„UNIGRO" |N.V. Vulkaan, Venrayl Gemengde Berichten. EEN RADIO-TOESTEL fs „een blijvende bron| van vreugde Vanaf Dinsdag is het nieuwe Patersklooster voor goed en geheel in gebruik genomen. Van de gelegenheid om de klooster gebouwen te bezichtigen, werd vooral Zondag doorhonderden gebruik gemaakt, Bij de Maandag alhier gehouden onderhandsche aanbesteding van het buitenverfwerk vaft 38 woningen, voor rekening der Woningvereeniging »St. Oda" alhier werd ingeschreven als volgt P Theuws f 1465 M. A. Kusters f 1405 P. Beerkens f 1372 Fr. Schaeffers f 1175 Het werk is aan den laagaten in schrijver gegund. In een winkel achtergelaten een paar zwarte dames handschoenen. Terug te bekomen Bureau van dit Blad. GEVONDEN: Een rijwielplaatje; een damesschoen (lakschoen); een gouden ketting met medaillon waarin portretten. Inlichtingen Gemeentepolitie Deze week werd tegen verschil» lende personen procesverbaal opgemaakt wegens overtreding der maximumsnel» heid. Morgen Zondag 19 Aug. wordt bij »Diana", gevestigd bij M. Goumans Stationsstraat alhier de 3 bondenwed- strijd gehouden. Voor liefhebbers van de handboogsport zal hier te genieten vallen, omdat aan dezen wedstrijd wordt deelgenomen dooreen 12-tal hand boogschutters van den Weerferbond, een 12 tal van den Midden-Limburgsahen Bond en een 12-tal van den Bond »De Vriendschap" te Venray.Zie advertentie Toen Woensdagmiddag een nieuwe Opel autobus van de Garage Kupers van het Henseniusplein in de richting Venlo vertrok, reed deze in een zeer kalm vaartje tot op den ge vaarlijken hoek bij café Aarts, toen plotseling een luxe auto van de Garage Derksen uit de Groote Straat kwam aangesneld, en botste tegen de autobus op. Beide wagens zijn deerlijk gehavend. De chauffeur van de autobus trof geen schuld. Overwinning Tuynclub St. Christoffel. Het 17e Bondsfeast, dit jaar 11 en 12 Augustus te Weert gevierd, is voor onze Venray8che Turnclub alweer een schoon succes geweest. In het Vereenigings turnen behaalde »Sint Christoffel" den 2den prijs Twee kamp en den 2en prijs Vierkamp. In den personeelen wedstrijd werden, voor het werken aan toestellen, prijzen verworven door Joh. Jeuken, Aug. van Bergen en H. van den Heuvel, terwijl voor athletiek alsnog aan Aug. van Bergen de medaille werd toegekend. »St. Christoffel" was door den Bond speciaal uitgenoodigd voor den z g Eere avond. Hierover schrijft de Limb. Koerier: »De stok oefeningen der ver eeniging St. Christoffel te Venray waren bijzonder fraai en hadden uitbundig succes, evenals de persoonlijke prestaties aan brug en rekstok." Maar het mooiste komt nog. Zijne Excellentie de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft een fraaien prijs(groote medaille) uitgeloofd voor die Vereeniging welke het meest zou uitmunten door orde en tucht. Het is een groote glorie voor onze Venraysche Turners dat hun club dezen prijs mocht behalen. Proficiat 1 Wim Jaspars. Er heerschie bij de leden van »Sint Christoffel" op het Bondsfeest te Weert een zenuwachtige spanning. Hoe zou het »onzen Wim" gaan in het zoo moeilijke examen Middelbaar Gymnas tiek? Hoezeel 't Is prachtig gegaan! Mei een bijzonder woord van lof der Examen-commissie 1 En voor praotisch turnen het hoogste cijfer dat behaald kan worden en bijna nooit gegeven wordt 1 Woensdagavond trok »St. Christoffel" naar Merselo om het medelid den heer W. Jaspars (die echter liever »onze Wim" wil blijven) te huldigen. In welgekozen bewoordingen huldigde de Voorzitter, de heer H.Timmermann, den nieuwen leeraar en diens geachte familie. De geestelijk-adviseur Pater Nielen maakte van deze gelegenheid gebruik om in het licht te stellen wat de heer Jaspars Senior, een tijd lang geheel gratis, voor de Lichamelijke Op voeding in het Patronaat had gedaan In een hartelijk woord, dat Papa Jaspars, namens zijn wat over-vermoei- den zoon sprak, zocht hij bescheidenlijk deze verdiensten te verkleinen, masr ze zijn er niet minder om. Ten slotte dankte de leider, de heer H. W van Aarssen, den heer en mevr. Jaspars voor het prettige gulle onthaal. Wim, proficiatl »Sint. Christoffel" wenscht U een mooie positie toe. Kleine Fanfare. Als belooning voor het behalen van den Eere-prijs marschmuziek, verleden jaar Augustus te Heerlen, was aan de Palronaats fanfare een uitstapje toege zegd. Op een der Kermisdagen is het er van gekomen. Da reis ging via de brug over den Moerdijk naar Rotterdam. Eerst werd, begunstigd door prachtig zomerweer, een boottocht gemaakt door de wereldberoemde Rolterdamsche havens. Toen naar de Diergaardewaar ook het middagmaal werd gebruikt. Vervolgens per auto car naar 's Gra ven- hage, waar bij verscheidene beziens waardigheden werd standgehouden. 0.a. werd een. bezoek gebracht aan de Tweede Kamer der Staten Generaal, waar men zich ook de plaats liet aan wijzen die eenmaal werd ingenomen door den heer Jean Poels. Hel spreekt vanzelf dal Scheveningen en de zee niet werden vergeten. Het is een even plezierigeals leerzame tocht geweest. De leden hadden er hel ganschejear voor gespaard. Dank aan deheerer.der Patronaats-commissie die het hunne hebben bijgedragen. Maar een bijzonder woord van dank mag wel worden gewijd aan den be kenden heer L Biesmans, die alles had geregeld en den heelen dag een even kundig als aangenaam gids is geweest. Zonder hem zoude het een en ander bijlange niet zoo mooi en zoo vlot zijn gegaan. Aardappelselectie-vereeniging. Op initiatief van de Vereeniging Oud- Leerlingen en Jonge Boeren vergader de men Woensdag in de Landbouw school alhier, met het plan te komen tot een selectie-vereeniging. Het doel hiervan is 1. Gezamelijken aankoop van origi neel en goedgekeurd pootgoed, uitslui tend ten behoeve der leden;* 2. Gezamelijke verkoop van goedge keurd pootgoed, uitsluitend afkomstig van der leden; 3. 't Verspreiden van kennis omtrent aardappelteelt en selectie; 4. Het nemen van proeven tot be strijden van aardappelziekte en het verzamelen van gegevens op 't gebied der aardappelcultuur; 5. Het maker, van doelmatige recla me voor t gebruik van goede aardap pelen en 't bestrijden van bedrog in den handel van dit artikel. Waar hier de aardappel een van de voornaamste gewassen is, heeft zoo'n vereeniging wel alle reden van bestaan. Nog te weinig wordt er over 't alge meen van goed pootgoed gebruik ge maakt. Hebben we nu selecteurs in onze omgeving, die hiervoor zorgen en dit toonen door hun proefvelden en keuringen, dan zal de massa er gemak kelijker toe overgaan dit pootgoed aan te schaffen. Ongetwijfeld zal deze vereeniging dan ook veel kunnen bijdragen tot verhooging van de aardappelteelt in deze streek. Daarnaast is 't natuurlijk ook de be doeling mettertijd ook buiten deze om geving pootgoed te plaatsen. Dat het mogelijk is, bier goed pootgoed te ver bouwen, blijkt wel uit de lijst van goedgekeurde aardappelen van de Limb Land en Tuinbouwbond in »Land en Vee", W8ar Noord-Limburg een goed figuur maakt. Zij, die nog pootgoed moeten aan schaffen, kunnen bier nog goede adres sen vinden. Uit de omschrijving van 't doel dezer vereeniging, blijkt wel, dat selecteeren nog niet ieders werk is. In de eprsle plaats vereischt het een grondige ken- nis van de verschillende aardappel ziekten. Verder zal er gezorgd moeten worden voor een goede bewaring. Voor zoover daartoe plaats is, is ook debewaarplaats aan de Landbouwschool hiervoor ter beschikking, zoowel voor late als vroege aardappelen. Staande de vergadering gaven zich op 36 leden. Als voorloopige bestuursleden weiden gekozen A. Janssen, Ysselsleyn, M. Janssen, Heide, P. Poels, Oostrum, W. Verstralen, Merselo, G. Weijs Cas» tenray en H. Weij3, Leunen, wat nog aangevuld zal worden met een lid uit Oirlo. Zij die nog lid wenschen te worden kunnen zich dsartoe aanmelden bij een van bovengenoemde bestuurs» leden. OOSTRUM. Zondag hield de Wel Eerw. Pater Bernardus O.F M. in onze kerk eene collecte voor den bouw eener nieuwe kerk in de Mijnstreek. Deze collecte bracht op de flinke som van f 143.69. HORST. Door de Verkoopvereeniging St. Lambertus te Horst Sevenum en omstreken is aanbesteed het bouwen eener loods op het emplacement der Nederlandsche Spoorwegen nabij het station Horst Sevenum en is aangenomen door Th. Mooren en Poels voor de som van f 3269. OVERLOON. Toen Dinsdag de land bouwer P. K. alhier een kar zand wilde gaan halen schrikte het paard voor een voorbij rijdende auto, waardoor K. van de kar viel en zijn been brak. Dr. R uit Vierlingsbeek legde het eerste ver band. Dezer dagen is het kruis met de beelden voor den nieuwen kruisberg (welk geschenk door de parochianen aan hun pastoor op zijn zilveren pries terfeest geschonken werd) aangekomen en op het kerkhof reeds geplaatst. Het is een prachtige levensgroole groep, waarvan de plechtige inzegening nog nader bepaald zal worden. Ook staat de kermis hier weer voor de deur. Men ziet allerwege drukke schoonmaak; een drukte bij slagers, bakkers en kasteleins, die steeds zorg dragen voor' goede proviand. Ook op het kermisterrein wordt het al leven diger, kramen tenten en andere kermis vermakelijkheden rijzen op tot pret der jeugd. Danstenten en zalen worden ingereed heid gebracht, zoodat de danslusligen nog eens naar hartewensch kunnen profiteeren. Moge de kermis hier zijn voor oud en jong dagen van plezier en echt familiefeest. MEERLO. Op 68 jarigen leeftijd is te Maastricht overleden de bekende Katholieke liefdezuster Rosalie van Haeff (Zuster Alphonsine) uil Meerlo, De overledene was eerst o.m. overste van het liefdegesticht Calvariënberg te Maastricht. Daarna werd zij benoemd tot overste van het Onze Lieve Vrouwen gasthuis te Amsterdam Onder haar directie kwam het Mariapaviljoen lot stand. Vooral in de hoofdstad is het werk van zusier Alphonsine in breeden kring bekend geworden. HELDEN. De speler J. van devoet- balvereeniging K V. V. te Koningslust had Zondag het ongeluk bij het voet ballen een been te breken. Een militaire dokter uit Venlo die toevallig in de buurt was, verleende de eerste hulp, waarna hij verder door dr.Jooslen werd behandeld. De 24-uurs betrouwbaarheids-wedstrijd op 78 September. Op den wegendriehoek Keipen Baexem—Grathem, vlak bij Roermond zal, gelijk reeds werd medegedeeld, Vrijdagnamiddag 7 September om 4 uur weer de 24 uurs betrouwbaarheidsrit een aanvang nemen. Reeds nu is het weggedeelte onder de gemeente Grathem met financieelen steun van de K N.A C. weder in uit stekende toestand gebracht, dank zij de zeer gewaardeerde medewerking van den ingenieur van den Provincialen Waterstaat, den heer Verliaden. De groote Napoleonsweg, waarover een gedeelte van het circuit loopt ver keert echter niet in zulk een goeden toestand en de Sportcommissie heeft alsnog getracht hierin tijdig verbetering te brengen. Dezer dagen heeft de ingenieur van den Rijkswaterstaat toe zegging gedaan, te zullen trachten de ergste gedeelten zooveel mogelijk te verbeteren. De organisatie blijft dezelfde als het vorig jaar; alleen zullen voor het Be stuur en de Pers afzonderlijke ruime tenten opgesteld worden. Ook wordt er weer een restauratietent ingericht op het gereserveerde terrein voor de leden en bezoekers, zoodat, als het weer meewerkt zooals het vorig jaar, deze 24 uurs betrouwbaarheidsrit een groot succes zal worden. Er zal meer spanning zijn, omdat er van regeeringswege toestemming ver leend is met grootere gemiddelde snel heid te rijden, namelijk een gemiddelde van 50 K.M per uur. De heer Van der Krol, die met zijn echtgenoote het vorig jaar zulk een buitengewoon succes oogstte, door met een oud Fordje den rit tot een goed einde te brengen, heeft ook thans weer ingeschreven. ROERMOND. Maandagmiddag is biJ het spelen met stokken in het Roer- mondsche Veld zekere 10 jarige S. zoo danig door een speelkameraad per ongeluk geraakt, dat hem een oog werd uitgestooten De jongen moes* direct naar de oogenkliniek te Maastricht vervoerd worden. De uitputting der Mijnen. De Kath. Kiesvereeniging te Kerkrade nam in haar Zondag gehouden ver gadering een motie aan, waarin hel gemeentebestuur werd verzocht te infor- meeren naar de juistheid der bewerin gen, als zouden sommige Zuid Limburg- sche mijnen over 25 jaar zijn uitgeput. De vermoedelijke oorzaak. De piloot van het vliegtuig is Dinsdag naar het Huis van Bewaring te Maas tricht overgebracht. Hot deskundigg onderzoek, dat Dinsdag werd voortgezet, heeft uitge wezen, dat één der bougies vol kool aanslag zat. Hierdoor kon de motor niet op vol toerental loopen. De piloot Gesper, die het vliegtuig voor het eerst in zijn leven bestuurde (hij irad op als plaatsvervanger van een collega, die met vacantie was), heeft dit euvel, waaraan het ongeluk is te wijten, blijkbaar niet bemerkt, ook niet toen de machine na den eersten start proefdraaide. Op verzoek van ir. v. d. Maas, van den Rijksstudienst voor de Luchtvaart, was Dinsdagmorgen de chef piloot van de Raab Katzenstein Vliegtuigenfabrie ken te Heerlen gearriveerd. Hij toonde door verschillende landingen aan, dat het terrein voor het starten en landen van kleine machines van het type, dat het ongeluk veroorzaakte, geschikt was De onbewaakte overweg. Zaterdagavond verliet de 20jarige W. J. Sielen, uit Kerkrade zijn ouder lijk huis om een wandeling te maken in de richting der Duitsche grens. Nabij den spoorwegovergang Hekkens te Strass onder de gemeente Herzogenrathmoest hij een onbewaakte overweg passeeren. Dicht bij den overgang stond een trein te wachten en de jongeman in de meening, dat de lijn vrij was, wilde oversteken. Op dat oogenblik kwam plotseling een andere trein, die pas seeren moest. De heer Sielen werd gegrepen en vermorzeld. De ongelukkige was een zeer oppassende jongeman en verver van beroep. Fokveedag te Cuyk. De fokveedag van het roodbont Maas-» Rijn- en IJsselvee, zal dit jaar worden gehouden te Cuyk op Donderdag 22 September. De deelname is zeer groot en reeds van alle kanten is bezoek aangekondigd, ook uit Duitschland en België. De Maasdijken in Noord-Brabant. Met flinke ploegsn is men in Oost Brabant aan het werk om de nieuwe Maasdijken nog vóór den winter over een flinke oppervlakte gereed te krijgen. In Oeffeit zijn reeds ettelijke honder den meters op hoogte en breedte ge bracht en ook onder Cuyk schiet men thans flink op. Blijft het weder mee werken dan komt men zeker gereed met het gedeelte CuijkOeffelt. Daarna zal zoo spoedig mogelijk worden begon nen te Boxmeer en wordt van daaruit gewerkt tot Oeffelt en de Limburgsche grens. Onder Cuijk zal, in aanslui'ing aan den dijk, achter het Raadhuis en de Katholieke kerk, een groote betonijzeren muur worden opgetrokken, waardoor die gemeente dan in zijn geheel water vrij zal zijn. Nederlandsche Spoorwegen. Bij de Nederlandsche spoorwegen zijn benoemd: J. F. v. Druten, stationschef 2e kl te Boxmeer tot stationschef le kl. te Zaandam F. Janssen, stationschef 3e kl. te Zaltbommel tot stationschef 2e kl te Boxmeer; G. Kamphuys, commies te Amsterdam tot stationschef 3e kl. te Zaltbommel. Besmettelijke ziekten. In de week van 5 tot en met 11 Augustus zijn in ons land o m. aange geven elf gevallen van besmettelijke kinderverlamming, waarvan 10 in de provincie Drenthe en wel 4 in Emmen en 6 in de gemeente Sleen. Vrijdom van suikeraccijns voor bijenhouders. Men deelt mede: De Regeering heeft aan den Neder- landschen Imkersbond wederom vrijdom van suikeraccijns verleend voor een hoeveelheid van 100 000 K.G. Alamen weet dat op iedere 100 K G suiker f 27 accijns geheven word», beteekent dit een subsidie aan genoemden bond van f 27 000. Wel een bewijs, dat ook de Regeering doordrongen is van het groote nut dat de bijenteelt heeft, hoofdzakelijk voor de bevruchting der ooftbloesems. Zonder vrijdom van suikeraccijns zou bijenhouden beslist niet loonend zijn en zou het aantal imkers sterk afnemen. Tot op heden is het jaar voor de bijenhouders zeer gunstig en is er al heel wat honing geoogst. De bijen zijn nu naar de heide gebracht en verkeeren in goede conditie. Verdronken. Men meldt uit Nijmegen Naar wij uit Emmerik vernemen, is de dochter van den fabrikant den heer Vicker.dio te Osnabrück met vacantie was, bijbel baden verdronken. Mej. V. was 17jaar. L\jk opgehaald. Dinsdag is uit de Waal opgevischt het lijk van den 26-jarigen A. G., die bij het omslaam van een kano in de rivier verdronken was. Sjef van Dongen. Dinsdagochtend is Sjef van Dongen, die medehelpt aan de opsporing van generaal Nobile en de zijnen, te Rot terdam teruggekeerd. Aan het station werd hij verwelkomd door een enthou siaste menigte, die hem luide ovaties brachl. In het gebouw van de Spits bergen Compsgnie deelde men hem mede dat een studiefonds was bijeen gebracht, groot f 2400 per jaar, teneinde theoretieche kennis op te doen door practische ervaringen. Gesproken werd door den Italiaanschen Consul en den loco-burgemeester van Rotterdam. Van Dongen heeft vervolgens bedankt. Des middags vertrok hij naar Arnhem waar hem een grootsche huldiging wachtte. Ernstig ongeluk by het baden. Woensdagmiddag om drie uur zijn nabij De Zaai te Sliedrecht, in het Merwedekanaal tijdens het baden ver dronken de 10 jarige T de Raad en de 11 jarige A. Gort. Als tragische bijzonderheid zij nog vermeld, dat de moeder van eerstge noemde haar man en nog een zoon bij verdrinkingsgevallen heeft verloren. Doodelyk motorongeluk. Dinsdagavond is de 20 jarige knecht van den landbouwer H. Voskamp te Ubbenga, die met groote snelheid op zijn motor op den weg bij Zeyen reed> er af geslingerd en onmiddellijk gedood. Dinsdag is de motorrijder B. te Vel sen, bij het met groote snelheid nemen van een bocht met zijn motorfiets om slagen. Hij kwam onder zijn mo»or terecht en verwondde zich daardoor ernstig aan het hoofd. Typhus te Parys. Wanneer het warm is komt te Parijs elk jaar typhus voor, welke hoofdzake lijk aan het slechte water wordt toege schreven. Volgens de plaatselijke statis tiek treedt de besmettelijke ziekte vooral de laatste weken met groote hevigheid op. De laatste tien dagen zijn er zeven tien personen aan typhus overleden tegenover vier in de voorafgaande tien dagen. Men heeft een begin gemaakt met de verbetering van de Parijsche water» verzorging. In de komende vijf jaar wil men een nieuwe waterleiding uit het Loiregebied aanleggen. Groote brand. Geweldige boschbranden, welke een omvang hebben genomen van bijna 100 vierkante K M woeden nabij de vesting Gerona aan den voet der Pyreneeën. Het vuur dat verscheidene buurtschap pen bereikt heeft, verwoestte reeds tien Sebouwen en een kerk. Er zijn troepen oor de autoriteiten uitgezonden om de vlammen te bedwingen, doch zij kunnen zich slechts beperken tot het voorkomen van uitbreiding. Men schat tot dusverre de aangerichte schade op ongeveer 2i/s miilioen gulden. De ramp op Paloewoh. Bij de ramp op Paloeweh wordt het aantal dooden op 1200, het aantal ge wonden op 400 geschat Uit hot Buitenland. Nabij het station te Praag is Dinsdag avond een brand uitgebroken in petro- leum-opslagplaatsen. Een schade van mil.lioenen is aangericht. Een cholera-epidemie in Madras maakte reeds honderden slachtoffers Paters Franciscanen. Op 1 September as. zal het kapittel der Paters Franciscanen te Weert bijeen komen. Ingezonden. Buiten verantwoordelijkheid derRedaotie. Dankbaarheid. In Venray zijn we geweesl. En wat hebben we 't getroffen I Drie weken mochten we met z'n dertigen in 't Pensionaat Jerusalem »logeeren". Deftig woord voor zulke nette gasten 1 En in de laatste week van ons ver blijf viel de kermis. Niet dat de kinde ren tot dan toe nog niets genoten had den... Och, afgezien van alles, wat de Ursulinen deden: dagelijksch 30 ge zonde maagjes vullen (mondjes stop pen 1) wekelijksch de wasch van dal volkje, 't was me 'n waschjel en alles werd zoo fijn gesteven en gestreken net als voor de pensionnairen 1 en dan al die vuile voetjes op trappen en gangen en overal de vuile vingertjes, enfin U begrijpt. 30 onopgevoede volkskinderen uit de achterbuurt 1 Afgezien van dat alles, wat een interesse en medewerking van den kant der Venraysche bevolking 1 Om maar iets le noemen 'n pracht gra* mophoon kregen we al dadelijk te leen, zoo maar; meer dan eens werden er extra groote broodjes gebakken om mee te nemen op de wandeling; twee keer werd 't heele troepje in bussen naar Geijsteren gebracht en weer naar huis teruggeredenfietsen kregen we te leen om met de grooten 'n heerlijk toertje te maken. En toen de kermis begon? Nel als de kinderen van St Jozef mochten zij ook voor niets veel plezier maken. En ze kunnen allemaal thuis vertellen dat ze tweemaal naar de kermis zijn geweest De dag van de «Uitvoering" spande de kroon 1 Werkelijk, op zulk een werkdadige sympathie hadden wij niet durven rekenen. Is 't niet een duidelijk bewijs, dat Venray begrijpt, dat 't hier niet alleen gaat om een aalmoes ter leniging van lichameüjken nood, maar dat 't hier gaat om hoogere belangen vooral om 't zielenheil van de armste der armen, van hen, die op groeien zonder geloof, zonder kennis van God, zonder eenig begrip van godsdienst. Was 't niet ontroerend, toen de Fanfare de in spanning wachtende Reinildakinderen afhaalde met schet terende muziek om te toonen, dat de heele Gemeente aandeel wilde hebben in de belangstelling voor het werk. Eén oogenblik dacht ik ach konden we die kinderzn nu maar meteen onder trompetgeschal naar de Hemelpoort brengen 1 Maar ze zijn nu alweer »thuis" in hun armoedige bedompte sladswonink jes en wat erger is in die sfeer van ongeloof. Nietwaar? U kunt uw inte resse voor hen nu maar zoo niet opzij zetten. Die kinderen zijn nu ook van U Met dankbare gevoelens gaan wij weer naar 't Noorden, verheugd dat we in Venray een steun gevonden hebben. Of de andere Catechisten, die hier rn daar in Limhurg onderdak vonden met hun beschermelingen, ook zoo be grepen werden Och, blijf: ons toch steunen met uw gebed vooral. Blijft ons steunen met uw belangstelling Aan velen onder U mogen wij ons tijdschrift »Belhanië" toezenden. Daarin wordt.U op de hoogte gehouden van ons Streven en Beleven 1 Ons Streven is immers ook het uwe de uitbreiding van 't Godsrijk. 't Overgroote getal ongedoopten in onze groote steden (niet minder dan 80 pCt. zijn niet gedoopt) moet dalen, wanneer wij den Hemel blijven benlor- men met ons aller gebed en dat gebed doen gepaard laten gaan met onze offers in geestelijke en materieëlen zin. Ik ben daar zoo innig van overtuigd en u zult 't ongetwijfeld met mij zijn. Uit naam dan van onze Reinilda kinderen, die zelf niet beseffen waarom ze zoo dankbaar zouden moeten zijn, danken wij allen, die ook rraar eenige belangstelling voor ons werk getoond hebbenden Burgemeester, die niet alleen de kermisvreugde mogelijk maakte, maar ons ook met zijn legen woordigheid vereerde op den avond van de «uitvoering" het oud Kamerlid den Weledelgestr. Heer J. Poels, die zoo uiterst welwillend bereid was ons le helpen en door zijn warme joviale rede de harten- en beurzen opende(de opbrengst was werkelijk buiten onze verwachting I); den Heer X, die niet genoemd wil zijn, maar toch zoo buitengewoon geschikt bleek te zijn voor de rol van Engelbewaarder en door zijn raadgevingen en wenken met behulp ook van zijn »handlangers" ons den weg wees en tevens baande de Groote Fanfare nog eens en de Kleine Fanfare, die met zooveel enthousiasme onze uitvoering opluisterde; de goede zusters van het St. Jozefgesticht, waar we gedurende 10 dagen het middag maal mochlenlrW Pater Nielen, ,aaj liet gebruiken die gralia zijn t )de voor ona tro, inSj die de extra g lR de Familie 1 die weken van leeron de Dj op de kermia ofW. voering; en diaen afstonden dei oor niets ons voltj r den trein bri [0U niemand wil ran harlelijken opr Vergelden maar wij Hij u overvlJn;e" gezegd heeft* der Mijnen aan Mij gedat Dl liet, dat a ten ing Ingekomen eiflen aal an, C egl ick St. INGEKOMR J. J. Gomma 35 van Horst G. Janseen Willemstraal M. II. Berg y( Beesel P. D. v. d. VVi van Blerick J. A. Moeskt A. H. Claassj L. P. A. Cor j, H. J. Baas, C. G. Bos, van Gemert J. W. W. dt Annalaan 5 vai VERTROKK Ch. E Vers Qei en gezin, genem'k M. II v. d. If J Noordwijk W. J. Smits ht.- J. W. Saelmajan P. G. Peelers Dnd H. A. Baslenj Rons van 1 b. naar Milheeze G. A. P. Schro E D. Strul Eindhoven, Els; J. P. Boers, ven C Boerg age aar BUBSM van 10 t GEBOREN Hendrina Hetkstr- Hendrikus A. Johannes W. Hendrikus Chkveg Mar tin us II. J IIubertu8 A. Jatwec OVERLEDEN 1 patiënt St. Si g KIEEIill Pai Morgen Zondag J collecte voor St. p4of. Maandag half 8 b l8aï uur jaarg. voor 4 UUr Lof. Dinsdag half 8 leeioor Joh. A. v. d Biggel tius Woensdag half 8 1 htg. van Bertus Martene, Donderdag 7 uur leesmis, 8 uur jaarg. Vrijdag half 8 fc inus Jacobs, Petronella Qete- laars, Johanna Nolle uur gezongen H. M oio- meu8. Zaterdag komen i biechten, 7 uur Lof. Paid Morgen Zondag onderrichting, 8 Hoogmis zal svorden en acht !ers 8 te met De rie den leden der Aartsbi oog- mis is er Bestuursverp uur Lof. Feest van deu H, zolle afl. o g.v, Dinsdag 7 uur gei vi den H. Antonius, 6 t Woensdag feest 1 Allerh. Maagd, volle lutie voor de leden dt Vrijdag gezongen Kruisweg. Zaterdag feest va; rijk, patroon der Derde Or ene- rale absolutie voor de Lof. Genadeki Morgen Zondag on n uur afhalen van de p;:us- vereeniging, bedetocht rna bij terugkomst in dei mi de hoogmis ven Onze Lieve Vrouw, 'j groote processie najaar plachtig Lof op denl salie de open lucht Relikwie. Door de week de 8. der 80 if. H. uur der Vuur De Burgenr.eesi ngt ter algemeene k^ers van machtigingeden hebben van vuui moeten aanvrage» »ds duur 1 Septembei Er is gelegenbgen van nieuwe mae ug, a s. ter Gemeent'ja vraagformulieren fan f 0.10 verkrijgbasgin gen zelf kosten f Zij, die 1 S^ptei iwe vergunning bezittpen in te leveren ten Houders van jac der vergunning ingevi één wapen voorht Venray, 14 Aug De Burg^ay, et

Peel en Maas | 1928 | | pagina 2