Symaaiiiia Bekx „UNIGRO" Gymnasium Boerenleenbank Algem. Vergadering Landbouwbonden Bijz. Vr. Landstorm Groot Bondsconcours Aanbesteding Lupinen Tuinbo Algem. V Ontvangen L. WIJNHOVEN Voor de a.s. Kermis- Schoonmaak MONOPOL-GLAZEN JOH. CLAESSENS Gar R. Limo L. Wi, Dr.S' Fa. Huisi rs Deze \IC |N.V. Vulkaan, Venrayl Braanujn staid Arthur Conrad Esser Mary Elizabeth Rebenack MERSELO. Woensdag 11 Juli Venray-Dorp en Heide. A.s. Zondag 8 Juli Ziekteverzekering. Schietwedstrijden Handboogschuttersbond „De Vriendschap" Zondag 8 Juli 2 uur bl) St. Joris te Leunen. aarasaaTOQ het afbreken en weèr opbouwen van een woonhuis. A. Coopmans LEU mooie grove Tafel- rijst baaltje 100 pd. f 10.25. Grove Kippenlijst f 7.60, fijnere 100 pd. f7.35 Gem. Kippenvoer, Ochtendvoer, Vischmeel COCOSLOOPERS Goedkoope Winkel vrachten i TE H met werk Woo Bo Grenadine Sinaasa Citron En Grenadin en Advoi b v< Fa si betuigt fclij vele beTfj ge langstellip t ondervonj Theod, ooi 0\ ndi RADIO-TOESTEL Is „een blijvende bron| van vreugde!" de tamboer H. van Boven eene eervolle vermelding werd toegekend voor roffe len. Volksconcert. Het door de Fanfare SU Oda te Merselo te geven volksconcert leYssel- 8teynf wordt gehouden op Maandag 9 Juli a s. namiddag om zes uur, (dus niet op 12 Augustus a.s. De Burgemeester van Venray maakt bekend dat het op 8 Juli te houden Volksconcert door de Harmonie Sub Matris Tutela te Oostrum op het Herseniusplein, is UITGESTELD tot Zondag 29 Juli a.« des nam 7 uur. De Burgemeester voornoemd O. VAN DE LOO, Inzenden rekeningen. De Burgemeester van Venray brengt belanghebbenden in herinnering, dat de inzending der driemaandelijksche rekeningen (tijdvak 1 April 1928 1 Juli 1928) zoo spoedig mogelijk dient te geschieden. Venray, 3 Juli 1928 De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO De toestand van onzen geachten Wethouder Hubert Janssen, die in het begin dezer week veel verbeterd was, is thans weer veel slechter, zoodat kans op herstel wel zoo goed als uit gesloten is. Nie» alleen op heden Zaterdag, zooals op de eerste pagina vermeld staat, doch ook morgen Zondag van 9 uur vm. tot 2 uur nm. zal geen electrische stroom guleverd worden. R. K. Gymnasium voor jongens te Venray. Op 't Gymnasium der Paters alhier werd het eindexamen in twee groepen afgenomen op 27—30 Juni. Geslaagd voor diploma Ade heeren Y. P. Andela, BolswardW. P. M Beekman, Amsterdam G. C. Claessens, Venray H. A. L, M. Disch, Hilversum W. G A. v. Hoorn, Lochem J. H Jacobs, 'Heerlen R. F. A. Serrarens, Treebeek A. A. G. Sier, Amsterdam A. J. Thelen, Heerlen, en J. L A. Vrij- moed, Rotterdam. Na voortgezet examen slaagde G. A. v. Bueren, Rotterdam. Afgewezen twee. Geslaagd voor diploma Bde heeren S. J. P. van Dijk, Rotterdam M. A R. v. d. Velden, HeerlenM. W. O. v. d. Velden, Heerlen. Afgewezen één Van de 14 geslaagden treden 10 in de orde der Franciscanen. R.K. Gymnasium voor meisjes te Venray. Bij het gehouden eind exsmen Gym nasium der Zusters Ursulinen, klooster Jeruzalem, alhier, slaagden de navol gende dames: M. Raymakers, A. Ver- heyen, A. Goedemans, M Twaalfhoven, M. v. d. Weyden, A. Quadekkers, S. Wijers, M. v. Embden, J. Rupert, A. Schilte. De loling voor den dienstplicht lichting 1929 zal alhier gehouden wor den in het schoolgebouw Schoolstraat op 23 Aug. a.s. en wel voor Venray 9-30 voorm., voor Wanssum 10 30 en Meerlo 10.45 uur. Einder-consultatiebureau te Venray. Dr. Peljak is wegens vacantie tot 2 Augustus a.s afwezig. De district huis bezoekster zal op het gewone uur aanwezig zijn om de kinderen te wegen. (adv.) Mond- en klauwzeer. Door het bestuur van den L. L. T. B is een circulaire verspreid om bij voor komen van mond- en klauwzeer direct aangifte te doen en serum inspuitingen aan te wenden. Militaire vooroefeningen. In Venray behoeven ze niet meer te worden aangeprezen. Men is van het nut en voordeel, zoowel lijdelijk als geestelijk, genoegzaam overtuigd ge raakt. Ouders en patroons werken, indien eenigszins mogelijk, gaarne mede. Een flink aantal jongelui, in 1910 geboren, heeft zich alreeds aan gegeven. Sommigen schijnen nog te wachten. Als ze nu maar niet wachten totdat de oproeping voor de keuring geschied is. Dan brengt dat allicht weer moeite en kosten mede. Dagelijks kan men zich in het Patronaatsgebouw aanmelden. Men verzoekt ons te willen mei dat het feest der Schutterij »St. Anna", bepaald op a.s. Maandag 9 Juli, wegens dringende familieomstandigheden moet uitgesteld worden tot op een nader te bepalen dag. Uitslag der Zondag gehouden wedvlucht van de Postduivenvereni ging »De Zwaluw" vanuit Limoges (Frankrijk), afstand 722 K.M. De prijzen werden behaald als volgt le P. Kersten2e J. Vermeulen 3e, 4e en 5e St. Servatiusgesticht. Overduif M. Houben. Duiven los 6 uur. Aankomst eerste duif 4 uur 17 min 23 sec., laatste duif 4 uur 43 min. 16 sec. Voetbal. Morgen staat den talrijken voetbal liefhebbers weer eens een mooie wed strijd te wachten. D S O. ontvangt nl. het zomerelftal van VVV. te Venlo, dat speelt onder den naam van V.V.V.- Wanderers. Dit elftal bestaat meeren deels uit le elftallers van den sterken Venloschen 2e klasser N.V B., terwijl een lid van Philips, een van Quick Nijmegen en een van Heerlen deel uitmaken van de ploeg. Een sterk elftal dus, waarvan de spelers allen in een of meer klassen hoogere competities spelen. We gelooven dan ook niet dat D.SO. het tegen dit elftal zal kunnen bolwer ken, maar in ieder geval zal er voor de spelers in dezen wedstrijd te leeren en voor de bezoekers te genieten vallen. Op dus allen naar de Hoop 1 Op de Bekerwedstrijden le Horst be haalde D S.O. j 1. Zondag den eereprijs, een prachtige zilveren beker. Voor den Politierechter te Roer mond stond terecht G. R25 jaar, opperman te Venray, verdacht van mishandeling van H. Huisman, aldaar, op 30 Mei jl. Eisch f 40, vonnis f 25 boete of 10 dagen hechtenis. Gb. F., 24 jaar, arbeider te Venray, verdacht van diefstal van 5 eenden eieren, ten nadeele van W. van der Cruysen te Venray op 17 Meijl. Eisch f 25, vonnis f 20 boete of 10 dagen hechtenis. LEUNEN In een Zondag gehouden vergadering van den Boerenbond werd besloten tot het bouwen van een pak huis. De kosten zullen ongeveer f3500 tot f 4000 bedragen, waarbij dan hei bouwterrein is inbegrepen. MERSELO. De kermis is kalm, zonder den minsten wanklank, ver- loopen. Zondag was de drukte enorm. De fanfare uit Leunen bracht een paar uurtjes van aangename verpoozing en oogstte veel bijval van het publiek. Maandag en Dinsdag was naar omstan digheden het bezoek nog tamelijk groot te noemen. YSSELSTEYN. Morgen Zondag zal hier voor de eerste keer, sihds de stichting van ons Rectoraat, officieel kermis gehouden worden. Deze is nu definitief vastgesteld op den tweeden Zoniag na St. Jan. Verschillende ver makelijkheden voor de jeugd zijn geplaatst, terwijl Maandagavonddoor de Fanfare uit Merselo een concert gegeven zal worden. Bij gunstig weder hoopt men op een druk bezoek. Door enkele bewoners van Meterik Horst werd aldaar een rond gang gehouden voor onze nieuwe kerk. Dat men hier voor een goede zaak veel over heeft, bleek uit de opbrengst zijnde f 333. OIRLO, Tot onderwijzeres aan de R. K. Bijzondere School is benoemd Mej G L. de Ponti, thans onderwijzeres te Overloon. OIRLO. Onze vroegere dorpsgenoot de heer Th. de Ponti, thans hoofd der school te Dijk Didam, herdacht 1 Juli den dag, dat hij 25 jaar geleden zijn loopbaan als onderwijzer begon. OVERLOON. Maandagmorgen had alhier het jaarlijks vogelschieten plaats voor de leden van de gilde St Theobal- dus. Onder tromgeroffel trok men naar den 8chietboom en onder hevige strijd mocht het den schutter Th. Voesten gelukken den vogel er af te schieten. Onder hartelijke gelukwenschen werd de nieuwe koning in het gildehuis ontvangen, waar de dag onder gezellig samenzijn verder werd doorgebracht. Mej Greta van Son alhier, leer linge van de kweekschool »St. Ursula" te Boxtel, heeft op 29 Juni j.l. met goed succes voldaan aan het concours klassieke muziek (piano) cursus. Hartelijk proficiat 1 TooneeluitYoering Missienaaikring. Zondagmiddag half zes zal in het patronaat door de dames van den Mis sienaaikring een uitvoering gegeven worden. Alleen voor Heeren toeganke lijk. Opgevoerd wordt: »Het offer van de Missiezuster". Zeer zeker zal deze uitvoering zich in een druk bezoek mogen verheugen, omdat het hier voor de eerste maal is dat die door dames gegeven wordt. Wij wenschen de nieuwe dames tooneelvereeniging veel succes. Slag van een molenwiek gekregen. De molenaar V. te Vierlingsbeek had het ongeluk een slag van een der molenwieken te krijgen, waardoor hij bewuslooos tegen den grond werd ge slagen. Spoedig echter kwam hij weer bij Het bleek, dat hij wel ernstig aan hoofd en schouder gewond was, doch gelukkig niet levensgevaarlijk. GEIJSTEREN. Onze dorpsgenoot, de Heer P. Guypers behaalde te Utrecht het Rijksdiploma als hoefsmid. HORST. In het St, Antoniusgesticht alhier verblijft sedert 1914 Mej. Chr. Janssen, geboren te Valburg 25 Aug 1828. Deze nog zeer krasse vrouw hoopt dus de volgende maand haar lOOsten verjaardag te vieren. TEGELEN. De 14 jarige P, Hamakers geraakte Dinsdag onder een kleitram en bekwam zoodanige inwendige kneu zingen, dat hij 's avonds aan de gevol gen overleed. REUVER. De alhier gehouden col lect# voor het Dr. Schaepmanfonds heeft opgebracht f 783.95. Dr. Schaepmanfonds. Ten behoeve van het Dr. Schaepman fonds is door den Zuid Nederl Zuivel- bond te Roermond bij het bestuur der Kath. Kiesvereeniging -aldaar een bedrag van f 1000 gestort. BELFELD. Te Belfeld geraakte een 3 jarig kind onder een auto. Met een gebroken beentje werd de kleine opge nomen en naar het R K. Ziekenhuiste Tegelen vervoerd. Let op de verkeersteekenen. Een jonge dame uit Venray werd op het stationsplein te Roermond aange reden door een auto, waarbij zij ver wondingen bekwam aan been en hoofd. De chauffeur had duidelijk de richting aangegeven, die echter door de jonge dame niet begrepen werden 1 Door den trein gedood. Woensdagavond is op het traject MaastrichtHasselt in de onmiddellijke nabijheid van de spoorbrug de 35 jarige gehuwde letterzetter H. Euit Maas tricht door een passeerenden trein overreden en gedood. Onze lieve jeugd. Woensdag kregen de 12-jarige R. en den 8-jarigen S. te Berg a d. M. ruzie, waarbij R. aan S. een ernstige messteek toebracht in den buik. De jongen is van de H. Sacramenten voorzien en naar het ziekenhuis te Sittard overge bracht. Onder de puinhoopen bedolven. Een huisgezin om het leven gekomen. Een graansilo te Weert door den bliksem getroffen. Woensdagnacht heeft boven Weert een hevig onweer gewoed, dat geleid heeft tot een ramp, welke indegeheele gemeente ontroering heeft gewekt. Tusschen twee uur en half drie hoor den de .werklieden in de fabriek van de N.V. Meelfabriek v.h. Gebr. van de Venne plotseling een geweldigen slag. Een der knechts holde naar buiten en ontdekte, dat de zijmuur van de graan silo door den bliksem was getroffen en was ingestort. De graansilo is naast de fabriek boven de kantoren en het woonhuis van den bedrijfsleider ge bouwd. De zijmuur, die een hoogte had van ongeveer 16 M. kwam boven op het woonhuis en de kantoren terecht. Woonhuis en kantoren werden totaal verwoest. Door het wegvallen van den zijmuur stortte eveneens de groote graanvoorraad ongeveer 200 000KG. naar beneden en kwam ook op het woonhuis en de kantoren terecht. In de fabriek werden onmiddellijk de werkzaamheden gestaakt en er werd onmiddellijk met het opruimingswerk begonnen om le trachtter. de bewoners te redden Groote hoeveelheden graan moesten worden weggewerkt. Tegen 4 uur slaagde men er in den bedrijfs leider, den 34 jarigen Heinz Jellmayer en zijn 28 jarige echtgenoote le vinden en onder de puinhoopen vandaan te halen. Beiden waren, doodat de enorme hoeveelheden graan den luchttoevoer hadden afgesloten den verstikkingsdood gestorven. De opruimingswerkzaamheden wer den voortgezet om het kind, een meisje van vijf maanden, le vinden. Dit gelukte '8 morgens te half negen. Het bleek, dat de baby was doodgedrukt. De schade, welke op ongeveer f50 000 geraamd wordt, wordt door verzekering gedekt. De drinkwatervoorziening van het platteland. Men meldt uit Ottersum In verband met de kwestie der Drink watervoorziening te Gennep vernemen wij, dat de mogelijkheid zal worden onderzocht van aansluiting bij de inter communale waterleiding Nijmegen UbbergenGroesbeek. De stich tings kosten van een eigen exploitatie zijn geraamd op c a. f 100 000. Uit de sigarenindustrie. Woensdag hebben, naar de «Tel", meldt, de vertegenwoordigers der ver bonden van sigarenfabrikanten en die der vier samenwerkende werklieden- organisaties besprekingen gevoerd over de wijzigingsvoorstellen der collectieve arbeidsovereenkomst, door de arbeiders organisaties op 15 Februari j 1. aan de verbonden gezonden. Deze voorstellen, beoogende verbetering van de positie der arbeiders, hebben de fabrikanten afgewezen. Behoudens enkele kleine verbeteringen voor een zeer kleine groep sigarenmakers, uitbreiding vsn de vacantiedagen van één op drie en betaling van het verzuim van drie erkende Christelijke feestdagen, kwamen de werkgevers met voorstellen tot loons verlaging, speciaal ten aanzien van de groep zg. vast personeel, sorteerders, plakkers en niet-vakkundigen. De werknemersorganisaties weigerden de voorstellen tot loonsverlaging in behandeling te nemen, waarop de onderhandelingen zijn afgebroken, As. Zaterdag komen, volgens het blad, de vertegenwoordigers der werkliedenorga nisaties bijeen, om hun houding verder te bepalen. De mogelijkheid tol strijd, welke dan pl.m. 11 000 arbeiders zal omvatten, is zeer groot. Het noodweer in Duitschland. Uit verschillende deelen van Duitsch land worden nog steeds berichten ont vangen over het noodweer, dat er Woensdagmiddag heeft gewoed. Behalve te Berlijn en in hetregeerings- district Frankfort heeft de storm vooral in den Harz en in Opper-Silezië schade aangericht, waarbij verschillende per sonen werden gedood en gewond. VftfBAY. van 29 Juni tot 6 Juli. GEBOREN Maria P. P. Wiim&n», Boschbuizen. Gerardus A. W. Huybers, Vefirom. Gertruda J. A. Wilmsen, Brukske. Wilhelmina H. A. r. d. Heuvel, Leunscheweg. GEHUWD J. R. H. Schreurs, 33 jaar, monteur te Venray en E. A. M. A Sassen, 21 jaar, i.b. te Venray. OVERLEDEN A. G. J. Aerts, wed. van L. A. Sassen, 61 jaar, Langstraat. 1 patiënte St. Annagesticht. 3 patiënten St. Servatiusgeaticht. KERKELIJKE DIIHSTSI Paroehiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte voor den St. Pieterspenning, 2 uur kleine congregatie, half 3 herhalingscatechismus. Maandag half 8 besteld Jaarg voor Peter Joh. Siebers, 8 uur Jaarg. 2de klas voor Martinne en Petrus Martinus Goumans, 7 uur Lof. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg. voor den Wel Eerw. Heer Pastoor Henricus Verhof stad. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2de klas voor den WelEerw. Heer Pastoor Henricus Rongen. Donderdag 7 uur te Yeltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur besteld Sol. Jaarg. voor Martin Poela en echtgenoote. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg. voor Jacob Trynes. Anna Gertrudis Campe, Peter Johannes van den Broek en Hendrina Camps. Zaterdag komen de kinderen der 2de klas te biechten, 7 uur Lof. Paterskerk. Zondag 5, 6 en 7 H Mis met onderrichting, half 9 Hoogmis met preek, om 5 uur Lof, waar onder korte toespraak voor de leden van de Jonge Derde 3rde en Congregatie Dit Lof ie vanzelf ook toegankelijk voor anderen. Maandag feest van de H. H. Martelaren van Gorcum, volle aflaat o.g.v. Woensdag feest van de H. Veronica de Julianis, volle aflaat o g v. Vrijdag feest van den H. Franciscus Solanus, volle aflaat o g.v. Zaterdag feest van de H. Bonaventura, volle aflaat o g.v. St. Antonius-Patronaat. Om vijf uur Lof, waaronder korte toespraak, voor de Jonge Derde Orde en voor de Congregatie Moge niemand een voorwendsel zoeken om weg te blijven of overtijd te komen. Dit weinige mag men toch voor O. L Heer wel over hebben. Medewerking der ouders wordt vriendelijk versocht Tijdens dit Lof geen toegang Sportterrein. Patronaat begint pas na dit Lof. GETROUWD en New-Orleans, 3 Juli 1928. Royal Street 730. 14 Voor de hartelijke deelne. ming, betoond bij de ziekte, het overlijden en de begrafenis van onzen dierbaren Echtge noot en Vader, betuigen wij aan allen, bijzonder aan de Schutterij St. Anna en de St. Ludovicusvereeniging, onzen oprechten dank. Wed. G. Gossens en hinderen Venray, Juli 1928. 18 Het toelatingsexamen voor het nieuwe schooljaar zal plaats hebben Zaterdag 14 Juli v.m 10 uur. DE RECTOR. De rekeningen der leerlingen worden verwacht vdör Maandag 9 Juli. DE RECTOR. nam. 7 uur in de zaal van de Wed. ARTS. 18 HET BESTUUR voormiddags betaling der prei van de De Secretaris, B. KRUYSEN. A.s. Zondag begin der van den B.V.L., met de nieuwe K. S. O, - geweren, om fraaie prijzen. Te VENRAY op het Sportterrein van 11 tot 1 uur, te LEUNEN in het Bondsiokaal van 5 tot 7 uur n.mi De volgende Zondagen op de zelfde tijden en plaatsen. Leden, die wenschen deel te nemen aan den LANDDAG in Den Haag, kunnen zich tot 15 Juli a.s. opgeven kosten bedra gen hoogstens f 1.50. 30 De Commdt. J. V. HULSMAN P. J. ARTS 16 Het Hoofdbestuur. VERLOREN een gouden broche tusschen Heide en Paterskerk. AdresSEIJKENS, Heide. Verloren portemonnaie met gouden kettinkje en gouden medaille Terug te bezorgen Bureau dezer.10 DONDERDAG 12 JULI a.s., nam 6 uur zal in de zaal van de Wed. Arts te Merselo, voor rekening van J. NOYEN aldaar, worden Bealek en teekening vanaf 9 Juli f 3per stel verkrijgbaar bij H. OUDENHOVEN Lzn. te Venray. 26 in kwaliteit zooals onze andere bekende zaden, 18 ct. per kilo. Herfstknollen ronde en lange blauwkop 35 ct. per half pond. Ronde gele reuzen 40 ct. In PLANTENnog Savoye-, Spruitkool, Boerenkool hooge en lage krul, Olaskooiraap en Prijpianlen, alles 30 en 35 ct. per 100 stuks. Langstraat. 21 ZONDAO 8 JujNAE mis in het Bespreking veil aan de laagste prijzen. WJj vragen en bezorgen zonder prjjsverhooging. 32 Dweilen, Sponsen, Zeem leer, Borstels, Luiwagens, Witters, Bezems, Kastpa pier, Randen, Punaises, Brasso, Boenwas, enz. Chinamatten, Tafelzeil, V/aschdoek, Schoorsteen randen enz. alles tegen onze bekende goedkoope bazar-prjjzen. Oebruikt voor het sterfllseeren van uwe Groenten uitsluitend de bekende Elk glas wordt ten volle voor springen gegarandeerd, en in prijzen zijn wij lager dan ieder ander degelijk fabrikaat. Alleenverkoop voor Venray en omatreken262 Inschrijvingsb veren vóór 14 den bij den i zage. van groote wenscht Kruisstraat 17 van Ad len. ~Q 1 O met ook raeri ruile prijst huizi deze week pi 80 per halve Fijne Samos Roode en witte (aties zonder en 10 ct. word terugge Profiteert goedkoope Aanbe bij I A( fit alle U aan Ti slra; Jaec v.d. V op koe onz Ste< De Hare Groothandel ii hare clientèle, L. Maas toi 1 als magas /vi Als beheer jazij verztk'achl Tf traa Wij voor het maga opgeven of op Verdetyij heden wagons a briketten krijgbaar we kt tij Op verlat LOOS opgeha orgi "ZEÏ \U\ gewenscht in 10 pak eng -4 pal g. 3 pak ninj 2 pak )e i kilo Amaru 2 pak All fa Mijn bei OK la< ■elee

Peel en Maas | 1928 | | pagina 2