A. H. de Baen Bericht Vlechtwerk en Puntdraad ALBERT HEIJN Verlaagd Fornuizen A. H. DE HAEN pudding-reclame Optische afdeeling ad 25 cent Corruptie of reclame? De Kippenhouderij op het platteland Gemengde Berichten. van f 8.50 voor 7.75 Th Pouwels, Hofstraat Mevrouw te Strake Handel in Ijzerwaren belangrijk is uitgebreid, Gediplomeerd Hortoger, Opticiën Prima gegalvaniseerd Van Zaterdag 10 t/m Zaterdag 17 Maart VENRAY, Markt 7 VENLO ZATERDAG 10 MAART 1928. No. 10. Velen, zeer velen in Holland hadden nooit van het Limburgsche grensdorp Vlodrop gehoord, totdat dit een dezer dagen bekend, beroemd en berucht is geworden Niet alleen in de Hollandsche, zelfs in Duitsche bladen heeft men artikelen aan Vlodrop gewijd. Wat toch is het geval Volgens de gemeentelijke registers was door den secretaris op 31 Dec. jl opgegeven een zielenaantal van een en twintig honderd en acht zielen. De raad, overal hoorende van corrup tie in gemeentelijke bedrijven, wan trouwende eveneens de officieele opgave van den secretaris, liet eene volkstel ling houden, waaruit bleek, dat er op 31 Dec. j 1. zestien honderd acht en vijftig inwoners waren geweest. Dus er zijn op het oogenblik vier honderd en vijftig Vlodroppenaren zoek, finaal verdwenen. Geen familieleden, die er om treuren, geen graven te bekennen en toch zijn ze spoorloos henen. Hoe typeerend Glinge Doorenbosch dit beschrifft in de volgende twee dichtregelen Ze zijn wel geboren, ze zijn zelfs al groot Ze leven niet meer en toch zijn ze niet dood. Het is in ieder geval een duistere geschiedenis, die naar alle waarschijn lijkheid al jaren haeft voortgeduurd Kan dit nu maar door één penneslreek van den burgemeester ongedaan worden gemaakt. Of zal door hel Rijk een nader onderzoek worden ingesteld Een onderzoek, om te bewijzen, dot h*t ia een anderen vorm van corrupt' Of is het inderdaad alleen maar reclame Of eene schromelijke slordigheid avond hardvoer, dezelfde hoeveelheid die u nu in twee keer geeft. Direct opfokvoer? VRAAG: Ik heb het vorig jaar met het opfokvoer van den Bond goede resultaten gehad. Daarom zal ik het weer bestellen als het eenmaal zoo ver is. Zou ik daar direct mee beginnen Of de kuikens eerst een week oud laten worden en enkel boekweitgrutjes geven. Dat deed ik het vorig jaar, maar toen liepen ze los (in Mei) Nu kan ik ze niet meer los laten loepen. G te V. ANTWOORDLaat de kuikens eerst minstens 36 uur, beter is 48 uur oud zijn, voor u ze voedsel geeft. Tot zoolang alleen wat drinken. Daarna kunt u gerust met opfokvoer beginnen en er naast het kuikenzaad, dat bij den Bond ook te krijgen is Men kan de eerste 10 dagen ook geven: een hard gekookt ei per 15 kuikens, dit vermengd met gelijke deelen gemalen havermout, fijne boek weitgrutten en beschuit. Daarnaast als hardvoer: gebroken haveigort en boek weit grutten. Eenvoudiger is echter opfokvoer. door JOS. BOSHOUWERS te LENT. Kort van adem. VRAAGOnder mijne Reda zijn er een paar, die snel en moeilijk adem haler, doch het is geen snot. Ze zijn aan den zwaren kant. Zou het daaraan kunnen liggen C. te H ANTWOORD: Kortademigheid heeft de volgende oorzaken: le vervetting; 2e. aandoening der luchtpijpen of stem banden; 3e. hartziekte; 4e tuberculose; 5e wormen in de keel. Zijn tuberculose, hartziekte of ge zwellen de oorzaak, dan helpt alle gedokter geen steek en is afmaken het beste. Is het vervetting, dan zou ik .ze maar opeten. Want eieren raap je van aulke dieren toch geen of heel weinig. De voederartikelen zijn thans zoo prijzig, dat men verstandig doet, de k ppen die niet veel leggen, maar op te ruimen. Kachelkunbtmoeder. VRAAG: Ik h b eene kachelkunst moeder gekocht, om daar later een paar honderd kuikena bij op te fokken Nu wilde ik een hokje bouwen. Hoe groot moet dat zijn Gaarne vernam ik zulks Zaterdag in Peel en Mnas. G. le H. ANTWOORD In uw plaats zou ik een hok bouwen, waar ik later des noods ook een 60lal groote hoenders in houden kon. Dus 4 bij 4 M. onge veer, of 5 bij 4, nog beter 1 U neemt zeker maar één stel een- daagskuikensDal zou ik u tenminste aanraden. Dan kunt u de hennetjes in dit hok laten, tot ze bijna volgroeid zijn. Of ia het de bedoeling ze in dit hok te laten? Dan moet het voor 100 vol wassen kippen grooler zijn, nl. mins tens 4 bij 6 M. Droog voer. VRAAG: Tot nog toe heb ik mijn kippen 'a morgens altijd het och'end- voer eenig8zin8 vochtig aangemaakt gegeven en dan 's middags 20 gram hardvoer en tegen den avond 35 gram. Maar ik wilde nu, in navolging van zoovelen de droge methode gaan toe passen. Of raadt u me dit af? Ik heb een haan met 16 kippen, die losloopen in een klein grasveldje met appel- boomen. Kan ik ze bij de droge metho de op dezelfde manier hardvoer blijven geven als nu? W te V. ANTWOORD: Ik raad het u niet aan, ook niet af, omdat u maar een klein toompje kippen houdt. Groote kippenhouders doen verstandig, de droogvoedermethode toe te passen. Is het u om arbeidsbesparing te doen, dan kunt u het gerust doen. Maar de kippen moeten er wat aan wennen. Ik zou de dieren voorloopig 'a morgens nog een klein beetje aangemaakt och- tendvoer geven en daarnaast het droge "V ,-rr J Na een week kunt u gaan r droogvoedermelhode over Verder u aj|een tegen den. Burgerlijke Stand Maasliees-Overloon. GEBOREN Gerarda Jossphina, d.v W. J. Hermansv. Hassel. Anlonius Johannes Laurentius, z v W. H DerietSikkes. Johanna Theodora Huberts, d.v. M. de Riet—JaDs. Theresia Maria, d v, J. B. A. Rade makerSpann. Petronelia Hendrika Johanna, d.v A. van DuijnhovenHoedemakers Maria Anna, d.v. P. J. Cremersv.d, Zanden. Marlinus Antonius Johannes, z.v. M. W. Lichtevetd—Cremers. Geertruida, d.v. W. Fleurenv. d. Mortel. Hendrikus Martinus Gerarda Maria, z.v. J A v.d. BeetenHendriks. GEHUWD G van Sinten, oud 41 jaar te Venray en P. Sijbers Maashees, OVERLEDEN P. H. Cremers, echtg. van Chr. Deenen, oud 77 jaar. DEZE WEEK per doos 36 pakjes in vanille, citroen en amandel 75 ct. per doos Th.POUWBLS Een huwelijkstragedie. Zaterdagmiddag mishandelde G D. van E., verlofhouder te Veenendaal, zijn 18 jarige vrouw, met wien hij eenige weken geleden in het huwelijksbootje was gestapt, zoodanig, dat zij in een vlaag van moedeloosheid zich van het leven trachtte te berooven, door een gedeelte van een pakje gloor op te eten De politie die met helgeval in kennis werd gesteld, verscheen onmiddellijk ter plaatse, waarna de geneeskundige hulp van Dr Boot werd ingeroepen Door het ingeven van een braak middel werd erger voorkomen. Zondagavond evenwel begon het lieve leventje opnieuw en mishandelde v E haar weer, waarop de vrouw besloot naar haar ouders le Eist terug le keeren. Met een an to, vergezeld van haar commensaal K. ging hel naar haar ouders, waar ze overnachtte. K. keerde evenwel 'snachts naar zijn kosthuis terug en vond zijn kostbaas v. E dronken te bed. Blijkbaar in woede ontstoken door de mishandeling van de vrouw ging hij v. E. met een bijl te lijf. De politie verscheen te tweeden male en arresteerde K. wegens poging tot moord met voorbedachten rade. K. is Maandag naar het huis van bewaring te Arnhem overgebracht. Baron van Ueeckeren van Keil. f Dinsdagmiddag omsteeks 6 uur kwam de leerling van de school voor verlofs officieren, Baron van Heeckeren van Keil, te paard het dorp Ede inhollen. In de Bergstraat stortte Baron van Heeckeren plotseling voorover van het paard, en bleef liggen. Dr. Weyer ver leende de eerste hulp. Hevig bloedde hij uit een hoofdwonde. Dr. Weyer constateerde een ernstige schedelfrac tuur. Per brancard werd de ongelukkige naar het militair hospitaal overgebracht waar hij, kort na aankomst overleed Baron van Heeckeren van Keil is een zoon van den vroegeren burgemeester van Ede, mr A. Baron van Heeckeren van Keil, oud lid van de Tweede Kamer. Droevig ongeval. Het kindje van den heer H. V. te Mill, dat dezer dagen door een nood lottig ongeluk ernstig door een pot kokende soep werd verbrand, is Dinsdag aaa de gevolgen overleden. Wie het kleine niet eert Een sigarenfabrikant te Kampen hei-ft dezer dagen als uttkeering van een faillissement de somma van f012, zegge twaalf cent ontvangen. Ds curator te Amsterdam besloot hem dit bedrag per postwissel toe le zenden, schrijft de »Tel." Er werd van dit be drag eerst aan kosten van overmaking afgetrokken 11 cent (postwissel 1 ct, postzegel 10 cent), zoodat er overbleef 1 cent, welk bedrag »ik bij dezen doe toekomen," aldus stond op den postwissel aan de firma geschreven. Hofstraat 15 o^> Baaltjes blanke Kuikenrijst per baal. Steeds voorradig Sluis Opfok voer, veel in prijs verlaagd. Vraag! prijs vooral voor groote kwaniums. 18 Villa „Nicopola" DEURNE vraagt legen 1 Mei een 10 Het meest gesorteerde magazijn van wit en zwart geëmailleerde in bekende prima kwaliteit en afwerking, Alle fornuizen met 3 groote Concurreerende kookgaten. prijzen. Hiermede maken wij het geachte publiek van Venray en omgeving bekend dat onze waardoor wij in staat zijn U een prima BRIL direct te kunnen leveren, tegen een ZEER billijken prijs. Door verdere ontwikkeling en aanschaffing der nieuwste instrumenten en slijpmachine, kunnen wij U een accurate bediening garandeeren Reparation worden direct uitgevoerd. Brillen op recept van H.H. Doctoren. ZIE ETALAGE! Beleefd aanbevelend, Groote Straat Telefoon 52 gegloeid, en gegalv. IJzerdraad. IJzeren PALEN. Groote voorraad. Lage prijzen. Aanbevelend, 2 pondspakken prima Tarwebloem 1 pondspak echte javarijst 2 pond Nieuwe Dadels 1 mooie Tutti-Frutti 1 Reuze Pruimedanten 1 Mooie Rozijnen half pond Oporto Peren Studentenhaver IJswafeltjes Zandringen Borstulevetlen Bu'.tercreampastilles sterke Pepermunt koopt U wederom in onze winkels de volgende artikelen per artikel. half pond Witte Hagelslag half pond extra fijne Melangeboter 2 ons Heerlijke Bitterkoekjes 2 ons Katjesdrop 2 ons Fijne Bonbons 7 stuks heerlijke Plumcakes 7 stuks Vruchten reepen 3 pak A. H. Lucifers 3 rot Closetpapier 2 busjes Tomatenpurée 2 stuks Karnemelkzeep 1 bus A. H. Leverpastei 1 Ontbijtkoek Zaansche Moten HOFLEVERANCIER ELet adres voor uitsluitend prima kwaliteit. Grootste Kruideniersbedrijf in Nederland. Meer dan 100 filialen. Eigen Fabrieken. R 111 225

Peel en Maas | 1928 | | pagina 6