I0tC C. P. Rockx spreekuur te Venray Foto-i, Wed. F. van Gerven Sport. Gemengde Berichten. Het Noord-Pooldrama. Marktberichten. Tandarts, Yenlo eiken Woensdag A-lle soofs, Vergro® Olieverin zaad paale men de ontsmetting ook toe bij de zaaigranen. Hier waren de uit komsten in den beginne niet zoo gunstig wellicht was dit te wijten aan de omstandigheid, dat men groote hoeveel heden niet zoo gemakkelijk en doel treffend kan behandelen. Toch is men van lieverlede van de gunstige uitwer king ook bij het zaaigraan wel over tuigd geworden. Maar men ziet tegen de moeite op. En het ontsmetten dient natuurlijk goed te gebeuren. Waar coöperatieve aankoopvereenigingen be staan, is het wenschelijk, dat deze helpen. In menige plaats geschiedt dit reeds, en kunnen de boeren hun zaaikoren voor geringe kosten in het magazijn of in de maalderij laten ontsmetten. En zoo moet het er ook toe komen dat zulke vereenigingen het zaaigraan, dat zij afleveren, te voren ontsmetten. De ontsmetting in het groot en in korten tijd kan echter alleen plaats hebben, als de vereeniging in 't bezit is van een mengmachine. Men heeft dan verder nog noodig een vloeistof-reservoir en een pomp met toebehoorende. De heer Wiersum te Groningen, de bekende importeur van het ontsmet tingsmiddel Germisan, liet een en ander geheel compleet, met slangen, sproei- doppen en poelie, maken voor pl.m. f 100. De heer D. Stieltjes te Meppel gaf in het »Ov. Lbld." een beschrijving eener door den heer W. gehouden demon stratie, hier op neerkomende Men stort het zaaizaad in de mengmachine voor gemengd voer. De ontsmettingsvloeistof is vooraf gereed gemaakt in een vloei stofreservoir. Hieruit wordt het gepompt en in een zeer fijne nevel over het zaad geperst, terwijl de mengmachine in werking is. Na 10 minuten, de tijd, die hiervoor was opgegeven, werd de mengmachine geledigd. Het zaad bleek iets vochtig In hoeverre nu de ontsmetting voldoen de is geweest zal de praktijk moeten uitwijzen. Vergelijkt men evenwel deze manier met de omschep methode, waar toch goede resultaten mee werden verkregen, dan zal men moeten erkennen, dat deze wijze van ontsmetten minstens to! even goede resultaten zal moeten voeren. De coöperatie zal nu over een droog ruimte moeten beschikken, waar het zaad dun wordt uitgespreid, af en toe wordt doorgewerkt, waarna het na enkele dagen droog is. Zoo kunnen de Coöperaties reeds dagen te voren in zeer korten tijd groote hoeveelheden zaaizaad ontsmet ten. Als de landbouwers aldaar hun zaaizaad komen halen, wordt het hen ontsmet afgeleverd. Bladluizen. Men heeft er vele soorten van en men treft ze aan op tal van planten en gewassen. En meestal in massa, want ze vermenigvuldigen zich buitengewoon snel. 't Zijn insecten, die's winters wellicht als eitjes overblijven, in het voorjaar komen uit deze eitjes jongen, welke alle van het vrouwelijk geslacht zijn. Van bevruchting kan dus geen sprake zijn. De diertjes groeien vrij snel, zoodat het huidje weldra te klein wordt. Dit wordt dan afgeworpen en blijft nog in den vorm van het diertje aan de plan ten vastzitten. Weldra zijn ze volwassen en begint de voortplanting. Deze bestaat hierin, dat ze levende jongen voortbrengen, die zich naast moederlief aan de plant vastzuigen, groeien, en al gauw mede werken aan de uitbreiding der familie. Dit gaat zoo den geheelen zomer door. Wordt de plaats te dicht bevolkt, dan komen bij een 4de of 5de generatie gevleugelde exemplaren, die een nieuwe kolonie stichten op een geheel andere plaats. Wat voor kwaad doen de bladluizen Tweeërlei: ten eerste zuigen ze suiker houdend voedsel uit de plantendeelèn open voorts bedekken ze de planten met een glanzende korst, die alle lucht- uitwisseling onmogelijk maakt Die korst ontstaat doordat de luizen een kleverig zoet vocht afscheiden uit een paar kegelvormige uitsteeksels op het achterlijf. Dat vocht, honingdauw ge- heeten, kan door den wind over ver verwijderde planten worden verspreid. Dit brengt het gevaar mee, dat ziekte kiemen eveneens door den wind mee gevoerd, en op zoo'n uitgedroogd kleve rig laagje neerkomende, daar tot ont wikkeling kunnen komen, en aldus ziekten doen ontstaan. Hoe de luis te bestrijden? Zoodra men er enkele ontdekt, ver- nietige men die, want die enkele kun nen in korten tijd aangroeien tot duizenden en millioenen. Knip, als er reeds vele zijn, de aan getaste dealen af, maar wil men de plant sparen, dan doode men ze met een of ander bijtend middel. Een een voudig, gemakkelijk toe te passen middel isherhaald overgieten met zeepwater. Ook is een aftreksel van kwassiahout en van tabak aan te bevelen. Men kan ze ook bestrijden met een fijne, doodende stof: gips, kalk, hout- asch, tabaksstof, enz. Bij erwten en boonen ziel men soms de toppen verwelkenin vele geVallen zijn de bladluizen daarvan de oorzaak. Het uitsnijden der toppen, en vernieti ging der diertjes, is dan de beste weg om uitbreiding te voorkomen. Het is een heele troost, aangezien de luis zich zoo wonderbaarlijk snel vermenig vuldigt dat zij ook vele vijanden heeft. Wij noemen slechtsde larven van sommige vliegen en van de Lieveheers beestjes, de Lieveheersbeestjes zelf, voorts de spreeuwen, musschen, enz. Wenken en mededeellngen. U houdt van melige aardappelen en de uwe zijn het niet? Welnu, pas dan eens het middel toe, dat we in een buitenlandsch blad lazen. Meestal is het stijf zijn der aardap pelen een gevolg van te groote vochtig heid. Legt ge uw aardappelen, die dat gebrek hebben, een dag of acht voor het gebruik op een droge en warme plaats, b.v. dicht bij den haard, dan verliezen ze de stijfheid en worden beter en melig. Ge wilt uw hoenders het wegvliegen beletten, zonder de vleugels te korten en dus de vogels te schenden Ga dan aldus te werkmet een dikke naald maakt ge een gat in het dikste deel van de schacht der eerste veer van den vleugeldoor dat gat steek ge een ijzer of koperdraad, welke zoo dun mogelijk moet zijn al de veeren van den vleugel vereenigt ge tot een bundel, door het ijzerdraad er 2 of 3 keer om heen te slaan. Het is den vogel dan onmogelijk om zijn vleugels uit te slaan. Gekwetste knieën van paarden ge neest men door meermalen per dag onder het kniestuk een compres te leggen van een oplossing van (droog) zout in brandewijn 1 deel zout op 2 d. brandewijn. De flesch goed schudden, dan laten staan, tot het vocht weer helder wordt. Na den 2en dag moet hel paard eenige beweging nemen om te voorkomen, dat de te snelle toegroeiïng de weefsels doet inkrimpen Na 14 dagen is de knie genezen en reeds weer met aanwassend haar bedekt. Wist gij dit? Tot den leeftijd van 4i/t maand heeft het kuiken geen spoor aan den poolop de plaats, waar deze moet komen, zit een schub, die dikker is dan de andere. Onder die schub vormt zich op den leeftijd van 4i/z h 5 maanden een lichte knobbel of verhevenheid. Is het dier 7 maanden oud, dan is de spoor circa 3 millimeter (streep) lang en volkomen recht. Op 2 jarigen leeftijd is de spoor 2527 m.M. lang en buigt dan boven of benedenwaarts om. Met 3 jaar is de lengte 3638 m.M. en ge kromd of gebogen, met een meestal stompe punt. Met 4 jaar heeft de spoor een lengte van 5054 m.M en met 5 jaar 6265 m.M. Bij de geboorte is 't kuiken met een geelachtig dons bedekt, dat tot den lOen dag ongeveer blijft. Van den lOen dag tot 5 weken is't met kleine veertjes bedekt, maar het beeft geen slsgpenneü. Met 6 weken verschijnt de eerste groote slagveer, een der twee eerste, die aan t uiteinde der vleugels zitten. De 2de volgt na een tusschenruimte van 10 of 12 dagen, wat eveneens prlaats heeft met de andere pennen, van binnen naar buiten gaande. De laatste, die geheel aan 't einde van den vleugel zit, komt dus 4 maanden na de eerste, dus als 't diertje 5i/z maand oud is. Br. 3e prijs Zilveren Lauwertak Wilhel mina Siebengewald 4e prijs Zilveren medaille St. Antonius Well Kampioen vaste paal: le prijs Fr. Vink, Well 2e prijs W. Mulder, Holthees Kampioen vrije hand le prijs Fr. Vink, Well 2e prijs M. Weijers, Well. Personeelj le G. Kersten, Siebengewald 2e J. Kersten, Siebengewald 3e J. Cornelissen, Afferden 4e F. Vink, Well 5e K. Coenen, Holthees Eerekruis Th. Kersten, Afferden Koningskruis G. Weijers, Well Presidentsmedaille Th. Kersten, Affer den. Paradijs, waar zij hare dagen hoopte te slijten in zoet en ongestoord samen zijn met man en kind. Maar zij zal wel reeds ondervonden hebben, dat al het aardsche wankelt en wisselt en alleen de bovenaardsche liefde op vasten grond staat. Daar wil ik mijn hemel zoeken en onze wapen spreuk aldus volgens mijne meening uitleggen. Wordt vervolgd. Handboogsport. Zondag 8 Juli had te Leunen het *weede bondsconcours in dit jaar plaats, van alle Handboogschulterijen in deze De uitslag was als volgt Eerste zestallen, le pr. St. Antonius Halfweg 207 p. 2e pr. St. Huberlus Merselo 196 p 3e pr. Diana Venray 190 p 4e pr. St. Joris Leunen 176 p 5e pr. St. Anna Venray 176 p 6e pr. De Batavieren Castenray 169 p 7e pr. De Eendracht Veulen 166 p 8e pr. Ons Genoegen Ysselsteyn 163 p 9e pr. St. Oda Venray 127 p 10e pr. St. Sebastiaan Nachtegaal 101 p lie pr. H Maria, Oostrnm 89 p. Tweede zestallen le pr. St. Antonius Halfweg 150 p 2e pr. St. Anna Venray 145 p 3e pr. St. Joris Leunen 141 p 4e pr. De Eendracht Veulen 124 p 5e pr. St. Hubertus Merselo 118 p 6a pr. De Batavieren Castenray 105 p 7e pr. Ons Genoegen Ysselsteyn 104 p 8e pr. Diana Venray 82 p 9e pr. St. Oda Venray 81 p Personeele Kampioen: le H. Philipsen, Castenray 44 p 2e A. Marcel!i8, Merselo 40 p Alles in 10 pijlen. Personeele wedstrijd le J. van Osch, Merselo 25 p 2e H. Dinghs, Castenray 3 rozen 3e Jan Arts, Merselo 5 vieren 4e H. Janssen, Leunen 4 drieën 5e H. de Mulder, Castenray 4 tweeën 6e A. Voermans, Leunen 3 eenen. De wedstrijd had een vlot en zeer gezellig verloop. Na afloop is op een vergadering van het Federatief bestuur besloten den Limburg8cben Driebonden-Wedstrijd te houden bij »Diana" te Venray op bon dag 19 Aug. a 8. Bondsconcours Noord-Limburgsche Schuttersbond. Zondag had te Holthees het Bonds concours plaats van den Noord Limb. Schuttersbond. De prijzen werden be haald als volgt: le prijs Zilveren beker O.L Vr. Gilde Holthees 2e prijs Zilveren lauwerkrans Prins Hendrik, Afferden Herbenoeming leden Gezondheidscommissie. Door den Commissaris der Koningin in de provincie Limburg, zijn tot leden der gezondheidscommissie herbenoemd voor den ♦ermijn ingaande 1 Juli 1928 en eindigende 30 Juni 1933, voor Ven ray de heeren A H. Hermans, arts te Gennep eh A. M. C. Esser, burgemees ter te Horst. Een duiven-rnmpylucht. Zooals bekend, werd op 23 Juni 1.1. een internationale postduiven.vlucht gehouden van uit Rome, waaraan door 4400 duiven uit België, Frankrijk, Nederland en Luxemburg werd deel genomen. 't Aantal deelnemers uit Nederland bedroeg 740 duiven. Hiervan is tot nu toe slechts een 10-tal duiven in ons vaderland terug gekomen, ter wijl in totaal van de4400 duiven slechts een 40 50 tal exemplaren op de hok ken is weergekeerd. Van de thuiskomers was, zooals wij destijds meldden, de eerste een bekende duif van den heer J. Dekkers te Roosen daal, die nu ook het geluk had, dat Zondag 1.1. nog een van zijn vier duiven, die aan deze vlucht hadden deelge nomen thuis kwam. Dit zijn de twee eenige duiven van de 54 uit Roosendaal alleen, die haar hok hebben terug gevonden. Doodel^ko val. Te Gent is de 64 jarige W. M bij het kersenplukken uit den boom gevallen Hij brak den ruggegraat en is korten tijd later aan de gevolgen overleden. Dames-bediening verboden. Men meldt uit Eindhoven, dat die gemeente thans is gerangschikt onder die gemeenten, waar dames bediening in de café's verboden is. Dit verbod, dat voor tal van volks café's in Woensel, waar vele Belgische vrouwen werkzaam zijn, is uitgelokt, komt in deze stad met zijn geweldigen aanwas van vreemde en niet altijd de meest gewenschte elementen, geen dag te vroeg en geniet de instemming van heel weldenkend Eindhoven. Ernstig ongeluk. Te Zonhoven bij Neerpelt (B.) had Maandagavond een doodelijk ongeluk plaats. Terwijl een tweetal heeren, woonachtig te Nuenen bij Eindhoven, per auto een onbewaakten overweg aldaar passeerde, werd de wagen door een juist passeerende trein meegesleurd. Beiden werden op slag gedood. Hun vreeselijk verminkte lijken werden naar het station te Zonhoven overgebracht. De auto werd doormidden gereden en totaal vernield. Nader vernemen wij, dat de inzitten den waren de 35 jarige heer W. v. Wijck, kousenfabrikant en wethouder der gemeente Nuenen en de 43-jarige heer P, de Groot, houtfabrikant. De heer v. W. laat een vrouw met drie kinderen, de heer de G. een vrouw met negen kinderen achter. Door een haan on een hond aangevallen. Dinsdagmorgen wilde mej. L. de G in de Kanaalstraat te Leiden, eieren uit het kippenhok halen. Dit scheen niet naar den zin van den haan, die de juffrouw aanvloog. Tot overmaat van ramp geraakte het hondje, dat zij bij zich had, hierdoor overstuur, sprong tegen zijn meesteres op en beet haar zoodanig op verschillende plaatsen in de beenen dat zij in het Academisch Ziekenhuis moest worden verbonden. Ernstige ziektegevallen op de „Insulinde". De directie van den Rolterdamschen Lloyd deelt aan Aneta mede, dat uit telegrafisch ontvsngen berichten van den gezagvoeder van da »Insulinde", dis op 14 Juli te Marseille moet aan komen op thuisreis uit Indië, gebleken is, dat zich verscheidene ernstige ziekte gevallen aan boord hebben voorgedaan, waarvan 8 met doodelijken afloop. De Directie heeft de familie, zoowel in Indië als Holland hiervan in kennis den ondergang van zijn schip zelfmoord gepleegd. De »Angamos" had precies 295 per sonen aan boord en is wegens den hevigen storm aan den grond geloopen, waarna het roer brak en de sAngamos" een speelbal der woeste golven werd. Het schip werd tegen de rotsen te plet ter geslagen en verging met man en muis. Slechts vier man wisten zich zwemmende te redden. Hulp kon niet geboden worden, daar de storm met hevige kracht bleef aan houden. Nader wordt uit Santiago gemeld, dat de passagiers voornamelijk arbeiders waren, met hun familieleden. Na uren van hevigen strijd tegen den storm, waarbij het roer aan stukken werd geslagen liep het vaartuig op een rots. Pogingen werden toen aangewend, om booten uit te zetten, maar de verschrik kelijke overslaande zeeën kapseisden deze zoodra zij de golven raakten. Tengevolge van de branding en de hooge golven, werden de schipbreuke lingen tegen de rotsen geworpen of dreven zij terug in de onstuimige zee. In aansluiting op vorige berichten meldt men nog, dat de »Angamos" in de Arancobaai aan de Ghileensche kust omkwam. De booten, die ter hulp snelden, vonden geen spoor van de schipbreukelingen en zelfs niet van het wrak. Nader meldt men dat het schip eerst aan den grond liep en daarna door den krachtigen opkomenden storm tegen de rotssn werd verpletterd. Naar verluidt konden reeds 80 lijken worden gebor gen. Bevestiging van dit laatste werd nog niet ontvangen. Het noodweer in Polen. 62 per§onen omgekomen. Bij het jongste noodweer, dat Polen heeft geteisterd, zijn niet minder dan 62 personen om hst leven gekomen, terwijl meer dan 700 huizen afgebrand of ingestort zijn. Een hittegolf in Amerika. In Amerika heerscht sedert enkele dagen een hittegolf, die reeds verschil lende slachtoffers heeft geëscht. Maan dag zijn te New York wederom 28 en te Chicago 30 personen tengevolge van de hitte bezweken. Ter geruststelling van familieleden van passagiers en opvarenden verzoekt de directie aan Aneta om mede te deelen, dat de laatst ontvangen berich« ten veel gunstiger luiden en er thans aan boord geen zeer ernstige ziekte gevallen meer voorkomen. De sterfgevallen kwamen' zoowel onder de passagiers als onder de be manning voor. Scheepsramp aan de Chileensche kust Naar uit Santiago de Chili gemeld wordt, is het Chileensch stoomschip »Angamos", hetwelk dient voor trans port van troepen, op weg naar de haven van Lebu, met 200 personen aan boord nabij de Chileensche kust vergaan. De kapitein van het schip had voor De danswoede. Zaterdagavond heeft de politie een einde gemaakt aan den danswedstrijd te New York, die reeds drie weken duurde. Er dansten, toen de politie ingreep, negen paren reeds langer dan vijfhonderd uur. Het ziek worden van een jongeman, die in ernstigen toestand naar het ziekenhuis moest worden ver voerd, was de aanleiding voor de politie om in te grijpen. Ds danswedstrijd werd bijgewoond door ongeveer tien duizend toeschouwers De meeste deel nemers aan den wedstrijd waren na het plotseling einde niet in staat den slaap te vatten. De negen paren, die tot het gedwongen einde aan den wed strijd hebben deelgenomen, zullen 18 500 dollars samsn deelen. De» organisator van dezen wedstrijd heeft in drie weken 25.000 dollars ver diend. Katholieke vrouwen, die durven. Uit Montreal wordt gemeld: In antwoord op de wenschen van Z. H. den Paus met betrekking tot de zedigheid in de kleeding, hebben de vrouwen van Canada een Katholieke Liga gesticht, die zich ten doel stelt de wenschen van den H. Vader door bidden, waken en strijden voor te staan en te doen volgen, De leden zelf ver plichten zich geen deeolleté's te dragen, geen japonnen zonder of met halve mouwen, geen rokken dan minstens tot op de helft van het been, geen doorzichtige te dunne stoffen. Sinds eenige maanden opgericht telt zij reeds meer dan 6000 leden. paar minuten na middernacht bereikt werd. Hier wierp men de vlag, een geschenk des Konings en het door den P8U8 geschonken kruis neer en bleef 2 uur kruisen tot het doen van waar nemingen. Op den terugtocht had men met een krachtige tegenwind te kampen, die de snelheid van het luchtschip (80 KM) tot 40 KM. per uur reduceerde. In den ochtend van den 25en Mei namen de moeilijkheden nog toe, op het lucht schip begon zich ijs af t8 zetten, ijs brokken vlogen van de schroeven en beschadigden het hulsel, de wind dreef het luchtschip uit zijn koers, dat moeite had om drijvende te blijven en welks hoogte varieerde tusschen de 20 en 200 M. Om 10.27 vroeg Nobile voor het laatst om een draadlooze plaats bepaling, welke om 10.29 verstrekt werd; het gebruikelijke ontvangteeken bleef uit. Men hoorde geen seinen meer en de Italia" keerde niet aan de Ko- riingsbaai weer. Verscheidene dagen bleef men in onzekerheid, tot Vrijdag 8 Juni voor het eerst met de mannen van Nobile weer draadloos contact werd verkregen. Het bleek toen, dat het luchtschip op het ijs was neergedrukt, een gondel had verloren en verder was gedreven. Aldus was de bemanning in twee groe pen verdeeld, terwijl later nog drie leden der eene groep zich afscheiden De pogingen tot hulp die eerst zeer traag waren ondernomen, werden nu met groote kracht ter hand genomen, maar het resultaat is tot nu toe alleen, dal de gezagvoerder werd gered. Nadat den 20 Juni Maddalena en twee dagen later Maddalena en Penzo levensmiddelen, accu's en andere zaken geworpen hadden, slaagde den 24e de Zweedsche luitenant Lundborg er met 'n vliegtuig op ski's in bij de groep Nobile te vliegen bij een tweede red dingspoging later op den dag, bescha digde hij zijn toestel en bleef bij de mannen achter. Naar hen in de eerste plaats, doch verder naar Amundsen en beide ver loren groepen zoeken nu 8 vliegtuigen, twee ijsbrekers met vliegtuigen en verder nog verschillende zware en lichtere vliegtuigen van verschillende landen. In tofaal zijn thans, met inbegrip van Amundsen en zijn metgezel, als mede den Zweed Lundborg, die Nobile redde niet minder dan 15 personen bij dit drama betrokken, terwijl bij het verongelukken der »Italia" een man den dood vond En wanneer het getal slachtoffers tol één enkele persoon beperkt bleef, dan nog ware de tocht duur genoeg betaald Maar we vreezen met groote vreeze, dat deze Pooltocht meer menschenlevens eischen zal.... De reis derItalia" en hare lotgevallen, Wij laten, nu de aandacht der ge heels wereld nog steeds gespannen is op Nobile en de zijnen, hier nog eens een overzicht volgen van de reis der »ltalia", en de gebeurtenissen, welke daarbij hebben plaats gevonden. Het luchtschip vertrok op 19 Maart van het vliegkamp bij Rome naar Milaan, waar de expeditie, die in hoofdzaak een Milaneesche onderneming is, verder werd voorbereid. Den 15 April vertrok het luchtschip in de vroegte naar Stolp in Pommeren. Het weer boven Centraal Europa was ongunstig, waardoor men groote om wegen moest maken en uit den koers geraakte, zoodat men in plaats van des avonds eerst den volgenden dsg te Stolp aankwam. Hier werd het luchtvaartuig nog eens goed nagezien en 3 Mei ging het naar Vadso, vanwaar het 6 Mei naar de Koningsbaai op Spitsbergen vertrok, waar het gebruik kon maken van de open loods en de meermast, die daar indertijd voor de »Norge" opgericht zijn. De expeditie had zich een drietal vaarten in het Poolgebied ten doel ge staid. Den Hen Mei vertrok het lucht schip voor den eersten tocht, doch keerde 10 uur later wegens slecht weer terug. Op 15 Mei werd een nieuwe tocht ondernomen en nu volbracht, Den 18en Mei keerde men terug na 66 uur gekoerst te hebben. Men had Nicolaas Il-land wel gezien, doch het gestelde doel, het bepalen van de juiste uitgestrektheid van deze d'andengroep, niet kunnen bereiken. De terugreis ging over Nova Zembla en het N. deel van de Spitsbergengroep. Den 23en Mei, 's ochtends om 4 uur 20, vertrok men naar de Pool, die een MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten.60 ct Zenuw-Tabletten75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten75 ct Bij Apoth. en Drogisten VENLO. Op de Coöp. Veilingvereeni- ging van Maandag was de aanvoer 1 240 000 eieren. Groote eieren van f 5 40 tot f 7 Kleine eieren van f 4.50 tot f 5 30 Eendeneieren van f 4 70 tot f 5 70 Ganzeneieren van f 13 50 Kippeneieren per Kg. f 0,92. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 4.050 000 eieren. Groote eieren van f 5 50 tot f 7 Kleine eieren van f 4 40 tot f 5 40 Eendeneieren van f 4 60 tot f 5.30 voorin. van half 9 tot 11 uur ten huize van den Heer W. Janssen— Michels. Patersstraat. SPOORBOEKJES a 30 cent Boekhandel van den Munckhof. VERKHJ A nthraciet, Mager Stukkolen, Vetnootjes, Union en Carisborg Briketten. Bij afname van 1000 Kg. of meer 10 ct. per 100 Kg. minder. Alles wordt zonder prijsver- hooging aan huis bezorgd. Aanbevelend, ZONEN Brandstoffenhandel.

Peel en Maas | 1928 | | pagina 6