Gold Rush „UNIGRO" Collecte. Paarden- en Veeverzekering Vrijdag 17 Febr. Veeverzekering CONST WIN' Kippenhle Uitven 10 li in Venray Algem. Vergadering Tuinbouw» Boodv.Joifoe Willem tt |N.V. Vulkaan, Venrayl Gemengde Berichten. Welnu, Luxor Venray in GOLD RUSH. aouaaïiiQfriaa. Patronaatscommissie van den Landbouwbond NIET op Woensdag 15 Februari Dankbetuiging. Landbouwbond DORP premiebetaling. met Tooneioeri te OD Algem. Veler Daarna véeri van den Eond afd. OOSUli Algem. Vejer eu Fokj. Ons Ochti Opfokf Profiteer EEN RADIO-TOESTEL is „een blijvende bron| van vreugde WAARSCHUWING. Bezoek van Bioscopen door personen beneden 18 jaar. De Burgemeester van Venray waar schuwt de ouders nadrukkelijk, dat de bioscoopvoorstellingen, tenzij zulks in bijzondere gevallen uitdrukkelijk wordt vermeld, steeds uitsluitend toegankelijk zijn voor personen boven de achttien jaren. De ouders dienen te bedenken, dat de films daar vertoond ook alléén gekeurd zijn voor volwassenen, en kinderen en halfvolwassenen daar niet thuis hooren. Hieraan wordt streng de hand ge houden. Bij overtreding volgt proces verbaal. Venray 7 Februari 1928 De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. Jachtwet. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene Kennis, dat door den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw nader is bepaald, dat in het geheele Rijk het vangen van smienten, pijlstaarten, talingen en slobeenden door middel van eendenkooien en netten, waarvan het gebruik is geoorloofd, alsnog zal zijn toegestaan tot 4 Maart 1928. Venray, 6 Februari 1928 De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO. üc nieuwe Paterskerk. De nieuwe Paterskerk zal Vrijdag morgen om half negen worden inge zegend. Men verwacht den Hoogeerw. Pater Provinciaal om deze plechtigheid, die een eenvoudig karakter draagt, te verrichten. De eigenlijke plechtige Consecratie van de nieuwe kerk zal pas in lateren tijd plaats hebben. Vorige week Donderdag dineerde en huize van ons lid der Gedeputeerde Staten, den Heer Jean Poels, de beide Directeuren Generaals der Ned. Spoor wegen, de Heeren Kalff en van Maanen. Naar wij vernemen brachten zij ook een bezoek aan Ysselsteyn en omgeving. Wij maken er de leden van vee- en paardenverzekering op attent, dat de jaarlijksche vergadering zal plaats hebben op Vrijdag 17 Febr. in het Luxor gebouw, dus niet op Woensdag 15 Februari. Tot Hoofdbestuurslid van hef Ned. R K. Huisvestingcomité voor het Bisdom Roermond werd gekozen de Heer Dr. J. A. M. Hoolsmans alhier. De Afd. Venray der Limb. Ver. tot bescherming van dieren zal heden Zaterdagavond om 6 uur eene alg vergadering houden ir. Luxor". Na afloop zal een film vertoond worden. Wij brengen onder de aandacht van onze lezers, dat de verkoop van dunningshout uit de gemeentebosschen aan den Endepoel niet zal plaats hebben, zooals de vorige week werd aangekondigd, op Maandag a s., doch op Dinsdag as des namiddags één uur. De verkoop van 250 slagen zwaar hout aan het Vlakwater wordt gehouden op Woensdag a.s, eveneens nam. 1 uur. Men zie advertentie in tweede Blad. Onze vroegere dorpsgenoot, de Heer C Schrader, vroeger Marechaussée alhier, thans te Heerlen, is met ingang van 1 Maart a.s. benoemd als agent van Politie te Kerkrade. Den benoemde hartelijk proficiat. Naar wij vernemen is door Dr. Krijn aan Mej. Min en de Heeren v. d. Voort en van Heijster te Venray, het Godsdienst diploma B uitgereikt. In de maand Januari hebben zich ten Raadhuize alhier 101 personen aangegeven voor de nationale militie. Een dergelijk hoog getal werd toi heden niet bereikt Door de Marechaussees alhier werden wederom verschillende personen bekeurd wegens het vangen van mol len. Door Mej. M. Hoedemaekers, ass apoth. Henseniusplein, wordt heden een drogisterij zaak geopend. Zie achterstaande advertentie. Vastenavond Zondag zal Venraysch Fanfarecorps een concert en tooneel- uitvoering geven in de Wiihelmina-zaal. Handelscursus. Aan de volgende leerlingen van den Handelscursus werd het diploma toe gekendM. Cruij8en, H. van Meyel, A. Bom, M. Backus, K. Sijbers, G. van Dijck en Hub. Schols. Vakteekenschool. Het diploma van de vakteekenschool, gehouden in het Patronaat alhier werd toegekend aan de volgende heerenL. Cuslers. J. Arts, M. van Rooij, H Jacobs, F. Hendriks en H. van Dijk. Arbeiders naar Duitschland. Door de Arbeidsbeurs voor het Rijn land (Duitschland) worden 50 paarder.- UL KVIUWWIUW i knechten gevraagd. De voorkeur wordt gageven aan arbeiders van 1822jaar die met paarden omgaan., en ploegen kunnen en die een contract voor een geheel jaar willen afsluiten. Er wordt 50 Mark loon betaald per maand met kost en inwoning. Verdere inlichtingen kan men bekomen bij de Arbeidsbeurs alhier. Er zouden nog meerdere aan vragen te verwachten zijn. Gaan we weer den ouden tijd terug krijgen Door den Rijksveldwachter alhier, is tegen een zekere Z procesverbaal opgemaakt, wegens verduistering van geld, dat hem door zijn patroon was toevertrouwd. Tijd is geld. Bindt daarom uw stroo met één band. Wordt dagelijks ontvan gen. Zaterdags na één uur niet. Leveren prima gras- en klaverzaden, zaaierwten en haver, speciaal zwarte President, Serradella, Teutonia, Ovana en Moringia, in origineele kweekers verpakking, enz. Adv, WILLEMS, Overloon. De nieuwe posttarieven. Het blijkt dat de ingang 1 Februari j.l. ingegane verlaging van de porten van brieven en briefkaarten in locaal verkeer, veelal door het publiek wordt beschouwd als eene verlaging «an het binnenlandsche tarief Dit nu is niet juist. De ingevoerde tariefsverlaging is, voor zoover de brieven en briefkaarten betreft, UIT SLUITEND van toepassing op de correspondentie, gewisseld tusschen personen, die in DEZELFDE plaats wonen. In de wachtkamer van het postkantoor hangt eene lijst voor, waar op aangegeven is, tot hoever de grenzen van deze 'stadsbeslelling" zich voor Venray uitstrekken. Zoo vallen b.v. Leunen, Merselo, Heijde en Ysselsteyn binnen dien grenskiing. Een brief van Venray voor Ysselsteyn kost dus 5 cent, eene briefkaart 3 cent. Oos»rum met Oirlo vallen evenwel NIET onder de bestelling van Venray. Brieven en briefkaarten voor deze be stemmingen behooren dus met 7i/z cent, re8p. 5 cent gefrankeerd te worden De tarieven zijn dus: voor briefkaar ten, stadsverkeer 3 centbinnenlandsch verkeer 5 centvoor brieven tot 20 gram stadsverkeer 5 cent; binnenlandsch verkeer 7i/* cent. Zondagavond geeft »Remercho" in de zaal ».Wilhelmina" eene groote uitvoering Dinsdag kindervoorstelling. Zie advertentie en reclamebiljetten. Voetbal. A s. Zondag speelt D S.O. I een vriend schappelijke wedstrijd tegen H. V C. I Helmond, een zeer sterke p'o°g die als no. 1 op de ranglijst staat in de 2de klas R.K.F. en waartegen D S O. hoogst waarschijnlijk de promotiewedstrijd moet spelen 't Belooft een span nende wedstrijd te worden, en 't zal de moeite waard zijn om een wandeling naar de Hoop te maken. Het gerechtshof ta Den Bosch veroordeelde P. J. H. werkman te Venray, wegens verduistering van een rijwiel te Gemert tot 3 maanden gevan genisstraf De eisch was 6 maanden. OOSTRUM. Tot onderwijzer aan de O. L. School te Wanssum is benoemd onze dorpsgenoot, de Heer H. Houba. MERSELO. De Zondag en Maandag avond door de Tooneelclub alhier gegeven uitvoering was slechts matig bezocht. Zou de reden hiervan niet grootendeels moeten gezocht worden in de omstandigheid, dat op het gebied van tooneelspel de markt overvoerd is Hoe het zij, de toehoorders hebben wezenlijk genoten. Herhaaldelijk klonk applaus uit de zaal op, wel een bewijs, dat de opgevoerde stukken zeer in der. smaak vielen. CASTENRAY. De Zondag en Maan dagavond gegeven tooneeluitvoering der Handboogschutterij »De Batavieren" werd goed bezocht, vooral Maandag avond Over de uivoering waren de bezoekers zeer goed tevreden. OVERLOON Toen de landbouwer A. v. d H. alhier met zijn paard op het land aan het werken was en het dier met zijn pooten over de reep ver ward zat, wilde hij hel los maken met het ongelukkig gevolg dat hij hierdoor een slag van het paard boven zijn oog kreeg, dat een gapende wonde ver toonde. Hij was genoodzaakt om ge neeakundige hulp in te roepen, welke hem een verband legda en een lichte hersenschudding constateerde. OVERLOON. Tot bestuursleden van den Boerenbond alhier zijn herkozen de heeren W Crooymans en W. Keunen, Er is over 1927 aan diverse goederen voor ruim f 150,000 omgezet. OVERLOON. Mej. M. Klaassen alhier slaagde te Arnhem als leerares in de modevakken. Zij genoot hare opleiding bij Mej. van Opbergen alhier. HORST. Donderdag promoveerde te Amsterdam op proefschrift tot Doctor in de Geneeskunde de heer L G. J. A van den Meerendonk, arts te Horst. HORST. Onze dorpsgenoot de heer J. Janssen, slaagde vorige week aan de Landbouw Hoogeschool te Wage ningen voor landbouwkundig ingenieur. VELDEN. Ter gelegenheid van het 25-jarige jubileum van de boerenleen bank is de directeur der Bank, de heer Ant. van den Hombergh, begiftigd me' het eerekruis Pro Ecclesia etPontifice. Beperking van de Carnavalspret. Men schrijft uit Venlo De eerste carnaval-bals zijn begonnen. In tegenstelling met andere jaren, toen de rij omstreeks Nieuwjaar al geopend werd en er voor de pretzuehtigen ge tegenheid bestond er een veertigtal mee I te maken, zullen ze dit jaar zich in een tijdsverloop van 14 dagen moeten afspelen. Met het oog op de malaise- stemming, die om Venlo ligt zullen de carnavals-bals zich wel tot enkele be perken dit jaar. Carnaval-optocht te Tegelen. De opgave tot deelname aan den Carnaval optocht heeft alle verwachting overtroffen. Niet minder dan tien groepen en Iwee en-twintig wagens zullen aan den optocht deelnemen, terwijl ook de beide muziekvereenigingen ieder op origineele wijze gecostumeerd in den stoet zullen meetrekken. De Tegelsche Carnaval optocht belooft dus iets schitterends te worden en zal voor andere optochten in het land, waa de Canaval nog wordt gevierd, r.iet behoeven onder te doen. Ongetwijfeld zal het bezoek van de omliggende plaatsen aan Tegelen dien dag groot zijn. De bevaarbare Maas. Nu de Maas sedert geruimen tijd reeds op een peil staal, dat uitermate geschikt is voor de doorgaande scheep vaart, krijgt men reeds een beeld van hetgeen het zal worden, wanneer in de toekomst deze waterweg geschikt zal zijn gemaakt voor schepen in^t grooteren tonnage inhoud aldus schrijft men uit Roermond aan de »Tel Reeds lang kiezen de schepen den natuurlijken waterweg, de Maas, als vaarweg. Er is nog nooit zoo druk geschut in de sluizen te Linne en Roermond, als thans. Schepen, komende uit het Belgische industriegebied en bestemd voor Rotter dam tankbootjes, die in België hun producten hebben afgeleverd, kiezen hun terugreis naar Gendt stroomaf waarts over de rivier, omdat dit vlugger gaat. Kolenschepen, die te Maastricht worden geladen en bestemd voor de hoogovenbedrijven te Velsen, al deze sehepen, die men vroeger slechts bij uitzondering op de rivier de Maas zag passen zich, nu de vaart op Maastricht mogelijk is, reeds aan den nieuwen toestand aan, daarbij de overbevaren Zuid-Willemsvaart een welkome ont lasting biedend. Doch het is niet alleen de drukkere scheepvaart die er op wijst, dat de kanalisatie reeds thans vruchten afwerpt Allerwege worden door de voortvarende Limburgsche gemeentebesturen los plaatsen gemaakt, terwijl eveneens het particuliere initiatief plannen maakt om zijn industrieën zooveel mogelijk van den nieuwen scheepvaartweg profijt te laten trekken. Deze uitbreiding van de scheepvaart op de Maas belooft ook van groote beteekenis te worden voor de drukkere vaart op het Maas en Waalkanaal waarbij uit den aard der zaak voor Nijmegen groote belangen gemoeid zijn. Het havengebied waarheen hetgeraeente bestuur een complex goed geharde wegen laat aanleggen. Prof. P. J. H. Geurts. Sinds eenige dagen is in verband met zijn gezondheidstoestand in het Sanatorium te Heerlen opgenomen de ZeerEerw. Heer P. J. M. Geurts prof aan het Grootseminarie te Roermond kanunnik van het Kathedraal kapittel. Naar het »Limb. Dagblad" verneemt is de toestand minder gunstig Honderdtwee-jarigo. Te Weert vierde mej C P. de Haan Woensdag haar 102den verjaardag Nieuw station te Sittard. Het nieuwe stationsgebouw te Sittard is voor het verkeer opengesteld. De ingebruikneming geschiedde zon der eenige plechtigheid. De emplace menten, de twee perrons, waren reeds eerder in gebruik. Het stationsgebouw maakt inwendig een grootschen indruk. Er is één wachtkamer voor alle klassen. En hoeverre dit zal voldoen, zal de tijd moeten leeren. Aan de gevolgen overleden. Vorige week viel te Spekhoizerheida in het logement H de 60 jarige zwerver van Tellingen van een trap. Thans is de man in het hospitaal overleden, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen. Moord op een landlooper De Tel. meldt uit Heerlen In oorlogstijd vertoefde in Limburg zekere Jansen, een oude zwerver, Jie met bedelen en landlooperij zijn kost ophaalde en vooral veel in de omgeving van Echt vertoefde. In den volksmond droeg hij den naam van »de Kromme". Op zekeren dag was J. verdwenen. Niemand hoorde meer iets van hem, tot voor enkele dagen den gemeente veldwachters van Echt ter oore kwam, dat een tweetal personen, die destijds veel gesmokkeld zouden hebben, zich in dronkenschap zouden hebben uitge laten, dat >de Kromme" in het Echter bosch begraven was en dat thans wel niets meer hen zou kunnen verraden. In verband hiermede hebben de beide veldwachters zich Zaterdagnacht naar Waubach bij Heerlen begeven en den aldaar wonenden H, van zijn bed ge licht en gearresteerd. Hij is naar Echt overgebracht. Naar een tweeden persoon, zekeren L,, eveneens in Waubach woonachtig, wordt nog» gezocht. Beiden worden verdacht de hand in de verdwijning van J te hebben gehad. Thans is »de Kromme" opgpspoord, die nog steeds in Zuid—Limburg bedelde. De athletiekdag in liet Bisdom Roermond. De gymnastiekvereeniging Eendracht te Kerkrade zal op 15 Juli a.s den Athletiekdag organiseeren van den R.K. Gvmnastiek- en Ath'eliekbond in het Bisdom Roermond omvergereden. I flrv De nieuwe Autobusdiensten Helmond-Uden en Helmond-Boxmeer. Bovengenoemde Autobusdienstf n,wel ke geëxploiteerd worden door de AT O (Algemeene Transport Onderneming) zijn Maandag in werking getreden. Naar het de Zuidw voorkomt, schijnt de nieuwe onderneming er niet heel veel belang in te stellen, of de zaak goed gaat of niet. Men heeft het ten minste niet noodig geacht om de Dienst regeling bekend te msken in de Helmonasche couranten, welke toch het allereerste hiervoor in aanmerking dienden te komen, om het publiek.dat hierbij geïnteresseerd is, te bereiken. Wel staat 'n dienstregeling in een blad uit de hoofdstad van Noord-Brabant mkar wat hebben de menschen in Helmond en omstreken daar nu aan 't Is dan ook geen wonder dat in onze stad schier niemand er iets van gemerkt heeft, dat er weer nieuwe bussen loopen, en daar de uren van vertrek niet bekend zijn, kan men wel denken dat de bussen vooral in't begin niet zoo heel veel passagiers te ver voeren zullen hebben. Of dit nu moet betiteld worden als onverschilligheid of verzuim, is ons niet bekend, maar wij laten het aan het oordeel van het publiek over of deze handelwijze praktisch is of niet l j Een nieuwe vinding van Philips. De firma Philips te Eindhoven heef1 een nieuwe belangrijke vindinggedaan, waarop Nederland trotsch mag zijn Deze vinding toch maakt het mogelijk, dat het Rönlgen-apparaat in de handen komt van iederen arts. Het »Metallix"- apparaat is zoo klein, dat het in een gewonen handkoffer kan worden ge pakt en overal kan worden meege nomen. Met dit apparaat kan men bij iederen patiënt, die thuis te bed ligt, opnamen maken, als er maar een stopcontact voor eleclrisch licht voor handen is Daar het apparaat maar 6 ampère bij 220 Volt gebruikt, kan men het overal aan de lichtleiding aan sluiten geen bijzondere stopcontacten of zekeringen zijn er bij noodig De buis zelf staat op vier uitachuifbare metalen »fotografiepooten" en kan dus zonder moeite boven het bed en overal gtplaatst worden, waar het noodig is; dure hulptoeslellen tot fixatie en cen treering van de Rönlgenbuis zijn niei noodig. Bloedvergiftiging. Dinsdagmiddag heeft de metselaar G- wonende aan den Loonschen dijk te Kaatsheuvel bij het voegen een bak steen op zijn vingers gekregen, tenge volge waarvan bloedvergiftiging ont stond De man, die per ziekenauto naar den Bosch werd vervoerd, is daar over leden. Hij iaat een vrouw met twee jeugdige kinderen achter. Brand. Woensdagavond is de woning van K As8iï«k in de Korte Oostereschstraat 1 te Almelo geheel uitgebrand Alles was laag verzekerd. Een spuitgast kreeg zoodanige verwondingen, dat hij naar het ziekenhuis gebracht moest worden. Kindermoord. Eenige dagen geleden heeft een familie ie Hilversum in een kast op een zolder gevonden het lijkje van een pasgeboren kind. Bij onderzoek is ge bleken dat een dienstbode uit Barne- veld, die bij de familie in betrekking was, doch deze in de eerste helft van Januari had verlaten, moeder was ge worden en het kind daar had verstopt. Uit een door dr. Hulst uit Leiden 19 Febr. 20 Febr. brengt U het beste door in het LUXOR-gebouw. De Groote Film van Charlie Chaplin is voor den tweeden keer in ons land in circulatiegebracht. Een beter bewijs dat deze film den naam van WONDER- film verdient is wel niet mo gelijk. brengt U met Carnaval dit wonderwerk. Daar is maar één roep die schalt Daar is maar één oordeel dat klinkt Daar is maar één kreet van bewondering een lach ICHARLIE leen traan CHAPLIN De geniaalste en mooiste film der tijden. 60 Op 21 Februari geheel nieuw Programma. iinonan won rlnn bnon j Q 1S ingesteld onderzoek ia gebleken, dal het kind door verstikking om helleven was gebracht. De dienstbode is door de politie aangehouden. Invloed van Belgische lagere huren f Door den Inspecteur van het Staats toezicht op de Volksgezondheid (afd. Volkshuisvesting) in Noord-Brabant, is aan de gemeentebesturen der grens gemeenten dier provincie een circulaire gericht, waarin wordt verzocht hem mede te deelen. of de huren der wonin gen in deze gemeenten worden beïn vloed door de lagere huren, welke in België geiden en of er wellicht een trek bestaat van bewoners, ook van woningwetwoningen, naar de naburige Belgische gemeenten, waar woningen beschikbaar worden gesteld tegen aan merkelijk lagere huren. Schip vergaan. Vnjgens een bericht uit Soerabaja, is het gouvemementsvaartuig'Zeemeeuw" vergaan. Van de 40 leden der beman ning zijn er 35 gered. Therese Neumann. Er hebben de laatste dagen, onder allerlei sensationeele vormen geruchten geloopen, dal de stigmata van Therese Neumann te Konnersreuth verdweneD waren en lat zij weer een 'normaal leven" leidde. Deze geruchten, even onbetrouwbaar als fantastisch, hebben het »Berl. Tagebl er toe gebracht een mede werker naar Konnersreuth te zenden om Ier plaatse een onderzoek in te stellen. Deze medewerker heeft den pastoor van Therese Neumann kunnen spreken, die ronduit verklaarde, dat men met onjuiste sensatieberichten te doen had. 'Juiat het tegengestelde is waar, zeide hij Het buitengewone voorval is zelfa nog merkwaardiger geworden. Tot voor eenige maanden nuttigde Therese Neu mann, als zij de H Communie had ontvangen, nog een lepeltje water. Dit doet zij sinds September niet meer Zij ontvangt nu dagelijks nog slechts de H. Hostie »Maar, merkte de journalist op, de stigmata zijn toch uitgebleven." 'Dat is juist, antwoordde de pastoor, maar dat is vroeger ook wel het geval geweest. De visioenen van Therese Neumann richten zich naar het Katholiek kerkelijk jaar. Tusschen Paschen en Pinksteren ligt de vreugde tijd der Katholieke Kerk. Dan heeft Therese geen wonden. En nu evenmin, vóór den vastentijd. Wacht maar tot Aschwoenadag, dan begint het lijden opnieuw. Ik kan natuurlijk niets met zekerheid zeggen, maar ik spreek uit ervaring. Maar zij heeft nu ook voort durend visioenen." Zoowel wegens den zwaren schuldenlast die het Patronaat drukt, als om noodzakelijk aan te brengen verbeteringen, heeft de de eer om de collecte met open schaal krachtig bij alle vrienden van de R. K. Jeugd-actie aan te bevelen. 18 Patronaatscommissie. met filmvertooning in het Luxorgebouw, zal wegens om standigheden plaats hebben, doch op Zie verder achterst, advertentie. Ondergeteekende betuigt ha ren oprechten dank aan Mej. M. VAN OPBERGEN te Over loon, voor de welgeslaagde op leiding als Costumière. 10 Anna Clephas. Aanst. ZONDAG 12 FEBR. voor en na de Floogmis Premie bedraagt I 16 Ftet Bestuur. door Fanfare „jenoe met medewerkiirde 2 vereeniging op JDAi en ZONDAO ;BRL in het Vereenjeboi Aanvang beide en 6 Zaterdag uitsiuitjoor leden. Personen fen 11 geen toegang. r op DONDERDÏj F 's avonds half 7,|crei Halfweg. 18 (stur DINSDAG 14!. on 7 's avonds bij H. Verheijen. Jaarverslag. Tt gel heid tot het bestaan zaden. Hiuur WANNEER wij 2persoons Kap ras, len wij daarin alvf (voorgewogen)a c mengde Java WANNEER wij jerei 2patroons Alpo of grasmatras, vullij c 40 halve kilo jew prima Alpengr^rin maaid, zwart oog gras. (Geen gjen mei). WANNEER wij tere 2persoons Wok, wij daarin niï in handel gebruikiwo ken of afval dllen fenfabrieken, 036 kilo (voorgewj lange en helder ^vas wol van Maasscf De sterkste wo| wi Een matras vOO en meer bo Bovenstaande gevtga rekend zonder pï Stel uwen leven conditiën en prija vraagt en VEREN WIJ 1 50 Z heeft ten UwentB I Foktoomhouders ba, kend te zijn. Profiteer Vertegenwoordig* de Heer L. VOLLE. van der Lin\ HeldenParjn. "1 In aansluiting op deel ik het geachflie Venrsy en omstréec ik de vertegenwooig d. Linden en Coate Opfokvoer op mijfrer Mij is door proefnen ken, dat dit een ptoe op deskundig adviefcnj en onder strenge cè Louis Voit FoktoomhoudLV met op Manufacturen eu tot en met 13

Peel en Maas | 1928 | | pagina 2