„UNIGRO" GEVG H.J.J oei MI ei Innijze Pin. 200 M IN.V. Vulkaan, Venrayj Gemengde Berichten. Districts-Arbeidsbeurs te merkeüoi enk" L Lucaseek en een!joi In Gan^hi EEN RADIO-TOESTEL fs „een blijvende bron| van vreugde!" Limburg wordt het fanfare-korps in zijn bestaan bedreigd door den alles beheerschenden Voetbal. Wat ook be treurd kan worden al is men het voet balspel niet vijandig. Allerlei lieflijke gebruiken moeten wijken voor de sombere eischen van kille practijk. En zoo nog veel meer, al te veel om op te noemen. Daarom zien we zoo gaarne door een mooi Limburg8ch dorp voorbijtrekken een oude Schutterij, in kleurig costuum, blinkende wapenen en sierselen, leutig roffelen van trommen. Heisa »St Anna"! BEKENDMAKING. De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat op de Secre tarie ter inzage ligt den staat vermel dende de bij de hoofdkeuring goed en niet goedgekeurde springstieren. De motorrijder K. V. uit Oploo, die Dinsdagavond van de kermis aan de Heide terugkeerde, kwam op de Langstraat te vallen, waarbij hij ernstige kneuzingen aan beenen en hoofd be kwam. Een duorijder, zekere G alhier kreeg lichte kneuzingen bij den val. Woensdagmorgen is een nieuwe luxe-auto van den Heer G IC alhier in brand gevlogen en werd grootendeels door het vuur vernield. Verzekering dekt de schade. De 19-jarige zoon van den Heer G. alhier, die Zaterdag bezig was met het vullen van lir. onadeflesschen, kreeg plotseling een uit eikaar springende flesch tegen het oog. Direct moest hij zich te Nijmegen onder geneeskundige behandeling stellen. Naar wij vernemen zal G. zijn oog kunnen behouden. Militaire Vooroefeningen. Het wordt tijd zich aan te geven voor de z g. Militaire Vooroefeningen Niet dat de Vooroeteningen alreeds beginnen maar het is binnenkort keuring. En, wie zich niet tijdig vóór de keuring heeft opgegeven, beloopt de kans op onnoodige moeiten en kosten. Het is dus in het belang van de jon gelui die in 1910 geboren zijn, zich ten spoedigste aan te geven, bij den Sergeant- Instructeur (des Donderdsgnamiddags) of bij den Directeur van het Patronaat te Venray (dagelijks). Morgen Zondag zal Venray's Fanfarecorps een concert geven op het Henseniusplein. Aanvang 8 uur. De kermis aan de Heide werd dit jaar druk bezocht. Vooral Maandag was er een massa volk. Bij een vecht partijtje werd zekere K. met een bier glas niet ernstig verwond. GEVONDENEen Rozenkranszakje met geld. Inlichtingen bij de gemeente politie. Door de gemeentepolitie werd een drietal processen opgemaakt tegen den autobestuurder J. H. alhier, wegens rijden zonder voor- en achterlicht. Vrijdag 29 Juni, zal de Maria- vereeniging ter bedevsart gaan naar Oostrum (men zie aankondiging in dit blad). In 1908 opgericht, trok zij reeds in 1910 naar het Genade-oord, daartoe aangespoord door den toenmaligen, ijverigen Rector, den Weleerw. Heer Alf. Meijer, thans Pastoor te Haelen. De Mariavereeniging van Venray was de eerste van alle Maria vereenigingen in Nederland, die ter bedevaart ging. Moge op 29 Juni a.s. velen opgaan naar Venray's bevoorrechte plek en moge heerlijk weer de processie begunstigen. Op het dezer dagen te Venlo gehouden examen van den Huishoud cursus in fraaie handwerken der mode vakschool E.N.S A.I.D., slaagden de dames P PoelsWismans, F. Hendriks —Vermeulen, Mina van Hooff, Anna Muyzers, Mina Bardoul, Maria Smits, Johanna Arts, H. Muyzers, allen uit Venray en M. Hermans, Overloon. Allen genoten hunne opleiding bij Mej. C. Voesten, Directr. Leerares te Horst. Duivensport. Uitslag der Zondag gehouden wed vlucht van de Postduivenvereniging de »Zwaluw", van uit La Souterraine (Frankrijk) afstand 680 K.M. De prijzen werden behaald als volgt oude duiven le J. Kusters; 2e G. v. Dijck; 3e M Houben; 4e H Strijbosch; 5e P. Ker sten; 6e P. v. Ooi; 7e en 8e St. Ser- valiusgesticht; overduif J. Vermeulen. Duiven los 6 30 uur. Aankomst lste duif 3 uur 42 min 26 sec. Laatste duif 6 uur 3 min. 16 sec. Indisch besoek aan Ysselsteyn. Maandag jl. werd ons Peeldorp met een bezoek vereerd van den regent van Bandoeng, het Districtshoofd van Sumatra's Westkust en den Prins van Djong (Aljeh) en Mr. Cohen, die 36 jaar regeeringscommissari8 wasin Ned. Indië In gezelschap van hun gastheer, den heer Jan Poels uit Venray arriveerden ze hier omstreeks half drie. Achtereen volgens werden de kerk met rectoraat, school en enkele boerderijen bezocht. Ofschoon de grond anders is, wil men in Indië hetzelfde systeem als hier volgen. Om half vijf keerde het hooge gezel schap, hoogst tevreden en verwonderd over het geziene, weer naar Venray terug. De rondgang in de gemeente Sevenum ten behoeve van onze kerk, bracht het aardig sommetje van ruim f 645 op. Zondag jl. na de H Mis van half 8 vergaderden in café Keysers deleden van den Boerenbond. De heer Wijn hoven, hoofd der Landbouwschool te Venray, hield een lezing over Aard appelziekten". Op zeer bevattelijke wijze werden door hem de meest voorkomende aardappelziekten besproken en de mid delen aangegeven ter bestrijding. Ook werden enkele aardappelperceelen bezocht en de aanwezigheid dier ziekten nagegaan. OVERLOON. De uitvoering welke was vastgesteld op 24 dezer, welke door de dames van den Missienaaikring gegeven zou worden gaal wegens om standigheden niet door. MAASHEES Zaterdag herdach* de heer H. v.d. Weegh zijn 25-jarig jubi leum als hoofd der school alhier. De dag werd begonnen met een H. Mis ter dankzegging bijgewoond door de schoolkinderen, onderwijzers en ver schillende belangstellenden. De jeugd werd door den jubilaris gul onthaald. Op verlangen van den feesteling zou er geen uiterlijk feest- vertoon plaats hebben. Toch gaven velen blijk aan hunne achting voor den jubilaris door het uitsteken dér vlaggen. Door de muziekgezelschappen van hier en Holthees werd ons geacht schoolhoofd alsook een serenade ge bracht. Welgeslaagden fokdag. De N. Limb, fokdag te Horst van paarden, rundvee en varkens 5 dezer gehouden, blijkt ook in geldelijk opzicht geslaagd, zoodat van de door den gemeenteraad toegezegde garantie geen gebruik is te maken, daar de ontvangsten de uitgaven dekken. De Vredepeel-kwestie. In de gemeenteraad van Sambeek werd Maandag de Vredepeelkwestie behandeld. Op deze bespreking werd de volgende motie aangenomen De burgemeesters der gemeenten Maashees, Vierlingsbeek, Sambeek en Oploo c.a. ter bespreking, inzake Vrede peelkwestio, te Sambeek op 8 Juni 1928 bijeen vernomen hebbende, dat door een zestal gemeentearbeiders van Ven ray onder toezicht van een gemeente veldwachter en in opdracht van den burgemeester dier gemeente, verschil lende hoopen turven op de Vredepeel dezer dagen werden aangestookt en verbrand, welke turven aldaar door Land van Guyksche ingezetenen waren gestoken en opgestapeld, waartoe de Land van Guyksche ingezetenen krach tens oud recht de bevoegdheid hebben Gelezen een in het Weekblad »Peel en Maas" van 28 April 1928 voorko mend artikel van den heer A. F. van Beurden, waarin o m. huns inziens de Vredepeelkwestie in een verkeerd dag licht wordt gesteld Overwegende, dat hangende het onderzoek inzake het Vredepeelgeschil de betreffende arbitragecommissie in geen enkel opzicht beinvloed dient te worden Overwegende, dat op de op 13 Febr. 1928 te Nijmegen gehouden bespreking van de arbitragecommissie met de burgemeesters der gemeenten Venray, Maashees, Vierlingsbeek, Sambeek en Oploo algeheele overeenkomst bestond omtrent de oplossing van het Vrede peelgeschil en dal daartoe de handel wijze van den burgemeester van Venray en van den heer van Beurden onbe grijpelijk wordt geacht. 1. Uiten hunne sterke sfkeuring over het feil dat in opdracht van den burgemeester van Venray, gedroogde turven in de Vredepeel worden opge stookt 2. Keuren het voornoemde schrijven van den heer van Beurden in »Peel en Maas" ten zeerste af. De Voorzitter deelt mede, dat deze motie ter kennis is gebracht van Zijne Excellentie den heer Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw de Aibitragecommissie inzake Vrede peelkwestie en van de gemeentebesturen van Venray, Maashees, Vierlingsbeek, Sambeek en Oploo c.a. De heer van Haandel zegt dat de Twistsche inwoners ten zeerste veront waardigd zijn over 't feit, dat turven in de Vredepeel werden opgestookt. De voorzitter zegt, dat hij den Raad omtrent het verder verloop van deze kwestie steeds op de hoogte zal houden. N. V. Crt. Diamanten bruiloft. Het echtpaar P. W. Willems-Gerards te America hoopt in November a.s. den dag le herdenken, dal ze voor zestig jaren in den echt werden vereenigd. Brand. Te Siebengewald brandde Dinsdagde woning van den landbouwer K. Gram- sen grootendeels af. Ook de inboedel werd gedeeltelijk een prooi der vlammen. Verzekering dekt de schade. Voetbal. R.K. Nederland-R.K. Duitsebland 2—1 Onder de slechtste weersgesteldheid, die men zich denken kan, is Zondag te Venlo de zevende wedstrijd tusscben de vertegenwoordigende elftallen van R K. F. en DJ.K. gespeeld. Deze ontmoeting eindigde in een verdiende 21 zege voor de Nederlanders. Prov. Staten van Limburg. In de Dinsdag gehouden zitting der Staten van Limburg werd door den voorzitter een woord van hulde en dank gebracht aan den scheidenden hoofdingenieur van Waterstaat, den heer Huenges. Namens de Staten sloot zich de hser Janssen de Limpens bij den voorzitter aan. Een groot aantal stukken werd voor kennisgeving aangenomen. Diverse voorstellen werden naar de afdeelingen verwezen. De volgende vergadering zal gehouden worden op Dinsdag 10 Juli WEERT. Alhier heeft de aanbesle ding dar voor rekening van den Land- bouwbond »St. Isidorus" te bouwen landbouwschool met onderwijzers woning plaats gehad. De inschrijvingen waren als volgt Jac. v. Tuyl, Weert f 27.729 P. Stribos, Weert f 27 684 Jac. Weekers, Weert f 25 900 Math. Everaers, Weert f 24 700 J. Nijskens, Nederweert f 23.860 Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver. Van een hooizolder gevallen. Zaterdagavond is de ongehuwde 57 jarige landbouwersknecht P. K., te Swartbroek, gemeente Weert van een hooizolder gevallen. De man kwam met het hoofd op den dorschvloer terecht en werd in beden- kelijken toestand opgenomen. De ongelukkige is aan de bekomen verwondingen overleden. Dr. Schaepmanfonds. De kleine parochie Houlhem (bisdom Roermond) heeft voor het Dr. Schaep manfonds ruim 990 gulden opgebracht Pseudo-inspecteur. De politie te Geleen heeft gearresteerd zekeren S. uit Heerlen, die zich uitgaf voor inspecteur van den warenkeurings- dienst te Maastricht en op dezen titel boter en andere levensmiddelen in be slag nam bij winkeliers en particulieren S. is gevankelijk naar Maastricht over gebracht. Een ladelichter. In hotel C. te Geleen werd op klaar lichten dag, toen de herbergierster zich even verwijderd had de lade gelicht. De dief, een werklooze Duitscher, ging er met den buit, circa f 30 van door, achtervolgd door de gewaarschuwde politie, die hem kon achterhalen en arresteeren. Tijdens de vlucht had de Duitscher een deel van het geld op straat geworpen. Hij is naar Maastricht overgebracht. Mjjn-ongeluk. In de mijn Laura te Eygelshoven geraakte de mijnwerker Sch. onder af vallend gesteente. Met inwendige kneuzingen, gebroken ribben en ver schillende verwondingen aan armen en beenen is hij naar het ziekenhuis ge bracht. Bloedvergiftiging. De mijnwerker S. uit Heerlerbaan werd in staatsmijn Wilhelmina aan een been verwond, waardoor bloedver giftiging ontstond. Hij is naar het hos pitaal overgebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. Het gewicht der postpaketten. De postadministratie overweegt sedert eenigen tijd in hoeverre het mogelijk is, tegemoet te komen aan verzoeken om ook in het binnenlandsch verkeer de gewichtsgrens voor postpaketten, welke thans 5 K.G. bedraagt, ter ver- hoogen. Uit een onderzoek is gebleken, dat het zonder technische bezwaren moge lijk zal zijn, de gewichtsgrens op voor loopig 7 K G. te brengen. De Postraad heeft zijn instemming met dit voornemen betuigd. Een wetsontwerp tot wijziging van de pakketpostwet is thans in voorbe reiding. Overreden. Te Boekei is door eigen onvoorzich tigheid een meisje van A. v. d. V. door een motorrijwiel aangereden De toestand van het kind is levensgevaarlijk. Hartelijkheid is maar alles! Te Ouwerkerk bij Zierikzee is vorige week Woensdag de nieuwbenoemde burgemeester, de heer J. Romeyn Jz. geïnstalleerd. Wethouder v. d. Stolpe moest hem als oudste wethouder instal leeren. Uit zijn installatie-rede knippen we het volgende: »Ik wil niet nalaten te zeggen, dal ik dit niet met veel geestdrift doe, omreden ik zelf ook als sollicitant naar hetambt, de benoeming gaarne zelf had ontvan gen, temeer nog, daar op eën klein gedeelte na de geheele gemeente heeft medegewerkt om mij benoemd te zien. Nu dit anders is uitgevallen, is het voor mij een groole tegenslag. Evenwel UEd. zijt benoemd en nu gij uw taak als burgemeester aanvaard hebt, wil ik hopen, dat gij in alle opzichten een goed burgemeester moogt zijn". Een andere speker, zekeren heer de Later, feliciteerde ook den burgemees ter met zijn benoeming, maar »drukte er zijn spijt over uit, dat de heer van de Stolpe niet is benoemd, wijl deze behoort tot een familie, welke steeds te Ouwerkerk is gebleven". Een blijde incomstel Om een fijne sigaar. In de Dinsdag te Deverter gehouden Raadsvergadering sprak, volgens de »Stand." het raadslid Roebers zijn groote afkeuring uit over een bij de politie gehouden wedstrijd in.... het aanbrengen van overtredingen. Een inspecteur had een fijne sigaar uiige* loofd voor den agent, die binnen een bepaalden tijd de meeste processen* verbaal had opgemaakt. De prijs was gewonnen door een agent, die binnen twee uren 15 personen had verbaliseerd De voorzitter zeide, dat het geval erg was opgeblazen. Het was een geheel op zichzelf staand feit geweest, een kleine fout slechts, waarover de betrok ken politiemannen niettemin waren onderhouden. Door den bliksem gedood. Bij een kort, doch hevig onweer, hetwelk boven Lobith en Spijk losbrak, werd een zekere van Hall uit Babberich, op de Hollandsch Duitsche steenfabriek te Spijk door den bliksem getroffen en gedood. Maddalena boven Nobile's kamp. Volgens een bericht uit Kingsbay heeft kapitein Maddalena gerapporteerd, dat zich in de buurt van het kamp van Nobile geen open water of een gladde ijsvlakte bevindt, zoodat het niet moge lijk is, met een groot vliegtuig een landing uit te voeren. Men neemt derhalve aan, dat een redding van Nobile in de eerste tijd nietmogelijk zal zijn, hoewel Maddalena bij goed weer een landing op een sneeuwveld zoo dicht mogelijk bij het kamp wil beproeven. Indien ook kleine vliegtuigen niet kunnen landen, zal slechts hulp kun nen worden gebracht door den Russi- schen ij9breker, die langzaam doch zeker voorwaarts komt en binnen onge veer 8 dagen ter plaatse zal kunnen zijn. Wat Amundsen betreft, verondersteld wordt, dat hij ergens aan de kust is geland of direct naar Amsterdameiland doorgevlogen is en thans op een gun stige gelegenheid wacht om verder le vliegen. Het bloedig incident in het Joego- Slavisch parlement. Een vertraagd telegram uit Belgrado meldt omtrent de schietpartij in het parlement, waarbij Paul Radilsj werd gedood, het volgende: Rasjitsj, een Montenegrijnsch afge vaardigde, leverde hevige critiek op de oppositie. Hierop ontstond tumult. Er ontwikkelde zich een conflict tusschen den spreker, die door zijn partijgenootan werd ondersteund, en bepaalde leden van de oppositie. De afgevaardigde Iwan Pernar, een volgeling van Radilsj, richtte tot Rasjitsj persoonlijke beleedi- gingen. Het tumult werd een helsch kabaal, met het gevolg dat de zitting moest worden opgeheven. Op hetzelfde oogenblik trok Rasjitsj een revolver en schoot in weerwil van alle pogingen om hem dit te beletten verscheidene kogels in de richting der oppositie. Twee afgevaardigden, volgelingen van Raditsj, werden gedood, vier gewond. Te Belgrado heerscht onder alle klassen der bevolking groote opwinding. De moorden aar van de Kroatische afgevaardigden, dê thans in arrest gestelde Punica Rasitsj, heeft aan den rechter van instructie verklaard, dat hij na het plegen van zijn daad niet uit de skoeptsjina is vertrokken om te vluchten, doch slechts om eenigeparti culiere zaken »e regelen. Hij wilde zich niet aan de straf onttrekken. Met betrekking tot de motieven tot zijn daad. verklaarde hij, dat hij het niet langer kon aanzien, dat alles, wat Servisch is, met vuil geworpen werd. Hij heeft zijn bezinning vprloren en het bloed was hem naar het hoofd ge stegen. Nadat hij eenige brieven geschreven had, heeft Rasitsj zich bij de autoriteiten aangemeld. Hij is thans bereid zich, zelfs zonder vorm van proces, te laten doodschieten. De toestand van den gewonden afge vaardigde Slephan Raditsj is nog niét verander!. Daar Raditsj echter lijdende is aan suikerziekte vreest men spoedig hel ergste. De toestand van de andere gewonden is naar omstandigheden niet slecht mmiJSB DISSSTEH Parochiekerk Morgan Zondag 10 uur de Hoogmis ter eera van St. Jan, 2 uur kleine Congregatie, half 3 herhalingscatechismus, 3 uur Lof en eerherstel van het Hart. na het Lof vergadering Apostolaat des gebeds. Maandag half 8 Jaarg, voor Herm. Martens, Joh. Martens en echtgenoote, 8 uur betteld Jaarg. van Clara Hendriks, echtgen. van Mart. Wis mans, 7 uur Lof. Dinsdag half 7 leesmis voor Gerard Gossens, als lid der flambouwdragers, half 8 leesmis, 8 uur besteld Sol. Jaarg. voor Louis Raedts Woensdag half 8 zieledienst voor de overleden Familie Peeters en Claessens, 8 uur besteld Jaarg. voor Jan Rutten en echtgenoote. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur zieledienst voor Gerard Gossens. "Vrijdag feest van St. Petras en Paulus, de diensten als op Zondag, om 2 uur zal de Maria vereeniging ter bedevaart gaas naar Oostrum, 's morgens om 8 uur algemeene H. Communie. Zaterdag komen de kinderen der 4e klas te biechten. A.s. Zondag collecte ten bate der kera. Deze week wordt het Allerh. aan de zieken gebracht. Dinsdag Dorp, Woensdag op de ge huchten en Donderdag Veltum en Heide. Paterskerk. Zondag om half tien H. Mis en vergadering voor de mannelijke Tertiarissen. Om half drie voor de vrouwelijke, waarna Bestuursverkiesing voor wijk III. St#vAntonius-Patronaat. Klein- en 'Middenpatronaat moeten om half vijf aanwezig zijn. Voor hen om 5 uur Lof. Spaarbankboekjes meebrengen Wie buiten Patronaatstij d op het Sportterrein vertoeft, moet zijn kaart kunnen toonen. Enkele leden storen zich aan niets; die zullen van het Patronaat enz. verwijderd worden; er blijven er genoeg over ,,hoe meer zielen hoe meer vreugd" is niet altijd waar. Het bovenstaande moge ook de aandacht trek ken van die schoolvrije jongens welke in de kerk niet luisteren naar de heeren onderwijzers. Genade-kapel Oostrum. De H. H. Missen des Zondags om zeven uur en om half tien, 's namiddags om drie uur Lof. Door de week de H. Mis om half 8. A s. Vrijdag, feest van de H. Petrus en Paulus, de diensten als op Zondag, nam. kwart voor drie afhalen van de Mariavereeniging van Venray, waarbij aansluit lof met predikatie, ommegang over den vlasakker en vereering der relikwie van O. L. Vrouw. BÏÏB91BLÏJS2 STAND VINBAT. van 15 tot 22 Juni GEBOREN Joseph J. A. Pubben, Merselo. Antonius L. v. d Munckhof, Groote Straat 28. Maria W. J. de Mulder, Oirlo. Wilhelmus v. d Ven, Ysselsteyn. Catharina P. W Arts, Merselo. Johanna J. G. Thijssen, Bleekstraat. Simon J. Martens. Oirlo. Ida A. Jeuris8en, Ysselsteyn. GEHUWD H. Relouw, 24 jaar, leiendekker te Venray en E. G J. M. v. Maria 19 jaar, z.b. te Eindhoven. OVERLEDEN H. M. H. B. v. Guyck, 1 maand, te Leunen. 1 paliënte St. Annagesticht. Waterlossingen. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, zulks ter voldoening aan het bepaalde bij het derde lid van artikel 9 van het Reglement op de Waterlossingen in de provincie Limburg, dat door heeren Gedeputeer de Staten dezer provincie in hunne vergadering van 8 Juni 1928 zijn vastgesteld de navolgende suppletoire leggers der waterlosaingen.' Legger B no la Lollebeek nieuw gedeelte; - B no 3a Loobeeksche beek nieuw gedeelte; - B no 5 Zwartwater; B no 6 Oostrumsche Veen met zijtak; A no 8 BoBchhuizer Maas met zijtak; n A no 14 Burggraaf met zijtakken; A no 15 Weverslosche beek vierde zijtak; A no 16 Weverslosche beek verlengde; A do 17 eerste zijtak der Oostrumscbebeek A no 18 eerste zijtak der Loobeekscbebeek A no 19 waterlossing uit Daland met zijtakken; B no 20 Ysselsteynsche waterlossing met zijtak. Venray 21 Juni 1928 Burgemeester en Wethouders van Venray O. VAN DE LOO. De Secretaris VAN HAAREN. Verkoop van voor- en nagras. Burgemeester en Wethouders van Venrsy zullen publiek bij opbod verkoopen op Donderdag 28 Juni a.s. des namiddags om half zes preces in café »de Korenbloem" aan den Merselosche weg, onder de gewone betalingscondities, het voor en nagras 1928 van de weide in het Roozendaal, en wel Het voorgras, de Oostelijke helft groot 1.03 H A. in drie slagen (perceelen 1, 2 en 3) en van de westelijke helft pl.m een derde gedeelte groot circa 0.40HA.(per ceel 4), zooals nader ter plaatse afgepaald. Het nagras van dé geheele weide in twee perceelen, groot circa 1.03 H.A. (perceel 1) en 122H.A.(per ceel 2), te aanvaarden 6 Augustus a.s en eindigende 31 October 8.s, uitsluitend voor beweiding mei rundvee. Het voorgras moet vóór 26 Juli 1928 zijn geruimd. Vóór het ingebruik nemen van de naweide wordt de afrastering om het land in orde gemaakt doch komt het onderhoud gedurende den pachttijd voor rekening van den pachter. Schade door het vee van den pachter aan het plantsoen of gewassen in de kweekerij ver oorzaakt, komt voor rekening van den pachter. Nadere inlichtingen zijn te be komen bij wethouder P. Pubben, en 'savonds na 6 uur en Zondags van elf tot twaalf uur bij bosch wachter N. Min, Merseloscheweg. Venray, 21 Juni 1928. Houtverkoop. De gemeente Venray zal publiek bij opbod verkoopen, onder de ge wone betalingsvoorwaarden, op Donderdag 28 Juni a.s. desnamid dags drie uur een flinke partij zwaar brandhout, geschikt voor alle doeleinden, liggende in de bosschen aan den Smaklerweg. Venray, 21 Juni 1928 Worden gevraagd 2de bakkersknecht voor Overloon 4 bekw. timmerlieden v. Helmond 62 cent per uur Eenige personen voor het maaien en binden van pl.m. 9 H.A. rogge en haver 1 dienstmeid voor klooster bekend met stal- en tuinwerk 1 huishoudster voor geestelijke 1 huishoudster voor klein gezin verschillende burgerdienstmeiden voor dadelijk boerenknechten en meiden Sleepers voor de Staatsmijnen, be neden 30 jaar 4 jongens voor boerenwerk 1 bekwaam schildersknecht voor Venray 1 dagmeisje 1416 jaar 2 bekw. metselaars voor Bakel 1 boerenknechtje voor Well Meid-huishoudster voor Swolgen Leerling kapster voor Venray Winkeljuffrouw voor Venray Boerenknecht en meid voor Bergen Burgerdfenstmeid voor Venlo Werkmeid voor Venray Bakkersknecht voor Venlo 1 meisje v. halve dagen v Venray 1 kindermeisje voor Venray 1 boerenknecht 15-17 j. Wanssum 1 jongen 13—14 jaar v. boerenwerk 1 roggebindster 1 dienstmeid voor 's Gravenhage 1 dienstmeid v Lutterade 15 Aug. 1 huisnaaister Bieden zich aan 1 opperman bij stucadoor t huis- en tuinknecht 1 chauffeur en 1 leerling 1 kindermeisje 3 SSlf' 2 Timmer 1 slagersk 1 gezin vü.rde] 2 grondwtï 1 werkmei 1 kantoofl oeboreJ Antc^na J. v.0F J. V.^0F_ .d. W Venray, Groc Ms. SpreekiUi 11 Om 8 iljn d rochiekerkfc A H. CommI Bijeenkol Pari kerk des Bij aanjjhtig waaronderfen 1 latie van aen. Onder je cc voor de k Om troi 26 k. en i gevraagd te Eindhovi Wasch bui Mevrouw O sche straat en. ver TUI Ontvangete p Prijzen bene co rentie jleerc r J. Coenjacli Steeds allelolpl en Knolselderi e bl kool cht. A. Üai maakt beke in zijne smi beslagen wfens slaan der h tste oer pa; Nog af te 29 J elite-stam f een stuk, bij P. huizen. TB 2 paar lange bij het van de i M. TAKkstra; TB zeug i Bi P dr< ele p - jigg< P.J. Robbeigg- en ijzei atten hebben wij''e k tegen z'lzen nd, J. Coenflclt

Peel en Maas | 1928 | | pagina 2