omersproeten iprutol. Bij alle Drogisten. Aanbesteding üoleering. Mgr. J. D. J. Aengenent. Politieke Ontwikkeling Gemengde Berichten. Marktberichten. Het leggen eener Rioleering met bij komende werken te V enray. a voa. t i"lil O IJ 1 g, vuldigd. In 't laatst der maand kan men beginnen met het oculeeren van rozenook worden ze gestekt. Men kan nu volop in de snijbloemen wezen. In 't laatst der maand worden al enkele voorjaarsbolletjes, als sneeuwklokjes en scilla's geplant. De eerste Dahliabloemen zijn er al. Huisvrouwen, doodt thans de vliegenl Wacht niet tot er vele zijn. Ze zijn onze bittere vijanden. Vliegen versprei den gif, vuil en bederf. Zij vinden bij voorkeur hun voedsl op stoffen, die in ontbinding verkeerenstraatvuil, uit werpselen, rottende bestanddeelen, cadavers. En daardoor besmet, komen ze in onze huizen en zetten zich op onze levensmiddelen. Spaart geen vliegl Naar de Msb. verneemt, zal de plech tige consecratie van Mgr. J. D. J. Aengenent zeer waarschijnlijk plaats hebben op 25 Juli a.s., het feest van den apostel Jacobus. De consecratie zal dan geschieden door Z.Êxc. Mgr. L Schioppa, pauselijk internuntius in den Haag. Er zijn zoovele telegrammen, brieven etc. van gelukwenschen binnengekomen, dat het kleine postkantoor te Warmond het bijna niet meer aan kan. V Over de benoeming van den nieuwen bisschop van Haarlem schrijft het Huisgezin o.m. Gezag en verantwoording, ze zijn beide zwaar, het eene te oefenen, het andere te dragen, vooral in dezen ge weldigen tijd, nu de moeilijkste vraag stukken op de wereld losstormen, en er in onze eigen kringen zooveel ge loofsverzwakking en afval, niet het minst in do groote steden, te consta- teeren en te betreuren valt. Welk een oefenschool heeft intus- schen de nieuwe bisschop in de kwart eeuw van zijn professoraat en van zijn sociale werkzaamheid doorloopen. Hoe heeft hij gelegenheid gehad, de philosophic tot practijk en tot leven te maken. Hoe heeft hij als schrijver en docent, door zijn lidmaatschap ook van sociale lichamen, waar hij den principieelen tegenstander ontmoette en zich met hem te meten had, een practische wereldkennis kunnen vergaderen, welke hem het nemen van beslissingen en het aangeven van een richting minder zwaar moet maken, nu hij het hoogste gezag uit te oefenen krijgt. Men kan zich na Leo XIII geen bisschop denken, die niet het sociale vraagstuk complex van problemen, binnen den kring zijner aandacht en zorg trekt. Mgr. Aengenent heeft het voorrecht en het voordeel gehad, van het sociale vraagstuk een levensstudie te maken, zoodat hem thans reeds, nog voor zijn Wijding, de ridderslag van asociale" bisschop kon worden gegeven. Van de professorale studeerkamer naar de bisschoppelijke ambtswoning is een heele overgang, schreven we maar zoo min als de studeerkamer den professor kon vasthouden en van de wereld afzonderen, zoo min zal het paleis van den nieuwen bisschop tol klooster worden. Van den vorigen bisschop van Haar lem is geschreven, dat hij zich eenzaam voelde, eenzaam leefde, eenzaam streed en eenzaam leed. Den nieuwen bisschop zal de een zaamheid niet omvangen als tot dusver zal hij midden in bet leven staan. En hij zal daarbij omgeven zijn door allen, geestelijken en leeken, die den Opperherder hun oprechte en kloeke medewerking willen verleenen in den zwaren arbeid, die op zoo stevige schouders is gelegd. aaiui oir rn xmnnurg nog M gereed is, neme men een voorbeeld aan onze Friessche broeders en ga met ijver door. Men talme niet te lang 1 Weidra moet de actie voor het Dr. Schaepmanfonds ten einde loopen en wachten weer andere werkzaamheden. De verkiezing toch voor de Tweede Kamer in 1929 gaat aanstonds onze volle aandacht en ambitie in beslag nemen. Zoodra de zomer aan kant is, begint daarvoor het groote werk, Onze geheele kiezersorganisatie moet daar voor weer in werking worden gesteld; het gewichtigste en voornaamste werk moet daarvoor gedaan worden door de plaalselijke Kiesvereenigingen, op wier arbeid het dan in de eerste plaats aan komt. Zij vooral hebben te zorgen, dat alle katholieken op de katholieke lijst hun stem uitbrengen. Een der eerste werken is dan weer het in orde brengen van de ledenlijsien en de uitbreiding van het aantal leden. Wij hopen daarop later terug te komen, maar de besturen der Katholieke Kies vereenigingen mogen op dezen gewich- tigen arbeid thans reeds hunne aan dacht vestigen en wanneer de actie in het openbaar een aanvang (zal moeten nemen, des te spoediger gereed te zijn. Op het oogenblik kan de publieke actie zich in hoofdzaak of geheel bepalen lot het Dr. Schaepmanfonds, tot het Partijbureau, dat naar we verwachten, tijdens den a s. verkiezings strijd reeds goede hulp zal kunnen verleenen. Dal de plaatselijke comité's in de verschillende gemeenten van Limburg zich daarvoor tot het uiterste inspan nen, opdat het geheele terrein zorgvul dig en degelijk worde afgewerkt 1 Helaas zijn er nog eenige plaatsen, waarin tot nu toe geen leven te brengen js, waar nog absoluut niets geschiedde. Is men daar dan niet overtuigd van het gewicht der zaak Mogen ook daar zich zoo spoedig mogelijk comité's vormen of liever 'erstond I Dat katholieken, die met ons van meening zijn, dat het een schande zal worden voor elke parochie of gemeente, geen bijdragen te hebben gegeven voor het Partijbureau, het initiatief nemen. Maar 't is de hoogste tijd 1 Weldra moet de actie voor 't Bureau worden gestaakt, als andere dingen de aandacht vragen. Limburg met z'n meer dan 150 000 katholieke kiezers en kiezeressen mag niet de minste blijken, wanneer straks de balans wordt opgemaakt. Men ziet het bij Friesland, dat het secuur wordt nagerekend, wat per katholieken kiezer en per katholieken inwoner door een rijkskieskring is bijgedragen. Wij, Limburgers, zijn gewoon ons zelf niet minder te tellen dan de katholieken van elders. Wij zijn op onze eer gesteld! Laten we dus zeker zorgen, dat we ook bij de propaganda voor het Dr. Schaepmanfonds een goed figuur maken Hier hebben we in klinkende munt te bewijzen, wat wij, die meer dan 15 pet, der Katholieke Kamerleden leveren, voor het Partijbureau waard zijn en wat hel ons waard is. Dus nog eeüs krachtig de handen aan de ploeg I Geen gehuchtje, ja geen huisje in Limburg blijve braak liggen. Aan het werk over de geheele linie 1 Maar op de eerste plaats op het terrein, waar nog niets of weinig geschiedde. In de actie voor het Schaepmanfonds toone Limburg geen zwarte plekken. ROELAND. birtdeiMCH.S'ftn dwijnen spoedig door een pot MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Laxeer-Tabletten.60ct Zenuw-Tabletten75 ct Staal-Tabletten 90 ct Maag-Tabletten 75ct Bij Apoth. en Drogisten Politieke rust, maar geen rust voor het Dr. Schaepmanfonds. Een goed voorbeeld. Geen zwarte plekken in Limburg. In de politiek is het thans de rustige tijd. De Tweede Kamer is op vacantie, na in haar laatste weken nog heel wat te hebben afgewerkt. De Eerste bereidt haar laatste werkzaamheden voor, alvorens ook heen te gaan Intusschen is men op de ministerieele departe menten binnenskamers bezig aan de Staat8begrooting voor 1929, welke bij het terugkeeren der Kamers vóórhaar laatste zittingsjaar in deze parlemen taire periode, op den derden Dinsdag in September zal worden ingediend. Op het oogenblik worden we aan de politieke zaak bijna uitsluitend herin nerd door het Dr. Schaepmanfonds tot stichting van ons Partijbureau, waar voor bij ons de actie nog gaande is. Tot nu toe is één der achttien kies kringen van Nederland met hare actie voor het fonds gereed gekomen. Het zijn de Friezen en ze maken een uit stekend figuur, zooals de bladen ons reeds hebben verteld. Friesland telt 11,329 katholieken en bracht f 14,040 bijeen, dat is f 1,25 per katholieks kiezer en 52 cent per katho- lieken inwoner. Een zeldzaam jubilé. Zondag 1 Juli was het 70 jaren ge leden, dat de heer Th. Ghristiaans te Horst lid werd van de Aartsbroeder schap der H. Familie. Wegens ziekte van den 87-jarigen jubilaris werd het zeldzame feest in alle stilte herdacht. Premiekeuring van merriën. Bij de te Venlo gehouden premie- keuring van merriën werden de volgende prijzen toegekend Merriën geboren in 1926le prijs Cavaline d'Afferden, van H. Frederix, Afferden 2e pr Hermine de Vorst van Th. Peeters, Helden; 39 pr. Yvonne de Horn van L. Schreurs, Hom 4e pr Tonny van Oyen, van E. Kallen, Broek huizenvorst5e pr. Germanie de Bergen van J. Lemmens, Meterikreserve Victoria de Feitte, van H. Smeels, Blerick. Merriën geb. in 1925 le prijs Roska, van P. Muysers, Merselo 2e pr. Marie de Boomhof, van J. Janssen, Kessel 3e pr. Germina van Ulfter, van P. Kleuskens, Horst; 4e pr. Gavalina, van Th. Friesen, Meerlo. Eervolle vermeldingen: Emma, van H. Peelers, St. Odiliënberg, Galine de Leyenhof, van Gebr. Pijls, Buggenuro. Flora, van G. Bruynen, Baarlo en Germina, van W. Lucassen, Sevenum Merriën geb. in 1924: le prijs Marie de Suivant, van wed. Seb. Petters, Boekoel-Swalmen 2e pr. Clementine, van J. Vullinghs, Horst3e pr. Armada, van wed. P! Duykers, Venray; 4s pr. Marie van Visserhoeve, van Minkenberg, Lerop5e pr. Princes de Steeg, van J Hendrix, Grubbenvorst. Eerv. vermei ding Aubergine van de Put, van Kinderen Bruynen, Kessel en Brunette de Robert, van wed. Ghr. Claessens, Swolger.. Meriën geb. in 1923 le prijs Caresse, van P. Goemans, Venray2e pr. Esta van de Krukkum, van P. Smits, Sevenum 3e pr. Juliette, van P. Boonen Neer. Eervolle vermelding; Rosalie, van Gebr. Smits, Castenray, Juliette de Vorst, van Th. Peeters, Velden en Crola de Tonen, van Gebr. Bartels, Blerick. Merriën geb. in 1923 en vroeger, kleine maat: le pr. Florine de Begga, van Th. Görlz, Baarlo2e pr. Lies, van G. Bovee, Broekhuizen3e pr. Lieza, van F. Hendrikx, Wanssum. Eervolle vermeldingCertaine van Gravenhof, van J. Timmermans Ver hardt, Kessel, Louisa de Smakt, van P. Geurts, Venray en Juliana de Tonen, van Th. Keyzers, Sevenum. Uit hot tuinderij-bedryf. Men meldt uit Venlo Met het voortdurende koude weer worden de vooruitzichten voor de tuinderij met den dag slechter. Vooral boonen en augurken hebben veel zon noodig. Met de sla is het dit jaar treurig gesteld. De luizenplaag heerscht in ongekende mate en massa's van dit gewas zijn waardeloos naar den mest- loop verhuisd. Ook wat ter veiling komt brengt niet eens 't plukloon op n.l. 50—100 cent per 100 krop. Wagens vol worden weer mee naar huis genomen. Bosclibrand. Men meldt uit Weert: Zaterdagmiddag ontstond een groote boschbrand tusschen Sluis 16 der Zuid- Willemsvaart en de Belgische grens. Direct werd een 40 tal werklieden door deZinkfabriek beschikbaar gesteld om het blus8ching8werk te verrichten. Zij slaagden erin den brand te beperken tot een oppervlakte van circa 15 H A. Het bijna hakbare hout heeft betrek kelijk weinig schade geleden. Het slechtere hout echter meer. Oorzaak onbekend. Pater Constantinus Castoleyn O. F. M. f Maandag overleed in het St. Jozef ziekenhuis te Heerlen, de weleerw. Pater Constantinus Casteleyn O.F.M. Pater Constantinus werd te Roelo- farendsveen geboren, 17 Februari 1872. Hij maakte zijn lagere studies op »Hageveld". waarop hij in 1890 in de orde der Minderbroeders trad. Hij werd priester gewijd in 1896 en was achter eenvolgens kapelaan te Woerden, vicaris te Wychen, gardiaan te Maastricht, Vorden en Woerden en rector te Venlo en te Leiden. De genezing van Mej. Sophie Heusschen uit Maastricht. Wij treffen in de «Journal de la Grotte de Lourdes" een beschrijving aan over de wonderbare genezing te Lourdes van mej Sophie Heusschen uit Maastricht, die leed aan ankylose en tuberculose, waaraan wij het vol gende ontleenen: Mej. Sophie Heusschen is veertig jaar oud en geboortig uit Maastricht. Zij is een teere, ziekelijke verschijning. In den avond van 20 Juni kwam zij te Lourdes aan. Zij had toen hevige hoofdpijn. De zieke lag op een bancard, haar toestand was uiterst précair. Op 23 Juni, des morgens om 9 uur, werd zij in de piscine ondergedompeld. Het bad scheen haar zeer aangenaam te zijn en deed haar weldadig aan. In den namiddag, op het oogenblik, dat de proceesie begon te trekken, voelde zij, uitgestrekt op de brancard, hevige pijnen in den rechter voet. Zij schreef deze toe aan de groote zomerwarmte. Aan haar ver pleegster vroeg ze om haar de pantoffel uit te trekken. De pijnen echter breidden zich uit tot haar been en knie. Toen zij nu den Zegen met het Allerheiligste Sacrament had ontvangen bewoog zij plotseling zonder moeite haar been, strekte het uit en wierp 'tkussen waar het op rustte, weg. Ze was verrast, doch zeide niets Eerst bij het terugkeeren in 't verblijf der zieken, nam zij proeven, door haar been le buigen en uit te strekken. Ze vertelde toen aan dr Ed. van der Heyden, wat er was voorgevallen. Deze zeide haar toen, dat ze op zou staan en aan den gemeenschappelijken maaltijd der zieken zoude deelnemen. Zij deed zulks, at flink en wandelde daarna een eindje. Alle teekenen der oude ziekte waren geheel verdwenen. Ook was haar spijsverteering, waar zij vier jaar sukkelde goed. Haar gang, die nog een weinig afwijk, werd nor maal, haar bewegingen werden vrij en soepel. Zij was geheel genezen. Op den vijf en twintigsten Juni ver scheen ze voor het Medisch bureau, dat de verdwijning constateerde van alle ziekteverschijnselen, welke het medisch rapport van dr. Strijkers uit Maastricht bevatte. Intusschen behoudt het Bureau der Medische Constatatie zich de offïcieele uitspraak voor, totdat de volledige documenten zijn ontvangen, waarin de blijvende genezing zal word«n beves tigd. De noodlanding te Yelp. Een piloot gedood. Maandagmorgen moest het leger vliegtuig 505, dat bemand was door den piloot W. v. Lieshout en den waar nemer Bio een noodlanding maken op een weide aan de Maas te Velp bij Grave. Nadat het toestel was gerepareerd door den technischen dienst te Soester berg, is het omstreeks half vijf weer opgestegen. Na een vijftal minuten in de lucht te zijn geweest, stortte de machine eensklaps echter van een hoogte van ongeveer 35 Meter neer Sergeant van Lieshout werd zeer ernstig gewond en overleed een uur later, JÏÜlltA I nadat m] nog voorzien was van deH_H. Sacramenten der Stervenden. De luile nant leerling vlieger Bio brak een zijner beenen op verschillende plaatsen Hij is naar het hospitaal te Nijmegen ver voerd, waarheen ook het lijk van ser geant van Lieshout is overgebracht. Het toestel werd zwaar beschadigd. Doodelyke val. Dinsdag was de timmerman H op het dak van de in aanbouw zijnde fabriek van de Enka te Arnhem aan het werk. De man gleed plotseling uit en zwaar gewond werd hij naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij kort na aankomst is overleden. Moord. Te de Lutte is op een onuertrouwfeest de 28 jarige J. Haarman met een mes doodgestoken. De vermoedelijke dader is aangehouden Ontrouw ambtenaar. Te Zwolle is gearresteerd de rijks telegrafist H. L. G. wegens verduistering van gelden, loebehoorende aan het rijk, G. berekende n.l. den prijs der tele grammen volgens het juiste tarief, maar wist bij het overseinen, van twee woor den één le maken en verantwoordde dan telkens een woord minder in de kas en in de boeken. Hij heeft het feit bekend en is ter beschikking van de Justitie gesteld. De grootte van het verduisterde bedrag is nog niet bekend. Het is vermoedelijk zeer gering. De Veenbranden. Men meldt uit Emmen: Bij de veenbranden in Mei is, naar het ingestelde onderzoek heeft uitge wezen, ruim 2000 dagwerk fabrieksturf en 4000 stobbe baggerlurf verbrand, tot een gezamenlijke waarde van f 200 000 De waarde der verbrande gebouwen beloopt f 50.000. Het totaal bedrag ad. f 250.000, is zoo goed als geheel door verzekering gedekt. Een dure dag. Toen de heer Akkermans te St. Anna- land Zaterdag j.l. zijn splinternieuwer auto thuis kreeg en hij deze een uurtje later wilde probeeren; raakte de auto in brand. Niet alleen de auto van f4000. maar ook de geheele schuur verbrandde Aan de gevolgen overleden. In het St. Josephziekenhuis te Vlis singen is overleden de 17 jarige land bouwersknecht G. M. uit Koudekerke, die te Souburg, door de zon verblind, tegen den boom van een boerenwagen aanreed en daarbij deerlijk aan kin en gelaat werd gewond. Inbraak in een kerk. In de kloosterkerk der paters Oblaten te Mariënberg gem. Palenberg, vlak bij de Nederlandsche grens, nabij Rimburg, is in den nacht van Vrijdag op Zater dag een heiligschennende diefstal ge pleegd. De inbrekers kwamen dooreen venster in de sacristie, die grondig onderzocht werd. Hier vergrepen zich de onverlaten aan een ciborie, die in stukken werd teruggevonden. Het taber nakel werd opengebroken; een gedeelte der H. Hosties is gestolen. Verder forceerden de dieven de offerblokken en namen het aanwezige geld mee, evenals eenige flesschen miswijn. Deze heiligschennende diefstal heeft verren omtrek groote ontroering verwekt. De politie van Scherpenseel leidt het onderzoek. De kloosterkerk in Mariënberg, is den laatsten tijd her haaldelijk door dieven bezocht. Weigering telefoon betaling. Te Standdaarbuiten is'n actie gaande onder de aangeslotenen bij het rijks telefoonnet om over de afgeloopen maand het telefoon-abonnement niet te betalen op grond van het feit, dat van de telefoon vrijwel onmogelijk gemaakt heeft. Werken in kunstmest levensgevaarlijk? Nader wordt gemeld: Een treffend, doch ongelukkig geval heeft zich in »De Meent" bij Veenen daal gem. Rhenen, voorgedaan. Aldaai waren twee arbeiders bezig geweest met het door auto s aangevoerd slakken- meel te lossen en op te stapelen in een loods. De een was 53 de andere 62 jaar oud. Deze twee mannen gevoel den zich onmiddellijk na verrichting van dien arbeid reeds onwel, na eenige dagen kregen zij longontsteking, waar aan zij binnen een week gestorven zijn, Dit voorval heeft, zooals vanzelf spreekt alhier ontroering en angst veroorzaak». Algemeen is men van meening dat de mannen door inademing met meststof, vergiftigd zijn. Afgezien nu van deze commentaren blijft de vraag: is het veelvuldig in ademen der kunstmeststof, in dezen het slakkenmeel, gevaarlijk, hetzij door het zich daarin bevindende phosphor- zuur, dan wel door het stof, afkomstig van de keiharde vermalen slakken ui de ijzersmelterijen. Een deskundig scheikundig onder zoek, met als gevolg daarvan aanwijzing van de noodige voorzorgsmaatregelen, is wellicht wenschelijk ter geruststelling aan hen die veelvuldig met deze stof moeten omgaan. Uit de dagen van den wereldoorlog Op den weg Westende-Nieuwpoort, nabij het Belgische strand werd Zondag een monument onthuld ter nagedach tenis van de Britsche officieren en manschappen, die in 1914 hebben deel genomen aan de verdediging van Ant werpen en de gevechten aan de Bel gische kust tijdens 1927 en die geen bekende graven bezitten. Het gedenkteeken draagt de namen van 566 Engelsche soldaten zonder geidentifieeerden graven. De plechtig heid werd geleid door luitenant-generaal sir George Mac Donogh, die verklaarde dat hoewel de wereldoorlog nu reeds lang afgeloopen is, toch de door hem ontstane gevoelens van wederzijdschen eerbied tusschen de Engelsche en Belgische naties, bestendigd zullen blijven. De Belgische premier Jaspar ver klaarde, dat België steeds bezield zal zijn met zijn gevoelens van dankbaar heid voor de machtige hulp, welke door Engeland werd geboden en nim mer zal vergeten, dat de lijken van duizenden Britsche soldaten, wier bloed geplengd werd voor het behoud van Vlaanderen's vrijheid, op Belgischen bodem een laatste rustplaats gevonden hebben. Brand. Te Gem6rt is de boerderij van A- van Dooren in de Groenendaal afge brand. Een kindje van ongeveer twee aar bekwam hevige brandwonden over iet geheele armpje, terwijl de oude vader Van Dooren wang en haren schroeide. Het huisraad ging verloren. Alles was laag verzekerd. Vee- en paardenfokkerij in Pruisen. Volgens de veetelling van 1 Decem ber 1927 bedroeg de rundveestapel in Pruisen ruim 10.085.000 stuks. Meer dan de helft hiervan zijn koeien met een leeftijd van 2 jaar en ouder. De totale rundveestapel steeg sedert 1926 met 5 pet., terwijl het aantal volwas sen koeien met 2 5 pet. toenam. De achterstand van den geheelen rundvee stapel bedraagt tegenover 1913 neg 2 6 petdoch het aantal volwassen koeien is 3 6 pet. grooter dan in 1913. Vooral na de oorlogsjaren is men over het algemeen meer koeien gaan houden. De statisiieK der Pruisische stoeterijen geeft aan dat in Mei van dit jaar 23.599 merries door staatshengsten gedekt zijn, hetgeen 48 pet is van het in Mei 1924 gedekte aantal. In Mei van het vorige jaar bedroeg het percentage 54. Gasvergiftiging. In een huis in Leopold Stadt had een ernstige cyaan-gasvergiftiging plaats. Een bewoner van de tweede verdieping liet zijn woning door een maatschappij van ongedierte reinigen. Het gas drong door de naden in zoldering en vloer naar de andere woningen in hetzelfde gebouw Twintig personen werden door iet gas bedwelmd en moesten in levens gevaarlijken toestand naar het zieken huis worden vervoerd. Vreeselyk mijnongeluk by St. Etienne. In een mijn te Roche la Molière bij St. Etienne werd door brand een hevige gasonlwikkeling veroorzaakt, waarbij 53 mijnwerkers den versiikkingsdood vonden. De volgende bijzonderheden worden nog gemeld Tengevolge van een brand waarbij een schacht instortte, werden 53 mijn werkers waaronder 30 Franschen door gasverstikking van het leven beroofd. Tot dusver konden 40 lijken en 15 ge wonden worden geborgen. Op de plaats des onheils werkten 570 mijnwerkers. De mijnwerkers ijlden onmiddellijk naar de liftkooien velen echter konden zoo ver niet meer komen en werden door gassen bedwelmd. Onder het voortdurend gelui der alarmklokken liet men de liften telkens weer afdalenin ontzetting snelden familieleden der zich nog in de mijn bevindende arbeiders naar de directie ondertusschen werden reeds de eerste hulpmaatregelen getroffen. Vreeselijke tooneelen speelden zich af, toen de eerste gewonden aan de oppervlakte werden gebracht en op baren en steunende op hun redders werden weggevoerd. Zoo groot was het aantal lijkbaren, dat het erf van het directie-gebouw spoedig volstond en slechts een nauwe gang openbleef. VENLO. Op de Goöp. Veilingvereeni- ging van Maandag was de aanvoer 1 250 000 eieren. Groote eieren van f 5 40 tot f 6 90 Kleine eieren van f 4.lot f 5 30 Eendeneieren van f 5 20 tot f 5 80 Ganzeneieren van f 12 20 tot f 14. Kippeneieren per Kg. f 0,93. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 4.150.000 eieren. Groote eieren van f *5 40 tot f 6 80 Kleine eieren van f 4 30 tot f 5 30 Eendeneieren van f 4 50 tot f 5.40 Burgemeester en Wethouders van Venray zijn voornemens op 3 Augustus a.s. aan te besteden Bestek en teekeningen ver krijgbaar aan het Bureau van Gemeentewerken te Venray tegen betaling van f6.— per stel, waarvan bij franco weder-inleve- ring (onbeschadigd) vóór 10 Augustus a.s., f 4.—, wordt terugbetaald.

Peel en Maas | 1928 | | pagina 6