Schouw der Water Zure melk. Openbare vergadering Gemeenteraad te VEN RAY. Gemengde Berichten. Maifn plantjes worden, zoodra ze groot genoeg zijn, elk afzonderlijk in een klein potje gezet en na eenigen tijd in grootere potten overgeplant. Een goede grond voor Cineraria's is: vergane bladaarde met paardenmest of met oude koemest vermengd. De grond moet vast aange drukt worden, daardoor blijven de planten lager en stemmiger bij het groeien. Laat de planten zoo lang mogelijk buiten blijven 1 Gelijkt het weer naar vorst dan kan men er een mat voor zetten. Ongsveer November gaan de planten naar binnen en wor den zoo koud mogelijk bewaard. Vorst vrij houden is reeds genoeg. Nauw verwant aan de Cineraria's zijn de Calceolaria's Haar behandeling is ongeveer dezelfde, zij worden nu ook gezaaid. Daar het zaad echter wat fijner is, moet men geen aarde over 't zaad strooien, maar het slechts met de hand wat aandrukken. Ze worden ook eerst in kleine potjes gezet, later in grootere. Zijn de plantjes niet te groot, dan kan men ze wel in kleine potjes laten overwinteren en ze in 't voorjaar verplanten. Bij de geweldige hitte van de laatste weken hoeft het geen verwondering te wekken, dat mensch en dier overstuur raken en met zich zelf geen raad we'en. Er zijn ook nog andere dingen, die zoo'n krachtproef niet kunnen door slaan en spoedig de kluts kwijt zijn. Hiertoe behoort ook da melk. Het .was opvallend, hoe de karren van de melkrijders-met zoovele roode vlaggetjes prijkten, 't Leek wel een socialisten-optocht. Daarmee hadden de vlaggetjes alleen dit gemeen, dat ze allebei van ontevredenheid getuigen, maar met dit verschil, dat een socialist altijd ontevreden is, terwijl dit met de vlaggetjes alleen 't geval is, als er werkelijk grond en reden voor is. Wat toch is de oorzaak van't geval? De melk, die onder zoo'n vlag vaart, is bij onderzoek aan de fabriek zuur bevonden. Ze deugt niet voor de boter- bereiding en keert weer naar haar bakermat terug met als waarschuwend voorbeeld een rood briefje. Melk is een vloeistof, die alle voeden de bestanddeelen bevat in gemakkelijk opneembaren vorm. Een uitstekende voedingstol, zult ge zeggen. En dat is ook zoo. Maar ook een geschikte voe dingsbodem voor allerlei ongerechlig heden, die er zich zoodanig in kunnen ontwikkelen, dat ze gevaarlijk wordt voor 't gebruik. Tot die ongerechtigheden behooren ook de melkzuurbacteriën. Ze zweven overal in de lucht en komen dan ook altijd in kleinere of grootere hoeveel heden in de melk "oor. Bij geschikte temperatuur ontwikkelen ze zich ver bazend snel en zetten de in de melk aanwezige melksuiker om in melkzuur. De melk wordt zuur en dik en is voor de boterbereiding in de fabriek en voor 'l gewone gebruik ongeschikt. Hoe kunnen we de ontwikkeling er van tegenhouden Dr. Van der Zande zegt in zijn Leerboek der Zuivelbereiding »Zorg, dat er zoo weinig mogelijk bacteriën in de melk voorkomen. Zorg, dat die, welke er niettegen staande de grootste zorg nog inkomen, zich zoo weinig mogelijk mogelijk kunnen ontwikkelen. In de eerste plaats is noodig, dat de melk zoo zuiver mogelijk gewonnen wordt Er dient dus gezorgd te worden voor zindelijke dieren en een zindelijke stal, voor zindelijke handen en kleeren en zuiver vaatwerk. Het moest gewoonte worden, dat vóór het melken de uier en omgeving met een schoonen natten doek afgewassen werd en dat de eerste stralen spart gehouden werd en voor de varkens bestemd. De eerste stralen krioelen van bateriën, die van uit den stal in het lepelkanaal zijn binnengedrongen Bovendien bevatten ze zoo goed als geen vet en verlagen dus het gemiddeld vetgehalte. Na het melken wordt de melk direct uit den stal verwijderd. Men schudt ze eens om in een anderen schoonen em mer ter verwijdering van de stallncht en doet ze in een zuivere kan, die tevoren met heet sodawater is uiige wasschen en met koud water nage spoeld. Daar de bateriën zich bij hoogeren warmtegraad het best ontwikkelen, moet ze zoo spoedig mogelijk worden afgekoeld. Daarioe zet men ze in een bak met koud water. Wie nu meent, aan het einde van zijn plicht te zijn, heeft het mis. Het water toch neemt de warmte van de melk over en stijgt al gauw tot over de 20° G. Dat is een heel ongewenschte toestand. Vooral in de warme zomer maanden moet het water eenigekeeren door koud vervangen worden Ook de kelder is geen geschikte be waarplaats voor de melk. We onderzochten dezer dagen de temperatuur van een kelder en van koud pompwater. De kelder wees 19°, het water 11° G. aan. We moeten nu trachten, de melk zoo dicht mogelijk bij de 11° te krijgen Lager is beter, maar dit is zonder ijs practi8ch niet mogelijk. Een eenvouiige en degelijke manier van melk bewaren in den zomer is deze In een frissche koelkamer wordteen waterbak gemetseld, waarin de melk wordt afgekoeld. Van de pomp loopt een slang of buis met kraan naar den bak, die bij den bodem uitmond. Aan den bovenkant is een opening, waar door het warme opstijgende water kan wegvloeien. Door de kraan even open te zetten, heeft er een voortdurende stroom van koud water plaats door den bak en blijft de melk in uitstekende conditie. Het is ook verkeerd, de morgenmelk bij de andere te voegen, als ze nog niet voldoende is afgekoeld. Even verkeerd, of nog slechter, is, de morgenmelk te bewaren tot den volgenden dag of op een Zaterdag tot den namiddag. Aan te raden is, een reservekan te hebben, waarin de ondermelk apart wordt mee gegeven. Dit gaat ook best in de kan, waarin men de karnemelk terugont vangt. Ook aan de zuiverheid der kan moet de grootste aandacht gewijd worden. Er is mij een geval bekend, dat een veehouder vier keer achter elkaar zijn melk als zuur terugkreeg, omdat de kannen binnen smerig waren. Het gebeurt ook, dat het tin in de kan loslaat. Dan begint de kan te roesten. Er blijven eerder melkresten achter, die de melk zuur maken. Ook de kannen met naden zijn vaak uit stekende kweekplaatsen van bacteriën Laat beschadigds kannen door de fabriek opzenden. Men krijgt ze opnieuw vertind terug voor weinig geld. Uit het bovenstaande volgt, dat het gebruik van een thermometer op de boerderij een noodzakelijke behoefte is Voor 1 gulden kan men ze koopen in de zuivelfabriek, 't Zijn prachtige toe stellen, met een metalen omhulsel omgeven en gaan jaren mee. De fabriek kon er desnoods gratis een aan eiken veehouder bezorgen. Dat bespaart heel wat moeite aan de fabriek en voor komt heel wat kosten voor den vee houder. Een thermometer is noodzakelijk op elke boerderij. van den Op Maandag 30 Juli, nam. lialf drie. Tegenwoordig alle leden, een vacature. Voorzitter, v. d. Loo. Secretaris, van Haaren. De Voorzitter opent de vergadering met gebed en herdenkt den overleden Wethouder Janssen, met de volgende zeer waardeerende woorden Mijne Heeren, De Raad wordt wel zwaar getroffen. Voor de tweede maal binnen enkele maan den is U een door U allen zeer hoog ge acht medelid door den dood ontvallen. Ik heb de groote verdiensten die het thans ontslapen lid, Wethouder Janssen, heeft gehad voor de gemeente en voor het algemeen welzijn reeds aan de ge opende groeve bij de plechtige begrafenis, waarbij Uwen Raad en corps vertegen woordigd was, uitvoerig geschetst. Veertig jaren lang was de overledene een sieraad voor den Raad, hij was een joviaal collega, een hartelijk vriend, een raadgever voor de jongeren. Hij was als het ware met den Raad samengegroeid, wij kunnen ons nog niet voorstellen, dat wij zijn stoere figuur hier niet meer zullen zien en zijn sympathieke stem niet meer hooren. De invloed echter die van hem is uitgegaan, zal nog lang na werken en dikwijl» zullen v/e hem nog bij onze beraadslagiagen missen. In de veertig jaren van zijn Raadslid maatschap en gedurende zijn bijna 20- jarig Wethouderschap heeft de overledene ontegenzeggelijk veel gedaan voor den bloei en den vooruitgang der gemeente. Hij was tweemaal gedurende langen tijd, met groote liefde en nauwgezeiheid waarnemend burgemeester en dan was hij steeds bereid met achterstelling zijner persoonlijke belangen, zich geheel te geven aan het omvangrijke en moeilijke ambt, waarvoor hij stond. In het dagelijksch bestuur kwamen zijn doorzicht en practischen blik eerst geheel tot hun volle recht. Er is in de laatste 20 jaren geen enkel beslui*, genomen in de voorbereiding waarvan bij geen bedui dend, meerma'en zelfs overwegend aan deel had. Tot in het laatst van zijn ziekte leefde hij nog geheel mede met alles wat het belang der gemeente betrof en wilde nog werken voor de gemeente. Hij was een der meest verdienstelijke burgers en hij laat in dit college eene leemte achter, die door zijn geheel bij zondere persoonlijkheid niet kan worden aangevuld. Zijne nagedachtenis zal bij ons allen in hooge eere blijven, de veertig, jaren, die hij aan het openbaar leven en in het bijzonder aan zijn geboorteplaats wijdde, zullen wij niet vergeten. In vele opzichten blijft hij een voorbeeld voor U allen, zooals bij ook voor mij een voorbeeld en leermeester in veel is geweest, die ik dankbaar zal gedenken. Moge de goede God hem reeds de be looning voor zijn vele goede werken hebben gegeven. Mijne HeerenIk constateer, dat gij U ten teeken van instemming met mijne woorden en uit eerbied voor den over ledene van Uwe zetels hebt verheven. 1 Notulen. Op voorstel van den Voorzitter wordt de voorlezing der notulen der vorige vergadering verschoven tot het einde der vergadering, wijl in verband met de Vredepeel kwestie, zoo straks nog de Heer van Beurden den Raad zal komen voorlichten en genoemde Heer slechts weinig tijd disponibel heeft. 2. Onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid van den Gemeenteraad, den heer J. H. Geurls. Voor onderzoek der geloofsbrieven werd eene Commissie benoemd, bestaan de uit de Heeren Stoot, Strijbosch en Millen, welke Commissie bij monde van den Heer Stoot rapporteerde, dat de benoodigde stukken aanwezig en in orde bevonden zijn en er dus geen bezwaar beslaat tot toelating van den Heer Geurts als Gemeenteraadslid, waartoe de Raad dan ook besloot. 3a. Aanbieding der rekening van bet Burgerlijk Armbestuur over 1927. 4b. Aanbieding der begrooting van hel Burgerlijk Armbestuur over 1929. Voor onderzoek der aangeboden rekening en begrooting werd eene Com missie benoemd, bestaande uit de Heeren Wethouder Pubben, Jacobs en Oden boven, die later in deze rapport zullen uitbrengen. 4. Vaststelling der vergoedingen over 1926 ten behoeve der bijz. lagerescholen der Eerw. Zusters Ursulinen en het St. Josepsgesticht overeenkomstig het be paalde bij de art. 101 en 103 der Lager Onderwijswet 1920 Werd overeenkomstig de Wet vast gesteld. 5. Aanvrage om subsidie der com missie van vakonderwijs' van den Alg. Nederl. Politiebond, Hieromtrent ging de Raad accoord om in deze afwijzend te beschikken conform het voorstel van B. en W. De Voorzitter deelt mede, dat na de verzending van de Agenda nog is inge komen een verzoek van het Oranje- Comité om eene subsidie van f 200, tot viering van Koninginnedag. De Voorzitter vindt deze viering op zich zelf zeer mooi, maar de lasten der Gemeente zijn van dien aard, dat men uiterst zuinig zijn moet en daarom stelt B. en W. voor f 100 te geven. De Heer Odenhoven meent dat erop de begrooting toch een post is uilge trokken voor volksfeesten en zou daar om deze som daaruit nemen, waarop de Voorzitter zegt, dat hij zulks ook doen zal. 6. Ingekomen schrijven inzake ver harding weg Volen. De Voorzitter merkt op dat bij het ingekomen schrijven geen enkel nieuw gezichtspunt werd geopend door adres santen en dat hij aanneemt, dat de Raad nog op hetzelfde standpunt staat als in de vorige vergadering, waar in deze aangelegenheid eerder besproken is. De Heer Stoot wil deze aangelegen heid echter nader bespreken. De Voorzitter zet bet standpunt van B. en W. nogmaals nader uiteen en merkt op dat het algemeen belang verbetering van den weg aan het Volen niet vordert. Bovendien vordert de post onderhoud van wegen telken jaren meer, zoodat de Raad buitengewoon voor zichtig moet zijn of de wegen worden te duur en kan de verantwoording voor een sluitende begrooting niet gedragen worden. De Heer Stoot meent, dat schermen met de sluitende begrooting nu niet juist noodig is, als men nog een batig slot ziet aan de Gemeenle-rekeningvan een f 50 000. De Voorzitter zegl, dat dit batig slot elk jaar inteert, zooals elk Raadslid wel weten kan en om nu voor 4 of 5 meDschen een harden weg aan te gaan leggen, is toch wat vë'él verlangd. Trouwens men kan te werk gaan aan den weg te Klein Oirlo, waar belang hebbenden de materialen Verstrekken en de Gemeente het opzicht en eenige mannen disponibel stelt. Een goeden weg kost f 4 f5000 per kilometer. De Heer Stoot vraagt of belangheb benden alles moeten verstrekken. De Voorzitter antwoordt hierop be vestigend en voegt er bij, dat de Ge meente het opzicht voert. De Heer Stoot meent dat een lichter aangelegde weg geen 4 5000 gulden per K.M. zou kosten. De Heer Odenhoven stelt voor nader met belanghebbenden te spreken, dan kan de Raad in eene volgende vergade ring nader besluiten. De Heer Wijnhoven meent dai de grond daar zoo is, dat de weg lichter aangelegd kan worden. De "Voorzitter antwoordt, dat wij les genoeg gehad hebben met lichter aan gelegde wegen, bij den weg naar het Overbroek, die tweemaal gemaakt is moeten worden. De Heer Strijbosch informeerde, of de belanghebbenden zelf de kosten moeten dragen van den weg te Klein Oirlo. Nadat de Voorzitter hierop antwoordt dat dit de basis der bespreking is, werd de wegendiscussie gesloten. 7. Voorstel van B. en W tot aan koop van ean strook grond van M. WijnhovenRoelofs, tot verbetering der rooilijn aan de Langstraat. De Voorzitter deelde mede, dat de koopprijs f 225 bedraagt en de Heer Wijnhoven een hek moet plaatsen, door de Gemeente goed te keuren. 8. Voorstel van B. en W. tot aan vulling der Algemeens Politieverorde ning., Dit voorstel werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen, waardoor de Politieverordening wordt aangevuld met de bepaling, dat de paarden, uit gezonderd bij gladheid, tengevolge van vorst of sneeuw, alleen gladde hoef ijzers mogen dragen, zulks om bescba diging der wegen te' voorkomen. Het gaat hier dus niet om de menschen lastig te vallen. De Heer Millen merkt op, dat dit voor de voerlieden van elders veel last zal veroorzaken, waarop de Voorzitter zegt, dat eerst bij geregeld gebruik van den weg door scherp beslagen paarden zal ingegrepen worden. De Heer Strijbosch wijst er op, dat er paarden zijn, die beter trekken, als zij, die op de thans verboden wijze beslagen zijn. De Heer Goemans meent, dat z.g. botte schroeven wel zullen helpen. 9. Ingekomen verzoek van het R. K. Kerkbestuur der auxiliaire kerk van St. Oda te Ysselsteyn, om mede werking tot stichting van een Bijzon dere School te Ysselsteyn en een voorstel van B. en W. tot het aanbieden van het bestaande schoolgebouw en speelplaats te Ysselsteyn. De Raad besloot hiertoe medewerking te verleenen. 19. Verslag van de Commissie van Toelicht op het Lager Onderwijs De Voorzitter las dit voor en hieruit bleek, dat het schoolbezoek in deze gemeente zeer gunstig was. Voor kennisgeving aangenomen. Inmiddels was de Heer van Beurden aangekomen en ging de Raad over in geheime zitting, ter behandeling van de Vredepeel, wat ongeveer drie uur tijds in beslag nam. Na heropening der vergadering kwam aan de orde punt 11 der agenda. 11. Ingekomen schrijven van Mr. Dr. Frederickx, voorzitter der arbitrage commissie, inzake het geschil der Vredepeel. B. en W. stellen voor om aan de Arbitrage-Commissie te berichten, dat de Raad geen termen aanwezig acht om de taak dier commissie uit te breiden met onderzoek en voorstellen omtrent den waterafvoer. Aangezien dit geheel buiten hel geschil omtrent de Vredepeel ligt. Aldu3 wordt door den Raad z.h.s, besloten. Rondvraag. De heer Nelissen vraagt, waarom er geen Stoomcaroussel komt op de kermis De Voorzitter wijst er op, dat twee jaar geleden Wolfs f 300, staangeld heeft teruggevraagd. B. en W. hebben voorgesteld dit verzoek in te willigen en zulks op grond van billijkheid en mede op grond, dat men bij latere kermissen moeilijk nog een Stoom caroussel zoude krijgen. Zoo is ook uitgekomen. Volgend jaar z« er echter wel een Stoomcarqussel aanwezig zijn. Wel is er'^ffen aanvraag van een Cake Walk ingekomen, maar B. en W. achten zulk een inrichting minder ge- wenscht. De heer Stoot meent, dat de Voorzit ter zich vergist en in het request Wolfs gevraagd werd, teruggave der waar borgsom. De Voorzitter zpgt, dat de meening van den heer Stoot onjuist is en ver zoekt den Secretaris de betreffende notulen te halen. De heer Odenhoven zegt indertijd te hebben tegengestemd vanwege het precedent. Er zouden er later meer kunnen komen als zij een slechte kermis hadden gehad. De Secretaris leest de betreffende notulen voor, waaraan de Voorzitter nog enkele toelichtingen 4fcjvoegt en waaruit blijkt, dat de Voorzitter het bij het rechte eind had% De heer Odenhoven vraagt of hel niet mogelijk is hier een flinke inrich ting te krijgen. Het behoeft ook altijd geen Stoomcaroussel te zijn. Er zijn wel meer mooie en groote inrichtingen. De Voorzitter zegt, dat onze kermis ook slecht valt tegelijk met Vucht en Helmond. De Heer Millen zegt, als wij toch niets krijgen of het dan niet kan, dat de zaalhouders in de mogelijkheid gesteld worden om wat te doen, door hen b.v. minder vermakelijkheids belasting op te leggen. De Heer Stoot vindt een bedrag van f 10 of f 15 per dag aan belasting ook veel te veel. -trbi De Heer Millen blijft h^-tijti gevüehm en-go-u-gaarno willon, dat de belasting wrt lager yfïfhQt t - De Voorzitter zegt, dat hij van een Koninklijk goedgekeurde verordening zoo maa? geen ontheffing kan geven. Hij past de verordening bij het opmeten der zalen zoo soepel mogelijk toe. De Heer Wijnhoven zegt, dat de Burgemeester toch anders ook zoo bar.g niet is en hij toch ook wel eerts voor concerten en dergelijk ontheffingen heeft toegestaan en ook wel eens voor het dansen. De Voorzitter zegt, dat het nooit is geschied zonder den Raad er in te kennen of ervan in kennis te stellen. De Heer Stoot meent dat het goed zou zijn dit jaar eens wat door de vingers te zien. De Voorzitter zegt maar steeds als iets hem niet naar den zin is, dat het niet kan en aldus dwingt hij den Raad wel om als deze iets bereiken wil de verordening te wijzigen. De Voorzitter zegt, dat de Raad daarin vrij is, doch dat elke wijziging de Koninklijke bewilliging behoeft. De Heer Millen zegt, dat we toch op staanden voel de verordening kunnen wijzigen. De Voorzitter hsrhaalt, dat dit niet gaat, althans niet voor de kermis, aan gezien we in 5 dagen geen Koninklijke goedkeuring kunnen verkrijgen. De heer Millen zegt, dat de Burge- meester de kermis kapot wil maken. Alles gaat Venray uit. Ais de Burge meester eens wist, wat de menschen in Venray van hem zeggen, dan zou hij wel anders praten en handelen. Voorzitter zegt ik doe mijn plicht» zooals ik dien opvat en stoor er me dan verder niet aan wat de menschen zeggen. De heer Millen wijst op een dorpje in Noord Brabant, waar iedere Zondag ge danst wordt in de café.s. De Voorzitter vraagt aan den heer Mil len Vindt U dat gewenscht Zoolang ik Burgemeester ben zal ik mij met hand en tand verzetten tegen dansen in café's/ De Heer Odenhoven vindt het jammer dat er zoovelen uit Venray zullen gaan. Als er iets op te vinden was, zou hij dat wel gewenscht aehten. De Voorzitter betreurt dit ook, maar er is niets aan te doen en men moet ook niet uit het oog verliezen, dat vete jonge ren toch niet meer met de kermis te Venray tevreden zijn, al maken wy ze nog zoo mooi. Spreker doet voor de ker mis wat hij kan, maar doet men wat voor den een dan is de andere ontevreden. De heer Millen blijft erbij dat de belas ting te hoog is en er daarom niets kan ondernomen worden door de menschen. Weihouder Pubben zegt dat er indertijd eene Commissie heeft bestaan die ver» BEKENDMA5 Burgemeester en Wethouders van Venr*enr van belanghebbenden, dat dit jaar schouw zal de waterlossingen, op achter elk harer vermelde LEGGER A. 1 Van Breevennen met zijtak op 21 Aug. vanna 2 Oirlosche Pas op 21 Aug. van 7 uur voorin' 3 Waterlaat de Scheide met zijtak op 23 Aug. van. na 4 Leunsche beek met zijtak op 23 Aug. van na 5 De Brukskensche beek op 21 Aug. van 7 m!m 6 Waterlaat uit Brukskensche Pas op 23 Aug. vaw. na 7 Zompgraaf met zijtakken op 21 Aug. van f na Boschhuizer Maas met zijtak op 21 Aug. \airna Weverslosche beek met zijtakken op 28 Aug. Vir na Giezevennekens op 22 Aug. van 7 uur voort Loonsche Pas op 22 Aug van 7 uur voora Smakler Spurkt op 22 Aug. van 7 uur voort' Schoorsche Beek op 20 Aug. van 7 uur voor Burggraaf met zijtakken op 22 Aug. van 7: nam Weverslosche Beek vierde zijtak op 28 Aug ^rn8 Weverslosche Beek verlengde op 28 Aug. n8 Eerste zijtak Oostrumsche Beek op 24 Aug. Eerste zijtak Loobeeksche Beek op 27 Aug. va;irn£ Waterlossiag Daland met zijtakken op 25^ to 20 Ysselsteynsche walerlossing op 28 Aug. vajj n£ LEGGER B. 1 Lollebeek op 20 Aug. van 7 uur voorm. tot! la Lollebeek nieuw gedeelte op 20 Aug. van ir nfi 2 Oostrumsche Beek op 24 Aug. van 7 uur vk 3 Loobeeksche Beek op 27 Aug. van 7 uur v& 3a Loobeeksche Beek nieuw gedeelte op 27 L to ir nt 4 Klein Oirlo met zijtak op 20 Aug. van 7 4am. 5 Zwart Water op 25 Aug. van 7 uur voord 6 Waterlossing Oostrumsch Veen met zijtakjvooi tot 7 uur nam. De eigenaars, pachters of gebruikers van de J ge^ tigde molens of andere walerkeerende of wateraL-pli op de dagen der schouwvoering en gedurende dfgaa dagen, aan het water een geheel vrijen afioopLr Y door Burgemeester en Wethouders of door ddpro1 cialen Waterstaat te dien aanzien geen andere bLord De eventueel noodige herschouw zal geschied# gec staleerd op 20, 21, 22 en 23 Augustus, op 8 Sepljde 0 tredingen geconstateerd op 24, 25, 27 en 28 Auggr d En zal deza op de gebruikelijke plaats aan 4 aai plakt en aangekondigd in het weekblad »Peel ei Venray, 21 Juli 1928 Aangeplakt op de gebruikelijke plaats aan het Raadhuis te Venray op 21 Juli 1928, De Veldwachter, L. H JANSSEN schillende Vermakelykheidsverordeningen heeft onderzocht en dat toen bleek, dat Venray aan den lagen en soepelen kant was. J De heer Odenhoven zou deVenraysche kleine kraampjes, als het hun niet al te vlot ging, indien mogelijk wat tegemoet komen. De Voorzitter zegt dat dit niet gaat, wijl dit een privelege zijn zou, wat op het stuk van belasting ongeoorloofd is- De heer Millen vraagt naar den aanleg der brandschellen bij de brandweerlieden, hetgeen iemand met een vast salaris buiten zijn diensturen heeft gedaan. Dat bad toch ook wel kunnen worden opge dragen aan iemand, die,daarvopr zijn zaak heeft. De Voorzitter zegt dat dezelfde persoon ook op het Raadhuis tot volle tevreden heid de schellen heeft aangelegd. Het wa9 ook maar een klein werkje, zoodat aan besteding niet noodig geacht werd. Wijl het inmiddels half 8 geworden was en de heeren naar het einde ver langden, werd het voorlezen der notulen tot een volgende vergadering uitgesteld en sloot de Voorzitter de vergadering met gebed. Doodelyke val. Te Venlo is de ongeveer 70 jarige S., in een logement aan de Maaskade, van een trapje gevallen. De ongelukige brak den nek en was bijna onmiddellijk dood. Arbeider doodgedrukt. Men meldt uit Maastricht Even over de grens geraakte de 52-jarige arbeider P. O., gehuwd en vader van 8 kinderen tusschen de buffers van 2 geladen wagons bekneld. Zijn borstkast werd ingedrukt. Hij was op stag dood, Veldwachter wegens knevelary gearresteerd. Op het voetbalveld van M.V.V. is naar »Vaz Dias'I meldt de 40-jarige gemeenteveldwachter van Gronsveld H. gearresteerd, verdacht van knevelarij. Hij had een zekeren M. te verstaan gegeven, dat deze door betaliug van f 10, van een bekeuring zou kunnen vrijloopen. M. had hem een biljet van f 10 gegeven, doch het nummer genoteerd en deed aangifte bij de recherche. Bij het verhoor bekende de veldwachter Het geld was evenwel reeds gewisseld en grootendeels uitgegeven. De man werd ter beschikking van de justile gesteld. Op dit vergrijp staat een straf van ten hoogste zes jaar. Motorongeluk. Zaterdagmiddag heeft in de Strijpsche straat te Eindhoven een ernstig motor ongeluk plaats gevonden. De motor rijder J. S. reed in genoemde straat een bejaarde juffrouw, die uit haar woning komende den weg overstak en den motorrijder blijkbaar te laat zag aankomen aan. Beiden bekwamen ernstige verwondingen aan 't hoofd De juffrouw is aan de gevolgen over leden. De toestand van den motorrijder is zorgwekkend; men vreest voor zijn leven. Nieuwe brug te Rotterdam. B. en W. van Rotterdam stellen den Raad voor te besluiten tot den bouw van een brug van twintig meter breedte over de Goolhaven, tusschen den Heem- raadaingel en den Pieter de Hoochweg, zulks ter verbinding van de Goolhaven met de Parkhaven De kosten zullen ongeveer f 775 000 bedragen. Zondag#. uu: een grooïgehi Oerle hij in h onweer doiffen De boepllijl ichte latjh ge Ü8 totals de heele hooan p der vlana dor machine k; Elf varkkwaï in de viewers familie Olih bij in vgjJjghn De schaieke gedekt. Doqi|. Doordat jRot aanraki: ele schen draaiom het lichaa&d 0 Dn Maandag e; derwijker tnsschen klein zeil In het tt een jonge1© zoo spoedig gebeurde ii Uit hel dat het was van kundig ti Vrijdag Hoekstra uit Zwolle dam personen 1:0 ondeie n 3VOI Ijk ill ;en lijk r s vai k b lijk r, b di he ven An la IVOI Zaterdag* va gemeente Be mans, di isw keerde gen had.oflersc die hem 1 Ireij Zij maal non die een b vatte, afh8 vei rdt inti Vanwege ging >L«i volgende ge Naar aai verschilleni gel wordt lan' egei emigratie, eigen belan deD op die adve hij inlichtit govi aan het var Nederland9c|Lan huizing", 's Gravenha Deze rai voor verse gur tijdstip voof [vei aai VENLO. ging van 1150.000 euL Groote eie Kleine eie J Eendeneie 1 f Ganzeneie Kippeneieij- ROERMO pej van Maand8j°ko eieren. L Groote eie f Kleine eie J f Eendeneie*1 f f 2

Peel en Maas | 1928 | | pagina 6