Br Spit Purol bij luwe en ipri FoW Fotie K s Wed. in den rug Kloosterbalsem Vergadering Werklieden-vereeniging. Gemengde Berichten. IVIarktei aialfa Alle Vergier Olie tri Gral n aaien Bezot i Fornuii Geb t Wat elke maand te doen geeft (2e helft December). De korte, donkere dager, en de lange avonden doen de Decembermaand lang schijnen, maar niettemin is zij gezellig de 2e helft met Kerstmis en Oudejaar niet minder dar» de eerste dagen, die aan den goeden Sint gewijd zijn In do laatste dagen van het jaar is men er op bedacht het binnenshuis zoo gezellig mogelijk en zelfs min of meer feestelijk in te richten. Daartoe behooren groen en bloemen en wat délicatessen voor den inwendigen mensch, waarvoor de huisvrouw en huismoeder gaarne zorgt. Allereerst brengen we een Kerst boompje in onze woning. Was dit vroeger een zeldzaamheid, thans ver- eenigt men zich om het verlichte en versierde boompje in duizenden gezin nen. Gloed en warmte gaan er van uit, vooral in figuurlijken zin een warme stemming komt er in de huiskamer Deze wordt vaak nog extra versierd met bloemen en groene takken. Behalve sparregroen komen vooral in aanmerking: de Kerstroos, de Hulst en de Vogellijm of Mistletoe. De Vogellijm met haar aardige witte bessen is al van ouden datum, maar haar gebruik bleef steeds beperkt omdat zij niet altoos is te krijgen. Meer ge bruikelijk is de Hulst met haar roode bessen en glanzende bladeren. Wat aardige versiering kan men met de takjes en bladeren, saamgebonden met een rooden strik, maken om spiegel en lamp b.v. En dan, om de feeststemming te verhoogen, ten spijt van vorst mis schien, van sneeuw en ijs daar buiten, mogen de bloemen niet ontbreken. Niet alleen de banketbakkers vragen klan dizie, maar ook de bloemkweekers kunnen U van dienst zijn. Keuze van bloemen genoeg. Ziet ge daar de Poinsetua pulcherrima, de zoo genaamde Kerststerren, met haar schit terend rood gekleurde bloeiwijzen Dez prachtige plant is afkomstig uit Mexico. En zie daar verder de mooie Cyclamen, de Primula's, de schitterende Azalea's, de Lelietjes der dalen, die zoo lekker geuren, de roode Tulpjes, en dan die potten met groote Horten sia's 1 Kinderen van Flora, om onze huiskamer op te vroolijken, dus ge noeg. Maar één moet ik vooral nog noemen die speciaal bestemd is voor de Kerst feestviering en daarnaar ook haar naam draagtde Kerstroos. Haar weten schappelijke naam is Helleborusniger. Van ha8r fraaie, zuiverwitte bloemen kan ieder genieten, en dat wel in een tijd, waarin er buiten zoo goed als geen bloemen zijn. Zij is gemakkelijk te kweeken, want warmte verlangt zij niet. Een mooie kamersiering 1 Maar zet haar nu niet dicht bij de kachel, want ge zoudt dan slappe opgetrokken bloem stelen krijgen en een ontijdige blad- vorming te voorschijn roepen. Later na het uitbloeien, als gij ze dan weer buiten bracht, zouden de verwende ptanten licht te gronde gaan. Indien nu de huiskamer er gezellig en feestelijk uitziet, muziek en zang wellicht weerklinken, dan komt moeder met haar verrassingen, groot en klein laat zij smullen. Van eigen gebak of van wat de banketbakker heeft gele verd. Met geurige chocolade of andere drank er bij Maar ook des middags komt er iets extra's uit de keuken. Iedere smaak Ineens is het er Ineens, terwijl Ge een stoel verzet, een krant opraapt of een andere oogenschijn- lijk onschuldige beweging maakt, schiet de pijn in Uw rug. Als ge er het minst op voorbereid bent, krijgt Ge het Spit in Uw rug. Hebt Ge Akker's Klooster balsem in huis - en omdat dit middel in zoovele gevallen te pas komt, zijn velen niet gerust, wan neer niet een pot in hun kast staat - dan kunt Ge U van stonde aan met dezen weldadigen balsem laten wrijven. Het zal U verbazen hoe snel Uw aanval verdwijnt. AKKER's Groote pot 60 et. Zeer groote pot f 1 ,,Geen Goud zoo goed" wordt om de beurt gestreeld. Vader houdt van een uitje of sjalot in't zuur. Moeder zorgt er voor. Zij nam 2 kilo witte of St. Jansuitjes of sjalotjes, 1 fl. inrnaakazijn, 1 Spaansche peper, 5 c.M. Mieriks of gemberwortel, 5 gram mosterdzaad en voor witte uitjes 2 gr. aluin. De uitjes worden eenige uren, met zout bestrooid, weggezet, en dan met een vruchtenroesje geschild; daarna gewasschen, met zout bestrooid en een nacht weggezet. Vervolgens met den kouden azijn, die met de kruiderijen gekookt is, in een poije gedaan, dat met perkament papier afgesloten wordt 't Komt nu overheerlijk van pas! De kinderen zijn dol op roode appel moes moeder kookt appelmoes op de gewone manier, wrijft het, zonder suiker bij te voegen, door een zeef, en vermengt het met een half potje roode bessengelei of frambozen en bessen jam. Is het niet zoet genoeg, dan mag er suiker naar smaak worden bijge daan. t »Smaakt fijn 1" zegt kleine Koos. Maar Netje vindt gedroogde appeltjes, zachtjes gekookt, tof ze gezwollen zijn en dan bessensap, suiker en boter er bij nog lekkerder. Jij krijgt ook eens je zin zegt Moeder vriendelijk. En zij denkt al 300 gram gedr. appelen, 100 gr. suiker, 25 gr boter, 1 stukje pijpkaneel of citroenschil, 1 maatje of deciliter bessensap en 1 lepel aardap pelmeel. Zoo wordt Netje's lievelings gerecht! En dat van Moeder zelf? Voor haar brengt zij iets op tafel, dat alle huisgenooten lusten. Dan smaakt het haar ook kostelijk. Verleden Vrijdagavond vergaderde de RK. Werkliedenvereeniging. De op komst was in verband met den minder goed gekozen dag betrekkelijk naar tevredenheid. De Voorzitter opende met den ge- bruikelijken groet de bijeenkomst en deed eenige mededeelingen in verband met een door de afdeeling Tooneel te geven uitvoering, alsmede omtrent eenige zaken van huishoudelijken aard. De notulen der laatste vergadering werden onder dankzegging aan den Secretaris zonder op- of aanmerking goedgekeurd. Vervolgens verkreeg het woord de beambte van den Limb R K. Werk- liedenbond van Rooy uit Venlo, welke de belangstelling vroeg voor het Cen traal Dokters- en Apothekersfonds Spreker zette nader uiteen het nut en de noodzakelijkheid van een dergelijke instelling, vooral voor de arbeiders en gaf duidelijk aan de inrichting en werkwijze van het fonds, alsmede de rechten en plichten die uit een even tueels aansluiting zouden voortvloeien. Hij verwachtte ten slotte dat ook de Werkliedenvereeniging in Venrsy een afdeeling van deze hoogst nuttige en noodzakelijke instelling zoude oprichten. Naar aanleiding van hetgeen spreker omtrent deze instelling had gezegd, werden verschillende vragen gesteld, die ten genoegen der stellers werden beantwoord. Algemeen was men van gevoelen, dat getracht moest worden een afdeeling van hel Centraal Dokiers- en Apothekersfonds lot stand te brengen In voorgaande jaren was daarop reeds meermalen de aandacht gevestigd, doch zonder resultsat. Thans wenschte de vergadering tot daden te komen Het besluit tot oprichting werd dan ook genomen en het Bestuur zal nog nader beKend maken de dagen en de plaats waar gelegenheid beslaat voor de arbeiders om zich voor aansluiting bij dit fonds aan te melden, bij welke aanmelding het trouwboekje dient te worden meegebracht Voor aansluiting is het lidmaatschap der R K. Werk liedenvereeniging verplichtend, terwijl ook leden aangesloten, bij den Land bouwbond kunnen toetreden. Mogen voora! de arbeiders in ruime mate gebruik maken van deze voor hun zoo belangrijke en zegenrijke in stelling. Besloten werd alsnog de cursussen om de veer'ien dagen te doen plaats hebben, terwijl als afgevaardigde voor de Centrale Raadsvergadering van den Limb R. K. Werkliedenbond op Zondag 11 Dec. ward aangewezen de Voorzitter Vervolgens sloot de Voorzitter met een woord van dank deze zeer geani meerde vergadering. Het drama in de Schoenmakersstraat te Roermond. Ter terechtzitting van de arr. recht bank te Roermond werd Dinsdag be handeld de zaak tegen den kapper G. M. beschuldigd van moord op zijn echigenooie en van brandstichting in zijn woning aan de Schoenmakers straat. Er werden 18 getuigen, onder wie deskundigen gehoord. Er was zeer veel be'angste'ling vorr deze strafzaak. Eisch levenslange gevangenisstraf. Uitspraak 22 Dec. a s Samenwerking van R.K. Radio- vereenigingen in Limburg. Te Roermond werd op initiatief van de R. K Radiovereeniging »St, Chris- tophorus" een vergadering gehouden van afgevaardigden der R. K. Radio vereenigingen in Limburg, met het doel om te zorgen, dat alle Katholieke luisteraars van Limburg lid worden van den K. R. O. en om tot samen werking te komen. Met algemeene stemmen werd be sloten tot oprichting van plaatselijke vereenigingen, welke in een provinciale organisatie zullen samenwerken. Ver volgens werd besloten, omovertegaan tot stichting eener federatie voor Lim burg, waarvan de afdeeling Roermond het voorloopig bestuur zal vormen. In de eerstvolgende vergadering zal de kwestie behandeld worden, of het niet het beste is, om te komen tot op richting van één bond voor het heele land. De Zeereerw. Pater Perquin, O.P., stelde voor, dot deze vergadering een manifest opstelt voor heel Nederland De volgende vertegenwoordigende lichamen zullen dat onderteekenen Roermond, Sittard, Meerssen, Maastricht Kerkrade, Valkenburg en het comité van actie te Heerlen. De cementfabriek te Vaals. De Porllandcemenlfabriek te Vaals, die eenige jaren heef» stilgelegen, zal thans door een der vroegere eigenaars en een consortium van Belgische onder nemers, welke in België reeds éen tiental cementfabrieken exploiteeren, opnieuw in exploitatie worden genomen. Overplaatsing der Rubberfabriek te Maastricht. De directie der Rubberfabriek te Maastricht overweegt ernstig de over plaatsing van haar bedrijf naar België, zulks in verband met het feit, dat door de arbeids inspectie niet voldoende overwerkvergunningen meer worden verleend. Hierdoor kunnen 350 arbeiders werkloos worden. Indien de overplaatsing werkelijk geschiedt, zal het bedrijf geves'igd worden te Lanaeken, even over de grens, in welke plaats resds 'n zuster bedrijf dezer fabriek bestaal Men hoopt hier echter dat nog een oplossing zal kunnen worden gevonden om te voor komen dat een zoo belangrijke arbeids gelegenheid uit ons land verdwijnt. Inbraak. Zondagavond, terwijl de bewoners naar de kerk waren, werd te Venlo ingebroken bij den tuinier B. aan den Keulschen weg. Door indrukken der ruit verschafte de inbreker zich toegang tot de slaap kamer, alwaar hij kasten openbrak en zelfs het bed ondersteboven keerde Opmerkelijk is, dat niets vermist werd Een zilveren horloge en eenige gouden ringen, die voor het grijpen lagen, werden niet aangeroerd Men denkt dat de inbreker het alleen op geld ge munt had, wat hij echter niet gevonden heeft. De dader heeft geen spoor achter gelaten. Doodelyke val. De invoeger H. G, uit Bocholtz, was te Kohlscheit bezig me' het uitvoeren van voegwerk aan een fabrieksschoor steen. Door het loslaten van steiger hout viel hij van een hoogte van 9 10 meter en overleed spoedig. De inbraken in de Mijnstreek. De aangehouden Duitscher heeft be kend zich behalve san de inbraken te Heerlen, te hebben schuldig gemaakt aan 12 inbraken te Kerkrade. Verder neemt hij ook voor zijn rekening de inbraken te Brunssum en te Vaals gepleegd. Notaris Vogels overleden. In het hospitaal te Kerkrade is den heer Vogels notaris te Nieuwenhagen, in den ouderdom van 44 jaren over leden Zeldzame verkoop. Zondag had te Kerkrade bij den heer A. Lalaster de duiven verkoop plaats van de Wed. P. Bisschops De 35 stuks duiven brachten de mooie som van f 1001,50 op. De duurste duif werd verkocht voor 80 guldon. Er was groote belangstelling voor deze pracht dieren. De 12000ste Pbilipsarbeider. Naar de N. V. Crt. uit goede bron verneemt, zal einde dezer maand reeds de 12000ste arbeider bij de Philips fabrieken te Eindhoven worden aange nomen. Dat is in twee maanden tijds een vermeerdering van 2000 arbeiders De Lotus-prijsvraag. Naar de Zuidw uit goede bron ver neemt zouden er 11 000 goede oplossin gen zijn binnengekomen op de Lotus prijsvraag, de bekende Landkaart Het totaal te vinden woorden was 436. Daar er een totaal-bedrag a f20 000 aan prijzen is uitgeloofd, zullen de gelukkigen dus moeten loten. De rywielen-fabricages. Blijkens een opgave van het Gen traal Bureau voor de Statistiek zijn er in 1922 108700, 1923 112700, 1924 129890, 1925 204000 en 1926 257400 rijwielen in Nederland vervaardigd. meest hinderlijke kwaal voor menschen op leeftijd is verstopping. Foster's Maagpillen geven baat vanaf de eerste dosis. Een ide aal laxeermiddel voor ouden van dagen. Maagpillen f 0.65 per flacon. naar wordt i rneesi gëfbükl Zooals een kort geleden gehouden onderzoek uitwees, is het tabaksver bruik in de verschillende landen door volwassen mannen zeer verschillend. Het is uitgemaakt dat Nederland aan de spits staat wat tabaksverbruik be treft en wel met een resultaat van 11 20 Kg. per hoofd per jaar. Duitschland bewandelt den gulden middenweg met 7 20 Kg Engeland sluit de rij met een tabak verbruik van 2 40 Kg. per hoofd per jaar. Na Holland komt Amerika met een gemiddelde van 11 Kg België met 10 60 Kg. en Zwitserland met 9.20 Kg. Frankrijk met 3 80 Kg. en Italië met 2 80 Kg. Het zedenmisdrijf te 's-Gravenhage. De twee mannen K. en M. uit de Van Limburg Styrumstraat te 's Graven- hage, die het lijk van het Duitsche dienstmeisje L. T. na het in een duiven til te hebben gelegd op een handwagen naar Rotterdam hebben vervoerd om het daar in de Waalhaven te werpen, zijn nog steeds voortvluchtig Er wordt echter van alle kanten jacht op hen gemaakt, zoodat zij vermoedelijk niet lang meer uit de handen der politie zullen blijven. Te meer niet, waar zij niet in het bezit van veel geld kunnen zijn, wat hun vlucht zou kunnen ver gemakkelijken. Hun signalementen zijn door het geheele land en aan de grenzen verspreid. Nader is nog gebleken, dal K den dood van het meisje op zijn geweten heeft. Hoewel zoowel de vrouw als hij zich aan abortus pleegt schuldig te maken, is dit geval door den man behandeld. Tegen beiden is reeds vroegei door de uolitie meermalen voor hetzelfde misdrijf opgetreden en proces verbaal opgemaakt, maar tot heden was het hun nog steeds gelust uit de ge vangenis te blijven. In ieder geval is de vrouw medeplichtig aan het misdrijf en blijft opgesloten. Ook de beide zusters van het slacht offer zijn nog in arrest. Zij hebben haar zuster aangeraden zich aan het aangegeven adres ]e laten behandelen, en kunnen belangrijke getuigenis af leggen legen hel echtpaar. Men vreest, dat zij, wanneer zij vrijgelaten worden naar Duitschland zullen terugkeeren. De rol van den knecht, die in dienst was om bedelbrieven bij de menschen rond te brengen, schijnt zich te hebben ld tot medeplichtigheid aan het verborgen houden van het lijk Het slachtoffer is Zaterdag le Rot terdam begraven. Smokkelen van vee uit België. Op de vragen van den heer Braat betreffende het spoedig nemen van maatregelen tegen den smokkelhandel in vet slachtvee uit België, heeft de heer Kan, Minister van Binnenland- sche Zaken en Landbouw het volgende geantwoord Het is den ondergeteekende bekend, dat opnieuw vet slachtvee frauduleus van uit België in Nederland wordt ingevoerd. Onmiddellijk toen de eerste berichten daaromtrent den ondergeteekende be reikten, heeft hij zijn ambtgenoot van Financiën daarop opmerkzaam gemaakt, met verzoek het grenstoezicht zooveel mogelijk te verscherpen. Dit toezicht geschiedt, inzonderheid met het oog op den smokkelhandel in vee, in samen werking m6t de marechaussee en de militaire politie. Overigens heeft ondergeteekende het gevoelen ingewonnen van de betrokken organisaties, omtrent het bepalen van een grensstrook met verboden veever- voer langs de NederlandschBelgische grens Grootendeels zijn deze organi saties van meening, dat de tegenwoor dige omvang van den smokkelhandel nog niet een, voor de betrokken grens bewonens, zoo bezwaarlijken maatregel wettigt. Ondergeteekende deelt vooralsnog deze meening. Hij blijft evenwel aan deze aangelegenheid zijn voortdurende bijzondere aandacht schenken en zal als de noodzakelijkheid daartoe dringt, het veevervoer in de betreffende grensstrook geheel of gedeeltelijk san beperkende bepalingen moeien onder: werpen. Doodelyk ongeluk. Zaterdagmiddag heeft een ernstig auto ongeluk plaats gehad te Maassluis. Bij de kruising van den Rijksstraatweg reed een autobus van de Eerste Vlaar dingsche Autobus Mij. op een van Maassluis komende stoomtram De chauffeur werd gedood, terwijl de eenige passagier licht gewond werd. Een dief onder het bed. Te Nieuwer Amstel heeft zich een vermakelijke historie voorgedaan, welke niet onvermeld mag blijven Het geval speelde zich af bij een aldaar woonachtige familie. Mijnheer was naar een feestelijke bijeenkomst en zou laat thuis komen. Mevrouw had zich reeds vroeg ter ruste begeven Het pleit voor den heer des huizes: mevrouw voelde zich doorzijn afwezig heid niet rustig in het eenzame land huis In een lichten sluimer geraakt het was reeds drie uur in den morgen werd mevrouw plotseling wakker door eenig gerucht. Het gerucht her haalde zich onder het bed. Het veel voorkomend verschijnsel van inbrekers onder het bed, doemde als een spook beeld voor de verlatene op. Het spook beeld werd vreeselijke werkelijkheid toen op het vachtje naast het bed een paar bewegende schoenen werden waargenomen Luid gillend uit bed te springen en naar beneden te hollen was het werk van een oogenblik voor hel in doods» ungsi uit, bij een buurman aanbellen was de voortzetting van deze overhaaste vlucht De, buurman, een dapper man, wa» pende zich met een geweldig revolver- en volgde, van de koude bibberend, zijn buurvrouwtje, die de gewapende bij het bereiken van de onheilskamer voor liet gaan. Half onder en half naast het bed werd de inbreker door beiden gevonden tenminste op een afstand. Op het geroep van geef u over, op schorren Loop door den buurman geuit kwam er leven in het schijnbaar levenlooze lichaam. En juist toen beiden een meer teruggetrokken stelling wilden innemen, blikte men in het vriendelijke aanschijn van den heer des huizes, die nu ja wij zijn niet in Amerika uit den koers geraakt was en in plaats van in, onder zijn huwelijksbed was verzeild geraakt Landbouwtentoonstelling te Sittard. In een Zaterdag gehouden vergadering van het lenloonstellingscomilé werd besloten in den zomer van 1928 een groote landbouwtentoonstelling van den kring Sittard in deze plaats te houden. Het gezonken schip gelicht. Men meldt uit Doornenburg Eindelijk is Zaterdagmiddag het ge zonken turfschip gelicht. In de roef werden alleen gevonden de lijkjes van twee van de drie kinderen. Van het lijk der moeder en van het derde kind was niets te bespeuren, zoodat deze bij het zinken zeker over boord gevallen zijn. Inbraak in een kerk. In den nacht van Zondag op Maan dag is ingebroken in de kerk van de H. Agalha te Beverwijk Men verschafte zich toegang tot het kerkgebouw door het uitboren van een slot. Allereerst hebben de inbrekers zich bezig ge houuen met het openen der offerbussen, doch de oogst bestond slechts uit enkele centen, omdat de bussen iederen avond, juist met het oog op ongewenscht bezoek, worden geledigd. Daarna heeft men de deur van de sacristie geforceerd, waarschijnlijk in de veronderstelling daar te zullen aan treffen. de opbrengst van de collecte, welke Zondag was gehouden Maar ook hier waren de offerblokken ledig. Slechts een klein bedrag aan centen wordt vermist. Van de daders tot nog toe geen spoor. Groote brand. Te IJsselmuiden bij Kampen is d'Or onbekende oorzaak de hooiperserij vaD den heer H Post Greve in brand ge raakt. Reeds zijn drie belendende huizen eveneens afgebrand. Lyk gevonden. In het riet in de nabijheid van Keizersveer is het lijk gevonden van den 14 jarigen schipperszoon D J., die ongeveer een maand geleden van boord sïoeg en in de Maas verdronk. Weer een logger vergaan? De Scheveningsche logger Sch. 190 van de reederij M. Verhey Jzn. is thans zoover over tijd, dat men aanneemt, dat het schip in den jongsten storm gebleven is Weliswaar is hel op 20 November nog in den storm gezien, maar sindsdien heeft men er niets meer van gehoord. Dat ook de Sch. 276 van dezelfde reederij verloren zou zijn, zooals in één der bladen is gemeld, is niet juist. Reeds 14 dagen geleden is de Sch. 276 in Vlaardingen binnengekomen. Ernstig ongeval by het hoogovenbedryf. 3 personen gedood. Maandagmiddag omstreeks kwart over vier was een zesial arbeiders bezig met hei monteeren van een opslagkraan op hot terrein van het boogovenbedrijf te Velsen. Door het breken van een staal draad stortte de steiger waarop zij zich bevonden, in elkaar en drie hunner vielen van een aanzienlijke hoogte naar ben< den. Twee van hen, zekere Kyer, wonende te Utrecht en Arends, wonende le Haarlem werden op gedood De derde, een jongeman, G. Meyer genaamd, wonende te IJmuiden, die deerlijk werd gewond, is later aan -de bekomende verwondingen overleden. De andere drie arbeiders wisten zich, toen de draad brak, vast te grijpen en zoodoende een wissen dood te ontkomen Vergadering Jonge Boeren te Venray 23 November. De voorzitter opent de ve-gadering met den gewonen groet, heet allen hartelijk welkom, en zegt dat het hem een genoegen doet vanavond de school wederom zoo stampvol te zien, dat is een teeken dat allen de cursussen en vergaderingen met veel ambitie bijwonen en het groote nut inzien dat van deze cursussen en vergaderingen uitgaat. Daarna leest de secretaris de notulen voor van de vorige vergadering die onveranderd werden goedgekeurd. Na de presentielijst voorgelezen te hebben, waaruit bleek dat er maar 3 afwezig waren, sprak de heer Jenniskens over de eendenhouderij Spr. zette duidelijk uit een hoe men het hok moet inrichten, want daar moet men voor de eenden net zoo goed zorg aan besleden als voor de kippen. Na 't een en ander hier nog over gezegd te hebben, vraagt de heer Pijpers of men eenden die geen water hebben ook meer diermeel moeten hebben. Inleider zegt dat men bij 't voederen daar wel een beetje rekening mee moet houden. Na nog eenige vragen gesteld te hebben die spr beant woordt, dankt de voorzitter hem voor zijn onderwerp Daarna spreekt de h9er Vollenberg over het voederen van vee. Spr. wijst er op dat er nog altijd men schen zijn die meenen als ze het vee waai vuisi dat ze dan is niet het ge nog duur voe voedert zooals zegt dat men hooi en stro ven, a krijgen de die stof. De voorzittejieer V berg voor zegt dat wel eens aan worde Daarna spr« r Arti voor .phoc het houden van den boer.1 nut de bijen d( den. Spr. haalt Doe is h« men l ?ebeu chtvo eimg zij derwe ezegd boon ld aar men een kerselenht gaas, zoodat de en de overige l bij k men laten, maar aai wond gaas kwam gt kers overige hingen dat de bijen kunnen wordei kan geen bevn s heb Na nog behi bijen moet vele vragen, diierdu beantwoordt, heer Arts dan mooie en nutte Verder werd kopersulfaat be nor d boeren over eejd en verslagen van December aan overgestuurd, d^ei zi zijn ze te publ Daar er nieri woc langde dankt ber wezigen voor sluit te oi|ien gadering met niet r best >en b< h ien dan lan, eeld sten ROERMOND »p.E van Maandag vier eieren. Groote eierei I tot Kleine eierei) tot Eendeneieren) lot VENLO. Op ling ging van Ms|de 115 000 eieren. Groote eierentol Kleine eiereitol Eendeneieren Ganzeneieren VEE e KRUIS Overal zonder pri ig. j h Ma h Vetnoffi Garis Bij afn IC meer 10 11 Alles fd hooging Br; li Ontvangei oi Kachel] li Vulemmei e Houten ei i Vaten, Wi 1 Smederij worden s Firma

Peel en Maas | 1927 | | pagina 8