„UNIGRO" PUR0L Fietstochten t\ MIJNH I p. Stroi nd nel |N.V. Vulkaan, Venrayl Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten. Mark a et w arjii d« 9 15 j EEN RADIO-TOESTEL fs „een blijvende bron| van vreugde!" zijn er buitendien een 3-tal assistenten: te Arnhem, Groningen en 'sGraven- hage. Om de opsomming der Consulenten te voleindigen, zij nog meegedeeld, dat er twee Rijksbijenteelt-consulenten zijn de heer L. v. Giersbergen te Wagenin gen, voor het gebied ten Z en W. der lijn Harderwijk, Arnhem, Millingen, en Ir. A. Minderhoud, eveneena te Wage ningen, voor het gebied ten N. en O. dier lijn. De Ir. J. G Tukker te Beek bergen, is belast, met de werkzaam heden op het gebied van de pluimvee teelt en met het directeurschap van het Rijksinstituut voor pluimveeteelt te Beekbergen. Hij wordt terzijde gestaan door 4 assistenten: B. van Asperen Vervenne, Den Haag; W- Janssen te Horst (Lim burg); P. J. Wijt te Apeldoorn, en F. Hoogeveen te Leeuwarden. VENRAY, 11 Aug. 1928. GEVONDEN een rijwielplaatje. In lichtingen Marécheu8aée. GEVONDEN een gouden heeren- ring. Inlichtingen bij den Rijksveld wachter, Kruisstraat. GEVONDENSpiegel van een motor rijtuig en een portemonnaie met twee wegkaarten. Inlichtingen Gemeente politie. Plechtige eerste H. Mis. Op Woensdag 15 Aug. O. L. Vrouw Hemelvaart, zal de WelEerw. Paler A. van Rijswijck in de Parochiekerk alhier, om 10 uur zijne plechtige eerste H. Mis opdragen. De Kermis. Tsgen veler verwachting in, is de kermis ook dit jaar nogal tamelijk druk bezocht. De inrichtingen van ver maak, vooral de danszalen, hebben geen gebrek aan volk gehad. Op ver schillende plaatsen hadden vecht- en kloppartijen plaste, waarbij de politie handelend moest optreden. Overigens werd tot Donderdagnacht toe flink kermis gehouden, wat toch wel een bewijs is, dat de lijden nog zoo slecht niet zijn. Aan de R. K. eerste Nederl. Modevakschool te Nijmegen slaagde voor coupeuse onze dorpsgenoote Mej Nelly Janssen, Overloonsche weg. Deze week hoopt de heer Arnold Linders alhier den dag te berdenken waarop hij vóór 25 jaren als werkman in dienst der gemeente trad. De kleermaker V. uit Horst, die Zondagavond onze kermis bezocht, bracht ook een bezoek aan de z.g. apentent. Door eigen onvoorzichtigheid en plagerij, werd hij door een dezer dieren zoo ernstig in de hand gebeten, dat direct geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Onze kermis zal hem nog lang heugen 1 De Heer J. van Heyster, onder wijzer aan de R.K. Bijzondere Jongens school alhier, slaagde voor het examen Fransch M O.A. Zondag na de Hoogmis vergade ring in de zaal sWilhelmina", School straat van de Vrijw. Landstormers, Luchtwacht en Haagsche Vrijwilligers. Voor deelname aan den Landstormdag te 's Gravenhage hebben zich reeds ruim 100 oud-militairen uit Venray aangemeld. Zondag beslaat nog gele genheid zich op te geven. Aanbesteding Bioleering. Vrijdagmiddag werd ten raadhuize alhier aanbesteed het leggen eener rioleering met bijkomende werken in de gemeente Venray Ingeschreven werd als volgt: Fa. J. Peters, v.d. Sterren en J. van Stiphout, Boxmeer f 48729 G. Verstralen en J. Ouden hoven, Venray f 51117 J. van den Elshout, Made I 51300 A. H. Marlens, Venray f 51700 Fa Gebr. Oudenhoven, Venray f 52000 J. van Issum, Horst I 55000 Th. J. Spreeuwenberg, Venlo f 55300 Q. J. van Haaren, Nijmegen 1 65385 J. H. G. van Haaren, Nijmegen f 68470 De als verdacht van poging tot doodslag op zijn dochter aangehouden arbeider J. R van hier, is thans weder om uit het huis van bewaring te Roer mond ontslagen. Gebrek aan eetlust slechte spijsvertering, schele hoofdpijn, prikkelbaarheid, ver stopping. maagpijn en hartwater, genezen spoedig na gebruik van Foster's Maag- pillen, het tonische laxeermiddel. ^Foster's Maagpillen Alom verkrijgbaar a f 0.65 per flacon. Jaarverslag Districts-Arbeidsbeurs 1927 Deze week verscheen van den Heer Directeur der Districls-Arbeidsbeurs alhier het jaarverslag dezer instelling over 't jaar 1927, hetgeen er, ouderge woonte, weer keurig verzorgd uitziet. We ontleenen hieraan 't volgende Aanbiedingen van werkzoekenden 1833 Plaatsingen van werkzoekenden 1581 Aanvragen en werkgevers 2205 Voldane aanvragen 1590 In tegenstelling met andere beurzen, is de Directeur zeer te spreken over de weinige werkloosheid in zijn district, hetgeen naast de werkverschaffing veel te danken is aan de bloei in de bouwvakken (o.a. Paterskerk en kloos ter; kerk en rectoraat te Ysselsteyn; 40 nieuwe woningen, waaronder ver schillende groote boerderijen, dit alles in de gemeente Venray.) Verder aan de sigarenindustrie, die sinds Augustus 1927 bloeit, als sinds jaren niet meer voorkwam. Vacantie. Dat is het tooverwoord voor de jeugd dat is voor elk kind een droom van geluk en van plezier 1 Vacantie dat beteekent plannetjes maken, atlassen nazien om reisjes of fietstochten voor te bereiden. Vacantie dat wil zeggen gezondheid opdoen naar ziel en lichaam in God's lieve mooie natuur 1 Ook de kinderen van de Reinilda- huizen in onze groote steden zien met verlangende oogen naar die feestdagen uit! t Zijn als zooveel zonnestralen in hun dikwijls zoo grauw en vreugde loos bestaan 1 Met wie zullen ze mee gaan? Met de groepen van ons Huis, met de neutrale vacantie-kolonies Maar wat zal er dan terecht komen van 't zaad dat met moeizame hand en engelengeduld dezen winter neergelegd is in die kinderzieltjes? Zal 't dan niet vertrapt en vernietigd worden en wat zal er niet verloren gaan aan oogst die zóóveel beloofde? Neen, ze zullen, ze moeten meegaan met de Dames Catechisten en haar helpsters. Ze zullen vier weken steeds onder haar geleide genieten van lucht en licht en wie zal zeggen in hoeveel kinderzielen dan 't goede zaal zal wortel schieten en opbloeien Voor de reeds gedoopte grootere kinderen en fabrieksmeisjes, die door hare bezigheden toch geen vier weken van huis kunnen, is dif jaar een retraite georganiseerd te Uden, ns afloop waar van ze gezamenlijk met de catechisten een uitstapje zullen maken. Maar 't gaat hier om de KINDEREN, de ont vankelijke zielen der nog ongedoopte schoolplichtige jeugd, die o zoo veel zullen hebben aan zoo'n vacantie buiten, onder leiding der catechisten. Maar dan komt helaas weer de nuchtere vraagwaar zal 't geld van daan komen om voor 200 kinderen gedurende vier weken onderdak en voeding te krijgen Vacantie iederéén gaat tegen woordig toch op reis of naar zee of bosch kan er dan op uw vacantie budget nog niet één postje bijvoor de Reinildakinderen Bezoekt dan allen a s. Zondagavond om half .6 het St. Antonius Patronaat, waar onder leiding der Catechisteneen uitvoering zal gegeven worden door de Reinildakinderen. Gij zult daar nader kennis maken met de stichting van Dr. van Ginneken, die haar Moederhuis heeft te Bloemendael en bijhuizen te Amsterdam, Rotterdam en den Haag, waar zij zooveel bijdragen tot het geestelijk en lijdelijk welzijn der kinderen, met wie de Reinildastichting ook in het latere leven voeling blijft houden. Geeft allen uw steun aan deze stich ting »ter eere Gods en tot welzijn van den evenaaste". Naar wij vernemen zal Venray's Fanfarecorps een en ander met hare muziek opluisteren. Duivensport. Wedvlucht vanuit Namèche (België), afstand 137 KM. Gehouden op 29Juli. De prijzen werden behaald als volgt le, 3e en 19e P. van Ooi2e, 4e, 5e, 24e en 35e A. Janssen 6e, en 14e G. van Dyck 7e, 20e en 28e W. Lormans 8e, 11e, 13e, 15e 36e en 37e P. Kersten 9e, 23e, 26e en 33e J. Vermeulen 10e, 12e, 17e en 25e W. Manders16e, 21e en 31e J. Kusters 18e J. Boom 22e J. v. Dyck; 27e M. Houben 29e J Janssen 30e J. Goemans32e en 34e H. Strijbosch. O verduif J. Vollebergh. Duiven los 8,15 uur. Aankomst eerste duif 10—159 uur, laatste duif 10—22 54 uur. Wedvlucht vanuit Jemeppe (België), afstand 152 K.M., gehouden door de Postduivenvereniging »De Zwaluw" op Zondag 5 Aug. De prijzen werden be haald als volgt le, 8e en 32e G. van Dijck2e, 13e, 15e, 22e en 33e J. Kusters 3e en 30e H. Strijbosch4e, 10e, 11e en 14e P. Kersten 6p, 12e en 18e St Servaas 6e, 7e, 21, 25e, 27e en 29e A. Janssen» 9e, 17e en 20e W. Manders 16s en 37a M. Kappel19e J. Vermeulen23e en 24e J. Janssen 26e J. Boom 28e W. Lormans31e en 34e M. Houben 35e Fr. Vermeulen 36e J. Goemans. Over- duif A. Janssen. Duiven los 9,15 uur. Aankomst eerste duif 12—4220 uur, laatste duif 21 26 uur. VEULEN. Tijdens een onweer, dat Zaterdagmiddag boven onze gemeente woedde, werden op het Veulen een 3tal koeien door den bliksem getroffen, n.l. een tweetal toebehoorende aan den landbouwer S. en een var» J. R. OVERLOON. Tijdens het hevig on- weder dat Zaterdagavond boven ons dorp woedde, sloeg de bliksem in een korenmijt van A. B. aan den Heikant, welke geheel opbrandde. Verzekering dekt de schade. Maandagmiddag kwamen een 6tal Venraysche kermisvierders per auto door ons dorp toeren. In razende vaart reed de auto op den Holtheezer dijk in de doornen haag van den tuin van M. S. Over een lengte van ruim 6 Meter werd de haag met wortel en al uitgerukt. Met een gebogen voor- stang san de auto, maar toch onder 't zingen van »Al in de auto", werd de wilde tocht voortgezet. Het was jammer dat hier geen polilie in de buurt was, stellig hadden deze »toerislen" een nummertje gekregen. Maandagavond reed de vracht auto van K. uit St. Anthonis met een kalm vaartje ons dorp binnen. Midden in de kom van het dorp brak eensklaps de vooras van da auto, waardoor de inzittenden tegen de voorruit aanvielen en enkele schrammen opliepen. De gebroken auto werd naar St. Anthonis op sleeptouw genomen. Noord-Limburgsche Schuttersbond. De Noord Limburgsche Schuttersbond zal a 8. Zondag te Well zijn 3e Bonds- concours houden. Hieraan nemen deel de schutterijen van Venray, Holthees, Heijen, Afferden, Siebengewald 2, en Well. Om 2 uur verzamelen de vereenigin- gen zich op 't schietterrein, waarna de wedstrijden beginnen. Er zijn prachtige prijzen uitgeloofd. Man doodgestoken. Zaterdagavond zaten de los remmer Mannio en de 40-jarige Bakker in een logement aan de Willemstraat te Heer len. Laatstgenoemde sarde zijn gezel, waarop Mannio zijn broodmes nam en daarmee Bakker in zijn rechlerlong stak. De ongelukkige overleed eenige oogenblikken hierna. Mannio is door de politie gearresteerd. Een wervelwind in midden-Limburg. Groote verwoestingen in verschillende plaatsen. Zaterdagavond heeft een wervelwind in midden-Limburg aardig huisge houden. Tal van dorpen zijn geteisterd. Te Heijlhuizen werden ijzeren deuren uit hun hengsels gelicht en de straat opgewaaid personen per fiets werden twintig meter weggeslingerd. Een keele veranda met stoelen en zonnescherm kwam midden in hel dorp terecht, alles nog zonder persoonlijke ongelukken te maken. Te Baexem werden heele daken verwoest. Te Roggel op het Nieke en op de Laak lagen twee in aanbouw zijnde huizen met ingevallen muren. Op de Schoor en bij de familie Nelis- sen te Baexem lag alles tegen den grond. Een honderdtal canadaboomen stonden nog met hun stumperig onder stuk of totaal ontworteld met hun platte wortels uit den grond gerukt. De kruinen der anderen vonden wij een honderdtal meters verder. Zelfs kastanje- en fruitboomen van de twee genoemde hoeven waren van achter het huis over een lengte van 100 M. aan den ingang neergelegd. Het geheele dak van schuur en woning weg. Groote kippenhokken plat tegen de aarde; 't was een ver woesting, treurig om aan te zien. Uit Venlo wordt nog gemeld: Zaterdagmiddag te ongeveer 6 uur werd onze stad geteisterd door een wolkbreuk, gepaard gaande met een hevigen wervelwind. Een ongewone duisternis kondigde de komst van het noodweer aan, terwijl de wind hoe langer hoe heviger werd. Plotseling viel de regen bij stroomen neer en in een minimum van lijd stonden de lagere stadsgedeelten blank, daar de riool- leidingen de watermassa's onmogelijk konden verwerken. Op vele plaatsen liepen kelders en benedenverdiepingen onder water. Ook de wind had danig huisgehouden. Verschillende boomen werden ontworteld, van vele huizen waren de dsken en dakbedekking af gewaaid, terwijl een pl.m. twee meter hooge schoorsteen van het woonhuis van den heer de M. aldaar op het dak van het naastgelegen huis terecht kwam. Aan de te velde staande tuinbouw- gewas8en werd eveneens veel schade toegebracht. Het noodweer duurde slechts pl.m. een kwartier, doch de inmiddels aan gerichte schade is vrij aanzienlijk. De wind was zoo hevig, dat van een partij op het emplacement der Spoor wegen opgeslagen ledige kisten, ver schillende hiervan op het pl.m. 150 meter verder liggende perron terecht kwamen. Mgr. dr. A. Ariëns f Woensdagmiddag te vijf uur is te Amersfoort in het klooster St. Joseph, na langdurig lijden, op 68-jarigen leef tijd overleden. Mgr. Dr. Alph. Ariëns, bekend voorman op het gebied der R. K. Drankbestrijding en organisator te Enschedé van het R. K. Verenigings leven in Twen the Aanbesteding School Deurne. Uitslag der inschrijving voor het bouwen eener twee-klassige school aan de Langstraat te Deurne G. Wortel en A Buysing, Helmond f 14700 G. de Vries, Helmond f 14500 J. van Moorsel, Deurne f 13089 P. J. Fransen, Neerkant f 12650 P, Spee, Venray f 11920 Gebr. Lutters, Deurne f 11900 A. H. Maessen Zn Venray f 11860 Th. Maassen, H. Vollenberg f11847 Jos. Coopmans, Deurne f 11007 Jos. van de Mortel, Deurne f 10996 Jos Goossens, Deurne f 10899 Branden. Dinsdag brandde te Weert het boer derijtje van den heer P. Wullums, geheel uit. Een gedeelte der meubels kon gered worden. De rest der meubels, kleeren, bedde- goed en oogst werd een prooi der vlam men. Verzekering dekt de schade. De brand ontstond op den zolder. Doodeljjk ongeluk. Op den weg DoornenburgGendt is Dinsdag de 16 jarige F. bekneld geraakt tusschen de kar, waarop hij gezeten was en een langs den weg staanden boom, doordat een der wielen van de kar liep, zoodat het voertuig kantelde. F. werd tusschen wagen en boom dood gedrukt. De voerman kwam met den schrik vrij. Auto-ongeluk. Op den weg NijmegenArnhem is Dinsdag onder Lent aangereden de auto van den heer W. le Nijmegen. De wag*n werd van achleren aangereden door een zwaren vrachtauto. De heer W., een inzittende dame en de chauf feur werden gewond door de glasscher ven. Een tweede dame liep een lichte hersenschudding op. De nagenoeg totaal vernielde auto werd naar Nijmegen gesleept. Droevig ongeval. Dinsdagmiddag heeft te Kootwijker broek, gemeente Barneveld, een 12 jarige jongen al spelende, zijn 7-jarig buur meisje, een dochtertje van den land bouwer H. van Hierden, met een flobert doodgeschoten. De vijftigduizendste Enschedeër. Te Enschede is de vijftigduizendste inwoner geboren. Benoeming. Z. D. H. Mgr. Laurentius Schrijnen, bisschop van Roermond, heeft op zijn ver.oek eervol ontslag verleend aan den Hoogeerw. Hooggel. Heer Mgr Dr. P. Mannens, als President van hel Groot Seminarie te Roermond en heeft benoemd tot President van het Groot Seminarie den Hoogeerw. Hooggel. Heer Dr. G. A. H. Bauduin, tot dusver professor in het kerkelijk recht aan hetzelfde Seminarie. Ernstige botsing. Men meldt uit Kerkrade: Woensdagavond had ter plaatse de Bril, aan den voet van de Wijngracht en Kaalheidersteenweg, twee steile wegen, een botsing plaats tusschen de wielrijders G Bisschops, gehuwd, uit Simpel veld, werkzaam te Kerkrade en den 19 jarigen J M. uit Kerkrade. De botsing was hevig. B. werd gedood. Hem werd nog het H. Oliesel toege diend. Ongezonde toestand in het transport bedrijf te Helmond. In de R K. Transportarbeider worden eenige feiten aangehaald, welke in het transportbedrijf te Helmond zouden hebben plaats gehad. »Een arbeider moest enkele weken geleden een geladen verhuiswagen van Helmond naar Weert vervoeren. Hij ruxte 's morgens om 6 uur zum Stadt hinaus en kwam den anderen morgen om 7 uur weer terug. Hij was dus volgens Bartjes 25 uur in het gareel geweest. Spreekt vanzelf, dat hij dien dag ook moest werken, wel met een ander paard. Zijn weekloon was f 18 maar die week kreeg hij er f 19 van zijn baas. Dus één gulden voor 12 uur overwerk. Als intermezzo nog het volgendeBij zijn nachtelijke vaart was hij van oververmoeidheid op de bok in slaap gevallen. Plotseling was-ie opgeschrokken en kwam tot de ontdek king, dat zijn paard ook stond te maf fen 1 Van veiligheid op den openbaren weg gesproken. De baas van een anderen arbeider had het vervoer van de producten van een zeker bedrijf te Helmond aange nomen. In zekere drukke seizoentijden, zoo voor Kermis, Paschen of Pinksteren moesten expresgoederen ook veelal in de late avonduren, en zelfs 's nachts worden afgehaald. De baas ging naar deze firma, en vertelde, dat zijn knechls dit werk niet meer wilden verrichten, zonder het betalen der overuren. Goed, zei de firma, wij zuilen de overuren betalen. Maar de knechts hadden niet geklaagd en ook niet gemopperd, daar voor waren ze veel le bang. Hun baas kreeg de overuren van zijne knechts betaald, maar zijn knechts kregen niets, dat stopte die brave man in z'n eigen zak. Door een toeval kwam die nobele daad, een jaar na datum aan het dag licht en toen werden deze overuren betaald met 20 centen per uur 1 Maar niet met terugwerkende kracht. Er werden voor deze overuren door de betrokken firma 50 centen per uur betaald Genezen terug uit Lourdes. Woensdagmiddag arriveerde met den Nationalen Bedevaart trein uit Lourdes te Rotterdam mejuffrouw A. M. Stello- v. d. Brand, die op wonderbare wijze te Loürdes van haar lamheid is ge nezen. Een vloedgolf. Volgens een officieel telegram van den resident van Timor, die met het s s. »Meril" op weg is naar het eiland e Dadeliik Dadelijk verlichting door Doo# 30-60. Tube 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten 765-14 PaloeWeh, gelegen ten N. van het eiland Flores, heeft op dal eiland op 4 en 5 Augustus een vulkaan uitbarsting plaats gehad. Door de werking van den vulkaan RohaTinda is het eiland Paloe Weh gedeeltelijk verwoast. Zes c'o-pen zijn geheel uitgebrand, waarbij tal van personen zijn omge komen. Hun aantal wordt op 1000 geschal; 600 personen zijn gewond. Tengevolge van een aardbeving, die de uitbarsting vergezelde, is de kust van het eiland overstroomd, hetgeen opnieuw slachtoffers eischte. De bevolking is op het oogenblik buiten gevaar. Men vreest, dal 9 inlandsche vis- schersbooten schipbreuk hebben geleden Uit het buitenland. De Duitsche rijksminister van verkeer heeft een besluit inzake de invoering eener nieuwe spoorwegbedrijfsverorde ning uitgevaardigd, welke per 1 October a.s. in werking zal treden. De verorde ning bevat tal van voorschriften voor de veiligheid der reizigers. Bij een Ir. inderaillement in Illinois zijn Woensdag acht personen gedood en 200 gewond. Da Kroaten-leider Stephan Raditsj is Woensdagavond overleden. Dansen van New-York naar Parijs. De heeren Gath en Carry Pyle, fsportspromotors", aldus meldt de correspondent van de »Daily Telegaph te New York, zullen een oceaan marathon-dans organiseeren. De deel nemers zullen starten op de treden van de City Hall te New York op een vrachtauto naar de haven dansen, daar zich al dansende aan boord begeven, en voorts dansen tot zij in Londen of Parijs aankomen. Kan het nog gekker? 763-8 Buaaiawm staid V2IRAY. van 27 Juli tot 10 Augustus. GEBOREN Hubertus J. Hendriks, Caslenray Ludovica C. M. Cremers, Steegsbroek Adrianus J. H. van Ras. Willemstraat Ludovicus H. Rutten, Oirlo Gerardus J. J. Boom, St. Servatiu9weg. Antonius G. L. Fleurkens, Servatiusweg Antonla J. Leossen, Draalstraat Joseph H. A. Beerken9, Veulen Peter Th. H. Arts, Merselo Theodora M. H. Martens, Oostrum OVERLEDEN Peter van Kempen, echtgenoot van Anna Poels, oud 79 jaren, landbouwer, Heide. 1 patiënte St Annagesticht. Johanna Ch. Litjens, 74 jaren, Merselo Een patiënte St. Annagesticht GEHUWD Joseph van Bommel, oud 33 jaren, bak ker, te Bergen en Sophia A. M. Verkley oud 24 jaren, z.b. te Venray. Het Doorzitten bij Wielrijden, een door de zon verbrande Huid, Schrijnen en Smetten verzacht en geneest men met Doos 30,60, Tube 80 ct PUR0L KSRKSUJKB DIHSSTIÏ Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen col lecte voor de R.K. Normaalschool, geen Congregatie, geen herhalingscatechismus, 4 uur H. Familie. Maandag half 7 speciale Mis voor de vruchten der aarde, half 8 leesmis, 8 uur sol. Jaarg. voor Ida Hennen en Ouders, 7 uur Lof. Dinsdag Vigilie voor het Hoogfeest van O.L. Vrouw Hemelvaart, geboden vasten en onthouding van vleeschspjjzen, half 8 besteld Jaarg. voor Peter van Meüel, echtgenoote en kinderen, 8 uur Jaarg. voor de gebroeders Paulus, Antonius en Peter Johannes Niessen. Woensdag O. L. Vrouw Hemelvaart, geboden feestdag, om 10 uur Wijding der Kruitwi8ch, 3 uur Lof en processie langs de pastorie, om 2 uur groote en kleine Congregatie met opdracht der nieuwe leden. De Eerw. Pater van Rijswijck zal om 1o uur zyne plechtige eerste H. Mi9 opdragen. Donderdag feest van St. Rochus, 7 uur H. Mi9 te Veltum, 9 uur Hoogmis met preek. Gedurende het Octaaf om 7 uur leesmis. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Johannes Roelofs, Anna Verstappen en familie. Zaterdag komen de kinderen der 2de klasse te biechten, 7 uur Lof Paterskerk. Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H. Mis roet onderrichting, half 9 Hoogmis met preek, 5 uur Lof. Woensdag feestdag van Maria Hemel vaart, generale absolutie voor de leden der Derde Orde, half 9 plechtige Hoogmis, 5 uur Lof. Donderdag feestdag van den H. Joachim Vrijdag feestdag van den H. Rochus, op beide" dagen volle aflaat o.g.v- Tot Maandagavond be9taat er nog ge legenheid ora het Patersklooster te be zichtigen. St. Antonius-Patronaat. Wegens de Kermis wordt de vergade ring van Jonge Derde Orde en Congregatie uitgesteld. Patronaat kan niet op de gewone uren gehouden worden. Sportterrein toeganke lijk. Groot-patronaat en Jongelingen-ver- eeniging kunnen tegen half zes de uit voering der Reinilda kinderen komen bijwonen. Kaartjes halen tusschen elf en twaalftevens dan gelegenheid voor spaarbank en contributie. Ce na De H.H. Mig en haff tien, week de H. I, A.s. WoensLt ten Hemelopfoj, om 7 uur vr der kruiden, de tweede still, van het afhalen van half tien plechtn cessie, waarna van O.L. Vrou ommegang ovt, ing der Relikwi Donderdag H. Mis voor Broederschap iuw lag, i* êdoor of e R« DC Reeleg, iron D Ingekomene „en van 2 INGEKOM1 H. J. A. M< LOE vraaj ners en om iro- twie "treek :er- dan wor< <*gcn de Fi Deu M laan 8nde: Schutterspad J. C. W. Bi 8cheweg 15 yi E. Schreunat van Heel A. P. H. Sp raat van Venlo W. Th. St. Annalaan VERTROK] W. A. L. Sittard, Schilli C. v.d. Krui (B H. J. A. Sijf Weert J. W. Bömi rgen M. Theeuwebeek un- Knter, laar ï&gem Zorg voor een ag Ouderdom iestie van jaren. Vel r op 70 jarigen lee t 60 of zelfs 50 jaaizeg- gelijk feit, en de norzaken Yilijk hebben ouden jong gemoed behoovoor hun nieren, zegt»Al8 gij houden deze En ouden leed bespaard Hen' ijze udt, veel rug pijn, urinesto spit, rheumatische den dikwijls nieren ontbreitulp. Zij behoeven ojken de hulp van Pillen. Door de opwi niermiddel der nieren herit nieren en help d te filtreeren, terwjekte verschijnselen dwijnen. Waa dagen nog benoodigde ha hebben Verkrijgbaar geel etiket apotheken en flacon. f eren dit rc heid ver van laf j de reik met bij per VENLO. Op ging van Majvoer 1050.000 eieren Groote eieren 8 50 Kleine eieren Eendeneieren Kippeneieren ROERMONDjnijn van Maandag 11.000 eieren. Groote eieren Kleine eierei Eendeneieren op Bui 6 l Dij vai wc Lc inl 7.20 7 20 .30 :7.— 7.50 Neus-, hervalja bespaart aan dezel Als U kiest U levering. Wij gel mits droog en Omdat 1 gen, is li loos, zoowei - als voor ons imen koopen. 22 ,.8. -ordt :vert, van TB oud 5 m Bruin, Dei d<

Peel en Maas | 1928 | | pagina 2