c y silt Wetsontwerp Winkel sluiting. Een ongekende prestatie op luchtvaartgebied. Gemengde Berichten. Marki Maan Ju 0' UW Nlfë a u De Directeur wijst bij voorbaat op den last dien men nog zal ondervinden van den verbouw der fabriek. Hij hoopl echter, dat allen de omstandigheden zullen in acht nemen en op hoop der verbetering den last licht zullen ach ten Hierna dankt de Voorzitter de verga dering voor het genomen besluit en wijst van te voren op de critiek der aannemers, die echter zelf ook gaarne zoo behandeld zouden zijn bij eene eventueele vergissing. Spreker weet zeker, dat Gods zegen op de fabriek blijft rusten, wier leden een zoo Chris telijk besluit met algemeene stemmen nemen. Verder dankt hij den Edelachtb. Heer Burgemeester, die als steeds blijk van belangstelling geeft in den gang van zaksn op de fabriek. Ook aan directeur en personeel wil spreker gaarne een woord van hulde brengen voor de groote zorg waarmede zij hunne taak opnemen. Na een wensch voor herstel van den heer Hub. Janssen, sluit de Voorzitter deze vergadering met den Christelijken groet. Omtrent het verslag verstrekt de directeur de volgende toelichting: Aangevoerde melk 6955922 Kg Minder als vorig jaar 153248 Kg. Zoet verkocht 202828 Kg. Tot boter verwerkt 6753094 Kg Uitgekamd 259996 Kg Voor een Kg. boter was noodig 26 Kg melk. Gemiddeld vetgehalte 32i/t pCt Boter verkocht a d. mijn 80400 Kg. Diverse leien en kooplieden 178588 Kg Voorraad 1 Mei 4000 Kg Voorraad vorig jaar 2992 Kg. Melk en boter hebben netto opgebracht f 534874,52 of gemiddeld f2,05 per Kg. Voor de 202435 Kg. volle melk is ontvangen f 25939,14 Karnemelk f 4958.10 IJs f 901,50 Aan rente kapitaal f 315,10 Totaal f 566988.26 Voor de melk is betaald f 493927,28 is 7 10 ct. per Kg, Ingehouden f 74668,98 Aan onkosten betaald f 70029,96 Exploitatiekosten. Transportkosten f 31286,51 45 ct. per 100 Kg, Brandstoffen f 3766,50 Salarissen en loonen f 12550,21 Boterverpakking f 5845.B0 Onderhoud t 6248,31 Voor Dir. belasting, Melkonderzoek, Machinekamerbehoeften enz. t 5651,82 Verder is betaald voor grond en huis f 8000, Op de Boerenleenbank te goed f 13930,43 Een wetsontwerp tot uniforme regeling Y&n de winkelsluiting. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp tot regeling der winkel sluiting. In de Memorie van Toelichting wordt er o.m. op gewezen, dat de minister thans hetoogenblik gekomen acht deze materie van overheidswege te regelen, gezien de vele bezwaren, verbonden aan de tegenwoordige regeling,waarbij een en ander aan het inzicht van het gemeentebestuur is overgelaten, zoodat eenheid ten eenenmale ontbreekt Het ontwerp stemt in hoofdpunten overeen met hel concept-ontwerp van de Staats commissie 1904. Een van de bezwaren van belanghebbenden tegen de huidige regeling is, dat invoering van een werktijdenregeling ten behoeve van het winkelpersoneel, zonder da* deze met een wettelijke regeling der winkel sluiting gepaard zou gaan, bepaaldelijk in die gemeenten, waar geen sluitings uur is voorgeschreven, of waar de gemeentelijke wetgever zich te dien opzichte bijzonder vrijgevig toonde, ongelijkheid in concurrentievoorwaar den zou teweeg brengen tusschen winkeliers, die niet, en andere die wel zonder hulp van winkelpersoneel het bedrijf kunnen uitoefenen. Zondagssluiting regel. Van het zoo juist genoemde ontwerp verschilt dit wetsvoorstel, dat dit laatste ook de Zondagssluiting regelt. Trouwens waar het thans in ontwerp gereed zijnde werktijdenbesluit voor winkels naar '8 ministers bedoeling den arbeid op Zondag als regel zal verbieden, ligt het reeds daarom voor de hand, dat ook aan de winkeliers in het algemeen de verplichting van sluiten gedurende den Zondag wordt opgelegd. Artikel 1 van het wetsontwerp bepaalt wat onder winkels en winkelhuis te verslaan is In artikel 2 wordt voorgesteld te ver bieden een winkel voor het publiek te hebben a. gedurende den Zondag; b. tusschen 8 uur des namiddags en 5 uur des voormiddags. Arlikel 3 en 4 sommen een aantal uitzonderingen op dezen regel op. z.oo wordt o.a. bepaald, dat art. 2 sub b geen toepassing vindt op Zaterdag en in de tijdvakken van 25 November tot en met 5 December en van 18 tot en met 24 December. Artikel 6 bepaalt, dat bij plaatselijke verordening de gemeenteraad onder goedkeuring der Kroon kan bepalen, dat op een werkdag per week gedurende een gedeelte van dien dag of wel vóór of na 1 uur des namiddags, alle of bepaalde groepen van winkels binnen de gemeente voor het publiek gesloten moeten zijn. Wie nog bediend mogen worden. Artikel 1 bepaalt le. dat degenen, die op het ingevolge deze wet geldende sluitingsuur reeds in den winkel aanwezig zijn, nog mogen bediend worden tot ten hoogste een half uur na het sluitingsuur. 2e. Het is verboden gedurende den tijd, dat een winkel voor het publiek gesloten moet zijn, in of van dien winkel of het daarbij behoorende winkelhuis uit iemand te bedienen. 3e. Het is verboden gedurende den tijd, dat een winkel voor het publiek gesloten moet zijn, van dien winkel of van het daarbij behoorende winkelhuis uit, voorwerpen of stoffen ter aflevering aan het publiek uit te zenden, met uitzondering van maaltijden en koks waren en van winkelwaren, bestemd voor binnenkomende, uitgaande en doorgaande schepen. Artikel 8 bepaalt, dat op Zondag, op de eerste vijf werkdagen der week na 8 uur des namiddags en op Zaterdag na 10 uur des namiddags het venten en verkoopen op of aan den openbaren weg verboden is. 2e. De verbodsbepaling van het vorige lid zal op Zondag niet gelden len aanzien van het venten van geringe eetwaren. Afwijkingen mogelijk. Bij artikel 9 wordt o.a. bepaald, dat, indien bijzondere omstandigheden af wijkingen van bepalingen dezer wet in een gemeente gewenscht maken, deze afwijkingen door den gemeenteraad onder goedkeuring der Kroon kunnen worden vastgesteld. B. en W. zijn bevoegd om een al dan niet voorwaardelijke ontheffing te verleenen van de verbodsbepalingen dezer wet voor plotseling opkomende bijzondere omstandigheden en voorts ten aanzien van alle winkels op een tentoonstelling, fancy fair en andere soortgelijke inrichting van tijdelijken aard en van veilingen, voor een door B. en W. le bepalen tijdvak. Van die ontheffing wordt door B. en W. open bare kennisgeving gedaan. In verdere artikelen zijn de straffen geregeld -op overtreding van de verbods bepalingen. De schitterende vlucht van Kingsford Smith en zijn gezellen, die met het drie-motorige Fokker vliegtuig, de «Southern Cross" van Amerika via de Hawaii en Fidji eilanden naar Australië vloog, wordt door de buitenlandsche pers unaniem de beste prestatie genoemd, die tot dusver op luchtvaartgebied werd volbracht. De buitengewoon moeilijke omstan digheden, waaronder moest worden gevlogen, zijn door de bemanning van «Southern Cross" op schitterende wijze overwonnen. «Aerauto", het bekenue Fransche luchtvaartblad, schrijft o.a.: Voor de vijfde maal heeft een vlieg tuig de Stille Zuidzee overwonnen tus schen de Californische kust en de Hawaii en ditmaal komt de eertoeaan den Engelsch Australischen vlieger Kingsford Smith en zijn metgezellen Ulm, Lyon en Warner. Op Donderdag 31 Mei van Oakland bij San Francisco vertrokken, landde het vliegtuig den volgenden dag op de Hawaii eilanden. De afstand van 3.860 K.M. was in ca. 27uuraigelegu. Sedert het vertrek uit Californië was de «Southern Cross" steeds met de aarde in contact gebleven door korte radio berichten. Even vreesde men het ergst, toen Vrijdag 1 Juni werd geseind, dat de vliegers, misleid door wolken niet in het zicht der kust waren en dat zij nog slechts 4 uur brandstof over hadden. Vrijdagmorgen verzond de marconist van de «Southern Cross" later een S.O.S. luidende: «Gelooven zijn verloren, een accumulator uitgeput. Zend schip, dat onze berichten op golflengte 740 kan ontvangen. Gaan uitgezette route verder, zoodat men ons kan vinden". Het vliegtuig vervolgde zijn weg en een later telegram deelde mede, dat het zijn koers kon wijzigen met behulp van het Amerikaansche s s. «Richmond"en tenslotte kwam het bericht, dat land definitief in zicht was Om 9 uur 55 landde de «Southern Cross" op Wheeler Field bij Honoloelce ten aan8chouwe van een ontzaglijke menigte, die de stoutmoedige vliegers toejuichte. De eerste etappe van Amerika naar Australië was volbracüt. Zaterdag 2 Juni verliet Kingsford Smith Wreeler Field met bestemming voor het eiland Kauai op 130 K M. ten Noordwesten van Honoloeloe, waar het strand een gemakkelijker start van een machine zwaar belast met 5500 liter benzine, mogelijk maakte. Zondagmorgen vertrok de «Southern Cross" van Kauai naar de Fidji eilanden een traject van 5200 K.M. Dsn volgenden dag streek de «Sout hern Cross" veilig en wel neer bij Soeva en had daarmede een afstand van 5200 K.Mgeheel boven water afgelegd in 38 uur 33 minuten. Plet eenige stukje land dat zij op deze route overvlogen was hel eilandje Phoenix. Zondag zijn de vliegers, naar reeds gemeld, te Brisbana gearriveerd, zoodat dus hiermede de eerste vlucht Amerika —Australië, een afstand van 120U0 K.M., is volbracht. Tijdens de geheele vlucht is de «Southern Cross" geregeld in contact gebleven met de buitenwereld, terwijl da navigator Harry Lyon met een merkwaardige zekerheid het toestel in den juisten koers hield. Wat van deze monstervlucht te zeggen? Heel eenvoudig, Hel is de geweldigste en schitterendste vlucht, tot heden vol bracht, een overwinning op den Stillen Oceaan over een lengte van meer dan 12000 K.M. Het ligt niet in de bedoeling om de verrichtingen van de andere helden der lucht als Lindbergh, Byrd, Chamberljn, Costes etc. in het niet te doen zinken Wat zij hebben gedaan houdt steeds dezelfde waarde en hun prestaties zul len steeds in de gedachten der menschen blijven voortleven Deze Iaatsten vlogen over zee een afstand van ongeveer 3300 K.M. onder buitengewoon slechte omstandigheden, maar de bemanning van de «Southern Cross" legde in 4 dagen 2 etappes over zee 8f, één van 4000, de ander van 8200 kilometer. Wat de taak van den navigator Harry Lyon niet vergemakkelijkte, was, dat hij het vliegtuig niet naar een lange kust van een groot land moest sturen, doch naar 2 kleine eilandgroepjes; uiterst kleine slipjes op de wereldkaart Een foutje in de navigatie, een kleine afwijking van de juiste route zou nood lollig zijn geweest. Kingsford Smith en Ulm bestuurden het vliegtuig over deze ruim 12000 K M. boven den Oceaan. Kingsford Smith is geen onbekende in de luchtvaart van het Westelijk half rond. Hij is weliswaar in Europa min der bekend, want al zijn luchtprestaties verricht hij in Australië. In Juni 1927 volbracht Kingsford Smith, vergezeld van Ulm, die ook met de «Southern Cross" vloog, en van een mecanicien in 10 dagen de vlucht «Rond Australië". Een vlucht van meer dan 13000K M waarbij Kingsford Smith een dagge middelde van 1300 K.M. aflegde, met een vliegtuig, gebouwd in 1910. Daze prestatie beteekénde een record voor piloot en vliegtuig Onmiddellijk na deze vlucht kwam het in den stouten vlieger op om in zoo weinig mogelijk etappes van Amerika naar Australië te vliegen. Op 18 December 1927 deed Kingsford Smith een poging om het wereldduur- record te slaandoor benzinegebrek was hij echter genoodzaakt na 50 uur te landen. Het vliegtuig, de «Southern Cross" was een 3 motorige Fokker, van hetzelfde type, als gebruikt door Maitland en Hegenberger op hun vlucht over de Slille Zuidzee en door Byrd en zijn mannen op zijn vluchten over de Noordpool en over den Atlantischen Oceaan. Dit vliegtuig is één der allerbeste, schrijft het Fransche blad van dezen tijd. Zijn bewonderenswaardige «'lieg eigenschappen vergemakkelijken in hooge mate de zware laak van den piloot. De «Wright Whirlwind" 220 P.K. motoren, waarvan het vliegtuig was voorzien, zijn er reeds 4 maal in geslaagd den Atlantischen Oceaan en 5 maal den Stillen Oceaan (San Francisco Honoloeloe) over te steken zij wer den gebruikt voor de beide vluchten over de Noordpool en voor menig duurrecord. Wat elke maand te doen geeft (2e helft Juni). Als in deze en de volgende weken onze gewassen in den tuin en op den akker tot ontwikkeling komen of zijn gekomen, dan kan een ervaren waar nemer dikwijls verschillende ziekten waarnemen. Aan bestrijding dier ziekten wordt nog veel te weinig gedaan, deels uit onkunde, deels uit gemakzucht, en anderdeels uit misplaatste zuinigheid. Want de middelen, welke voor een doeltreffende bestrijding noodig zijn, kosten geldin vele gevallen zijn de kosten gering, in andere zijn ze niet zonder beteekenis. Evenwelals zij doel treffen, ver goeden ze de gemaakte kosten ruim schoots, en hij niet toepassing wordt vaak een schade geleden veel en veel grooter dan de uitgaven, welke men zich had moeten getroosten. Zooals ik zeivelen zijn nog onkun dig, zoowel omtrent den aard der ziekte verschijnselen als omtrent de middelen, welke er bestaan om de ziekte tegen te gaan. Toch is er alleszins gelegen heid om zich op de hoogte te stellen. Men kan zich voor landbouwgewassen wenden tot den Rijkslandbouwconsulent in zijn provincie, voor tuinbouwgewas- 8en tot den Rijkstuinbouwconsulenl, welke ambtenaren gaarne zooveel mogelijk bereid zullen worden bevonden van advies te dienen of eens te komen kijken. En dan is er nog de Planten- ziektenkundige dienst te Wageningen, waartoe men zich rechtstreeks schrifte lijk kan wenden, terwijl in tal van plaatsen technische ambtenaren van dezen dienst gevestigd zijn, en boven dien voor een 4 tal streken commission zijn ingesteld (Secr. de heer K. van Keulen te Hoorn) die eveneens inlich tingen verstrekken, al of niet na onder zoek ter plaatse 1 De Plantenziektenkundige Dienst heeft al heel wat goedkoope leotuurin het licht gegeven, welke eigenlijk iedere land- en tuinbouwer, voorzoover hij er mee te maken heeft, zich moest aan schaffen. Die enkele dubbeltjes betalen zich veelvoudig. In onzen hof zullen velen, als andere jaren, wel weer le sukkelen hebben met knolvoeten bij de kool, koolrapen, enz. Men inspecteere bij het planten de «voeten" goed; merkt men iets van knolvoeten, d.w.z. van kleinere of grootere knobbels aan de wortels, ont staan door een slijmzwam, dan verwij- dere men de planten en vernietige ze, want er komt niets van terecht. Heel de oogst van bloemkool, sluit kool, spruitkool, koolraap, enz. gaat er soms door verloren. Is de bodem een maal besmet, dan kunnen de ziekte kiemen jaren lang hun kracht behouden, 't Is dan ook wenschelijk om op dien zelfden grond in de eerste jaren niet terug te komen. De ondervinding leerde, dal een sterke bemesting met dierlijken mest, en voorts ook een hoog stikstofgehalte van den grond de ziekte bevorderen. Onweer. In de weide van den landbouwer v As te Oud Gastel werd een koe door den bliksem gedood. Onder Steenbergen sloeg de bliksem in een boerderij van v. D aan den Witten Ruiter. De boerderij ging geheel verloren. Ook de landbouwinventaris en eenige stuks vee kwamen in de vlammen om. De bewoners komen zich met moeite redden. Te Geldrop sloeg de bliksem in de weverij der N. V. Texlielmij. voorheen Vissers en Eijcken. Een begin van brand werd door debrandweer gebluscht. Verder sloeg de bliksem nog in enkele huizen en de rijwielfabrieken Serva zonder brand te veroorzaken. Te Kerkdriel sloeg de bliksem in de woning van den landbouwer J. de Rouw. Hei huis is geheel afgebrand. Te Acht bij Eindhoven werd de toren der kerk getroffen en de haan op den toren vernield. Moord. Te Giessen bij Woudrichem, is Zon dagavond de 24-jarigen arbeider J. v. T., van Rijswijk, met messteken ver moord door J V, teAndel. De oorzaak is minnenijd, meldt de «Stand". De dader heett zich bij de marechaussée te Wou drichem aangemeld. Doodelijke val. Terwijl de 70 jarige heer W., gepen- sionneerd ambtenaar te Zeist, Zaterdag avond, toen hij bij de buren op een verjaarpartijtje was, even van de W. G. gebruik zou maken, heeft hij zich door de duisternis in de gang vergist en een kelderdeur geopend, waarna hij naar beneden viel. Even later, toen zijn uit blijven opviel, werd hij dood aange troffen. Inbraak in een klooster. In het klooster der Eerw, Zusters te Lithoyen hoorde een der Zusters 's nachts een verdacht geluid. Zij wekte de andere zusters en toen zij de kelderdeur open vond, sloot zij die en luidde de klok Burgers snelden toe doch de dieven bleken reeds verdwenen. Zij bleken alleen levensmiddelen gestolen te heb ben. Overreden. Maandagmorgen werd het 10 jarig meisje M. van Oorschot op de Stations brug te 's Hertogen bosch door een wagen van v. Gend k Loos overreden. Het kind werd naar het Groot Zieken- gasthuis vervoerd, waar de laatste H.H. Sacramenten moesten worden toege diend. Een woeste rijder. Even na de huldebetooging terwijl het dorp Tubbergen nog vol menschen was, bracht de motorrijder G. uit Almelo in hooge mate de veiligheid van het verkeer in gevaar door met zijn motor als een razende door het dorp le rijden. Verschillende menschen moesten door van den weg te springen zich van een aanrijding bevrijden. De chef veldwachter en rijksveldwachter Lindeboom hielden G. aan en wilden het motorrijwiel in beslag nemen. G. pleegde verzet en gsf den rijksveld wachter L. een klap in den nek. Er ontwikkelde zich nu een formeele vechtpartij, waarbij de politie gebruik moest maken van de gummistokken Geboeid werd G. naar de cel te dorp Tubbergen overgebracht. Hier wist hij later uit te geraken, maar zat nu in een gang opgesloten. Met behulp van anderen wist de politie hem in een tweede cel op te sluiten. Klompen-invoer uit België Van de grens wordt gemeld, dat de laatste dagen uit België groote hoeveel heden klompen ons land worden binnengevoerd en in de grensplaatsen opgeslagen. Ernstig auto-ongeluk. Maandagmiddag is de 65-jarige land bouwer J. Vorselen te Thorn onder een vrachtauto geraakt. Hij werd ernstig gewond en is in deerniswekken- den toestand opgenomen. Uit den tjjd. De kazerne goed voor eenige zoontjes. Bij de bespreking van de wijziging der dienstplichtwet heeft mr. van Rap pard den wensch geuit dat alle eenige zoons zullen worden vrijgesteld en niet alleen eenige zoons die kostwinner zijn. Het motief, dat de burgemeester hierbij heeft te adviseeren, waardoor willekeur ontslaat, kan worden gesmaakt, maar overigens het is uit den tijd eenige zoons, omdat zij eenige zoon zijn, vrij te stellen. Het wordt iets moois met die eenige zoons, waarop 't tegenwoordig wordt toegelegd. Rijke (en ook arme) lui's wensch is immers, volgens modern recept, één zoon en één dochter. Bij grootere gezinnen die de maat schappij in stand houden en die op alle mogelijke wijzen achterstaan bij de egoïsten van 't tweekinderstelsel zouden in oorlogstijd ook nog alléén het kanonnenvleeach te leveren hebben En in vredestijd alleen voor de kazerne bestemd zijn? Dat gaat te ver. En trouwens, daar eenige zoontjes gewoonlijk danig bedorven kereltjes zijn, mag het hun eigen belang heeten, dat zij in de kazerne gelegenheid krij gen te ondervinden dat er ook nog wat anders in de wereld is dan verwend te worden en alles te weten voor zich zelf alleen. N.T.C. Militaire week. In Juli zal de tweede militaire week in Rusland gehouden worden. De militaire organisaties zijn al druk bezig met voorbereidingen om de massa den militairen geest in te prenten. Die week hebben militaire zaken den voorrang boven alle andere. Parades, demonstraties in de open lucht en in zalen, massabezoek can militaire kampen, schietwedstrijden voor mannen en vrouwen, jongens en meisjes staan op het program, terwijl tooneel, pers en zelfs de draadlooze moeten medewerken om een oorlogs- stemming teweeg te brengen. Reeds worden waarschuwingen tegen Engeland en den volkenbond verspreid als zouden die in koortsachtige haast een aanval op Rusland door Polen voorbereiden. De «Iswestia" schrijft dat er oorlog broeit en dat eiken dag nieuwe feiten aan het licht komen, waaruit blijkt dat we zonder twijfel aan den vooravond van een nieuwen oorlog staan. Bestrijding vanrunder-tuberculose. Bij Kon. besluit (Stsbl. 193) is inge trokken het Kon. besluit van den25en April 1922 (Stsbl. no. 217) en het vol gende bepaald Art. 1. Aan vereenigingen van vee houders, welke de verbetering van de rundveefokkerij beoogen, en ter berei king van dit doel de tuberculose onder het rundvee harer leden willen beatrij den, wordt, onder de door onzen Minister, met de uitvoering van dit besluit belast, vast te stellen voorwaar den, steun van Rijkswege aan die bestrijding verleend. Art. 2. De vereenigingen van vee houders, die voor den Rijkasteun ge noemd in artikel 1 van dit besluit, in aanmerking wenschen te komen, richten zich daartoe schriftelijk tot onzen voor genoemden Minister, onder overlegging van de door dezen verlangdegegevens Art. 3. Voor het geval, dat aan hun aanvrage, bedoeld in artikel 2 van dit besluit, gevolg wordt gegeven, verbinden de bovenbedoelde vereenigingen zich tot nauwkeurige naleving, door haar leden-deelnemers, van de voorwaarden, overeenkomstig het bepaalde in arlikel 1 door onzen voornoemden Minister gesteld. Art. 4. De in artikel 1 van dit be sluit bedoelde steun van Rijkswege kan worden verleend in den vorm van: a. een tegemoetkoming in de kosten, veroorzaakt door het tijdig onschadelijk maken van elk rund, dat lijdende is aan of ernstig verdacht is van open tuberculose; b. een tegemoetkoming in de kosten voor het veeartsenijkundig onderzoek van 't vee der leden-deelnoraers. c het kosteloos of tegen verminder den prijs beschikbaar stellen van tuber- culine en andere, door onzen voornoem den Minister aan te wijzen hulpmiddelen; d. het kosteloos of legen verminder den prijs gelegenheid geven tot het onderzoek van slijm, melk en andere se- en excreta op het voorkomen van tuberkelbacillen aan de Rijksserum inrichting, of andere, door den directeur van den Veeartsenijkundigen Dienst aan te wijzen inrichtingen. Art. 5 Dit besluit treedt in werking met ingang van 1 Juni 1928. Nieuwe dijkbreuk. Een nieuwe dijkbreuk wordt uit St Louis in de Vereenigde Staten gemeld. Een uitgestrekt gebied is onder water gezet en duizenden huisgezinnen waren gedwongen, hun woningen te verlaten en te vluchten. Hymne op dezen Rjd. In «Verloren Hoeksken" van het Brus8elsche Laatste Nieuws, schrijft A. Rannah De kinderen hebben hun poppen wij hebben onze reuzen. De kinderen heb ben huD muziekdoos; wij hebben onze gramofoon. De kinderen hebben hun prentjes; wij hebben onzen film. De kinderen hebben hun «fiokbus" van vlierhout; wij hebben ons kanon van hol brons.... De kinderen doen reizen naar het onberoerde kinderland van hun ver beelding. Wij trekken naar het onbe roerde stormland van de Noordpool. Ge ziet wat een schoon rythme het leven heeft, We doen later alles weer over wat we eens als kind deden. De kinderen hooren de dieren en de bloemen spreken. Wij hooren stemmen uit de luchL Sta hier even stil. Is er ooit tragischer stem uit de lucht gehoord dan het S. O. S.? Redt onze zielen.... De menschen in nood in de vresse- lijkste streken, blijven verbonden met de menschen in de landen met huizen De noodstem gaat over de einders, over de ijszeeën, over de bergen. En men schen stijgen op, gedragen door de lucht, menschen ter hulp. 't Is menschelijk grootsch. De groote kinderen, die de verliefden zijn, zenden op manestralen hun liefde naar elkander toe. Nu dragen ook de draadlooze golven hun boodschapzijn niet alzoo een jonge man en een jonge vrouw ginds uit het Noorden, op Oceaan-verten van elkander, en zonder elkander ooit te hebben gezien, verliefde taal beginnen te spreken, en zijn zij niet verloofd? va her, t wi Als kind J één van de fyerZj- niet meer oi 1 dusver niet spijt het me,,, en geen liedfJ-T drie strofen, F ring en van®n mogen leven Weder het nu^ gehi De VoorzittJ Arbeid Nijmej» j gende op te ner JSSSTffi*' .ft iar lezen >kai il Ra werkt had en lijden slechts 25 cent geplak n Kij wae i0gdff dienstbode, wie 231 van 50 cent van f 115 50. W De kinderen jjj^] door het overli^^ op weezen ren verzekerd ware^ j,0r naar den stand8^erj de moeder, v, ren f 152 88 per jaivto0« Was de rente naar den stand Va vader dan zoio ren jaar kunnen rr(j p blijkt alweer dat meisjes, di lijk blijven tstan ng hun VENLO. 0| ging van Mi 1400 000 eieren,! Groote eieren! Kleine eieren! Eendeneieren Ganzeneieren Kippeneieren >n ngve as it f it f it f ROERMOND] van Maandag eieren. Groote eieren] Kleine eierer Eendeneieren! Eie 4.4S >t f >t f It f worden sperd Firma nckh V da goejgle is in al oiverl baar tegeiper i en wordt Je ei schappen (oor aanbevolenEDA GBATI'J Ad ret UITKNIPPEN EN - NAN06 E.5.STOI N

Peel en Maas | 1928 | | pagina 8