m DaÉifit ojn Algen,Ir Paari „UNIGRO" ÏN.V. Vulkaan, Venrayl Gemengde Berichten. Districts-Arbeidsbeurs aUWSBlD Alphonéert VI Véto M. Wijkei Turaclufisti irui Fokigii ,,Eenid' Fokvei Ho van den iei wb Preilinj Stieren^ RADIO-TOESTEL is „een blijvende bron| van vreugde!" woonhuis van den Heer M. Wijnhoven Roelofs, slager. In korten tijd werd het dak van de schuur, stalling en woonhuis door het vuur vernield De brandweer, die spoedig ter plaatse verscheen, wist verder uitbranden te voorkomen en de belendende gebouwen te vrijwaren. De oorzaak is vermoedelijk te wijten aan kortsluiting. Hoewel verzekerd is dit voor den Heer iW. een heele schadepost. Vrijdagnacht ontstond een begin van brand op den zolder der sigaren fabriek van de Firma Janssen en Co. alhier. Gelukkig werd dit intijds door eenige voorbijgangers opgemerkt en wist men spoedig erger te voorkomen. De schade is dan ook niet groot. Invoering Zomertijd. In den nacht van Maandag op Dins dag as. wordt in ons land wederom de Zomertijd ingevoerd. Wie dus Dinsdag morgen op tijd wil zijn, zette Maandag avond klokken en horloges een uur vooruit 1 Met ingang van Dinsdag 15 Mei a.8. wordt door de autobus onderneming van den Heer G. Kupers eene nieuwe gewijzigde dienstregeling in werking gesteld. Onze lezers vinden deze in zijn geheel afgedrukt in een bijvoegsel van dit blad. Ook drukten wij hierbij de Zomerdienstregeling dsr Spoorwegen, lijn VenloNijmegen, die eveneens op a.8. Dinsdag in werking treedt. Gevonden 2 rijwielplaatjes. Inlichtingen bij da gemeentepolitie. Gevonden een gulden. Inlichtingen Maréchausseekazerne. Eramabloem-collecte. De Emmabloem-collecte ten bate van de RK. Vereeniging »Het Groene Kruis" bracht verleden Zondag te Venray op Venray f 85,66; Leunen f 15,80; Merselo f 10.00; Oostrum f 10,40; Oirlo f 11,00; totaal f 132,86 Het koude gure weer der laatste dagen met strenge nachtvorsten, hagel en sneeuwbuien, na de eerste heerlijk zonnige Meidagen, doet de vraag rijzen of de zoogenaamde IJsheiligen ook dit jaar ons met een bezoek zullen »ver- eeren". Hun feestdagen zijn 12 Mei St. Pan cratius, 13 Mei St. Servatius en 14 Mei St Bonifacius. 't Is echter te hopen, dat ze weg blijven, daar nu reeds vele vroege aardappelen, boonen en andere groenten bevroren zijn. Landbouwers, die met hunne paarden, rundvee of varkens wenschen deel te nemen aan den derde Noord- Limburgschen Fokdag welke op Dins dag 5 Juni 8 8. te Horst gehouden wordt, raden wij aan de opgaven hier voor direct te doen. Voor paarden aan den Heer A Josten te Horst; voor rundvee aan de resp, secretarissen der Fokvereenigingen en voor varkens aan den Heer Portz te Wijnandsrade. Volksconcerten in 1928. De Burgemesster van Venray brengt ter algemeene kennis, dat de in 1928 te houden Volksconcerten zijn vastge- steld als volgt 1 Zondag 20 Mei, 7 uur namiddag, Venr Fanfarecorps, Henseniusplein: 2 Zondag 3 Juni, 6 uur namiddag, Ver»r. Fanfarecorps, Leunen; 3 Zondag 17 Juni, 6 uur namiddag, Fanfare St Oda, Merselo, Heijde; 4 Zondag 24 Juni, 8 uur namiddag, Venr. Fanfarecorps, Henseniusplein; 5 Zondag 1 Juli. 6 uur namiddag, Fanfare St Catharina Leunen, Merselo; 6 Zondag 8 Juli, 8 uur namiddag, Fanfare Sub Matris Tutels, Oostrum, Henseniusplein; 7 Zondag 15 Juli, 8 uur namiddag, Venr. Fanfarecorps, Henseniusplein 8 Zondag 12 Aug. half 6 namiddag Fanfare St. Oda, Merselo, Ysselsteyn; 9 Zondag 19 Aug. half 6 namiddag Fanfare St. Catharina, Leunen, Groote Markt; 10 Vrijdag 31 Aug. 8 uur namiddag Venr. Fanfarecorps, Groote Markt; 11 Zondag 9 Sept. half 6 namiddag Fanfare SubMatris Tutela, Oostrum; 12 Zondag 16 Sept. 7 uur namiddag Venr. Fanfarecorps, Groote Markt. Venray 10 Mei 1928 De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO Burgemeester en Wethouders van Venray herinneren de ingezetenen aan het bepaalde bij art 5 der Boschwet, waarbij het verboden is tusschen 15 Mei en 1 Augustus geveld haaldhout te laten liggen of opgestapeld te hou- den. Dit verbod is niet toepasselijk op geheel ontachorst hout, geïmpregneerd hout, lakkebos8chen, boonenstaken, hout dat in water ligt en hout, aan wezig op de plaatsen van gebruik en geldt niet voor los tak en tophout, tenzij dit aanwezig is op kaalgeslagen terreinen Venray, 10 Mei 1928 OOSTRUM. De Meimaand is in ons Genade-oord goed ingezet. Zondag be gonnen weer voor het eerst de plechtig heden in onze kapel, waaraan velen deelnamen. Het muziekgezelschap heeft voor den eersten keer als Harmonie" de processie opgeluisterd. De Pater Missionaris hield een mooie feestpredi- catie over O. L Vrouw van Oostrum. We hopen dat as. Zondag de koude buien voorbij zullen zijn, opdat deze geen pelgrims tegen houden. MERSELO Ons Kerkelijk Zangkoor is uitgebreid met een 9tal jeugdige krachten, die onder de bekwame lei ding van onzen koster-organist, tot degelijke zangers worden geschoold. Wanneer men bedenkt, dat ons zan gerstroepje in de laatste jaren door overlijden en vertrek erg geslonken is terwijl onder de overigen er zich leden bevinden, welke de 6 en 7 kruisjes reeds reeds lang achter den rug heb ben (dezen evenwel kunnen in ijver en werklust aan vele jongeren ten voorbeeld gesteld worden) is het zeer toe te juichen, dat op den ouden stam jonge loten geënt worden, die wij twijfelen er niet aan, den eertijds zoo krachtigen boom op vollen wasdom zullen brengen. Als een bijzonderheid kan hierbij wel vermeld worden, dat uitéén gezin vier jonge krachten hun talenten be schikbaar stellen ter beoefening van den verheven kerkzang. Wegens de H- Missie hebben de schutters van »St. Hubertus" het lof felijk besluit genomen, hun bezoek aan »das grosze Vaterland" de concoursen te Goch af te stellen. YSSELSTEYN. Verleden Zondag hield de Handboogschulterij »Ons Ge noegen" haar jaarlijksch koningschieten Hoogste schutter werd de heer P J Janssen, roet 104 punten in 32 pijlen, waarmee hij hel koningschap voor een jaar verwierf. Seriowedstrijden te Overloon. Onder begunstiging van fraai lente weer en ten aanschouwe van een talrijk publiek, hadden Zondag j 1. de door S.S.S. te Overloon uilgeschreven Serie wedstrijden plaats. De uitslagen zijn als volgt Wilhelmina I (Swolgen) Juliana I (Maash.) 13 S. S. S. I (Overloon) Wanssum I 1—2 Volharding I (Vierlingsbeek) U N I I (Bergharen) 61. D. S O. II (Venray) Excelsior I (Broekhuizen) 11. D.S O. won reglementair Door een liond gebeten. Aan de gevolgen overleden. De koopman Louis Mozes te Vier lingsbeek kwam verleden week Donder dag tegen den avond op het erf van den landbouwer D. op den Bosch onder die gemeente en werd onverwachts aangevallen door een daar losloopende hond van D Het dier was woedend en bracht M. verschillende groote wonden toe in den hals. Met moeite werd de hond overmeesterd en moest voor M onmiddellijk geneeskundige hulp worden ingeroepen. Woensdag is M. aan de gevolgen overleden. WELL. Op de j.l. Zondag gehouden vergadering van 't St. Antonius-gilde werd medegedeeld, dat ruim 20 gezel schappen reeds deelname aan 't natio naal schuttersfeest op Zondag 17 Juni a.s. hebben toegezegd. Besloten werd dat de schutterij zal deelnemen aan de concoursen te Sieben gewald, Sambeek, Venray, Mill, Holt- hees, Gemert en aan 'i concours, te geven door den Land van Cuykschen Schuttersbond. De tegenwoordige gildemeester M Jans werd tot eere president benoemd, terwijl in dienst plaats Mart. Wijers tot president werd gekozen. Gouden bruiloft. Op 8 Mei was 't 50 jaar geleden dat 't echtpaar M Janssen—Rutten te Well in den echt verbonden werd. Wegens ziekte der bruid moest van feestvieren worden afgezien. VENLO. Door de heeren Fraasvan der Grinten, W. van Wylick en Dr. O Wolters is een fonds bijeen gebracht waarvan de rente zal aangewend wor den ter verpleging van gebrekkige en misvormde kinderen uit Venlo. In overleg met de vereeniging tot verzor ging van gebrekkige en mismaakte kinderen, zullen de kinderen geplaatst worden in een der speciaal daarvoor bestemde inrichtingen. De aanrijding nab\j de Drie Kronen. Dinsdag veroordeelde de rechtbank te Roermond den chauffeur F. G G. uit Blerick tsrzake het aan zijne schuld te wijten zijn van de aanrijding alhier nabij de Drie Kronen, waarbij de heer G. H. He8en, uit Haps, werd gedood, tot een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie maanden. De eisch van den Officier van Justitie was zes maanden onvoorwaardelijk. Als verdediger trad op Mr. Paul Tripels te Roermond ROERMOND. De burgemeester heef1 na overleg met de financieele commissie aan den gemeenteraad het voorstel gedaan, om B. en W. op te dragen Ged. Staten uit te noodiger. de jaar wedden der wethouders met ingang van 1 Januari 1928 te verhoogen van f 1000 op f 1500. Twee Mijnongelukken met doodeljjken afloop. Dinsdagmiddag omstreeks 9 uur had de ondergrondsche mijnwerker Th, Ottens te Spekholzerheide, op de mijn Willem Sophie, het ongeluk met zijn hoofd tusschen een wagen en een paal te geraken, waardoor hij zoodanig ge kneusd werd, dat hij terstond overleed De ongelukkige laat een weduwe met 3 kinderen achter. Dinsdagavond geraakte de 25-jarige mijnwerker B. M. Vink uit Sittard op Staatsmijn Hendrik bekneld tusschen een brok steenkool en een paal. De rechterborstkas werd hem ingedrukt Hij overleed nog in de mijn. Hij laat een vrouw met 4 kinderen achter. Zedenmisdrijf. Het O. M bij de Rechtbank te Roer mond eischte Woensdag tegen den gedetineerden 54jarigen arbeider A. v. d. B te Daurne en tegen den ged koop man W. S. uit Roermond, beiden ter zake misdrijf art. 247 van het Wetb. van Strafrecht, resp. drie jaar en twee jaar gevangenisstraf. Auto-ongeluk. Dinsdag had te Weert door zg scheren tusschen de auto's van den heer Poelman uit Amsterdam en den heer D. C Nouwens uit Breaa, een autoongeluk plaats. De auto van den heer Nouwens botste daardoor legen een boom en werd geheel vernield. De heer N. bekwam een diepe wonde aan zijn rechterarm en een wonde boven zijn rechteroor, de laatste veroorzaakt door glas, terwijl hij klaagde over pijn aan zijn borst. De heer P. beweert te hebben ge handeld uit voorzichtigheid ten opzichte van een steigerend paard links van den weg. Een lyk in een kuil. Dinsdag is te Deurne uit een water kuil opgehaald het gedeeltelijk ontkleed de lijk der 65 jarige Anna Goossens, huisvrouw van 'Th. Manders. Deze vrouw werd reeds eenige dagen wegens zwaarmoedigheid verpleegd in het Liefdegesticht aldaar doch haddit heime lijk verlaten. Brand te Helmond. Dinsdag ontstond brand in de opslag plaats van den heer G J. Siegers aan de Spoorhaven te Helmond. De maga zijnen, welke een groote hoeveelheid lompen, katoen en wolafval bevatten, zijn totaal afgebrand. De schade wordt geschat op ongeveer f 40000. Alles was op beurspolis ver zekerd. De Tivoli-bosschen door Philips aangekocht. Naar wordt medegedeeld zijn de mooie Tivoli-bosschen van Baron Tuyll van Serooskerken te Geldrop, die een oppervlakte beslaan van 186 H.A door de N V. Philips Gloeilampenfabrieken aangekocht. De grootste fruit-koelinstallatie van Nederland te Eist. Te Eist zal vanwege de N V. Vink's fruithandel aldsar een groote koel inrichting voor fruit worden gesticht, die met een inhoud van 10.000 kubieke meter de grootste van ons land zal worden. Doodelyke val. De ruim 15-jarige zoon van den land bouwer G Diepslraaten te Made viel bij het uithalen van een vogelnest, die circa 14 M. hoog gezeten was, van af die hoogte uit den boom en bekwam een ernstige hersenschudding. Zonder tot bewustzijn te zijn gekomen is de knaap overleden. Inbraken. Te Nistelrode is ingebroken in het raadhuis. Van de brandkast werd de bodem doorgebrand en een bedrag van f 43 eruit gestolen. Te Hedel is ingebroken in den winkel van J. Jansen aan den Maasdijk. Een bedrag van ruim 100 gulden is ont vreemd. De veenbrand. De veenbranden in Drenthe zijn thans vrijwel bedwongen. De motorspuiten uit Amsterdam en Groningen zijn weer vertrokken. Een interpellatie in Emmen's gemeenteraad. De heer G. J. Portegies, lid van den gemeenteraad van Emmen, heeft aan de hand van de volgende vragen een interpellatie aangevraagd: Hebben de geruchten, sis zouden de branden in de veenslreek onzer ge meente, niet in alle gevallen door ongeluk of onachtzaamheid ontstaan zijn, den burgemeester als hoofd der politie reeds aanleiding gegeven tot het instellen van een zeer ernstig onder zoek in deze? Zijn B. en W. bereid in overleg te treden met de ondernemingen, betrokken bij de verzekering van turf tegen brand schade, teneinde te bevorderen dat zoodanige regelen worden ingesteld, dat het bedrag der vergoeding voorgeleden brandschade in elk geval aanzienlijk lager zal zijn dan de waarde der ver brande turf? Vleescb-vergiftiging. In een gezin te Enkhuizen heeft zich Zondag een geval van vergiftiging voorgedaan, men vermoedt door het gebruiken van gehakt vleesch. Dinsdag avond is de moeder des huizes ovei- leden de overigen zijn aan de beter hand. Strafbaar. De kantonrechter te Leiden, uitspraak doende in de bekende bioscoopkwestie aldaar (opheffing van de bepaling van de Zondagswet door de Bioscoopwei), heeft de bioscoophouders strafbaar ver klaard. Man verbrand. Misdaad in het spel? Woensdagmorgen half vier is brand uitgebroken in een huis onder Maar tensdijk, dat bewoond werd door W Floor. De vrij hevige wind wakkerde het vuur aan, zoodat de direct aan- wezige brandweer niet veel kon uit richten. Het huisje brandde dan ook geheel uit. Na onderzoek bleek, dat de bewoner V8n het pand in de vlammen was omgekomen. Men heeft hem ge vonden achter het huis, waaruit dus blijkt, dat de man nog getracht heeft het brandende perceel te verlaten. Nader wordt gemeld, dal hier een ernstig vermoeden van misdrijf bestaat. Op het terrein is o.a. een geweer ge vonden. Nader vernemen wij, dat uit het onderzoek der politie is gebleken, dat er bij den brand ten huize van W. Floor te Maartensdijk sprake is van misdrijf. De man is met verbrijzelden schedel gevonden, terwijl in een der vertrekken van het grootendeels ver woeste huisje een opengebroken geld kistje werd aangetroffen. Het lijkt waarschijnlijk, dat de man in den voornacht is vermoord door een slag op het hoofd, dat de dader of daders daarna het geheele huis hebben door zocht en tenslotte het huis in brand hebben gestoken om hun misdrijf ver borgen te houden. Dit is echter niet gelukt. Het was in de omgeving bekend, dat Floor geld in huis had. Nader verneemt men nog, dat de politie van Maartensdijk Woensdag middag een bewoner van Blauwkapel heeft gearresteerd, die verdacht wordt den moord ie hebben gepleegd. De arrestant woont in de directe omgeving van de plek, waar het mis drijf is gepleegd en wordt als de ver moedelijke eigenaar van het geweer beschouwd, dat naast het slachtoffer is aangetroffen. Ernstig ongeluk by de sluiswerken te IJmuiden. Woensdagnacht is op het werk van den sluisbouw te IJmuiden door het breken van een kabel een materiaal bak naar beneden gestort. Een uit Fijnaari afkomstige, 31-jarige ongehuwde werkman werd door den bak getroffen De man was onmiddellijk dood. Een andere arbeider werd levensgevaarlijk gewond. Goedkoop treinvervoer voor groote gezinnen. De Nationale Mij. van Belgische Spoorwegen heeft, ten bate der groote gezinnen, de volgende lariefverminde ringen voor het vervoer per sooor in gevoerd 1. Een vermindering van 50 pCt. op de gewone prijzen der biljetten wordt tegen overlegging van een bijzonder bewijs toegestaan aan de leden van gezinnen met ten minste vier kinderen beneden 21 jaar. 2. Gehuwde kinderen en kinderen van 21 jaar en ouder worden niet be grepen in de samenstelling van een groot gezin en hebben dus geen recht op vermindering. 3. De vermindering bedraagt 75 pCt, voor kinderen van 4 tot 10 jaar oud. Luclitdienst Keulen-Brussel-Antwerpen A s. Maandag zal de nieuwe lm vaartlijn KeulenBrusselAntwerpen worden ingehuldigd. Een Duitsch vlieg tuig zal 12 Duitsche journalisten naar Brussel en Antwerpen brengen in deze laatste stad zullen zij gerecipieerd worden. Fabrieksbrand. In Saint Louis bij Mühlhausen in den Etzas is een aluminium fabriek afgebrand De schade bedraagt twaalf millioen francs. De koude der laatste dagen. In Du'tschland is het ook vinnig koud. Ir. het Reuzengebergte is sedert Zond8g veel sneeuw gevallen, die op de kammen 10 cM hoog ligt Het heele gebergte is weer in het winterkleed gestoken. Ook in het Zwarte Woud is het bar koud geworden. Woensdagochtend vroor het er 6i/s gr. Celsius. Ook hier is veel sneeuw gevallen. In de dalen en ook aan den Rijn is de thermometer sedert Dinsdag 10 graden gedaald. De overstroomingsramp in Noorwegen. Enorme verwoestingen. De overstroomingen in Noorwegen hebben een enormer. omvang aange nomen. Volgens ontvangen berichten zijn de wouden en landerijen in het dal van de Glommen voor vele jaren verwoest en onvruchtbaar geworden. Een groot aantal boerderijen is met den grond gelijk gemaakt. Hier en daar vertoonen zich ijsbergen, ontstaan door het opstuwen van het door het water meegevoerde ijs. Vele honderden boeren zijn van alles beroofd. Nimmer te voren in de geschiedenis heeft een dergelijke overstrooming in Noorwegen plaatsge had. Prins Carol moet Engeland verlaten. Prins Carol van Roemenië heeft bevel gekregen Engeland te verlaten, wijl hij de verleende gastvrijheid misbruikt heeft. De noodlijdende Engelsche Landbouw. De Daily Mail slaat opnieuw alarm over den treurigen toestand, waarin de .landbouwers verkeeren. Overheleerste kwartaal zijn 176 landbouwers failliet verklaard of tot een accoord met hun schuldeischers gedwongen tegen 129 in hel eerste kwartaal van 1927, een ver meerdering dus met 36 pet De groote coöperatieve landbouwersvereeniging maakt bekend, dat zij het vorige jaar het grootste verlies heeft geleden sedert 1921 en dat zij nu al in het geheel voor een verlies van ruim 400 000 pond sterling staat. De landbouw heeft een nieuwen slag gekregen van het verschijnen van kunstroom op de markt. Het is een rechtstreekseh gevolg van het verbod van regeeringswege om in verschen room bederfwerende middelen, zelfs de onschuldigste, te doen. De boeren kun nen geen dure toestellen aanschaffen waarmee men room en boter bij warm weer versch kan houden. Dientenge volge verdwijnt nu de versche room van de markt en zijn plaats wordt ingenomen door synthetischen room, een mengsel van geimporleerde oliën, gedroogde melk en water of door ^reconstituted cream", een mengsel van boter, gedroogde melk en water. De klanten worden dus gedupeerd en de boeren geruineerd door een bureau- cralischen maatregel. Deze maatregel dient ingetrokken te worden. In Australië, Nieuw-Zeeland en Noord Ierland is, na zorgvuldige overweging, het gebruik van sommige bederfwerende middelen toegelaten. Het vrouwenkiesrecht in Engeland. Het Lagerhuis heeft zonder debat en zonder stemming het wetsontwerp aan genomen, waarbij aan de vrouwen op dezelfde voorwaarden als aan de man nen op 21 jarigen leeftijd het kiesrecht wordt toegekend. Practisch oorlog tusschen Japan en de Chineesche nationalisten. Ofschoon er geen oorlog verklaard is, bestaat practisch de staat van oor log tusschen Japan en de Chineesche nationalisten te Tsinanfoe. Volgens de berichten uit Tsinanfoe via Tokio hebben de Japanners na ernstige gevechten de strategische punten van Tsinanfoe bezit, o.m. het station, de barakkenwijk en het tele graafkantoor. Zij hebben ook het kruithuis der nationalisten in de lucht later» vliegen. B0BSSBLÏJIÏI STAID VSIBAT. van 4—11 Mei GEBOREN: Henrietta F. Duykers, Hoogriebroek. GEHUWD P. H. Wijnhoven, 38 jaar, boom- kweeker en H. H. Engels, 24 jaar, z b. beiden te Venray. P. J. van Maris, 22 jaar, leidekker en M. J. A Dechnar, 22 jaar, z. b. beiden te Venray. H. van Lipzig, 37 jaar, landbouwer en M. Wilmsen, 40 jaar, z. b. beiden te Venray. OVERLEDEN J. Janssen, wed. van J. M. Janssen, 85 jaar, Overloonscheweg. H. A Liljens, echtg. van A M. H. Meijers, 44 jaar, Klein Oirlo. J. v d. Heuvel, wed. v. Fr. Schinck, 78 jaar, St. Odastraat. 2 patiënten St. Annagesticht. Sl&KILIJ'SS DIIISTSI VSIBAY Parochiekerk Morgen Zondag 6 uur eerste H. Mis, 8 uur tweede H. Mis, kwart na 9 kindermis. 10 uur de Hoogmis, verdere regeling za! door de eerw. Paters worden bekend ge maakt. Maandag 6 uur Hoogmis waaronder predicatie en daarna processie, 9 uur sol. jaarg. voor Joh. Nefkens en Elisabeth Sassen, 8 uur uitvaart voor Joh. van deD Heuvel. Dinsdag 6 uur Hoogmis waaronder pre dicatie en processie, 8 uur sol. jaarg. voor A J. van den Boogaart, 9 uur jaarg. 2de klas voor Jo. Smulders, echtg. van Peter Goumans. Woensdag 6 uur Hoogmis waarna pro cessie, half 8 gezongen H. Mis voor eene 25 jarige echtvereeniging, 8 uur sol. jaarg. voor Notaris M. Linssen. Donderdag O. H. Hemelvaart, geboden feestdag. Eerste Plechtige H Communie der kinderen, om 7 uur worden de kinde ren in de school der eerw. Zusters Ursu- linen afgehaald, half 8 hoogmis waaronder H. Communie, 9 uur kindermis, toeganke* lijk voor eenieder, om 10 uur Hoogmis in de Paterskerk. Onder de Hoogmis en het Lof collecte voor de behoeftige Communie- kinderen, 3 uur Lof waaronder hernieuwing der doopbeloften, waarna processie langs de Pastorie. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur jaarg. 2de klas voor H. v. d. Heuvel. Zaterdag komen de kinderen der vijfde klas te biechten. Maandag 11 uur zullen de Communie kinderen in de kerk zijn om te loten voor de plaatsen en te offeren voor de kaarssen Vrijdag begint de novene voor Pinkste ren, na iedere H. Mis zal zeven maal het weesgegroet gebeden worden met het ge bed tot den H. Geest. In den nacht van Maandag op Dinsdag wordt wederom de Zomertjjd ingevoerd. Men wordt verzocht Maandagavond de klok een uur vooruit te zetten. Deze week wordt het Allerheiligste aan de zieken gebracht, Maandag Dorp, Dins dag op de gehuchten en Woensdag Veltum en Heide. Zondag 20 Mei zal de Congregatie ter bedevaart gaan naar Oostrum, vertrek uit de kerk kwart voor acht. Paterskerk. Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H- Mis half 9 Hoogmis, om 5 uur Lof en H. Kruis weg. Fee9t van den H. Petrus Regalatus, volle aflaat o.g.v. Maandag, Dinsdag en Woensdag Kruis dagen, om half 8 H. Mis voor de vruchten der aarde. Donderdag feest van O. H. Hemelvaart te vieren als Zondag, 5, 6, 7 en 8 uur H. Mis, om 10 uur plechtige Hoogmis, om 5 uur Lof en Rozenhoedje, generale absolutie voor de leden der Derde Orde, na de H. Missen en na het Lof. Volle aflaat o g.v. Vrijdag feest van de H. Felix van Can- talicio- T Zaterdag feest van den H. Ivo, volle aflaat o.g.v, lederen dag der Meimaand behalve Zon- en feestdag om half 8 Rozenhoedje. St. Antonius-Patronaat. Datronaat enz. op dezelfde manier als verleden Zondag. Contributie Jongelingen- vereenigiog wordt, te beginnen met dezen Zondag, met één cent verhoogd; deze is voor den Retraite-penning. Worden gevraagd 1 dienstmeid voor klooster bekend met stal- en tuinwerk 1 huishoudster voor geestelijke 1 huishoudster voor klein gezin 3 losse arbeiders voor Venray verschillende burgerdienstmeiden voor dadelijk boerenknechten en meiden oen, or9t iraj Ven jek •14 - Sleepers o eden 30 ja. 4 jongens 10 bekw. 4 bekw. tl,, 2 aank. ti® 2 stripjonge 1 meisje vj 1 boeren^; 1 noodhup] 1 tweede Bekw. timtc? 1 leerling 1 loopjong^0" 1 leerling.i] 1 bekwaanB?r, Venray»1"1 1 2e meid| 1 bekwaact 2 jongens- 1 dagmeisj 2 bekw. mL 1 bekwaanj?' 1 boerenWjj B1Hn 1 boerenkt r I huis- en 1 chauffeir 1 kinder® 5 grondwe 1 leerling; a 1 boerendii 2 werkmei 5 Burgert ,22 j 1 bekwaan lake ^enra bli vor Voor de van deel» bij de ziek der de begrafei baren Edi der, huwdvader der Heer betuigen oprechten 22 N'amil Hartftnl aan allen v^dier en blijken jgste bij ons Gcflijks ondervond# Joh.Mtire 12 'roek Ondergeiiigt bij hartelijlallen huip verlién t ten zijnen «Zoi De Slag tij' gevestigd [het gelegen Slf VRIJDAG jironc half 9. Tnmst gend noodileel aan de Te Re ZoDcjUf na de HocJe E voor de leieger met hun vieme den op Dinsda 23 lesti Zondag Ui- tot 10 voor aid huize vi aru Zondag 211Jan 3 uur bj ,e steyn. Prenti aris, 22 JYS Wegens^"1 den is op», na voorin.slal 10 Sesti

Peel en Maas | 1928 | | pagina 2