HfflöSF Openbare vergadering Gemeenteraad te VENRAY. Gemengde Berichten. Waarschuwing. Aangifte Verhuizingen. Marktberichten. De meest hinderlijke kwaa F7 oster's voor menschen op leeftijd is verstopping. Foster's Maagpillen geven baat vanaf de eerste dosis. Een ide aal laxeermiddel voor ouden van dagen. Maagpiiie^ Alom verkrijgbaar S f 0.65 per flacon. aan de Kath. Staatspartij hun vrijen tijd wijdden. En 't is geen wonder dat een secre tariaat alleen zich niet meer door al dien arbeid heen kan worstelen I En dat het Partijbestuur schreeuwt om een Partijbureau, om te voorkomen dat de partij topzwaar wordt en omvalt. M^n hoore: We zijn in onze partijfamilie met 335.000 leden. En dat zijn er nog veel te weinig Er moeten nog veel meer katholieken lid worden. Nu heeft een gemeente van 1000 zielen een bureau, daar secretarie ge heelen, met een burgemeester, een secretaris, een ontvanger, ambtenaren van den burgerlijken stand, een veld wachter en.... een heelen gemeenteraad. Zou nu een partij van 335 000 leden, straks wellicht een half millioen, die toch ook heel wat leiding, administratie, toezicht en deliberatie noodig heeft, buiten zulk een bureau kunnen? Onze Staatspartij is in 18 groote lichamen verdeeld, de kieskringorgani salies, waarvan onze R K. Kiezersbond voor Limburg er één is. Die gewestelijke organisaties staan voortdurend in ver binding met het Partijbestuur en het Secretariaat. Hoe kunnen al die zaken op den duur goed behartigd worden zonder een Bureau, dat zich daar ge regeld mee kan bezig houden Welk een werk moet die nieuwe instelling, welke we Partijraad noemen, met zijn 90 stemgerechtigde en 105 adviseerende leden niet meebrengen Er is al heel wat werk noodig om die heeren en dames bij elkaar te krijgen in een vergadering En wat kost de voorbereiding hunner nuttige bespre kingen en de uitvoering van besluiten niet Het Partijbestuur zelf telt 21 leden, het Dagelijksch Bestuur 5. Hun ge wichtige vergaderingen vergen natuur lijk velerlei arbeid. We hebben onze jaarlijksche politieke bijeenkomsten te Amersfoort met 130 150 deelnemers, een Indische com missie, een buitenlandsche commissie, nog een studiecommissie. Het Partij bestuur staat geregeldJn contact met 38 katholieke dagbladen. Men bedenke, welk een ordenenden, administratieven, voorlichtenden, uit voerenden arbeid voor al deze instel lingen noodig is, willen al die afzon derlijke lichamen en daardoor het geheele parlijleven goed in gang worden gehouden. En er moet nog zooveel komen en groeien in onze Partij, als een goed uitgerust documentatiearsecaal, zooals het partijbestuur het noemt: een bibliotheek en dagbladenverzameling, waar elk lid der Staatspartij, die hel noodig heeft, stof kan verzamelen voor redevoeringen, geschriften, propaganda enz. Verder moet er nog komen een Indische afdeeling in onze partij, een adviesbureau voor katholieke gemeente raadsleden het Jeugdvraagstuk in het politieke leven moet worden bestudeerd de kwestie van de belangstelling der vrouw in de politieker moet een centraal punt zijn voor de politieke propaganda en voor de politieke vorming en ontwikkeling der partijleden. Daarvoor is ons partijbureau aller noodzakelijkst En nu spreken we nog niet van de voorbereiding der Kamerverkiezingen, die aan het Partijbureau onzer groeien de en ook in eigen kring steeds meer meesprekende partij, een berg van werk moet kosten. De verdere ontplooiing onzer partij, waarop we allen hopen, zal de nood- zakelijkheid van een Partijbureau nog nader aantoouen. Maar zonder Partij bureau geen verdere ontplooiing, doch verval, omdat zonder dat bureau een honderdduizendenorganisatie als de onze niet te leiden is. Daarom, katholieken van Limburg, mede onze schouders gezet onder het werk der stichting van het Partijbureau. Het moei er komen I Het komt erl Het kome niet zonder een eervolle medewerking van Limburg 1 ROELAND Wat elke maand te doen geeft (Ie helft Mei). Wij vinden nu volop werk in den tuin. Wie zijn doppers en peulen vroegtijdig heeft kunnen leggen, heeft er de rijzen reeds een poos geleden bij mij aan uw dochter en kleinkind 1 Meent gij, dat na alles wal gij mij reeds hebt toegevoegd, ik ook nog van plan ben mij uw hoon en spot te laten wel gevallen 1 Ik blijf hier en ga niet. De Heer Maarschalk bleef echter kalm, koud en gelaten antwoordde hij Madame, men zal wellicht ge dwongen worden u in den Slottoren te laten opsluiten en daar is het nu juist niet al te aangenaam. Wellicht hebt ge in uw veelbewogen leven al meerken nis gemaakt met dergelijk onderdak Voor de laatste maal verzoek ik u dit Slot oogenblikkelijk te verlaten 1 Wordt vervolgd. gezet, maar denk er aan, lezer: dit is niet genoeg; gij moet de erwten er ook tegen aan helpen Dit moet geschieden, wanneer ze ongeveer .een handbreedte boven den grond staan. Maar eerst moeten ze van onkruid gezuiverd wor den, want anders groeit dit zoo weel derig op, dat het straks moeilijk meer verwijderd kan worden, zonder de erwten te beschadigen. Zijn de erwten gewied, dan drukke men er met de hand of met de schoffel wal aarde tegen aan. Men zorge vooral, dat de erwten in eenigszins schuine richting tegen de takken komen, en dat ze niet plat op den grond komen te liggen. Dit aan aarden is tevens zeer goed voor den groei der planten en beschermt ze tegei windvlagen. Van de erwten en peulen gaan onze gedachten naar een andere soort van leguminosen (vlinderbloemigen) en wel allereerst naar de bruine boonen. Wilt u die poten of leggen voor winterprovisie, dan mag u dit thans reeds doen. 't Is een gemakkelijke cultuur: ze groeien zelfs, waar in den regel niets anders wil groeien, b.v. onder deboomen. Ook legt men ze op verlo.ren hoekjes. Toch zijn ze dankbaar voor wat mest, voor goeden grond, en een vrije standplaats Leg 2 boontjes bij elkaar, 2 centimeter diep, en op 1 li/* voet afstand. Midden Mei moeten ze in den grond zijn, men kan dus nu, als da grond wat gedroogd is, met het poten aanvangen. Misschien hebt U lust om nu ook reeds stamsuikerboonen te leggen, maar u wete wel, dat dit nog riskant is, en ge straks, als ze er mooi op staan, de kans hebt, uat ze in één nacht weg zijn. Toch is het wel aardig om een deel uit te poten blijven de strenge nachtvorsten uit, dan kunt ge van die enkele al vroeg boontjes plukken. Wie bloempotjes heeft, en er eenige moeite voor wil doen, kan de jonge boonen plantjes eiken avond dekken, als de lucht staat naar vorst, totdat de planten te groot zijn om er den pot overheen te zetten. In den regel wacht men met boonen poten, lot de drie IJsheiligenSint Mamertus, Pancratius en Servatius (10, 11 en 12 Mei) gepasseerd zijn. Men legge echter dan nog niet alle boontjes, want men kan er mee door gaan tot in Juni. Hoe warmer het weer, des te vlugger en gezonder komen ze voor den dag. Heeft men stamsnij- en spercieboonen in den bak of onuer glas, dan zullen ze, als we eenige dagen in deze maand zijn, wel haast zijn afgeplukt, zoodat ze nu wel opgeruimd kunnen worden Men kan dan van die bakken nog profiteeren door er meloenen op te zet ten. De bak wordt dan goed omgespit, na er vooraf verteerden paarden- of ouden koemest opgebracht te hebben. Onder de planten, d.w.z. 2 ruiten breed van het raam van onder af, kan ook postelein gezaaid worden. Nadat men dit gezasid heeft, wordt de grond met een platte schop vastgeplakt, daarna nat gegoten, en voor de zon beschermd totdat het zaad opkomt. De Stoksnij en Spercieboonen kunnen nu ook gelegd of geplant worden (omstr. 10 Mei of wat later). De stokken daar voor worden geplaatst op een Meter afstand van elkaar, en van boven be vestigd, waardoor ze in schuine richting komen te staan, zoodat de boonen recht naar beneden kunnen hangen. Bij eiken slok worden 6 7 boonen gelegd. De stokspercieboonen kuünen ook wel tegen rijzen groeien, evenals de erwten men legge van deze boontjes wat meer bij elkaar dan van de snijboonen. Gebruik voor boonengrond, die al in de vorige maand of Maart is omgespit, en die toen wat oude koe- of verteerde paardenmest heeft gekregen; boonen moeten geen verschen mest hebben. Of men koemest dan wel paardenmest dient te geven, hangt af van de kwali teit van den grond: de eerste is aan te bevelen b.v op hoogen zandgrond, de tweede op lagen veengrond. De tijd van bieten zaaien is begin Mei. Zaait men ze vroeger, dan zou 't kunnen gebeuren, dat ze gingen door schieten, waardoor ze zeer klein zouden blijven. De wortelen precies op maat zaaien is een onmogelijkheid, daarom moet men ze te hulp komen en zorgen, dat elk worteltje op zichzelf staat en niets hun groei belemmert. Nu hangt het er veel van af, welke soort men heefi gezaaid Wil men ze gaarne klein hebben, dan worden ze op ongeveer 3 4 cM. van elkander gedund; wil men grootere soorten, dan dunne men ze uit tot op ongeveer 5 6 cM. van den Maandag 30 April 1928, nam. 5 uur. Voorzitterv. d. Loo, Burgemeester. Secretaris: v. Haaren. Tegenwoordig alle leden. Nadat de Voorzitter de vergadering had geopend met gebed, herdacht hij in zeer waardeerende woorden het over leden lid, den Heer G. Camps te Oostrum, die steeds een warm hart ge toond had voor de belangen der Ge meente en vooral voor Oostrum; alle leden hadden zich gedurende deze her denking van hunne zetels verheven. Hierna werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen, welke onver anderd werden goedgekeurd, en begon de Raad aan de verwerking der lange agenda. De voorzitter stelde als Commissie voor het onderzoek der geloofsbrieven van het nieuw benoemde Raadslid, den heer J. Vermeulen, in de heeren Stoot, Houben en Odenhoven, welke Commissie bij monde van den heer Stoot, na onderzoek der brieven, adviseerde tot toelating van den heer Vermeulen als raadslid, waarmede de raad accoord ginf?- Het procesverbaal van kasopname bij den Gemeenteontvanger en de Ministerieele mededeeling van de op richting van het Rectoraat Ysselsteyn nam de Raad voor kennisgeving aan. De kohieren voor hand- en span diensten en trottoirbelasting werden conform het voorstel van B. en W. vastgesteld. Ook de overschrijving der pacht van de jacht van den vader op den zoon Lips baarde geen moeilijkheden. Na uiteenzetting door den voorzitter, dat de grond welke de heer F.Timmer mans wilde koopen bij de veiling geen liefhebbers vond, ging de Raad met het voorstel van B. en W. accoord om circa 13i/« H.A. grond onder Ysselsteyn te verkoopen aan den heer Timmermans, voor de som van t 300 per H.A. en onder de gewone bijdrage voor wegen en waterlossing. Op het voorstel van B. en W. om circa 31,25 Aren grond aan den Buus te verkoopen aan den Heer H. Janssen voor f 312,50 ging de Raad in. Over het verkoopen van ongeveer 21i/i H.A. grond, zijnde de boerderij van het Raadslid van Dijck hield de Voorzitter eene aigemeene beschouwing omtrent de door de gemeente te volgen politiek en deed spreker uitkomen, dat in het algemeen verpachte gronden niet verkocht worden en dan nog alleen aan dezulken, die op die gronden een eigen bedrijf uitvoeren, bij de waarde bepaling van zulken grond moet men teruggaan naar het tijdstip van het begin der pacht, dus de ongecultiveerde grond, wijl de oiyginning gedaan is met geld en arbeid van pachter en zou de waarde dezer boerderij dus zijn f 8600 De heer van Dijck verwijderde zich nu voor de verdere bespreking en deelde de Voorzitter mede, dat aan zulke verkoopingen elke kans op speculatie dient te worden uitgesloten en wel door de bepaling dat kooper hst gekochte niet mag verkoopen gedurende de eerste 10 jaren op verbeurte eener boete van f 200 per H A. Na diverse opmerkingen der heeren Stoot, Wethouder Janssen, merkte de heer Odenhoven op, dat hij geen des kundige is om grondwaarden te bepslen, hij hoopt dan ook, dat de wel deskundige Raadsleden eens ferm uit den hoek zouden komen en er niet aan zouden denken dat het hier een collega-Raads lid betreft. De Voorzitter juicht de gezonde op merking van den heer Odenhoven toe, en na verdere bespreking besloot de Raad deze gronden te verkoopen aan den heer van Dijck voor f 400 de H.A. of f 8600, onder verplichting de eerste 15 jaren den grond niet te verkoopen op verbeurte van f 400 per H A. ten behoeve der gemeente. De f 10,000 afkomstig van koopsom men van verkochte gronden besloot de Raad conform voorstel van B. en W. te beleggen in Nederlandsche Staats papieren. Aan den kantonnier van Dijck te Merselo werd met ingang van 1 Oct overeenkomstig zijn verzoek eervol ontslag verleend. De vergoedingen voor de Bijzondere Scholen te VenrayKom en Oirlo en voor de Bijzondere lagere scholen der Eerw. Zusters Ursulinen werden over eenkomstig de L O. Wet vastgesteld Ook de afschrijvingen, overeenkom stig de verordening regelende het gas bedrijf werden door den Raad z h s, goedgekeurd en vastgesteld, terwijl de Raad ook het college van B. en W. machtigde 1 om met de Ged. Staten een over eenkomst te sluiten, betreffende wijzi ging vergunning tot het aanleggen van een gasleiding in den Provincialen weg in de kom van Vanray en van het plaatsen van lantaarnpalen. 2. om met den Staat der Nederlanden een overeenkomst te sluiten tot toevoe ging van 237,91,40 H.A aan het be- bos8chingsplan. De vast te stellen motor- en rijwiel- verordening werd artikelsgewijze door den Voorzitter voorgelezen, waarop nogal op- en aanmerkingen werden gemaakt. De heer Odenhoven wees erop, dat op sommige plaatsen de binnenwegen voor auto's niet te berijden zijn, dan met een wiel op het daarnaast liggende pad of fietspad, wat volgens deze ver ordening niet meer zal mogen en een groote belemmering is voor vrachtauto's beladen met bouwmaterialen. De heer Millen zou heeren doktoren van deze bepalingen willen ontheffen. De Voorzitter ging met den Heer Millen accoord, maar voor het voorstel Odenhoven bestond het gevaar, dat de paden vernield zouden worden, spreker stelde voor dat B. en W. onder een te stellen borgtocht van b.v. f 50, aan een firma tijdelijk ontheffing zouden kunnen verleenen. De heer Odenhoven zegt, dat hij een raar gevoel kreeg, bij die borgtocht van f 50, en vraagt of arme sjouwers dan alweer in den hoek geduwd moeten worden. De heer Jacobs vindt deze kwestie heelemaal niet lastig, want bij het bouwen van het huis van zijn broer is er door de auto's geen gebruikgemaakt van het naast den weg loopend pad. Tot stemming overgegaan omtrent dit artikel verwijderde de heer Wijn hoven zich ondanks het verzoek van den Voorzitter, maar de heer Wijn hoven verklaarde aan een dringende behoefte te moeten voldoen. Hij was echter tijdig terug om voor het voorstel te stemmen. Ook het vervoer van kinderen op een fiets zonder voldoende inrichting, lokte ondanks de gemotiveerde uiteenzetting door den Voorzitter critiek uit. De heer Odenhoven merkt opWij arbeiders zijn nog niet iri het bezit van auto's en als een vader, die de heele week moet werken, Zondags eens met zijn kind uit zou willen, zou dit niet gaan. Hij neemt een degelijk Christelijk standpunt in en geeft het te doen, om een jongen van 7 of 8 jaar in een babymandje te persen. Wijl de maximum snelheid door don Voorzitter op 12 K M. was voorgesteld, merkt de heer Millen op, dat de toeristen Venray toch al schuwen om zijn gekke bepalingen en liever een uur om rijden, waarschuwt spreker tegen het uitzetten van nog al meer klemmen en vallen. De heer Odenhoven vraagt, of er met kinderwagens op het trottoir gereden mag worden of met fietsen over de Marktpleinen. Waarop de Voorzitter zegt, dal men met kinderwagens op het trottoir mag rijden en wat hel fietsen op de Marktpleinen betreft, mag dit als het verkeer niet in gevaar wordt ge bracht. Hij voegt er aan toe, dat de menschen veelal tegen zich zelf moeten beschermd worden door eene verorde ning, er gebeuren toch al ongelukken genoeg. De neer Odenhoven komt nog eens terug op de bepaling omtrent het ver voer van kinderen op de fists en zegt dat prulding moet uit de verordening. De heer Millen vraagt zulke veror denir.g voorlaan eerst bij de Raadsleden ter studie te doen rondgaan, waarop de Voorzitter zegt, dat alle bescheiden vanaf het oogenblik der jverzending der agenda ter Secretarie voor de Raads leden ter inzage liggen. Nadat besloten is, dat alleen voor het vervoer van kinderen jonger dan 3 jaar het noodig is, de fiets te voorzien van voldoende steun voor rug, voeten en armen der kinderen, werd deze veror dening goedgekeurd. In zake het verzoek van P. J. Derickx e.a. om verharding van een weg van circa 850 meter, loopende vanaf de Heide naar den nieuwen harden weg op de Steeg, stelde de Voorzitter voor, aan belanghebbende te berichten, dat, mits zij de benoodigde materialen voor hunne rekening nemen, het Gemeente bestuur bereid is den weg te verharden. Immers, het betreft hier geen hoofdweg en men moet bang zijn een precedent te stellen, vooral wijl de toekomst voor Venray in verband met de wegenkwestie donker moet ingezien worden. Waar moet het heen, vraagt spreker zich af, als al dergelijke wegen zouden moeten gemaakt worden met 1/3 bijdrage van belanghebbenden. Op een vraag omtrent de kosten, antwoordt de Voorzitter aan den heer Stoot, dat deze ongeveer f 4000 bedra gen, hetgeen de heer Stoot verschrikt doet uitroepen ho, ho. Zoo waren wij gekomen aan punt 21 mededeelingen en al hoopte men spoedig klaar te zijn, ook dat viel niet mee. De Voorzitter deelde mede, dat de heer Heymsn zijn pacht had opgezegd en dat de rioolbelasting was goedge keurd, zoodat het kohier zal worden opgemaakt en met de invordering be gonnen. Spreker betreurde het echler, dat, nu de waterleiding niet tegelijker tijd aangelegd zal worden. De heer Millen vraagt, of B. en W. misschien met een nieuw plan komen, nu het volk van Venray de oorspron kelijke plannen verworpen heeft. De Voorzitter zegt, dat B. en W. geen deskundige zijn en het eerste plan nog beslaat. De heer Odenhoven, op wien de waterleidingskwe8lie zoowat werkte als een roode doek op een stier, wees de Voorzitter op den Volkswil en vroeg de Voorzitter nogmaals een Volksver gadering te houden in deze, waarvoor de Voorzitter echter niets voelde. De heer Odenhoven was dan ook wel verwonderd van deze zaken niets op het agenda te vinden en noemde het een unicum in den lande voor een gemeente als deze, dat Venray's Vroede Vaderen elkaar 2 maal in 5 maandm op een vergadering ontmoeten en dat hij zich huiverig maakt voor de invoe ring der rioleering, wijl velen terug trekken voor de daaraan verbonden kosten. De Voorzitter zegt, dat de heer Oden hoven zich vergist en er vroeger reeds in den Raad op aangedrongen is, toch maar te beginnen, al is de goedkeuring er nog niet. Bovendien waren B. en W. niet gerechtigde m lot aanbesteding over te gaan. De Heer Odenhoven zegtde Boise- wiki zijn gelukkig nog in Rusland, maar komt er hier waterleiding, dan zijn er ook in Venray. De Voorzitter hamert inmiddels ge weldig, toch vangt men van de woor den van den heer Odenhoven nog op: »en op harden kop slaan." De Heer Millen weet maarniet waar het benoodigde geld vandaan te halen. Hierna sloot de Voorzitter de verga dering met gebed. Het Nederl. ss. Callisto vergaan. De geheele bemanning vermoedelijk omgekomen. Hel Nederlandsche ss. »Callisto", dat op 20 April van Barahona naar Mon treal is vertrokken, is volgens een Lloyds telegram, nabij Louisburg op strand te zijn geloopen, totaal wrak geworden. De opvarenden, 32 man, zijn vermoedelijk allen omgekomen. Een lijk, luiken en ander wrakgoed zijn reeds aangespoeld. Reuter seind nader, dat het schip op de zandkust te Scatari, nabij de Z O. kust van Kaap Breton is vergaan. Het ongeval had Zaterdagavond plaats. Een gouvernementsstoomschip is uitgevaren, doch kon geen spoor van het schip vinden. Men neemt aan, dat de Callisto geheel uit elkaar is geslagen. Het ongeval moet tijdens mist en storm hebben plaats gehad. Het ss. Callisto was een stalen schroef stoomschip, 4310 bruto en 2660 netto tons groot, in 1920 gebouwd bij de Rotterdamsche Droogdok Maatschappij en behoorde aan de Maatschappij Zee vaart (directie Hudig Veder) te Rot terdam. Inbraak. Maandagnacht is te Nijmegen inge broken in het café Raafs aan de Bloemerstraat. Vermist wordt een spaar kas van de klanten, waarin f 500 h 1000 welke in een biljartlaken is mee genomen. IJdelheid der jjdelheden Mevr. Ida Rubinstein is een beroemde artiste. Zij knipt haar nagels niet zelf, maar betaald 200 fr. iedermaal, aan een manicure. Daar waren 300 verjongingshuizen in New-York vijf en twintig jaar geleden. Thans zijn er 3000. Een coiffeur voor dames verdient in Amerika ongeveer 150 dollar per dag. Een winstgevend baantje. tabletten 758—7 Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter kennis van degenen wien het aangaat, dat de eigenaars van langs openbare gemeentewegen gelegen perceelen op verschillende plaatsen gemeentegrond hebben ingenomen en afvoerslooten hebben dicht gemaakt zonder daartoe gerechtigd te zijn, zelfs zijn omheiningen geplaatst op den openbaren weg. Wtj waarschuwen deze personen na drukkelijk, dat zij verplicht zijn en bij deze aangezegd worden, binnen uiter lijk vier weken na heden alles in den oorspronkelijken toestand te herstellen, zullende bij nalatigheid en niet voldoen aan dit bevel van gemeentewege op hunne kosten afsluitingen worden ver wijderd, slooten gegraven en alles wat te veel is ingenomen, werden afge nomen. Het is ons onbegrijpelijk, hoe het mogelijk is, dat men zoo maar over andermans eigendom beschikt, dat is volstrekt ongeoorloofd. Het is ook in strijd met het algemeen belang, juist daardoor worden de wegen te smal en hebben zij geen behoorlijken afvoer meer. Wij zullen dan ook hierop zeer strenge controle doen houden; wij ver trouwen, dat allen, die zich hieraan hebben schuldig gemaakt uit eigen beweging den oorspronkelijken toestand zullen herstellen en geen dwangmaat regelen, die voorde overtreders slechts kosten medebrengen zullen noodig zijn Iedereen weet zelf zeer goed als hij gemeentegrond in bezit heeft. Venray 25 April 1928 Burgemeester en Wethouders voornoemd O. VAN DE LOO De Secretaris VAN HAAREN Burgemeester en Wethouders van Venray brengen de ingezetenen in herinnering, dat volgens de bepalingen van Hoofdstuk 2 der Algem. Politie verordening, de gezinshoofden verplicht zijn, om binnen 8 dagen ler gemeen tesecretarie aangifte te doen, wanneer zij met hun gezin naar een andere woning binnen de gemeente verhuizen of de gemeente met der woon verlaten. Verder zijn de gezinshoofden gehouden ter secretarie binnen 8 dagen op te geven, elke verandering in het perso neel van hun gezin, dienstboden, kostgangers en huurders van kamers daaronder begrepen, dus niet alleen wanneer een zoon, dochter, meid of knecht of ander gezinslid naar een andere gemeente vertrekt of uit een andere gemeente komt, maar ook, wanneer iemand in het gezin komt uit Venray of naar een ander gezin te Venray vertrekt, moet hiervan binnen 8 dagen worden kennis gegeven. Voor een goede bevolkingsboekhou ding is het absoluut noodzakelijk, dat deze bepalingen der Politieverordening nauwkeurig worden nageleefd. Wij waarschuwen derhalve de inge zetenen, dat het toezicht op de naleving zal worden verscherpt en bij nalatig heid onmiddellijk procesverbaal worden opgemaakt. Venray 12 April 1928. Burgemeester en Wethouders v. Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. VENLO. Op de Goöp. Veilingvereni ging van Maandag was de aanvoer 1 570 000 eieren. Groote eieren van f 5 30 tot f 6 50 Kleine eieren van f 4.20 tot f 5 20 Eendeneieren van f 4 60 tot f 5 20 Ganzeneieren van f 10,90 tot f 11,90 Kippeneieren per Kg. f 0,89. ROERMOND. Op de Coop. Eiermijn van Maandag was de aanvoer 5.780.000 eieren. Groote eieren van f 5 30 tot f 6 40 Kleine eieren van f 4 80 tot f 5.20 Eendeneieren van f 4,70 tot f 5.30

Peel en Maas | 1928 | | pagina 6