i Dal Coop. Sftrii practices „UNIGRO" |N.V. Vulkaan, Venrayl Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten. Districts-Arbeidsbeurs aroE Het fde eenigegien a Bijetod Lïf De Con| va den H.ftiu: L. Maastrn Kermislief Frans inti Kermisiiee Prachti;nd Nieuwste! 0| het Aanhang iiolg. Het le?en Rioleem f> komende® Venray. EEN RADIO-TOESTEL Is „een blijvende bron| van vreugde voorkomen. Toen hij in 1924 aftrad, stond de franc nog op 18 Hollandsche centen, een jaar later, toen de radicalen het bewind hadden gevoerd, was hij teruggeloopen tot 6 cent. Poincaré is er in geslaagd door een doortastend beleid deze financieele crisis tot staan te brengen. Hij begint met het gat in de begrooting te stoppen door het invoeren van 10 milliard nieuwe belastingen, terwijl hij de houders van de vlottende schuld gerust stelde door den dienst daarvan aan een met eigen middelen voorziene en met grondwettelijke waarborgen omgeven amortisatieleening op te dragen. Daar door trad een politieke kalmeering in en werd het Poincaré mogelijk zijn saneeringsarbeid verder voort te zetten, bestaand eenerzijds in geleidelijke con solidalie van de vloitende schuld en anderzijds in geleidelijke zuivering van de belans van de FraDsche Bank. Deze saneeringsarbeid kan na het éclatante succes van de laatste 5 pCt. leening tegen een uitgifte- koers van 91 pCt. als geëindigd worden beschouwd. Trouwens om een revalorisatie van den franc te voorkomen, zooals met de mark in Duitschland gebeurd is, waar door een economische crisis zou zijn uitgebroken, waarvan de ge volgen moeilijk waren te overzien, heef» de Fransche Bank in Dec. 1926 den franc voorloopig reeds gestabiliseerd tegen een koers van 124 fr. 02 en die stabilisatie is thans definitief. Tot hel laatste toe heeft Poincaré zelfs voor zijn ministers, op hun eigen verzoek, den juisten koers geheim ge houden om 'n speculatie te voorkomen. Immers, wanneer men wist, dat de nieuwe koers hooger was, dan zou men door een opkoopen van franken op een zeer eenvoudige wijze groote bedragen kunnen verdienen. Het lag intusschen voor de hand, dat de koers niet veel kon verschillen van den besfaanden. Een hoogere waarde, zou, afgezien van alle verdere economische en financieele gevolgen voor bet land, een belangrijk verlies voor den Staat beteekenen op het deviezenbezit van de Fransche Bank, welk verlies op 450 millioen zou komen voor eiken franc die het pond zou dalen. Terwijl van den anderen kant natuurlijk ook niet lager zal stabiliseeren dan dringend noodig is. Met groote spanning werd dan ook uitgezien naar den nieuwen koers, die, zooals wij boven reeds opmerkten, is gesteld op 124 21, wat neerkomt op 9.7 ct. De offïcieele koers wes de laatste 18 maanden 12402, zoodat de franc thans op een iets lagere koers is gestabiliseerd. De oorzaak hiervan ligt in het feit, dat de regeering, zooals Poincaré op merkte, de goudbasis wilde afronden, wat nu gebeurd is op 65.5 milligram, dat de naaste benadering van den be- staanden wisselkoers aangaf. Algemeen had men den franc een lagere stabilisatiekoers toegedacht en de voorspellingen schommelden dan ook tusschen de cijfers 124.48 en 126 10 In dit opzicht is de koers van Poin caré een mooi succes. Een feit van be- teekenis hierbij is ook, dat het verband met den Belgischen franc niet weg is, die op 175 gslabiliseerd is, en dus veel minder waarde heeft. Er zou over deze belangrijke beslis sing, waardoor eindelijk een vaste sta biliteit gekomen isin demunt-eenheden der ons omringende landen, nog veel te zeggen zijn. We zullen 't niet doen en volstaan met onze voldoening uit te spreken, dat de z.g. inflatie-perioden geëindigd zijn, waarvan de beteekenis voor het economisch leven moeilijk kan worden overschat. En wat Frankrijk betreft, met deze wettelijke stabilisatie van den franc is het schitterend financieele herstel dat Frankrijk in de afgeloopen twee jaren te zien heeft gegeven, op een vasten grondslag gesteld. En laten we hopsn, dat deze nieuwe basis hechter en duurzamer moge wezen, dan die van Napoleon, al hield diens franc het 125 jaar uit. Rust en stabiliteit is wat onze econo misch geschokte wereld behoeft en voor een afzienbaren tijd En ook de menschheid zelf zal daar wel bij varen. Moge geen oorlog, revolutie, of welke ramp ook, den door Poincaré gestabili- seerden franc meer ontredderen. VENRAY, 30 Juni 1928. GEVONDEN: dameskousen, kinder cape en armband. Inlichtingen bij de Gemeentepolitie. Aan de R.K. Kweekschool voor onderwijzeressen te Blerick slaagde voor akte L.O. Mej. Maria Asselberghs te Smakt. Onze geachte Wethouder, de Heer Hubert Janssen, die sinds eenigen tijd ongesteld is, werd Dinsdagavond van de laatste H. H. Sacramenten voorzien. Zijn toestand is thans langzaam achter uitgaande. Tot opzichter bij de riolerings werken alhier is benoemd, de heer H. Verweij, uit Utrecht Met het grondwerk voor de vloei- velden in de Spurkt, waar het afval water zal worden heengevoerd, is men reeds begonnen, evenzoo met het doen van opmetingen in het dorp. De levering der rioolpuiten enz. is, naar wij vernemen, opgedragen aan d8 Firma Holtackers te Baarlo. Tot Vice-President van Venray's Fanfarecorps werd gekozen de Weled ZeerGel. Heer Dr. Vercauteren. Naar wij vernemen is door den Minister van Arbeid, H en N toestem ming verleend, dat de vergunning in de Wilhelminazsal Schoolstraat,staande ten name van Wed. Schaeffers, in ver band met art. 26, der Drankwet (inrich ting voor maatschappelijk verkeer) wordt overgeschreven op den heer J. Schaeffers. Begunstigd door mooi zomerweer werd de Maandsg alhier gehouden jaarmarkt druk bezocht, ondanks den hooitijd. Er heerschte een levendigen handel in vet en dragend rundvee. Voor de biggen betaalde men van f 10 tot f 15. De groote aanvoer werd echter maar gedeeltelijk verkocht. Duivensport. Zondag hield de Postduivenvereeni" ging »De Zwaluw" een wedvlucht met Jarige duiven vanuit Bretignie (Frank rijk), afstand 419 K M. De prijzen werden behaald als volgt le J. Creemers 2e en 6e P. van Ooi 3e en 10e J. Boom; 4e Fr. Vermeulen 5e J. Ku8ters7e en 8e J Vermeulen; 9e W. Manderslie St. Servalius. Overduif M. Kappel. Duiven los 5 uur. Aankomst eerste duif 11 uur 46 min. 6 sec., laatste duif 12 uur 18 min. 1 uur. Hedenmiddag zal de inkorving plaats hebben van de duiven welke aan het internationaal concours Barcelona zul len deelnemen. Onze Venraysche lief hebbers zullen met 14 stuks hieraan deelnemen. Wij wenschen hen veel succes. MERSELO Morgen Zondag, bij ge legenheid der kermis, zal de Fanfare »St. Catharina" uit Leunen alhier een concert geven. Aanvang 6 uur. MERSELO. In den nacht van Vrij dag op Zaterdag der vorige week zijn nachtelijke bezoekers binnengekomen bij H. v. Mop den Haag, althans 's morgens vond men deuren van stal en achterhuis open. Door het gestommel dezer ongenoode gasten werden de kinderen wakker, die door hun geschrei den dief (of de dieven) in hun snood bedrijf gestoord hebben, althans er werd niets vermist. Alleen door he* heen en weer ver spreiden van bidprentjes en dergelijke werd het onwelkome bezoek aangetoond. Met genoegen deelen wij mede, dat de heer Th. van Rijswijck, leerling der Rijkskweekschool te Roermond, Woensdag geslaagd is voor de akte van onderwijzer. Den geslaagde er zijne geachte familie onze gelukwenschen. Zondag vergaderden in de zaal de bestuursleden van de Jonge Boeren met eenige genoodigden om te spreken over de dezen herfst te houden tentoon stelling, welken datum is vastgesteld op 30 September. De heer J. Wijnhoven gaf alle ge- wenschte inlichtingen. In een der eerst volgende nummers van dit blad hopen wij aangaande deze tentoonstelling, welke zeer belangrijk belooft te worden, eenige bijzonderheden te kunnen ver melden. Nieuw soort vogelverschrikker. Reeds sedert eenige dagen wordt le Tienray met veel succes een nieuwe vinding toegepast om de vogels uit de kerseboomen te verjagen. Men heeft n.l. een konijnenhok met konijn in den boom geplaatst. Voor het hok bevindt zich een plank waarop het konijn zijn uitstapjes kan maken. Zoodra nu het konijn naar buiten komt of het begint in de kooi te kloppen met zijn achter pooten dan gaan de vogels op de vlucht. Zooals gezegd, men heeft er veel succes mee. En het is allicht de moeite waard voor anderen die in het bezit van kerseboomen zijn om de proef te nemen. VENLO. Naar wij vernemen, zullen van 1 Juli a.s. de Duitsche grenskan- toren op dezelfde uren worden open gesteld als de Nederlandsche. Hiermede zal voldaan zijn aan herhaalde ver zoeken van belanghebbenden. Subsidie-regen. Na de f 1000 reeds door den Raad te Venlo toegekend aan de Voetbalclub Venlo in verband met de wedstrijd R. K. Nederland R K Duitschland werden nog aangevraagd f 500 door het Akkermansgilde voor de viering van het 333 j. beslaan, f 1000 door de Voetbalver. V.V.V. in verband met hel spelen van den wedstrijd Z. Ned. Luxemburg op haar terrein, f 1000 door het College Brandmeesters voor feestviering bij het 50 j. bestaan der Brandweer, f 150 door de Plaatsel. Landstorm Comm. voor deelneming aan den Nat Landstormdag in Den Haag. BERGEN. De Heer W. J. Derks, secretaris onzer gemeente, herdacht Donderdag den dag, waarop hij voor 25 jaren als secretaris in functie trad. Door burgemeester Olten werd hij ge huldigd en hem een cadeau aange boden. OVERLOON. Zondag a.s. zal hier het fee8tvan den H. Theobaldus patroon der Parochie gevierd worden. Na de Hoogmis zal een plechtige processie gehouden worden door het dorp, waar aan de oude St Theobaldus gilde met vaaüdel deelneemt. Wij hopen ditmaal op gunstig weder voor onze processie. Het naar oude gewoonte jaarlijk* sche schuttersfeest voor de leden van de St. Theobaldus gilde zal Maandag a s. alhier worden gevierd, zoodal deze dag voor de leden der gilde een genoeg lijke kan zijn. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 4.280.000 eieren. Groote eieren van f 5 30 tot f 6.80 Kleine eieren van f 4 50 tot f 5 20 Eendeneieren van f 4 50 tot f 5.60 De Maas te Maastricht. Men meldt uit Maastricht: Sedert Dinsdagmiddag is de werking der stuw te Borgharen aan de Maas brug merkbaar. De woelende wateren, bij het doorstroomen onder de brug zijn verdwenen om plaats te maken voor een kalmen stroom. De bouwput voor het laatste gedeelte der sluw werkt thans ook als zoodanig. Zóózeer is de toestand veranderd,dat '8 avonds een motorboot met 2 lichters, geladen met onderdeelen der sluizen te St. Pieter, onder de brug door stroom afwaarts voer. Vroeger kwam een boot alléén er niet onder doorl Achttien diefstallen en inbraken. De Bossche Rechtbank veroordeelde den 26 jarigen machinepoetser A. v. H. en den onderbaas R. B., beiden uit Vaals, wegens achttien diefstallen en inbraken te Eindhoven en omstreken, ieder tot drie jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest, en den loge menthouder G. J R., te Eindhoven, wegens uitlokken van deze misdrijven en heling, tot drie jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De eisch was 5 jaar. Het gevonden kinderlykje. In verband met het te Graetheide vinden van een kinderlijkje door den Rijksveldwachter van Stein is aldaar aangehouden het 19 jarige meisje C. Zij heeft bekend en is naar Maastricht overgebracht. Inbraak in een kerk. Dinsdagnacht werd ingebroken in de rectorale kerk te Leenhof-Schaesberg. Allt> offerblokken en collectebussen werden geledigd. Er kan een bedrag van f 20 verdwenen zijn. Tevergeefs werd getracht de brand kasten te openen. Een paar vergulde monstransen wer den uit een kast gebaald, maar niet medegenomen. Overal werden sporen van kaarsvet gevonden. De politie stelt een onderzoek in. Landbouwtentoonstelling te St. Anthonis. Hel hoofdbestuur van het Tentoon stellingscomité besloot in zijn vergade ring van 22 dezer als data der 3e groote landbouwtentoonstelling voorloopig vast te stellen 5 en 6 Sep'.ember. De le algemeens vergadering van voorberei ding zal alhier gehouden worden op 5 Juli a.s. Hiervoor worden uitgenoodigd de voorzilters en secretarissen der ver schillende afdeelingen in den omtrek, die als steeds hunne medewerking zullen verleenen. Het doel dezer bijeen komst is het definitief vaststellen der voorgestelde data en de diverse voor bereidingsmaatregelen te bepreken. Het plan bestaat de tentoonstelling uit te breiden op fruittelers- en boomkweekers- gebieden, tevens een aardappeldag te houden, wat voor onze omgeving een groot belang wordt geacht. Het doel van hel bestuur is steeds bij het zake lijke op landbouwgebied te blijven, en een paar dagen te organiseeren, waar voor jong en oud wat te leeren valt. Met een auto te water geraakt en yerdronken. De handelsagent, de heer Schuiling te Hoogezand reed met zijn auto Woens dagmiddag bij Waterhuizen te water, waaruit hij levenloos is opgehaald. Een yrouw de neus afgebeten. Woensdagavond kwam de 29 jarige los-werkman F. L. K. op het Oostplein te Rotterdam de 23 jarige vrouw P. V. tegen, van wien hij sinds geruimen tijd gescheiden leeft. Hij rende plotseling op haar toe, wisselde eenige woorden en beet haar toen den neus af. By na de Waal ingereden. Toen Woensdagnamiddag een zware Duitsche vrachtauto van de fa. Neuhaus uit Duisburg de gierpont te Nijmegen opreed, brak plotseling de ketting, waaraan de pont gemeerd lag. Deze dreef onmiddellijk af, zoodat de auto met de voorwielen boven de rivier- opening tu8schen aanlegsteiger en pont zweefde. Wonder boven wonder bleef het achterstuk op den steiger hangen. Later werd de auto gelicht, die slechts gering beschadigd was. Nekkramp. Woensdag is bij het 7 jarig jongetje A. Thomassen in de gemeente Ooster hout een geval van nekkramp gecon stateerd. Yerdronken. Dinsdagnamiddag is in de Waal voor Nijmegen de 19-jarige v. W. die aan het zwemmen was, nabij het Oude Vos Krayenhof in een draaikolk geraakten verdronken. Doodelyk ongeval. Toen de 58-jarige slooper W. Ween hof te Zeist Dinsdagavond met een bespanning den Oud-Arnhemschen weg inreed, schrok zijn paard en sloeg op hol, met als gevolg, dat de koetsier van den wagen met het hoofd op de straat viel en dood werd opgenomen. „Malversaties" in massa. Woensdagavond heeft de gemeente raad van Onstwedde het rapport inzake het financieel beheer der gemeente bedrijven behandeld. De conclusies warenden directeur der gasfabriek niet vervolgen, voorts den nog gedeti neerden gemeente architect te schorsen, het gemeenteraadslid Linzel wegens overtreding van artikel 24 dergemeente wet te schorsen en te trachten den chefveldwachter Postma uit zijn functie te ontslaan. De burgemeester zeide toe in de gemeentekas te zullen storten de kosten van een voor hem door gemeente- personeel gebouwd kippenhok, terwijl de gasdirecteur f 240, aan giften ont vangen, in de kas van het burgerlijk armbestuur moet storten. Gevaarlijke baldadigheid. Toen men Woensdagmiddag bij de tabaksfabriek Sumatra le Veenendaal bezig was b6zine uit een tankwagen over le tappen in een rijdend reservoir, wierp een daarbij toekijkende jongen een brandenden lucifer in wat op den weg gemorste benzine. In een oogen- blik stond het reservoir, dat ongeveer 250 liter benzine bevatie in vlammen. Een dikke vuurzuil spoot wel dertig meter de lucht in. Ds chauffeur van den tankwagen wist dezen nog op het nippertje in veiligheid te brengen. Door de geweldige hitte smolten de draden van het electrisch net en vielen op den weg, gelukkig zonder ongelukken te veroorzaken, eenige in de nabijheid staande boomen werdsn door het vuur totaal verzengd. Door meststoffen vergiftigd. De arbeiders Drost en Hootsen te Achterberg, bij Rbenen, zijn bij hun werk door dampen van kunstmest ver giftigd. Nog dezelfden dag zijn beiden overleden. Noodweer in Silezië. Noodweer met zwaren hagelslag teisterde Woensdagmiddag de plaatsen Ober Mittel Frilau en Miltel Frilau. Het kwam uit de richting van Nieder Helbendorf en trok over de beide plaat sen en den Fischerberg weg. Over een breedte van 3 K M. werd alles door de hagelsteenen, welke de grootte van kipeieren hadden, vernield. Honderden vensterruiten werden ver brijzeld bij een herbergier werden 57, bij een boer 32 ruiten vernield. De oogst op de velden is voor negentig pet. vernield Eenige kleine boeren, die niet tegen hagelslag verzekerd zijn, werden zeer zwaar getroffen. De wegen waren met loof en takken bezaaid. De fruitboomen zijn zoo zwaar beschadigd, dat de geheele fruitoogst vernield is. De telefoonverbinding was Donderdag morgen nog gedeeltelijk gestoord. Ook eenige personen werden door de hagelsteenen gekwetst. Een oude werk man, die zich niet tijdig in veiligheid wist te stellen, heeft zóó ernstige hoofd wonden opgeloopen, dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Het noodweer duurde ongeveer een kwartier. Wel wat veel zegen 1 Te Murcia in Spanje is een vrouw bevallen van een vijffing, allen jongens, die echter kort na de geboorte over leden zijn. Ook de moeder verkeert in levensgevaar. Ernstig spoorweg-ongeluk te Darlington (Engeland). Nabij bij station Darlington, heeft een ernstig spoorwegongeluk plaats gehad, waarbij 22 personen werden gedood en 30 gewond. Een trein met vacantie reizigers uit Scarborough, kwam nsbij het Zuider station van Darlington in botsing met een goederentrein. De materieele schade is belangrijk. Het reddingswerk aan de Pool. Volgens een door de »Quest" uitge zonden telegram, is men aan boord van het schip van meening, dat de overge blevenen van de groep Nobile en luitenant Lundborg eerst over drie vier weken zullen kunnen worden gered; men hoopt, dat intusschen het ijs voldoende gesmolten zal zijn, om de landing van watervliegtuigen in de nabijheid mogelijk te maken. Deze groep heeft thans voor een maand voedsel en zal nog van meer levensmiddelen worden voorzien. In het kamp van Nobile heeft men in de laatste dagen verscheidene ijs beren geschoten. Volgens een bericht uit Stockholm heeft een Zweedsch vlieger zich beschik baar gesteld, om voorzien van de noodige instrumenten met een parachute uit een vliegtuig bij het kamp der Nobilegroep te dalen, teneinde het beschadigde vliegtoestel van luitenant Lundborg le herstellen. Het lot van Amundsen. Uit Riga wordt gemeld, dat de Rus sische ijsbreker Malygin, die is uitge varen, om Amundsen op te sporen, draadloos bericht heeft gezonden, er niet in geslaagd te zijn, verbinding met Amundsen tot stand te brengen. Daar Amundsen nu reeds een week wordt vermist, vreest men, dat hij in de IJszee is omgekomen. Grondbelasting. De Burgemeester van Venray brengt ter alge- meene kennis dat t9r gemeente-secretarie vanal Zaterdag 30 Juni 1928 gedurende 30 dagen ter inzage ligt een staat No. 75, bevattende de uit komsten van schatting als bedoeld bij artikel 15 der wet op de grondbelasting van 26 Mei 1870, Stbl. No. 82. Venray 30 Juni 1928. De Burgemeester voornoemd O. VAN DE LOO, Ingekomen en vertrokken personen van 15 tot 29 Juni. INGEKOMEN H. J. J. H. Bloemen, arts, Groote Straat 11 van Venlo; G. J. Dufunnik en gezin, machinist stoomwals, Veltum van Bergen: H. R Jansen, dienstbode Groote str, 15 van Nijmegen; K. Kohnen, no. 6 van Kleinenbroich: M. A. Maassen, dienstbode Mersel. weg 4a van Eindhoven; J. Sanders en gezin, chauffeur, St. Antoniusstraat 4a van Horst; C. G. de Does, sigarenmaker, Kruis straat 32 van 's Hage; J. J. Samuels, letterzetter, Bleekstr. 10 van 's Hage; J. Th. van der Heijden, chauffeur Henseniu8plein 9 van Weerf; H. A. Graat, verpleger, Stationsweg 14 van Canada; J. H. Holthuizen, verpleegster, St. Annalaan 5 van Venlo; M. J. Bouken en G. van Maasacker, idem idem van Nijmegen; C. Bijvoet, H. Lemaire, A. Janssen en B. Schwartz, allen religieuzen, St. Annalaan 5 van Druten; P. M. Diks, Vlakwaterweg 2b van Helmond; Th. v. d. Lest en gezin, arbeider id van 's Bosch; W. Melching, ordebroeder, Leunsche weg 2a van Wijchen. VERTROKKEN W P. Drissen, dienstbode n. Venlo; A. M. Arts, dienstbode n. Oeffeit; A. v.d. Kemp, dienstbode n. Oploo; Th. Lavoo, z b. naar Velp; M. Beckers, dienstkn. n. Maashees; M. Versteegen, z b. naar Haelen; H. Oudenhoven, id naar Haelen; G. Kerkhove, marechaussee n. Wehe A. Hoedemaekers, dienstb. n. Blerick; C. Verkleij, bakker naar Warmond; J. Hemmingen, verpl. naar St. Tönis J. v.d Bongard, chauffeur n. Tegelen. BUBS2BLWK2 STAÏD V2IBAY. van 22 tot 29 Juni. GEBOREN Margaretha M. Kapers, Henseniusplein Johannes H. van Hoof, Heide Huberdina A. H. Thomassen, Kruisstraat GEHUWD Gerardus J Peeters, oud 28 j. landbouwer te Maashees en Johanna M. Claessens, oud 29 jaren z,b.te Venray. OVERLEDEN Drie patiënten St. Servatiusgesticht. S1R2SLZJS2 BZIB'STIB Parochiekerk Morgen Zondag Solemniteit van St. Petrus en Paulus in alle H. Missen collecte ten bate der kerk 2 uur groote Congregatie, half 3 herhalings catechismus, 3 uur Lof en processie, om 4 uur H. Familie. Maandag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Johannes Peeters eD ouders, 7 uur Lof. Dinsdag half 8 bfateld Jaarg. voor Johan Dijk- mans, 8 uur Jaarg. voor Johannes Poels, zijne ouders, broeders en zusters, 9 uur gezongen Huwelijksmis voor Jacobus Schreurs en Elisabeth Sassen. Woensdag half 8 Jaarg. 2de klas voor H. Smits Magdalena Poels en hun zoon Martinus 8 uur Jaarg. 2de klas voor Anna Maria van Rijswijck echtgenoote van Peter Goumans. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half acht leesmis, 8 uur Jaarg. voor H. Poels en Gertrudis van Meijel. Vrijdag eerste der maand en vereering van het H. Hart. van Jezus, half 7 bestelde Hoogmis, half 8 gestichte leesmis, 8 uur Jaarg. voor Peter Johannes Beerkens, zijne echtgenoote en familie, 7 uur Lof en eerherstel aan het H. Hart. Zaterdag komen de kinderen der 3de klas te biechten, 7 uur Lof. A.s. Zondag collecte voor den St. Pieterspen ning. NOTA De H. Kindsheid geeft verschillende malen per jaar annalen uit, die door de zelatricen bezorgd worden. De ouders worden nu beleefd ver zocht deze annalen door te geven aan het huis, welks naam volgt op de uwe, opdat alle leden aldus in de gelegenheid zijn om op de hoogte te blijven wat het genootschap der HKindsheid bewerkstelligt. Paterskerk. Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H. Mis met onder richting, half 9 Hoogmis met pfeek, 5 uur Lof en H. Kruisweg. Maandag feest van O. L. Vrouw Visitatie generale absolutie voor de leden der Derde Orde. St. Antonius-Patronaat. Maandelijksche algemeene 3. Communie, Klein en Middenpatronaat half vijfGrootpatronaat vijf uur. Tijdens het Lof van vijf uur mag men niet op het Sportterrein vertoeven. Worden gevraagd 5 heiers voor Sambeeb 1 bekwame keukenmeid 1 keukenmeid voor Bcxtel 2de bakkersknecht voor Overloon 4 bekw. timmerlieden v. Helmond 62 cent per uur Eenige personen voor het maaien en binden van pl.m. 9 H.A. rogge en haver 1 dienstmeid voor klooster bekend met stal- en tuinwerk 1 huishoudster voor geestelijke 1 huishoudster voor klein gezin verschillende burgerdienstmeiden voor dadelijk boerenknechten en meiden 4 jongens voor boerenwerk 1 dagmeisje 14—16 jaar 2 bekw. metselaars voor Bakel 1 boerenknechtje voor Well Meid-huishoudster voor Swolgen Leerling kapster voor Venray Boerenknecht en meid voor Bergen Burgerdfenstmeid voor Venlo Werkmeid voor Venray 1 meisje v. halve dagen v Venray 1 kindermeisje voor Venray 1 boerenknecht 15-17 j. Wanssum 1 jongen 13—14 jaar v. boerenwerk 1 roggebindster 1 dienstmeid voor 'sGravenhage 1 dienstmeid - 1 huisnaaigij* f Bied, 1 kleermaker11. 1 oppermanT a ü,v I huis- ent** 1 chauffeur 1 kindermei 1 leerling 3 Burgerdiejaar 2 Timmerm 1 slagerskn 1 gezin voo 2 grondwerk d 1 werkmeid 1 kantoorbe i. JJ maakt hierm dat r rentende 4i/tljore Fabriek zijnjen, c voor niet-Ie(T DINSDAG 3n, hal op de bijens&n h L, Arts te 0, v leden en belfen, 18 esluui maakt bekei» prij der verlotingïjuli r niet zijn afgJrtej. J Leijerzapf, zijlen de Conferenf als Stukkol» en 1 kolen, Anthjoorte zijn steeds brweelh verkft Worde n op nan h Komt jongenl naa Fide z; Want die is syaal Om geen enken v:15 ci Hij is voor dé een conti Hij heeft gezt le k muzide vl( Dus jongens,® tej deonjoi HOI Maandag, Dinfnst ie de Danssfcma Standplaats F^TE Burgemeest£°ud van Venray zinens 3 Augustus a,?s'ed Bestek en in v krijgbaar aanau 1 Gemeentewerk# ,el betaling van s waarvan bij frvP'e ring (onbescr°r Augustus a.s. wo terugbetaald, f

Peel en Maas | 1928 | | pagina 2