PUROL er op Sch Sproeten iep JOS. fi Sprutol Fotife raagt Foto- m. In 16! rif PR. P. SN J. K G. W. F. Sijb Weet gij... Voor de huisvrouw. Hoe duur een kind zijne eerste H. Communie wilde koopen. Gemengde Berichten. Alle sot Verg ro Bezoekt) Marktberichten. Olievei jten van portrj to's en Br. WerkJ ïeenkapj Gebr. A.SS1 in Bruinkol Sta Vetm An Alle CHO Gebr- Luc Bij stukloopen van huid en voeten, doorzitten, zonnebrand en smetten maar vooral ook bij brand en snijwonden, ontvellingen en allerlei huid verwondingen Het verzacht en geneest 8lamvorming ragegaanhet overblij vende 1 jarige hout gemeten op het midden. Er werd een deel niet gesnoeid gesnoeid op 8/4 der lengte idem op 2/3; idem op i/ï en op 1/3 der lengte. Het resultaat was, kort gezegd: dat de inkorting op 3/4 der lengte de grootste dikte toename gaf Op dezelfde wijze werden jonge Bellefleurs behandeld, en bij deze was de uitslag, dat inkorting op der ler.gte de grootste dikte toename gaf. De kroon vorming werd gecontroleerd bij onderveredelde goudreinetten met 1 jarige kroon van 3 gesteltakken snoeiïng als voren, 't Resultaat was ade dikte toename van den stam en van de gesteltakken is het grootst bij inkorting op 3/4 der lengte, ofschoon 1/8 daarmee niet veel verschil opleverde; b.) de gemiddelde schotlengte was het grootst bij inkorting op 1 It der lengte, c de totale lengte was het grootst bij inkorting op 3/4 der lengte. Wenken en mededeellngen (Voor bessentelersProf. Dr. Th Remy te Bonn heeft een brochure in het licht gegeven, waarin hij verslag geeft van een aantal proeven, door hem genomen, bedoelende den invloed na te gaan van de verschillende kalimesl- stoffen op meerdere cultuurgewassen. O a. nam hij een proef met roode bes sen, waarvan het resultaat voor telers van belang is De foto's in de brochure, weike werden gemaakt in October, geven het volgende te zien1. Kali gebrek heeft tengevolge, dat het blad vroegdjdig afsterft en afvalt. 2- De met zwavelzure kali bemeste planten ver toonden in begin October nog frisch blad, terwijl de scheutgroei zeer sterk was 3. Het ontijdig afsterven der bladen kan niet alleen door gebrek aan kali worden veroorzaakt, doch tevens door bemesting met chloriden. 4 Wen- schelijk is, de roode bessen uitsluitend te bemesten met gezuiverde kalizouten, en wel met patentkali en zwavelzure kali Ook chloorkalium behoort tot de gezuiverde kalizouten, maar deze mest stof wende men hier toch liever niet toe, omdat nadeel dan niet buitenge sloten schijnt, tengevolge van het betrekkelijk hooge gehalte aan Na. Cl. WeetgIJ? Weet gij, dat fijngemalen kainiet een uitnemend middel is ter verdelging van verschillende onkruiden; dat ech ter ter verkrijging van uitstekende resultaten de juiste tijd van uitstrooïng in acht genomen moet worden? Weet gij, dat bij de meeste onkruiden die juiste tijd valt tusschen het ver schijnen van het 2de en het Bde blad? Weet gij, dat op het dauwnatie graan (zonder klaver als ondervrucht) of na regen de kainiet moet worden uitge sirooid, als men zonneschijn kan ver wachten; dat de hoeveelheid varieert lu8«chen 600 en 1200 K G, per Hectare? Weet gij, dat de fijngemalen kainiet tijdig in uw bezit moet zijn, en vèör 't gebruik droog bewaard dient te papier gepakt moet worden), tabak of naphtaline. Leg over de doos een flink stuk papier, doe de deksel erop en plak de doos liefat dicht met reepen papier. Voorzie de doos van een pspier, waarop duidelijk staat wat erin zit. Op die manier wordt voorkomen, dat de doos onnoodig open gemaakt wordt. BONT. Klop bont goed uit aan de achterkant en kam met een groffe kam de haren uit tot op hft leer. Is het bont vet, wrijf het dan schoon met benzine. Wit bont wordt schoongemaakt mei warme zemelen. (Dit erop strooien en uitborstelen) Berg het dan op in 6en goed sluiten de doos en leg er weer kamferballen bij. Kijk het iedere maand even na en pak het opnieuw in. ZIJDE. Hangzijden kleedingstukken liefst op in een goed gesloten kast en overdek ze met een groot laken. Zij mag niet opgevouwen worden, daar het dan gauw stuk' gaat op de vouwen komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot worden Weet gij, van het bemestend dat kainiet, ter bestrijding onkruid aangewend, tevens wnrkt, en dus nimmer ver loren is, ook niet wanneer bij het uit blijven van den verwachten zonneschijn de beslrijdingsproef mocht mislukken? Br, MIJNHARDTs Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Kiespijn-Tabletten 30 ct Laxeer-Tabletten.60 ct Zenuw-Tabletten75 ct Maag-Tabletten75 ct Bij Apolh en Drogisten dat ieder mensch, wanneer wij drie geslachten op 100 jaar stellen en reke nen vanaf het begin onzer jaartelling 143 000.000 000 000.000 voorouders gehad heeft? en dat de Volkenbond jaarlijks 12i/t rail- lioen guldens uitgeefi Maar weet Gij tevens dat men voor dit bedrag slechts één oorlogschip kan koopen en dat Nederlands aandeel 300.000 gulden per jaar bedraagt, wat nog niet het driehonderste deel van onze militaire uitgaven in 1926 is? en dat het rooken in de oude wereld eerst ingevoerd werd, nadat Columbus de nieuwe wereld ontdekt, had, waar algemeen, zoowel door vrouwen als mannen, gerookt werd en dat 50 pCt. der Amerikaansche sol dalen wier dienstijd afgeloopan is, op nieuw teekenen en 80 pCt. der ge scheiden Amerikaansche mannen weer trouwen en dat er in Nederland 4000 krankzin nigen in diverse inrichtingen verpleegd worden en dat van den geheelen invoer Nederl. Indië gedurende 1925 slechts I81/2 pCt. (in 1913 33 pCt.) uit het Moederland afkomstig was en dat door de kleinere landbouwbedrij ven meer netto winst per Hectare wordt gemaakt dan de grootere? en dat het Philips concern in 1895 voor het eerst een winst maakte van f14.000 maar dat het winstcijfer in 1924 reeds was gestegen tot 4 4 millioen, in 1925 lot 5,3 millioen, in 1926 tot 6,2 millioen en in hel afgeloopen jaar tot II1/2 mil lioen gulden en dat het exportcijfer van kaas steeg tn 25,800 ton tot 30,600 ton en de uitvoer van vruchten verdubbelde? en dal het aantal werkloozen in de laatste jaren voortdurend afneemt en de kosten van levensonderhoud steeds lager worden en dat het exportcijfer per hoofd aer bevolking, verleden jaar voor Nederland f 250 bedroeg, terwijl dit voor België f 225, voor Frankrijk f 131 voor Vereenigde Staten f 102 en voor Duilschland f 95 was? en dat men algemeen aanneemt dal Nederland's economische positie op het oogenblik een der sterkste van de wereld is? en dat President Coolidge waarschijnlijk nog wel President zal blijven omdat zijn vrouw nog graag vier jaar op het Witte Huis vertoeven zou en dat geen enkele koopman zal slagen indien hij het comfort van het oogen blik niet wil opofferen aan het voordeel der Toekomst? en dat iedere man 6,000,000,000 hersen cellen heeft, waarvan hij waarschijnlijk slechts een heel klein percentage ge bruikt Opbergen van wintergoed. Wollen kleedingstukken die niet, of moeilijk gewasschen kunnen worden, worden eerst flink uitgeklopt en uitge borsteld, en daarna in de zon gehangen om te luchten. Vette randen b.v. van kraagjes en mouwen worden even schoongemaakt met benzine. Benzine mag niet gebruikt worden bij vuur, daar hel gemakkelijk ont brandt. Knoopen enz. worden stevig aange nsaid, en het kledingstuk zoo noodig versteld, zoodat hel voor de volgende winter kant en klaar te voorschijn wordt gehsald. Het goed wordt ingepakt in koffers of doozen, die eerst ook heel goed schoon gemaakt en gelucht moeten worden. Vouw het goed netjes op. Plooien kunnen er .van te voren inge regen worden. Vooral kragen en revers moeten goed recht liggen, om valsche plooien te voorkomen, moet er tusschen iedere ouw die er gemaakt wordt een slukj vloeipapier gelegd worden. Vouw vooral het goed niet te klein op, benut altijd de ruimte van de ge heele doos. Om de mot tegen te gaan moeten er hier en daar kamferballen tusschen gelegd worden. Ook kan gebruikt wor den kamferpoeder, (wat in stukjes noodig: het zuur der groente is op zich zelf bederfwerendwel is het goed, teneinde schimmelvorming geheel te voorkomen, de gewone flesschen te zwavelen on na vulling te lakken. De rechte tijd is het dan nu ook om boon tjes te leggen niet alle Iegelijk, dan zouden alle ook tegelijk rijp en eetbaar zijn. Wie om de week boontjes poot tot in uui toe, kan den geheelen zomer door tot in den herfst versche boontjes eten; de laatst gepote zijn dan natuurlijk niet geschikt om in 't volgend voorjaar als pootgoed gebruikt te worden daartoe neemt men de eerst gelegde, die goed rijp en behoorlijk gedroogd zijn. U is in het gelukkig bezit wellicht van een of meer bakken Denk dan het luchten 1 Want in dezen tijd kan het onder het glas al zeer warm worden, en bij niet luchten zouden bloemen en groenten verbranden. Snij- en spercie-boonen kunnen flink hoog gelucht worden, en men mag ze niet eer dicht leggen voor de zon van de ramen af is. Van bloemkool* en wortelenbakken moeten de ramen nu afgenomen zijn. Meloenen en komkommers, alsook de bloembakken, dienen nu ook al flink gelucht te worden, terwijl de bloemen 1 langzamerhand naar buiten gebracht kunnen worden. Op den kouden grond kunnen nu wel al om en bij den 20en Mei augurken gezaaid wordende beste soort is de kleine scherpe groene. Men zaait op een rabat, dat is; voor een schutting of muur of een warm plaatsje in den hof. De grond moet be mest zijn geweest met ouden verteerden mestop verschen mest zullen de ugurken te wild groeien en weinig vrucht geven. Men legge 2 of 3 pitjes bij elkaar, op een afstand van li/t 2 voetlater één plantje laten staan. Wanneer ds planten vrucht gaan geven, moet men om den anderen dag gaan plukken, omdat ze bij warm weer spoedig te groot kunnen worden. De augurken kunnen ook wel ver vroegd worden, door ze in April onder glas te zaaien, en ze vervolgens elk fzonderlijk in een potje te zetten. Thans kunnen dit al mooie plantjes zijn, welke dan reeds op hun plaats van bestemming geplant kunnen wor den. Het gras op de gazons zal al wel lang beginnen te worden, wat op een mooi gazon niet hoort; hoe korter het gras, hoe fraaier. Daarom moet het nu gemaaid worden, echter niet bij scherp zonnig weer en bij felle droogte, want dan zou het grasveld, na gemaaid te zijn, spoedig kunnen verbranden. Wat elke maand te doen geeft, (2e helft Mei.) Als de grond goed is doorzond, dus door en door warm is geworden, dan eerst is het de rechte tijd om boontjes te leggen, en ook om postelein te zaaien op den kouden grond. Is de grond nog koud en nat, dan komen de boontjes, indien ze al boven den grond komen, op met »kwade harten"; ze mogen niet lang zich schuil houden, maar fluks zich vertoonen. En evenzoo is het met de postelein, die ook heel niet tegen de kou en nattig heid kan. Bij warm weer mits de aarde goed vochtig gemaakt is wordt zij reeds binnen weinige dsgen zichtbaa Van nu af kan men lot in Augustus geregeld door uitgezonderd bij nat, guur weer postelein zaaien, er dus geregeld door van profiteeran, en ook geregeld door Wecken" of inmaken in gewone flesschen.' Voor postelein is het Wecken" niet Ziet gij ouder uit dan gij zijt? Slechte spijsverte ring, verstopping, maagkwalen enz., werken nadeelig op uw humeur en ge stel. Foster's Maag- pillen zijn een zacht- werkend laxeermid del. dat uw kwaal doet verdwijnen. Maagpiüen f 0.65 per flacon. Roste r's Alom verkrijgbaar j Bij alle Drogisten. van zulke ouders. En nu, loop hard, opdat moeder niets merke. Bedremmeld bleef het kind staan ze had nog iels te zeggen. Wat is er nog? Wil u mij ook O. L Heer geven? Ik lachte. Maar kind, om O. L Heer te mogen ontvangen moet men toch nuch ter zijn. En het is al over tweeën. Ik ben nuchter Moeder heeft mij van morgen wel koffie gegeven, maar ik heb die achter haar rug weggegooid. Ik bid u, geef mijn Ons Heer. Ik opende het tabernakel en gaf haar de H. Communie, hare eerste. Daarop deed ik met haarde dank zegging. Na eenigen tijd hield ik op Vraag vandaag aar. O L. Heer wat ge wilt; Hij kan u niets weigeren. Later vroeg ik haar: Waarom hebt ge wel gebeden Dat O L Heer mij beware, om niet te worden gelijk vader en moeder Stralend van geluk, spoedde de kleine zich daarop naar huis. Zoo duur, wilde dat arme kind het voorrecht der H. Communie koopen. Ik gaf, zoo verhaalt een Pastoor van Berlijn in de school de catechismus aan de kinderen om hen voor te be reiden tot de H. Communie. Een bleek, donker uitziend kind trok mijn aan dacht. Het was een meisje van dertien jaar, maar het had nog nooit gecom municeerd. Na eenige lessen kwam het aan het einde van den catechismus tot mij en fluisterde met tranen in de oogen mij in het oor: Ik mag de H. Communie niet meedoen 1 Waarom niet, arm kind? Zijn uw ouders dan niet beide katholiek? Vader is katholiek, moeder evan gelisch, maar beiden zijn sociaal demo craat en laten mij niet de eerste H Communie doen. Ik mag ook nooit gaan biechten en geen enkelen Zondag mag ik de H. Mis hooren. Eenige weken waren voorbijgegaan toen het kind na den catechismus mij weer aanhield; Ik heb vader en moeder heel vriendelijk en lief gevraagd, maar vader is daarop zoo hoos geworden en heeft mij zoo geslagen, dat ik er van bloedde. Het sneed me door de ziel, dat het verlangen naar de H. Communie het kind zoo duur was komen te slaan Bid maar vurig tot O.L, Vrouw, trachtte ik haar te troosten. Zij zal wel zorgen, dat ge de H. Communie kunt ontvangen. Zij beloofde het mij en ging getroost naar huis. Na Beloken Paschen gaf ik weer catechismus. De kinderen waren alle nog vol van het feest en spraken er over, dat het zoo mooi was geweest Hel meisje had er niets van gezien en had de tranen in de oogen. En toch zag ze mij met zekere uit drukking van blijdschap en vertrouwen aan. Na de les hield ze me weer aan. Ik moet onmiddellijk nadeschool voor moeder wat gaan koopen. De weg is heel ver, maar ik zal heel hard loopen, zoodat ik tijd win en kan komen biechten. Tegen twee uur ben ik in de kerk. Ik beloofde haar te zullen wachten En werkelijk tegen twee uur, om één uur was de school uitgegaan, deed de kleine zacht de deur open en kwam de kerk binnen. Hebt ge u al voorbereid? vroeg ik Dezen morgen reeds. Met grooten ernst legde het kind zijn eerste biecht af. Ik bewonderde de werking van Gods genade in het kind Wat de lucht is voor het lichaam, de adem, dat is het gebed voor de ziel. We drukken hier af een mooi vers van den Vlaam8chen priesterdichter Guido Gezelle over het bidden: ge moet het wel aandachtig nalezen om hel goed verstaan Vele bidden schoone woorden..,. 1. Velen bidden schoone woorden, na den eische, en opgezeid uit een boek met gouden boorden; maar hun herte is ijdelheid. 2. Baden ze eens, ze zouden leven en niet altijd weer in 't graf hunner schande zijn gedreven, onder 's vijands herderstaf. 3. Baden ze eens, de tranen vloden uit den grond huns herten weer, als gewenschte zegeboden over schuld en schande neer. 4. Baden ze eens, ze zouden spreken, spreken zoo de snare doet, die, geslagen zijnde, breken oftewederduinen moet (weerklinken) 5* Baden ze eens, hun hert verheugde; groeizaam wierde 't weer, en't gaf blad en blommen, vrede en vreugde, nu, een nooit meer g oenend grafl 6. Baden ze eens, ge zaagt ze werken weer ten bronnehoofde, en niet drijven, leeg en lam van vlerken altijd neerwaarts, met den vliet. 7. Baden ze eens, ze zouden weten hoe het brood des biddens smaakt, dat, hoe méér het wordt geëeten, hoe 't den honger scherper maakt. 8 Baden ze eens, ze zouden vonken als een vier, en immer naast den aschhoop zitten pronken, daar men vier noch vlamme en ziet 9. Bauen ze eens, ze zouden vliegen en niet, dood van de eerde, meer zeggen »'kBidde", en immers liegen want ze 'n bidden niet, o Heerl 10. Baden ze eens.... en, of ze mochten ondervinden welk een schat 't bidden, daar ze't nooit en zochten 't bidden en 't gebed bevat. 2 cem per liter verlaagd. Deze kost thans 10 cent. De Koningin naar Zweden en Noorwegen. Da Koningin is voornemens, op 16 Juni voor een vacantiereis naar Zweden Noorwegen te vertrekken. H. M. stelt zich voor, 1 Augustus op Soestdijk terug te komen. Evenals vorige jaren zal de Koningin een strict incognito op deze reis bewaren. Majesteitsschennis door een gemeenteraadslid. In de Vrijdagavond gehouden verga deiing van den gemeenteraad van Finstervrolde heeft burgemeester Roelofs proces-verbaal laten opmaken tegen het communistische raadslid Garolus, die de Koningin een harlekijn noemde. Stoutmoedige vaderliefde. Vrijdagmiddag reed te Haarlem een slagersjongen te water door het sprin gen van een fietsband. Hij werd gered, maar later sprong zijn vader nog eens te water, meenende, dat men nog bezig was naar zijn zoon te dreggen. Dit ver haal krijgt nu een aanvulling, want bij nader onderzoek van de Haarlem- sche politie is gebleken, dat hetslagers zoontje opzettelijk te water is gereden, het verioren gaan van portefeuille Het Akkermansgilde te Venlo. Het Akkermansgilde vierde Zondag ter gelegenheid van zijn 333 jarig be staan een vaandelfeest, waaraan een schuttersfeest verbonden is. Het Akkermansgilde is het eenig overgeblevene van de 22 Vanlosche gilden, het is ook het eenige, dat tijdens de Fransche overheersching er in ge gd is zijn koningsschatten en zil veren platen in veiligheid te brengen Een groot aantal gilden uit de om geving en uit de naburige Duitsche plaatsen, alle met hun koningen en enkele met hun koninginnen, getooid met koningskroon en een rijkdom van zilveren platen, namen deel aan het vaandelfeest en aan de schietwedstrijden, Wanneer de Duitsche gilden met pijpers en trommelaars in den voor- oorlogschen parade pas defileeren, steeg telkens uitbundig gejuich op. Doodelyk Mijnongeluk. Zaterdagavond omstreeks 10 uur is de gehuwde ondergrondsche mijnwerker Packbier in Staatsmijn Hendrik te Brunssum, door een stuk ijzer getroffen en gedood. Hij laat een vrouw en drie kinderen achter. Een stelende politieagent. De burgemeester van Groenlo heeft den politieagent S. aldaar, ontslagen uit den gemeentedienst, wegens diefstal met inbraak in het gebouw der R. K arbeidersvereeniging. Door den trein overreden en gedood Zondagavond is de metaaldraaier G. v. B. onder den trein geraakt, di om 918 van Hengelo naar Enschedé vertrekt. Hij was onmiddellijk dood. Goedkoope melk. Het bestuur der stoomzuivelfabriek te Budel heeft, als toonaangeefster in deze, den prijs der melk wederom met met f 40 aannemelijk te maken. Maar deze portefeuille werd toevalligerwijs door een plantsosnarbeider onder den grond verstopt gevonden. Tegen den slagerszoon is proces verbaal opgemaakt. Ontevredenheid ouder het personeel van van Gend en Loos. De katholieke en socialistische orga' nisaties waarin het personeel van van Gend en Loos georganiseerd is, ver gaderde Zondag te Utrecht. Het woord werd gevoerd door vertegenwoordigers van beide organisaties. Er werd ge protesteerd tegen de geheimzinnigheid, waarmede de zaken der overneming door de Ned. Spoorwegen omweven zijn. Voor het personeel ontbreekt alle zeker heid. Na een bewogen vergadering werd een motie aangenomen, waarin de ver gadering om. aan helbestuuropdraagt, zich alsnog met de directie in verbin ding te stellen met het dringende ver zoek, mede te deelen, welken invloed de reorganisatie der onderneming op de afdoening vandepensicer. aanspraken van het personeel zal hebben en hare medewerking te verleenen tot een poedige en bevredigende regeling dezer aanspraken. Zwaluw waarheen is uw vlucht? Verleden jaar herfst bevestigde een mijnwerkerr uit St. Avoid order de leugels van een zwaluw, die in zijn huis een nest had gebouwJ, een brief- rollelje van den volgenden inhoud: »Tijdens den zomer van 1927 heb ik mijn nest gehad bij den heer A R. in St Avoid (Moezel, Frankrijk) Ik moet hem na mijn terugkeer over mijn ver blijf tijdens mijn afwezigheid verslag uitbrengen" Dezer dagen is het diertje naar zijn zomernest teruggekeerd en droeg onder de vleugels het navolgende briefje: »Ik was tijdens den winter bij den heer J. B. op het eiland Mailinique die mij opdracht heeft gegeven mijn ouden gastheer zijn hartelijke groeten over te brengen". KRUISSTM Overal zonder prijsvj ijevensm Ongeval Stormsci Brandvt Hagelvei De Kerkvervolging in Mexico. De Aclion Catholique de Quebec heeft kennis gekregen van den inhoud van een brief, welken een Mexicaansche dame aan een ingezetene van Quebec richtte. Zooals van zelf spreekt verzwijgt het blad den naam van de betrokken dame en haar verblijfplaats. Dit eenvoudige briefje laat de af schuwelijkheid van de kerkvervolging en den heldenmoed van de Katholieken vermoeden. Ik deel u mede, schrijft de dame, dat wij sedert het feest van O L.Vrouw van Zeven Smarten allen uil eigen hand communiceeren. Dit is een ver gunning, welke de Paus den Katho lieken van Mexico heeft gegeven, we gens de weinige priesters, die in Mexi co verblijven. Wat is dit een bewijs van liefde van onzen God voor ons, Mexicanen, groot en bewonderenswaardig. Men kan de H. Communie op elk uur van den dag ontvangen, omdat de regeeringsagenlen zeer waakzaam zijn dag en nacht zijn zij op pad. De Katholieken begeven zich in den namiddag naar de lieden, die het H Sacrament bewaren; zij communiceeren gaan heen. Zoo kunnen door het geheele land de Katholieken de H Communie ontvangen, te Mexico even goed als op hel kleinste dorp. De priestermoorden hebben nog niet opgehouden. Ondanks alles, hopen wi mei vertrouwen, in de barmhartigheid van onzen zoeten Verlosser. Wij houden één priester er. drie zusters van het kruis verborgen Wij zijn gelukkig op deze wijze een Mis bij te kunnen wonen, wanneer de priester thuis is. Hij gaat des nachts uit om zwakken en zieken de biecht te hooren en lieden, die niet kunnen komen, hun Paschen te doen houden. VENLO. Op de Coöp. Veilingvereni ging van Maandag was de aanvoer 1 650 000 eieren. Groote eieren van f 6 60 tot f 6 60 Kleine eieren van f 4.40 tot f 6.40 Eendeneieren van f 5 tot f 5 80 Ganzeneieren van f 12,90 tot f 13,30 Kippeneieren per Kg. f 0,95. VERKR Maaslieescli fin •ay. WaterdiJ eigengemaakt I Verder alltl werk aan prijf concurrentie.! 6. 0 :ho e zes en \ierl gladde draad,! men, afraster" houten en ijzil aten, wendJ ploegen, eggef en handkrachl| Smederij DN Belast Kadasti On Koop- eontri Sclio an concti len dege d. Aanl MAASHE worden voerd. van 150 en 3 bakken, drink voor kippen si

Peel en Maas | 1928 | | pagina 6