„UNIGRO" Amai LB1 Slii Algemj R.K Paari |N.V. Vulkaan, Venrayl Gemengde Berichten. Sport. "4 |W J H l« B\ harlf Collecfch Zonl Tegen van den PreJ EEN RADIO-TOESTEL fs „een blijvende bron| van vreugde!" Gevonden voorwerpen. Voor belanghebbenden zijn aan de Maréchausseekazerne alhier terug te bekomen of zoo noodig inlichtingen te verkrijgen omtrent de navolgende voorwerpen een rijwielplaatje; een gouden medail lon, een ijzeren spoorstok of trekkup pel en een gevangen kanarievogel. VERLOREN 3 ledige manden. In* lichtingen Rijkspolitie Kruisstraat. GEVONDEN een damesbeursje met geld, een koperen naamstempel gemerkt F D S, een sleutel en een paar nieuwe lichte dameskousen. Inlichtingen bij de gemeentepolitie. Naar ons van bevoegde zijde wordt medegedeeld, zal hoogstwaar schijn lijk op Zondag 27 Mei de groote algemeene vergadering over de water lossingen gehouden worden. A s. week zal in dit blad de defini tieve mededeeling verschijnen. Door den Rijksveldwachter is procesverbaal opgemaakt teg n een zekere A J wegens het vervoer van een haas in gesloten jachttijd. Het leveren en plaatsen van bliksemafleiders op de School en onderwijzer8Woning te Geijsteren,werd door den Gemeenteraad vanWanssum opgedragen aan den Heer M Poels Schaeffers, alhier. Zondag 3 Juni as. zal onze Turnclub »Sl Christoffel" deelnemen aan de groote Kring-Turnfeesten, die dit jaar te Reuver gehoudea worden, De Woensdag alhier gehouden jaarmarkt, was wegens het slechte weer niet zoo druk bezocht als gewoon Toch was er nog aardig wal vee aangevoerd. De handel ging goed aan flinke prijzen Voor biggen betaalde men f 8 tot f 12 De handelaa a in kramerijen waren slecht opgekomen en die er waren, maakten nog niet veel zaken. bondag namen een drietal Hand boog8chullerijen uit Venray deel aan een concours te Goch, dat aldaar ge geven werd bij de opening van een nieuwe Doel >St Anna" behaalde een le prijs, »Diana" een 2e prijs en »St. Oda" een 3e prij9, terwijl de Heer Th Siebers van »St. Oda" het Koningskruis behaalde. Eindexamens Gymnasia. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Weiensshappen heeft de data vast gesteld voor de eindexamens o m de R.K Gymnasia te Venray (meisjes gymnasium) op 23, 25 en 26 Juni en (jongens gymnasium) op 27, 28, 29 en 30 Juni. Bij gelegenheid van het Zondag door Venraysch Fanfarecorps te geven concert op het Henseniusplein, zullen door het Gemengd Koor ïPo'yhymnia" worden tnn gehoore gebracht de con coursnummers, waarmee dit gezelschap zal deelnemen aan het concours te Oosterbeek Zij, die Zondagavond een prachtig aangrijpend zeedrama wenschen te zien, raden wij aan, een bezoek te brengen aan de Luxor Bioscoop. (Zie achterstaande advertentie). Zijn de Pfaff Naaimachines duur zaam? Bij verschillende H.H Kleer makers in Venray werken ze 20 tot 30 jaren, hetgeen dus voor familiege- bruik op meer dan het dubbele kan gerekend worden. De fabriek bestaat vanaf 1862. Direct leverbaar: Hensenius- straat 8 Venray. (Adv.) De collecte voor den gewapenden dienstin de Nederlanden, heeft in deze gemeente opgebracht f 27,01. De ontwatering van Noord-Limburg, Niet enkel te Venray en Maashees Overloon is de belangstelling voor het onl waleringsprobleem zoodanig gegroeid dat zij eerlang tot daden zal overgaan Men is wakker geschud en overal zijn de verschijnselen aan te wijzen, die met reden aan een samenwerking van alle betr- kken gemeenten in een naaste toekomst doen gelooven Nu men allerwegen overtuigd is ge raakt, dat men van provinciewege de meest mogelijke steun mag verwachten begint men zijn volle sympathie aan de plannen te geven Dinsdagmiddag brachten de heeren J J. H M. Verlinden, ingeneur en Th M. van Keulen opzichter van den Pro vincialen Watf-rstaat, vergezeld van de heeren Jan Poels, lid van Ged Staten e-i voorzitter van de ontwateringscom missie te Vpnray en Peters uit Oirlo een bpzoek aan Meerlo en Wanssum Hoewpl dit bezoek niet de onmiddellijke voorbereiding tot een provinciaal plan voor deze gemeenten mag worden ge noemd daartoe moet eerst een ver zofkschrift van genoemde gemeenten uitgaan gptuigt het in elk geval van de daadwerkelijke belangstelling der provincie Donderdagnamiddag om vijf uur is te Meerlo onder voorzitterschap van den burgemeester een vergadering g 'houden, waarbij de belanghebbenden uit Meerlo de gelegenhei 1 kregen hun zienswijze omtrent de plannen kenbaar te maken. De gemeenteraad van Wanssum heeft in zijn jongste zitting de belangen der gemeente bij uitvoering der Venraysche plannen besproken en te kennen ge geven verbetering van Wanssum en Meerlo als één plan te willen bezien. De volgende wpek zullen de gemeente raden van Wanssum en Meerlo dan ook een gezamenlijke vergadering be leggen ter bespreking van deze kwestie waarbij de ingenieur van den Pro vincialen Waterstaat de plannen deskundig zal toelichten. MERSELO. Met genoegen dealen wij mede, dat de heer W. Jaspars is benoemd tot Directeur van eene Gym- nastiekvereeniging te Boxtel, welke vereeniging een 80tal leden telt. - In plaats van wijlen zijn vader, door B en W. tot brandweerman benoemd de Heer H. v. d. Hoogenhof. OIRLO. De Voetbalvereeniging D I. S. alhier heeft besloten seriewed strijden te houden op Zondag 1 Juli a.8. voor clubs, die in de jeugdcompe titie gespeeld hebben. Zondag behaalde onze club een eere- prijs op de seriewedstrijden te Horst. HORST. Zondag hielden de pluim veehouders alhier een vergadering ter bespreking naar welke veiling (Roer mond of Venlo) de eieren voortaan ge leverd zullen worden. Hierover wordt uitvoerig van gedachten gewisseld. De heer W. Janssen, pluimveeteelt consulent deelt mede dat hij terzake in overleg is getreden met de besturen der veilingen te Roermond er. Venlo, die goedgevonden hebbeD, de verschil lende onder-afd. vrij te laten, naar welke veilingen zij hun eieren wenschen te zenden. Deze regeling werd door de vergade ring goedgevonden en besloten over een jaar het voor en tegen nogmaals te bespreken en alsdan terzake een besluit le nemen. BLERICK. De melkoorlog welke in de laatste dagen der vorige week was uitgebroken tusschen enkele melkboeren en melkslijters is weer bijgelegd. De huisvrouwtjes hebben er echter spijt genoeg van, dat de prijs van 10 cent per liter weer teruggebracht is op den ouden prijs van lé cent. Woonwagenliefdewerk in het Bisdom Roermond. Te Sittard is de jaarvergadering ge houden van de R K. Diocesane ver eeniging »Het woonwagenliefdewerk" in het bisdom Roermond. De afdeelingen Heerlen, Maastricht, Roermond, Sittard en Venlo waren door talrijke afgevaardigden vertegen woordigd. Pater Stanislaus van den Berg, rector te Kaalheide, deelde mede, dat het Woonwagenliefdewerk teKaal heide als afdeeling der Diocesane Ver eeniging wenscht toe le treden. In plaats van den heer Franken, die Is voorzitter ontslag nam, werd ge kozen de heer P. G Ligtenberg te Maastricht, meldt de »N. K." Uit het verslag der vereeniging en uit die harer afdeelingen blijkt, dat de resultaten der werkzaamheden over 1927 zoowel op geestelijk als op maat schappelijk gebied in alle opzichten hebben beantwoord aan de verwach tingen welke door hen, die de vereeni ging en hare afdeelingen begunstigen, worden gekoesterd. Er werd besloten stappen te doen, om te komen tot oprichting van afdeelingen te Horst, Venray, Gennep, Weert, Schaesberg en Hulsberg. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 5.420.000 eieren. Groote eieren van f 5 40 tot f 6 80 Kleine eieren van f 4 60 tot f 5 30 Eendeneieren van f 4 70 tot f 5.70 Een flink aantal. Door den HoogEerw. P Provinciaal Regalatus Hazebroek O F.M. werden Dinsdag 21 studenten, allen leerlingen der hoogste klas van het Missiecollege »St. Franciscus Solanus" te Sittard, aangenomen, om in September hun intrede te doen in de Orde der P. P. Franciscanen. De onbewaakte overwegen. Maandagmorgen heeft op den onbe waakten #overweg aan den St Jooster- weg te Echt een ernstig ongeluk plaats gehad De ledige mijnwerkersbus van Spee uit Grevenbicht passeerde in de richting EchtRoermond dien onbe waakten overweg De machinist van den juist aankomenden arbeiderstrein gaf verschillende fluitsignalen, maar de chauffeur schijnt dat volgens de »L.K niet gehoord te hebben De autobus was precies op de spoorbaan toen de trein haar greep en totaal vernielde De chauffeur liep een hoofdwonde op Gouden Bruiloft. De echtelieden Jacobs-Peiers te Groe ningen alhier, vierden op Maandag 14 Mei hun gouden bruiloft. En de buurt 6Q 'l heele dorp hebben van dien dag een waren feestdag gemaakt. Het misdrjjf te Blauw-Kapel. Woensdagmiddag is in Hotel »De Poort van Cleve" te Grave de man, di gezocht wordt in verband met de moord te Blauw-Kapel, door de marechaussée uit Grave, in vereeniging met de recherche uit den Bosch, gearresteerd en naar den Bosch overgebracht. Ernstige ziekte onder het Brabantsche vee. In Noord Brabant komen onder hel vee gevallen van »Brabantsche ziekte' voor. De dieren bloeden uit den neus en sterven vaak aan deze gevaarlijke kwaal. Meerdere stuks vee gingen reeds verloren. De dieren worden voor de consumptie afgekeurd. Landbouwtentoonstelling. Het is zoo goed als zeker, dat te St Anthonis dezen zomer weer een Land böuwten toonstelling wordt gehouden, die hoogstwaarschijnlijk nog met enkele nieuwe afd. zal worden uitgebreid. Doodeljjk ongeval. Woensdagmiddag omstreeks 4 uur was op het haventerrein te Bussuui de 13 jarige jongen G. de Bruin, achter op een wagen geklommen, welke geladen was met betonnen rioolbuizen. Toen de wagen het haventerrein vei liet, kwam een der wielen in aanraking met het hek. Door den schok viel de jongen van den wagen en een der zware buizen kantelde mee en kwam op het hoofd van den jongen terecht. Een ont boden geneesheer kon slechts den dood constateeren. Het vertrek van Van Lear Black. Het vlipgtuig, waarmede de heer Van Lear Black i9 opgestegen voor zijn groolen tocht, gaat eerst naar Venetië, van daar naar Kairo en dan over de Afrikaansche wildernis waarbij het de route van Van Rijnveld in 1920 zal volgen, naar Kaapstad. Het vliegtuig zal later te Kairo terug- keeren en zich over China naar Tokio begeven om vandaar naar Croydon terug te gaan. Hel zal ongeveer twintig landen bezoeken. Het toestel steeg vlot op en verdween, na om het vliegveld heengevlogen te zijn, in den ochtendnevel. De weerberichten van de kust waren niet gunstig. Botsing tusschen tram en auto. Maandag botste de Noord Hollandsche tram le Edam op een auto, toen deze de tramiails overstak De wagen werd in de ringvaart geslingerd. De chauffeur werd uit het water gehaald met een schedelbreuk. Op den anto reden een paar knapen mee. Eén van hen zat in den bak bij de bussen Hij werd in het riet geworpen en had een paar onbe duidende beenwondjes opgeioopen; de andere, een achtjarige knaap, die bij zijn oom, den chauffeur, zat, kwrm onder de tram en werd afgrijselijk ver minkt opgenomen. Een raadsvergadering met hindernissen. Maandagavond zou de Haarlemsche gemeenteraad een officieuze vergadering houden over de danshuizenkweslie aldaar. Om 9 uur kwamen de raads leden daartoe in de oude raadszaal bijeen. De pers was tot deze vergade ring niet uitgenoodigd en de burge meester stelde voor omtrent de bespre kingen geheimhouding te bewaren, voor welk verzoek alle raadsleden te vinden waren, behalve de heer Overstegen, het raadslid der anti-slemdwangpartij Deze achtte geheimhouding overbodig en weigerde zelfs aan het verzoek van den burgemeester te voldoen om dan ter wille van de andere raadsleden eigener beweging geen mededeelingen te doen. Evenmin ging het rapaljaansche lid in op een verzoek om de vergadering te verlaten, zoodat daarop de voorzitter de bijeenkomst schorste Ook toen ging O niet heen en de raadsleden anficham breerden. Om verschillende omstandig heden werd ervan afgezien O. door de politie te laten verwijderen. De burgemeester huurde daarop een zaaltje in het café Brinkmann aan de Groote Markt, waar toen de vergadering werd gehouden. O. bleef in de raads zaal achter. Het einde der leerverplichting op onze dorpsscholen. Het ia ons gebleken, dat het zijn nut kan hebben hierover een en ander mede te deelen. Voor de meeste dorps scholen in Limburg begint het school jaar op 1 April. We zullen daarom hier laten volgen, welke leerlingen bij het begin van het nieuwe schooljaar aan de verplichtingen van de Leerplichtwet, zooals ze thans r.og luidt, voldaan heb ben. Leerplichtvrij dan zijn a. alle leerlingen, die het zevende leerjaar, doorloopen hebben. (Dit staat natuurlijk niet altijd gelijk met »zeven jaren de school bezocht hebben", daar een aantal kinderen een of meer klas sen dubbel maken b. alle leerlingen, die het zesde leerjaar doorloopen hadden, mits zij voor het einde van het nu afgeloopen schooljaar voluit twaalf jaar oud waren c. alle leerlingen, die voor het einde van het afgeloopen schooljaar voluit dertien jaar oud waren. Tot en met 1927 was het mogelijk op sommige scholen, dat leerlingen zes jaar op school geweest waren daarbij regelmatig elk jaar naar hooger leerjaar bevorderd werden het doorloopen van het zesde leer jaar de school konden verlaten zonder den vollen leeftijd van twaalf jaar be reikt te hebben voor het einde van dat leerjaar. Dat is thans niet meer moge lijk Sinds 1 Spptember 1927 is artikel 203 der L O. Wet gewijzigd, zoodat van dien datum af elke school voor gewoon lager onderwijs een zevende leerjaar in haar leerplan moet hebben. Dienten gevolge zijn thana leerlingen, die het zesde leerjaar doorloopen hebben, doch voor het einde van het afgeloopen schooljaar niet voluit twaalf jaar oud waren, nog leerplichtig. De staking in de Rjjnvaart. De staking in de Rijnvaart heeft zich opnieuw verscherpt en uitgebreid door dat, ingevolge het besluit der Neder- die een na landsche transportarbeidersfederalieom niet boven Ruhrort te varen, het Neder- landsch scheepspersoneel Woensdag op een aantal Nederlandsche sleepbooten den arbeid heeft neergelegd. Daardoor ligt de scheepvaart op den Rijn en zijrivieren boven Ruhrort ge heel stil. De Nederlandsche reederijen hebben deze arbeidsweigering van het scheeps personeel beantwoord met onmiddellijk ontslag. Het havenbedrijf in Duisburg, Ruhrort en Mannheim ligt thans geheel stil. Familiedrama. Woensdagmorgen schoot de directeur vah de Keissparkasse Strang te Esch- weiler zijn 28-jarige vrouw dood en richtte daarna het wapen op zichzelf. Strang werd met een ernstige schot wonde aan het hoofd naar het zieken huis vervoerd. De oorzaak van het drama is nog niet bekend. Naar het schijnt, zijn er verduiste ringen gepleegd. Vliegongeluk met een naspel. Een vliegongeluk, dat Maandag le Pontiac plaats had, zal een gerechte lijk naspel hebben. De passagier van het neergestorte vliegtuig, die, evenals de bestuurder, verwondingen opliep, die niet levensgevaarlijk zijn, werd gearresteerd wijl hij gedurende de lucht den piloot met een hamer aan viel en daaraoor het ongeluk veroor zaakte. Men schijnt met een krank zinnige te doen te hebben. In zijn zak werd een afscheidsbrief aan een bekende gevonden. Petroleumbrand in Galicië. Uit Galicië wordt gemeld, dat een aantal petroleumbronnen in brand staat. Eenige arbeiders werden bij de pogin gen het vuur te blusschen gewond. De schade wordt geraamd op ongeveer twee millioen gulden. Kannibaal tegen wil en dank. Een Fransche planter en koelie werf agent, André Naturel, die van de Nieuwe Töbriden te Sydney is aangekomen om een vrachtschip te koopen, heeft in een onderhoud meegedeeld, dat hij kort geleden uitgenoodigd wsrd om een be zo^k te brengen aan den stam der Bignambas op het Pacific-eilandje MaJicolo. Deze stam omvat 5000 van de stoerste bewoners der Nieuwe Hebriden die nog de practijk van het kannibalisme kennen. Hij nam de invitatie aan en bij zijn aankomst werd een groot feest gegeven. Tot zijn verbazing en ontsteltenis werd daarbij een aantal inboorlingen geboeid aangevoerd en geslacht. Hij was machteloos om iets te beginnen en zag zich genoodzaakt toe te kijken hoe de slachtoffers werden gekookt, waarna hij aan moest zitten aan het kannibaals diner en mee eten van het gerecht Na de orgie beraadslaagden de stam hoofden, en ook de heer Naturel werd tot hoofdman uitgeroepen. Zijn beide armen werden met vreemde teekens getatoeëerd, een operatie die hem wekenlange pijn bezorgde. Naturel is thans de eenige blanke, die veilig bij de Bignambas kan leven. Ingekomen en vertrokken personen van 11 tot 18 Mei INGEKOMEN G. Basten, verpleger, Stationsweg 14 van 0tter8um M. G. M. Schraven, dienstbode, Hof straat 11 van Meerlo M. E. Versteegen, idem, Grootestraat 24b van Maashees J. J. L Sleegers, dienstknecht, Molen hofweg 4 van Deurne M. M. van Lankveld, bakkersknecht, Eindstraat 21 van Sambeek J. Ch. v. d. Pasch, dienstknecht, Oirlo F 33 van Bergen P. A J Broers, dienstbode, Eindstraat 25 van Vierlingsbeek G. Janssen, dienstknecht B 16 van Vioilingsbeek I. D Reynders, dienstbode, Oirlo F 33a van Horst A. M. Rutten, idem, Smakterweg 7 van Maashees M. G. Spreeuwenberg, idem, G 40 van Deurne M. P. G. Vermeulen, idem, Hoender straat 35 van Venlo P. Hoeben (Wed. Verhoeven) en gezin b., Caslenray G 16 van Bergen J. H. Smits, dienstknecht, Vellum 68 van Maashees W. Lemmen, landbouwer, Leunen K 41 van Sambeek M. W. Smits, z b., Leunen K 41 *an Gassel A. Hoffman8 en gezin, landbouwer, Oostrum C 23 van Horst A. H M Huisman, dienstbode, Lange- weg 9a van Helmond K A H Gommans en gezin, Spoor wegbeambte, Oirlo E 84 van Tegelen J. M. L van Gerven, dienstknecht, Merselosche weg 12 van Vierlingsbeek S. op het Broek, z.b Henseniusstr. 4 van Venlo A. F. Boerstal en gezin, landbouwer, Oirlo E 9 van Didam G van Mil en vrouw, landbouwer, Merselo M 35 van Overloon L. Lommen, dienstbode, Oirlo E 39 van Arcen M. H. Schlooz, onderwijzeres, Over- loonsche weg 2 van Sevenum M. A. J Goumans, dienstbode, Hen seniusplein 4 van Horst. VERTROKKEN M. van de Ven, dienstbode n. Schayk M. Janssen, dienstbode n. Wanssum; Th. Wilmsen, verpleger n. Helden; P. Bom, chauffeur, naar Uden; G. Linders, dienstbode naar Arcen; P. As8elberghs, z.b. naar Swolgen; Th. Teepe, kloosterzuster n. Blerick; F erheij, dienstknecht n. Groesbeek; W. Janssen, slager, naar Venlo; M. Weijmans, dienstb naar Overloon; M Brakels, dienstb naar Holthees; M. Jacobs, dienstb. n. BakelRips; J. Gerrats, idem naar Boxmeer; J. van Ham, rijwielherst n. Deurne; J. van Beek, molenaar n. Gemert; G Ousters, landbouwer n. Swolgen; H. van Lipzig, z.b. naar Swolgen; J Hendriks, diénslknecht n Vorlum; C. van Mil. dienslkn. r.aar Overloon W. Verheijen, z. b. naar Horst; J. de Haart, dienstbode n. Holthees; H. Hendriks, dienslkn. n. Geijsteren; J Baltesen, dienstbode n. Venlo; W. Keijzers, idem n. Sevenum; M. Derks, idem naar Wanssum. GEBOREÜM<" Peter J.r H Petrus f!6"' GEHUWD1' bouwer te| ■jaar. tef OVERLEDf 2 patiënt Kampioenschap van Nederland. Zooals te verwachten was is Feyenoord Zondag j 1. in geslaagd door eene 20 overwinning op N.O A.D. het kampioenschap van Nederland te ver overen. Voor de drie andere gegadigden natuurlijk een strop en blijft alleen voor de bezetting van de tweede plaats nog eenige spanning. Promotie Zuideiyke le klasse. Tegen ieders verwachting in heeft Bleyerheide verdiend van Helmond verloren, zoodat de Helmondenaren een totaal van 8 punten hebben behaald B.V V. wist Bredania met 20 te klop pen, zoodat ze in puntenaantal gelijk zijn gekomen met Helmond. Dus zal een beslissingswedstrijd noodig zijn, die naar alle waarschijn lijkheid Zondag a s op onzijdig terrein (denkelijk te Eindhoven) wordt gespeeld. Wie de gelukkige zal zijn is moeilijk uit te maken O.i. speelt B V.V. technisch beter, doch Helmond met meer enthou siasme. Het is in ieder geval eene Brabantsche club die de eerste klasse zal bereiken. Promotie Zuidelijke 2e klasse B. Zooals reeds in ons overzicht van j.l Zaterdag geschreven heeft H E.C. het klaargespeeld voor de tweede maal van Pope te winnen, zoodat de Venlosche gloeilampmenscheu het volgend seizoen in de derde klasse zullen moeten uit komen. Het ia wel een korten levens duur voor Pope geweest, maar met fri8schen moed begonnen, zijn ze het volgende jaar weer in hunne omgeving B.V.C. - D.S.O. 2-0 Het is D.S O. Donderdag niet mogen gelukken den kampioenen der 2e kias B ook maar één puntje afhandig te maken, alhoewel één tegenpunt mins tens verdiend was. De kleine D S.O -voorhoede bleek niet opgewassen tegen de forsche B V.C 'era die een al te ruim gebruik maakten van hun lichaamskracht en gewicht, een euvel waartegen de scheidsrechter zwak optrad. Overigens ontging dezen arbiter zeer veel, en dit meestal niet ten voordeele van D.S.O. Pinkstermaandig komt B V.C. op tegenbezoek te Venray. Bij een goede leiding geven wij D.S.O. een groote kans op revanche. A s. Zondag moet D.S.O op bezoek bij H.V.C, te Helmond. Aangepakt nu jongens, de kans op promotie is nog niet verkeken. Districl WoVr*ag 6 Grond. ,ed Ee£'gS órbet a bindenlï u i en haver 9 H'' 1 nette bJT 1 dienstrt hekel 1 huishoi 1 huishot 3 losse t verschil]^ voor dadeljj boerenki Sleeper9§ neden 30 j 4 jongenj 3 bekw.3 1 meisje! 1 tweedes Bekw. tiof 1 leerlinj 1 loopjoi 1 leerlinj 1 bekwaii Venrs 1 2e md 1 bekwad 1 dagmei] 2 bekw. J 1 boerem 1 leerlinge 1 oppernr 2 jongen! 1 boerei 1 buis- 1 chaufiel 1 kinderi 6 grondw 1 leerling! 1 boerenia 2 werkn: 3 Burged 1 bekwad KB&SSLUK3 BISUSm VSIBAY Parochiekerk Morgen Zondag kwart voor 8 gaat de Congregatie ter bedevaart naar Oostrum, half 3 herhalingscatechismus, 3 uur Lof en rozenkrans, 4 uur H. Familie. Maandag half 8 jaarg. voor Martin Ewals, Willem Baltissen, Maria Peeters enkinde- ren, 8 uur besteld jaarg. voor Willem Poels zijne echtgen. en Dr. G. Poels, 7 uur Lof en rozenkrans. Dinsdag half 8 leesmi9, 8 uur jaarg. voor Johannes Janssen en Catharina VerstegeD. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Frans Poeis, 10 uur plechtige Hu we lijksmis voor Antonius Franciscus van Loosbroek en Catharina van den Heijden. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half acht leesmis. 8 uur jaarg. 2de klas voor Everard Messemaeckers, Agnes Geenen en kinderen. Vrijdag half 8 lee9mfs, 8 uur sol. jaarg. voor Philip Esser en echtgen. Zaterdag vigilie voor het Hoogfeest van Pinksteren, geboden vasten en onthouding van vleeschsuijzen, half 8 de wijding der doopvont waarna de Hoogmis, 7 uur Lof en rozenkrans, de kinderen der 4de klas komen te biechtea. Dinsdag half 7 leesmis voor Jan Janssen als lid der H. Familie. Paterskerk. Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H. Mis met onderrichting, half 9 Hoogmis met preek. Om 5 uur Lof met rozenhoedje. Feest van den H. Bernardinua van Siëna, volle aflaat o g.v. Maandag feest van den Zalig Crispinus van ViterbOf volle aflaat o g.v. lederen avond om half 8 rozenhoedje, Genade-kapel Oostrum. Zondag onder de octaaf van O H. Hemel vaart de eerste H- Mis om 7 uur, om circa half 9 plechtige H. Mis met preek voor de Congregatie van Venray, om 10 uur stille H. Mis voor de geloovigen van het recto raat. 's Namiddags om 3 uur plechtig lof met preek, processie en vereering der relikwie van O. L. Vrouw. Door de week de H. Mis om half acht. Dinsdagnamiddag kwart na 2 plechtig Lof met processie voor het Pensionaat van Grubbenvorst Woensdag om 8 uur H. Mis voor de kinderen van Castenray, 's namiddags om 3 uur plechtig Lof met proccessie voor het Pensionaat Jeruzalem. St. Antonius-Patronaat. Wegens de groote feestvergadering der St. Vincentiusvereeoiging is er geen patro naat. Omdat dit den laatsten tijd vaak is voorgekomen, vervalt de contributie van heden. Men kan gebruik maken van bet Sportterrein, Binnenkort wordt de zaak der Congregatie geregeld. Leden der H. Familie behoeven dan niet te komen, Voor stelling wijding enl Mis, bet uil mijn famif zonder Het Col bestuur v| Boerenbol der volgf gang hoSl Schaepma Bij de i houderij aanmeldeif a.s. bij weerd en| weg. om half Camps. Jaarvers! TrouweJ 20 zelfstandig bij J. RAYf ll Handel i< Molenstraa 0 Zondag 2| 3 uur I steyn. Pre«« 22

Peel en Maas | 1928 | | pagina 2