Tweed® Blad van „PEEL El MAASM De Paradijskamer PUR0L Huldiging Dr. E. D Struben te Venray, bij zijn vertrek naar Eindhoven. FEUILLETON De H. Donatus. Uit de Landbouwwereld. ZATERDAG 30 JUNI 1928 Negen en veertigste Jaargang No. 26 Zondag had in het Patronaat de huldiging plaats door Venray's Fanfare corps van den VVeled. Zeergel Heer Dr. Struben, president van dit corps, die benoemd is tot Gontroleerend Ge neesheer bij den Raad van Arbeid te Eindhoven. Vele Venrayers maakten van deze gelegenheid gebruik om persoonlijk afscheid te nemen van den zoo geachten en beminden Dokier. Dr. Sala als mede-president van Venray's Fanfarecorps het eerst het woord voerende, sprak ongeveer als volgt Hooggeachte Heer Dokter. Als een donderslag bij helderen hemel ging voor enkele weken de mare in Venray rondDokter Struben gaat uit Venray, hij is benoemd tot Gontroleerend Geneesheer bij den Raad van Arbeid te Eindhoven. Dit bericht heeft niet alleen de zieken op hun lijdenssponde, maar ook menige huisvader en huis moeder een traar, aan het oog onttrok ken. Zoo vaak is het gebeurd, dat de menschen aan hem vroegen 't is toch niet waar, dat Dr. Struben weggaat? en alle vragers waren gelijk spreker onder den indruk van dit bericht. 22 jaar, het beste deel van Uw leven hebt gij hier in Venray doorgebracht in dienst der lijdende menschheid en aller harten gewonnen. In de 3 jaar, dat ik met U President ben van Venray's Fanfarecorps, heb ik U bijzonder loeren hoogachten, als iemand, die in weerwil eener drukke practijk en vele beslom meringhn, toch nog tijd kon vinden voor ons corps en daar Uwe krachten aan gaaft. Toen dan ook de tijding van den Beschermheer kwam, dat wij b iien benoemd waren tot President, waren allen verbaasd en vroeg men zich af, wat zal dat worden, ♦wee Presidenten. Maar als tweelingbroeders hebben wij de Fanfare bestuurd en in zoo hartelijk mogelijke samenwerking, waarvoor ik U gaarne dank. Even wil ik uitweiden over het Ven raysche Groene Kruis, waarvan U de oprichter zijt Evenals uit de kleine eikel de forsche eik voortkomt, zoo is dank zij Uw energie en werkkracht, deze vereeniging tot boven de 1000 leden gekomen Ondanks Uwe zware ambtsbezigheden zorgde U voor prach tige jaarverslagen en keurige boek houding, waarvoor ik U hier gaarne dank breng. (Luid applaus klonk op), Hartelijk dank, Dokter, voor Uwe degelijke medewerking in alles en wees ervan verzekerd, dat de keurige speeches die U hield bij plechtigheden, van kerkelijke en wereldlijken aard, nog lang in ons aller herinnering zullen blijven. Met den wensch, dat »het U welga" en onder aanbieding van een groot portret van het corps, eindigde spreker aangedaan zijn hulde. Lustig zette de muziek een »Lang zal hij leven" in. De Heer Burgemeester hierna het woord voerende, dankte namens gansch Venray den Dokter, die deze gelegen heid gegeven heeft, om te zeggen, wat nu op het hart ligt. Als een kleine plicht van dankbaarheid willen wij U huldigen. Een ieder schrok bij het vernemen van Uw aanstaand vertrek. En geen wonder. 22 jaar heeft Venray geprofiteerd van Uwe medische gaven en dat niet alleen gij waart ook de vertrouwens en raadsman in ieder huis. Had gij groote gaven als medicus, nog grooter waren de gaven naar het hart. Hoe wist gij te troosten, waar menschen hulp te kort schoot 22 jaar hebt gij dank zij Uw ijzeren gestel en wils! Historisch-Romantisch verhaal van het Kasteel BI yenheek by Afferden. Vrij naar hat Duitsch door B.B. 24 Toen ik op de plek des onheils aan kwam, hadden die ellendige schurken die met zijn drieën waren, den armen staljongen Trikes reeds met zooveel geweld van zijn paard gesleurd, dat hij geheel bewusteloos en vol bloed voor dood op den groni was blijven liggen, De beide edelvrouwen waren eveneens uit het zadel gelicht en op den grond geworpen. Met den moed der verlwijfe ling weerden zij zich tegen die moor denaars, die doeken in hun mond had den ges'opt om haar het hulp roepen te beletten, en nu bezig waren handen en voeten der jonkvrouwen zoo gemeen mogelijk te binden. Ik weet nog niet wat zij met de vrouwen voorhadden, of zij haar slechts wilden berooven of zelfs wilden vermoorden. Vooral vrouw Catharina weerde zich als eene leeuwin Als een bliksemstraal schoot ik er tusschen in en deelde den eenen ban diet, die juist bezig was de armen van mijn genadige vrouw op haar rug vast te binden, zulk een geweldige houwop zijn schedel toe, dat hij op hetzelfde oogenblik achteroversloeg en verschrik kracht Uwe praktijk waargenomen, bij dag en nacht en hiervan 17 jaren als Gemeente Geneesheer en kwaamt gij als zoodanig bij de armsten der armen, wie gij in plaats van notas Uwe gaven zond. Bescheidenheid belet mij hier verder op in te gaan. Zoo wont Gij aller hart en daarom willen Uwe vrienden U niet zónder meer laten gaan maar bieden U 8ls blijvende herinnering aan een tweetal schilderijen, Venray en Uw huis voorstellende. Wees ervan verzekerd Dokter, dat wij U niet zullen vergeten en wij willen hopen, dat U Venray niet vergeet, De ZeerEerwaarde Heer Thielen wil gaarne het verzoek van Dokter Struben eerbiedigen, maar moet een kort woord zeggen van dank, voor alles wat Dr. Struben voor het geestelijk welzijn van Venray gedaan heeft en dit is zooveel, dat het niet onder woorden te brengen is. Echter kan Dr. Struben ervan ver zekerd zijn, dat hij steeds in hooge waardeering en dankbare herinnering bij de Geestelijkheid zal blijven. De Heer Poels het Woord voerende zegtvriend Struben I Er is al zoo veel zoo hartelijk gesproken, dat ik er niets meer behoef bij te voegen. Maar aanvaard als laatste blijk van vriend schap, als een onverbreekbare band tusschen U en Venray het Eere Presi dentschap van Venray's Fanfarecorps. Een hartelijk driewerf hoera steeg spontaan op uit de vergaderden. Hierna nam Dr. Struben het woord i zeideGeachte aanwezigenGij hebt het mij niet gemakkelijk gemaakt Ik wist, dat de dag van weggaan zwaar zijn zou. Zeker, gij hebt het goed gemeend. Ik dank u voor alles. Dank aan sprekers, aan de leden van Venray's Fanfare, Dank voor de mooie geschenken en het eere presidentschap, wat ik gaarne aanneem. De Fanfare is mij lief geworden, zooals het ouders gaat, die het meest houden van een kind, waar zij het meest m^e sukkelen. Ik wil hier niet over uitweiden, ik zie de leden morgenavond nog, dia kan ik zoo niet verlaten. Ik zal hun dan wel speciaal danken. 22 jaren, ging spr.. verder, heb ik mij met hart en ziel aan Venray's be volking gegeven. Met alle energie heb ik er mij steeds op toegelegd uw medicus te zijn. En als mij één ding spijt, dan is het wel in de toekomst geen geneesheer meer te zijn. Steunen en helpen is mij een tweede natuur geworden en stond mijne gezondheid het toe, niets had mij van u kunnen losrukken. Ik dank u voor alle liefde en vertrouwen, die ik zoo ruimschoots van u genoot en mocht ik in mijne drukke praktijk eens wat kort aange bonden geweest zijn, dan kwam uwe liefde mij tegemoet. »Och, de dokter heeft het ook zoo druk" en hielp mij zoo over mijn spijt heen. Zeker, ik wil mijn werk niet verheffen, maar één ding wil ik u zeggen met opgeheven hoofd en elkaar recht in de oogen ziendeBij het examen als Arts heb ik den eed afgelegd, dat ik steeds naar best vermogen de medische zorg zou uitoefenen en deze eed heb ik gehou den. Ik dank U nogmaals en verzeker U dat ik Venray, waar ik het beste deel van mijn leven besteed heb, niet ver geten kan. Ik zal U vaak missen in mijn nieuwen werkkring en hoop in Uwe gedachten te blijven. Van allen afscheid nemen kan ik niet, niemand moet echter denken, dat ik hen minder acht. Bewogen eindigt spreker zijn af scheidsgroet, waarna de aanwezigen fiolen met een handdruk afscheid namen van den beminden Dokter. De heer V. Pyls dankte als Voorzitter van den Boerenbond van Venray, mede namens de bonden op de gehuchten den Dokter voor alles, wat hij voor de leden van den bond gedaan had. Nierkwalen maken u spoedig oud Hel komt in den middelbaren leeftijd i daarna moar al te vaak voor, dat men last krijgt van rugpijn, duizelig heid, zenuwpijnen en urinekwalen. Dit is gewoonlijk een gevolg van overspan ning der nieren het zijn waarschu wingen van de nieren, dat zij sinds lang hulp behoeven. Want gedurende uw heele leven, dag en nacht, werken de nieren om de vergiften uit uw bloed te filtreeren. Als zij hierin falen, kunnen ernstige en diepgaande kwalen zich ontwikkelen. Urinezuur zouten hoopen zich dan in het bloed op, en vormen de kristallen, die zenuwpijnen en rheumatiek veroor zaken of wel wordt een onvoldoende hoeveelheid water aan het bloed ont trokken, waardoor zich waterzuchtige zwellingen kunnen vormen Ook kunnen ontstaan blaassloornissen, niersteen, niergruis, blaasontsteking, ischias, spit, vermagering, zenuwachtigheid en gebrek aan energie. Vermijd de ontwikkeling dezer ver schijnsels» Wek de nieren op en ver sterk ze met Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Dit specifieke niermiddel werkt rechtstreeks op de oorzaak van uw kwaal, reinigt en versterkt de nieren, lenigt de urinekanalen en regelt de werking der blaas. Zoowel mannen als vrouwen kunnen baat vinden bij hei gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Verkrijgbaar (in glasverpakking met iel etiket let hier vooral op) bij apotheken en drogisten f 1,75 per flacon 40 kelijk met zijn oogen draaiend, zijn laatsten adem uitblies. Voor ik echter in staat was mijn arm voor de tweede maal op te heffen, vlogen zijn beide makkers, vast besloten hem te wreken, op mij af. De een drukte zijn buks vlak onder mijn neus en trok af. Tot heden toe begrijp ik nog niet hoe die kogel mijn kop heeft kunnen missen. De ander sloeg met zijn sabel op mij in en ver wondde mij aan mijn linker armin de hitte van het gevecht sloeg ik er echter geen acht op, ja ik bemerkte niet eens dat ik gewond was. Maar ik gevoelde wel dat ik legen die twee spitsboeven niet lang meer stand zou kunnen houden, en daarom schreeuwde ik yit alle macht naar Kurt en Grates om mij spoedig te hulp te komen, omdat die twee booswichten mij anders zouden overweldigen. Toen mijn twee makkers op het strijd perk verschenen werden de papieren omgekeerd. Kurt schoot den eenen die mij reeds gewond had en die juist klaar stond om mij een tweeden, nu onge twijfeld doodelijken slag toe te dienen, pardoes over hoop. Grates sloeg den anderen onderste boven juist toen hij van plan scheen mij nu in plaats van met zijn buks, met zijn sabel te gaan bewerken. Ik dankte den hemel voor de tijdige hulp en sprong van mijn paard om de beide vrouwen, die met strikken gebonden ellendig op den grond lagen, ter hulp te snellen. Het eerst wat ik deed was natuurlijk de doek uit de mond van onze genadige vrouw te trekken, welke die booswichten er met geweld in geduwd hadden Als iRgessadea KtisdeeUagea. Feestdag 30 Juniby zonder vereerd te Overloon. Hoewei de H. Donatus officieel niet op den feestkalender van ons bisdom voorkomt, is hij toch een heilige, die door het geloovige volk met begrijpe lijke volharding en vertrouwen wordt vereerd en aangeroepen, vooral door het bóerenvolk. Het zal daarom niet ondienstig zijn*, eens een en ander uit het leven van deze heilige te vertellen vooral, hoe het komt, dat hij de patroon tegen de gevaren van het onweer. Heel veel weten we van die eigenlijke levensgeschiedenis van den H. Donatus niet, gelijk van talloos veel andere heiligen uit de eerste Christentijden. Hij behoort tot de roemrijke martelaren, die in een der tien groote christenver volgingen zijn ter dood gebracht en in de Catacomben, de onderaardsche be graafplaatsen der Christenen, door de geloovigen met grooten eerbied bijge zet. Of de H. Donatus soldaat is geweest en in den krijgsdienst om wille van het geloof is gemaiteld, staat niet met zekerheid vast, maar wat eeuwen lang zoo is gehouden geworden, heeft toch meestal wel de waarheid voor zich In ieder geval kunnen we aannemen, dat Donatus heel wat te lijden heeft gehad: de martelingen, welke de Christenen gewoonlijk hebben te verduren om hun geloot, zijn meestal gruwzaam pijnlijk. Zoo was het in Rome, als ze levend door de wilde dieren in het circus werden verscheurd, of in zakken ge naaid en net pek bestreken, moesten dienen als brandende fakkels in d« tuinen van keizer Nero; zoo was het h.v. met de martelaren van Gorcum zoo is het nu nog in Mexico, gelijk we dikwijls uitvoerig genoeg in de kranten kunnen lezen. Als we dat eens overdenken, en we zien dan, hoe het nu dikwijls veel katholieken nog te veel is, om b.v. te vasten (verondersteld natuurlijk dat ze verplicht zijn en het werkelijk kunnen) of 'sZondags op tijd in de Kerk te zijn en er ten einde toe te blijven, ook als er b.v. processie is na de Hoogmis in de Kerk, (10 minuten meer!) of zelfs '8Zondags Daar de Kerk te gaan om met den priester uit een goed Kerkboek het H. Misoffer mee te gaan bidden, of om den moed te hebben den mond te.... houden, als er gevuilbekt wordt enz., ja, dan moeten we ons toch wel een beetje schamen af en toe. En, als we dan de hulp van die helden marte laren in willen roepen, dan moeten we hun toch ook wel een beetje geloofs moed kunnen laten kijken en wat christelijke edelmoedigheid, wanlanders zouden ze ons wel eens wat kunnen uitlachen 1 Maar: de H. Donatus en het.... on weer. Hoe zit dat? In het jaar 1652 werden zijne relikwieën overgebracht naar het nieuw opgerichte college der Paters Jesuiten te Munster Eiffel, in Duitschland. Op dón dag, dat de relikwieën moesten worden overgebracht naar hun laatste beslemming, pakte zich een gruwelijk onweer samen. Men zou gezegd hebben, dat al de elementen samenspanden, om stortregen, stormwind, donderslag en bliksemschicht hun ontzettend orkest over stad, dorp en land te doen spelen. Een eerw. Pater Jesuit droeg het H. Offer op voor een groote menigte volks, bij gelegenheid van de plechtige over brenging der relikwieën van heinde en verre saamgestroomd Juist wilde hij den priesterlijken zegen geven, toen het volle geweld van het noodweer zich scheen te zullen ontlasten boven de Kerk en het verzamelde volk: jhet sloeg in" zooals men dat zegt. De Kerk stond als in vlammen; blokken steenen verbrijzelden de ramende altaartafel werd in stukken geslagenja, zelfs de bliksem tastte den priester aan 1 Onnoodig een beschrijving te geven van wat hij in den man Gods uitwerkte; maar hij vertrouwde op God, riep de hulp in van den H. Donatus en stond weer ganseh genezen recht. Het volk jubelde; de processie met de relikwieën werd een zegetocht ter eere van den H. Donatus. Men kan begrijpen, hoe en waarom sinds dien tijd de H. Donatus is ge worden en gebleven de patroon tegen allerhande noodweer. Maar l Moeten we daarom ons maar niet verzekeren en denkende verzekering bij den H. Donatus is genoeg?! Moeten we daar om niet meerde gewijde kaars aansteken en met wijwater huis en schuur be sprenkelen wanneer stormweer wóedt? We zouden zeggenwe moeten het eene doen en hel andere niet lafen En vooral: we moeten God's straffend noodweer niet afroepen door onze.. daden en door onze verzuimen! alles U tegen? Gebrek aan eetlust Verstopping Slechte spijsvertering en alle voedingsstoornissen moeten spoedig rwlchten voor. Foster's Maagpil- len, die uw geheele or ganisme verkwikken. Foster's Maagpillen Alom verkrijgbaar f 0.65 per flacon. net nog eenige minuten langer hadge duurd, was zij ongetwijfeld gestikt, want heel haar gezicht zag reeds rood en blauw en hare oogen begonnen reeds uit hunne kassen te puilen. Nauwelijks had ik den doek weggetrokken of zij riep Mijn kind 1 Christoffel en wees met haar oogen en zoodra ik de strik ken met mijn degen had doorgesneden, ook met haar handen naar het bo«ch en riep wederom op hartverscheurende toon: Christoffel, red mijn kindl Nu eerst bemerkte ik, dat van de drie paarden de schimmel verdwenen was, waarop onze genadige vrouw had ge reden, en daar ik den kleinen jonker nergens hoorde of zag, stond alles in eens helder voor mijn geest 1 O wee, dacht ik, die helache feeks is er met het kind van door. God, o God, als Heer Arnold eens thuiskwam en zijn kind niet vond?... Bliksemsnel sprong ik weer op mijn ros en joeg door het pijnboomenbosch in de rich ting welke mij onze genadige vrouw met woordenen wenken had aangeduid. Den anderen riep ik toe bij de vrouwen te blijven en op haar te passen. Toen ik een paar honderd passen had afge legd kreeg ik de open vlakte in hel zicht, welke zich aan dien kant wel twee uren ver tusschen het Blyenbeeker bosch en het Weezener woud tot aan Bergen aan de Maas uitstrekt. Spoedig zag ik dan ook den schimmel met een vrouw er boven op, die met loshangende teugels dwars over de heide gallopeerde. Ik kon echter niet goed zien of zij het knaapje in hare armen hield, daar zi Doorzitten Stukloopen Zonnebrand j en Smetten j Vogelmest. Meer dan vroeger wordt de vogel- mest, bepaaldelijk die van hoenders en duiven gewaardeerd Voorheen bleef de kippenmest in den kippenloop en in 'l nachthok opgetast liggen, onbenut dus, en het verblijf voor de hoenders maken tot een broeinest van velerlei ziekten. Thans weet men, dat reinheid een eerste voorwaarde is, om de kippen houderij rendabel te doen zijn. Van welke waarde de mest is der hoenders, blijkt uit de volgende cijfers; die tusschen hebben betrekking op stalmest, zoodat men kan vergelijken. Kippenmest bevat op de 1000 doelen 16.3 deelen (5 d.) stikstof, 15 4 d. (2 6 d.) phosphorzuur, 8.5 d. (6 3 d.) kali en 24 5 d. (7 d) kalk. Nietwaar de hoen- derme8t spant verreweg de kroon. Nu ja, wij krijgen er niet zulke groote hoeveelheden van ais van stalmest, maar wie nog al wat hoenders heeft, b.v. 50 a 100 of meer, en den mest bij een te houden of te garen, kan er groot profijl van trekken, ja, er soms wonde ren mee doen. Er was een kippenboer, die vroeger zelden of nooit zijn hokken schoon maakte, totdat zijn oogen er voor open gingen, hoe nadeelig dit was voor zijn hoenders, én van welk nut de verwaar loosde kippenmest kon zijn voor zijn groentenluin. Hij liet de hokken door een jongen schoonmaken, en de mest, die aan elkaar geplakt zat, fijn maken, zoodat die kon worden uitgestrooid, 't Kostte hem eenige stuivers, waarvoor hij kreeg voor eenige guldens koste- lijken en kostbaren mest. Deze werd gebruikt op een groot stuk grond, waarop eerst spinazie, daarna kropsla, en later koolrapen moesten groeien 1 de man was, moet ge welen, groente boer. Wat een weelderige spinazie kreeg hij toenwat prachtige kropsla, en wat mooie koolrapen 1 Hij stond verbluft. De man hield vol, en oogstte, toen hij bij den kippenmest nog patenlkali voegde, ook in volgende jaren veel groolere oogsten van malsche groenten. Mest van eenden is armer dan kippen mest. Die bevat op 1000 deelen gemid deld 10 d. stikstof, 14 d. phosphorzuur, 6.2 d. kali en 17 d. kalk, 't Is niettemin ook heel beste mest, als men er slechts om denke het betrekkelijke kali-gebrek, dat ook hier bestaat, door patentkali aan te vullen. Duivenmest werd in vroegere jaren in ons land gebruikt bij de tabaksteelt. Elk jaar reisden menschen uitdeprov. Utrecht geheel het land door om duiven- mest te koopen. Men meende er niet buiten te kunnen, en de mest werkte dan ook jaren lang uitstekend. Maar dan werd het minder en kon men geen goede tabak meer verbouwen. Dan heette de duivenmest te »hilzig". De oorzaak was: kali armoede. Wanneer naast 100 K.G. duivenmest pl.m. 200 K G. patentkali werd gegeven, werd de zaak weer gezond. We wilden aan deze geschiedenis even herinneren. Met een kar vol duiven- of kippenmest brengt men me8r plantenvoedsel aan dan met drie karren stalmest. En de eerste werken veel sneller. Maar, zoo als gezegdkali moet er bij gegeven worden. Fruittelers let op Uw zaak. Ons fruit, en bepaaldelijk onze appels' hebben in het buitenland geen besten naam. Knoeierij bij den export heeft daar'oe bijgedragen. Wij worden over troefd door de Amerikaansche Staten. Amerika levert een mooi en goed ver zorgd produkt. Waarvan ieder bij een bijna een voorsprong had van een kwartier. Ik begon al te twijfelen of ik haar met mijn ruin nog in zou kunnen halen, daar die schimmel een zeer best beest was. Maar ik zette er toch alles op om haar te achterhalen met roepen en slaan dreef ik mijn paard tot het uiterste; wij schoten vooruit als een pijl uit den boog! Na een poosje bemerkte ik met vreugde, dat we dichter bij kwamen, de vrouw bemerkte het ook en veranderde nu van richting. Zij boog meer naar het westen af en trachtte blijkbaar het Weezener woud te bereiken. Dit gaf mij een voorsprong omdat ik nu den hoek kon afsnijden, dien zij gedwongen was te maken. Ik hield het einde van den hoek scherp in het oog (het was een moerassige hoek, welke m«t een eikenbosch in de hei vooruit springt) en hoopte haar daar tusschen de beek en het moeras in het nauw te drijven. Nu was ik haar reeds zoo dicht genaderd, dat ik duidelijk zier. kon, dat zij het knaapje in hare armen droeg. Ik riep haar toe dat zij stil zou houden indien haar leven haar lief was en Jat ik haar vrij zou laten loopsn indien zij mij den jonker overgaf. Zij zwenkte echter met haar schimmei en trachtte nu naar de Maas te ontkomen hetzij omdat zij mijne woorden niet vertrouwde of dat zij nog immer hoopte weg te komen. Het had ook werkelijk de schijn dat haar dit nog zou gelukken, daar mijn paard voortdurend struikelde en uit gleed op het gladde heidekruid en het scheelde maar niets of we waren beiden zoo ongelukkig mogelijk gevallen. Langzamerhand kwam ik die kinder roofster echter in de buurt van de Boven- Blyenbeek zoo dicht op de hielen, dat ik het knaapje zelfs kon hooren weenen. Ik dacht al dat ze de sprong over de beek niet zou wagen en zich gewonnen zou geven. Haar gezicht kon ik niet herkennen, omdat zij het met een zwarte sluier had bedekt, ik twijfelde er echter geen oogenblik aan dat het vrouw Dausque was. Ik riep haar bij haar naam en bezwoer haar onder hevige bedreigingen mij den jonker over te geven. Maar zij bleef maar doorrennen en toen zij de beek genaderd was en geen uitkomst meer zag riep zij ineens Hier heb je het jongl En meteen wierp ze het kind ver van zich af in de beek en sprong er zelf overheen. Nooit van mijn leven heb ik zulk een angstkreet uitgestooteu als toen ik het kind zag vallen en het water hoorde opspatten, terwijl ik nog altijd een goede honderd passen verwijderd was. Die oogenblikken tot aan de beek leken mij wel een eeuwigheid 1 Toen ik einde lijk bij de beek op den grond sprong, zag ik niets van het knaapje. Ofschoon het water daar in de zomer niet erg diep is, kan men toch vanwege de vele waterplanten de bodem der bedding niet zien. Hoe heb ik daar in doodsangst mijn har.den staan wringen en de Moeder Gods van Kevelear aangeroepen! Ten einde raad sprong ik in de beek en begon met mijn handen onder de waterplanten naar het knaapje te tasten en.... de oneindig goede God beschikte het zóó, dat ik spoedig een armpje van den lieven jonker greep en hem uit het water kon trekken. Wordt vervolgd.

Peel en Maas | 1928 | | pagina 5