ch v&tpaait de huid tabletten bij Vertoudheden enRheumatiek De andere partij. Aan trouwlustigen. Van twee menschen. Gemengde Berichten. bezoek aan de fruitwinkels in onze groote steden zich ook kan overtuigen. Men ziet daar mooi gekleurd en gesor teerd fruitdit is buitenlandsch produkl; en men ziet er slecht fruit; dit is van onze eigen teelt. Evenzoo is het in Engeland, waarin 1926 rond 250 millioen IC G. appelen uit de Ver. Stalen werden ingevoerd, terwijl er nog heel wat wordt geïmpor teerd uil Canada, Australië en andere overzeesche gewesten. In 't geheel voerden de Ver. Staten in '26 naar de verschillende Europeesche landen uit: 340 millioen IC.G. appelen, en ons land slechts ruim 12i/i millioen of nog geen 4 pCt. van dat cijfer. Engeland, dat vlak bij onze deur ligt, zou voor ons een prachtig afzetgebied kunnen zijn, indien wij een produkt konden leveren als Amerika: dan zouden we 170 maal zooveel appels naar Engeland kunnen zenden ais thans. Wij hebben daartoe veel voor: onze productie-kosten en ook de verzendingskosten kunnen belang rijk lager zijn. Maar wat wij legen hebben, is: de kwaliteit van ons fruit Als wij hebben te klagen over over productie, dan is dat niet, omdat er geen vraag is. Er is groote vraag, doch naar mooi gekleurd, goed gevormd en goed gezond fruit. En velen onzer telers kennen dat niet. Er wordt in Engeland echter niet slechts zeer gelet op kleur, maar ook meer en meer op den smaak En vele Amerikaansche appelen vol doen in beide opzichten. Als wij van hier in kistverpakking appels naar Engeland zenden, dan dienen wij er derhalve voor te zorgen, dat ons produkt zoowel wat uiterlijk als wat den smaak betreft, met hel buitenlandsch fruit kan wedijveren. Al bieden wij dan niet zulk een ruime keuze, de naam van ons fruit houden wij dan toch hoog. De Engelsche merkenwet zal ver moedelijk binnenkort voorschrijven, dat het land van herkomst bij appels wordt vermeld. Vermoedelijk zullen we dus alleen nog dit jaar onze appels zonder merk kunnen invoeren. Voor het Amerikaansche, Canadee ache en Australische fruit brengt dii geen verandering, omdat dat fruit reeds duidelijk den naam van herkomst draagt. Maar wel voor ons Zoodra be doeld besluit zal zijn gevallen, moeten onz8 telers er voor waken, dat geen slechte Nederlandsche appels meer naar Engeland worden uitgevoerd. Groote belangen staan hier op het spel. Fruittelers, let dus op Uw zaak 1 Wenken en mededeeiingen. Eieren cor.serveerenAls het een voudigste en beste middel kunnen wij waterglas aanbevelen. Om b v. 150 eieren te conserveeren, is 1 Liter waterglas, dat men in de apotheek kan bekomen, noodig dit mengt men onder bestendig omroeren met 10 Liter water, dat vooraf gekookt is. Deze vloeistof giet men dan over de eieren, die men in een geglazuurden steenen pot of in een schoonen ton gelegd heeftmins tens een paar vingers breedte moet de vloeistof boven de eieren staan. Natuurlijk moeten de eieren goed versch zijn en zonder barsten. Den pot plaatse men in een koel vertrek op den grond, goed afgesloten door een houten deksel of met eenige lagen couranten papier. Aldus bewaard, blijven de eieren wel 9 maanden tot een jaar goed, en kunnen dan ook nog gekookt worden. Evenwel is het wenschelijk, om voor het koken de schaal op enkele plaatsen met een naald te doorsteken, om het springen te voorkomen. Vastkleven van kurken Lijm, Ara bische gom en dergelijke kleefstoffen hechten niet aan vettige oppervlakten Wie dus voorkomen wil, dat kurken, welke moeten dienen om flesschen voor kleefstoffen te sluiten, vast gaan zitten, legge ze vooraf in olieze zullen dan nimmer vastkleven. Sterk zweetende paarden, die men spoedig droog wil hebben, bestrooie men met turtmolm. Gedachte: Alles te zijner lijd. Ook de plant bereidt zich voor tot bloeien. Is U dit bekend Er zijn een 23-tal Rijkslandbouw-en een 17-tal Rijkstuinbouwconsulenten. De taak dier ambtenaren is in hoofd zaak het geven van advies aan land en tuinbouwers in hun ambtsgebied, hel houden van lezingen, het aanleggen van proefvelden en het geven van onderwijs, inzonderheid aan winter- scholen- en cursussen tot opleiding van onderwijzers van de akte lager onderwijs. Zij geven hun voorlichting ambtshalve, en kosteloos. Voor zooveel de lijd het hun toelaat, dienen zij steeds ieder van advies en komen, zoo noodig en mogelijk, ter plaatse de toestand opnemen. Men heeft Landbouwconsulenten te Veendam, Groningen, Leeuwarden Dragten, Assen, Zwolle, Hengelo (O), Meppel, Zutphen, Tiel, Wageningen Biithoven, Utrecht, Schagen, Den Haag, Dordrecht, Goes, Breda, 's Hertogenbosch en Roermond. Tuinbouwconsulenten teGroningen» Leeuwarden, Apeldoorn, Nijmegen» Utrecht, Alkmaar, Hoorn, Aalsmeer» Lisse, Den Haag, Naaldwijk, Boskoop, Goes en Maastricht. Als men adresseertAan den heer Rijkslandbouw- (of Tuinbouw) consu lent te.(plaatsnaam), dan komt het schrijven wel terecht. B.r. Let vooral op dea naam Sanaplrin daar deze tabletten wettig beschermd zijn tegen namaak en vervalsdiing Prijs 25. 40 en 75 ct. 771—12 zeidenwe hebben dat ook niet alle van de bovenste beste plank moesten wij haar Ja, de vrouwen laten zich niet veel zeggen. Of h6t is om het laatste woord te hebben, of omdat ze gelijk hebben, maar het is zwaar redeneeren met het zwakke geslacht. Hier hebt ge het b.v.Eenigen tijd geleden stond in »de Klok" een stukje over meisjes, die niet moeten trouwen. Het was goed gemeend, zooals alles wat we schrijven. En dat wij sommige meisjes het huwelijk ontraden hebben, was: le. voor hun eigen geluk 2e. voor het geluk van de mannen wereld 3e. voor het geluk der geheele samenleving. Ze moeten daarbij niet denken, dat ze nooit moeten trouwen. Ze kunnen zich verbeteren en zich vormen tol meisjes, die wel een man gelukkig zullen maken. Maar sommigen het altijd gedaan 1 Ze merkten op jongens waren. Eerlijkheidshalve gelijk geven. 't Is waarer zijn ook jongelui die vrouw en huisgezin ongelukkig maken. Om onpartijdig te zijn geven wij hier een lijstje van jongens, die niet mogen trouwen. Het zal niet compleet zijn, best mogelijk wellicht komt er protest van het sterke geslacht, maar ze kunnen den scheidsrechter niet van partijdig heid beschuldigen. Moeten niet trouwen Jongens die niet eens kunnen letten op de kleinsten, wijl moeder een bood schap doet Jongens die er nooit aan denken dat de vrouwen keelpijn krijgen van den rook van hun zwaren tabak. Jongens die bij den grooten schoon maak geen handje kunnen of willen toesteken in 't verzetten van kasten en zware meubelen. Jongens die den rechten weg naar- en van hun werk niet kennen, en liefst een omweg maken. Jongens die alle meisjes even gaarne zien. Jongens die te gaarr.e dansen en nooit vrueg thuiskomen. Jongens die niet ernslig kunnen spreken over levenszaken. Jongens die ongodsdienstig zijn. Jongens die nooit met hun broerfje op wandel willen gaan. Jongens die de mode willen volgen; want een jongen modepop is nog erger dan een meisje modepop Jongens die geen spaarpot hebben, maar altijd alles onmiddellijk verteeren. Jongens die meenen dat het huwelijk 6en plezierreis is. Jongens die durven meespotten over de Kerk en de pastoors. Jongens die nooit eens een ernslig boek kunnen ter band nemen. Enz., enz, enz... Nu ik dit lijstje neerschreef nu zie ik opeens in dat er nog veel meer puntjes moesten bij komen, zooveel, dat het lijstje te lang zou worden 1 mijn vader gestorven en nu weer alle kinderen ziek. Ik heb zeker nog niet genoeg geboet voor mijn zonden. Maar enfin, wat O.L H. te dragen geeft, zal Hij zelf ook wel helpen dragen. We komen er wel weer door met wat ver trouwen en gebed. Bid u een beetje voor ons?" En ik dacht zoo: Man, wat een heerlijke christelijke levensopvatting heb je toch. Dal lijden is boeten voor zonden, dat lijden is allemaal entree geld voor den Hemel 1 En toen dacht ik aan die mokkende vrouw terug. Zij, zonder geloof en vertrouwen. Hij met geloof, vol vertrouwen. Zij, een leven zonder God, de straf komt en zij mokt. Hij, een leven met God, het lijden komt en hij weet tevreden te zijn. Zij bidt niet, omdat zij denkt ver ongelijkt te zijn door God. Hij bidt wel, omdat hij ondanks zijn lijden Gods hand in alles ziet. Ach, wat leefde die vrouw moeilijk, wat leefde die man makkelijk. Wat zal de eeuwigheid voor die vrouw weer moeilijk zijn en voor dien man makkelijk. t Was reeds laat in den avond toen er gebeld werd aan de rustige pastorie. Trees, de meid, ging voorzichtig open doen, en daar stond, me* zijn pet in bei zijn handen, verlegen en bedrukt, Lange Jef, een sterke vent van tegen de dertig. Trees, zuchtte hij, zou ik Meneer Pastoor nog kunnen spreken? Waarschijnlijk wel, beste man; waarom is 't eigenlijk? Dat zal ik hem zelf wel zeggen, fluisterde hij. Een paar minuten later stond Jef voor den herder, die hem zijn vader lijke hand toestak. Zoo 11 Wie we daar hebben 1 Goeien avond Jef; nog zoo laat... Kan ik u misschien een dienst bewijzen? Ja, meneer Pastoor, de grootste dienst van de wereld. Zoudt gij mij niet willen onttrouwen, astublief? De lange pijp viel uit de hand van den herder. Onttrouwen, mijn jongen, ont trouwen.... Gij weet toch wel, dat zulks niet kan.... Onttrouwen, Jef, nu reeds Waar is de tijd, 't is nog zoo lang niet geleden, dat gij uw toekomstig vrouwke zoudt opgeëten hebben gelijk gij zegdet Jef veegde met zijn pet een dikke traan uit zijn oog, en zucbtie: Spijtig genoeg, dal ik het toen niet heb.... Ze keek me heel norsch aan een trek van wrevel scherp langs de stuursche lippen. »Bidden, wat bidden, 't helpt toch niks Waarom moet ik zoo ongelukkig zijn? Waarom moesten mijn man en ik met dien motorfiets tegen een boom oprijden Nu ligt hij in gipsverband ergens in een ziekenhuis, hij wordt nooit meer de oude, onze zaak is weg, ik zit hier met mijn stumperds van kinderen honger te lijden van maat schappelijk hulpbetoon. Bidden, ach, waarom doet God me dat aan, 't helpt toch niets 1" Bovenstaande beschouwing hoorde ik van een jong moedertje. Ze was katho liek evenals haar man, maar voor God getrouwd was ze niet, bidden deed ze nooit, ze leefde haar leventje van plezier maar voort als een vroolijke vlinder. Toen was God gekomen, had inge grepen in dat leven, waarin voor Hem geen plaats was. De man had zijn Damascus gevonden op een Rijksweg in Holland, waar hij geslingerd werd van zijn motor als Paulus van zijn paard. De vrouw bleef verlaten, leed armoe.... En nu God zoo duidelijk sprak, nu balde zij de vuist. Waarom? waarom? Ze trok niet als Paulus de les uit haar rampen. Ze leerde door dat lijden niet den weg terug tot den God van haar jeugd. Bleef wrokken, bleef mok ken, bel iijden werd haar niet ten zegen Hij tikte mij op den schouder. »Ik heb maar weer vurig gebeden want nu zijn mijn kinderen weer ziek Roodvonk is het. O. L. H. treft wel zwaar. Eerst allemaal de mazelen, toen Zulke »Jeffen" zijn er tegenwoordig ,;enoeg. Toen ze aan trouwen dachten, isdden ze alleen oog voor de uiterlijke bevalligheden van hun meisje maar naar de zielsgesteltenis en godsdienstig heid van degene, die de gezellin van hun leven en de moeder van hun kin deren worden moest, daarnaar keken ze niet. Ze vergaten dat de godsdienstig heid en de deugd alleen aan de vrouw die waardigheid schenken kan, die haar voor altijd schoon moet maken. De uiterlijke gaven zijn zoo broos, zoo oppervlakkig en zoo kort van duur. Enkele maanden of enkele jaren kun nen zij wel dienen..,, maar langer niet. Trouwt dan, als gij trouwen wilt, maar trouwt niet met iemand, die uwe godsdienstige overtuiging niet deelt; dan zult gij later geen spijt moeten voelen, uw man of vrouw niet te hebben opgeëten in werkelijkheid, zooals ge in uw verblinde liefde het weleer ge zworen hadt. Inbraken. Tegenwoordig zijn te Horst de in braken aan de orde van den dag. In 5 dagen tijds 5 inbraken; 't is nog al Bij de L. werd niets vermist, bij Mol wat fruit, vleesch en sigaren, bij Munck- hof een nieuwe fiets en nu, in den nacht van Zondag op Maandag bij J Joosten een partij zelfbindera en kousen. Hier heeft men zich toegang verschaft door eerst de spiegelruit gedeeltelijk uit de voordeur te breken om vervol gens de deur te openen. Droevig ongeval. Toen Dinsdagmorgen de 21 jarige werkman O. zich naar zijn werk begaf over de Vleeschstraat le Venlo, werd hij plotseling bij den afbraak van de huizen aan den hoek van de H. Geest straat door een neerstortende dakgoot. Reeds eenigen tijd is men daar bezig voor uitbreiding van de firma Vroom en Dreesman enkele huizen af te bre ken. Het bovenste gedeelte van de dak goot van het voormalige huis Op 't Roodt was reeds zoover losgewerkt, dat het plotseling losliet en naar beneden viel. O die ernstig getroffen werd be kwam schedelfractuur en een been breuk. Hij is van de laatste H. H Sacramenten voorzien. Retraitenhuis „Manresa" Venlo. In het Retraitenhuis s Manresa" te Venlo zal van Zaterdag 7 tot Dinsdag 10 Juli 1928 een Retraite gehouden worden voor Heeren uit den Midden stand. Zij, die hieraan wenschen deel te nemen, gelieven zich zoo spoedig mogelijk op te geven aan de Directie van het Retraitenhuis. De bezuiniging by de post. De bemoeiingen der Kamer van Koophandel te Venlo bij de Postdireclie zijn met succes bekroond geworden. De indeeling der loketten, waarover zooveel klachten rezen is weer zooals vroeger De loketten storting en uitbetaling, die vereenigd waren, waarvan lang wach ten door het publiek het gevolg was, worden weer door twee ambtenaren bediend. Volgens de Directie was de samen smelting slechts »een proef". Een mislukte proef dan 1.... Mgr. Dr. P. Mannens. Daar er in de ziekte van den Hoog- eerw. heer Mgr. Dr. P. Mannens, Vicaris Generaal van het Bisdom Roer mond, President van het Groot Seminarie te Roermond, verergering is ingetreden, werden hem Zondagavond de laatste II.H Sacramenten toegediend, meldt.de »N K." Maandagmorgen was de toestand iets beter. Uit bet raam gevallen. Het 4 jarig dochtertje van den heer G., uit Mook, dat Zaterdag uit het raam van de ouderlijke woning ter hoogte van 4 M. op de straat viel, is aan de gevolgen overleden Brand. In den nacht van Zondag op Maandag te Ottersum bij Gennep afgebrand de landbouwerswoning van Th. Janssen De inboedel ging geheel verloren. Ver- zekering dekt gedeeltelijk de schade. De oorzaak is onbekend. Dood door schuld. Op 30 October 1927 reed de 23 jarige rijwielhersteller F. G. G. te Blerick met roekelooze vaart te Tegelen met zijn onvoldoende verlicht motorrijwiel G H. Hezen aan, die een schedelbreuk be kwam en aan de gevolgen overleed. De adv.-gen. bij het Bossche Gerechts hof eischte 3 maanden hechtenis. De Roermondsche Rechtbank had hem veroordeeld tot 3 maanden gevangenis straf voorwaardelijk. Plotselinge genezing te Lourdes. Men meldt uit Maastricht, d.d 25 Juni: Bij den penningmeester der achtste Limburgsche Bedevaart naar Lourdes is van den leider een telegram ontvan gen, afgegeven te zes uur namiddag, van den volgenden inhoud Meld onmiddellijk familie Heusschen, Tafelstraat, Maastricht, plotselinge ge nezing dochter. Twaalf doktoren hebben haar genees kundig onderzocht en vonden niet meer de geringste afwijking". Mejuffr. H., was lijdend aan tuber culose in de buikholte en in de beenen. Aan de gevolgen overleden. Op 8 Juni j.l. geraakte de 45 jarige mijnwerker A. F. uit Heerlerheide io Staatsmijn Hendrik onder een omval lenden kolenwagen. Met schedelver wondingen werd hij in het St Joseph ziekenhuis te Heerlen opgenomen, waar hij Dinsdagmorgen is overleden. Hij laat een vrouw met 10 kinderen achter. Onschuldig tot 20 jaar veroordeeld. De Tel. meldt uit Eindhoven: Destijds werden v. d. B. en V. door de Belgische justitie veroordeeld elk tot twintig jaar gevangenisstraf wegens een moordaanslag, gepleegd op den chauffeur Strijbos, wonende te Eind hoven. Deze moordaanslag werd nabij d8 gemeente Reuzel, even over de Bel gische grens, gepleegd. Thans is komen vast te staan, dat V. totaal onschuldig is in deze zaak, waarom hij Vrijdag dan ook vrijgesproken en op vrije voeten geöleld werd. Een oud-Brabantscli schuttersfeest. Zondag en Maandag vierde de bond van schutters in het Land van Cuyk zijn 20-jarig beslaan. Bij deze gelegen heid werden groote feesten op touw gezetde eer, deze feeslelijkheden bin nen zijn muren te organise eren, viel ten deel aan het landelijke Haps. De belangstelling was vooral Zondag enorm. Bij duizendtallen waren de kijklustigen uit geheel de streek naar Haps gekomen, omjde festiviteiten mede te maken, doch vooral om den grooten histori8chen optocht gade te slaan. Aan den optocht namen deel. tal van gilden en schutterijen uit Brabant en Limburg. Velen waren in historische kleederdracht. Het was een feest naar ouden trant. Ten Raadhuize werd de jubileerende bond officieel ontvangen. De burge meester bood de beste wenschen namens het gemeentebestuur aan, waarna de eerewijn werd rondgediend. Uitbreiding Sanatorium Dekkerswald, Naar wij vernemen, zal het bekende sanatorium Dekkerswald" *e Groes- beek bij Nijmegen weer worden uit gebreid. Met name zal de klasse- afdeeling belangrijk worden vergroot, Het uitwerken der plannen, ontworpen door het architectenbureau Eduard Guypers, is in vergevorderd stadium zoodat binnenkort de aanbesteding zal plaats hebben. Uit de steenindustrie. Naar de Tielsche Courant verneemt, ia op de steenfabriek van de Firma van Hesteren en Van de Pol onder Echtteld, een staking uitgebroken, waar door het geheele bedrijf stil moest ge legd worden. Op de steenfabriek Bato's Erf te Heerewaarden, waar verleden week 70 arbeiders staakten, doch eenige werk willigen aan den arbeid bleven, wordt thans algemeen gestaakt. Te Dreumel is de toestand in de steenindustrie niet gewijzigd. De steen fabriek moet blijven stil liggen. Een kinderlykje in ontbinding goyonden in een koffer. Juffr. v. d R. afkomstig uit Haarlem in betrekking als boekhoudster bij de N.V. Zwanenburg's Slagerijen te Oss wa3 in Februari een paar weken wegens ziekte afwezig geweest en had ook buiten de plaats vertoefd. Sindsdien verhuisd, was zij steeds op haar hoede de deur van haar kamer zorgvuldig te sluiten, wat alleen arg waan wekte, toen men een ondrage- lijken reuk gewaar werd. Nadat de politie is gewaarschuwd, is gebleken, dat een kinderlijkje zich be vond in de koffer en in verband met gavonden brieven is nog een zekere v. d. H. uit Oss in dienst van de fa. Zwanenburg in verhoor genomen. Een justitioneel onderzoek zal uit wijzen hoe de zaak zich precies heeft toegedragen. Een nieuw koelmiddel. Wanneer een dokter 's nachts ijs noodig heeft bij een ernstige zieke, dan zijn er zelfs in een stad ala Dan Haag, maar twee plaatsen, waar hij dit krijgen kan, en wel bij de Z H. Bierbrouwerij die voor d»doel ijs Ier beschikking stelt en bij een apotheek op het Spui. Daar zijn voor den arts groote nadoelen aan verbonden. Want er is veel tijd voor noodig om het ijs t9 halen of te laten brengen. En bij een ernstig ziektegeval is tijd wel bijzonder kostbaar. Het Vad. heeft nu een demonstralie bijgewoond, die een enorme verbetering beteekent op dit gebied. Men toonde ons, zoo scbrijft het blad, n.l. een koelmiddel, dat in water opgelost binnen enkele minuten de temperatuur tal van graden verlaagt Zoo zagen wij in een torte spanne tijds de temperatuur van het water dalen van 17 graden G. tot 10 graden G. Dit koelmiddel bestaat uit twee ge- >raepareerde poeders. Men ziet dadelijk iet nut in van 'n dergelijk hulpmiddel. Immers, de dokter heeft 's nachts geen ijs meer te laten halenhij neemt, naar een zieke gaande eenvoudig wat poeder mee, gooit dit in het water en hij krijgt een vloeistof van om en nabij de 10 graden C Dit doet hij in een ijszak en deze wordt bijv. op het hoofd van den zieke gelegd. Tot nog toe deed men in dezen gum- mizak blokjes ijs of ijwater. Hieraan zijn echter weer nadeelen verbonden. Blokjes ijs zijn hoekig en geven den ▼orm aan den gummizak, de vloeistof gevormd uit he* nieuwe koelmiddel water past zich b.v aan het hoofd van den zieke aan. IJswater wordt weer spoedig warm, terwijl de nieuwe vloei stof slechts heel langzaam aan tempera tuur wint, in twee uur van ongeveer 10 graden C. tot -f-10 gr Gdus nog een stuk beneden de normale kamer temperatuur. Deze nieuwe vinding kan op elk gebied worde» toegepast. Op reis voor het koelhouden van drank in de apotheek, bij de huismoeders enz. enz., overal kan men de poeders met zich meedragen en overal is ook wel water te vinden. Daarbij zal de prijs naar men ons verzekerde ver binnen het be reik van ieders beurs blijven. Dr. Blomberg heeft zich waardeerend over dit nieuwe koelmiddel uitgelaten. Een wachtgelder die niet wil. Te Broek op Langendijk moest voor zien worden in de vacature van onder wijzer aan de O.L School. De gemeenteraad moest benoemen uit de lijst van wachtgelders. Als no 1 werd voorgedragen de heer F. v. Duin te Vlissingen. Deze heeft echter een brief aan den raad gericht met het ver zoek hem niet te benoemen. Mocht hij worden benoemd, dan zal hij in verzet komen bij den minister, deelde hij mee. Met algemeene stemmen werd hij met ingang van 1 Juli benoemd. De Pastoor van Pickelgliom. D8 Brusselsche briefschrijver van de N. Tilb. Crf. is naar het Vlaamsche dorpje Pickelghem geweest om er den eenvoudigen pastoor te bezoeken. In zijn vrijen tijd werkt hij in zijn moestuin of zit hij aan de beek achler de paslorie te visschen en te peinzen. En rijper als de vruchten uit zijn moestuin en grooter als de buit uit zijn beekje, zijn de vruchten zijner overpeinzingen, die hij des daags op- teekent met een vluchtigen haal van zijn potlood, om ze 's avonds uit te werken, met veel inkt en veel geduld. Want de herder van Pickelghem is niet alleen pastoor, tuinman en vis- scher, hij is ook een wijsgeerig op merker, die glimlachend harde waar heden zegt. Hem te hooren preeken is een genot. s-Preeken" is eigenlijk niet juist gezegd Want de pastoor van Pickelghem preekt niet. Vooreerst heeft hij geen preekstoel om te preeken en ten twee de begint hij elke Zondagvermaning met de gemoedelijke aankondiging, dat Jlij eens wat komt praten. Zoo ook nu. Uit hel halfduister van het priesterkoor, komt hij naar 't mid den van de kleine kerk en wandelt daar op en neer. En al wandelend begint hij zijn sermoen, waaruit we een en ander hier laten volgen: »M'n kinderkens ik kom nog eens een bitsje mee jullie klappen. Onzen Goeden Heere heeft gezegd, dat de bermhertigen bermhertigheid zullen verwerven. En 'k heb gisteren weeral gehoord van 'nen oprechten armen bedelaar, dat ie bij de meeste boeren

Peel en Maas | 1928 | | pagina 6