„UNIGRO" LEZI Schilder IN.V. Vulkaan, Venrayl Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten. Districts-Anei u II kalktoestaiia groj «ad een betot Firma J. Vi> EEN RADIO-TOESTEL is „een blijvende bron| van vreugde veel kans op eene zege voor Pope te verwachten. De plaatselijke ontmoeting te Venlo lusschen V.O S. en V.V.V. zal nog heel wat belangstelling trekken. Een gelijk spel ligt hier het meest voor de hand. In Waalwijk heeft de ontmoeting WaalwijkBoxtel plaats, die naar alle waarschijnlijkheid de twee puntjes aan Waalwijk zal opleveren. Wil Tegelen haar klein kansje nog behouden, zoo moeten ze Zondag a s. winnen. Dit kan, maar dan dient er van het begin t©t het einde flink aan gepakt te worden, want de Valken zijn niet voor de poes Zal te Tegelen de belangstelling voor dezen wedstrijd groot zijn, dit geldt even goed voor de ontmoeting te Sittard tusschen Sittard en Helmond. Winnen de Limburgers en aannemende, dat Tegelen van de Valk wint, zoo zou de achterstand lot op één punt zijn ge reduceerd. Maar dan moet er veel gebeuren. R.K.F. 2e klasse D. Zooals te verwachten was, heeft D S O van Boxmeer gewonnen, hoewel de cijfers 10 van de Venrayenaars tegen valt. In ieder geval zijn de beide puntjes weer binnen en daar is het toch maar om begonnen. Andere wedstrijden waren in deze klasse niet, zoodat de stand op het oogenblik is gesp.gew.gel.verl. v.t pt D.S.O. 10 8 1 1 33—10 17 Cuyk 7 4 12 14-18 9 Gennep 2 10 3 2 5 19—19 8 Venlo 2* 7 4 0 3 17—10 6 Treffers 5 2 12 12—16 5 Boxmeer 8 12 5 1519 4 Union 2 5 0 1 4 8-26 1 Venlo 2, twee winstpunten in min dering De D.S.O. reserves krijgen Excelsior Broekhuizenvorst san »de Hoop" Excelsior staat no. 1 op de rsnglijst. De D.S.O.reserves hebben den laat sten tijd goed tegenstand geboden. In Broekhuizenvorst werd eenige weken geleden met 32 verloren, met rust was de stand 21 voor D S O. Wan neer de D.S.O reserves dezen wedstrijd winnen komt T.O.P. Tienray no. 1 te staan, reden waarom Excelsior er alles zal op zetten om dezen wedstrijd te winneü. D S.O. III gaat naar Swolgen en zal daar wel winnen. VENRAY, 25 Februari 1928. Aanmelding van nieuwe leerlingen op de Openbare Lagere Scholen in de Gemeente Venray. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat oiiders, voogden of verzorgers, die verlangen, dat hunne kinderen of pupillen met één April a s. op een der openbare lagere scholen worden toege laten, daarvan onder juiste opgave van namen, voornamen, geboortedatum, geslacht en woonplaats der kinderen, ZOO SPOEDIG MOGELIJK UITER LIJK 19 MAART a.s. aangifte moeten doen bij het Hoofd der School, waar zij wenschen, dat het kind zal worden toegelaten (trouwboekje medebrengen). Venray, 22 Februari 1928. Burgemeester en Wethoudersv. Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Op Zaterdag 24 Maart a s. hoopt onze vroegere dorpsgenoot, de Eerw. Heer Amaury Janssen, in de kerk van het Groot Seminarie te Roermond de H. Piesterwijding te ontvangen en op Paaschdag 8 April a.s. in de Parochie kerk te Venray zijne Eerste plechtige H. Mis op te dragen. Op Zondag 18 Maart a.s. hoopt onze vroegere dorpsgenoot de Eerw. Frater Alphonsus Vermeulen, O.F M in de kloosterkerk te Weert de H. Priesterwijding te ontvangen en op Paaschmaandag 9 April te 10 uur zijn Eerste plechtige H. Mis op te dragen in de Parochiekerk alhier. Eere-comité Dr. Schaepm an fonds. Het Kring-Comité van het Dr. Schaep- manfonds mag met groote voldoening melding maken van de onverdeelde instemming met de aangevangen actie in den kieskring Limburg, zooals die aan den dag is getreden bij de instelling van een Eere Comité voor dezen kies kring. Voor NoordLimburg zijn toege treden J. A, Poels, Lid van Ged. Staten te Venray, P. J. Rutten, Lid v. d. Tweede Kamer te Wanssum, Th. Creemers, pastoor deken te Horst, H. J. Kreyelmans, pastoor-deken te Gennep. Oudersavond te Venray. Naar wij vernemen, zal er binnenkort in de groote Patronaatszaal wederom eens een z.g Oudersavond gehouden worden Zoo lang de zaal als >nood- kerk" diende, ging zulks niet goed. Wis van het een en ander op de hoogte is, weel hoe nuttig, ja nood zakelijk zulk een Oudersavond is in onzen legenwoordigen tijd Het valt dan ook niet te betwijfelen, of alle ouders van jongens, die lid van het Patronaat zijn of de Jongelingen Ver- eeniging, zuilen, indien ze maareenigs zins kunnen, van de uilnoodiging gebruik maken. De bekende gezellige redenaar De Boer, leeraar te'Venlo, zal, naarZ.Ed. beloofd heeft, dien avond voor de ouders een toespraak houden. Dag en uur zullen nader worden bekend gemaakt Zondag gaf Venray's Fanfarecorps in de Wilhelminazaal ten bate der St Vincentiusvereeniging een Concert en tooneeluitvoering. De aanwezigen, die door hunne tal rijke opkomst bewezen, dat eene uit voering in de Carnavalsdagen wel in hun smaak viel, hebben ongetwijfeld naar hartelust genoten. Alleen wat meer stilte bij het ten gehoore brengen van de zoo uitmuntend ingestudeerde muzieksolo's is iets, wal zeer gewenscht is en muzikant en publiek ten goede zou komen Het tooneelspel Truusje Meijer deed de aanwezigen schuddebuiken van het lachen en deed gaarne uilzien naar het volgende concert. Een woord van lof komt toe aan dames en heeren excu tanten en niet het minst aan den heer Lucassen voo De Zeeree- S. H. Peelers, die vorige week te Stein zijn gouden Profe8siefeest vierde, verbleef Zondag bij zijne familie alhier, bij welke ge legenheid Venray's Fanfarecorps den Jubilaris eene welverdiende serenade bracht. De Vastenavonddagen zijn hier zeer stil verloopen. De eenige ontspan ning was dan ook het concert der Fanfare en bioscoopvoorstellingen, die druk bezocht werden. Het jonge volk zocht zijn troost in de danszalen te Venlo en Helmond. Het cafébezoek gedurende de Vasten avonddagen wordt hier ook steeds minder. Zondag ontstond ruzie tusschen eenige Boxmeersche voetballers met eenige Venraysche jongens, die echter met de voetbalclub alhier niets hebben uit te staan, waarbij klappen werden uitgedeeld. Door de politie werd hier aan een einde gemaakt. Motor- en rywielwet. Dat de motor en rijwielwet nogal overtreden wordt, blijkt uit het feit, dat tegen een vrachtautohouder uit Maas tricht, door de Kon. Marechaussee, niet minder dan 4 verbalen werden opge maakt. In verband met eenige gepleegde oplichterij onder deze gemeente werd Dinsdag door de marechaussee verhoord de 39 jarige J. J. uit Tienray, die vorige week tot 2 jaren gevangenisstraf werd veroordeeld wegens diefstal van kippen te Deurne. J. wordt nog verdacht van diefstal en oplichterij te Gennep, Box meer, Meerlo en Tienray. Als bewijs dat hier kippen gefokt worden met een hoog legvermogen blijkt hieruit, dat 110 jonge hennen van den heer L Volleberg vorig jaar legden 23189 eieren of gemiddeld 210,8 ei per hen, met een hooggemiddeld eigewicht. Zijne jonge hennen broed 1927 haalden nu reeds gemiddeld ruim 86 eieren per hen. Op de Tiende Limburgsche Jaar beurs te Panningen, behaalde onze dorpsgenoot A. J. Tacken, den Eereprijs in de afdeeling Huisvlijttentoonstelling met zijne inzending houtsnijwerk, ter wijl G. Janssen alhier, den len prijs verwierf met zijne inzending houtzaag werk. De biljardclub G O G. gevestigd in het café Verbeek, Hoenderstraat behaalde op den gehouden wedstrijd te Boxmeer in klasse A den derden en in klasse B den tweeden prijs Met 2 zilveren lauwerkransen keerde de nog jonge vereeniging huiswaarts en wij wenschen haar nog menig succes op het groene laken. Beëindigd faillissement: G. H.J. Thoonen, landbouwer te Venray; rechtercommissaris mr. A. L. M. van Berckel en curator mr. J. B Wreesman advocaat en procureur te Venlo uit- keering nihil. Dinsdag vonden eenige Venray sche jagers in "in perceel jonge dennen >ezig waren een vos uit te --•* luchtballon, die, volgens bijbehoorende papieren, bij gelegenheid van een feest van een Mannergesangverein te Neuwied bij Berlijn, September van het vorig jaar werd opgelaten. Tevens werd aan de vinders verzocht den ballon direct terug te zenden, waarvoor eene gift van 50 Mark werd beloofd, terwijl de onkosten zouden vergoed worden. De ballon, die in den laatsten tijd zooveel regen en storm over zich heen liet gaan en daarom wel wat in ontredderden toestand ver keerde, werd per wagen naar Venray en verder per spoor naar de plaats van herkomst vervoerd. Onze jagers hadden dien dag ook nog het buitenkansje een grooten vos te schieten. Maandag 27 Febr. as. des na middags half vijf zal de Gemeenteraad van Venray eene vergadering houden, waarin de navolgende punten zullen behandeld worden 1. Notulen. 2 Ingekomen schrijven van den heer Commissaris der Koningin, houdende mededeeling van de herbenoeming van den Burgemeester. 3 Voorstel van B. en W. tot wijzi ging van hel reglement van het Bur gerlijk Armbestuur. 4 Ingekomen schrijven van Ged. Staten inzake de verordening op de hand en spandiensten. 5 Voorstel van B. en W. tol aan vaarding van een strook grond van bet St. Antoniuspatronaat tot verbetering der rooilijn. 6 Af- en overschrijving der gemeen- tebegrooting 1927. 7 Verzoek der Mij. Kempkensberg om vergunning tot onderverpachting van door haar van de gemeente ge pachte gronden. 8. Rapport van Burg en Weth. in zake Gasfabriek. 9. Voorstel van B en W. lot vast stelling eener bioscoopverordening. 10. Schrijven R K Bouwvakarbeiders bond St. Jozef inzake arbeidscontract. 11. Verzoek van P. Heyman om voor schot tot aankoop van kunstmeststoffen. 12. Verzoek van den A.N.W.B om toetreding van de gemeente als buiten gewoon lid. 13. Verzoek om verharding van den weg BusSmakt. 14. Voorstel van B. en W. tot her ziening van het salaris van den Gemeente-Opzichter. 15 Voorstel van B. en W. tot aan schaffing van een vrachtauto. 16. Vaststelling der voorloopige ver goedingen voor de bijzondere lagere scholen in deze gemeente overeenkom otig art. 101 der L. O. wet. 17 Ingekomen verzoek van P. J H. v. Dijck tot aankoop van grond. MERSELO De sinds een drietal jaren door de vereeniging K D.O. ge organiseerde volks vermakelijkheden met daaraan verbonden wedstrijden, bij gelegenheid van den Vastenavond, schijnen zich in een steeds klimmende belangstelling te mogen verheugen. Dit jaar althans was het aantal toeschouwers en deelnemers al bijzonder groot te noemen. Vooral het nummer ringsteken voor dames viel zeer in den smaak. Na het Gentrijden, waarbij Jos. Ver hoeven al spoedig met den palm der overwinning ging strijken, was de verdere uitslag als volgt: Ringsteken voor dames: le pr. Mina Sliphout; 2e pr. Mina Bardoel; 3e pr. Dien Jaspars; 4e pr. Anna Janssen Ringsteken voor heeren le pr. Henri Poels 2e pr. Louis Arts 3e pr. Piet Arts. KogeUtootenle pr. Wim Jaspars; 2e pr. Louis Arts3e pr. Jac Ver hoeven. Panslaan le pr. Lamb. Poels; 2epr. Antoon Janssen 3e pr Jean v. Dijck. Hardloopen le pr. Wim Jaspars 2e pr. Henri v. Osch. Zakloopen le pr. Piel v. Stiphout; 2e pr. W. van Stiphout. Balkruien le pr. Jan Bardoel2e pr. Antoon Marcellis. TEGELEN. Door het Tegelsch Openluchtspel Comité is thans definitief besloten om dezen zomer hetBijbelsch spel »Eva's Droom" van Dr. Felix Rutten op te voeren. Boerderij afgebrand. 42 koeien afgebrand. Dinsdagavond tegen 8 uur brak te Su8teren een hevige brand uit in een boerderij gelegen in 't Gebroek42 koeien werden een prooi der vlammen, terwijl het woonhuis kon behouden blijven, dank zij het flink optreden der brandweer van de gemeente Geleen, welke den brand spoedig meester was. Oorzaak onbekend. Verzekering dekt de schade. Doodel\jk ongeluk. Bij het rangeeren van treinen op het slationsemplacement le Nuth, werd een rangeerder, Zegers genaamd, afkomstig uit Tegelen en woonachtig te Nuth, overreden en gedood. Ernstige vechtpartij. Dinsdagavond omstreeks 11 uur had er in de Akerstraat te Kerkrade een ernstige vechtpartij plaats. Zekere Driessen uit Nederweert kreeg ruzie met z'n mede kostganger Teen Duit- scher van geboorte. D kreeg 12 13 steken in den rug en den rechterarm. De toestand van't slachtoffer is ernstig. De pols was doorgesneden. Hij werd in 't politiebureau opgenomen. Gearresteerd. Zekere d. H. uit Kerkrade, 17 jaren oud, die vorige week, toen hij pas uit de gevangenis was ontslagen, waarin hij 6 maanden had doorgebracht wegens gepleegde diefstallen, had inge broken in de ouderlijke woning, en een rijwiel, benevens 50 K G. koffie had gestolen, is door de politie te Herzogen- r.ath gearresteerd. Hij ventte met de gestolen koffie langs de huizen. Een gedeelte werd in beslag genomen. Het rijwiel had v. d. H. reeds te gelde ge maakt. Overwerk in bakkerijen. De minister van Arbeid heeft aan hoofden of bestuurders van banket bakkerijen in alle gemeenten des Rijks vergund, dat in de weken van 2 lot en met 7 April en van 21 tot en met Mei (de Paasch- en Pinksterweken) in hun ondernemingen door arbeiders van 16 jaar of ouder onder bepaalde voor waarden overwerk mag worden ver richt. De langste werktijd is voor mannen 11 uur (op Zaterdag), voor vrouwen en jeugdige personen 10 uur. Ook koopman. Zekere S. te Deurne stapte uit om een kalf te koopen en kwam weldra bij een stal aan waar een tweetal exemplaren stonden. Voor beiden vroeg de eigenaar f 17. Maar daar S. bedacht dat zijn zwager ook een kalf koopen wilde, vroeg hij wal beide kalveren afzonderlijk kostten. Het antwoord daarop was: f 11 en f 9, dus samen f 20 Dsn zal ik, zei S. dat van f 11 maar voor mij nemen en dat van f 9 voor mijn zwager, en hij betaalde f20. Het blijkt nog steeds dat het voor elkeen niet raadzaam is handel te drijven. Tragisch einde van het Bossche Carnaval. Dezen keer is het einde van hel Carnaval op ernstige wijze verstoord. Op den Vughterdijk is Dinsdagnacht te ongeveer kwart voor een 'n jong gecostumeerd meisje plotseling door een witten pierrot aangevallen. Hij bracht het meisje een zeer zware ver wonding toe in de zijde De politie is er in geslaagd den iaffen dader van den moordaanslag aan te houden. Het is de 19-jarige B. v. R. Alle toegangs wegen tot de gemeente Vught waren afgezet. De dader had reeds lijd gehad van kleeren. te verwisselen. Hij gaf zich zonder verzet over. De toestand van het meisje is zeer ernstig. L\jk gevonden. Woensdagnacht is langs den weg NijmegenKleef onder Wyler het lijk gevonden van een ongeveer 60jarigen werkman. Het hoofd vertoonde een schotwonde. Alle identiteitsbewijzen ontbreken. De man had nog eenig geld in zijn portefeuille; in zijn binnenzak bevond zich een oud horloge, waarop voorkomen de letters R E M. Oss en de cijfers 3712 2. 102-jarige overleden. Mej. de wed. M Zuidèrweg te Niebert (Marum, Groningen) is op den leeftijd van 102ijaar overleden Zij was de oudste ingezetene der provincie Groningen. Verdachte ziekte verschijnselen. Het heeft de aandacht van de Ge meentelijke autoriteiten te Hendrik-Ido Ambacht getrokken, dat zich den laat sten tijd in die gemeente zooveel ziekte gevallen voordoen en een ongewoon aantal patiënten in ziekenhuizen moest worden opgenomen ter verpleging. Men meent de oorzaak gevonden te hebben in het roest van waterleiding buizen en reeds worden de noodige opgravingen gedaan, teneinde hiernaar een ernstig onderzoek in te stellen. Brand in een asfaltfabriek. Donderdagmorgen te omstreeks negen uur werd brand ontdekt in de fabriek van de Neuchatel Asphalt Company aan de Nova Zembiastraat te Amsterdam. De ruim 60 jarige boodschaplooper P. Rienen, was bij het waarnemen van den brand naar den directeur gesneld onder den uitroep: x>Brand, brand 1" Plotseling zakte hij ineen en bleef op de plaats dood liggen. De schrik had hem zoodanig aangegrepen, dat hij een hartverlamming had gekregen. Door den trein gegrepen. Woensdagmiddag is een 5*jarig dochtertje van den heer J. Modderman te Groningen over de afsluitboomen van den spoorwegoverweg geklommen. De kleine werd door een trein gegrepen en zoo ernstig gewond, dat zij's avonds in het Academisch Ziekenhuis overleed Doodelyk ongeluk. Te Gendringen is de 71 jarige land bouwer uit Ger.dringen met zijn fieis tegen een kar van den landbouwer S. gereden met het gevolg, dat hij zoo ernstig werd gewond, dat de dood spoedig intrad. Arbeider onder een cokes wagen. Vermoedelijk tengevolge van het weigeren van de luchtremmen, is de arbeider A. R. te Veisen, op het terrein van de Hoogovens te IJmuiden, onder een coceswagen terecht gekomen. Zijn hoofd werd nagenoeg geheel verbrijzeld, zoodat de dood spoedig intrad. Verduisterd. D8 gewezen banklooper bij de H T.M te 's Gravenhage is wederom aange houden. De vermiste f 15 000 waren niet door hem verloren, doch verduis terd. Huwelijken voltrokken door.... den veldwachter. Sedert geruimen tijd werden in de gemeente Nieuwkoop bij afwezigheid van den Burgemeester, die tevens ambtenaar van den Burgerlijken Stand is de huwelijken voltrokken door den veldwachter, voor dit doel tot plaats vervangend ambtenaar van den Bur gerlijken Stand benoemd. In de laatste vergadering van den gemeenteraad maakte de heer Breedijk zich lot tolk van de vele gemeentenaren, die daar tegen bezwaar hebben. De veldwachter zal nu van zijn bevoegdheid worden ontheven. De gemeente secretaris zal voortaan bij het sluiten van huwelijken den burgemeester vervangen. OverstroomiDgen. Uit Mecklenburg en de omgeving van Lübeck worden nieuwe groote overstroomingen gemeld. Zoo is het Müritz-meer buiten zijn oevers getreden. Van de zeebadplaats Müritz werden drie bruggen weggeslagen. Aan den weg HamburgLübeck is het hoogwater der Trave en haar zij rivieren in verscheidene huizen binnen gedrongen. Een waaghals. Dinsdagnamiddag klom ten aan- schouwe van duizenden personen een ongeveer 20jarige bakkersjongen in een carnavalcostuum in den bliksem afleider van den zuidelijken toren van den dom van Keulen. Hij haalde verschillende toeren uit en voerde tenslotte op de 160 meter hooge spits van den toren een soort Indianendans uit. Hij kwam met het grootste gemak weer beneden, waar hij door de politie wegens verkeersstoring gearresteerd werd. Urenlang was hel verkeer rondom den .toren volkomen gestremd geweest. Geen zeeziekte meer. Proeven, genomen met een door dr Dammerl, geneesheer le München, uit gevonden nieuw middel tegen de zee ziekte, hebben zoodanige resultaten op geleverd, dat de »Norddeutsche Lloyd", het besluit heeft gevat, het nieuwe middel (»Nausiatin" genaamd) in le voeren op de meeste zijner op Noord- Amerika varende schepen. Op al deze schepen zullen toestellen aanwezig zijn, die de patiënten in staat zullen stellen in hun hutten het middel te inhaleeren Voetbal in Tunis verboden. Na afloop van een plaatselijken voet balwedstrijd in Tunis is het verleden week minder vriendelijk toegegaan Enkele toeschouwers waren over het resultaat ontevreden, waarin ze aan leiding vonden om met revolvers te schieten In de daardoor ontstane ver warring werd een jongmensch door een messteek getroffen. De autoriteiten hebben hiprin aanleiding gevonden om tot nader order voetbal in het geheele gebied van Tunis te verbieden. Een romantische inbraak. Maandagnacht brachten twee inbre kers een bezoek aan een New-Yorkschs flat en beroofden een viertal dames Een van haar sliep gedurende de krijgsverrichtingen" van het tweetal rustig door, een ander verweerde zich met het scherpste wap°n, de vrouwen tong, terwijl de derde deed alsof zij sliep. Doch de vierde was een kranige vrouw en deed een poging om de in brekers tot een beter leven op te wek ken. Een van hen was beleefd en spraakzaam, de ander was norsch en zweeg. De eerste inbreker, een knappe jonge mau met zwarte lokken zette een boom op mot miss Whipple en legde haar zijn misdadigersfilosufie uit als antwoord op haar pleidooi, dat hij dit slechte leven er aan zou geven. »Hebt u een moeder?' vroeg de jongedame. »Neen", zei de inbreker, »ik ben een wees". Waarom zoekt u arme huizen uit? Wij zijn allemaal arm", vroeg miss Whipple weer. »Wij maken allemaal fouten", ant woordde de inbreker wijsgeerig, »maar we meenen het zoo kwaad niet." »Ik heb maar vijf dollar". x>Als u niet meer dan vijf dollar hebt, zal ik ze u teruggeven". sWaarom kiest u geen eerlijk vak?" hield zij vol. »U kent de arbeidersvoorwaarden niet", was het ernstige antwoord van den jongen man, - zij zijn verschrikke lijk Op dit oogenblik kwam zijn collega terug van zijn bezoek aan de volgende kamer, waar hij wat juweelen had ge vonden. De vriendelijke inbreker legde toen zijn beleefdheid af en stapte het raam uit met de woorden »Ik heb hier een prettig gesprek gehad, masr als je binnen vijf minuten een kik geeft, schiet ik je morsdood. De twee inbrekers zijn nog steeds niet gepakt. Ingekomen en vertrokken personen van 17 tol 2i Febr. INGEKOMEN H. J. Bexkens, dienstbode E 56, van Meerlo M. H. Peeters, dienstknecht Eindstraat 10, van Maashees J. M. H. Aerts, modiste, Groote Straat 16, van Roggel Th. G. Schemkes, verpleegster, St Annalaan 5, van Hilversum J A. M. van den Eijken, slager Kerkpad 3, van Cuyk J. H M. Camps, Heide L 25, van Eind hoven J. C. M. Swinkels, dienstbode, Gas9traat 24, van Venlo VERTROKKEN G. J. Benneheij, kleermaker, naar Oploo Ledeacker A. W. Janssen, chauffeur naar Uden G. Driessen, verpleger, naar Bergen Siebengewald. Groote Horst 140 P E. A. M. Th. Poels, zonder beroep, naar Tegelen M. A. Maassen, zonder beroep, naar Maasbree, Baadosche weg 13 BÏÏEQm ¥2/ van 17 GEBOREN: Jo8ephus G. A. sjjer Wilhelmina A. tyen Manin W. Brai^eg Jacobus Chr. Cl^-lo Jacquelina C P,( pel Joseph J. W. Pflpv/i Mart in us J. DecL Hubertus J. Chr.jLe GEHUWD: Jan A. Linder^ der ie Maasbal Maassen, 27 ja%aV OVERLEDEN Peter J Classslu* van Gertrudis Tfen, Kemp weg Worden verschillende bsto voor dadelijk of Pa boerenknechten s Sleepers voor dfljai neden 30 jaar 1 bakkersleerlinsnr 1 schildersknecbwij 1 jongen kunnendiOv 1 boerenknecht (Sv 1 bekw. boerenfese 1 dienstmeisje I4iy 8 jongens voor brk 1 boerenknechtj^oo 2 kindermeisjes \raj Smidsknecht enj. 1 loopjongen voo 3 dienstmeiden Dm I foort Burgermeid v. Dtfas 2 boerenknecht ^sl 1 bekwaam timg Voor het Rijnland vraagd 50paarden^vo wordt gegeven aon met paarden kuaga p<oegen en een v< geheel jaar willenL Mk. per maand enin1 Bieden zin 1 bakkersknecht] 1 winkeljuffrouw; 1 timmermanskn! a. 1 smidsknecht 3| h 1 kindermeisje 5 grondwerkers 2 Burgerdienstrad et 2 burgerdienstmé-1 1 timmermansleé 1 chauffeur en 2en 2 werkvrouwen Aan mijne V4ie den en kennissel d en hartelijke geljct gelegenheid var j professiefeest, m gei S. H.\ti 10 Missionary h f- SSBSSLKKg DISISTKV YSEKBAY Parochiekerk Morgen Zondag hall 3 herhalingscatechismus, hall 4 vergadering Apostolaat des Gebeds, 5 uur Loten le Lijdensmeditatie Maandag halt 8 besteld Jaarg. voor Johannes Peeters en echtgenoote, 8 uur Jaarg. voor Peter Camps en echtgenoote, kwart na 4 Lol. Dinsdag half S besteld Jaarg. voor de echtge noote van Herman Timmermann, 8 uur Jaarg voor Catharina Mölders. Woensdag halt 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg. voor Johannes Michels. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, balt 8 besteld Jaarg. voor Ant. van Rijswijk en echt genoote, 8 uur Jaarg. voor Arnold Baten. Vrijdag le der maand en vereering van het H. Hart van Jezus, halt 7 bestelde Hoogmis, balt 8 gestichte leesmis, 8 uur leesmis, kwart na 4 Lof en Kruisweg Zaterdag komen de kinderen der 4e klas te biechten, kwart na 4 Lof Voortaan wordt biechtgehoord van 4 tot 6 uur. Deze week zijn de quatertemperdagen geboden vasten en onthouding van vleescbspijzen A s. Zondag collecte ten bate der kerk. Paterskerk. Zondag 5, 6 en 7 uur H. Mis met onderrich ting, om half 9 Hoogmis met preek, 5 uur Lof. Wegens omstandigheden dezen Zondag geen ver gadering van de Derde Orde. Maandag om 6, half 7 en 7 uur H. Mis voor Petrus Joannes ClaesseDs, als lid der Aarts broederschap en om half 8 als lid der Derde Orde. Dinsdag, 4e Dinsdag der novene ter eere van den H. Antonius, onder de H. Mis van half 8 korte toespraak en gebeden der novene Vrijdag le Vrijdag der maand toegewijd aan het H. Hart van Jezus Om 6 uur Lof met eere boete en Lijdensmeditatie. Tevens feestdag van de geheimen van den H. Kruisweg. Volle aflaat en generale absolutie voor de leden der Derde Orde. Geen bi Het Bestuur dp. zuivelfabriek „Vde zal op Donderdaja; des voormiddag Hotel „De Zwa! publiek aailei Het verbouwedtt der Coöp. Stood! „Venray'' te Vean hehoorende we bonwen van effe woning, ten behoeve van ije fabriek. Bestek eti téL kantore van het Ti :h van den Alger Zuivelbond, Van te Utrecht, vaijat Maart 1928, tegen ie postwissel groot Zeven Gulden 51 baar. Bij ongesi :r bezorging van b ïr ningen wordt e f 4.— (Zegge Mil restitueerd. Aanwijzing Ma a.s. nam. 3 uur (zie bestek). A.s. WOENS£?f 's avonds half Landbouwschool gehouden word|o Rijkslandbouwcoht ga over Voor alle jonfj» gankelijk. voor teP VENI

Peel en Maas | 1928 | | pagina 2