, dat op de plaats, waar twee vruchten elkaar aanraken, of waar een blad er tegen rust, deza aaneengehecht zijn, en eenig wormmeel, meestal bruinkorrelig, zichtbaar is. Bij onderzoek van deze halfvolwassen vruchten vinden we op de bovenbedoelde plekken een klein gaatje, dat den toe gang geeft tot een gang, die naar het inwendige van de vrucht voert. Bij doorsnijden der vrucht vinden we er een bleekroode, eerst nog kort en dik, later iets meer gestrekte larve in, met bruinen kop en zoowel achterlijfs- als borslpooten, dus een rupsje, het rupsje van een vlindertjeCarpocapsa porno nella. Hoevele appels en peren aldus worden aangetast, leeren onsde honder den vruchten, die vóór den tijd afvallen en verloien zijn voor de markt. Hoog stens kunnen ze nog eenige waarde hebben als varkensvoer. Zelfs voor de jamfabricage, waarvoor men anders heel wat kan gebruiken, hebben ze geen waarde. De rups neemt nog in langen tijd niet den popvorm aan. Zij blijft den heeler, herfat en winter over in haar spinsel; eerst in April of Mei is het een kleine lichtbruine ingehutde pop geworden, die de larvehuid eenvoudig afstroopte. In den volgenden zomer, midden of einde Juni eerst, komt uit deze pop de kleine vlinder le voorschijn: een klein grauw vlindertje met bruine uiteinden der voorvleugels. Zij zitten veel en loopen vrij snel. Ieder wijtje legt een 20 tal eitjes, doch zeiden meer dan één aan elke vrucht. Na 8 k 10 dagen komt uit het eitje weer een rupsje, datdade lijk met zijn voor den ooftteler schade lijke arbeid aanvangt. Wat is er nu tegen te doen Het beste is, de larven le vangen en te vernietigen. In verband met de levens wijze, met het zoeken van een schuil hoek door de diertjes aan den stam der boomen, is dit betrekkelijk eenvoudig. Wanneer toch de stam glad gekrabd wordt, dwz. wanneer deze van mos en schorsschilfers wordt ontdaan, en de dikke lakken eveneens, dan is daar geen gelegenheid om te overwinteren. Nu moet de ooftteler plaatselijk schuilplaatsen aanleggen Hcleenvoudig ste gaat dit, door een strooband om den stam te leggen. Daarin zijn zooveel holletjes en gaatjes en verholen plekjes dat de rupsen, wanneer ze deze hebben bereikt, zich wel tweemaal bedenken, v&ör ze ophoop van betere gelegenheid, den tocht over het gladde deel van den stam voortzetten. Integendeel ze spinnen zich een kamertje enrwanlilen rustig de komende tijden af Behalve deze larven zijn er meer insecten, die in zoodanige banden een schuilhoek voor den winter zoeken en vinden, waaronder ook nuttige. Tegen het voorjaar neemt men de vangbanden weg, onderzoekt den inhoud en scheidt de nuttige van de schadelijke insecten, de eerste worden natuurlijk gespaard, de laatste met de stroobanden verbrand. Wenk«n en mededeelingen. Het Peperboompje is een lage, ver takte heester, in ons land zeer zeldzaam, maar in de Graafschap Zutphen, en later ook in Liraburg bij Wijlre, is het vrij overvloedig gevonden. Ook als sierplant treft men het aan, omdat het vroeg bloeit, dikwijls reeds in Februari. De bloem is een welriekend, rose gekleurd bloemdek. Uit de bloemen ontwikkelen zich sappige roode bessen, welke zeer vergiftig zijn; hoenders dient men er dus van af te houden, indien men het boompje niet wil ver wijderen. De haarkleur erft in den regel bij rundvee zoo over, dat de afalammelin gen van gelijk gekleurde dieren dezelfde kleur hebben Bij dieren van ongelijke kleur heeft geen kleurvermenging plaats, maar de jongen krijgen de kleur van een der ouders. Bij veel hoenders begint het ruien reeds in den zomer, terwijl't bij andere soorten eerst in den herfst begint en soms geheel achterwege blijft. Dit laatste komt zelden voor en is dan ook een gevolg van een abnormalen toe stand, dus een ziekte verschijnsel. Het meer of minder vroeg beginnen van den rui schijnt niet afhankelijk te zijn van ouderdom, voeder of verpleging in het algemeen, maar is een individueel verschijnsel. Sommige hoenders schijnen er aanleg voor te hebben, andere niet. Een berekenend hoenderfokker ziet wel graag, dat de hoenders vroeg met ruien beginnen. Er is dan kans, dat ze nog in den herfst den gewonen zwakte toestand, door het ruien veroorzaakt, te boven komen, en dan zich doen kennen als goede winterlegsters. Van laat ruiende kippen zal men in den regel geen dure wintereieren genieten. Wist gij dit? Er is een Rijkscommissie voor de Ontwatering, wssrvan Voorzitter is de Heer I. G. J. Kakebeeke te 's Graven- hage en Secretaris de Heer Mr. D. G. W. Spitzen, Hoofdcommies bij de Directie v. d. Landbouw te 's Graven- Er is een Centrale Commissie voor Ruilverkaveling, Voorzitter de Heer Mr. Dr. L N. Deckers te 'a Gravenhage, Secretaris Ir. J. P. van Lonkhuijzen le Arnhem. Er zijn voor de keuringen van heng sten van Rijkswege drie Rijkscommis WEERTER 12-tal 1 e serie 2e serie Totaal 10 hoogste 15 pijlen 15 pijlen 30 pijlen schutters A Leenen, Vriendschap, Weert 51 50 101 101 F. Coenen, A, Ramakers, 51 54 105 105 32 57 89 89 J. van Doorn, 41 46 87 87 M. Veltmans, St. Hubertus Stramproy 48 59 107 107 Th.v.d. WiDkel 47 50 97 97 M. Sevens, Buitenlust, Tungelroy 47 40 87 87 Th. v.d. Vorst, 36 44 80 A. Meuwissen, Budel 50 55 105 105 F. Heuvelmans, Batavieren, Weert 37 47 84 84 H. Lemmen, Cupido 44 36 80 A. Hoofers, Aemulator 51 41 92 92 Totaal 535 079 954 12-tal GEZELLIG SAMENZIJN J. Stroucken, Wilhelmina, Maasniel J. Gubbels, Willem Teil Heijthuizen 62 60 122 122 57 62 119 119 F, Rutten, 0. en V. n\ 60 49 109 109 Jos. Schell, Diana, Belfeld 4! 55 96 Salimans, Buitenlust. Roggel 53 50 103 A, Piepers, Alpenjagers. Beegden 62 59 121 121 J. Drabbels, Zonnebloem. Heel 58 60 118 118 E. van Acht, 60 61 121 121 J. Mulders, 56 62 118 118 G. Moors, Boschjagers, Herkenbosch 53 57 110 110 H, Beckers, 55 58 113 113 J. Hohenwalt, Buitenlust, Roggel 63 53 116 116 Totaal 680 686 1167 VENRAYSCH 12-tal W. Claassens, St. Anna Venray 51 49 100 100 F.Janssen, Ons Genoegen Ysselsteyn 48 47 95 95 S. Willems, Sebastianus, Nachtegaal 49 57 106 106 J. Arts, St. Hubertus, Merselo 58 57 115 115 J. van Osch 50 58 108 108 A. Marcellis, 48 63 111 111 H. Philipsen, Batavieren, Castenray 51 55 106 106 H. Dinghs, 47 37 84 S. Kemmeling9, St. Joris, Leunen 40 50 90 90 A. Thijssen, St. Oda, Venray 40 50 90 90 W. Arts, Eendracht, Veulen 52 52 104 104 G. Coenen, - 4P 39 87 Totaal 582 614 1025 OP ZONDAG 19 AUGUSTUS n, bijgestaan door een Commissie van veeartsen algemeen Voorz. de Heer S. C. Gooszen, Den Haag, Secret, de Heer L. J. A. Meershoek, Dep. van Binnenl. Zaken, Den Haag. De le Commissie is voor de keuring van tuigpaarden, de 2e voor die van trekpaarden, de 3e voor de keuring van paarden van andere typen. Van de Commissie van veeartsen is de Heer D. H. Goostsen te's Gravenhage Voorzitter. Aan een 11-tal Provinciale Regelings- commissiën in elke Provincie één is opgedragen: a. het beheer over en de uitbetaling van de gelden, voor premiën en bijdragen bestemdb. het benoemen van één of meer Provinciale keuringscommissiën voor de toekenning van premiën en bijdragen. B—r. Noord-Liinb. Scliuttersbond. Op het 3e bondsconcours le Afferden vanwege den Noord Limb. Schutters- bond werden de korpsprijzenle prijs Well; 2e Wilhelmina Siebengewald; 3e Afferden en 4e Holthees. Personeele prijzen: le prijs H. Kers ten, Siebengewald; 2a A. Janssen, Holthees; 3a W. Mulder, Holthees; 4e A. Martens, Holthees en 5e Kersten, Siebengewald. Kampioensprijzenle prijs G.Wijers: 2e M. Weijers, Well; vaste paal le M Kersten Siebengewald, 2e G. Verheijen Holthees. Eerekruis J, Kersten, Sieben gewald. Koningskruis G. Weijers Well. Ernstig© botsing tusschen een goederen- en een kolentroin. Toen Maandagavond oms'reeks 6 uur een goederentrein uit het slation Roer mond in de richting Swalmen wilde vertrekken, werd hij door een uit de richting Heerlen komenden kolenlrein in de flank gereden. Vijf wagons van den trein, die naar Swalmen vertrok, werden uit de rails geworpen en ge deeltelijk versplinterd. Ook van den trein uit Heerlen werd een wagon uit de rails geslingerd en grootendeels ver nield. Dg locomotief van dezen laalsten trein was zeer ernstig beschadigd. Een der goederenwagons was in de locomo tief gedrongen. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De oorzaak van deze ernstige botsing is nog niet opgehelderd. De reizigers van den trein, komende uit de richting Venlo, moesten nabij de plaats van het ongeluk in andere tr einen overstappen. De sneltrein, welke om 16 u. 15 uit Amsterdam naar Maas tricht vertrekt, kon tot op slechts 200 meter afstand van de plaats van het ongeluk komen. Ook de reizigers van dezen trein moesten in inmiddels gereed staande andere treinen overstappen. Het geheele verkeer ondervond aan zienlijke vertraging. Verdronken. Te Linne werd uit het kanaal opge huald het lijk van den 27-jarigen arbei der H. Vaessen, die daar sedert Woensdagavond 1.1. werd vermist. V. is dien avond, blijkbaar door de duisternis misleid, te water geraakt en verdronken. De vliegramp te Heerlen. De heer L. Custers een der gewonden bij de vliegramp, welke te Heerlen plaats vond is Zondag in het ziekenhuis alda.ar aan de gevolgen overleden. Hat aantal dooden is hierdoor tot vijf gestegen. Ernstige aanrijding. De 76*jarige juffrouw R. werd te Waubach door een auto aangereden. De bejaarde vrouw werd, hevig bloedende uit verschillende wonden, in een nabij gelegen woning gedragen en voorzien van de H.H. Sacramenten der Sterven den. Haar toestand is zorgwekkend De chauffeur was na het ongeluk gewoon doorgereden. Mijnongeval. In Staatsmijn Maurits kreeg de mijnwerker E. een zwaar stuk ijzer op het hoofd In bewusteloozen toestand en met een zware schedelbreuk werd de man naar het ziekenhuis gebracht. De groote militaire oefeningen in Zuid-Limburg. In September a s. zullen groote mili taire oefeningen gehouden worden, waaraan wordt deelgenomen door ver schillende onderdeelen van 't veldleger. Allereerst zal de lichte brigade onder leiding van haar commandant generaal Van Mens, afzonderlijk oefenen van 1319 Sept. Deze oefeningen zullen aanvangen in de omgeving van Roermond en eindigen bij Valkenburg. 18 September wordt ook de lilde Divisie in Zuid Limburg geconcentreerd, waarna van 18—22 September aldaar, oefeningen onder leiding van den com mandant van 'l veldleger, den luitenant- generaal Muller Ma8sis worden ge houden, voor de lichte brigade en derde divisie te zamen. De voorbereidingen dezer oefeningen verkeeren reeds in vergevorderd stadium o.m. werden in de betrokken gemeenten reeds inkwartieringen aangezegd. Doodelyk ongeval. Te Arnhem is de 78-jarige heer M. uit Deventer, op de terugreis uit Rotter dam, waar hij zijn zoon uit Amerika van de boot had gehaald, in een res taurant, doordat hij zich in de deur vergiste, in den kelder gevallen. Hij werd zoodanig gewond, dat hij na enkele oogenblikken is overleden. Giftige bessen. Een driejarig kind van M..,wonende aan het Eintje te Eindhoven, was, naar »de Tijd" meldt, met eenige andere kinderen in het veld aan het spelen en at daarbij van bessen, die aan struiken langs den weg groeiden. Daags daarna werd de kleine, die vermoedelijk giftige bessen had gegeten, onwel en stierf spoedig. Verzet tegen de waterleiding. Vele inwoners van Schouwen en Duiveland hebben bezwaar tegen de verplichte aansluiting aan de in wor ding zijnde waterleiding en enkele zijn overgegaan totsabotage. Enkele mannen die per auto waren aangekomen, wer den betrapt op het in een sloot gooien van buizen, die gereed lagen, en liepen een proces-verbaal op. Op een morgen werden ruim 30 buizen in een sloot gevonden. Door een goederentrein gegrepen. Twee rangeerders gedood. Te Delft werden Zondagnacht de rangeerders G. de Niet en J. L. van Okkenburg, nabij den overweg Binnen- watersloot, tijdens hun werkzaamheden, gegrepen door een uit de richting 's Gravenhage komenden goederentrein. De Niet bekwam een ernstige hoofd wonde en Okkenburg werd een been boven de knie afgereden. Enkele uren later zijn zij daar over leden. Okkenburg was gehuwd en vader van drie kinderen; *de Niet was gehuwd, doch had geen Kinderen. Liefdesdrama te Hilversum. Zondagmorgen heeft zich te Hilver- lÏÏaa irjnde L: sum een b slachtoffejv F. W. S., zijn 22 jai W. aan i" daalsche die hen zou brengehj chauffeur de auto. mej. W. reeds nal hebben vij dat een j had getroffi getroffen d gericht en De op de gebracht De oorz^, een liefde8fa< lijkt ij - Alf dat t 45 ja rhai me de Die] een I Rat ift wer schotel jk, wat lichtte, c Het bl hartst irte bel zich ze ids doo Itenhi laats c fn« set iweest. woifcfk hot hot fcos hot het indien gij PUROL tut dit door de iedereen. hits (ten nit |en wi wrij 'f Vo iBgaifpa. °A feit,i Het schen over eenige redidoor 1 zorgen reed ersleti oud gevoelt, jjj eei noodelooze aandoening, nierzwakte tijd. Zoek en kwaal. Trac worden. Di denei ellendige bli oofdp; duizeligheid, te, z( achtige geniet 1, te kwellen leven tot nieren verzoÉijnt VerzwakteletFo Rugpijn Niefktwe waardoor voelt. Begiifcet h bruik. Zondht ni< gij last krijgt, is spil, blaason -zuch tegen dergel valen den Foster' voorkomen VerkrijgbaJkkinj _eel etiket apotheken flacon leid t9 ihijnlij een Jvoork' fcn voo ^ak va gezo make Jdra g oien, in gei pral c f 17 Doorzifr Stukloi Waarschuw m bi De Burger ra ter algemee t wordt in ge? oo s mogelijk tel< ellen le. het G 2e. Brigai telef. 3e. Vincelo. Gedurendei gesloten fécha IC de te jrzoc spoedig mder I Brandmeesleken H. Timmefcndn Marktstraat T Vine. Pijler, Straat 14; P. H. Ou r.dm Heuvelstraat naren van dee; L, H. Jana P. J. Derkiwei W. J. Sleeijoniu de Brigadejécht Langstraat 3! De brandmldwei nen, behoorltorb zijn allen voofcran die aan de vf aangebracht, brand gedud schieden doofcaki deze brandsciider schel voor anp is verboden en Venray, 2 De Bul Dit geldt vj dus ook allo pn d i: 14; -eg woi Huw< it m Ver too. gen %ehu fFïTJrg I ZemH VENLO. ging van M|e' W van 10 30.000 eierej Groote eierflf Kleine eieril Eendeneierejtot Kippen eieref!6, ROERMONj van Maandag eieren. Groote eieritot Kleine eierjtot EendeneieraCtol

Peel en Maas | 1928 | | pagina 6