Inscharen OVALINE, „UNIGRO" Jaarvergadering auMiiaviaiiivuiiiih Landbouwb. Oostrum Landbouwb. Mers°lo net dienstmeisje 16j. De Notaris Brabers Alle soorten glas PouweU Voor de Schoonmaak Voorde schoonmaak Voor le H. Communie iN.V. Vulkaan, Venrayf Gemengde Berichten. van de R K. Werk- Algemeene Leden vergadering Huis met Beugel baan „St. Joseph" Dinsdag 20 Maart bij%old; 25 j,ge een èach Kunslaest een sljkai machie i Pasrdenverzekering van den Landbouwbond Rundvee en Paarden Jaegerhof Veulen-Venray L. Lucassen, Hoefsmid wasschen van gor dijnen, boorden en ander fijn goed. WED. KESSELS Behangselpapier Verf- en Witwerk H. Art» en Zn. PETER HENDRiX 2-daajs 1 P J Jeukn 6 EEN RADIO-TOESTEL fs „een blijvende bron| van vreugde!" botste het wagentje tegen een andere kar, met zulk een vaart, dat het wagen tje van zijn as werd gerukt. Een geluk is het, dat geen verder» ongevallen zijn aangericht in de drukke Schoolstraat Toen hel wagentje stuk was, ging het paard naar zijn stal terug. Maandag deden de A.T O. bussen hun intrede in dsze Gemeente. Een vijftal dier bussen deden een rondrit door de Venraysche straten en hadden veel bekijks. Verschillende péraonen deden als eerste passagiers de rondrit mede, in deze comfortabel uitziende wegens. Toch zou het zeer jammer zijn, als particuliere autobus-ondernemers door de A T.O. zouden worden gehin derd. Een inzender uit Venray schrijft in de Gld: Maandognamiddsg werd de A T.O. verbinding lusschen Venray en Boxmeer geopend met een proefrit, waaraan enkele autoriteiten uit andere gemeen ten deelnamen. Van Venrsy zelf was er weinig belangstelling, noch van de zijde der autoriteiten, noch van de zijde van het publiek. D»ze autobuslijn is dan ook voor Venray geheel van belang ontbloot, wijl in de geringe verkeersbehoefte welke lusschen Venrsy en Boxmeer bestaat, ruim voldoende wordt voorzien door het particulier initiatief. Overigens is men hier ook nog nuchter genoeg om te begrijpen, dat de A,T O. geen zegen is, wijl de groole tekorten, welke, ondanks de hooge tarieven, de A T O exploitatie in het algemeen en in het bijzonder op deze lijn moet opleveren, ten slotte toch zullen worden afgewen teld via de Nederlandsche Spoorwegen op het publiek en de belastingbetalers en straks meer direct op de gemeente kassen. Aan de Fa. Gebrs en H. Ouden hoven alhier is opgedragen het bouwen van zeven dubbele woonhuizen aan de Theresia straat te Strijp bij Eindhoven voor f 60 000. De Maandag alhier gehouden jaarmarkt W6rd druk bezocht. In vee en biggen werd heel wat aangevoerd. De veehandel ging vlotter dan de laatste markten en ook zijn de prijzen iels beter. Al blijven de vette varkens goedkoop, toch worden voor de biggen in verhouding nog goede prijzen ge maakt, n.l van f 8 tot f 12 De aan voer van kramerijen was minder. Trouwringen, grootste sorteering in alle maten en prijzen. (Adv.) H. CAMPS, Horlogerie. De nieuw ingevoerde paarden markt, die Woensdag hier gehouden werd, beeft bewezen, wel degelijk levensvatbaarheid te bezitten en in eene behoefte te voorzien. Eer. löOtal paarden werden ten verkoop aange boden, terwijl er veel kooplieden en paardenhouders aanwezig waren, Thans bleek gelukkig, dat dezen handel herleeft, want bijna de helfi van de aangevoerde paarden werd verkocht. De gemaakte prijzen waren over het algemeen zeer geed. Als bewijs, dat voorgoede werkpaar den nog wel geld besteed wordt, blijkt uit het feit, dat op de markt voor een jong ruinpaard vergeefs f 750werd geboden. Donderdag werd alhier aanbe steed de verbouwing der stoomzuivel fabriek Venray" metnieuwe Directeurs woning. Ingeschreven werd als volgt: N V. Nederland Nijmegen f 63.900 H. Oudenhoven \enray f 53,100 P. A. Koenen Holthees t 53.165 G. A Verstralen Venray f 62.256 Chr. Wijnhoven Venray f 47.500 L H. Everaerls Horst f 54,496 Th. Maassen Venray f 54.200 M. Veldhuis Maashees f 53,165 H van Gemert en Zn. Nijmegen f 60,700 Gebr. Siebers Venray f 64.050 A. Maassen en Zn. Venray f 56,061 A Smits en Hoebens Horst f 41,740 A H. Martens Venray f 51,245 Petersen v d Sterren Boxmeer f 63.200 A. Dinghs Casten ray f 54,600 Gedund aan laagste inschrijvers. Tevens werd aanbesteed het maken van de benoodigde betonwerken en het leveren van ijzeren balken voor boven genoemde werken. Laagste inschrijfster Beton-Mij »Limburgia" te Blerik voor f 11908aan wien dit werk is gegund In de vacature in den Gemeente raad door het overlijden van den heer G. Camps, is door den Voorzitter van het Hoofdstembureau benoemd verklaard de heer J. A. M Hootsmans, genees heer aan het St. Servatiusgesticht alhier. Politieberichten. Door de gemeentepolitie werd aange houden zekere P. J. alhier, verdacht van diefstal van een rijwielplaatje, ten nadeele van J Seykens te Leunen. Het rijwielplaatje dat. J aan zijn rijwiel bevestigd had werd in beslaggenomen. Na verhoor is hij op vrije voeten ge steld. Eene zekere J. S. werd opgebracht wegens openbare dronkenschap, na zijn ontnuchtering is hij op vrije voeten gesteld. De zwerfster M. E., die nog een oude schuld te betalen had werd aangehouden, na de geldboete betaald te hebben is zij op vrije voeten gesteld. Tegen den verlofhouder W. S. en een drietal bezoekers uit Overloon werd procesveibaal opgemaakt wegens te laat vertoeven in de herberg. Tegen de autobestuurders A. E. alhier en P. A. uit Weert werd proces vei baal opgemaakt wegens het voorbij rijden van een lijkstoet in de Groote Straat. De hoofdkeuring van springstieren zal te Venray plaats hebben Maandag 16 April voorm. 9 uur. Op 1 Februari j 1. stonden bij de Districts-arbeidsbeurs alhier 66 werk zoekenden ingeschreven, gedurende de maand werden nieuw ingeschreven 112 werkzoekenden. Totaal 178 Hiervan werden geplaatst 113 werkzoekenden Uit anderen hoofde afgevoerd 27. Zoo dat op 1 Maart j.l. nog stonden inge schreven 38 werkzoekenden. Op 1 Februari j.l. stonden ingeschre ven 50 aanvragen, gedurenda de maand werd dit aantal vermeerderd met 155. Totaal 205. Er werden 112 aanvragen voldaan terwijl uit anderen hoofde werden afgevoerd 36 aanvragen Zoodat op 1 Maart j.l. nog 57 aanvragen bleven ingeschreven. Oudersavond te Venray. Woensdagavond werd in het St. Antoniuspationaal een Oudersavond gehouden, welke zeer druk bezocht was. Verschillende sprekers voerden het woord over de zeer actueele onder werpen van den dag. De Zeereerw. Pater Nielen opende de vergadering met den Christelijken groet en riep alle aanwezigen een hartelijk welkom toe, gaf hierna het woord aan den Heer de Boer, leeraar te yenlo, die een treffende en diep zinnige lezing hield over de verderfe lijke ideeën van het Neomalthusianisme. Spreker gaf een historisch overzicht van het ontstaan dier gedachten, en wees op de voor Katholieken onsan neembare stellingen, die daarmede samenhangen. Spreker drong aan op eerbied voor het groole gezin, de steunpilaren van Kerk en Maatschappij, die hetaandur ven in dezen tijd van gemak en genot zucht, waarin zij door meer modernen met zoo al geen minachting toch ook geen hoogachiing worden aangezien, om trouw te blijven aan Gods geboden Doen alle Katholieken dit dan zullen zij alleen reeds door bun getal een overwegende invloed gaan uitoefenen op lal van sociale en economische zaken, en zal het gaan, zooals in het Noorden van ons land, waar vroegereprotestan- sche dorpen nu bijna geheel katholiek waren geworden, alleen ten gevolge van de geboorten. De Weleerw. Heer Kapelaan Strijkers dankte als Geestelijk Adviseur van den Bond van Groote Gezinnen den spreker voor diens echoone reds en hoopte de rijkste vruchten ervan te mogen pluk ken. De Weled. ZeerGel Heer Dr Janssen hield hierna een gemoedelijk praatje over Beroepskeuze en vakopleiding, toonde op zeer duidelijke wijze het bestaansrecht van de Commissie van Advies in deze aan, en spoorde do ouders aan van dit Bureau toch gebruik te maken, tot heil hunner kinderen, voor wie de levensstrijd steeds moei lijker worden zal, en toch niet uit valscbe schaamte weg te blijven. Met verschillende voorbeelden demon sireerde spreker zijne lezing en bracht gaarne zijne hulde aan die ouders, die niet lettende op eigen gewin, ook nog na het schoolgaan hunner kinderen, met opofferende liefde bleven werken aan de opleiding van hunne kinderen tot degelijke vakmenschen, die overal en steeds gezocht zullen worden. De Zeereerw. Pater Nielen dankte den spreker voor diens mooie uiteen zetting en hoopt, dat de ouders mser en meer gebruik zullen maken van de voor hun zoo nuttige Commissie van Advies, die zeer discreet is Hier voegde Z. E eenige «losse gedachten" aan toe, die al waren ze lachwekkend toch tragisch waren voor dengene, die erop door dacht. Toch sprak uit het betoog van Z E een groote liefde tot de kinderen, di» •preker zoo gaarne zag worden degelijke katholieke menschen. Hij riep dan ook gaarne de medewerking der ouders in en hoopte, dat zij in bepaalde gevallen zouden inzien, dat de mogelijke uitge deelde straf of vermaning is gegeven tot heil hunner kinderen en een ver keerde eigenliefde alsdan zouden welen te overwinnen. De Weleerw. Heer Kapelaan Geurts sprak hierna over de H. Familie, waarin allen veilig zijn tegen het moderne leven, en leven volgens het heerlijke voorbeeld der H. Familie te Nazareth. Burgemeester v. d. Loo waarschuwde hierna de ouders ten opzichte hur.ner kinderen voor de slechte gevolgen van genotzucht, speciaal voor dansen, bioscoopbezoek en cigaretten rooken. Spreker noemde dit zoowat het eenige waaruit het leven der jeugd scheen te bestaan. Met de gevolgen van deze genotzucht als voorbeelden aangehaald, bezwoer hij de ouders hunne kinderen toch naar het Patronaat te zenden, waar de kinderen veilig zijn en waar op alle gepaste wijze voor hun ver maak en ontwikkeling gezorgd wordt Nadat de Zeereerw. Pater Nielen de Gemeente had geluk gewenscht met een Burgemeester, die open oog blijkt te hebben voor het welzijn der jeugd en waakt tegen modern gedoe, sloot Z. E. deze vergadering met den Christelijken groet. YSSELSTEYN. Uit goede bron ver nemen vrij, dat door de Familie Janssen «Gouden Leeuw'' te Venray, aan onze arme kerk eene prachtige monstrans ten geschenke is aangeboden. Morgen Zondag zal deze in gebruik genomen worden en ds Hoogmis dien dag voor de milde gevers worden opgedragen. Door het Kerkbestuur alhier is in beginsel besloten de bestaande O. L. School in eene R.K. Bijzondere School om te zetten. Seriewedstryden te Overloon. De voetbalvereeniging S.S.S heeftin haar 11. gehouden vergadering besloten seriewedstrijden te orgar.iseeren. Op 6 Mei voor 2e en op 20 Mei voor le klassers Maasbuurt of daarmee gelijk staande vereenigingen. Inschrijvingen kunnen geschieden voor 21 April, als mede inleggeld bij den secretaris BERGEN. Verleden Zondag werd van don kansel medegedeeld, dat de collecte voor den bouw van een nieuwe kerk alhier de laatste 10 Zondagen heeft opgebracht, de som van f 300. Retraitenhuis „Manresa" Yenlo. In het Retraitenhuis »Manresa" te Venlo zal van Zaterdag 6 tot Dinsdag 8 Mei 1928 een Retraite gehouden worden vuor Heeren uil den Midden stand. Zij, die hieraan wenschen deel te nemen, gelieven zich zoo spoedig mogelijk op te geven aan de Directie van het Retraitenhuis. BROEKHUIZEN VORST. Heden Za terdag is hel 40 jaar geleden dat pastoor v. Soest alhier, tot priester werd gewijd. Wegens den Vastentijd is da plechtige viering uitgesteld tot na Paschen. De afzet onzer mynen. Naar »Het Volk" verneemt, zullen san de Mijn Oranje Nassau III te Heerlen met ingang van 1 April 150 mijnwerkers worden onlslsgen, terwijl een grooL aantal arbeiders zullen worden gedegradeerd, wat tegelijkertijd voor hen een loonsverlaging van 10 tol 15 pCt. beteeken t. De oorzaak van deze maatregel is waarschijnlijk weer gebrek aan afzet. Ontginning van de Peel. Bij de behandeling der 'Waterstaats begrooting in de afdeelingen der Eerste Kamer, merkte een der leden op, dat de ontginning van de Peel uit een financieel oogpunt niet juist geschiedt Men geeft voor de ontginning groote bedragen uit (pl.m. f 1000 per HA)en verkrijgt dan grond, welke een waarde van slechts f 300 f 350 per H A bezet. De lasten die daaruit voortsprui ten moeten door $e gerrieenschsp worden gedragen, en hoewel deze ontginningen ongetwijfeld van belang zijn voor huisvesting en werkverschaffing, zijn de te maken kosten te groot in ver houding tol de verkregen resultaten. Het zevende leerjaar. In de Dinsdagmiddag gehouden ver gadering der Tweede Kamer werd hel wetsontwerp tot invoering der zeven jarige leerverplichting aangenomen met 60 tegen 18 stemmen. Tegen stemden de Anti Revolutio nairen, behalve Smeenk en Schouten, de Christ Historischen, behalve Bakker, de Katholiek Rutten, benevens Lingbeek, Kersten en Brast. Twee priesters verdronken. Woensdagmiddag omstreeks kwart voor vijf is bij de Spanjaard-brug te Leiden een auto bij het keeren in de Zeil geraakt. In de auto zaten behalve de chsffeur, drie geestelijken uit Delft. De chauffeur en een der geestelijken W6rd gered. Doch de Deken van Delft, Pastoor Höppener en kapelaan Diest zijn verdronken. Hun lijken zijn later opgehaald. De namen der beide geredden luiden Kapelaan Janus en de chauffeur van Zon. Veel liefhebbers. Voor de betrekking van boekhouder- administrateur aan de gemeente-licht bedrijven te Breda hebben zich ver over de 100 sollicitanten aangemeld. De koude. De koude van de laatste dagen heeft in den omtrek van Breda veel schade aangericht aan de vroege spinazie en de doperwtjes. Uit de steenindustne. Op het schrijven der organisaties van werknemers, waarbij werd meegedeeld in geen geval in loonsverlaging te berusten, heeft de Bond van Waalsteen- fabrikanten meegedeeld, dat de bond blijft bij den eisch, dat de 5 pet. loons- verjaging aanvaard wordt, en dat, indien op 19 Maart die verlaging niet aanvaard is, op alle fabrieken zal worden aangeplakt, dat op 31 Maart alle werklieden ontslagen zullen zijn. Over andere kwesties wil de bond onder handelen. Een bekeerde dief. Een ring, die twee maanden geleden te Nizza was gestolen en die een waarde heeft van ongeveer 200 000 francs, is dezer dagen door bemiddeling van een Katholieken priester bij de Parijsche politie gedeponeerd. De dief was namelijk zijn diefstal wezen biechten en was natuurlijk door den biechtvader gewezen op zijn ver plichting tot restitutie van hetgestolene als der voorwaarden voor de ver giffenis van zijn zonde. De dief was toen den volgenden dag teruggekomen en had den ring meega bracht, met het verzoek, dien aan den eigenaar ta doen terugbezorgen. mmusi DUIST» vssbay Parochiekerk Morgen Zondag 8 uur leesmis voor de leden der R. K. Werkliedenvereeniging, balf 3 Herhalings catechismus, 5 uur Lof en 4e Lijdensmeditatie. Maandag half 8 leesmis voor de leden der Vincentiusve'-eeniging, 8 uur leesmic, kwart na 4 Lot. Dinsdag half 8 besteld Jaarg voor Engelhart OudenhoveD, 8 uur Jaarg 2e klas voor Johannes Antonius Janssen en Anna van Vosselen Woensdag half eeven leesmis voor de Wed. Boom, halt 8 besteld Jaarg. voor Mathijs Minten en Anna Sophia Buis. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 Jaarg voor Arnoldina Wijnhoven en Jan »an Rijswijk. Vrijdag half 8 leesmis. 8 uur Jaarg 2e klas voor Elisabeth Smulders, kwart na 4 Kruisweg. Zaterdag komen de kinderen dei ie k las te biechten, kwart na 4 Lof. A s Zoodag 25 Maart zal de H F?.Tr'"fl ter bedevaart gaan naar Smakt, vertrek van hier uit de kerk kwart voor 8 de leden worden verzocht hun insigne en tangboekje m*-de te brengen, onder de processie tal rechts worden voorgebid en links geantwoord. Paterskerk. Zondag 5, en 7 uur H. Mis met onderrichting, balf 9 Hoogmis met preek. De H Mis tal wor den opgedragen voor de levende leden der Aarts broederschap 's Avonds 5 uur Lof Maandag feest van den H Jozef, volle aflaat, generale absolutie voor deleden der Derde Orde. half 9 plechtige Hoogmis, 's avonds 6 uur Lof Dinsdag 7e Dinsdag der no»ene ter eere van den H Aotonius, half 8 H. Mis met korte toe spraak en gebeden der novene. Donderdag feest van den H. Benvenutus, volle aflaat o g v. Vrijdag 6 uur, half 7 en 7 uur H. H Missen voor de Weduwe Heodrina Boom Strijbosch, als lid der Aartsbroederschap en hall 8 als lid der Derde Orde, 's avonds 6 uur Lof en Lijdens meditatie. Men wordt beleefd doch dringend verzocht de onkosten te vergoeden van de nieuwe en van de gerepareerde stoelen. BÏÏE3SSUJKE STARS YEIBAY. van 9 tot 16Maart GEBOREN Huberdina E Cox, Castenray Martinus J Spreeuwenberg, Ysselateyn Elisabeth M Janssen Ysselsteyn Josephus G. Geurts, Scheids Tbeodorus F van de Mortel, Overl, weg Willem A. J. In 't Hulst, Veltum All"gODda M Kusters, Veltum Tilla J Barents, Spurkterweg Antonetta J Th. Lucassen, Bleekstraat OVERLEDEN: Jacoba M G-urts, oud 1 dag. Schoor Bendrioa Suijboscb, weduwe H. Boom, 81 jaren, St Aaioniusstraat Gerard Huijbers, 66 jaren, Beekweg 1 pïtiënt St. Servatiusgesticht. Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de laatste H.H Sacramenten, na eene kortstondige ziekte, onze geliefde Echtgenoot© en Mopder, GERTRUDA HENDRIKS echtgenoote van Antoon Hubert Reijnders, in den ouderdom van 38 jaren. A REIJNDERS en Kinderen Geijsteren, 16 Maart 1928. Da lijkdienst en begrafenis zal plaats hebben te Geijsteren a 8 Maandag om half tien. Eenige kennisgeving v Venray Algemeene vergadering op Zon dag 18 Maart om half 11, in de zaal van Linders. Agenda 1. Notulen 2 Rspsenbestrijding 3 Subsidieeren sintelweg 4 Mededeeling en rondvraag Trouwe opkomst verzoekt 16 HET BESTUUR op ZONDAG 18 MAART, nam, 7 uur in de Zaal van de WED ARTS. Trouwe opkomst verzoekt 16 HET BESTUUR. Biedt zich aan voor Paschen voor burgergezin. Adres Bureau dezer. te VIERLINGSBEEK zal op Wonwdag 21 Maart nam 3 uur bij toeslag, in café Jac. Bardoel te Oploo. voor den Heer M. Bardoel en Mvj. H Bardoel te Sambeek Hoek publiek verkoopen 25 Een flink ruim, ongeveer nieuw in de Kom van Oplno, voor alle bed'yf geschikt, groot 8 a. 32 c. Te aanvaarden huis dadelijk, ge bouwen voor 15 April 1928. Betaal tijd 1 November 1928 Het twee derde van de koopsom kan op 1e hypo heek ad 4 pCt. rea'e jaars op bat vast goed gevestigd blyven. 's avonds 7 uur, in de zaal van het Patronaat. De leden worden beleefd doch dringend verzocht hunne vrouwen en meisjes mede te brengen naar deze zoo belangrijke vergadering. De vrouwen en meisjes zullen getracteefd worden op melkchoco lade en koekjes, terwijl voor de leden een mooie GRATIS VER LOTING georganiseerd is. Tevens zijn voor deze vergade ring twee sprekers uitgenoodigd, nl de Heer HERMANS, Hoofd- best. R K T en de Heer J. WIND, Hoofdbest. R K B. Op trouwe opkomst wordt ge rekend. Niemand, man noch vrouw, mag deze vergadering verzuimen. 40 Namens het Bestuur, Voorz. H VAN BOVEN Seer. H J. VAN GERVEN i den I Tevens Tf,UUR igerich stallingkenhok ï'r.c.a'ouw- w.e' Ae Vaarde i? ^N, S weg 13. m®t mol tk Fr lOjarijwe bij WED P KOI* De jaar.'ijksche algemeene voor- iaarsachalting zai plaat» hebben in de week van 25 tot 81 Maart. Dagen en plaatsen worden de volgende week bekend gemaakt 14 HET BESTUUR. OP Tegen zeer billijk weidegeld vruchtbare weiden steeds versch drinkwater. Voor stieren wordt gezorgd Inlichtingen in Hotel GOUDEN LEEUW Venray. H. STRIJBOS Raadslid. Castenray en Jaegerhof Veulen-Venray de goede kachelglans, is in al onze winkels verkrijg baar tegen 10 cent per doos en wordt om hare goede eigen schappen bijzonder door ons aanbevolen. 412 BLEEKSTRAAT bericht, dat a.s. MAANDAG in zijne smederij geen paarden besla gen worden wegens werkzaam heden te Castenray. TB KOOB partij beste biggen bij P. Claessens, Overbroek. op maat enkel en dubbel dik, draadglas enz. Lage prijzen. Hofstraat. Patersatraat 9 19 wederom gelegenheid voor het Kruisstraat, 16 Ontvangen prachtcolleclie Stalen aan zeer concureerende prijzen. Beveelt zich verder aan voor alle voorkomend voor de schoonmaak. 18 Schildor. Heuvel t5. 10 ontvangen Kerkboekjes Rozenkransen Schilderijtiea Rozenkrans-étui's Handiasehjes Portemonnaie's enz. enz. i ai broel-( van 2jarigerjtte stam Horst 17 cei Tevens ge\ van hetzelfdtras, April, Mei Jun

Peel en Maas | 1928 | | pagina 2