Boerenl Ve:| D. S.( Dankbetuiging. FEEST H. Antonius, Abt Landbouwbond Boerenlef Bondv. JoDgl Brand asj tweede Ie mmm een 0VA1 D NI Algem. Algem. Verat en LE2N flinkere Sport. Buitenlandsch Overzicht Provinciaal Nieuws Gemengde Berichten. VEN F, Dinsdag 17'a Heden avon Vergadep öisïricts-arbeidsbeurs G. Stevens in de Kapel te Veltum VenrayDorp. OOST! afd. Oost Maandag Afd. LEI betaling de Contributie in Landboupr Gevraagd teie de goede b lei hc Prachtigepa! ue van hof»)* van Iv om een schuld aan de Venraysche jonkheid te voldoen, door hen in de gelegenheid te stellen hier op een ge paste wijze Carnaval te vierenhier oefent iedereen een zekere controle uit en kunnen allen zien wat er gebeurt, wat lang niet het geval is, als er naar Venlo of Helmond, of waar dan ook heen gegaan wordt. Dit is de zedelijke kant der kwestie, terwijl de financieele kant ieder voor zich wel kan voelen en een bijvalletje door alle zaakdoenden in dezen tijd niet zal versmaad worden. Zou er nu geen Carnavalviering zijn zoo werd er nog gezegd, dan kwamen er stellig autobussen te kort om alle gegadigden te vervoeren naar elders. Nadat alsnu besloten was de verschil lende Voorzitters der diverse vereeni- gingen uit te noodigen tot een verga dering op a 8. Donderdag in het Hotel de Zwaan des avonds 8 uur, sloot de Voorzitter deze vergadering onder dank voor het aangename debat, waarop echter de opmerking volgde, dat op die volgende vergadering goed naar voren zou gebracht worden de geest dezer bespreking: zonder dansgelegenheid gebeurt er nietswelke geest hier meer dan voldoende naar voren gekomen is In de Donderdag gehouden vergade ring is besloten na breede bespreking, dat de Voorzitters der voornaamste vereenigingen van Venray een onder houd zullen vragen met de geestelijke en wereldlijke overheden over deze aangelegenheid. Vriendschappelijk. D.S.O. I Deurania I R. K. F. 2e klasse D. 2-0 De Treffers hebben het Zondag j.l tegen Gennep niet verder dan 'n gelijk spel kunnen brengen, hetgeen van de Grossbeekenaren tegenvalt. De leiders, D S.O. gaan op bezoek bij Union, de voorloopigo hekkesluiters Veel valt hierover niet te zeggen. Er dient alleen afgewacht te worden met welke cijfers de Nijmegenaren worden ingemaakt. Gennep, dat zich zoo kranig heeft geweerd tegen de Treffers ontvangt Cuyck. Of ze het weer lot een gelijk spel zullen brengen staat te betwijfelen Eene kleine Cuycksche overwinning ligt meer in de lijn der verwachting, De stand in deze klasse is als volgt gesp. gew. gel. verl. v.-t. pt. D.SO. 6 5 1 0 21-7 11 Venlo 2* 6 4 0 2 16 8 Guyek 4 2 0 2 6-15 De Treffers 2 11 0 6 4 Boxmeer 5 1 1 3 810 Gennep 2 7 115 10-18 Union 2 2 0 0 2 2-7 *2 winstpunten in mindering. Ie klasse R. K. L. V. B. Zondag 15 Januari T.O.P. TienrayD.S.O. II. Als een land het christelijk beginsel verloochent. De ontbinding van bet communisme in Rusland Een geweldige tragiek zit er in de Russische gebeurtenissen. Een opzienbarend bericht komt er n.l. uit het Sovjet-land. De Russische regeeriog is er n.l. toe overgegaan om de meest krachtige maatregelen tegen de oppositie in eigen kring te nemen. De regeering is blijkens de ontvan gen berichten nl. overgegaan tot arrestatie en verbanning naar.Siberië van een 30 tal oppositieleiders, waar onder Trotzki, Zinowjeff, Rakowsky, Radek, Kameneff en anderen. Uit deze daad blijkt wel, dat de regeering-Stalin-Rykof thans alles op alles zet om zich van de oppositie te ontdoen en zich op dit oogenblik sterk genoeg voelt om tot deze daden over te gaan, die toch niet alleen onder de arbeiders jn Rusland, maar ook buiten de Russische grenzen 'n geweldigen indruk moeteu maken. Het zal nu blijken in hoeverre de leiders der oppositie in Rusland de arbeiders achter zich hebben, al kan men er van op aan, dat de moderne heerschers op het Kremlin wel alle maatregelen zullen getroffen hebben om een verzet der bevolking op de meest krachtige w\jze neer te slaan. In dit opzicht zullen ook de nieuw6 heerschers de methoden van hun Czaristische voorgangers wel in de prsctijk brengen. Intusschen zit in dit verloop der Russische gebeurtenissen wel een geweldige tragiek, zooals we boven reeds opmerkten/ Hoe men ook staat tegenover die mannen die thans gevangen genomen en verbannen zijn, erkend moet toch worden, dal zij hun leven lang gewijd hebben' aan de zegepraal van de revolutie om de Russische bevolking te redden uit wat zij noemden de wreede klauwen van het Czarisme. En na daarvoor de ellende der Russische gevangenissen en verbanningsoorden te hebben ge kend in die levenstaak te zijn geslaagd, keeren zij thans in die ellende en ont bering terug en ditmaal niet uitge worpen door hun vijanden, maar door hun eigen vrienden, hun eigen regeering. Zij vallen nu als slachtoffers van de door hen ook ingevoerde dictatuur van het proletariaat, welk ontaarden moest in een dictateur van enkele machthebbers, die geen ander ideaal kennen, dan hun eigen verheven positie. De ontbinding van het communisne is wel op een wreed ontgoochelde wijze gekomen. Van al da gepredikte illusies nooit iets terechtgekomen, integen deel, in bloed en tranen heeft het communisme zijn voren ge ploegd en de vruchten die op dien bodem zijn gerijpt, verspreiden een walgelijken stank door hun inwendige verrotting. Diep te beklagen is de arbeider, die met verloochening van zijn Christelijk beginsel zich heeft aangesloten bij het leger tot verovering van den z.g. socialis- tisclien heilstaat. Rusland van onze dagen, het land van een verval op elk gebied en waar de menschheid dreigt onder te gaan, bewijst waartoe de consequenties leiden van een levensbeschouwing waarin voor het geestelijke in den mensch geen plaats is en de stoffelijke natuurdrift wordt verklaard tot 'smenschen hoogste geluk. Daar wordt de strijd een wilde on- menschelijke worsteling, waar alles ondergeschikt wordt gemaakt aan de stoffelijke belangen van het individu. Want tot dit karakter is de strijd in Rusland op dit oogenblik ontaard en als slachtoffers van dien strijd gaan de eerste communistische ballingen van het communistische Rusland >or de tweede maal in hun leven naar de onherbergzame verbannings oorden van het wijde, onbewoonbare Siberië 1 Baldwin over den Europeesclien toestand. Een wel wat erg optimistisch geluid 1 In een rede in Wercester verklaarde Baldwin, dat de afgeloopen drie jaar voor Europa van gestadigen vooruitgang in politiek en financieel opzicht zijn geweest. Belangrijk zijn vooral het verdwijnen van de oorlogsmentali leit en het feit, dat een gevoel van veiligheid is geschapen, als gevolg van Locarno of Duitschiand toetreding tot den Volkenbond. Engelands betrekkingen met Duilschland zijn zeer veel verbeterd, terwijl de samenwerking met Frankrijk en Italië uitgebreid kon worden. De groote naties van het Westen hebben zich vereenigd in pogingen om een vreedzaam voorspoedig Europa tot stand te brengen. Baldwin legde vervolgens den nadruk op den groolen steun, door Engeland en door Engelsche bankiers en finan cieis verleend, voor het herstel van het financieel evenwicht in de geteisterde landen van Europa VENRAY, 14 Januari 1928. Kadastrale leggers en plans. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat de kadastrale plans en leggers ter jaarlijksche bij werking zijn opgezonden en deze ver moedelijk vijf zes weken niet kunnen worden geraadpleegd. Venray, 9 Januari 1928. De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO. Belasting op honden. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen in herinnering, dat de aangifte voor de belasting op de honden moet geschieden ten kantore van den Gemeente-Ontvanger - 1 Februari a.s. De aangifte kan geschieden eiken werudag des voormiddags tusschen 9 en 12 uur. Speciaal wordt hiervoor zitting gehouden op Maandag 16 Januari a.s. Venray 12 Januari 1928. Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris VAN HAAREN. Zij, die aan het rijwielen loterij systeem willen deelnemen, gelieve zich te vervoegen bij J. E POELS Janssen alhier. Uitslag van de aanbesteding het bouwen van een Stroohulzenfabriek aan den Stationsweg alhier, voor reke ning van den Heer W. Hulsman. Ingeschreven werd als volgt Th. Maassen f 8248 Gebr. Oudenhoven f 8325 M. Velthuizen, Maashees f 8520 P. Vollenbeig f 8524 M. Glaassen f 9150 P. Wijnhoven f 9330 P. Spee f 9465 Gebr. Siebers f 9506 Fr. Heinen f 9662 Th. Janssen f 9995 Joh. Sassen f 10400 Gegund aan den laagsten inschrijver Met de zoo hoognoodige verbete' ring van den weg naar Deurne zal binnenkort begonnen worden. Men is thans bezig met het lossen van een schip steenslag te Maashees! die met een tiental Ford Kipwagens langs den weg gebracht wordt. Ten bate der St. Vincentiusver- eeniging alhier, gaf de Luxor bioscoop Vrijdagavond geheel belangeloos eene voorstelling. Wegens het stormachtige weder was de opkomst van het publiek niet groot. Indien er echter kaarten genoeg verkocht zijn, is het doel toch bereikt. Aan den Heer Kengen een woord van lof voor deze mooie daad. In onze gemeente komen thans vele gevallen van mazelen voor. Ook is deze week door Dr. Struben een geval van Diptheritus geconstateerd. De storm van Vrijdagavond heeft hier nogal huis gehouden. Vooral in de in aanbouw zijnde Lakinrichting van den heer Th. alhier werd belangrijk schade toegebracht. Ook het dak der bioscoop bekwam nogal averij. Waarschijnlijk ook al tengevolge van den storm, geraakte de electrische leiding onklaar, en kon er tot half 7 geen stroom geleverd worden, wat ook al geen plezierige gevolgen had. Door de tooneelclub van de R.K. Werkliedenvereenigjiüg »St Jozef" te Venray, zal op Zondag 22 Januaii, ter gelegenheid van het 10 jarig bestaan harer zustervereeniging te Tienray in de zaal van den heer Speykett te Meerlo worden opgevoerd, het drama in vijf bedrijven »Gerald de Kruisridder." Te Venray wordt ditzelfde treurspel opgevoerd op Zaterdag 28 en Zondag 29 Januari as. in de zaal Wilhelmina. De heer V. Pyls alhier, behaalde op de Zesde internationale tentoonstel ling van hoenders, sier-en watervogels, konijnen, cavia's, sier- en postduiven gehouden te Maastricht op 7 en 8 Januari 1928, in de Dominicanerkerk met zijne inzending Chincilla konijnen 4 eereprijzen, 3 eerste prijzen en 1 tweede prijs. Daarbij was een eereprijs de groote verzilverde medaille, geschonken door de Firma Begeer door bemiddeling van den heer H. Haut, Juwelier, Kleine Straat Maastricht, voor het mooiste konijn der tentoonstelling, een Chin- cillavoedster van inzender Pyls, wien wij geluk wenschen met zulk een mooi succes. OOSTRUM. De Heer P Lemmens, assistent-directeur aan de Stoomzuivel- fabriek alhier, is benoemd tot Directeur der Sloomzuivelfabriek te Swalmen. Wij feliciteeren den Heer Lemmens van harte met deze benoeming. LEUNEN. Naar wij vernemen zal de Heer A Jacobs alhier, binnenkort eene electrische graanmolen in werking stellen. Leunen vooruil! Het concert met tooneeluitvoering Zondag en Maandagavond'alhier gege ven, door de Handboogschutterij »St. Joris", met medewerking onzer Fanfare de uitstekend. De opkomst van het publiek was niet zoo groot als andere jaren. Wegens omstandigheden zal het concert te Castenray, le geven door de Handböogschutterij, plaats hebben op Zondag 5 en Maandag 6 Febr. a s. dus niet op 11 en 12 Febr. zooals reeds bekend gemaakt is. YSSELSTEYN. Dinsdagavond ver gaderden alhier in café Keysers de leden van den eierbond. Na de opening door den voorzitter met gebed heette hij alle aanwezigen hartelijk welkom en gaf het woord aan den secretaris tot voorlezing van de notulen. Deze werden onveranderd goedgekeurd. Vervolgens bracht de secretaris- penningmeester 'n keurig verslag uit over 't jaar '27 en deed rekening en verantwoording over genoemd jaar. Dan kwam aan de orde 't belangrijke puntof onze afdeeling in de toekomst de eieren in Roermond zal blijven leveren of naar Venlo zal gaan De voorzitter vraagt aan de leden hun oordeel hierover. 't Blijkt al spoedig dat de meenin gen hierover zeer verdeeld zijn. Som migen zijn van meening, dat 't voor de leden voordeeliger is de eieren in Venlo te leveren, wijl daar een hoogere prijs behaald wordt. Zij, die voor Roermond zijn, beweren, dat Venlo deze. prijzen niet zal kunnen handhaven, wijl men daar op den duur voor dezelfde onkosten komt te staan! die in Roermond reeds gemaakt zijn. Bovendien worden in Venlo de eieren veel nauwkeuriger gesorteerd dan in Roermond. Ten slotte wordt z.h. stemming, 't voorstel van het hestuur aangenomen, om voorloopig naar Roermond te blijven leveren, zoo lang tot men vanzelf op Venlo aangewezen wordt. Daarna sluit de voorzitter deze drukbezochte verga dering met den Ghr. groet. HORST. Door onbekende oorzaak ontstond dezer dagen brand in de woning van H. Rongen t8 Griendts- veen. De woning brandde geheel uit, terwijl tevens de geheele inboedel, met 1 paard, 1 geit, en 70 kippen een prooi der vlammen werd. Een en ander was redelijk verzekerd. Bedriegelyke bankbreuk De 47 jarige boomkweeker J C., destijds te Horst, thans te Eindhoven, was ten laste gelegd, dat hij zijnde Nederlander begin Mei 1926, zijnd# eon tijdstip waarop hij wist dat zijn faillissement niet kon worden voor komen, en welk faillissement ook eanige dagen later is gevolgd, te Kevelaer in Duitschiand ter bedriegelijke bekorting van de rechten zijner schuldeischers een dezer schuldeischers n.l. den boomweeker W. F. te Baarlo heeft be voordeeld, door op een schuld aan dezen groot f 2382 een bedrag van ruim 1000 gulden af te lossen. Eisch negen maanden gevangenis straf GRUBBENVORST. Woensdagnacht werd hier op een drietal plaatsen inge broken. Veel van waarde werd nergens vermist. Inbraak. Te Venlo werd Woensdagnacht inge broken bij den tuinier Buskens aan de Leulherweg. Buskens vierde zijn gouden bruiloft, met de buren ineen lokaal buitenshuis. Toen hij van de bruiloft terugkeerde bemerkte hij dat men zijn woning binnengedrongen was door het uitsnij den van een ruit. Slaapkamer en keuken waren door den dief doorzocht en de kasten open gebroken en de inhoud omvergehaald. Al het aanwezige geld was verdwenen met uitzondering van een zilveren mark. Het ontvreemde bedrag kon niet vastgesteld worden. Van den dader geen spoor. Verdronken. Te Swalmen is de 83 jarige H. door onbekende oorzaak te water geraakt en erdronken. De moord te Herzogenrath. Na de verklaring van vrouw L. voor de justitie te Aken, dat N. deD moord op haar man heeft bedreven, heeft thans ook N. tegenover den rechter van instructie te Maastricht een vol ledige bekentenis afgelegd. Hij heeft verklaard, dat de verslagene niet om drank was uitgegaan, maar om groen ten te halen. N. is L toen op den voet gevolgd en heeft hem, niet met een lamer, zooals vermoed werd, doch met een gummistok, waaraan een ijzeren moer was bevestigd, vier slagen op hel hoofd toegebracht Na den eersten slag viel L. De drie andere slagen verbrij zelden hem de hersens totaal. De siok is door N. weggeworpen, maar door de politie van Kerkrade gevonden. in huis. De man woonde in Rotterdam. Dinsdagavond kwam hij bij zijn vrouw, en vroeg haar, mee te gaan naar Rot terdam, toen zij weigerde, trok hij een dolkmes, en gaf haar een steek. Daar op stootte hij 't mes zichzelf in de borst, en was bijna onmiddellijk dood.. De vrouw kreeg een niet ernstige wond en wordt bij haar familie verpleegd. Treinvertraging. Vermoedelijk door het niet goed aan sluiten van den wissel had Dinsdag avond bij het rangeeren op het stations emplacement te Boxmeer een treinonge val plaats, waardoor de geheele lijn ruim een uur is versperd geweest. Eenige wagens waren namelijk op een verkeerd spoor geloopen. De sneltrein naar Amsterdam had een uur vertraging, terwijl ook de sneltrein naar Maastricht een groot uur op het vrij maken van de lijn moest wachten. Tegen half acht was de lijn weer vrij. De materieele schade is niet zeer groot. Een onderzoek wordt ingesteld. Met een liniaal gegooid. Eén bewoonster van de Sumatrastraat te Amsterdam heeft aangifte gedaan, dat een onderwijzer haar 9-jarig zoontje ongeveer 9 weken geleden met een liniaal had gegooid. De liniaal trof den penhouder, waarmee de jongen aan het schrijven was, waardoor de pen in het rechteroog drong. Tengevolge hiervan is de jongen na vier weken in het Wilhelmina-gasthuis te zijn verpleegd aan dat oog blind geworden. Ernstig ongeval. Terwijl de gebroeders N., houthak* kers uit Twello, le Terwolde bezig waren met het vellen van zware popu lieren, staande langs de Terwoldsche Wetering nabij de Voermansbrug, viel door onbekende oorzaak een peppel in een andere richting dan men had ver wacht en kwam terecht op genoemde brug, die gedeeltelijk werd vernield. Een drie-jarig dochtertje en een vier jarig zoontje van den heer van L die op de brug speelden, geraakten onder de takken van den boom, waardoor het meisje zoo ernstig werd getroffen, dat het een hersenschudding bekwam, terwijl haar broertje aan het hoofd werd verwond. Het verkeer van Terwolde in de richting Vaassen was door het ongeval geruimen tijd gestremd. Autobus over den kop. Men meldt uit Exloo Tengevolge van het springen van een voorband is Dinsdag de autobus van den eigenaar N. Huiting te Valthe en bestuurd door den heer van Veen, in den Exlooerkijl over den kop geslagen In de bus bevonden zich geen reizigers, Da chauffeur geraakte er onder, doch kon door toesnellend publiek uit zijn benarde positie bevrijd worden. Geluk kig had hij zich niet ernstig bezeerd. De autobus is totaal vernield. Verlaging van Posttarieven. Met ingang van 1 Februari a.s. Met ingang van 1 Februari a s. zullen oBa. de volgende verlagingen van post tarieven in werking treden Locaal port. Ingevoerd wordt een afzonderlijk locaal port van 5 cent, uitsluitend voor brieven tot 20 gram, en voor brief kaarten van 3 cent Voor brieven boven 20 gram geldt dus het gewone binnen- landsche tarief. Gedrukte stukken. Het tarief der gedrukte stukken, in dien althans geen behandeling met voorrang wordt verlangd, wordt ver minderd in dier voege, dat tot 500 gram verschuldigd is lij» cent per 50 gram en voorts van 500750 gram I7i/t cent; van 7501000 gram 20 cent; van 1000—1500 gram 25 cent en van 1500— 2000 gram 30 cent. Voor behandeling met voorrang gelden de bestaande tarieven. Monsters. Het port der monsters wordt 2 cent per 50 gram, met een minimum van 5 cent voor elke zending onder een afzonderlijk adres. Ambitie voor gasdirecteur. Voor de betrekking van directeur der licht en waterbedrijven te Vlaar dingen hebben zich 109 sollicitanten aangemeld. Moordaanslag en zelfmoord. Dinsdagavond heeft de 29-jarige koopman J. Daglooner in een perceel aan den Houtkoopersburgwal te Ams terdam een moordaanslag gepleegd op zijn vrouw. Zij was bij haar zwager URnujn DiMsrar VIISAY Parochiekerk Morgen Zondag 2 uur groote congregatie en collecte voor St, Petrus Lie/dewerk, om halt 3 herhalirgscatechismus. Maandag half 8 Jaarg. voor Johanna Roelofs, 8 uur Jaardienst voor de overl. leden van den Boerenbond, kwart na 4 Lof Dinsdag feest van St Antonius Abt, te Veltum 7 uur leesmis, 9 uur Hoogmis met preek, half 8 besteld Jaarg. voor de overl. familie Emons en Janssen; 8 uur Jaarg 2de kl. voor Jan Poels Woensdag half 8 besteld Jaarg. voor Jan Derks, zijne echtgen. G. Janssen, J. Peeters en P. Wismans; 8 uur Jaarg. 2de kl. voor L.Smulders Donderdag 7 uur t e Veltum H. Mis; half 8 leesmis; 8 uur Jaarg. 2de klas voor Peter Gou- mans en Elisabeth Jenneskens. Vrijdag half 8 besteld Jaarg. voor Theod. Cre- mers, Hend. Cramers en echtgenoote, Michel Vermeulen en echtgenoote en Antoon Dijkmans en echtgenoote; 8 uur Jaarg. 2de kl. voor Maria Petronella Smulders Zaterdag komen de kinderen der 6de klas te biechten, half 8 leesmis voor de Schutterij «St. Anna". Woensdag half 7 leesmis voor Jacobus Friezen, als lid der H. Familie. St. Antonius-Patronaat. Geen Patronaat. Om 5 uur bijeenkomst voor Patronaat en Jougelingenvereeniging. Anderen worden niet toegelaten tenzij bij hooge uitzon dering en dan moet voor twaalf uur verlof zijn gevraagd. Zaal in het Patronaat. Maandag half 7, 7 uur en half 8 uitvaartdiensten voor Jacobus Friezen, als lid der Aartsbroeder-' schap. Dinsdag half 8 H. Mis voor Antonia Strijbosch en Woensdag half 8 voor Wed Th Verheijen als leden der Derde Orde. De leden wordi tot het houden e< nam. 6 uur, in he/ lokaal van 't 0 Agenda volgens 0 roeping. Art. 23 van het j s Reglement bepaalt^ zonder geldige redeL aan den Directeu^f die vergadering vLj boete betaalt van f q Trouwe opkotrj leden verzocht. SUBBSBLOSX SÏAVD VSSEAT. van 6 tot 13 Jan. GEBOREN: Peter J, A. Litjeus, Heide Catharina R Poels, Heide Johanna H- M. Tijssen, Boachhuizen Petronella J. G. Vermeulen, Kolkweg Maria J. M. Groenen, Gasstraat OVERLEDEN: Hendrikus J. Peeters, 1 jaar, Overloonsche weg Franci8cus Rongen, 2 jaar, Brabander Martina Janssen, 3 jaar, Veltum Theodora Tacken, wed. van A. Verheijen, 78 jaren, Leunen Jacobus Friesen, weduwn. van J. Jacobs, 82 jaren, Overloonsche weg 1 patiënt St. Servatiusgesticht 1 patiënt St. Annagestichi Worden gevraagd Veschillende boerenknechten en meiden om met Paschen in dienst te treden verschillende burgerdienstmeiden voor dadelijk of Paschen 1 kleermakersknecht, broek en vest kunnende maken 1 bakkersknecht 16 a 17 jaar 1 kleermakersleerling 1 bekwaam chauffeur 1 winkelknecht, kunnende fietsen 1 boerenknecht 15—18 jaar v Swolgen 5 jongens yoor boerenwerk 2 burgerdiénstmeiden voor Deurne 1 burgerdienstmeid voor dadelijk voor Grubbenvorst 1 smidsknecht v.Wansum 2 burgerdienstmeiden voor Horst 1 bejaarde meid voor klooster 1 boerenknecht voor Swalmen 1 kindermeisje voor Venray 1 burgerdienstmeid v Vierlingsbeek 2 burgerdienstmeiden voor Eindhoven en Boxtel 1 meid huishoudster voor Bussum Burgermeisje 15—18 j. voor Venray 3 werkvrouwen 2 of 4 d. per week Smidsknecht en leerling voor Wansum 1 bekwaam boerenknecht voor Merselo 1 boerenknecht v. Paschen v. Overloon Sleepers voor de Staatsmijnen, beneden 30 jaar Bieden zich aan 1 huisnaaister 1 kleermakersknecht broek en vest kunnende maken 1 boerendienstmeisje voor Paschen 1 werkmeisje 2 of 3 dagen per week Grondwerkers of losse arbeiders 1 monteur-chauffeur 1 boerenjongen, omgeviög van Tienray Voor de zeer vele blijken van deelneming, ondervonden bij het overlijden en de begrafenis onzer innig geliefde echtgenoote en moeder, betuigen wij hierbi onzen oprechten dank. en Kinderen. van den om 7 uur H. Mis en om 9 uur Hoogmis met preek. Aansf. Zondag 15 Januari van 9—10 en van 11 12 uur betaling der premie van brand assurantie en contributie. De Secretaris, B. KRUYSEN. - Spaarders, rekfco houders en voifc|. worden verzocht lu in te leveren voor 11 HET feJ-j s avonds 6 uur 10 Z8 door den Heer over Bemesting vaijrj HETIE< DINSDAG^.-] 17 en t8 januari^1* ten huize van tevens inning Men wordt vcLh mogelijk op een te komer. De jcri P. RN: een net oud ongeveer 17jr) kinderen kunnend bekend met naaieen v.g.g.v. Brieven Bureau;eZ( om 1 Febr. a.s. injen; bij de Stoomzui|fai Maria" te Oostrunj Aanmelding vei» 2 ten kantore derjo nadere inlichting1 strekt. is en gros verkril; tels—Maas, Mie Fa. Jos. Stoot te Verbruggen te l\l iaa V enl Nieuwe Vijgen |(6 Rozijnen met pil >25 Koffie vanaf |55 Prima zwi gc MooiAsn Prima kwaliteit T;ht, wy Mi

Peel en Maas | 1928 | | pagina 2