Mode-artikelen P. VAN OPBERGEN t: L. „ÜNIGRO" Spreekuur Bijenbond Vergadering nieuwe Bakkerij. W.Kateman Als Naaister nette dienstbode r Winkelhuis VLAS Tafelklèeden m oen, wol, pluche Mr. Jos. Notermaus Aanbesteding Tuinbouwbond Heide Vergadering P. PLANTENÖA Mariavereeniging Voor de a.s. Kermis een perceel weiland mooie snijbloemen footi It Tuinb.bond Oostrum Algem. Vergadering DAMESKOUSEN ;tn N.V. Vulkaan,Venrayl Truusje. te VENRAY. op Dinsdag 31 Juli Het bouwen van een 2-klassige school aan de Langstraat te Deurne. Leunen-Venray. Bijenraat Zondag 29 Juli 6 uur afwezig tot 12 Aug. Zondag 29 Juli Bijz. Yrijw. Landst., LANDDAG ie Den Haag, Dringend verzoek Brood- en Klein- goedbakkerij aan de Langstraat no. 15. Gevraagd roode, witte en savoyekool Taarlepbf H rruchl SCHADELIJKE INSECTEN GEDOOD ABI8 pootaardappelen. Engelsche Hemden, Strikken, Boorden, Fronts, 100 Bretelles, Sokkenhoudèrs. HEERENSOKKEN in katoen, wol, zijde en fil d'écosse. Corsetten, Zijden Combinations en Directoires. Tafellakens, Servetten en Vinger doekjes Manufactuur\handel Fijne Bij elke 2 CADE/g heerlijke^ HOni« A' J' i EEN RADIO-TOESTEL is „een blijvende bron| van vreugde!" Hoewel de datums nog niet precies zijn vastgesteld, zal hot concours plaats hebben in de maand November a s. Eene commissie, die zich met de voorbereidende maatregelen zal belasten is benoemd. De groote internationale Honden wedrennen, uitgeschreven door de Ruiterclub zullen alhier gehouden worden op Zondag 9 Sept. a.s. op het Sportterrein alhier. Was 1927 een minder gunstig bijenjaar, 1928 belooft daarentegen een zeer rijk honingjaar te worden. De dracht in Juni en Juli is zoo ongewoon groot geweest dat verschillende imkers reeds tot het slingeren van den honing zijn overgegaan. Vooral degenen, die niet met korven, doch met kasten werken, hebben van deze mooie maan den geprofiteerd. Als de heidebloem in Augustus a s. het hare bijbrengt zal het een dubbele oogst voor den bijen man worden. Vergadering Landstormkorps Limb. Jagers. Vanwege de plaatselijke Landstorm commissies alhier worden de Limburg- sche Jagers en de dienstplichtigen der lichtigen 1920—1927 uitgenoodigd tot bijwoning van één der twee volgende vergaderingen, te Leunen in het Bonds- lokaal om 130 uur nam te Venrayin de »Wilhelminazaal", Schoolstraat om 3.30 uur nam. Beiden te houden Zondag a.s. 29 Juli. Als spreker zal optreden de secretaris der gewestelijke landstormcommissie in Limburg Jhr. J. A. I. H. Graafland, die o.m. zal behandelen de bijzonderheden van den nationalen landstormdag te 'sGravenhage op Donderdag 27 Sept. a.s. Voor de kermis. Geen opruimingsgoederen,tochsoliede ver8che goederen aan lage prijzen. Ook de schoenen »Ashide Zool" met R TH. JANSSEN. - Nabij de Veemarkt. HflT>F<>ni*"gntr5>fll Morgen Zondag bloeit in de »Eeuwige Lente" wederom een mooie Cactus de Echinops Mulliplet. Iedere bloem bloeit 24 uur. Op de Woensdag te 's Graven hage gehouden vee- en paarden tentoon stelling werd een 4e prijs toegekend aan de 3 jarige merrie Roska van P. H. Muysers te Merselo, en een 3de prijs aan de 4-jarige merrie Armanda van Wed. P. Duykers, Hoogriebroek. De tentoonstelling werd dien dag door 8343 betalende bezoekers bezocht. GEVONDENeen kinderschoen en een rijwielplaatje. Inlichtingen bij de gemeentepolitie. Dinsdag slaagden te Nijmegen voor het Mulo-diploma de dames Truus Goumans en Nellie Martens, alhier De bekende cartonagefabriek van de Firma Gebr. Laurensse alhier, wordt thans flink uitgebreid en zoodanig vergroot, dat binnen niet al te langen tijd een honderdtal jeugdige personen aldaar werk kunnen vinden. Voor vele arbeidersgezinnen uitkomst 1 Kermis te Venray. Lijst der inrichtingen, welke een standplaats hebben op de kermis alhier. H. van de Vorst, Helmond, lucht- schommel, draaimolen A. Riozzi, Breda, bioscoopB. A. Gerritsen, Nijmegen, H. Westheim Cortjans, Blerick en H, van Boven Venray, paling en zuur kraam H. Giesbers, Meiick, schiettent en lijntrektentJ. M Huijs, Horst, H. Janssen- van Kyek, Venlo, W. van Horssen, AstenOmmel, M. Kuijpers, Tienray, L. Camps, Horst, M. Tacken, Venray, M. Hendriks, Langstraat, M Hendriks, Broekweg, suikerkraam IJ. Scheffers- van Gemert, Uder» en M. van Gemert Smits, Uden, gebakkraam C Siebert, Breda, galanteriekraamA. Sip*, Roermond, apsntentP. C. Thielen, Venray, ijswagenC Smits, Venlo, sigaren en sigarettenA. van Reken, Geertruidenberg, oliebollenkraam. Werden vorig jaar in deze ge msente een 36-tal jacbtacten uitgereikt, thans zijn er nog slechts 22 aange vraagd. Het steeds schaarscher worden van bet wild in deze streken zal wel hiervan de oorzaak zijn. Op de Zondag in de zaal van H. Janssen-Wijnhoven alhier gehouden bespreking tot heroprichting van »Het Zandakker", werd met algemeene stem men besloten in beginsel hieraan mede te werken en gaven zich 35 leden op. Hierbij waren leden, welke ook reeds lid waren van deze vroeger ontbonden schutterij. Eene Commissie werd benoemd, welke de zaak verder moet voorbereiden, met als Voorzitter, de EdelAchtb. Heer W. Wijnhoven oud-lid en oud-koning van het vroegere »Zandakker." Zij, die nog lid willen worden of de nieuwe opgerichte schutterij willen steunen, kunnen zich aangeven bij H. Janssen-Wijnhoven, Langstraat. Het Feest der H. Familie. Verleden Zondag is hetfeeet geweest der H. Famitie te Venray. Naar wat wij in de laatsts weken gehoord hadden aangaande het feest, waren onze verwachtingen hoog ge spannen. Maar wij en allen met ons getuigen, het heeft onze verwachting nog overtroffen. Door de welwillendheid van de direc- tie's van het Sint Servatiusgesticht en »Jeruzalem" heeft de koster zijn zin voor kunst en versiering kunnen ten toon spreiden als nog nooit. De kerk was in feestdosch, symbool van de blijdschap der parochie, nu haar godsdienstige vereeniging van mannen zulk een grooten opbloei mocht beleven, nu zij getuige mocht zijn, dat honderd twintig nieuwe leden dank zij het ijverig werken van Kapelaan Geurts de gelederen kwamen ver sterken van hen, die niet alleen met woorden, maar ook met de daad willen toonen, dat hun het godsdienstig heil der parochie ter harte gaat. Menige stoere man was totschreiens toe bewogen, teen men onder de H. Mis van den Directeur, Kapelaan Geurts, te communie ging. Pater Jonckbloedt kent het geheim de edelste gevoelens van een mannen hart op te wekken. Wie er getuige van heeft mogen zijn, die is er zeker van: de H. Familie zal bloeien, Zondagmorgen is een aller rijksten zegen er over afgesmeekt. Reeds is er een groote kentering ge komen in de mentaliteit der parochi anen aangaande de H. Familie. Als men in deze dagen de gesprekken beluisterd heeft, kan men er zich van vergewissen. Moge dit het begin zijn van een totale verandering van gevoelens om trent de H. Familie, waarvan men eertijds meende, dat ze alleen voor één stand was en moge deze veran dering van mentaliteit hare vruchten afwerpen in de nieuwe periode, die de H. Familie is ingetreden. Naar wij vernemen, zal de heer C. die in de limonadefabriek van zijn vader eene verwonding aan het oog bekwam, en sinds eenige weken te Nijmegen verpleegd wordt, het licht uit dit oog moeten missen,. Voor den Politierechter te Roer mond stonden terecht W. H. S. 28jaar, landbouwer te Venray verdacht van mishandeling van H. S. aldaar op 17 Juni j.l.eisch f 40, vonnis f 30 of 30 dagen hechtenis. C. Th. W. 32 jaar sigarenmaker, P. H,._J_, 49 jaar, arbeider en H. H. J. 46 dacht van gózanie*ftïrjtté-*S3S8?«Y«cr?tft1^ L. _SLS-»y—J"-J" j i [e hetwelk door de tweede verdachte werd ontkend, terwijl de twee anderen be kenden eisch en vonnis voor den ont kenner vrijspraak en voor de twee overigen f 10 boete of 10 dagen hech- tenis. Duivensport. Uitslag der Zondag gehouden wed vlucht van de Postduivenvereniging »De Zwaluw" vanuit Orleans (Frankrijk) afstand 500 K.M. De prijzen werden behaald als volgt le J. Kusters2e P. Kersten; 3e en 4e Fr. Vermeulen 5e G. van Dijk6e A Janssen 7e P. van Ooi. Overduif W. Manders. Duiven los 7 uur. Aankomst eerste duif 3 uur 27 min. 50 sec., laatste duif 3 uur 43 min. 49 sec. De vluchten der jarige duiven zijn geëindigd, Het eerste en tweede kam pioenschap is behaald door den heer Fr. Vermeulen, met respectievelijk 267 en 242 punten. De heer P. van Ooi behaalde den 1148 prijs op de bekende Barcelona vlucht met een deelname van 1100 duiven. Uit Venray namen aan deze vlucht een 14 tal duiven deel, waarvan er slechts 3 zijn teruggekeerd. OIRLO Naar wij vernemen zal de vaandelwijding der fanfare alhier plaats hebben op Zondag 19 Aug. a.s. SIEBENGEWALD. Het verbouwen van de oude openbare lagere school alhier is gegund aan M. v. Mil en G. Reintjes voor f 1885. MEERLO. De bekerwedstrijden ge organiseerd door de R.K V.V. Concordia hadden een vlot verloop en droegen een aangenaam karakter. De fanfare »Eendracht'' luisterde met vroolijke muziek de wedstrijden op. De prijzen werden als volgt behaald. Eereprijs Juliana Wanssum le prijs D. E. V. Arcen2e prijs G. V. V. Grub- benvorst3e prijs H. V. C. Horst. De spoorlijn Boxtel—Gennep. In verband met het geringe vervoer zal het dubbel spoor op de lijn Boxtel- Gennep opgeheven worden. Voor dit traject kan worden volstaan met enkel spoor. Luchtvaart in Limburg. Dinsdagmiddag vergaderde op het stadhuis te Venlo een 50 tal burge meesters uit de Limburg8che gemeen ten ten Noorden van Echt. Er werden besprekingen gehouden over de luchtvaart. De gep. gen. majoor van Drunen hield een interessante rede over den luchtbeschermingsdienst. VENLO Bij vergissing deed de vrouw van een woonwagenbewoner der Kleine Heide bij het koekbakken lood wit door het deeg. Alle leden van het gezin werden na het gebruik er van min of meer ongesteld en moesten braken. Direct werd geneeskundige hulp ingeroepen die ernstige gevolgen voorkwam. NEDERWEERT. Tegen den koopman L. P. werd ueze week procesverbaal opgemaakt wegens het doen invoeren van een koe uit Noordbrabant naar Limburg. De koe werd in beslag ge nomen. Waar is de hengelaar? De gemeenteveldwachter van Broek huizen verzoekt inlichtingen omtrent de herkomst van de navolgende voor werpen, welke door genoemden veld wachter zijn gevonden aan de Maas. Een vischemmertje, waarin hennepzaad, naast het emmertje lag een oude broek, een vischzak, waarin boterhammen van wittebrood zaten en belegd met gerookt vleesch. De boterhammen waren ge wikkeld in een courant genaamd: »Weekblad Revue", van Zaterdag 21 Juli 1928, een kop van een pijp en een doosje met wormen, alles vermoedelijk van een hengelaar afkomstig. Zij, die omtrent deze voorwerpen eenige inlich tingen kunnen geven, worden verzocht dit zoo spoedig mogelijk te doen bij de politie, daar een ongeluk wordt ver moed. De ramp in de mijn Hendrik. Twee der vermiste slachtoffers gevonden. Donderdagmiddag omstreeks 5 uur zijn in de Staatsmijn Hendrik, in welke het opruimingswerk nog steeds wordt voortgezet, twee van de nog vermiste slachtoffers gevonden. Het zijn de schietmeester Serovrons- ki uit Brunssum en de seingever Len- tink eveneens uit Brunssum. De teraardebestelling zal vermoede lijk Zaterdag plaats vinden. De Heer en Mevrouw L. VERKUYL—POELS geven met genoegen kennis van de ge boorte hunner Dochter Boxmeer, 23 Juli '28. 10 Het spreekuur, dat op iederen eersten Dinsdag der maand, des namiddags van EEN UUR tot '-r, gehouden wordt Schols aan de Schoolétraai Venray, zal ditmaal NIET op den eersten Dinsdag van Au gustus plaats hebben, doch a.s. op het gewone uur. Advocaat-Procureur. Venlo, Heutzstraat 4. 30 Burgemeester en Wethouders der gemeente DEUP.NE zijn voornemens op 6 Augustus a.s. aan te besteden Bestek en teekeningen zijn verkrijgbaar bij den bouwkun dige Jos. Deltrap te Deurne (Raadhuis) tegen betaling van f 5.per stel. Bij ongeschonden terugbe zorging op den dag der beste ding zal f 3.per stel worden gerestitueerd. 37 Inschrijvingen worden inge wacht op bovengenoemden da tum ten Raadhuize van Deurne vöör des voormiddags elf uur. A. s. DINSDAG voorm. 9—12 gelegenheid tot leveren van in de Zeemerij. 16 Het Bestuur. bij L. WILLEMS. 13 Neus-, Keel- en Oorarts te NIJMEGEN 10 Luchtwacht, Spoordienst en Haagsche Vrijwilligers, in verband met den te houden te LEUNEN in het Bondslokaal om 1.30 uur, 22 te VENRAY Zaal Wilhelmina om 3.30 uur. SprekerJhr. GRAAFLAND aan de leden MORGEN 29 Juli eene H. Communie op te dra gen, om Gods zegen af te smeeken over het Drankbestrij- dings-Congres, dat van 30 Juli tot en met 1 Aug. te Nijmegen wordt gehouden. 18 HET BESTUUR Wt fit tlt.O Ondergeteekende bericht hier mede, dat hij a.s. Maandag zal openen een nieuwe Door levering van prima wa ren aan scherp concurreerende prijzen, hoopt hij de gunst van het geachte publiek te ver werven. 33 Beleefd aanbevelend, Langstraat. Alles wordt op verlangen aan huis bezorgd. voor alle voorkomend naaiwerk beveelt zich beleefd aan Anna van den Berg Langstraat. In aansluiting op bovenstaande verklaren wij gaarne dat Anna van den Berg goed bij ons heeft gewerkt. De Zusters URSULINEN, 17 ^Jerusalem" voor dadelijk, liefst niet beneden 20 jaren, burgerpot kunnende koken en zelfstandig werken. Adres Bureau Peel en Maas. ook aan huis te bezorgen. W. SW1NKELS, Overt, weg. TE KOOIP gelegen in het Vlakwater, groot 37 aren, direct te aanvaarden. Te bevragen bij H. Poels In 't Groenewolt, Largstraat. TE KOOF bij J. Spring in 't Veld, Merse- losche weg. ve ors 100 TE KOOP nieuw groot met ruime werkplaats en circa 50 are bouwland, zeer gunstig gelegen op groot dorp. Te bevragen Bureau „Peel en Maas". 14 worden niet verdreven of door ABIS is het eenige preparaat, hetwelk steeds van gelijke samenstelling is, en daardoor nimmer faalt. ABIS doodt; Vliegen, Muggen. Motten, Vlooien, Wandluizen Koeluizen, Kippenluizen enz enz. SECTA doodtRatten en Mui zen. Volkomen onschadelijk voor Mensch, Huisdier en Veestapel. V4ATIH doodt alle hoofdonrein, Wederverkoopers gelieven zich te wenden tot J. Keijzers, Eindstraat 7, Venray. 40 ZONDAG 29 JULI na de Hoogmis bij H. VERHEIJEN. Trouwe opkomst verzoekt 6 Het Bestuur. te koop gevraagd. Verkrijgbaar alle soorten goedgekeurde Adres: J. VROONLAND, Schengestr. 27, Goes. 214 in katoen, wol, zijde en fil d'écosse. in het goedkoopste katoen tot het fijnste linnen damast. Rozijntjes zon ^rc le kwaliteit su r Grove en grui Alle soorten Vanillesuiker roode Suiker, Wij 1 Van Zats aan gel waarbij ee| per doos L Candij Mosterd

Peel en Maas | 1928 | | pagina 2