„ÜNIGRO" fs IN.V. Vulkaan, Venrayl Gemengde Berichten. EEN RADIO-TOESTEL „een blijvende bron| van vreugde!" duif 11 uur 42 min. 17 sec., laatste duif 1 uur 4 min. 2 sec. Uitslag wedvlucht vanuitSolré (België) afstand 187 K.M., gehouden door de Postduivenvereniging »De Zwaluw" alhier. De prijzen werden behaald als volgt le, 3e, 6e, 11e, 12e, 14e, 18e, 21e en 22e St. Servaas2e A. Janssen 4e en 5e P. van Ooi7e en 15e W. Manders 8e, 9e en 10e P. Kersten13e M. Houben16e en 23e P. van Dijck17e J. Vollebergh19e G. van Dijck20e J. Kusters. Overduif St Servaas. Duiven los 8 uur. Aankomst eerste duif 10 uur 54 min. 43 sec., laatste 11 uur 28 min. GEVONDEN: Een regenjas en een rijwielplaatje. Inlichtingen Marechaussée-kazerne. 3-Bonden-Wedstrijd te Venray. Zondag 19 Aug. werd alhier bij »Diana" een schietwedstrijd gehouden tusschen den Weerter Kantonnalen Bond van handboogschutterijen, den Midden-Limburgschen Bond >Gezellig Samenzijn" en den Venrayschen Bond »De Vriendschap". Van eiken bond namen 12 schutters aan den wedstrijd deel waarvan de hoogste 10 schutters in aanmerking kwamen. De uitslag vinden onze lezers in het tweede blad. De uitslag van den personeelen wed strijd was als volgt: A. Piepers, Beegden 47 p; S. Willems, Nachtegaal 46 p A. Marcellis, Merselo 46 p; J. Moors, Herkenbosch 45 p J Hohenwalt, Roggel 45 pJ Mulders, Heel 45 pJ. Gubbels. Heythuizen 45 pJ. Stroucken, Maasniel 42 p. In 10 pijlen. De eereprijs zijnde een plaquette, werd behaald door 3 Gezellig Samenzijn". Na afloop van den wedstrijd richtte de voorzitter van den Venrayschen Bond een hartelijk woord tot de Weerter- en Midden Limburgsche sportbroeders en wees hierbij op het mooie, het edele van de handboogsport, waaraan alle ruwheid vreemd is, daar dit zich onmiddellijk zelf wreekt. Daarna reikte hij den eereprijs uit aan den voorzitter van ^Gezellig Samenzijn"den Edelachlb. Heer Burgemeester van Echt. Deze bedankte voor de hartelijke ontvangst en de uitstekende regeling en hoopte, dat door dezen wedstrijd de vriend schapsbanden nog nauwer waren aan gehaald. Hierna ontving de hoogste schutter van eiken Bond nog een zilveren draag- medaille waarna de voorzitter van Venray sloot met een »Tot weerziens 't volgend jaar in Weert." Verbetering. In het verslag van den Gemeenteraad voorkomende in het tweede blad van dit nummer, zijn door den zetter in het antwoord van den Voorzitter aan den heer Stoot een paar woorden over geslagen. In de 5e kolom le pagina regel 16 van onder moet staan De Voorzitter komt met kracht er tegen op, als zou er in het een of ander in de laatste 12i/2 jaar ooit gefigureerd zijn, enz. OIRLO. Zondag vierde onze jeugdige Fanfare haar Vaandelfees', dat begun stigd werd door prachtig zomerweder. Tegen 4 uur vereenigden zich de zuster- gezelschappen uit Venray, waarbij ter opluistering aanwezig was de Schutterij »Sl. Anna", in de feestweide, waar zij het welkom werden toegeroepen door den President, den Heer J. H. Nelissen Ook de Edelachlb. Heer van de Loo, Burgemeester van Venray voerde het woord en constateerde met genoegen, dat onze gemeente wederom een muziek gezelschap rijker geworden is. Hierna werd een mooi programma afgewerkt, tot genoegen der talrijke aanwezigen. Moge de Fanfare »Ons Genoegen" groeien en bloeien, OIRLO. Een ongeveer 8 jarig kind van den landbouwer Ph. alhier, had het ongeluk met de hand tusschen een bakselmachine te komen, waardoor enkele vingers nogal verwond werden, zoodat het kind naar het ziekenhuis ter behandeling moest overgebracht worden. CASTENRAY. Morgen Zondag en Maandag zal alhier de plechtige ver eering plaats hebben van de H. Brigida, bijzondere patrones van het hoornvee, om door Hare voorspraak bij God te verkrijgen een steeds meer aanhoudende gezondheid van onzen veestapel. Zie achterstaande advertentie. Uitslag loting Nationale Militie Lichting 1929. 1 Steeghs, J. J. H 2 Derickx, M. J. H. 3 Camps, F. P. H voorl. vrijgesteld 4 Beuken v.d., P. J. Jvrijw. lands. 5 Kleusken8 G. H., v 1 s. 6 Voesten, P. H. 7 Klaassen, G. H., v 1 s. 8 Arts, G. H. M., v 1 s. 9 Janssen, W. A. Fvoorl. vrijgest. 10 Clephas, P. J., v 1 8. 11 Willems, P. J. H. J. 12 Hoof van C., voorl. vrijgesteld 13 Noijen, M. W. Lvoorg. v. 14 Gos8ens, J. J. Avoor 2 j. vrijg 15 Arts, J. P. H. 16 Direks, A. M., v 1 s. 17 Martens, P. M. A., voorl. vrijg. 18 Emonts, A. M. H v 1 s. 19 Geurts, J. H., vis. 20 Vegchel van, J. J. W. 21 Cremers. A. Th. H. v 1 s. 22 Linders, G. J., voorl. vrijgesteld 23 Janssen, P. J voorl. vrijgesteld 24 Hendriks, F. P. J., v 1 s. 25 Dijck van, J. M. 26 Rooy v., M. Th., voorl. vrijgesteld 27 Versteegen, H. H., voorl. vrijg. 28 Zegers, F. P J v 1 s. 29 Strijbo8, Th. Hv 1 s. 30 Sijbers, G. J. H., voori. vrijgesteld 31 Schreurs, Th. H., voorgoed vrijg 32 Lauw de, L. W. 33 Hoof van, H. M., voorl. vrijg. 34 Sanders, J., voor 2 j. vrijgesteld 35 Camps, Th. W. E. 36 Wijers, M. H. 37 Verheyen, F. H., v l s. 38 Peetere, W. G. J., voorg. vrijg. 39 Bomm, J. H., v 1 s. 40 Rambags, P. J. Hv 1 s. 41 Ariaens, J. J. H.t voorl. vrijg. 42 Muysers, J. A. H., vis." 43 Schwachöfer, J. A. Th., voorl. v. 44 Marcellis, J. M. H., v 1 s. - 45 Hendriks, F. W. 46 Min, B. G., voorgoed vrijgesteld 47 Custers; M W, voorl. vrijgesteld 48 Custers, E H L 49 Zevenhoven, MCE 50 Peetere, H F G - 61 Gooren. G H, voorl. vrijgesteld 52 Jeuken, J W L K, voorl. vrijg. 53 Messemaeckers, G J W, v. vrijg. 54 Lormans, W, voorl. vrijgesteld 55 Glaessens, G G, voorl. vrijgesteld 56 Meijel van, M G H 4 57 Robben, P A, v 1 s 58 Vegchel van, S J L, voorg. vrijg. 59 Backus, J G J, voorgoed vrijg. 60 Linders, G A, voorl. vrijgesteld 61 Kateman, J A F, v 1 8. 62 Wijnands, H D, voorl. vrijgesteld 63 Janssen, P H, v 1 s. 64 Baltussen, J, voorl. vrijgesteld 65 Hoedemakers, J H, v 1 s. 66 Stevens, F A, voorl. vrijgesteld 67 Steegs, H W H, v 1 s. 68 Peeters, J M, v 1 s. 69 Drabbels, ASH, voorgoed vrijg. 70 Ruyter de, H J, v 1 s. 71 Wisraans, G A J, v l s. 72 Heidens, P J, voorl. vrijgesteld 73 Muyzers, P J M J, v 1 s. Donderdagavond had te Leunen een ernstig auto-ongeluk plaats. Een vrachtauto, waarmede een danstent naar Castenray was vervoerd en komende uit die richting, kwam bij het uitwijken voor eenige kinderen, in botsing met de boomen voor het huis der Wed. K De schok was zoo hevig dat een 4-tal inzittenden, allen uit Venray, min of meer ernstige verwon dingen opliepen. Bij een hunner vreest men voor esn gebroken ruggegraaf. Het voorste deel van de auto werd totaal vernield. HORST. Maandagmiddag geraakte een kind nabij het café Versieyen onder een passeerende auto. Met een gebroKen been en eenige ontvellingen werd de kleine in het St. Antonius gesticht opgenomen. HORST. Deze week werd een begin gemaakt me» het aanleggen der riolee ring vanaf het gemeentehuis naar de Loevestraat, waardoor eindelijk aan den onhoudbaren toestand aldaar een einde komt. OVERLOON. De kermisdsgen met al hun vermaak behooren weer tot het verleden. Het zijn dan ook voor allen gezellige dagen geweest, omdat er geen wanklank gehoord werd. Groote drukte heeft er niet geheerscht, doch de kaste leins en ondernemers van vermakelijk heden zullen toch geen reden hebben van klagen. Woensdag 29 Aug. a.s. keuring van den stier »Karel" met afstammelingen, in de weide van den heer M Jans (dorp). De leden worden verzocht deze keuring bij le wonen. Roermondsche Eiermyn. Men meldt uit Roermond Op Zaterdag 22 September e k. zal door een gezelschap vooraanstaande landbouwkundigen uit Engeland, Fran- rijk, Duitschland, België, Italië, Zwit serland en Spanje een bezoek worden gebracht aan de Roermondsche Eier mijn. Het bestuur dor mijn zal het uit 60 personen bestaande gezelschap een lunch aanbieden. Doodgevallen. Het zoontje van den heer O. te Reymerstok, dat op bezoek was bij een familielid te Noorbeek, had, naar de »L.K." meldt, het ongeluk al spelende van de trap te vallen, zoodanig, dat de dood spoedig intrad. Paard op hol geslagen. Maandagmiddag is de 18 jarige J B. te Ubachsberg van een wagen gevallen toen het ervoor gespannen paard ophol sloeg. B. is aan de bekomen verwon dingen in het St. Jozefziekenhuis te Heerlen bezweken. Doodeljjk Mijnongeval. Woensdagnacht is de 44-jarige mijn werker R Garbas uit Heerlen op de 410-meterverdieping van Staatsmijn Emma onder afvallend gesteente geraakt en op slag gedood. Hij was gehuwd en vader van twee kinderen. VAALS. Bij de manoeuvres die in September in Zuid Limburg worden gehouden, zullen op het terrein aan den uitzichttoren te Vaals, 20 vlieg tuigen gestationneerd worden. Zeven loodsen worden gebouwd. De officieren en manschappen van dit vliegeskader zullen in Vaals worden ingekwartierd. Een boom tegen het hoofd. Op de houtwerf der N. V. Felix Glerx te Helmond had bij het aanpikken van boomen aan den ketting eener hijschmachine een ernstig ongeluk plaats. De werkman P. v. d. Heuvel uit Gemert kreeg het uiteinde vaneen der boomen tegen het hoofd, dat bijna geheel verbrijzeld werd. De rran is in het St. Antoniusgasthuis overleden. Doodelyk motor-ongeluk. De verzekeringsagent V. d. D., te Tilburg, werd Dinsdagavond op den weg van Tilburg naar Alphen dood naast zijn moto? gevonden. Men vermoedt dat hij tegen een boom is gereden. D. was gehuwd. Door den bliksem gedood. Woensdagmorgen is de veehouder S. Dytspang, nabij Oosterend (Texel) tijdens het meFken in het land door den blik sem gedood. Lyk opgehaald. Donderdagmorgen is uit de Zuid Willemsvaart nabij sluis 9 onder de gemeente Lierop het lijk opgehaald van A. V. uit Helmond, die sedert Zondag vermist werd. Het millioen vol. De Nenyto '28 te Rotterdam was tot Maandagavond 12 uur bezocht door 999,697 betalende bezoekers, zoodat nog slechts 303 personen het tourniquet behoefden te passeeren om het millioen »vol" te maken. Dinsdagmorgen voor 10 uur werd de regeling voor het constateeren van dit heugelijk feit gereed gemaakt en werd er, hoewel een groote menigte als steeds op Dinsdagen, op de opening der tour niquets wachtte, slechts één tourniquet geopend. Hierbij posteerden zich de hoofdcontroleurs Wansink en Wolter- beek waarvan de eerste de turflijst" bijhield. Slechts weinige minuten na tienen betrad de gelukkige het tentoon stellingsterrein het was de heer W. Verweij, landbouwer te Lange Ruige- weide. Vechtpartij. Te Bredevoort (Geld.) zijn, naar de »N. R. Crt." meldt, na afloop van het daar gehouden schuttersfeest de 24-jarige R. aldaar en zekere D. uit de buurt schap Barlo onder Aalten, slaags geraakt. R. kreeg hierbij van D. met een bierglas een slag op het hoofd. Hij verkeert in levensgevaar. D. is in arrest gesteld. Actie in de sigarenindustrie. Woendag kwamen de besturen der patroons- en werklieden-organisaties in de sigaren industrie opnieuw bijeen. Ditmaal golden de besprekingen de loonen voor de sigarenmakers Het in de vorige vergadering gedane verbeterde patroonsvoorstel werd door de vertegenwoordigers der werklieden organisaties onaannemelijk verklaard Na onderling overleg deden deze besturen een voorstel, inhoudende een verlaging van de voor de sigarenmakers gevraagde verhooging doch dit voorstel werd door de patroonsbestuur ders verworpen. Toen kwamen, na breedvoerige be sprekingen, de vertegenwoordigers der patroonsorganisaties er toe een nieuw loonvoorstel voor de sigarenmakers te doen, doch ook dit voorstel werd door de vertegenwoordigers der werklieden- organisaties afgewezen. Daar de patroons-bestuzen dit voorstel als het alleruiterste hadden verklaard, verklaarden de vertegenwoordigers van den Ned. Bond en de Federatie na het onaannemelijk ook over hetlaals'e palroonsvoorstel door allen zich bereid ovar de voorstellen betreffende de andere groepen verder te onderhan delen, terwijl de vertegenwoordigers van den R. K. en Chr. Bond voorstel den het geheel der voorstellen aan arbitrage te onderwerpen. De palroonsbesturen zullen binnen enkele dagen gevraagd is voor of op Woensdag 29 dezer hun ant woord over dit arbitragevoorstel zenden. Wat de dreg te voorschijn bracht. D9 politie te Leiden heeft Woensdag in de Oude Vest, aldaar, met behulp van een sleepdreg van de gemeente polilieboot te Warmond, gedregd naar het 2l/t jarig kindje, dat sinds eenige dagen te Leiden wordt vermist. Het kindje werd echter niet gevonden. Wel werden opgehaald vier ijzeren ledikanten, drie kinderwiegen, zes rij wielen, een groote partij beddegoeden tal van andere voorwerpen. De politie was zelf verbaasd over dit resultaat. De moord te Blauwcapel. Het »Hbld." verneemt, dat de ver dachte van de misdaad te Blauwcapel, zekere De Bna het psychiatrisch onderzoek krankzinnig is verklaard. Op grond van art. 16 Wetboek van Strafrecht, dat inhoudt, dat de rechter, in welken stand het onderzoek zich ook bevindt, de vervolging tegen een verdachte moet schorsen, indien na het strafbare feit krankzinnigheid blijkt, is de strafvervolging tegen De B. dan ook gestaakt. Mocht hij later weer in het volle bezit zijner geestvermogens komen, dan kan deze schorsing worden opgeheven. De ontvluchting uit de bijzondere strafgevangenis. De proeven, welke Woensdagmorgen in de ziekenzaal van de Bijzondere Strafgevangenis zijn genomen in ver band met het onderzoek naar de vier ontsnapte gevangenen hebben aange toond, dat de traliesin een betrekkelijk korten tijd konden worden doorgezaagd, vooral als men daar een instrument van goed materiaal voor gebruikt. Echter maakt het dan een vrij groot gedruisch, dat bijna niet onopgemerkt gebleven zou kunnen zijn. Een factor, welke echter ook in rekening gebracht moet worden, is, dat het in den nacht van de ontvluchting zeer onstuimig weder is geweest. Hel is niet onmogelijk, dat het geloei van den wind en het regengekletter de ge vangenen goed geholpen hebben bij hun poging om de gevangenis te ont vluchten. Echter wint bij de politie de meening meer en meer veld dat een der bewakers betrokken moet zijn bij het voorgevallene. Het onderzoek wordt dan ook in die richting voort gezet. Ook werd nog de aandacht der politie gevestigd op het feit, dat een twintigtal losse werklieden deze dagen aan de Bijzondere Strafgevangenis aan het werk is. Daaronder zijn timmerlieden, stucadoors enz. De directeur had den wensch te kennen gegeven voor dit werk betrouwbare vaste werklieden te krijgen, maar om bezuinigingsredenen zond men. door tusschenkomst van de Arbeidsbeurs losse werklieden. Ook in deze richting stelt de politie een onderzoek in. Een der vier uit de Bijzondere Straf' gevangenis te Scheveningen uitgebroken gevangenen, de Belg J. G., is Donder dagavond te Voorschoten gearresteerd. Amsterdam do schoonste stad van Europa? Wij lezen in de »Tijd": De Bureau en Pers Directeur Emil Wacker van het grootste wereld beroemde Strassburger Circus, hetwelk eenige dagen te Amsterdam heeft ver toefd, liet zich bij het afscheid de volgende ontboezeming, uit het Duitsch vertaald, ontvallen: Amsterdam, hoe schoon zijtgijlUwe bewoners weten U niet naar waarde te schatten Zonder acht te slaan op uw bekoorlijke plekjes, waarvan gij er zoo oneindig veel bezit, ijlen en jagen zij voort I ïk echter sla dronken voor uw schoonheid, geboeid door de heer lijke beelden en indrukken, welke zich zoo talrijk bij mij opdringen, wanneer ik uw straten, stegen en grachten doorwandel. Vele landen van de aarde heb ik reeds bezocht, maar hun schoon ste steden kunnen met U niet in ver gelijking komen 1 Met uw bekoring, uw leven staat gij daareenig in schoon- heidl De tijd van mijn oponthoud alhier is afgeloopen. Mijn nomadenleven voert mij naar andere landen, andere steden. Wanneer ik mettertijd echter nog eens naar mijn »Heimat" terugkeer, dan zal Amsterdam weer in mijn her inneringen en vertellingen opleven. Nog dagen en jaren, geliefd Amster dam, zal ik dwepen met uw schilder achtige pracht 1 Leef wel, gij heerlijkestad Amslerdam| Hevige regenval. Door den hevigen regenval is veel schade aangericht in East Cumberland en North West Morland. Te. Penrith is gedurende 24 uur, eindigende Dinsdag morgen te negen uur, 2 6 inches water gevallen. Gedurende de 62 jaar, dat de weer- waarnemingen plaats hebben, is deze hoeveelheid nog slechts eenmaal bereikt De hoofdweg van New Castle naar de meren werd gesloten verklaard, daar de brug te Melmerby is weggeslagen en eenige andere bruggen ernstig zijn beschadigd. Vele wegen zijn onbegaanbaar ge worden. Te Appleby is de telefoondienst door den regen gestoord. Er is groote schade aan den oogst aangericht. Aan het einde van den wereldoorlog- Een merkwaardige uitlating van maarschalk Foch. Belangrijke uitlatingen van maar* schalk Foch over de kansen, die de Duitschers zelfs in 1918 nog hadden om den oorlog niet te verliezen, hebben opnieuw de aandacht op deze gebeur tenissen gevestigd, waaromtrent een Berlijnsch correspondent van »het Vad." het volgende schrijft: De ineenstorting van Rusland op het einde van 1917 scheen nog een laatste kans op de zegepraal te geven, later dan het oogenblik, dat de menschelijke berekening voor het laatst had gehou den en toch niet te laat, dank zij de fabelachtige opofferingsgezindheid en het uithoudingsvermogen der burger lijke bevolking. De veldheer hoort de stem van het noodlot: »nu of nooit" en waagt den aanval, bij Amiens. Tactisch schitterend voorbereid, voert hij tot een ongehoord aan^angssucces. Het front is doorbroken,hel Engelsche lager heeft het contact met het Fran- sche verloren. De strategische vruchten schijnen voor het plukken, maar de aanval wordt niet voortgezet, lost zich op in partieele acties. Toen kwamen de Amerikanen en de strategische be slissing viel ten nadeele van Duitsch land. Nochtans was zijn positie zuiver defensief beschouwd, nog volstrekt niet hopeloos. Maar nu kon de civiele bevol king het niet langer meer uithoudon Duizendmaal door de psychologisch onjuiste berichtgeving in haar hoop op de aanslaande ^eindoverwinning" be drogen, vervalt ze door de jarenlange ontberingen en zenuwspanning in een wanhopige defaitisme. Ze ziet werke loos toe, dat de muitende matrozen het oproer ontketenen en de spartaciërs met hun hulp alles op stelten zetten. De groote sabotage begon. Maar dit alles was nog maar niet eens een gril lige inval van de civiele bevolking, om nu eens het leger in den rug aan te vallen, maar het gevolg van de uit putting van het moreel weerstandsver mogen tegen défaitisme en revolutionaire stokerij, die bij een anderen loop van den veldtocht geen invloed zouden hebben geoefend. Over dezen loop van zaken heeft Foch, zooals ik zeide, zijn denkbeelden in een intervieuw te Kennen gegeten »Ik zeide reeds, dat Duitschland zelfs in het voorjaar van 1918 den oorlog nog had kunnen winnen. Indien de Duitsche strijdkrachten Amiens hadden bereikt, zouden zij het Engelsche leger van het, Fransche Iqger hebben afgesneden. Maar zelfs na het offensief van generaal Mangin in Juli 1918 was de situatie voor Duitschland nog niet hopeloos. Ik ga nog verder en beweer, dat Duitsch land in November 1918 achter den Rijn had kunnen standhouden. Indien het Duitsche volk een Gambetta had bezeten, zou de oorlog nog langer hebben geduurd en wie weet?" De maarschalk erkende, dat Gambetta slechts den doodstrijd van Frankrijk vermocht te verlengen, maar toch geloof ik, zeide hij, »dat een volk, hetwelk niet wil overwonnen worden, niet be hoeft te worden overwonnen. In November 1918 had Duitschland natuurlijk geen uitzicht meer op de overwinning, doch had zijn leger ach ter den Rijn stand gehouden, dan zouden vele dingen een andere wending hebben genomen." Aldus Foch. De linksche pers in Duitschland maakt zich van zijn uit latingen af met den dooddoener, dat er het streven achter zit zijn roem te verhoogen, door den tegenstander, dien hij heeft overwonnen, zoo sterk moge lijk voor te stellen. Maar dit is opper vlakkig; de ernstige rapporten van Duitsche zijde bevestigen de opinie van den Franschen maarschalk. Ingekomen en vertrokken personen van 17—24 Aug. INGEKOMEN F. van de Boer, kloosterbroeder, Stationsweg 14 van Gent W C Jans, zonder beroep, Smakler- weg 8 van Vierlingsbeek M Seijkens, bakker, Palersstraat 16 van Canada VERTROKKEN A de Gilde, kloosterbroeder, naar Selzaete (België) P E Heymann, verpleegster, naar Swalmen, Rijksweg H W Coenen, dienstbode, naar Wans- sum-Geysteren G Kuypers, kloosterbroeder n Dave C G de Does, sigarenmaker, naar Deventer G Prasl, dienstbode, naar Helmond S7E@1EI.II11 STAID V1IBAY. van 17 tot 24 Augustus. GEBOREN Elisebeth A. Hendrikx, Merselo Maria P. J. Relouw, St. Odastraat Marinus H. van Hooff, Hiept Antonia'J. Reijnders, Maasheezer v/eg GEHUWD: W. Relouw, 29 jaar, sigarenmaker te Venray en A. M. van den Heuvel, 25 jaar zonder beroep te Venray M. H. J. Koonings, 28 jaar, landbouwer, en H M. H Janssen, 26 jaar, zondet beroep beiden te Venray OVERLEDEN M. H. Goumans, 26 jaar, ongehuwd, Ovtrloonsche weg 1 patiënt St Servatiusgesticht KIHIimil DI1IST11 Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte voor de kaars van Oostrum, 2 uur kleine Congregatie geen herhalingscatechismus, 4 uur H. Familie, na het Lof vc-gaderiDg Apostolaat des gebeds. Maandag half 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg. voor den ZeerEerw. Heer Pastoor Eugène Jans sen, 7 uur Lof. Dinsdag half 8 besteld Jaarg, voor Johannes Vergeld, zijne echtgenoote en overleden kinderen, 8 uur Jaarg, voor Martinus Jenneskens. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2de kl voor Anna van Vosselen en Joh. A- Janssen. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half acht leesmis, 8 uur leesmis. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Agnes Poell. 6 Zaterdag komen de kinderen der 5de klas te biechten, 7 uur Lof. A s. Zondag in alle H. Missen collecte ten bate der kerk. Feest der H. Kindsheid. Zondag 9 September a s. zal het Kindsheid- feest gehouden worden. Op dien dag zal een generale h. Communie zijn der kinderen en zal door een missionaris, die jaren lang in China is geweest gepreekt worden onder alle h. Missen, waaronder dan tevens collecte gehouden wordt. Ter opluistering van het feest, tot het opwek ken van meerdere belangstelling voor het werk der H. Kindsheid zal er ook een groote optocht gehouden worden. Zoo er ouders mochten zijn, die voor een of meerdere hunne kinderen eigen kindsheidpakjes of kleedjes willen laten maken of reeds hebben, worden verzocht dit aan Meester van Heyster mede te deelen, die zoo bereidwillig is namens het bestuur er nota van te nemen. De ouders, wier kinderen te groot zijn gewor den voor de costuuma, kunnen het bestuur der H. Kindsheid een groot plezier doen haar deze af te staan, om zoo meer arme kinderen, dan het bestuur tot nog toe kon, blij te maken met een kindsheidcostuum. De kinderen, die geen byzonder costuum heb ben voor den optocht, dragen allen zichtbaar hun kindsbeidmedaillfl aan een rood strikje of lint. Wie bruidje wil worden in den optocht, geve zich daarvoor op bij de Eerw. Zusters Ursulinen di-ect na de vacantia bij aanvang der School. De verdere regeling zal nog nader bekend ge maakt worden. Paterskerk. Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H. Mis met ouderrichting, 8 uur H. Mis met preek. Om kwart over negen H Mis en vergadering Derde Orde, afdeeling mannelijke tertiarissen. Om half 3 ver gadering voor de vrouwelijke tertiarissen. Om 5 uur Lof. Dinsdag 7 uur gezongen H. Mis, ter eere van Sint Automue, om 6 uur Lof. Vrijdag 7 uur gezongen H. Mi», om 0 uur Lol 1 H Kruisweg. Zaterdag 7 uur gezongen H. Ml», ter eere van den H. Geest. Vau 11 tot 14 September wordt er in Roermond eene retraite gehouden voor vrouwelijke tertiaris- f.6,0,Verblijfkosten 7,50 voor degenen die geen lid zijn van den Retraite penning. St. Antonius-Patronaat. te brengen^6 #P a*n ®l>aar")an^'30*'£je8 ®0de

Peel en Maas | 1928 | | pagina 2