Purol bij doorzitten, stukloopen en smetten der Huid Stad en Platteland. Moderne moeders. Gemengde Berichten. Marktberichten. den wordt en met gunstige resultaten Wij mogen wel aannemen, dat zoo goed als alle ouders en opvoeders het betreuren, dat onze jeugd zich tegen over de vogels misdraagt Geen enkel belang wordt er door gediend en de nndeelen der vermindering van den vogelstand zijn vele het gevaar voor insecten-, slakken en muizenplagen neemt toe schepselen, die den mensch bekoren door vorm en beweging, kleur en gezang, gaan noodeloos verloren onze jongens verliezen hun eerbied en bewondering voor de natuur. Wie het wel meent met onze vogels en met de Nederlandsche jeugd, steune daarom het streven onzer Vereeniging, wekke de jeugd op, nesten, eieren en jonge vogels te ontzien. Veelal moge het nadeel aan den vogelstand opzettelijk worden toege bracht, soms evenwel geschiedt dat ^.onbewust. Houdt daarom den jongens voor, de omgeving der nesten niet te vertrappen en geen eieren of jonge vogels in handen te nemen. Indien algemeen op de medewerking van ouders en opvoeders gerekend mag worden, zal het aantal vogels in Neder land toenemen. Een belang, niet alleen voor de vogels, doch evengoed voor den mensch. En zal hel opgroeiende geslacht niet dankbaar zijn voor onze opwekking, om noodelooze en onredelijke verdelging van het leven in de natuur als iets onwaardigs 1e beschouwen Het Hoofdbestuurder Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Vogels. Het is allerminst gewenscht, de tegen stelling van belangen, die er bestaat tusschen stad en platteland, steeds weer toe te spitsen, doch of men wil of niet, zij komt telkens weer naar voren. Daarbij is de grens tusschen beide niet al lijd met juistheid te trekken de kleine steden zijn dikwijls meer platteland dan stad en de bewoners der industrieele centra, die zich hier en daar op het platteland ontwikkelen, hebben dikwijls dezelfde belangen als hun kameraden in de groote steden. Maar dit eenmaal toegegeven, springt de tegenstelling dikwijls duidelijk in het oog en ziet men telkens weer, dat vooral tegenover de groote steden de rest van het land vaak aan het kortste eind trekt of in den hoek wordt gedrongen of dat althans pogingen daartoe worden gedaan. Een voorbeeld is o.a. het gewijzigde po8ttarief, dat voor plaatselijk verkeer voor brieven is verlaagd tot vijf cent en voor briefkaarten tot drie cent. Op zichzelf verdient deze verlaging natuur lijk toejuiching, doch men begrijpt, dst et>n onderneming in Amsterdam, die uiteraard vele klanten heeft in de stad zelf en misschien hare eigen benoodigd- heden steeds in Amsterdam koopt, daarvan veel meer profiteert dan eene dergelijke onderneming, die in een kleine plaats werkt en dus spoedig buiten de grenzen van het plaatselijk verkeer is Wanneer nu het verzonden aantal brieven en briefkaarten in de groote steden dermate toenam, dat deze portverlaging zichzelf kon bedruipen, zou er nog niet zooveel van zijn te zeggen, doch dit is allerminst het geval; de maatregel kost jaarlijks aan den Slaat een slordige zeven ton, die even goed door het platteland als door ds steden moeten worden opgebracht. Ouk op andere wijze wordt het platte land door het bedrijf van post en tele grafie stiefmoederlijk behandeld Het gebruik van de telefoon is dikwijls duur, daar men spoedig valt onder het inter communaal tarief; de telegrammen zijn dikwijls lang onderweg; de kantoren zijn vele uren van den dsg en ook den geheelen Zondag gesloten. De bezorging der brieven heeft slechts tweemaal per dag plaats en eveneens de buslichting; in sommige streken slechts éénmaal per dag; dan is er eigenlijk van een postdienst, vooral als de Zondag er ook tusschen valt, nauwelijks sprake In de groote steden echter worden de bus sen zes maal per dag gelicht en de bestelling geschiedt vier malen per dag; men schreeuwt moord en brand wanneer het gevaar dreigt, dat het aantal bestellingen zal worden terug gebracht op drie Wij kunnen ons dat begrijpen, doch men moet toch ook eens denken san de zaken eD de particulieren op hel platteland, die minstens zooveel be hoefte hebben aan een snel verkeer met de overige deelen van ons land. Zoo zijn er meer voorbeelden te nopmer>; dikwijls ook wordt er bij de we'geving weinig rekening met speci ale platleiandsbelangen gehouden Het maakt veel verschil of de8urige werkdag wordt voorgeschreven voor een machinefabriek, die geregeld win ter en zomer kan doorwerken, dan wel voor een dorpssmederij, die des zomers vroeg open en Jaat gesloten moet zijn, doch des winters veel minder werk heeft. Hetzelfde zal men merken als er straks een wet op de winkelsluiting komt; het winkelen in de groote sleden is iets heel anders dan het doen van inkoopen in de dorpen of gehuchten Daarentegen neemt gij gensdige vrouw hier de plaats in, die volgens recht en billijkheid mij alleen toekomt, zoolang ik nog lot het land der levenden behoor en het sardsche nog niet met het eeuwige verwisseld heb I Wordt vervolgd En hoe zal het worden met de finan- cieele regeling tusschen Rijk en Ge meenten We weten er niets van, doch de regeling, die voorgesteld is door de Staatscommissie is voor het platteland zeer ongunstig en niet te aanvaarden. Het valt te betwijfelen, of het door de regeering toegezegde wetsontwerp er veel beter uit zal zien; de vertegen woordigers dor groote steden, tot welke politieke partij zij ook behooren, zitten dicht bij het vuur en'zullen niet aar zelen van die aangename positie ge bruik te maken. Daarom alleen reeds dienen het platteland en de kleine steden op hun hoede te zijn en zich zoo noodig te verweren. Of het daarom noodzakelijk zal zijn, zooals men b.v. in de provincie Gro- ningea schijnt te willen probeeren, een vereeniging vanplattelandsge'* een ten op te richten, kan in het midden worden gelalen. Er beslaat eene vereeniging van Nederlandsche Gemeenten, die in vele opzichten nogal actief is en wij houden in het algemeen niet van verbrokkeling; er zijn al zoovele vereenigingen Alleen wanneer de stem der kleine gemeenten in deze vereeniging niet voldoende tot uiting zou kunnen ko men, zou dit een reden kunnen zijn van uittreding Maar hoe dit ook zij, de kleine ge meenten, waarvan sommige het wel moeilijker hebben dan degroote, moeten niet denken, dat de groote zusters in de eerste plaats de belangen der kleine zullen behartigen. Zij moeten ook niet denken, dat de belangen van het platteland der Regeering zoo buitenge woon ter harte gaan. Zij dienen daarom waakzaam te blijven om te zorgen.dat zij niet de rol van asschepoes behoeven te spelen. N.L Heel ons wel »ter-beenig" Neêrland Streeft steeds naar meer dansgenot, Alles wordt terzij geschoven, Prijsgegeven aan het lot. Charleston en Heebis Jeebis, Black-Bottem en Kinkajou, Zijn de zeer gewilde dansen Voor de meest moderne vrouw. o Wieg lend zwiert ze door de balzaal Bakboord, stuurboord, beurt om beurt, Schouderschokkend, lachend, lonkend, Wang en lippen flink gekleurd. o Met haar rokjes tot de knieën En gedurfde jongenskop, Lijkt ze méér r.og dan een moeder, Op een straatmeid uit "een slop. o Schoonbeidsvlekjes om de oogen, Waarin niets geen lieflijks blinkt, Lachkuiltjes in beide waDgen, Parfumgeur, die meestal... »stinkl" o Trekkend aan een cigaretje Bij een glaasje Super stout, Laat al, wa! haar lief moest wezen, Momenteel siberisch koud. Ziedaar de moderne moeder, Knieën knikkend wangedroch', 't Beeld van jammerlijke mislukking, Door geen liefdesband verknocht. o 't Zijn niet meer de losse nieren, Wat de zaak bedenkelijk maakt, Maar het zwierend hart is erger, Daar ook dit zijn sroeping" slaakt. o 't Moederhart met al haar wijding, Vaak bezongen en bedichl, Daald' in waarde immer lager, Is ten slotte gansch gezwicht. o Laat de jeugd maar Charlestonnen, Jonkheid toch kent plicht noch wet, Maar aan alles knmt een einde, 't Blijft niet altijd jool en pret. Wees dan, ver van flirt en dancing, Van Charl'8ton en Kinksjou, Voor Uw huisgezin de... »Moeder", Voor de maatschappij de Vrouw" Het ei van Columbus. Een uitlaatklep aan de Maas. Pastoor Dr. X. Smits lanceert in De Tijd een nieuw denkbeeld, teneinde het overtollige water aan de Maas te onttrekken. Er loopt een kanaal van de Amer (Hollandsch Diep) tot aan de Peel, dat is het Wilhelminakanaal. Als wij dit kanaal verbinden met de Maas, dan hebben wij een prachtige gelegenheid om te spuien, meent pas toor Smits. De helft van de verbinding is er al: het Deurne8che kanaal. Men behoeft de Brabantsche Aa (van Aarle Rixlel naar Deurne) slechts te kanaliseeren, dan is het Wilhelmina- naal met het Deurnesche kanaal ver bonden; van 't Deurnesche kanaal tot de Maas boven Roermond is nog slechts een stap. Inplaats van in de kringelbochten tusschen Noordbrabant en Gelderland te worden opgpstopt, stroomt dan het Maaswater van Swalmen (boven Roer mond) rechtstreeks door de kanalen naar het Hollandsch Diep. Is dat mogelijk? Wat zeggen de deskundigen er van Pastoor Smits schrijft erover in De Tijd: Bij een dreigende walerramp kan 't Maaswater spoedig uitgelaten worden door het Afwateringskanaal, door het Deurnesche kanaal en de Helenavaarl en daar (als de nood dreigt) in de pol dervertakkingen en aan te leggen weteringen der Peel zeer snel ingevoerd worden, daar desnoods de waardelooze gronden inundeeren over meerders Hec taren, zoodöt van zelf de hooggezwol len Maas baar winterbed niet meer zal verlaten. De voordeelen van dien Maasarm verduidelijken nog door de nadeelen van het plan Lely. Deze zijn: ie. Zéér moeilijk in de uitvoering. Herhaalde bochtafsnijdingen der Maas. Onnatuurlijkescheidinger» van Brabant sche en Geldersche Maasdorpen en grenzen. 2e. Zéérkoslbaar. Hier vooral, omdat honderden Hectaren van den allerbesten uilerwaarden-grond vernield zullen worden en wegens de onteigening van vele, zéér vele modelboerderijen, sfbraak van prachtige nieuwe boerenhofsteden in Maas en Waal (na de recente water ramp), terwijl juist in de Peel de gron den omtrent waardeloos zijn voor onteigening, aankoop, enz. enz 3e. De totaal bedding bij de »norma liseering" van de Maas (plan Leiy) is veel gronter enduurder dan't geprojec teerde kanaal Deurne Aarle. 4e. Het plan Lely moet in zijn ge heel worden uitgevoerd, terwijl hel plan, voormeld, slechts 'n elleboog vormt, te maken tusschen 2 bestaande armen. 5e. Ü8 waterverplaalsing is in het plan-Lely slechts middellijk, daar de uitmonding van zijn plan niet onmid dellijk den Amer bereikt, hetgeen met den bestaanden Nieuwen Maasarm wel het geval is. 6e. Ü8 Maasarm zal hel overtollige Maaswater niet tot 't gevaarlijkste punt (den Beerschen Overlaat) laten komen, omdat het opkomende, overtollige Maas water reeds bij Swalmen wordt afge leid het plan-Lely moet het soms zeer snel wassende Maaswater »als het reeds hoog aan den Beerschen Overlaat is gestegen, op grooten afstand ervan (ReekNiflrik) wegzuigen. Daar 'tver val van den grond juist daar zeer gering is, zal de zuigiDg niet sterk genoeg zijn en 't water inmiddels den Overlaat te Beers beklimmen. »Beter is het te voorkomen dan te genezen." De Maasarm nu voorkomt: het Lely plan geneest, naar gezegd wordt. 7e. Het plan-Le'y houdt geen reke ning met de Peel. (Brabant's te ontgin nen Zuiderzee) Met de groote Peel, die volgens't Nijlbevloeiingssysteem vrucht baar kan (en dus moest) gemaakt worden door 't vruchtbare Maaswater. Daardoor wordt een ontzaglijke opper vlakte bouwlani voor de opgehoopte bevolking bijgewonnen voor de bevol king van »de binnenlanden" van Brabant. V Wij vinden het idéé van Dr. Smits prachtig als het voor verwezenlijking vatbaar is. Maar of hel nieuw is, is wat anders. Hier in Venrsy is al her haaldelijk het denkbeeld geopperd om een kanaal te graven van Geijsteren naar Aarle Rixtel, waar het Wilhel minakanaal zich vereenigt met de Zuidwillemsvaart, m. a. w het Wil helmina-kanaal door de Peel naar de Maas, een afstand van slechts 5 uren. Maar steeds wordt tegengeworpen, dat het haast onuitvoerbaar is en ontzaglijk duur vanwege het groote verval naar de Maas. Zou er echter, nu men aller wegen in deze streek zich opmaakt om het overtollig water kwijt te raken en daarin groote geldelijke offers wil brengen, toch niet weer eens ernstig aan gedacht kunnen worden, als Rijk, Provincie en Gemeenten de handen eens flink in elkaar sloegen Zulk een kanaal zou lot dubbel gebruik knnnen dienen èn tot aflossing van de waterovervloed èn voor scheepvaart, waarmede de Peelstreek ten zeerste zoude zijn gebaat. Een vreemde geschiedenis. B. en W, en de Raad van Horst. In de bekende gemeente Horst, ruim 12 K.M. noordelijk van Venlo, moest een tijdelijk opzichter van gemeente werken worden benoemd. Door den Raad werd op advies van B en W, en zulks in tegenstelling met het be paalde in art. 145 van de Gemeentewet een voordracht gemaakt van drie per 8onen, waaruit B. en W. dan iemand zouden aanwijzen of benoemen. De Raad, zoo heette het, kon dan later nog benoemen. Alhoewel hier terstond tegen geprotesteerd werd, als zijnde in strijd met de wet, werd toch een voordracht opgemaakt van drie personen, De Raad zou deze voordracht opmaken. Het bevreemde echter ten jzeerste dat ook de Burgemeester, alhoewel geen lid van den Raad, aan de stem ming voor de personen, welke op de voordracht moesten worden geplaatst, deelnam Zoo liep de stemming niet over de dertien Raadsleden, doch over de der tien Raadsleden plus den Voorzitter. Laten wij, om geen namen te noemen zeëëen> dat A., B en C op de voor dracht werden geplaatst. Eerstgenoemde heer A. werd echter benoemd tot leeraar op de Ambachts school te Venlo en trok zijn benoeming voor tijdelijk gemeente-opzichter te Horst in. Nu schijnt B. en W. buiten den Raad om, de voordracht aangevuld te hebben met den heer D. uit Venlo, welke dan inderdaad ook door B en W. benoemd is tot tijdelijk opzichter der gemeente. Deze benoeming zou in gaan 15 Mei a.s. Naar men mededeelt zal namens een paar raadsleden bij Ged. Staten te Maastricht tegen deze handelwijze ge protesteerd worden. Men is nieuws gierig, wie in deze in het gelijkgesteld zal worden. Art. 145 van de Gemeente wet zegt n.l., dat hij (de Raad)benoemt en ontslaat alle gemeenteambtenaren en bedienden, wier benoeming niet bij de wet of de plaatselijke verordening aan anderen is opgedragen. Een op zichter van gemeentewerken moet echter door den Raad benoemd worde". De ontwateringsplannen van Yenray en de electriflcatie van Noord-Limburg. Op het Gemeentehuis te Venlo had Maandagmiddag een zeer belangrijke bespreking plaats over de electriflcatie van de nog niet aangesloten dorpen in NoordLimburg en de ontwatering der gemeente Venray waarover we in de afgeloopen weken reeds uitvoerige be schouwingen gaven. De burgemeesters en wethouders der gemeenten Bergen, Well, Heyen, Wel- lerlooi en Afferden, ArcenVelden, MeerloTienray, Wanssum, Broek huizen en Grubbenvorst, waren tegen woordig. De commissaris der Koningin in Limburg Baron van Hövell tot Wester- flier leidde de vergadering. Bij hel puntontwatering van de NoordLimburgsche gemeenten dit betreft speciaal Venray, Meerlo en Wanssum werd het plan, dat reeds gemaakt werd van de gemeente Venray nader overwogen. Aan de gemeenten Meerlo en Wans sum werd aangeraden zich met dit plan te vereenigen en aldus samen te werken. De kosten van ontwatering zouden dan verdeeld worden als volgteen vierde voor het rijk, een vierde voor de pro vincie, een vierde voor de gemeente en een vierde voor de belanghebbenden en betrokken p9rsonen. De electriflcatie van de nog niet aan geslolen dorpen in Noord Limburg sloeg hoofdzakelijk op de gemeenten Meerlo, Wanssum, Broekhuizen, Arcen-Velden, Bergen en Grubbenvorst De ontwerpen voor de aanleg van de aansluitingen op het electrisch net waren door de Stroom verkoopmaatschappij ontworpen voor elke gemeente zijn deze in kaart gebracht. D9 bedoeling was de zaak zoodanig te bespoedigen dat in het begin van 't volgend jaar debetrokken plaatsen all9 zijn aangesloten. Het eventueele nadeelig saldo dat in het eerste jaar vermoedelijk wel zal komen, zal dan over de gemeenten verdeeld worden, waarbij rekening zal gehouden worden met zielenaantal, belastingdruk, aantal aansluitingen en andere factoren die hier redelijkerwijs invloed op hebben. D8 ontwerpen zullen in de raadsver gaderingen wel nader besproken worden «n het is dan zeker niet onmogelijk dat deze in enkele gemeenten belang- ijke wijzigingen ondergaan. V.N.Ct. De Jonge Boeren- en Tuindersdag te Venlo. Zondagnamiddag had in het gebouw der Werkliedenvereeniging een druk bezochte Jonge Boeren- en Tuindersdag plaats, welke was georganiseerd door den kring Venlo van den LLTB. Onder de aanwezigen merkten we o.m. op het Dagelijksch Bestuur der gemeente Venlo, Kamerlid Ament, mr. Van Basten Balenburg, Tegelen, Donné, Venlo, Rutten, Horst, Faessen, Maas bree, leden der Provinciale Staten, Ver heggen, voorzitter L L.T B. Aanbesteding winkelpand Vroom enDreesmann. Bij de gehouden aanbesteding voor het afbreken van enkele perceelen ge legen aan de Vleeschstraat en een aan de H Geeststraat te Venlo en hel op bouwen van geheel nieuwe magazijnen voor rekening van den Nijmeegschen Manufacturenhandel Vroom en Drees- mann, onder leiding van architect O. Leeuw werden 27 biljetten ingeleverd. Laagste inschrijver was W. F. v. d. Wagt, Nijmegen, voor f 228 565. Hoogste inschrijving was f 293 000. De raming f 238 650. Inschrijvers uit Venlo en omgeving: Jac J. Gerven, Blerick f 265 000; N V. Bouw- en Beton Mij. Limburgia, Blerick f 260 000; J v. Bochold-van Os, Venlo, f 259120; P Mans Wzn., Venlo, f256.400; P. A. L. Delsing, Venlo f 251000; Jos. Gerals, Blerick f 249 000; H. Engelen, Tegelen f 248.530; Jean Leuzen, Venlo f245 620; Gebr. Soree, Venlo f 244 700. Th. Spreeuwenberg, Venlo f 234 272. Brand in de Roermondsche Eiermijn. Zondagmiddag even over 12 uur werd er bekend, dat in de Eiermijn brand ontstaan was Van verre zag men reeds groote rookkolommen opstijgen en onwillekeurig dachten velen aan de massa-eieren (5i/t millioen) en kisten, die hier opgestapeld lagen. Maar ge lukkig was 't slechts een ijzeren loods, die achter 't groote gebouw wasopge richt. Deze brandde echter fel Op 10 M afstand was 't nog een vreeselijke hitte, waaraan met water niet viel te blu8schen, zoo geweldig was 't vuur. De auto-brandspuit kon niet beter dan de achleraansluitende zijmuur nat te houden om erger te voorkomen. Autobusdienst Roermond—Venlo op den rechter Maasoever. Naar wij vernemen, hebben Gede puteerde Staten in hun zitting van Vrijdag aan de Garage Nedam te Roermond, concessie verleend voor den autobusdienst RoermondVenlo op den rechter Maasoever Zooals men zich herinnert, was de concessie aanvrage voor dezen dienst gewijzigd. De autobus zal loopen van Roermond door de kom van Maasniel, vervolgens naar Swalmen en Reuver, verder var. Reuver naar Beesel, dan terug naar Reuver en vervolgens over Belfeld en Tegelen naar Venlo. De nieuwe regeling zal op Donder dag 10 Mei ingaan. De Betuwe in bloei. Evenals de bloembollenvelden, trek* ook de Betuwe elk jaar duizenden be zoekers. Dat de Betuwe de belangstelling van iedereen heeft, behoeft geen betoog. Vooral in Tiel was het bezoek over groot. Honderden auto's, motorrijwielen en rijwielen deden Tiel aan. Vooral in de middaguren was hel bezoek groot. De verschillende pleinen waren spoedig in autoparken herschapen. De regeling in Tiel was uitstekend in orde. V. V. V. Tiel en Omstreken had, evenals vorig jaar, enkele kiosken geplaatst, waar de vreemdelingen alle gewenschte inlichtingen gratis konde" bekomen. Sty ging der steenpryzen. De gevolgen van de samenwerking tusschen de steenfabrikanten teekenen zich reeds duidelijk af in de steen- prijzen. Thans reeds noteeren de prijzen voor harde soorten voor nieuwe orders onge veer f 3 50 per duizend stuks hooger dan de vorige week. Branden. Te Bruns8um is door onbekende oorzaak brand uilgebroken in een heide veld waar ten behoeve van de water werken van Staatsmijn Hendrik lal van houten loopbruggetjes gelegd zijn. Deze werden door het vuur aangelast. Drie tot vier H A heidegrond verbrandden. Maandagmiddag heeft een uitgestrekte bosch- en heidebrand gewoed a8n de Gilzerbaan tusschen Tilburg en het dorpje Riel. In totaal verbrandden 20 H.A. bosch en heide, eigendom van den heer A. Bogaers te Tilburg. De oorzaak is onbekend; vermoed wordt dat vonken uit een trein den brand hebben veroorzaakt. De Carnavalsviering te 's Hertogenbosch. Da Ze3reerw. heeren pastoors der stad hebben een adres aan den ge meenteraad vaD 'a Hertogenbosch ge zonden, waarin zij den Raad verzoeken de amendementen Nivard c.s. goed te keuren inzake de Carnavalsviering voor zooveel betreft het afschaffen van het late sluitingsuur zoowel als het ver bieden van optochten en beperken van dansgelegenheden. Zij doen dit verzoek omdat het hun vaste overtuiging is, dat de Carnavals viering, zooals die zich in deze stad van jaar tot jaar ontwikkelt, voor zeer velen een naaste gelegenheid is lot grove uitspattingen op zedelijk gebied en dus tot groote zonde, welke gelegen heid door hen, die in overheid gesteld zijn, op geenerlei wijze mag worden bevorderd. Verdwyncn de paarden? In een propaganda-artikel voor de oprichting te Berlijn van Vakscholen voor koetsiers, zooals die reeds te Hamburg, Trier en Koblenz bestaan, deelt de »Vorwarts" o.a. mede, dat niettegenstaande de geweldige toeneming van het aantal motorvoertuigen van allerlei soort, het aantal trekpaarden niet is vermindeid. Uit een statistiek toch van Dec. '25 blijkt, dat er toen 3,868,623 paarden waren tegen 3,806,705 in Dec '13. Byna 30.000 honderd-jarigen in een land. Uit door de Mcskousche »Prawda" gepubliceerde gegevens omtrent de jongste volkstelling in Rus'and blijkt, dat het aantal personen in de geheele SovjetUnie, die 100 jaar en ouder zijn, in totaal 29,507 bedraagt, van wie 12,349 mannen en 17,158 vrouwen. Het aantal inwoners van 80 tot 89 jaar kon op circa 700,000 worden gesteld en die van 90 tot 99 jaar op ongeveer 35,000 De bevolking van Rusland bedraagt 147 millioen zielen. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene kennis, dat het TEN STRENGSTE VERBO DEN IS op alle gronden der gemeente, dus ook op de gronden gelegen op de bladen 1, 2, 3, 4, 5, 8 en 9 van Sectie H van het kadaster, grenzende aan de gemeenten Maashees— Overlobn, St Anthonis, Bakel en Deurne, veen, aarde, zoden, plaggen of heide weg le nemen, le struwelen of heide te hakken of te baggeren of daarop eenige daad van eigendom te stellen. Overtreding van dit verbod is straf baar gesteld bij het Wetboek van Strafrecht. Venray, 2 Mei 1928 Burgemeester en Wethoudersv. Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN VENLO. Op de Coöp. Veilingvereeni; ging van Maandag was de aanvoer 1 620000 eieren. Groote eieren van f 5 50 tot f 6 50 Kleine eieren van f 4 50 tot f 5 40 Eendeneieren van f 4 70 tot f 5 50 Ganzeneieren van f 12,30 lot f 13,20 Kippeneieren per Kg. f 0,94. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 5.600.000 eieren. Groote eieren van f 5 20 tot f 6 70 Kleine eieren van f 4 70 tot f 5 20 Eendeneieren van f 4 20 tot f 5.40 |Venray brengei)U<*er wien het aangV:an(i€ langs openbarej»enaa perceelen op ',en gemeentegrond' P afvoeralooten ;enoa zonder daartoe? 'Me zijn omheining zljn openbaren weg^ Wij waaracU drukkelijk, dat ,rfPn Ideze aangezegd zl^n lyk vier wekeij"611: oorspronkelijke-!es zullende bij ?®ra aan dit bavtlE®'* hunne kosten i J Iwijderd, slooteivornÊ te veel is iin V [nomen. Het is ong.;k h Imogalijk is, S andermans[ Ivolstrekt onge atrijd met hB daardoor word*, hebben zij gJe meer. Wij zullen ij9r0 strenge controle^ [trouwen, dat j, hebben schuli ujt beweging deno^ l( zullen herslell;^jwar] regelen, die vo;l(jers iten medebrt;n00(] [Iedereen weeLoe{j gemeentegrond!» "Venray 25 Ajfc [Burgemeestereig v00 LOO

Peel en Maas | 1928 | | pagina 6